< Takaisin kalenteriin

Ruskotunturi 10.5.2016

Iin Yritys

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Pertti Paaso-Rantala 040-8030581

Opastus
Raitotieltä Ruskotunturin th. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
275
Tulokset päivitetty
11.5.2016 22:33

Tulokset

A-rata, naiset 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruotsalainen HannaSiSe63:07 10:01
2.Niinimäki RiittaOYS/Vapari64:02+0:5510:09
3.Kaijanen TyttiOsVa65:42+2:3510:25
4.Hangasmaa Hanna68:23+5:1610:51
5.Lithovious Anna-RiikkaOsVa68:39+5:3210:53
6.Santaniemi MerjaOsVa69:33+6:2611:02
7.Heikkala RitvaKoskRi70:31+7:2411:11
8.Heikkinen SallaOsVa73:18+10:1111:38
9.Hokkanen AnniOYS/Vapari76:29+13:2212:08
10.Aikio OutiOYS/Vapari77:16+14:0912:15
11.Ylisiurua TiinaVePo79:49+16:4212:40
12.Mäkinen PäiviOsVa89:59+26:5214:16
13.Mutka Hanna94:45+31:3815:02
14.Palmer KatariinaPohjant98:49+35:4215:41
15.Manninen Johanna102:21+39:1416:14
A-rata, miehet 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nissi Markus43:52 6:57
2.Savolainen JouniPohjant47:16+3:247:30
3.Maaninka MikaOsVa48:12+4:207:39
4.Tolonen Juhani48:14+4:227:39
5.Kemppainen VesaIisu48:49+4:577:44
6.Ronkainen TuomasKoskRi48:51+4:597:45
7.Tompuri TanuOH48:55+5:037:45
8.Koutonen MikkoVePo49:29+5:377:51
9.Rahja MikaPeRa49:32+5:407:51
10.Leskelä JyrkiHaHe49:33+5:417:51
11.Leinonen LauriPohjant49:35+5:437:52
12.Pörsti Yrjö49:54+6:027:55
13.Nikkari OlliOsVa50:12+6:207:58
14.Härmä AnttiOYS/Vapari50:15+6:237:58
15.Järvenpää EsaS-JKL50:47+6:558:03
16.Taskila Markku51:19+7:278:08
17.Kinnunen Jukka51:31+7:398:10
18.Tuunanen Johannes51:49+7:578:13
19.Palosaari MikkoKiimU52:04+8:128:15
20.Keskinarkaus JussiOH52:28+8:368:19
21.Keränen TeemuKaSu53:19+9:278:27
22.Mikkonen VilleKoskRi53:35+9:438:30
23.Suomala Ville53:39+9:478:30
24.Yliluoma PaavoYlivKu53:41+9:498:31
25.Lohi Kalle54:11+10:198:36
26.Korhonen JussiKaSu54:40+10:488:40
27.Hokkanen MattiTeam 1Life54:53+11:018:42
28.Mäntylä JuhaOulRe55:36+11:448:49
29.Saarela Ville-PetteriKemU55:39+11:478:50
30.Heikkinen PasiOJT55:41+11:498:50
31.Ekola JuhaAlahKi56:20+12:288:56
32.Haarala JyrkiViiSu56:20+12:288:56
33.Tornberg Juho56:24+12:328:57
34.Laitala OlliSievSi57:20+13:289:06
35.Mäkelä Jussi57:43+13:519:09
36.Mäntylä MikaRastiNokia58:08+14:169:13
37.Fredriksson KajPohjant58:10+14:189:13
38.Hoikka MarkoSoJy58:21+14:299:15
39.Rankka Eelis58:29+14:379:16
40.Ahonen ArtoKau Ha60:05+16:139:32
41.Kemppainen Jukka-Pekka60:14+16:229:33
42.Liinamaa OlliPohjant62:05+18:139:51
43.Westerholm ThomasVePo63:08+19:1610:01
44.Päivarinta Juhani63:09+19:1710:01
45.Lehtosaari JariHaHe63:23+19:3110:03
46.Hautala MattiONMKY63:31+19:3910:04
47.Heinikoski KaukoKoskRi63:48+19:5610:07
48.Kaukua JaakkoHaHe64:04+20:1210:10
49.Halonen VesaPohjant65:59+22:0710:28
50.Luodonpää RistoAlatPi66:08+22:1610:29
51.Mäkäräinen JannePuolRy67:32+23:4010:43
52.Peltokangas TarmoORUK67:44+23:5210:45
53.Grekelä AnttiHaHe68:20+24:2810:50
54.Sotaniemi Ville68:55+25:0310:56
55.Karjalainen Arto69:19+25:2711:00
56.Hepokangas EdvinLaiVe70:20+26:2811:09
57.Talonen Eero70:44+26:5211:13
58.Inget Mikko71:12+27:2011:18
59.Heikkinen TimoOpu73:00+29:0811:35
60.Alhainen Petri73:53+30:0111:43
61.Pulju Oula76:00+32:0812:03
62.Pyhtilä Veli76:36+32:4412:09
63.Hanhela MaunoHaHe78:19+34:2712:25
64.Andsten Marko80:14+36:2212:44
65.Pelkonen AlpoOsVa83:17+39:2513:13
66.Valasma HarriYlikNM87:51+43:5913:56
67.Heikkinen Markku88:27+44:3514:02
68.Mäkinen TapaniOsVa92:40+48:4814:42
69.Pirttiaho Lauri93:27+49:3514:50
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella46:27 8:45
2.Martinmäki KaisuSK-Pohjant47:31+1:048:57
