< Takaisin kalenteriin

Puolivälinkangas 27.9.2016

Koskelankylän Riento

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Lasse Qvist 040-5580513

Opastus
Iskon Nesteen kohdalta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
275
Tulokset päivitetty
27.9.2016 19:41

Tulokset

A-rata Naiset 5.9 km#5.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant41:00 -
2.Kaijanen TyttiOSVA41:00+0:00-
3.Hankonen JohannaPohjant41:06+0:06-
4.Pöyhtäri Mari41:21+0:21-
5.Korpela Katja42:34+1:34-
6.Kela MerjaOulRe43:42+2:42-
7.Leskelä MaaritOSVA44:48+3:48-
8.Mattila OrvokkiPohjant46:21+5:21-
9.Voutilainen Anna-MaijaSuoVa47:23+6:23-
10.Vuontisjärvi Annu48:24+7:24-
11.Piirto Marjo48:33+7:33-
12.Antell SaaraKeU50:52+9:52-
13.Dahlbacka Marjo51:41+10:41-
14.Tuunanen Marja51:53+10:53-
15.Holma KaisuOulRe53:06+12:06-
16.Mäkinen PäiviOSVA56:46+15:46-
17.Sillanpää ElinaPohjant56:55+15:55-
A-rata Miehet 5.9 km#5.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tohmola MikaVePo34:19 -
2.Ahonen ArtoKauHa36:58+2:39-
3.Koljonen JouniVaKa37:07+2:48-
4.Marjala VeijoPohjant37:21+3:02-
5.Hautala Ilkka37:34+3:15-
6.Keränen TeemuKaSu37:39+3:20-
7.Säkkinen Mika37:43+3:24-
8.Hokkanen Matti37:54+3:35-
9.Ruuttunen Juha38:12+3:53-
10.Similä Jouni38:12+3:53-
11.Isokoski ErkkiVePo38:26+4:07-
12.Rankka Eelis38:33+4:14-
13.Blunt Francis38:41+4:22-
14.Heinonen Joni39:01+4:42-
15.Mäntylä JuhaOulRe39:25+5:06-
16.Tuunanen Joona39:27+5:08-
17.Huotari MattiPohjant40:14+5:55-
18.Suomala Ville40:27+6:08-
19.Tompuri TanuOH40:59+6:40-
20.Holma ErkkiOulRe41:18+6:59-
21.Järviluoma AriVePo41:20+7:01-
22.Tuunanen Mikko41:43+7:24-
23.Fredriksson KajPohjant41:46+7:27-
24.Annunen Petteri42:07+7:48-
25.Kinnunen JukkaPohjant42:12+7:53-
26.Alaperä Arttu-PekkaPohjant42:29+8:10-
27.Posio Timo42:42+8:23-
28.Laukka TuomasOulun Yliopisto42:43+8:24-
29.Mutka KaiPohjant42:46+8:27-
30.Laurila MikaKoskRi43:17+8:58-
31.Grekelä AnttiHaHe43:22+9:03-
32.Jokinen Markku43:48+9:29-
33.Halonen VesaPohjant43:49+9:30-
34.Parkkinen PekkaPohjant43:49+9:30-
35.Kela MarkoOulRe43:50+9:31-
36.Manninen AriNiS44:15+9:56-
37.Mikkonen AlpoOYS/Vapari44:26+10:07-
38.Ojala KaiONMKY44:36+10:17-
39.Juntunen Pekka44:38+10:19-
40.Rankinen JuhoSiSe45:02+10:43-
41.Klemetti Erno45:15+10:56-
42.Sillanpää TommiPohjant45:50+11:31-
43.Talonen Eero46:06+11:47-
44.Schroderus JariPohjant46:09+11:50-
45.Luodonpää RistoAlatPi46:31+12:12-
46.Kaasinen AulisPohjant47:46+13:27-
47.Ahokoivu HemmoPohjant47:49+13:30-
48.Silveri Matti48:09+13:50-
49.Pelkonen Hannu48:10+13:51-
50.Kuivalainen MarkkuIisu48:42+14:23-
