< Takaisin kalenteriin

Kortekangas 13.8.2015

Kiimingin Urheilijat

radat: A,B,C,D, E, yhteyshenkilö: Mika Jurvakainen 050 3853971

Opastus
Kuusamontieltä 16 km Oulusta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
310
Tulokset päivitetty
13.8.2015 21:25

Tulokset

A-rata-miehet 7 km#7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JuhoLaiVe47:44 -
2.Päivarinta Juhani48:16+0:32-
3.Kauppinen MattiHaHe48:50+1:06-
4.Viippola AapoOuTa49:19+1:35-
5.Nikkari OlliOsVa50:16+2:32-
6.Hokkanen MattiAtqsi51:11+3:27-
7.Lohi Kalle51:16+3:32-
8.Nissinen NikoPohjant51:45+4:01-
9.Kemppainen Jukka-Pekka52:14+4:30-
10.Nissi Markus52:45+5:01-
11.Pörsti Yrjö52:59+5:15-
12.Härkönen SamiOuTa53:13+5:29-
13.Alaperä ArttuPohjant53:30+5:46-
14.Teerikangas Matti55:28+7:44-
15.Lohi Mikko55:47+8:03-
16.Pihlajaniemi JanneSK Uranus56:19+8:35-
17.Loukusa MarkkuIisu56:29+8:45-
18.Karjalainen Heikki57:17+9:33-
19.Turtinen Pauli57:30+9:46-
20.Lempinen HannuFujitsu57:45+10:01-
21.Fredriksson KajPohjant57:52+10:08-
22.Niemelä UrpoPohjant57:58+10:14-
23.Iisakka Ilkka59:12+11:28-
24.Parkkinen PekkaPohjant59:22+11:38-
25.Kela MarkoOulRe60:01+12:17-
26.Mäkelä EsaIisu60:09+12:25-
27.Tervo ArhiONMKY60:47+13:03-
28.Kinnunen KaukoOHS61:07+13:23-
29.Kuusela Hannu61:20+13:36-
30.Ojala Kai61:22+13:38-
31.Holma ErkkiOulRe62:04+14:20-
32.Koutonen MikkoYlivKu62:26+14:42-
33.Hökkä Tuomo63:22+15:38-
34.Kokkoniemi JukkaPohjant63:54+16:10-
35.Huhtanen RaimoKiimU63:54+16:10-
36.Mäntylä JuhaOulRe65:54+18:10-
37.Argillander ErkkiVaKa66:07+18:23-
38.Hepokangas EdvinLaiVe66:34+18:50-
39.Mutka KaiPohjant67:05+19:21-
40.Hanhela MaunoHaHe68:12+20:28-
41.Luodonpää RistoAlatPi69:54+22:10-
42.Kaipala RaunoOYS/Vapari70:45+23:01-
43.Nissinen JoniPohjant71:29+23:45-
44.Similä Jouni71:39+23:55-
45.Karppinen MikkoPohjant73:27+25:43-
46.Rissanen Jani74:18+26:34-
47.Backman Toni74:28+26:44-
48.Härmä AnttiOYS/Vapari77:05+29:21-
49.Pätsi PauliOYS/Vapari77:09+29:25-
50.Andsten Marko78:41+30:57-
51.Keränen Vesa82:10+34:26-
52.Kivinen Janne84:23+36:39-
53.Pirttiaho Lauri89:07+41:23-
54.Kotavaara Ossi90:54+43:10-
Lotvonen KariLaiVe64:07 -
Grekelä AnttiHaHe55:01 -
A-rata-naiset 7 km#7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant50:18 -
2.Hokkanen AnniOYS/Vapari62:45+12:27-
3.Kela MerjaOulRe67:21+17:03-
4.Sankelo LottaPohjant73:27+23:09-
5.Kaijanen TyttiOsVa75:36+25:18-
6.Heikkala Ritva78:59+28:41-
7.Holma KaisuOulRe79:02+28:44-
8.Laitala Marja-LiisaNivSu80:44+30:26-
9.Kangas MargitOsVa81:01+30:43-
10.Mäkinen PäiviOsVa104:16+53:58-
B-rata-miehet 5.5 km#5.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Savolainen JouniPohjant34:34 -
2.Turtinen Pauli35:01+0:27-
3.Suorsa PekkaKoskRi35:41+1:07-
4.Jurvakainen MikaKiimU38:20+3:46-
5.Räisänen KariKiimU39:23+4:49-
6.Kukkonen IiroOuTa40:28+5:54-
7.Tompuri TanuOH40:56+6:22-
8.Neuvonen JussiOuTa40:58+6:24-
9.Leukkunen Marko43:10+8:36-
10.Siira Marko43:46+9:12-
11.Mäcklin Olavi44:44+10:10-
12.Timonen Pasi44:47+10:13-
13.Seppänen Aimo45:15+10:41-