3.Hiltunen AnnaYlikNM47:44+1:179:00
4.Törmikoski Tiina49:35+3:089:21
5.Pellikka SusannaOYS/Vapari53:15+6:4810:02
6.Siirilä Katariina53:37+7:1010:06
7.Loukkola Saara54:37+8:1010:18
8.Puotiniemi Seppo54:49+8:2210:20
9.Tuunanen Marja56:06+9:3910:35
10.Palmi SaraKoskRi56:56+10:2910:44
11.Sankelo LottaPohjant58:12+11:4510:58
12.Käkelä MaijaPuolRy59:14+12:4711:10
13.Liinamaa EllaPohjant61:07+14:4011:31
14.Lautamo Anu61:27+15:0011:35
15.Rask Marjukka62:21+15:5411:45
16.Mattila OrvokkiPohjant62:25+15:5811:46
17.Mattila Tiina62:53+16:2611:51
18.Marjakangas ElinaOsVa62:55+16:2811:52
19.Magga Johanna63:07+16:4011:54
20.Lukkarinen Iiris63:21+16:5411:57
21.Jokela RiittaYlikNM65:34+19:0712:22
22.Pulkkinen Jutta68:11+21:4412:51
23.Rouhiainen SiniOYS/Vapari68:17+21:5012:53
24.Maunu Susanna74:59+28:3214:08
25.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant79:52+33:2515:04
26.Sassi Paula81:04+34:3715:17
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rantapelkonen TuomoONMKY37:46 7:07
2.Höynälä JoukoPaksumahat41:14+3:287:46
3.Hintikka Juha-Matti42:08+4:227:56
4.Parkkinen PekkaPohjant43:56+6:108:17
5.Merilä SeppoOYUS45:06+7:208:30
6.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari45:11+7:258:31
7.Hautala Ilkka45:27+7:418:34
8.Flygare Jukka-Pekka46:32+8:468:46
9.Aska Hannu47:21+9:358:56
10.Rankinen JuhoOulRe47:25+9:398:56
11.Haajanen JuhaPohjant49:14+11:289:17
12.Ollanketo ToniOulun Ins.49:52+12:069:24
13.Hiltunen ONMKY50:22+12:369:30
14.Kariniemi Markku50:59+13:139:37
15.Lukkarinen OlaviPohjant51:18+13:329:40
16.Vainikainen Seppo51:53+14:079:47
17.Kaasinen AulisPohjant52:02+14:169:49
18.Silveri Matti52:07+14:219:50
19.Tuohimaa EskoONMKY53:37+15:5110:06
20.Siirilä Jukka54:34+16:4810:17
21.Pyörälä Veli-Pekka54:52+17:0610:21
22.Laaksonen LasseSuSi55:52+18:0610:32
23.Ruokonen Timo58:38+20:5211:03
24.Kukkonen IiroOuTa59:18+21:3211:11
25.Paularanta KimmoOLK61:11+23:2511:32
26.Keränen Vesa61:20+23:3411:34
27.Vainio Aimo62:05+24:1911:42
28.Pelkonen Hannu62:40+24:5411:49
29.Tapio Koivuvaara63:17+25:3111:56
30.Tuunanen Jari67:27+29:4112:43
31.Heinikoski KaleviKoskRi69:07+31:2113:02
32.Palmroos Janne76:00+38:1414:20
33.Kaipala RaunoOYS/Vapari87:18+49:3216:28
34.Pyhäluoto ArttuHeHe91:41+53:5517:17
35.Salminen KariOYUS131:43+93:5724:51
36.Yliraasakka Oskari140:45+102:5926:33
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi37:22 10:05
2.Juntunen JohannaIinYr38:25+1:0310:22
3.Hyvönen JohannaPohjant42:26+5:0411:28
4.Kangas MargitOsVa43:29+6:0711:45
5.Sillanpää ElinaPohjant43:34+6:1211:46
6.Aatsinki TanjaHaHe45:33+8:1112:18
7.Törmä Johanna46:27+9:0512:33
8.Eskeli JohannaKPV46:51+9:2912:39
9.Pienipaavola Heidi48:34+11:1213:07
10.Jokikokko TarjaOuTa50:27+13:0513:38
11.Myllymaa PirkkoOulRe51:50+14:2814:00
12.Karhunen Sini52:20+14:5814:08
13.Mattila UllaPohjant55:21+17:5914:57
14.Holma KaisuOulRe55:31+18:0915:00
15.Malm PirkkoOYS/Vapari55:37+18:1515:01
16.Ala-Sankila TuuliEräp56:20+18:5815:13
17.Ylitalo Anne57:19+19:5715:29
18.Sundelin Päivi57:40+20:1815:35
19.Mutka AinoPohjant60:25+23:0316:19
20.Koutsoubos Eveliina61:03+23:4116:30
21.Ainassaari KaisuOsVa61:16+23:5416:33
22.Littow Päivi61:52+24:3016:43
23.Koskela TittaPohjant62:18+24:5616:50
24.Nesbitt Ella62:40+25:1816:56
25.Vepsäläinen JohannaTuira63:17+25:5517:06
26.Kinnula IrmaOYS/Vapari63:33+26:1117:10
27.Lepistö TanjaOsVa64:25+27:0317:24
28.Järvenpää Miia66:54+29:3218:04
29.Haataja Maarit68:29+31:0718:30
30.Askeli Eija69:13+31:5118:42
31.Herronen TarjaOYS/Vapari69:57+32:3518:54
32.Satomaa JariOulun Ins.70:33+33:1119:04
33.Peteri PiaOYS/Vapari72:05+34:4319:28
34.Hankonen SointuSalRe73:00+35:3819:43
35.Kukkonen Reetta74:52+37:3020:14
