< Takaisin kalenteriin

Toppilan koulu 20.5.2004

Koskelankylän Riento

Kilpailukeskus Toppilan koulun urheilukenttä. Uusi Meri-Toppila - Taskila kartta, aiemmin suunnistamaton alue. Radat A 6.160 km, B 5.030 km, C 4.020 km ja D 2.550 km. Radat runsasrastisia. Tervetuloa Helatorstain rasteille!

Opastus
Koskelantieltä Toppilan Tervakartanon tienhaara.
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
188
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti MerjaPohjant45:28 7:20
2.Orava JohannaPeRa45:59+0:317:25
3.Oikarinen Eeva-LiisaOH50:45+5:178:11
4.Niinimäki Paula 58:20+12:529:24
5.Palmi Sara 60:50+15:229:48
6.Liinamaa JohannaPohjant61:12+15:449:52
A-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Takalo TeemuOsVa36:36 7:02
2.Karjalainen PetriPohjant37:09+0:337:08
3.Juutinen MattiIisu37:35+0:597:13
4.Puolakka Jari 39:03+2:277:30
5.Ronkainen MarkusLaiVe41:18+4:427:56
6.Ojala Kai 41:29+4:537:58
7.Paakkolanvaara MikkoKemKiv41:39+5:038:00
8.Iivari Heikki 42:39+6:038:12
9.Hihnala TeroAlatPi43:02+6:268:16
10.Puurunen OlliOuTa43:04+6:288:16
11.Moilanen MikkoOsVa43:08+6:328:17
12.Rossi JarmoPohjant44:39+8:038:35
13.Wannas Lauri 44:43+8:078:35
14.Tuominen PetriSaRe45:06+8:308:40
15.Koivula Sami 45:15+8:398:42
16.Alila Keijo 45:22+8:468:43
17.Vähämetsä Juha 45:26+8:508:44
18.Grekelä AnttiHaHe46:11+9:358:52
19.Nuolioja VesaPohjant47:38+11:029:09
20.Hihnala HeikkiAlatPi48:25+11:499:18
21.Pasanen Pertti 48:31+11:559:19
22.Tuohimaa EskoONMKY51:27+14:519:53
23.Paasorantala PerttiIinYr52:45+16:0910:08
24.Riippa IlkkaOPU53:02+16:2610:11
25.Pesonen SamiLapVe53:04+16:2810:12
26.Tuovinen HenryOH53:38+17:0210:18
27.Juutinen MikkoKokkop53:51+17:1510:21
28.Kangas OssiSalRe57:00+20:2410:57
29.Pikkarainen Sakari 57:57+21:2111:08
30.Helve Markku 58:25+21:4911:14
31.Pokela RistoPohjant58:47+22:1111:18
32.Huusko HannuPelPo59:16+22:4011:23
33.Lipponen Juha 61:14+24:3811:46
34.Alakiuttu Tapani 65:24+28:4812:34
35.Nikula ReinoOuTa65:57+29:2112:40
36.Putila RistoNokia67:57+31:2113:04
Neubauer PeterPohjant0:00 0:00
Merilä SeppoOYUS0:00 0:00
Kaipala RaunoOYS/Vapari0:00 0:00
Karppinen JoukoLaiVe0:00 0:00
Soppela Esa 0:00 0:00
Oksanen JarkkoPilPa0:00 0:00
Sieppi Jari-Pekka 0:00 0:00
Kaurahalme Olli-PekkaOKS-910:00 0:00
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väyrynen Anna-KaisaLaiVe42:09 8:25
2.Leskelä MaaritOsVa42:29+0:208:29
3.Salmela JuttaLaiVe50:39+8:3010:07
4.Salmela MarjutLaiVe54:24+12:1510:52
5.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant61:40+19:3112:20
6.Laasonen AnnaKannuksen Ura64:56+22:4712:59