14.Nummi EinoVaKa45:15+10:41-
15.Hautala Ilkka45:48+11:14-
16.Haarala JyrkiViiSu45:49+11:15-
17.Rankka Eelis46:13+11:39-
18.Järvinen Mikko46:24+11:50-
19.Hietala AkiAtqsi46:26+11:52-
20.Jouhten Tuomas46:28+11:54-
21.Lehtonen DanielLänRa46:38+12:04-
22.Maunula TeuvoOYUS46:59+12:25-
23.Aula Matti47:20+12:46-
24.Vainio TimoPohjant47:37+13:03-
25.Hiltunen JuhoONMKY47:44+13:10-
26.Heinonen Joni48:06+13:32-
27.Kariniemi MarkkuPeRa48:27+13:53-
28.Merilä SeppoOYUS49:25+14:51-
29.Heino PetteriKoS49:32+14:58-
30.Mursu Mikko49:37+15:03-
31.Pinola TimoKaSu49:49+15:15-
32.Malm LauriOSAO49:59+15:25-
33.Rahikkala Esa50:04+15:30-
34.Sillanpää TommiPohjant51:00+16:26-
35.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari51:11+16:37-
36.Horsma AaroKiimU51:45+17:11-
37.Nissinen JerePohjant52:01+17:27-
38.Ruokonen Timo52:55+18:21-
39.Tuohimaa EskoONMKY53:26+18:52-
40.Ahvenlampi Henri53:54+19:20-
41.Pelkonen Hannu54:03+19:29-
42.Lukkarinen OlaviPohjant54:23+19:49-
43.Kiviahde Pekka55:36+21:02-
44.Juuso Mettälä55:59+21:25-
45.With Mikko56:10+21:36-
46.Putkonen Heikki56:16+21:42-
47.Mänty Mika56:42+22:08-
48.Kukkohovi ReinoOsVa57:28+22:54-
49.Talonen Eero59:41+25:07-
50.Pelkonen AlpoOsVa59:47+25:13-
51.Sauvola TarmoAtqsi59:56+25:22-
52.Saukko Janne62:44+28:10-
53.Heikkinen Markku63:03+28:29-
54.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari65:18+30:44-
55.Ruotsalainen KeijoOYUS65:23+30:49-
56.Tauriainen Janne66:29+31:55-
57.Kokkonen TimoOLK69:19+34:45-
58.Jaako MikkoPohjant69:26+34:52-
59.Halonen Olli69:29+34:55-
60.Hiltunen Kalervo70:16+35:42-
61.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari70:43+36:09-
62.Partanen Pekka71:26+36:52-
63.Muranen Hannuotc71:53+37:19-
64.Kinnula AhtiKEV73:10+38:36-
65.Mertaniemi Tuomo73:44+39:10-
66.Koivisto Juhani73:57+39:23-
67.Heikkinen Jari78:50+44:16-
68.Nevala Panu83:28+48:54-
B-rata-naiset 5.5 km#5.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemminki HeiniOYS/Vapari46:58 -
2.Talventaari Hanne52:54+5:56-
3.Jaatinen MiljaHaHe53:07+6:09-
4.Väyrynen Lea53:20+6:22-
5.Mattila OrvokkiPohjant55:01+8:03-
6.Barsk Saana56:20+9:22-
7.Lautamo Anu56:46+9:48-
8.Lotvonen EssiLaiVe57:19+10:21-
9.Fredriksson CaritaPohjant57:40+10:42-
10.Maunu Susanna61:14+14:16-
11.Mutka Hanna63:13+16:15-
12.Magga Johanna63:27+16:29-
13.Hilli TuijaKoskRi64:12+17:14-
14.Luiro TaruOulRe65:18+18:20-
15.Väänänen MerviOYS/Vapari65:51+18:53-
16.Isolahti Anna-KaisaPohjant66:35+19:37-
17.Kiviaho Vilma68:06+21:08-
18.Hakola Jaana68:13+21:15-
19.Kokkonen Hanna68:30+21:32-
20.Simola LottaOYS/Vapari69:24+22:26-
21.Partanen Petra71:31+24:33-
22.Kinnula IrmaOYS/Vapari73:50+26:52-
23.Seppänen MarkeHaHe82:42+35:44-
C-pitkä-miehet 4.4 km#4.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kurula JohannesPohjant37:31 -
2.Hirsimäki JuhoPohjant37:37+0:06-
3.Markkonen Pasi38:13+0:42-
4.Pyky AriKiimU40:12+2:41-
5.Kurula JuhaniPohjant40:57+3:26-
6.Juutinen HannuPohjant43:50+6:19-
7.Lassi Janne43:55+6:24-
