< Takaisin kalenteriin

Kellon ampumarata 22.6.2016

Koskelankylän Riento

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Antero Mikkonen 040-7267983

Opastus
E4/E75 Kello-Virpiniemi-Kalimenkylä rampista - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
236
Tulokset päivitetty
22.6.2016 20:49

Tulokset

A-rata Naiset 6.3 km#6.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huhta JariHU-4665:52 -
2.Turtinen SatuYlikNM68:22+2:30-
3.Hakola Jaana79:16+13:24-
4.Tuunanen Marja79:25+13:33-
5.Laurila SariSalRe81:30+15:38-
6.Kiuttu MarjutIinYr82:07+16:15-
7.Juntunen JohannaIinYr82:13+16:21-
8.Heikkinen SallaOSVA89:41+23:49-
9.Saartoala Päivi92:05+26:13-
10.Aikio OutiPohjant96:52+31:00-
11.Mäkinen PäiviOSVA98:33+32:41-
A-rata Miehet 6.3 km#6.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant45:17 -
2.Tornberg Juha51:13+5:56-
3.Lohi Kalle51:47+6:30-
4.Taskila Markku53:56+8:39-
5.Pörsti Yrjö54:53+9:36-
6.Kemppainen Jukka57:00+11:43-
7.Seppänen MikaVaKa57:04+11:47-
8.Järvenpää RaimoIisu59:38+14:21-
9.Suomala Ville60:54+15:37-
10.Lohi Mikko61:08+15:51-
11.Schroderus SanteriPohjant62:30+17:13-
12.Rankka Eelis62:42+17:25-
13.Tuunanen Johannes62:52+17:35-
14.Teerikangas Matti63:57+18:40-
15.Tirroniemi SamiOuTa64:59+19:42-
16.Remsu MikkoHaHe66:09+20:52-
17.Holma ErkkiOulRe66:15+20:58-
18.Jurvakainen MikaKiimU66:45+21:28-
19.Haarala Jyrki67:36+22:19-
20.Seppälä JanneSomEsa67:47+22:30-
21.Romppainen Heikki69:47+24:30-
22.Silveri Matti73:55+28:38-
23.Kinnunen Kauko74:16+28:59-
24.Lempinen HannuFujitsu76:32+31:15-
25.Heinikoski KaukoKoskRi76:48+31:31-
26.Luodonpää RistoAlatPi78:13+32:56-
27.Andsten Marko81:05+35:48-
28.Laurila SanteriSalRe82:50+37:33-
29.Ahokoivu HemmoPohjant83:41+38:24-
30.Vainio Timo83:46+38:29-
31.Ollila TimoPaksumahat84:45+39:28-
32.Juntunen Pekka86:47+41:30-
33.Heikkinen Markku88:44+43:27-
34.Kivinen Janne92:02+46:45-
35.Dahlbacka Kim96:20+51:03-
36.Pelkonen AlpoOSVA96:45+51:28-
37.With Mikko101:19+56:02-
38.Räsänen Mika105:22+60:05-
39.Mäkinen TapaniOSVA127:02+81:45-
Karjalainen PasiPohjant66:15 -
Kinnunen Jukka59:50 -
Penttinen Joona116:34 -
B-rata Naiset 5.3 km#5.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi57:05 -
2.Kangas MargitOsVa60:49+3:44-
3.Jaatinen MiljaHaHe64:02+6:57-
4.Jokela RiittaYlikNM64:16+7:11-
5.Vainik AnneliHollola66:34+9:29-
6.Maunu Susanna70:21+13:16-
7.Nikula Essi70:37+13:32-
8.Vuolteenaho Jenni73:59+16:54-
9.Arima ReettaOYS/Vapari74:52+17:47-
10.Hirvikoski KirsiHaHe75:13+18:08-
11.Yli-Eerola Irja79:24+22:19-
12.Huotari SariPohjant81:56+24:51-
13.Karhunen HelliPohjant82:10+25:05-
14.Päkkilä SuviHaHe85:07+28:02-
15.Pehkonen Samu86:08+29:03-
16.Räinä Susanna86:10+29:05-
17.Vaarala Anja-LeenaSalRe89:23+32:18-
18.Pelkonen MaijaOSVA91:11+34:06-
19.Hynynen KatiOYS/Vapari93:03+35:58-
20.Laurila ElinaSalRe96:08+39:03-
21.Hankonen Sointu98:43+41:38-
22.Jaatinen MarjoHaHe103:17+46:12-
23.Alaraasakka Riitta-Liisa124:27+67:22-
B-rata Miehet 5.3 km#5.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY47:01 -
2.Posio Timo48:08+1:07-
3.Tuunanen Joona52:26+5:25-
4.Kariniemi Markku53:35+6:34-
5.Schroderus JariPohjant54:59+7:58-