7.Raudaskoski Riitta 69:32+27:2313:54
Lämsä SoiliYlikNM0:00 0:00
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kettu KaiPohjant30:45 6:09
2.Helttunen JanneKiimU38:36+7:517:43
3.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari39:50+9:057:58
4.Hänninen NikoMTV40:28+9:438:05
5.Siirilä JukkaKEMIRA40:34+9:498:06
6.Veijovaara JormaPohjant41:41+10:568:20
7.Ojala Arto 41:48+11:038:21
8.Mäntykenttä HannuOYUS42:49+12:048:33
9.Holappa RaimoOuTa43:00+12:158:36
10.Erkkilä Pertti 43:39+12:548:43
11.Mähönen SeppoPeRa43:51+13:068:46
12.Herva Janne 45:52+15:079:10
13.Kuivalainen MarkkuIisu45:52+15:079:10
14.Puurunen ReijoOuTa45:55+15:109:11
15.Hekkala Urpo 46:16+15:319:15
16.Tuominen JuhoOYS/Vapari47:14+16:299:26
17.Jokela TimoYliopisto47:38+16:539:31
18.Sirviö Petri 48:04+17:199:36
19.Ylikukkonen HeikkiOuTa48:19+17:349:39
20.Pernu TimoOsVa48:30+17:459:42
21.Haapasalo PerttiMuhU50:06+19:2110:01
22.Sopanen Mikko 50:31+19:4610:06
23.Jäntti MattiPohjant52:27+21:4210:29
24.Suorajärvi MauriPohjant53:44+22:5910:44
25.Sundelin Juha 56:54+26:0911:22
26.Isojärvi MikaOsVa60:34+29:4912:06
27.Antikainen Juho 60:49+30:0412:09
28.Sillanpää PerttiKelpo Maisterit63:06+32:2112:37
29.Rahja OsmoONMKY66:33+35:4813:18
30.Sipilä Juha 69:34+38:4913:54
31.Granholm AndersKelpo Maisterit75:20+44:3515:04
32.Teräsniska Markus 94:56+64:1118:59
Pietiläinen ErkkiPeRa0:00 0:00
Neubauer MaxPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väyrynen SatuLaiVe32:47 8:11
2.Kari JaanaOsVa38:14+5:279:33
3.Karjalainen ValmaPohjant39:34+6:479:53
4.Holappa TiinaONMKY43:20+10:3310:50
5.Keskinarkaus TuulaOH44:07+11:2011:01
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari44:31+11:4411:07
7.Kangas NiinaOYS/Vapari46:18+13:3111:34
8.Pyykölä Sanna 46:31+13:4411:37
9.Tervo Minna 46:48+14:0111:42
10.Herronen TarjaOYS/Vapari48:51+16:0412:12
11.Isotalus Anita 49:15+16:2812:18
12.Pyörälä MaaritOYS/Vapari50:09+17:2212:32
13.Mosorin Maria-ElinaOYS/Vapari51:20+18:3312:50
14.Vadi Krista 53:38+20:5113:24
15.Nikula IrmaOuTa55:43+22:5613:55
16.Kartano Outi 56:02+23:1514:00
17.Suvanne SallaTyA67:12+34:2516:48
18.Suvanne PäiviTyA67:18+34:3116:49
19.Suvanne SirpaTyA67:26+34:3916:51
Liikka MaireOYS/Vapari0:00 0:00
Runtti MinnaPohjant0:00 0:00
Aikio OutiOUS0:00 0:00
Herva RiittaOYS/Vapari0:00 0:00
C-rata, miehet 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hourula IsmoOsVa30:55 7:43
2.Moilanen VilhoOsVa31:00+0:057:45
3.Juutinen HannuPohjant31:59+1:047:59
4.Kaimio AuvoHope33:58+3:038:29
5.Kallio VeikkoONMKY34:18+3:238:34
6.Suomio PekkaIF36:17+5:229:04