8.Toropainen PauliONMKY44:24+6:53-
9.Rahkola EeroOulRe45:53+8:22-
10.Lähdekorpi Janne47:33+10:02-
11.Myllymaa KaukoOulRe47:56+10:25-
12.Marjakangas Kari48:03+10:32-
13.Veijovaara JormaPohjant49:23+11:52-
14.Hekkala Urpo49:25+11:54-
15.Okkonen JaakkoKempele51:16+13:45-
16.Aho JormaLaiVe51:57+14:26-
17.Hiltunen ErkkiONMKY52:09+14:38-
18.Pentikäinen Heimo52:10+14:39-
19.Nikula ReinoOuTa53:29+15:58-
20.Väänänen AriOI54:02+16:31-
21.Herronen Jouni55:22+17:51-
22.Haikola Mauri55:41+18:10-
23.Pätsi Jukka57:57+20:26-
24.Rahkola Eino58:55+21:24-
25.Kivinen Juhani59:04+21:33-
26.Kukkola MarkkuONMKY59:55+22:24-
27.Eilola TommiOul.Res.64:24+26:53-
28.Pietiläinen Mikko73:16+35:45-
29.Konola Kerkko76:57+39:26-
30.Korkala VeikkoRTG81:09+43:38-
31.Jokiluomala Hannu106:15+68:44-
Mattila SeppoKoskRi49:48 -
Takkinen EskoKiimU45:58 -
Lohela VäinöPohjant46:00 -
Luukinen Tuomo65:59 -
C-pitkä-naiset 4.4 km#4.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Happonen KaisaPohjant37:11 -
2.Holster-Hemmi MerviPohjant41:14+4:03-
3.Härkönen LauraOuTa43:01+5:50-
4.Lehtonen MirvaVePo46:00+8:49-
5.Jokela RiittaYlikNM46:52+9:41-
6.Heino SannaS-200046:56+9:45-
7.Hyvönen JohannaPohjant47:57+10:46-
8.Nissinen MariannePohjant50:21+13:10-
9.Junes-Kähkölä AnuPohjant51:46+14:35-
10.Jääskelä Maijaoys vapari52:00+14:49-
11.Lohela PäiviOYS/Vapari52:33+15:22-
12.Anttila OonaSK-Pohjant53:14+16:03-
13.Hirvikoski KirsiHaHe54:26+17:15-
14.Koivula Riikka55:03+17:52-
15.Herronen TarjaOYS/Vapari55:16+18:05-
16.Myllymaa PirkkoOulRe59:00+21:49-
17.Myöhänen JenniOYS/Vapari59:41+22:30-
18.With Tiina60:11+23:00-
19.Ryhänen Anna-Leena60:17+23:06-
20.Merilä KirstiOYUS60:19+23:08-
21.Alaraasakka Riitta62:39+25:28-
22.Mattila UllaPohjant63:25+26:14-
23.Laakso Maaret63:45+26:34-
24.Pelkonen MaijaOSVA64:09+26:58-
25.Reiniharju Maarit65:11+28:00-
26.Hökkä Outi67:23+30:12-
27.Häli Eveliina68:17+31:06-
28.Hiltunen MarjaliisaONMKY70:09+32:58-
29.Aatsinki MirjaVePo71:36+34:25-
30.Pirttilahti HelviHaHe75:12+38:01-
31.Ponto HelläHaHe75:14+38:03-
32.Huismann Imke77:19+40:08-
33.Suutari Niina108:59+71:48-
Koivisto Virpi51:58 -
C-lyhyt-miehet 2.8 km#2.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariPohjant27:54 -
2.Lind JoonasOLS28:33+0:39-
3.Nauska Seppo28:38+0:44-
4.Ylimaunu MattiEVP30:07+2:13-
5.Marjomaa MikkoVePo31:13+3:19-
6.Honkanen Marko32:06+4:12-
7.Heikkinen Oiva33:17+5:23-
8.Suomio PekkaPohjant34:57+7:03-
9.Paularanta KimmoOLK35:32+7:38-
10.Lukkarinen MikkoPohjant37:02+9:08-
11.Runtti Esko37:19+9:25-
12.Kaimio Auvo38:48+10:54-
13.Juola EskoOH40:37+12:43-
14.Qvist LasseKoskRi42:22+14:28-
15.Lind MattiKiimU42:47+14:53-
16.Koivula IlkkaPohjant45:23+17:29-
17.Hanhela PaavoKiimU51:42+23:48-
18.Kouva Julius69:52+41:58-
19.Manninen EeroOsVa75:37+47:43-
C-lyhyt-naiset 2.8 km#2.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päkkilä SuviHaHe29:36 -
2.Keskinarkaus TuulaPeRa31:41+2:05-
3.Rahko JaakkoLaiVe34:41+5:05-
4.Kouva JohannaKoskRi34:49+5:13-
5.Qvist MaaritKoskRi42:08+12:32-
