< Takaisin kalenteriin

Valkiaisjärvi 14.7.2016

Oulun Reipas

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa 0504634799

Opastus
Vaalantieltä n:ro 8300 Valkiaisjärven tienhaarasta ajomatka n.5km - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
247
Tulokset päivitetty
14.7.2016 21:33

Tulokset

A-rata naiset 6.5 km#6.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väyrynen VilleRasPi52:16 -
2.Niinimäki RiittaPohjant64:50+12:34-
3.Holsteri Juha65:15+12:59-
4.Mattila OrvokkiPohjant71:08+18:52-
5.Marttinen MinnaVaKa75:15+22:59-
6.Junttola UllaOsVa84:56+32:40-
7.Tuunanen Marja91:56+39:40-
8.Ylänne Elina93:40+41:24-
9.Mäkinen PäiviOSVA108:54+56:38-
B-rata naiset 4.8 km#4.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maikku MariLänRa45:50 -
2.Kesälä NiinaLaive47:01+1:11-
3.Goman AnnukkaVePo47:55+2:05-
4.Koivuniemi JennyKiikKi49:38+3:48-
5.Palmi SaraKoskRi53:13+7:23-
6.Holster-Hemmi MerviPohjant53:36+7:46-
7.Härkönen LauraOuTa53:40+7:50-
8.Vuontisjärvi Annu54:51+9:01-
9.Vainik Anneli60:39+14:49-
10.Alanen PälviSiSe61:16+15:26-
11.Lohela PäiviOYS/Vapari61:32+15:42-
12.Sillanpää ElinaPohjant61:35+15:45-
13.Hassi Riikka62:14+16:24-
14.Marjakangas ElinaOsVa62:30+16:40-
15.Rauhala Merja63:08+17:18-
16.Ruokamo Jejja64:37+18:47-
17.Hilli TuijaKoskRi65:42+19:52-
18.Sergejeff KatiIisu68:45+22:55-
19.Varis KatariinaKoskRi72:04+26:14-
20.Niinimäki Katriina72:05+26:15-
21.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari79:16+33:26-
22.Tanskanen PäiviOYS/Vapari86:29+40:39-
23.Tanskanen Nina86:35+40:45-
24.Hyvönen Outi91:40+45:50-
25.Hankonen Sointu100:04+54:14-
Fredriksson CaritaPohjant82:21 -
Käkelä MaijaPuolRy69:46 -
B-rata miehet 4.8 km#4.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa37:38 -
2.Matila TommiLänRa37:54+0:16-
3.Heikka MarkkuONMKY38:56+1:18-
4.Parkkinen PekkaPohjant41:25+3:47-
5.Heinonen Joni41:37+3:59-
6.Kaasinen AulisPohjant41:42+4:04-
7.Kössi SanteriPohjant43:43+6:05-
8.Lehtoaho Lauri44:52+7:14-
9.Merilä SeppoOYUS45:29+7:51-
10.Hannula Juho45:57+8:19-
11.Laurila MikaKoskRi46:22+8:44-
12.Niinimäki TuukkaPohjant47:06+9:28-
13.Maunula TeuvoOYUS47:18+9:40-
14.Viitala Juhana47:31+9:53-
15.Räisänen Jukka48:39+11:01-
16.Ahokoivu HemmoPohjant48:51+11:13-
17.Mursu Mikko49:18+11:40-
18.Viramo PetteriKiimU49:55+12:17-
19.Saastamoinen Pekka49:56+12:18-
20.Ollanketo ToniOulun Ins.50:52+13:14-
21.Lukkarinen OlaviPohjant50:54+13:16-
22.Siipola Petri50:59+13:21-
23.Räisänen Jukka51:22+13:44-
24.Lappalainen Antero51:59+14:21-
25.Kaikkonen Lasse51:59+14:21-
26.Kauma HeikkiOYS/Vapari52:16+14:38-
27.Karsikas Jouni52:47+15:09-
28.Juutinen HannuPohjant52:58+15:20-
29.Isoherranen Harri52:59+15:21-
30.Ahvenlampi Henri53:06+15:28-
31.Helttunen JanneKiimU53:07+15:29-
32.Saari Jukka53:18+15:40-
33.Valkama Mikko54:14+16:36-
34.Jäälinoja Juho55:46+18:08-
35.Vainio Aimo55:56+18:18-
36.Pasma LeinoOys vapari56:26+18:48-
37.Lankinen Markus58:49+21:11-
38.Ylieerola Esa58:55+21:17-
39.Saloranta Seppo60:23+22:45-
40.Myllynen Jari60:31+22:53-
41.Vainio Timo60:33+22:55-
42.Silveri Matti60:43+23:05-
43.Hassi Teemu62:08+24:30-
44.Puurunen ReijoOuTa62:58+25:20-
45.Heikkinen AnttiKajKu65:42+28:04-
46.Esberg Anders66:16+28:38-
47.Kallioinen Ari69:04+31:26-
