< Takaisin kalenteriin

Timosenkoski päivä+yö 1.10.2016

Koskelankylän Riento

radat: A,B,C,D Yö A ja B, yhteyshenkilö: Lasse Qvist 040-5580513, muuta: Päivä+Yö

Opastus
Kuusamontieltä Hönttämäki-Heikinharju liittymästä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
183
Tulokset päivitetty
1.10.2016 22:08

Tulokset

A-rata Naiset 5.6 km#5.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila OrvokkiPohjant63:36 -
2.Leinonen Anna75:48+12:12-
3.Hakola Jaana82:55+19:19-
4.Niinimäki Katriina92:47+29:11-
5.Salminen Hanna-Maria117:53+54:17-
A-rata Miehet 5.6 km#5.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suomala Ville46:26 -
2.Kinnunen JukkaPohjant47:11+0:45-
3.Seppänen MikaVaKa47:38+1:12-
4.Parkkinen PekkaPohjant51:39+5:13-
5.Teerikangas Matti52:42+6:16-
6.Hiltunen JuhoONMKY53:10+6:44-
7.Lappalainen Antero55:57+9:31-
8.Ollanketo ToniOI56:04+9:38-
9.Ronkainen TuomasKoskRi56:40+10:14-
10.Rankinen JuhoSiSe59:09+12:43-
11.Passoja Matti59:27+13:01-
12.Lempinen HannuFujitsu60:25+13:59-
13.Haajanen JuhaPohjant61:16+14:50-
14.Riippa IlkkaOulRe63:49+17:23-
15.Heikkinen Markku65:57+19:31-
16.Andsten Marko68:47+22:21-
17.Pelkonen Hannu69:27+23:01-
18.Pirttiaho Lauri71:58+25:32-
19.Puroila Klaus72:15+25:49-
20.Niinimäki Jouko73:28+27:02-
21.Kauma HeikkiOYS/Vapari78:44+32:18-
22.Alhainen Petri81:23+34:57-
23.Raino Valtanen117:40+71:14-
24.Tolppi Lasse118:03+71:37-
25.Jussila Jesse169:50+123:24-
B-rata Naiset 4.2 km#4.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Eskeli JohannaKPV44:22 -
2.Tuunanen Marja47:07+2:45-
3.Hokajärvi RailiPohjant48:50+4:28-
4.Aatsinki TanjaHaHe52:37+8:15-
5.Vuolteenaho Jenni53:46+9:24-
6.Lohela PäiviOYS/Vapari55:26+11:04-
7.Kouva JohannaKoskRi57:54+13:32-
8.Haataja Maarit58:14+13:52-
9.Myllymaa PirkkoOulRe58:17+13:55-
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari61:53+17:31-
11.Herronen TarjaOYS/Vapari64:51+20:29-
12.Manninen Johanna68:45+24:23-
13.Valasma Saana69:27+25:05-
14.Hyvärinen Kaisa69:35+25:13-
15.Hyvärinen Merja70:00+25:38-
16.Peteri PiaOYS/Vapari71:25+27:03-
17.Mattila UllaPohjant74:58+30:36-
18.Kiili Hanna75:24+31:02-
19.Puroila Petra79:53+35:31-
20.Kuivala Katri95:20+50:58-
21.Heikkinen Enni99:22+55:00-
22.Myllykangas Maarit99:29+55:07-
23.Mäkipaaso Tarja108:08+63:46-
B-rata Miehet 4.2 km#4.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY36:42 -
2.Aho Mika41:10+4:28-
3.Räisänen Jukka44:21+7:39-
4.Myllymaa KaukoOulRe45:08+8:26-
5.Maunula TeuvoOYUS46:17+9:35-
6.With Mikko47:37+10:55-
7.Valkama Mikko48:15+11:33-
8.Peteri Lauri49:04+12:22-
9.Oksman Jukka49:05+12:23-
10.Kurtti Kyösti49:08+12:26-
11.Koivu Vesa49:14+12:32-
12.Mattila SeppoKoskRi53:44+17:02-
13.Kilpeläinen Eeli53:55+17:13-
14.Kilpeläinen VeikkoVaKa54:01+17:19-
15.Kurula JuhaniPohjant56:54+20:12-
16.Sillanpää JoonasPyPo57:44+21:02-
17.Koivuneva Juha58:31+21:49-
18.Orajärvi Mika61:18+24:36-
19.Yli-Eerola EsaHlT61:23+24:41-
20.Kinnula AhtiKEV61:49+25:07-
21.Herronen Jouni64:48+28:06-
22.Hyvärinen Tatu69:28+32:46-
23.Honkala SamiOYS/Vapari81:27+44:45-
24.Korkala Veikko91:42+55:00-
C-rata Naiset 3.2 km#3.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkelin MinnaOYS/Vapari38:16 -
2.Kivelä ElinaPohjant38:43+0:27-
3.Itkonen TiinaHaHe41:23+3:07-
4.Kela MirjaOulRe41:32+3:16-
5.Mutka AinoPohjant41:44+3:28-
6.Lippo Sari42:20+4:04-
7.Knopf Claudia53:00+14:44-
8.Seppänen SiniOYS/Vapari55:06+16:50-
9.Hautala TuulaONMKY59:50+21:34-
10.Yli-Eerola Irja60:44+22:28-
11.Qvist MaaritKoskRi61:25+23:09-
12.Hiltunen Marja-LiisaONMKY63:02+24:46-
13.Laakkonen Sari63:19+25:03-
14.Kukkonen Reetta63:22+25:06-
15.Kopakka Kari70:40+32:24-
16.Mustonen Minna89:43+51:27-
17.Ågren Aino90:44+52:28-
18.Hautala Henrika96:59+58:43-
C-rata Miehet 3.2 km#3.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola EeroOulRe29:19 -