6.Tikkala JasminYlikNM42:44+13:08-
7.Riikola RiinaYlikNM42:46+13:10-
8.Kela MirjaOulRe42:46+13:10-
9.Kari Reetta49:06+19:30-
10.Ritola Minna49:23+19:47-
11.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant49:25+19:49-
12.Isokangas Helena50:13+20:37-
13.Kari Seela50:43+21:07-
14.Jaatinen MarjoHaHe51:27+21:51-
15.Kortetjärvi Saija51:37+22:01-
16.Verronen Taina52:09+22:33-
17.Rahikkala Pirjo53:14+23:38-
18.Hyvönen Outi53:21+23:45-
19.Ainassaari Tarja53:31+23:55-
20.Lehmikangas Iidaliina53:57+24:21-
21.Mutka AinoPohjant54:37+25:01-
22.Hanhela RailiKiimU55:56+26:20-
23.Nikula IrmaOuTa61:14+31:38-
24.Iisakka Marjo63:00+33:24-
25.Pesonen Tinja74:50+45:14-
26.Rahikkala AnnukkaOTC74:59+45:23-
27.Rajakangas AnnaKiimU76:11+46:35-
D-rata-miehet 1.7 km#1.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohela JoonaYlikNM14:24 -
2.Heino Veikka17:29+3:05-
3.Pykyri Timo25:15+10:51-
4.Kemppainen PaavoIisu26:06+11:42-
5.Ukkola Santeri27:37+13:13-
6.Lassi Eetu28:49+14:25-
7.Vartiainen SuloKiimU28:57+14:33-
8.Lassi Samuli30:40+16:16-
9.Kauppila JohannesOYUS39:33+25:09-
10.Koskela Oula48:24+34:00-
11.Hemminki Eemeli63:16+48:52-
Lassi Elias27:04 -
Niemelä EinoOul.Res.26:10 -
Viitala Niko43:45 -
D-rata-naiset 1.7 km#1.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi KiaPohjant15:18 -
2.Saari AnnalottaHaHe25:11+9:53-
3.Anttila MineaPohjant25:21+10:03-
4.Saari AmandaHaHe25:32+10:14-
5.Anttila IlonaPohjant34:24+19:06-
6.Päkkilä VenlaHaHe38:59+23:41-
7.Päkkilä VenlaHaHe39:07+23:49-
8.Kauppila Elina40:12+24:54-
9.Rääppänä Laura56:25+41:07-
10.Lyly-Yrjänäinen Maija56:34+41:16-
11.Hemminki Ronja63:20+48:02-
Omarata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jurvakainen HeliKiimU50:56 -
Kangas TaikaPohjant31:37 -
Aikio OutiOYS/Vapari71:55 -
Törmikoski Tiina40:21 -
Rankka Jenny54:27 -
Taivaloja JormaHaHe41:19 -
Sillanpää ElinaPohjant29:17 -
Savolainen VenlaPohjant44:43 -
Hokajärvi TuulaOYS/Vapari52:54 -
Liinamaa JohannaPohjant47:06 -
Suomenrinne Anne55:48 -
Eskola Tytti49:53 -
Mäkinen TapaniOsVa81:58 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. KiimU, 2015-08-09 21:24:32

    UUSI KARTTA ja uusi maasto Oulurastielle. Alueen vanha kartta on vuodelta 1983. Maasto on todella hienoa mustikkakangasta.

    Kisakeskus eli kartanmyynti tulee Koitelintien ja ison sähkölinjan risteykseen 1.7 km Kuusamontieltä Koitelia kohti. Opastus Kuusamontieltä Jäälijärven päästä. Tienvarsi paikoitus. Lähtöön on matkaa 700 m kartan myynnistä, lähtö sijaitsee tulosuunnassa Koitelintien varressa.

    KiimUn rasteilla maksuvälineenä käy rahan lisäksi Smartum-, Virike- ja Tyky-setelit.

    Ratatiedot:
    A-rata 7.0 km 16 rastia
    B-rata 5.5 km 11 rastia
    C-pitkä 4.4 km 11 rastia
    C-lyhyt 2.9 km 7 rastia
    D-rata 1.7 km 5 rastia
  2. Kiimingin Urheilijat/Järjestäjät, 2015-08-13 18:46:58

    Kiittäen..oli jälleen kerran ilo olla mukana rasteillanne..!
  3. Jii, 2015-08-14 06:45:46

    Hienoa, kun oli tarjolla c-lyhyt ja c-pitkä.