< Takaisin kalenteriin

Runtelinharju / 2014 18.8.2016

Perämeren Rasti

radat: A,B,C ja D, yhteyshenkilö: Taisto Määttä 0400687711

Opastus
tie 847 Annalankankaan th. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
311
Tulokset päivitetty
18.8.2016 21:40

Tulokset

A-rata Naiset 6.8 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppinen SiljaKR48:44 -
2.Näsi JuliaanaPohjant59:13+10:29-
3.Pekkinen Jenna64:32+15:48-
4.Laitinen MariaYlikNM66:13+17:29-
5.Vesala MariaPeRa67:46+19:02-
6.Niinimäki RiittaOYS/Vapari70:13+21:29-
7.Marjakangas ElinaOsVa71:12+22:28-
8.Kiuttu MarjutOYS/Vapari73:04+24:20-
9.Kaijanen TyttiOsVa74:13+25:29-
10.Loukkola Saara76:18+27:34-
11.Aikio OutiOYS/Vapari77:48+29:04-
12.Palmi SaraKoskRi79:39+30:55-
13.Simola LottaOYS/Vapari81:06+32:22-
14.Heikkala RitvaKoskRi81:59+33:15-
15.Maunu Susanna84:06+35:22-
16.Mutka Hanna86:16+37:32-
17.Mäkinen PäiviOsVa89:16+40:32-
18.Kela MerjaOulRe89:32+40:48-
19.Palmer KatariinaPohjant91:27+42:43-
20.Dahlbacka Marjo93:22+44:38-
21.Siirilä Katariina95:52+47:08-
A-rata Miehet 6.8 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemelä HannuRasTiimi39:15 -
2.Hietala PerttuPelPo42:27+3:12-
3.Vanhanen KonstaIkNv45:11+5:56-
4.Leinonen LauriPohjant47:08+7:53-
5.Haataja Eetu47:47+8:32-
6.Savolainen JouniPohjant49:49+10:34-
7.Räisänen HarriKiimU50:23+11:08-
8.Härkönen SamiOuTa50:48+11:33-
9.Nissi Markus51:00+11:45-
10.Teerikangas Matti51:05+11:50-
11.Nissinen JerePohjant51:31+12:16-
12.Seppänen MikaVaKa53:27+14:12-
13.Tirroniemi SamiOuTa53:45+14:30-
14.Pörsti Yrjö54:22+15:07-
15.Marjala VeijoPohjant54:48+15:33-
16.Räisänen KariKiimU55:22+16:07-
17.Taskila Markku55:22+16:07-
18.Laitinen AnttiKauHa55:29+16:14-
19.Suomala Ville56:32+17:17-
20.Kemppainen Jukka-Pekka57:36+18:21-
21.Isokoski ErkkiVePo57:59+18:44-
22.Taskila Hannu58:01+18:46-
23.Kujala Jarmo58:02+18:47-
24.Luodonpää RistoAlatPi58:04+18:49-
25.Mikkonen VilleKoskRi58:25+19:10-
26.Karjalainen PasiPohjant58:59+19:44-
27.Köngäs LasseOuTa59:29+20:14-
28.Kinnunen Mikko60:07+20:52-
29.Järvenpää RaimoIisu60:14+20:59-
30.Kela MarkoOulRe60:32+21:17-
31.Neuvonen JussiOuTa60:34+21:19-
32.Ahokas PeetuIitPy60:36+21:21-
33.Huhta Jari60:51+21:36-
34.Hiltunen JuhoONMKY61:31+22:16-
35.Heinikoski KaukoKoskRi62:28+23:13-
36.Seppälä JanneSomEsa62:55+23:40-
37.Säkkinen Mika63:15+24:00-
38.Partanen Pekka63:37+24:22-
39.Koutaniemi Mikko63:39+24:24-
40.Mutka KaiPohjant63:45+24:30-
41.Suorsa Vesa-MattiPohjant63:49+24:34-
42.Pajari TommiPohjant63:52+24:37-
43.Grekelä AnttiHaHe64:24+25:09-
44.Kaasinen AulisPohjant65:05+25:50-
45.Loukusa MarkkuIisu65:24+26:09-
46.Holma ErkkiOulRe65:41+26:26-
47.Holma Juha66:18+27:03-
48.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari67:41+28:26-
49.Kaukua JaakkoHaHe68:15+29:00-
50.Alaperä ArttuPohjant69:10+29:55-
51.Hanhela MaunoHaHe69:41+30:26-
52.Sillanpää TommiPohjant69:41+30:26-
53.Kinnunen Matti70:03+30:48-
54.Iivanainen Mikko70:22+31:07-
55.Sevon NiiloSalRe70:46+31:31-
56.Saari AkiHaHe71:01+31:46-
57.Andsten Marko72:42+33:27-
58.Ronkainen JamiKoskRi73:18+34:03-
59.Jääskeläinen 73:24+34:09-
60.Savilaakso HannuHaHe73:25+34:10-
61.Kaipala RaunoOYS/Vapari74:23+35:08-
62.Kivinen Janne76:01+36:46-
63.Pyörälä Veli-Pekka76:20+37:05-
64.Heikkinen Markku77:01+37:46-
65.Pirttiaho Lauri78:59+39:44-
66.Riippa IlkkaOulRe79:11+39:56-
67.Valkama Mikko79:14+39:59-
68.Kurula JuhaniPohjant81:56+42:41-
69.Tarkka ErkkiPohjant82:16+43:01-
70.Elleri HaHe86:03+46:48-
71.Mäkinen TapaniOsVa95:21+56:06-
72.Kivijoki Ilkka108:31+69:16-
B-rata Naiset 4.5 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väliheikki Petra43:32 -
2.Vuolteenaho Jenni47:33+4:01-
3.Korppinen LauraKoskRi49:49+6:17-