36.Löytynoja Päivi80:08+42:4621:39
37.Haapaniemi Tuula80:21+42:5921:42
38.Hautala TuulaONMKY87:33+50:1123:39
39.Leinonen TuireHaHe88:25+51:0323:53
40.Juopperi Mona101:24+64:0227:24
41.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari136:34+99:1236:54
42.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari136:37+99:1536:55
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Neuvonen JussiOuTa26:17 7:06
2.Holmi LauriOul.Res.34:37+8:209:21
3.Juntunen OlliPeRa38:15+11:5810:20
4.Kurula JuhaniPohjant38:30+12:1310:24
5.Näsi JuhoPohjant38:49+12:3210:29
6.Törmikoski Jaakko39:32+13:1510:41
7.Pinola TimoKaSu39:33+13:1610:41
8.Rahkola EeroOulRe39:53+13:3610:46
9.Puurunen JormaONMKY40:47+14:3011:01
10.Toropainen PauliONMKY43:10+16:5311:40
11.Marjakangas Erno43:24+17:0711:43
12.Tuovinen Henry44:18+18:0111:58
13.Suomio PekkaPohjant44:20+18:0311:58
14.Myllymaa KaukoOulRe44:46+18:2912:05
15.Pietilä MarkkuOsVa45:09+18:5212:12
16.Kukkola MarkkuONMKY48:21+22:0413:04
17.Juottonen Sami48:22+22:0513:04
18.Ukkola SakariPohjant49:36+23:1913:24
19.Pelkonen HeimoKiimU50:10+23:5313:33
20.Rahkola Eino51:19+25:0213:52
21.Mattila SeppoKoskRi51:22+25:0513:52
22.Juola EskoORUK56:28+30:1115:15
23.Matinlauri Petteri57:19+31:0215:29
24.Similä SeveriPohjant58:21+32:0415:46
25.Sundelin JuhaHaHe58:21+32:0415:46
26.Lukkarinen MikkoPohjant58:41+32:2415:51
27.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.59:20+33:0316:02
28.Niinimäki NiiloPohjant64:17+38:0017:22
29.Luukinen Tuomo64:41+38:2417:28
30.Varis Antero66:46+40:2918:02
31.Mäläskä Harri68:09+41:5218:25
32.Herronen Jouni69:39+43:2218:49
33.Eilola TommiOul.Res.71:35+45:1819:20
34.Rahja OsmoONMKY85:13+58:5623:01
35.Jokinen Kai90:27+64:1024:26
36.Manninen EeroOsVa91:50+65:3324:49
37.Jokiluomala Hannu95:12+68:5525:43
38.Pirttilahti Jari97:51+71:3426:26
39.Koukkari Mika101:15+74:5827:21
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huttunen RiikkaPohjant17:00 9:26
2.Aspegren Linnea19:29+2:2910:49
3.Sorvisto Ella22:26+5:2612:27
4.Hautamäki Anne22:32+5:3212:31
5.Karppinen JukkaSkPt22:53+5:5312:42
6.Sorvisto MariOYS/Vapari23:03+6:0312:48
7.Pesonen Tinja24:06+7:0613:23
8.Rahikkala Annukka24:15+7:1513:28
9.Hämeenaho Tuija-Maarit24:43+7:4313:43
10.Leskelä Jasmin25:50+8:5014:21
11.Anttila MineaPohjant28:33+11:3315:51
12.Similä HelmiinaPohjant32:06+15:0617:50
13.Niinimäki NelliPohjant34:11+17:1118:59
14.Vaitiniemi Päivi40:04+23:0422:15
15.Anttila IlonaPohjant44:20+27:2024:37
16.Lee Sofia45:46+28:4625:25
17.Sadepisarat 46:51+29:5126:01
18.Vepsäläinen Alma49:56+32:5627:44
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aspegren Akseli17:59 9:59
2.Viitala Joni18:10+0:1110:05
3.Saikkonen ToivoOul.Res.21:30+3:3111:56
4.Tuorila Niilo22:45+4:4612:38
5.Okkonen JaakkoKempele22:46+4:4712:38
6.Meriläinen SeppoPaU26:59+9:0014:59
7.Rautio eero29:24+11:2516:20
8.Niemelä EinoOul.Res.33:30+15:3118:36
9.Niinimäki OlliPohjant33:34+15:3518:38
10.Tiikkainen Tomi33:56+15:5718:51
11.Leskelä Veikka35:26+17:2719:41
12.Turkka JussiOul.Res.44:14+26:1524:34
13.Vepsäläinen Akseli47:10+29:1126:12
14.Alatalo Laura48:42+30:4327:03
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Hand Arto121:26 -
Heikkinen Peppi80:54 -
Impola Jenni98:40 -
Jäntti MattiPohjant53:07 -
Kaikkonen Kari49:23 -
Kirstinä Iida117:43 -
Koivunen Elli103:12 -
Laihorinne Linda117:33 -
Laine Lilja104:46 -
Moilanen Jari48:42 -
Niinimäki Katriina72:44 -
Pelkonen MaijaOsVa0:00 -
Ronkainen Nella101:50 -
Similä Jouni29:19 -
Tapaninaho KaleviONMKY39:34 -
Vainikainen Jyrki49:35 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. pertti p-r, 2016-05-04 12:18:33