6.Holappa TeuvoVePo56:18+9:17-
7.Ollanketo ToniOI56:37+9:36-
8.Väisänen Mikko56:52+9:51-
9.Salmela Janne57:14+10:13-
10.Soini Toni57:51+10:50-
11.Siirilä Jukka58:08+11:07-
12.Kähkölä JuhaPohjant59:38+12:37-
13.Pietilä IlkkaJV2060:11+13:10-
14.Pyky AriKiimU60:18+13:17-
15.huhtanen raimoKiimU60:24+13:23-
16.Suomio PekkaPohjant62:43+15:42-
17.Lankinen Markus63:36+16:35-
18.Juntunen ReijoIinYr64:42+17:41-
19.Saastamoinen Pekka66:10+19:09-
20.Tonttila Panu66:17+19:16-
21.Ahvenlampi Henri66:25+19:24-
22.Vainio Aimo66:38+19:37-
23.Saloranta Seppo67:30+20:29-
24.Tuohimaa EskoONMKY68:14+21:13-
25.Myllynen Jari68:47+21:46-
26.Paularanta KimmoOLK70:18+23:17-
27.Nevalainen Jukka73:46+26:45-
28.Rautio MikkoHauVe73:56+26:55-
29.Yli-Eerola EsaHlT74:33+27:32-
30.Heinikoski KaleviKoskRi77:37+30:36-
31.Kainulainen Tuomas77:39+30:38-
32.Tanskanen Jouni83:50+36:49-
33.Hakalin Johannes92:11+45:10-
34.Salminen KariOYUS127:15+80:14-
Hintikka Mikko46:33 -
Tuunanen Jari78:40 -
C-rata Naiset 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-RiittaPohjant32:32 -
2.Kokko Sonja33:25+0:53-
3.Maikku Mari36:17+3:45-
4.Eskeli JohannaKPV38:29+5:57-
5.Seppänen SimiOYS/Vapari41:17+8:45-
6.Kokko Sini41:48+9:16-
7.Suomenrinne Anne46:39+14:07-
8.Myllymaa PirkkoOulRe46:59+14:27-
9.Herronen TarjaOYS/Vapari49:06+16:34-
10.Huismann Imke49:24+16:52-
11.Sundelin PäiviHaHe49:26+16:54-
12.Kivelä ElinaPohjant50:45+18:13-
13.Hyvärinen Merja50:47+18:15-
14.Korvenheimo PR51:03+18:31-
15.Korkiakoski Mervi51:10+18:38-
16.Kinnunen Noora52:41+20:09-
17.Karjalainen SeijaLaiVe52:55+20:23-
18.Mutka AinoPohjant53:29+20:57-
19.Mattila UllaPohjant54:16+21:44-
20.Malm PirkkoOYS/Vapari54:17+21:45-
21.Mäkinen MinnaOYS/Vapari55:19+22:47-
22.Kinnula IrmaOYS/Vapari55:38+23:06-
23.Nevala AnuOYS/Vapari55:44+23:12-
24.Aatsinki MirjaVePo56:01+23:29-
25.Hanhela RailiKiimU61:23+28:51-
26.Kujala Monica61:36+29:04-
27.Löytynoja Päivi62:54+30:22-
28.Haapaniemi Tuula63:03+30:31-
29.Hiltunen Marja-Liisa63:26+30:54-
30.Kiili Hanna64:18+31:46-
31.Toivola Jaana65:06+32:34-
32.Laakkonen Sari67:11+34:39-
33.Kukkonen Reetta67:12+34:40-
34.Valento Annamaija70:48+38:16-
35.Ponto Hellä74:17+41:45-
36.Pirttilahti Helvi74:21+41:49-
37.Holma LiisaOYS/Vapari75:48+43:16-
38.Pakkala Anni83:26+50:54-
39.Päkkilä VenlaHaHe101:44+69:12-
40.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari121:49+89:17-
41.Paaso-Rantala PirjoIinYr122:04+89:32-
Kärkkäinen Katja49:18 -
Paaso Mira52:47 -
C-rata Miehet 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maikku Sakari27:43 -
2.Kotila HarriYlikNM30:59+3:16-
3.Holmi LauriOulRes34:49+7:06-
4.Puurunen JormaONMKY37:47+10:04-
5.Myllymaa KaukoOulRe38:03+10:20-
6.Ervasti OnniPeRa41:08+13:25-
7.Hiltunen ErkkiONMKY41:57+14:14-
8.Veijovaara JormaPohjant42:41+14:58-
9.Rahkola EeroOulRe43:39+15:56-
10.Pentikäinen Heimo45:02+17:19-
11.Jäntti MattiPohjant45:57+18:14-
12.Pennanen AnteroKiimU46:10+18:27-
13.Mattila SeppoKoskRi46:16+18:33-
14.Kokko Sami46:47+19:04-
15.Rahkola Eino47:42+19:59-
16.Väänänen AriOI47:59+20:16-
17.Ojakoski Janne48:43+21:00-
18.Holappa RaimoHaHe48:52+21:09-
19.Herronen Jouni49:01+21:18-