4.Alanen Pälvi50:20+6:48-
5.Alanen Tiina50:39+7:07-
6.Holma KaisuOulRe50:44+7:12-
7.Eskeli JohannaKPV50:59+7:27-
8.Kivelä ElinaPohjant55:23+11:51-
9.Backman SaanaHaHe55:35+12:03-
10.Väänänen MerviOYS/Vapari56:28+12:56-
11.Sillanpää Kristiina56:35+13:03-
12.Sankelo LottaPohjant56:45+13:13-
13.Moilanen AnnePohjant56:46+13:14-
14.Kauppinen LiisaSuomRa57:28+13:56-
15.Torni Kaisa57:40+14:08-
16.Tervo Hanna-Maija57:45+14:13-
17.Leinonen Anna58:54+15:22-
18.Tuunanen Marja59:00+15:28-
19.Hyvärinen Merja60:07+16:35-
20.Karjalainen SeijaLaiVe61:07+17:35-
21.Jokela RiittaYlikNM61:34+18:02-
22.Myllymaa PirkkoOulRe62:50+19:18-
23.Haataja Maarit66:05+22:33-
24.Aatsinki TanjaHaHe66:14+22:42-
25.Nissinen MariannePohjant67:32+24:00-
26.Huotari SariPohjant70:07+26:35-
27.Pelkonen MaijaOSVA70:35+27:03-
28.Hirvikoski KirsiHaHe73:25+29:53-
29.Tanskanen Nina75:22+31:50-
30.Tanskanen PäiviOYS/Vapari77:50+34:18-
31.Korkiakoski Mervi79:01+35:29-
32.Höyhtyä Marja86:56+43:24-
33.Herronen TarjaOYS/Vapari93:31+49:59-
34.Alaraasakka Riitta-LiisaIisu94:05+50:33-
B-rata Miehet 4.5 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkäräinen JouniPohjant28:36 -
2.Westerholm LasseVePo31:55+3:19-
3.Tuunanen Joona37:22+8:46-
4.Parkkinen PekkaPohjant38:02+9:26-
5.Grekelä HeikkiPohjant38:24+9:48-
6.Jurvakainen MikaKiimU38:53+10:17-
7.Westerholm ThomasVePo40:49+12:13-
8.Vainikainen Seppo41:39+13:03-
9.Laurila MikaKoskRi41:47+13:11-
10.Jussila Jani42:12+13:36-
11.Kariniemi Markku42:26+13:50-
12.Salmela Janne43:13+14:37-
13.Hautala Ilkka43:38+15:02-
14.Haajanen JuhaPohjant44:08+15:32-
15.Sirviö Petri44:59+16:23-
16.Merilä SeppoOYUS45:10+16:34-
17.Siira Marko45:11+16:35-
18.Laurukainen Ville45:14+16:38-
19.Silveri Matti45:57+17:21-
20.Maunula TeuvoOYUS45:57+17:21-
21.Myllymaa KaukoOulRe46:30+17:54-
22.Näsi Juho46:57+18:21-
23.Backman KariIiY47:53+19:17-
24.Lohela JarmoOYS/Vapari47:55+19:19-
25.Karjalainen MattiHeVo48:27+19:51-
26.Ahokoivu HemmoPohjant49:15+20:39-
27.Pehkonen Samu49:31+20:55-
28.Pyky AriKiimU49:57+21:21-
29.Siirilä Jukka50:33+21:57-
30.Juutinen HannuPohjant50:34+21:58-
31.Tuunanen Jari51:22+22:46-
32.Saastamoinen Pekka51:36+23:00-
33.Juntunen OlliPeRa51:39+23:03-
34.Pelkonen Hannu51:55+23:19-
35.Taivaloja JormaHaHe53:31+24:55-
36.Pinola TimoKaSu54:08+25:32-
37.Pöykkölä JoukoPohjant54:33+25:57-
38.Kemppainen Timo54:53+26:17-
39.Pelkonen AlpoOSVA54:55+26:19-
40.Rahikkala Esa56:20+27:44-
41.Tapio Luukinen58:22+29:46-
42.Mattila SeppoKoskRi59:54+31:18-
43.Lukkarinen OlaviPohjant60:36+32:00-
44.Kivinen Juhani60:38+32:02-
45.Huotari Matti61:36+33:00-
46.Soini Toni62:23+33:47-
47.Paularanta KimmoOLK64:07+35:31-
48.Niinimäki Jouko65:23+36:47-
49.Kinnula AhtiKEV66:45+38:09-
50.Raino Valtanen67:22+38:46-
51.Palmroos Janne72:21+43:45-
52.Tanskanen Jouni72:49+44:13-
53.Koivisto Juhani73:15+44:39-
54.Räsänen Mika74:35+45:59-
55.Hiekkaranta Matti78:58+50:22-
56.Haatainen MattiIisu81:22+52:46-
57.Herronen Jouni93:42+65:06-
58.Hand Arto94:06+65:30-
C-rata Naiset 3.2 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karhunen Helli34:23 -
2.Hietala Liisa35:49+1:26-
3.Koivisto Virpi37:42+3:19-
4.Varis Kaisa38:53+4:30-
5.Kinnula IrmaOYS/Vapari39:10+4:47-
6.Kela MirjaOulRe39:15+4:52-
7.Kiili Hanna39:17+4:54-
8.Loukusa Marika39:19+4:56-
9.Mutka AinoPohjant39:27+5:04-
10.VJ Tanja39:59+5:36-
11.Hyvönen Outi39:59+5:36-
12.Vottonen Susa40:22+5:59-
13.Koskela TittaPohjant41:20+6:57-
14.Nesbit Ella41:23+7:00-
15.Patrikka Nina41:24+7:01-
16.Kouva JohannaKoskRi41:31+7:08-
17.Itkonen TiinaHaHe43:00+8:37-
18.Korteniemi LeenaS-200044:31+10:08-
19.Aatsinki MirjaVePo44:38+10:15-
20.Seppänen SiniOYS/Vapari45:08+10:45-
21.Pönkkölä Anni45:08+10:45-