51.Heikkinen Markku48:43+14:24-
52.Konttajärvi SeppoVePo48:48+14:29-
53.Lukkarinen MikkoPohjant49:17+14:58-
54.Kaipala RaunoPohjant49:32+15:13-
55.Heinikoski KaukoKoskRi50:35+16:16-
56.Kivinen Janne50:36+16:17-
57.Lähdekorpi Janne50:47+16:28-
58.Pirttiaho Lauri51:44+17:25-
59.Pöykkölä Jouko52:29+18:10-
60.Keränen VesaHaHe53:01+18:42-
61.Kivilampi Jaakko53:20+19:01-
62.Kähkölä JuhaPohjant53:37+19:18-
63.Hanhela MaunoHaHe54:25+20:06-
64.Alhainen Petri54:40+20:21-
65.Latvakoski Juho56:12+21:53-
66.Paularanta KimmoOLK56:57+22:38-
67.Pulju Oula57:12+22:53-
68.Tuunanen Jari61:06+26:47-
69.Raino Valtanen61:31+27:12-
B-rata Naiset 4.5 km#4.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Törmikoski TiinaSiSe31:44 -
2.Haataja MirkaEsSu32:00+0:16-
3.Runtti Merja33:38+1:54-
4.Koivuniemi JennyKiikKi35:23+3:39-
5.Torvi KaisaSievSi36:00+4:16-
6.Ala-Sankila TuuliEräp36:06+4:22-
7.Alitalo Sanna37:15+5:31-
8.Heiskala Anni37:43+5:59-
9.Pökkä Tia37:50+6:06-
10.Taini Miia39:47+8:03-
11.Kangas MargitOSVA41:08+9:24-
12.Räinä Susanna42:43+10:59-
13.Kivelä ElinaPohjant42:53+11:09-
14.Huotari SariPohjant43:04+11:20-
15.Välitalo Maaret43:14+11:30-
16.Alanikkola Kaisa44:15+12:31-
17.Aatsinki TanjaHaHe44:40+12:56-
18.Niinimäki Katriina44:45+13:01-
19.Airaksinen EveliinaLohiRa45:23+13:39-
20.Yli-Eerola Irja46:03+14:19-
21.Karen Jenni47:06+15:22-
22.Kouva JohannaKoskRi47:48+16:04-
23.Laakso Maaret48:39+16:55-
24.Hyvönen OutiOulu48:41+16:57-
25.Herronen TarjaOYS/Vapari51:30+19:46-
26.Niemelä Jenni52:20+20:36-
27.Niemelä Maarit52:33+20:49-
28.Pelkonen MaijaOSVA53:05+21:21-
29.Pöykkölä HannelePohjant54:14+22:30-
30.Kurttila Jenny56:33+24:49-
31.Mertaniemi Elisa57:47+26:03-
32.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari64:16+32:32-
33.Mustonen Heidi69:10+37:26-
34.Hankonen Sointu71:37+39:53-
B-rata Miehet 4.5 km#4.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY31:25 -
2.Westerholm ThomasVePo32:08+0:43-
3.Tuovinen Henry33:22+1:57-
4.Nuolioja VesaPohjant33:25+2:00-
5.Tapio Luukinen34:01+2:36-
6.Juutinen HannuPohjant34:05+2:40-
7.Siirilä Jukka34:09+2:44-
8.Puumalainen Topias34:56+3:31-
9.Aho Mika35:16+3:51-
10.Toiviainen Antti35:18+3:53-
11.Tuohimaa EskoONMKY35:29+4:04-
12.Kauma HeikkiOYS/Vapari36:42+5:17-
13.Kölhi Matti36:45+5:20-
14.Pinola TimoKaSu36:46+5:21-
15.Haapaniemi NiiloHaHe36:49+5:24-
16.Ruokonen Timo36:51+5:26-
17.Räinä Markku36:57+5:32-
18.Pyky AriKiimU37:02+5:37-
19.With Mikko37:05+5:40-
20.Huhtanen RaimoKiimU37:13+5:48-
21.Paukkeri Kari37:27+6:02-
22.Saastamoinen Pekka37:32+6:07-