48.Niinimäki Jouko69:45+32:07-
49.Salmi Mikko72:28+34:50-
50.Koivisto Juhani89:46+52:08-
51.Mäkinen TapaniOsVa101:04+63:26-
52.Salminen KariOYUS109:13+71:35-
Jaako MikkoPohjant55:09 -
Kukkonen IiroOuTa54:52 -
Kurula JohannesPohjant59:59 -
Niinimaa Juha-PekkaKauHa46:25 -
Pelkonen Hannu53:48 -
Rankinen JuhoOulRe42:00 -
C-rata naiset 3.8 km#3.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti MerjaYlikNM39:34 -
2.Vuolteenaho Jenni42:30+2:56-
3.Korppinen LauraKoskRi45:21+5:47-
4.Kokko Sonja45:42+6:08-
5.Kangas-Kerkelä Annelioys vapari48:09+8:35-
6.Jokela Mira50:53+11:19-
7.Mattila UllaPohjant52:32+12:58-
8.Yli-Eerola IrjaHlT53:54+14:20-
9.Kinnula IrmaOYS/Vapari55:35+16:01-
10.Goman MaijaVePo56:22+16:48-
11.Lampela Elina56:53+17:19-
12.Ainasaari KaisuOsVa57:06+17:32-
13.Huismann Imke57:56+18:22-
14.Hyvärinen Merja58:17+18:43-
15.Piirainen Sonja59:12+19:38-
16.Kokko Sini60:38+21:04-
17.Aatsinki MirjaVePo63:35+24:01-
18.Hanhela RailiKiimU64:35+25:01-
19.Haataja Maarit65:07+25:33-
20.Suomenrinne Anne65:36+26:02-
21.Karjalainen SeijaLaiVe66:00+26:26-
22.Herronen TarjaOYS/Vapari66:36+27:02-
23.Valli Elina67:00+27:26-
24.Karjalainen Johanna71:10+31:36-
25.Anttila TarjaOsVa71:51+32:17-
26.Ryhänen Anna-Leena76:44+37:10-
27.Merilä KirstiOYUS76:54+37:20-
28.Kukkonen Reetta77:44+38:10-
29.Kallinen Anna-Maija77:47+38:13-
30.Korkeasalo VuokkoHaHe78:22+38:48-
31.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari79:28+39:54-
32.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari79:37+40:03-
33.Jäälinoja Sirpa80:16+40:42-
34.Kivimäki Anri80:43+41:09-
35.Patrikka Nina81:10+41:36-
36.Gretsch Monika81:34+42:00-
37.Huuskonen AnneOYS/Vapari82:19+42:45-
Haaraniemi Elisa58:14 -
Kiili Hanna86:18 -
Mustonen Jaana142:46 -
C-rata miehet 3.8 km#3.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY33:47 -
2.Kotila HarriYlikNM34:28+0:41-
3.Ukkola SakariPohjant38:33+4:46-
4.Ojala Sami41:01+7:14-
5.Tuomasjukka VoimaPR41:12+7:25-
6.Klapuri Tintti41:34+7:47-
7.Tyni Aaro41:46+7:59-
8.Toropainen PauliONMKY42:56+9:09-
9.Suomio PekkaPohjant43:04+9:17-
10.Puurunen JormaONMKY44:09+10:22-
11.Pelkonen ToivoYlikNM44:50+11:03-
12.Kivinen Juhani45:23+11:36-
13.Heinikoski KaleviKoskRi45:53+12:06-
14.Kinnunen RaimoPohjant50:30+16:43-
15.Mänty Mika51:48+18:01-
16.R. Markus51:58+18:11-
17.Runtti Esko52:17+18:30-
18.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.53:15+19:28-
19.Rautioaho Risto53:40+19:53-
20.Honkanen Esa55:33+21:46-
21.Haikola Mauri56:00+22:13-
22.Holappa RaimoHaHe57:01+23:14-
23.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari61:40+27:53-
24.Jäntti MattiPohjant63:57+30:10-
25.Herronen Jouni66:53+33:06-
26.Ihme Raimo71:26+37:39-
27.Heikkinen Jari71:52+38:05-
28.Jokinen Kai77:24+43:37-
29.Klemola Joona80:36+46:49-
30.Klemola JuhaniS-200081:47+48:00-
31.Manninen EeroOsVa88:59+55:12-
Lohela VäinöPohjant55:12 -
Ylimaunu MattiEVP70:52 -
D-rata naiset 1.9 km#1.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila MineaPohjant20:40 -
2.Myllymaa PirkkoOulRe22:53+2:13-
3.Pöyri Karoliina25:49+5:09-
4.Ainassaari AinoOsVa28:37+7:57-
5.Romakkaniemi Terhi32:56+12:16-
6.Länsitie Pinja36:39+15:59-
7.Väisänen Martta37:54+17:14-
8.Räisänen Janna38:01+17:21-