7.Rimpiläinen Antti 36:34+5:399:08
8.Mattila SeppoKoskRi36:37+5:429:09
9.Ponkala Jaakko 37:00+6:059:15
10.Kivinen Juhani 37:25+6:309:21
11.Helttunen ReinoKiimU38:43+7:489:40
12.Rasinkangas SeppoPalolaitos39:47+8:529:56
13.Taikina-Aho AnteroKokkopartio39:55+9:009:58
14.Rahkola IlmoOulRe40:03+9:0810:00
15.Tapio MattiKiimU41:14+10:1910:18
16.Havas MarttiOYUS43:23+12:2810:50
17.Tuominen Pentti 43:25+12:3010:51
18.Ripke Lennart 44:53+13:5811:13
19.Pyky EskoKiimU48:43+17:4812:10
20.Herronen Jouni 48:54+17:5912:13
21.Mosorin Matti-Aleksi 51:10+20:1512:47
22.Malkamäki Janne 59:16+28:2114:49
Laukka TuomasOsVa0:00 0:00
Runtti YrjöKiimU0:00 0:00
Vattukumpu Mauno 0:00 0:00
Pajari TommiPohjant0:00 0:00
Kankainen IlmariORuk0:00 0:00
D-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Herva Henriikka 24:26 9:23
2.Määttä MariannePeRa28:19+3:5310:53
3.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe33:04+8:3812:43
4.Ponkala Pirkko 34:36+10:1013:18
5.Sarias Niina 35:56+11:3013:49
6.Höglund VilmaHaHe41:05+16:3915:48
7.Lehtvirta TainaOsVa41:48+17:2216:04
8.Loukusa OiliRaPe42:49+18:2316:28
9.Rautio PauliinaOYS/Vapari43:16+18:5016:38
10.Karppinen Sanna-MariOuTa47:58+23:3218:26
11.Rehell AnniKoskRi54:05+29:3920:48
12.Rousu Petra 61:06+36:4023:30
13.Jäppinen JenniOsVa61:12+36:4623:32
14.Jokinen Suvi 61:27+37:0123:38
15.Rousu Julia 61:36+37:1023:41
16.Leskelä Marjukka 63:50+39:2424:33
17.Sipola AnniLaiVe64:26+40:0024:46
Helanen TeaOsVa0:00 0:00
Näsi KatariinaKoskRi0:00 0:00
Helanen PiiaOsVa0:00 0:00
D-rata, miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pitkänen TeuvoIisu27:13 10:28
2.Ojuva JoonaLapVe28:27+1:1410:56
3.Vartiainen SuloKiimU28:42+1:2911:02
4.Kallio JanneONMKY30:55+3:4211:53
5.Karppinen AleksiLaiVe33:09+5:5612:45
6.Salmela OlliLaiVe33:30+6:1712:53
7.Manninen VilleOsVa38:11+10:5814:41
8.Kakko AukustiIiSu40:59+13:4615:45
9.Isojärvi JuhaOsVa41:45+14:3216:03
10.Manninen Rasmus 42:23+15:1016:18
11.Tiikkala Aleksi 44:27+17:1417:05
12.Karppinen JarmoOuTa45:18+18:0517:25
13.Tonteri Olli 45:49+18:3617:37
14.Kähkölä JuhaniPohjant47:33+20:2018:17
15.Laukka MatiasOsVa49:08+21:5518:53
16.Leskelä VilleOsVa49:20+22:0718:58
17.Laukka JoonasOsVa49:26+22:1319:00
18.Rimpilänen JoonasOsVa49:31+22:1819:02
19.Isojärvi LauriOsVa49:42+22:2919:06
20.Väisänen Arto 50:34+23:2119:26
21.Markkanen Pauli 56:22+29:0921:40
22.Röning JuhaOY61:54+34:4123:48
23.Helanen LauriOsVa65:05+37:5225:01
24.Uusitalo VilleOsVa65:36+38:2325:13
25.Uusitalo JussiOsVa69:05+41:5226:34
Leskelä JuhoOsVa0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.