< Takaisin kalenteriin

Koppana 4.8.2005

Oulun Reipas
Lisätiedot
-
Opastus
Hailuodontieltä nro 816 noin 19 km Oulusta
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
160
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SofiaPohjant45:23 -
2.Nurmikumpu MelinaKoskRi58:06+12:43-
3.Korhonen KatjaVePo64:05+18:42-
4.Tirkkonen AnniOYS/Vapari64:39+19:16-
5.Ruuska AnniKoskRi66:32+21:09-
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen PetriPohjant37:58 -
2.Qvist LasseKoskRi39:25+1:27-
3.Kunnari Esa 40:16+2:18-
4.Holappa TeuvoRaPe40:41+2:43-
5.Holappa HannuRaPe41:24+3:26-
6.Kvist PerttiKeKi41:56+3:58-
7.Nikula MarkoJRV42:03+4:05-
8.Vihavainen JuhaONMKY42:14+4:16-
9.Nikula PasiOuTa42:31+4:33-
10.Näsi JuhoKoskRi43:13+5:15-
11.Kosola VillePohjant43:23+5:25-
12.Westerholm LassePohjant44:00+6:02-
13.Lind Johan 44:29+6:31-
14.Ronkainen MarkusLaiVe44:50+6:52-
15.Palosaari MikkoKiimU45:20+7:22-
16.Niemelä Urpo 45:27+7:29-
17.Halonen TeroKoskRi45:28+7:30-
18.Pukema JarnoOuTa45:56+7:58-
19.Tikkanen JukkaPohjant46:22+8:24-
20.Partanen Pekka 46:53+8:55-
21.Järvenpää RaimoIisu48:26+10:28-
22.Kinnunen Jukka 48:28+10:30-
23.Rahko SampoPohjant48:51+10:53-
24.Hokkanen Matti 49:49+11:51-
25.Lind SuneIK Falken50:41+12:43-
26.Kangas OssiSalRe50:48+12:50-
27.Pietiläinen ErkkiPeRa51:31+13:33-
28.Huuhka Kai 52:12+14:14-
29.Rossi JarmoPohjant53:09+15:11-
30.Rämö Jouko 54:02+16:04-
31.Tervaskanto MikaelKoskRi54:04+16:06-
32.Ahokoivu AnttiPohjant54:44+16:46-
33.Herva TuomasPilPa54:48+16:50-
34.Lalli PasiHaHe54:52+16:54-
35.Ahokoivu HemmoPohjant55:00+17:02-
36.Oksanen JarkkoPilPa55:13+17:15-
37.Heikkinen Markku 55:57+17:59-
38.Manninen MarkkuPeRa58:00+20:02-
39.Kauma HeikkiOYS/Vapari58:49+20:51-
40.Saariniemi Pekka 58:50+20:52-
41.Korhonen HannuVePo64:03+26:05-
42.Martikainen SampsaKoskRi65:17+27:19-
43.Pelkonen AlpoOSVA70:27+32:29-
Kaakinen VeliOsVa44:45 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant38:58 -
2.Kosola MarjaPohjant48:00+9:02-
3.Hyvönen RiikkaKaSu49:46+10:48-
4.Rytilahti Mari 55:48+16:50-
5.Väyrynen Tanja 56:51+17:53-
6.Nikula SariOuTa57:13+18:15-
7.Kinnula IrmaOYS/Vapari63:58+25:00-
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa32:39 -
2.Ojuva VeliLapVe34:58+2:19-
3.Laaksonen LasseSuSi35:13+2:34-
4.Lassi Janne 35:21+2:42-
5.Haajanen JuhaPohjant35:34+2:55-
6.Martikainen ErkkiKosKRi38:12+5:33-
7.Pelkonen ToivoYlikNM38:16+5:37-
8.Kokko Jarno 38:17+5:38-
9.Kukkohovi ReinoOSVA38:27+5:48-
10.Nikula ReinoOuTa38:52+6:13-
11.Pulkkelin LasseKoS39:15+6:36-
12.Laurila MikaKiVi39:35+6:56-
13.Paaso-Rantala PerttiIinYr39:51+7:12-
14.Juutinen HannuPohjant39:58+7:19-
15.Lukkarinen OlaviPohjant40:51+8:12-
16.Lamu MikaYlivKu41:12+8:33-
17.Jussila PenttiONMKY41:39+9:00-
18.Tolonen Jonne 41:59+9:20-
19.Karvinen AnteroOH43:26+10:47-
20.Suhonen Kauko 45:36+12:57-
21.Paananen Tero 45:42+13:03-
22.Jämsä EeroKiimU46:46+14:07-
23.Holmi Lauri 46:59+14:20-
24.Ponkala Jaakko 47:09+14:30-
25.Lappalainen JormaKaSu47:19+14:40-
26.Kosola VeijoPohjant47:57+15:18-
27.Holappa RaimoOuTa49:02+16:23-