22.Hiltunen Marja-Liisa45:13+10:50-
23.Merilä KirstiOYUS45:16+10:53-
24.Pöykkölä HannelePohjant45:55+11:32-
25.Mattila UllaPohjant45:58+11:35-
26.Suomenrinne Anne46:34+12:11-
27.Suomala Suvi46:42+12:19-
28.Lakkala Pirjo47:44+13:21-
29.Löytynoja Päivi50:05+15:42-
30.Väliheikki SatuSuomRa50:15+15:52-
31.Haapaniemi Tuula50:18+15:55-
32.Sassi Paula50:58+16:35-
33.Pirttilahti HelviHaHe51:02+16:39-
34.Ponto HelläHaHe51:04+16:41-
35.Huttunen RiikkaPohjant56:42+22:19-
36.Liikamaa-Pasma KatiYllRa63:08+28:45-
37.Virsunen Päivikki63:44+29:21-
38.Ruotsalainen Margit63:56+29:33-
39.Leinonen TuireHaHe67:58+33:35-
40.Jurvakainen HeliKiimU71:38+37:15-
41.Littow Päivi74:55+40:32-
42.Partio Anu76:58+42:35-
43.Seppänen Lea77:12+42:49-
44.Ollonen ReetaHaHe78:04+43:41-
C-rata Miehet 3.2 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ahonen ArtoKau Ha25:09 -
2.Räisänen Vesa25:50+0:41-
3.Laitinen OlliPeRa26:20+1:11-
4.Hohtola EsaYliopisto29:44+4:35-
5.Puurunen JormaONMKY30:00+4:51-
6.Niemelä PaavoIisu30:23+5:14-
7.Pietiläinen ErkkiPeRa31:02+5:53-
8.Leinonen Marko31:07+5:58-
9.Paaso JoukoPeRa31:15+6:06-
10.Toropainen PauliONMKY32:31+7:22-
11.Ojakoski Janne32:39+7:30-
12.Suomio PekkaPohjant32:51+7:42-
13.Jäntti MattiPohjant34:37+9:28-
14.Taivaloja JormaHaHe34:51+9:42-
15.Pentikäinen Heimo35:47+10:38-
16.Veijovaara JormaPohjant36:38+11:29-
17.Vainikainen Jimi37:49+12:40-
18.Holappa RaimoHaHe38:19+13:10-
19.Varis Antero38:48+13:39-
20.Lohela VäinöPohjant38:55+13:46-
21.Lukkarinen MikkoPohjant39:12+14:03-
22.Okkonen JaakkoKempele40:00+14:51-
23.Väänänen Ari40:08+14:59-
24.Juuso KinnunenPohjant40:09+15:00-
25.Mauno Harri40:17+15:08-
26.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.40:53+15:44-
27.Lehtinen Jekku41:25+16:16-
28.Rautioaho Risto41:58+16:49-
29.Salovaara HeikkiPohjant41:59+16:50-
30.Vehmas MikaKR43:26+18:17-
31.Laine Vesa43:44+18:35-
32.Lind MattiKiimU44:09+19:00-
33.Aspegren Akseli46:19+21:10-
34.Määttä RoopePohjant46:21+21:12-
35.Annala TuomoHaHe46:42+21:33-
36.Laitila VesaPeRa46:56+21:47-
37.Kilpeläinen Eeli47:52+22:43-
38.Kilpeläinen VeikkoVaKa48:00+22:51-
39.Honkanen Esa48:06+22:57-
40.Pelkonen ToivoYlikNM48:07+22:58-
41.Luukinen Tuomo48:38+23:29-
42.Manninen EeroOsVa53:07+27:58-
43.Jokinen Kai56:36+31:27-
44.Korkala VeikkoRTG57:55+32:46-
45.Salminen KariOYUS58:30+33:21-
46.Ollonen Akseli80:21+55:12-
D-rata Naiset 1.6 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lapinkangas HeidiPeRa18:14 -
2.Isokangas Helena31:19+13:05-
3.Similä HelmiinaPohjant33:16+15:02-
4.Rask Ilona34:37+16:23-
5.Jussila Hertta36:15+18:01-
6.Anttila IlonaPohjant36:26+18:12-
7.Anttila MineaPohjant36:29+18:15-
8.Nikula Salla37:48+19:34-
9.Nikula Saana37:49+19:35-
10.Leskinen NooraJyry37:55+19:41-
11.Loukusa AnniIisu39:17+21:03-
12.Loukusa AinoIisu39:25+21:11-
13.Pasanen Anni41:59+23:45-
14.Lantto Veera50:42+32:28-
15.Ronkainen Eini52:39+34:25-
16.Pasanen Venla55:51+37:37-
D-rata Miehet 1.6 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemelä EinoOul.Res.26:56 -
2.Lampela Liinus37:16+10:20-
3.Lampela Niilo38:15+11:19-
4.Suomela Kaarlo38:22+11:26-
5.Suomala Heimo38:30+11:34-
6.Tammela Veeti41:55+14:59-
7.Tammela Eemeli44:55+17:59-
8.Lantto Ville46:02+19:06-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant53:51 -
Aartomaa Sini35:43 -
Fredriksson KajPohjant59:38 -
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant89:10 -
Loukusa IinaIisu41:28 -
Ojala KaiPaksumahat43:20 -
Rahkola EeroOulRe33:42 -
Runtti Esko39:25 -
Schroderus SanteriPohjant49:44 -
Suomala Klaus15:59 -
Toivola Jaana82:14 -
Vainio Aimo17:39 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestari, 2016-08-15 08:53:08