20.Sundelin OnniHaHe49:22+21:39-
21.Sundelin LauriHaHe50:22+22:39-
22.Ylimaunu MattiEVP50:29+22:46-
23.Lampela Markku50:39+22:56-
24.Hiekkaranta Matti51:09+23:26-
25.R Markus51:11+23:28-
26.Luukinen Tuomo53:55+26:12-
27.Malm Lauri54:14+26:31-
28.Lohela VäinöPohjant54:22+26:39-
29.Käräjäoja Jukka55:18+27:35-
30.Manninen EeroOSVA56:59+29:16-
31.Heinikoski KaleviKoskRi57:03+29:20-
32.Saikkonen ToivoOuRes57:40+29:57-
33.Anttonen Veikko60:50+33:07-
34.Hanhela PaavoKiimU75:22+47:39-
35.Jokinen Kai76:48+49:05-
36.Aspegren Akseli81:30+53:47-
37.Korkala Veikko85:36+57:53-
38.Turkka JussiIisu118:56+91:13-
D-rata Naiset 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kiuttu Merja34:10 -
2.Askeli Eija37:15+3:05-
3.Saari Anna-LottaHaHe38:07+3:57-
4.Kaikkonen LottaKauHa38:11+4:01-
5.Similä SelinaPohjant43:47+9:37-
6.Sundelin AnniHaHe45:22+11:12-
7.Kokkola Katriina49:45+15:35-
8.Jurvakainen HeliKiimU52:33+18:23-
Pasma Anna50:20 -
Pasma Reeta50:46 -
Pitkänen Soili50:33 -
D-rata Miehet 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Meriläinen Seppo23:29 -
2.Tuunanen Aaron28:27+4:58-
3.Hätälä Anssi30:08+6:39-
4.Marjala VerneriPohjant33:27+9:58-
5.Jaatinen JanneHaHe37:45+14:16-
6.Kaikkonen KariKauHa38:06+14:37-
7.Rautio Eero40:17+16:48-
8.Tervaskanto IlmariKoskRi44:51+21:22-
9.Sundelin JuhaHaHe45:26+21:57-
10.Tuunanen Anton50:34+27:05-
11.Jurvakainen ElmeriKiimU51:59+28:30-
12.Joukainen Akseli54:35+31:06-
13.Niemelä EinoOulRes57:56+34:27-
D-Hippo Naiset 1.7 km#1.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala SaagaPohjant32:10 -
2.Kaukua IisaHaHe35:16+3:06-
3.Karjula OlgaHaHe44:32+12:22-
4.Niemelä Nenna55:08+22:58-
5.Kukkonen EmmaHaHe57:14+25:04-
D-Hippo Miehet 1.7 km#1.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hytönen Joe30:15 -
2.Lauri Augusti32:00+1:45-
3.Paatelma ElielHaHe41:10+10:55-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Veteläinen Ella51:02 -
2.Palmi Johannes54:39+3:37-
3.Herva Tuomas59:37+8:35-
4.Vuontisjärvi Annu59:58+8:56-
5.Päivärinta JuhaniKiimU61:48+10:46-
6.Ylisiurua TiinaIinYr69:04+18:02-
7.Rytkönen Anne70:53+19:51-
8.Hannula Juho77:02+26:00-
9.Kivinen Juhani80:14+29:12-
10.Ukkola LeilaHaHe92:35+41:33-
11.Lauri Antti101:13+50:11-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Tuija Liedes, 2016-06-18 11:27:44

    Onkohan täällä polkujuoksureittiä? Kalenterista ei näy onko niitä suunniteltu muille rasteille, kiekonmajan polkureitti oli kiva ja voisi niitä sen perusteella muuallakin käydä juoksentelemassa!
  2. AM, 2016-06-21 16:11:18

    Radat ja matkat:
    A-rata 6.3km
    B-rata 5.3km
    C-rata 3.4km
    D-rata 2.1km
    D-"Hippo" 1.7km

    Varsinaista polkujuoksureittiä ei ole tehty. Kaikki rastit karttoja löytyy ja runsaasti rasteja polkujen läheisyydessä joten paikanpäällä voi vaikka suunnitella oman "polkujuoksureitin".
    Smartum-, TYKY- ja Virikesetelit ok.
  3. Tosi innokas, 2016-06-23 10:40:05

    Olihan taas jämäkät Koskri-rastit! Koskri ja Antsu, siinä on fantsu! Hyvää jussia!
  4. juho, 2016-06-26 12:09:40

    Lipsahtanut näköjään Tornberg Juha tuloksiin A-radalle. Pitäisi olla Juho. Voitteko korjata? Kiitos!