28.Haverinen Kari 49:18+16:39-
29.Suomio PekkaIF49:27+16:48-
30.Jäntti MattiPohjant49:52+17:13-
31.Saikkonen Toivo 50:09+17:30-
32.Vuoti Sami 52:10+19:31-
33.Hankala Juha 52:20+19:41-
34.Fredrikson KajPohjant52:28+19:49-
35.Sarkkinen Joonas 53:01+20:22-
36.Mikkonen JuhoKoskRi54:47+22:08-
37.Haverinen Eero 55:20+22:41-
38.Hirvelä Reijo 58:04+25:25-
39.Norrkniivilä MarttiPulkPo60:29+27:50-
40.Anttila Jaakko 62:22+29:43-
41.Kettunen Olli 63:22+30:43-
42.Herronen Jouni 65:26+32:47-
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant29:33 -
2.Lind Annika 31:41+2:08-
3.Leskelä MaaritOSVA35:45+6:12-
4.Kosola ElliPohjant36:11+6:38-
5.Hokajärvi RailiPohjant39:57+10:24-
6.Kosola EveliinaPohjant41:27+11:54-
7.Kurvi Minna 43:23+13:50-
8.Ruuska RauniOsVa50:47+21:14-
9.Lind KaisuOHS53:05+23:32-
10.Marjakangas ElinaOulun Valppaat53:28+23:55-
11.Nikula IrmaOuTa54:43+25:10-
12.Pelkonen MaijaOSVA55:30+25:57-
13.Vaitiniemi HannaSalRe56:11+26:38-
14.Näsi KatariinaKoskRi56:55+27:22-
15.Ponkala Pirkko 57:28+27:55-
16.Virtanen Ella 58:03+28:30-
17.Herronen TarjaOYS/Vapari58:21+28:48-
18.Rekilä Elina 58:47+29:14-
19.Sarkkinen Sirkka-Liisa 62:49+33:16-
20.Hankala Mervi 66:13+36:40-
21.Kuula Ritva 66:37+37:04-
22.Junttila Johanna 68:51+39:18-
23.Pietiläinen MeeriPeRa88:55+59:22-
Alahuhtala AlliTahkis0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ahola TeroPosPy26:57 -
2.Kivinen Janne 30:51+3:54-
3.Mäntykenttä HannuOYUS31:28+4:31-
4.Hohtola EsaYliopisto33:19+6:22-
5.Tolonen Jyrki 35:07+8:10-
6.Kinnunen RaumoPohjant36:28+9:31-
7.Vattula EeroONMKY38:01+11:04-
8.Alasaarela JormaKiimU38:28+11:31-
9.Kivinen Juhani 38:58+12:01-
10.Käyrä MikkoTahkis40:01+13:04-
11.Heikkinen Ville 42:23+15:26-
12.Parkkinen VillePohjant43:18+16:21-
13.Mikkonen ErkkiKoskRi43:24+16:27-
14.Vattu Kumpu 44:52+17:55-
15.Järvelä Kalevi 47:41+20:44-
16.Manninen EeroOsVa50:36+23:39-
17.Havas MarttiOYUS62:02+35:05-
18.Kujala MikkoSähkö Polar63:21+36:24-
19.Rajaniemi SakariSähkö Polar63:23+36:26-
20.Kaakinen KaunoOsVa77:50+50:53-
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Reetta Jussi-Pekka 18:07 -
2.Fredriksson CaritaOuTa19:59+1:52-
3.Turpeinen Emmi 31:07+13:00-
4.Hirvonen Ella 31:49+13:42-
5.Kvist Hanna-Kaisa 32:13+14:06-
6.Fredriksson ErikaPohjant34:57+16:50-
7.Höglund VilmaHaHe41:21+23:14-
8.Sirvio VenlaPohjant44:53+26:46-
9.Ainassaari Anna 47:37+29:30-
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Roope Jussi-Pekka 17:57 -
2.Martikainen PerttuKoskRi18:25+0:28-
3.Turpeinen Ville-Pekka 21:03+3:06-
4.Kaakinen EetuOsVa27:31+9:34-
5.Martikainen VilleKoskRi28:05+10:08-
6.Hirvonen Tino 33:15+15:18-
7.Manninen RasmusOsVa40:28+22:31-
8.Kivelä Jani 43:01+25:04-
9.Sirviö Pyry 45:05+27:08-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Olli P., 2005-08-07 23:48:23

    Viimeinkin tulokset sivuille. Oli suuria ongelmia tulosohjelman tuottaman formaatin muunnoksessa, mutta onnistui viimein.
  2. , 2005-08-08 10:45:51

    Hyvät maastot
  3. Refluxo, 2005-08-09 22:18:59

    Olipa kyl mahtavat kisat, kiitos Oulun Reippaan tiimille...