Niinimaa Stella28:50 -
D-rata miehet 1.9 km#1.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koskinen Eetu25:10 -
2.Koskinen Ville-Veikko25:38+0:28-
3.Jokela Jesse25:49+0:39-
4.Ukkola SanteriOsVa26:11+1:01-
5.Järvelä Kalevi29:22+4:12-
6.Hyvönen JohannesSolf30:56+5:46-
7.Lampela Luukas31:29+6:19-
8.Lampela Lenni31:29+6:19-
9.Lampela Liinus32:12+7:02-
10.Kurttio Kalevi42:18+17:08-
11.Kangas Nooa42:34+17:24-
Lampela Niilo35:21 -
Vainikainen Henri58:12 -
Rata 9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sotaniemi Ville23:49 -
A-rata miehet 6.5 km#6.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant43:31 -
2.Keränen TeemuKaSu47:10+3:39-
3.Savolainen JouniPohjant47:16+3:45-
4.Peisa PanuSalRe50:19+6:48-
5.Haataja EetuSiSe51:50+8:19-
6.Haarala JyrkiViiSu52:09+8:38-
7.Järvi Markku52:17+8:46-
8.Seppänen MikaVaKa52:36+9:05-
9.Lohi Kalle52:41+9:10-
10.Härkönen SamiOuTa52:58+9:27-
11.Kemppainen Jukka-Pekka53:15+9:44-
12.Heinikoski KaukoKoskRi53:38+10:07-
13.Kinnunen JukkaPohjant53:52+10:21-
14.Laitinen AnttiKauHa56:33+13:02-
15.Hoikka MarkoSoJy56:45+13:14-
16.Taskila Markku57:48+14:17-
17.Soppela Pete59:11+15:40-
18.Koutonen MikkoYlivKu59:20+15:49-
19.Juola EeroKoS59:40+16:09-
20.Leinonen Lauri60:29+16:58-
21.Kokko Jarno60:44+17:13-
22.Tuppurainen SimoPohjant60:48+17:17-
23.Seppälä JanneSomEsa60:56+17:25-
24.Lehto EsaHS61:03+17:32-
25.Isolahti MikaPohjant61:44+18:13-
26.Tuunanen Jari62:26+18:55-
27.Luodonpää RistoAlatPi64:16+20:45-
28.Antinmaa Eemeli65:50+22:19-
29.Huusko SamuliLaive66:18+22:47-
30.Karjalainen PasiPohjant66:41+23:10-
31.Säily TuomasKuPe66:58+23:27-
32.Grekelä AnttiHaHe67:16+23:45-
33.Mikkonen AlpoOYS/Vapari67:20+23:49-
34.Tuohimaa EskoONMKY68:24+24:53-
35.Fredriksson KajPohjant69:00+25:29-
36.Lampela Ville69:39+26:08-
37.Heikkinen Markku70:36+27:05-
38.Vuoti Mikko71:39+28:08-
39.Viippola AapoOuTa73:18+29:47-
40.Pyhtilä VeliOH73:34+30:03-
41.Kähkölä JuhaPohjant73:43+30:12-
42.Heinikoski Mikko74:08+30:37-
43.Kaipala Raimo74:12+30:41-
44.Junttola Jaakko74:39+31:08-
45.Hanhela MaunoHaHe75:01+31:30-
46.Ojala KaiPaksumahat76:20+32:49-
47.Junntola Antti76:42+33:11-
48.Tuunanen Jari77:46+34:15-
49.Kananen Veli-MattiOsVa83:17+39:46-
50.Ingerttilä Jari88:42+45:11-
51.Pirttiaho Lauri89:36+46:05-
52.Koivuaho Jukka105:44+62:13-
Kivinen Janne77:31 -
Niemelä UrpoPohjant64:32 -
Pöykkölä Jouko73:34 -
Teerikangas Matti65:18 -
Tervaskanto MikaelKoskRi48:02 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Kauko M, 2016-07-11 17:47:10

    Ratapituudet;
    A-rata 6,5km
    B-rata 4,8km
    C-rata 3,8km
    D-rata 1,9km
    Kartan mittakaava 1.10 000
    Huom!!! Suosikaa kimppakyytiä
  2. Tosi innokas, 2016-07-13 09:53:40

    Ja Valkiaisjärvellä on myös tunnetusti hyvä uimaranta. Lienee jo aika itsekin siellä pulahtaa.

    http://www.kaleva.fi/uuti...n-paras-uimaranta/277986/
  3. Kauko M, 2016-07-15 05:41:22

    Löytyi Silva levy kompassi ja istuinjakkara.
    Kysyä voi numerosta 050-4634799
  4. Huolimaton, 2016-07-15 13:19:02

    Sattuiko joku löytämään maasta 15â?¬ (10 ja 5 setelit), mahdollisesti kartanmyynnin lähimaastosta tahi muualta? Laitoin setelit housujen pikkutaskuun, mutta huolimattomuuttani vetoketju jäi auki..