< Takaisin kalenteriin

Timosenkosken luontokoulu 26.9.2015

Iin Yritys

radat: A,B,C ja D, yhteyshenkilö: Pertti Paaso-Rantala 040-8030581, muuta: Kartta 2013

Opastus
Kuusamontieltä Hönttämäki-Heikinharju liittymästä. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
138
Tulokset päivitetty
26.9.2015 19:05

Tulokset

A-naiset 6.1 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aikio OutiOYS/Vapari62:59 -
2.Lotvonen EssiLaiVe64:29+1:30-
3.Holma KaisuOulRe68:56+5:57-
4.Laurila SariSalRe69:38+6:39-
5.Hokkanen AnniOYS/Vapari73:53+10:54-
6.Mutka Hanna77:20+14:21-
7.Väänänen MerviOYS/Vapari86:57+23:58-
8.Haataja Iida87:15+24:16-
9.Hakola Jaana100:35+37:36-
A-miehet 6.1 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hietala PerttuPelPo37:43 -
2.Keränen TeemuKaSu45:41+7:58-
3.Savolainen JouniPohjant46:51+9:08-
4.Hyvönen PanuPohjant47:14+9:31-
5.Laitinen AnttiKauHa49:34+11:51-
6.Lämsä JanneXC-Adventure50:17+12:34-
7.Saastamoinen AriKoskRi50:26+12:43-
8.Tuunanen Johannes50:56+13:13-
9.Grekelä AnttiHaHe51:04+13:21-
10.Fredriksson KajPohjant51:24+13:41-
11.Hokkanen MattiTeam 1Life58:13+20:30-
12.Kukkonen Iiro58:58+21:15-
13.Mutka KaiPohjant59:02+21:19-
14.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari59:59+22:16-
15.Kuivalainen MarkkuIisu61:14+23:31-
16.Huurinainen KimmoTeam Hyrske63:18+25:35-
17.Pirttiaho Lauri64:47+27:04-
18.Kähkölä JuhaPohjant65:00+27:17-
19.Andsten Marko67:48+30:05-
20.Holma ErkkiOulRe68:53+31:10-
21.Pelkonen Hannu71:13+33:30-
22.Ojala Kai72:40+34:57-
23.Holma Juha75:21+37:38-
24.Salmela Janne80:14+42:31-
25.Vattulainen Arttu87:20+49:37-
26.Pyky AriKiimU88:54+51:11-
27.Saukko Janne92:10+54:27-
28.Nevalainen Jukka100:30+62:47-
Hanhineva Tero80:48 -
B-naiset 4.6 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Annila RiikkaTP51:08 -
2.Tuunanen Marja54:55+3:47-
3.Mäkelin MinnaOYS/Vapari55:18+4:10-
4.Mäkinen PäiviOsVa55:37+4:29-
5.Rask Marjukka56:15+5:07-
6.Huotari SariPohjant57:44+6:36-
7.Mattila OrvokkiPohjant58:01+6:53-
8.Kokkonen Hanna64:44+13:36-
9.Räinä Susanna65:24+14:16-
10.Sassi Paula68:30+17:22-
11.Niemelä Maarit69:04+17:56-
12.Laurila ElinaSalRe69:13+18:05-
13.Juola Hanna71:24+20:16-
14.Pakonen Stiina80:55+29:47-
15.Hekkala Anne89:29+38:21-
16.Laulumaa Saara99:05+47:57-
17.Hiltunen MarjaliisaONMKY107:25+56:17-
B-miehet 4.6 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen Vesa-VillePohjant40:06 -
2.Merilä SeppoOYUS43:32+3:26-
3.Rankka Eelis43:51+3:45-
4.Kariniemi Markku48:23+8:17-
5.Ollanketo ToniOulun Ins.49:43+9:37-
6.Heinonen Joni49:47+9:41-
7.Haajanen JuhaPohjant49:56+9:50-
8.Tuunanen Joona50:01+9:55-
9.Juntunen OlliPeRa53:04+12:58-
10.Kariniemi Roope53:32+13:26-
11.Kurula JuhaniPohjant53:49+13:43-
12.Kinnula AhtiKEV54:04+13:58-
13.Hiltunen ErkkiONMKY56:54+16:48-
14.Pelkonen ToivoYlikNM58:35+18:29-
15.Pentikäinen Heimo59:41+19:35-
16.Okkonen JaakkoKempele60:33+20:27-
17.Mäkinen TapaniOsVa60:44+20:38-
18.Väisänen Ville61:57+21:51-
19.Vainikainen Niilo63:32+23:26-
20.Kokkonen TimoOLK64:48+24:42-
21.Auvinen Juha65:15+25:09-
22.Yli-Eerola EsaHlT66:59+26:53-
23.Jäntti MattiPohjant68:38+28:32-
24.Räinä Markku74:15+34:09-
C-naiset 3.3 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllymaa PirkkoOulRe40:14 -
2.Suomenrinne Anne42:25+2:11-
3.Auvinen AnnuSK Morttis43:19+3:05-
4.Herronen TarjaOYS/Vapari44:55+4:41-
5.Mutka AinoPohjant46:45+6:31-
6.Palomäki Emilia46:48+6:34-
7.Saloranta Elina46:51+6:37-
8.Hautamäki AnneRasKe47:38+7:24-
9.Palmer KatariinaPohjant47:44+7:30-
10.Aatsinki MirjaVePo49:37+9:23-
11.Merilä KirstiOYUS51:23+11:09-
12.Pirttijärvi Tanja52:47+12:33-
13.Ritola Minna52:47+12:33-
14.With Tiina53:07+12:53-
15.Pajukangas Sanna58:21+18:07-
16.Laakkonen Sari61:23+21:09-
17.Ruuska RauniOsVa61:51+21:37-
18.Yli-Eerola IrjaHlT64:13+23:59-
19.Lehtonen Marjut76:46+36:32-
20.Paakkonen Päivi90:28+50:14-
21.Hyvönen Outi90:57+50:43-
22.Vuoti Henni95:38+55:24-
23.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari95:43+55:29-
24.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari95:48+55:34-
Ylitalo Tuija123:43 -
C-miehet 3.3 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM27:06 -
2.Broström MattiKoskRi32:08+5:02-
3.Myllymaa KaukoOulRe32:22+5:16-
4.Kurula JohannesPohjant32:49+5:43-
5.Juutinen HannuPohjant34:12+7:06-
6.Puurunen JormaONMKY35:08+8:02-
7.Mattila SeppoKoskRi37:57+10:51-
8.Taivaloja JormaHaHe38:11+11:05-
9.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.39:30+12:24-
10.Herranen Jouni44:21+17:15-
11.Klemola Juhani49:50+22:44-
12.Rahkola Eino53:22+26:16-
13.Honkanen Esa54:21+27:15-
14.Meriläinen SeppoPaU54:40+27:34-
15.Niskanen Ossi61:08+34:02-
16.Hyvönen JohannesSolf90:51+63:45-
17.Manninen EeroOsVa93:30+66:24-
Pivelin Paula123:37 -
D-naiset 1.9 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sassi Paula23:54 -
2.Järvi Mirkka38:50+14:56-
3.Hokkanen Hilma54:05+30:11-
D-miehet 1.9 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen KariOYUS38:22 -
2.Juola Eetu41:28+3:06-
3.Juola Arttu41:40+3:18-
4.Tiikkainen Tomi44:02+5:40-
5.Parkkila JessePohjant44:02+5:40-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paaso-Rantala PerttiIiY6:56 -
2.Lindfors Jukka40:11+33:15-
3.Alalahti JaakkoONMKY56:29+49:33-
4.Tuutijärvi Mika74:02+67:06-
5.Pirttiaho Atte83:35+76:39-
6.Pirttiaho Tatu83:47+76:51-
Mustonen Minna83:29 -
Holma Mari124:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Seppo, 2015-09-16 12:14:06