23.Valkama Mikko37:33+6:08-
24.Vormisto Raimo37:57+6:32-
25.Näsi JuhoPohjant39:12+7:47-
26.Koivuneva Juha39:29+8:04-
27.Liedes SakariIisu40:33+9:08-
28.Tanskanen Jouni41:04+9:39-
29.Myllymaa KaukoOulRe41:04+9:39-
30.Mäkinen JuhaniSalRe41:55+10:30-
31.Taivaloja JormaHaHe43:03+11:38-
32.Lindström Jonne43:25+12:00-
33.Pentikäinen Heimo44:01+12:36-
34.Väänänen AriOI45:53+14:28-
35.Tolonen Markku45:59+14:34-
36.Pelkonen AlpoOSVA47:54+16:29-
37.Saarelainen Okko50:31+19:06-
38.Herronen Jouni51:26+20:01-
C-rata Naiset 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko Sonja28:45 -
2.Patrikka Nina30:12+1:27-
3.Nurmivaara Kaisa31:17+2:32-
4.Hyvönen JohannaPohjant35:19+6:34-
5.Paakkonen Päivi36:07+7:22-
6.Myllymaa PirkkoOulRe36:48+8:03-
7.Hyvärinen Kaisa38:23+9:38-
8.Mattila UllaPohjant38:29+9:44-
9.Hyvärinen Merja38:33+9:48-
10.Luukkonen Martta38:56+10:11-
11.Rytkönen Anne42:04+13:19-
12.Merilä KirstiOYUS42:57+14:12-
13.Lapinkangas HeidiPeRa43:27+14:42-
14.Varis Kaisa45:40+16:55-
15.Taivaloja Roosa47:05+18:20-
16.Heikkilä Auli47:23+18:38-
17.Lepistö Kiira48:00+19:15-
18.Virsunen Päivikki48:05+19:20-
19.Liikamaa-Pasma KatiYllRa48:13+19:28-
20.Kinnula IrmaOYS/Vapari49:45+21:00-
21.Savela SallaOYS/Vapari52:11+23:26-
22.Laakkonen Sari53:14+24:29-
23.Kukkonen Reetta53:16+24:31-
24.Leskelä TarjaOSVA59:09+30:24-
25.Pätsi Minna62:27+33:42-
26.Pöykkölä Anni65:18+36:33-
27.Vuoma Nea65:28+36:43-
28.Krogerus Charlotta65:37+36:52-
29.Koivula Hilla65:56+37:11-
Aalto Venla75:51 -
Kananene Eevi76:05 -
Mustajärvi Aada76:11 -
Tenhunen Anna76:00 -
C-rata Miehet 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruokamo EeroOuTa26:31 -
2.Ukkola SakariPohjant27:32+1:01-
3.Tyni Aaro29:51+3:20-
4.Suomio PekkaPohjant31:10+4:39-
5.Rahkola EeroOulRe31:28+4:57-
6.Karsikas Jouni31:41+5:10-
7.Vainio Timo32:06+5:35-
8.Kokko Sami32:17+5:46-
9.Mattila SeppoKoskRi32:39+6:08-
10.Karsikas Mari34:16+7:45-
11.Kurula JuhaniPohjant34:52+8:21-
12.Ojakoski Janne34:58+8:27-
13.Hohtola EsaYliopisto35:37+9:06-
14.Jäntti MattiPohjant37:34+11:03-
15.Kurttila Pentti37:57+11:26-
16.Torppa Erkki38:01+11:30-
17.Oja Sami38:56+12:25-
18.Klemola JuhaniS-200039:33+13:02-
19.Kivinen Juhani40:25+13:54-
20.Kilpeläinen VeikkoVaKa42:10+15:39-
21.Veijovaara JormaPohjant43:05+16:34-
22.Patana TeuvoKoS43:25+16:54-
23.Rantakokko Timo44:27+17:56-
24.Tapio Mylly45:21+18:50-
25.Varis Antero45:35+19:04-
26.Saikkonen ToivoOulRes50:12+23:41-
27.Anttonen Veikko51:50+25:19-
28.Savela Juha52:07+25:36-
29.Manninen EeroOSVA53:59+27:28-
30.Rahja Osmo55:56+29:25-