    Rastit Runteliharjulla, radat:

    A-rata 6,7 km 23 rastia
    B-rata 4,5 km 15 rastia
    C-rata 3,2 km 11 rastia
    D-rat 1,6 km 7 rastia

    jalat kastuu vain sateen sattuessa !

    maksuksi käy: Eurot ja smartum setelit.
  2. ratamestari, 2016-08-15 19:46:34

    Lisäys: huom! kartta 1:7500
  3. Hiertynyt, 2016-08-17 21:23:07

    Voisiko selvitä ihan lenkkareilla, jos ei sada? Nastarit tehny rakkoja jalkoihin
  4. OH, 2016-08-18 08:27:13

    Ehtisikö joku vinkata: lähestytäänkö illan tapahtumaa parhaiten eteläpuolelta (Hietaperäntie) vai pohjoispuolelta (Isonniementie)? Vai kenties molempi parempi? Kiitos!
  5. opastusta, 2016-08-18 08:34:29

    Uskon ja luotan että siellä on ko. teiden risteyksessä opastus kumpaa kannattaa käyttää.
  6. Mikael Väliheikki, 2016-08-18 14:04:32

    Erätukku paikalla myymässä suunnistusvarusteita.
  7. ceeläinen, 2016-08-18 19:27:03

    Olipa hyvä c-rata, jonka kuuluukin olla suht helppo, ilman erikoisia kotkotuksia tai extremeä - kiitos!