    Mihin aikaan pääsee maastoon?
  2. Pertti, 2015-09-18 12:17:12

    Startit klo 13 - 15 välillä.
  3. Pertin apulainen, 2015-09-22 14:31:49

    Radat ja matkat:
    A-rata 6.1km
    B-rata 4.6km
    C-rata 3.3km
    D-rata 1.9km
    Startit klo 13-15

    Tarjolla myös yöharjoitus.
    Startit klo 19:45-20:30
    Yö-A 4.5km
    Yö-B 3.1km
  4. AM, 2015-09-26 12:30:44

    Sunnuntaina klo 15-17 Oulurastiradat käytössä, tervetuloa.
  5. Malttamaton, 2015-09-26 17:18:13

    On malttamatonta kysellä, mutta en malta olla kysymättä koska tulokset tulevat? Pitääkö odottaa sunnuntain kävijät, vai näkeekö lauantain tulokset erikseen?
  6. hyvä, 2015-09-26 19:43:26

    Hyvät oli rastit suunnistuksellisesi, mikä on tärkein! Kiitoos....
  7. Sunnuntai, 2015-09-27 09:38:52

    Onko 5eur. Minkä pituiset radat?
  8. yö-suunnistaja, 2015-09-28 14:41:11

    Millon tulee yö-rastien tulokset vai ilmoitetaanko ne jossakin muualla kuin täällä?
  9. Vilu, 2015-09-28 16:01:31