D-rata Naiset 1.6 km#1.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Similä SelinaPohjant16:12 -
2.Pöyhtäri Enni20:31+4:19-
3.Lippo Sari21:10+4:58-
4.Honkala Venla24:24+8:12-
5.Laitinen Riitta30:31+14:19-
6.Rainola Johanna30:44+14:32-
7.Myllymäki Millariina30:52+14:40-
8.Eksymä Anette31:21+15:09-
9.Orajärvi Tuula31:26+15:14-
10.Leskelä Anni-LiisaOSVA38:32+22:20-
11.Savolainen Riikka40:47+24:35-
12.Isomursu Riina41:08+24:56-
13.Dalhbacka Anni42:03+25:51-
14.Karvali Tuovi43:22+27:10-
15.Vainio Vilma50:56+34:44-
16.Silvola Minttu51:58+35:46-
17.Silvola Minna52:11+35:59-
18.Keskinarkaus Silja71:02+54:50-
19.Keskinarkaus Eveliina72:43+56:31-
20.Kurkila Elea72:57+56:45-
Filmbärg Ella-Sofia0:00 -
D-rata Miehet 1.6 km#1.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LauriVePo19:19 -
2.Ukkola Santeri20:20+1:01-
3.Udd Marko21:18+1:59-
4.Backman Aleksi24:12+4:53-
5.Kouva Julius25:32+6:13-
6.Juola Arttu25:58+6:39-
7.Kinnunen AnttiPohjant28:35+9:16-
8.Peteri Noel36:31+17:12-
9.Juuso Vainio38:36+19:17-
10.Vartiainen SuloKiimU39:02+19:43-
11.Kinnunen 39:27+20:08-
12.Metsola Thomas45:33+26:14-
13.Silvola Tiitus52:05+32:46-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela Elsa25:04 -
2.Haukkomaa Helka25:16+0:12-
3.Äikäs Sara25:28+0:24-
4.Hautala Hilda27:09+2:05-
5.Heikkilä Hanna-Maria36:47+11:43-
6.Huuskonen Esa-Pekka39:38+14:34-
7.Ryhänen Iida42:35+17:31-
8.Jussila Joonas43:19+18:15-
9.Sivonen Helmi43:22+18:18-
10.Okkonen Jaakko44:18+19:14-
11.Kaimio Auvo45:49+20:45-
12.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant50:49+25:45-
13.Veteläinen Asla52:27+27:23-
14.Huttunen Riikka55:16+30:12-
15.Kytölä Neea62:29+37:25-
16.Pitkälä Väinö63:11+38:07-
Eriksson Carita0:00 -
Kumpula Katri0:00 -
Nokela Noora0:00 -
Salminen KariOYUS0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. äLKuu, 2016-09-24 20:57:13

    Radat ja matkat:
    A-rata 5.9km
    B-rata 4.5km
    C-rata 3.5km
    D-rata 2.0km
    Maastoon pääsee klo 16-18:30.
    Smartum-, TYKY- ja Virikesetelit ok.
    Kartta 1:7500, uutta aluetta löytyy.
  2. Epätietoinen, 2016-09-26 16:07:28

    Onko metsää vai asfalttia, eli nastat vai nappulat?
  3. äLKuu, 2016-09-26 19:03:51

    A-, B- ja C-radat osin korttelia, D-rata Puokkarin pururadan ympäristössä (kangas). Maastossa runsaasti polkuja. Poluilla juurakoita, jolloin nastarit paikallaan. Ite lähtisin lenkkareilla. paitsi sateella. Nastat vai nappulat, sanoisin että nappulat.
  4. ilima, 2016-09-26 19:22:02

    Ennustetaan ihan kesäistä säätä - nyt kaikki etsimään rasteja!