    Ratapituudet:
    A 6,2
    B 5,3
    C 3,6
    D 2,0

    Tervetuloa keväiseen luontoon!
  2. kiitos kiitos, 2016-05-09 11:24:02

    käydäänkö tunkiolla päin?
  3. Sport In Muhos, 2016-05-09 13:19:56

    Sport in Muhoksen myymälä-auto paikalla . Tervetuloa ostoksille!
  4. Sokeripala, 2016-05-10 08:00:02

    Ennusteen mukaan sateen pitäisi loppua hieman ennen rasteja...
  5. Sataa sataa ropisee, tili tili pom!, 2016-05-10 08:41:23

    Vaikka sade lakkaisikin, niin kyllä nyt matalissa kengissä jalat kastuu. Mutta Sport in Muhos varmaan tuo paikalle suunnistuskumppareitakin, jos jalat sattuisi olemaan sokerista...
  6. A-rata, 2016-05-10 19:31:48

    Yllättävän paljon suunnistusta vaativa rata ja lopussa vielä "tunturin" huiputus. Mittakaava unohtui huomioida, mutta se menee täysin omaan piikkiin. Kiitos hyvästä tapahtumasta ja radasta!
  7. Ylsis , 2016-05-10 21:45:20

    Hienosti oli rata suunniteltu! Porukat juoksi ristiin rastiin, toiset kiersi varmaan rasteja käänteisessä järjestyksessä kun ihmisiä tuli niin paljon vastaankin. Eipä voinu peesailla ð???