2.Puurunen JormaONMKY32:48+3:29-
3.Veijovaara JormaPohjant34:41+5:22-
4.Mäntyniemi JuhaniOulRes36:15+6:56-
5.Pentikäinen Heimo36:27+7:08-
6.Jäntti MattiPohjant36:56+7:37-
7.Okkonen Jaakko41:27+12:08-
8.Udd Marko42:14+12:55-
9.Kukkola MarkkuONMKY46:02+16:43-
10.Honkanen Esa46:53+17:34-
11.Jokinen Kai70:35+41:16-
12.Pirttiaho Tatu89:26+60:07-
13.Pirttiaho Atte89:49+60:30-
14.Lalli Jere97:03+67:44-
D-rata Naiset 2.0 km#2.0
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anisimaa Isla52:56 -
2.Niskavaara Sara53:01+0:05-
3.Puhakka Laura53:03+0:07-
4.Uusitalo Oona53:03+0:07-
5.Heikkinen Enni53:27+0:31-
D-rata Miehet 2.0 km#2.0
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suomela Heimo22:48 -
2.Suomela Klaus22:48+0:00-
3.Suomela Kaarlo23:16+0:28-
4.Suomela Väinö29:25+6:37-
5.Räihä Elia29:30+6:42-
6.Koskela Taavi33:55+11:07-
7.Vartiainen SuloKiimU34:07+11:19-
8.Metsola Thomas58:20+35:32-
9.Kivenheimo Amos58:49+36:01-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen KariOYUS3:40 -
2.Rantala Vilma22:24+18:44-
3.Lempinen HannuFujitsu25:21+21:41-
4.Kallunki Anna38:35+34:55-
5.Tarkka Erkki39:46+36:06-
6.Klemola JuhaniKPL40:32+36:52-
7.Lempinen HannuFujitsu42:48+39:08-
8.Pyky AriKiimU51:25+47:45-
9.Mutka KaiPohjant62:25+58:45-
10.Talonen Eero64:40+61:00-
11.Ågren Sonja66:02+62:22-
12.Nevalainen Jukka82:16+78:36-
13.Tanskanen PäiviOYS/Vapari84:12+80:32-
14.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant88:56+85:16-
15.Passoja Ulla93:46+90:06-
16.Hyvönen OutiOulu95:59+92:19-
Yö-A Naiset 4.1 km#4.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila OrvokkiPohjant45:57 -
2.Sillanpää ElinaPohjant46:39+0:42-
3.Lampela Elina56:28+10:31-
4.Peteri PiaOYS/Vapari56:30+10:33-
5.Kuusela VappuVaKa57:20+11:23-
6.Mattila UllaPohjant57:52+11:55-
7.Leskelä MaaritOSVA59:14+13:17-
8.Putkonen Ruut73:53+27:56-
Yö-A Miehet 4.1 km#4.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nissi Markus33:32 -
2.Kinnunen JukkaPohjant33:42+0:10-
3.Mikkonen VilleKoskRi33:48+0:16-
4.Kemppainen VesaIisu34:50+1:18-
5.Härmä AnttiOYS/Vapari37:42+4:10-
6.Rankka Eelis37:53+4:21-
7.Kela MarkoOulRe38:00+4:28-
8.Grekelä AnttiHaHe39:57+6:25-
9.Niemelä UrpoPohjant43:57+10:25-
10.Iivanainen Mikko46:27+12:55-
11.Sillanpää TommiPohjant46:36+13:04-
12.Vainikainen Seppo46:41+13:09-
13.Mattila SeppoKoskRi48:49+15:17-
14.Hautala Olli48:58+15:26-
15.Sippola Antti51:30+17:58-
16.Antinmaa Eemeli56:43+23:11-
17.Heiskala A61:08+27:36-
18.Jämsä Joona63:50+30:18-
19.Argillander ErkkiVaKa80:42+47:10-
Yö-B Naiset 2.6 km#2.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohela PäiviOYS/Vapari32:15 -
2.Heiskala Anni44:04+11:49-
3.Maunu Susanna44:52+12:37-
4.Lapinkangas HeidiPeRa59:21+27:06-
Yö-B Miehet 2.6 km#2.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Schroderus JariPohjant21:20 -
2.Lempinen HannuFujitsu23:07+1:47-
3.Saarikettu Miika37:50+16:30-
4.Saarikettu Jarkko38:02+16:42-
5.Kinnunen EerikPohjant41:30+20:10-
6.Kinnunen AnttiPohjant41:35+20:15-
7.Pirttiaho Lauri44:42+23:22-
8.Pirttiaho Tatu44:48+23:28-
9.Vainikainen Jimi44:55+23:35-
10.Ainesmaa Pekka60:17+38:57-
11.Salminen KariOYUS62:29+41:09-
Yö Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ahokoivu HemmoPohjant34:48 -
2.Rae Tiina103:14+68:26-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Olli, 2016-09-25 22:38:54

    Monelta yöradalle pääsee?
  2. älKuu, 2016-09-26 08:26:55

    Yö-radoille klo 19:30-20:00.
  3. päivä, 2016-09-26 09:04:09

    entä milloin päiväradoille?
  4. äLKuu, 2016-09-28 17:54:58

    Päiväsuunnistus klo 12-14.
    Radat ja matkat
    A-rata 5.6km
    B-rata 4.2km
    C-rata 3.2km
    D-rata 2.0km

    Yösuunnistus klo 19:30-20:00
    Yö-A 4.1km
    Yö-B 2.6km

    Smartum-, VIRIKE- ja TYKY ok.
  5. ilima, 2016-10-01 07:52:55

    Tulossa erinomainen syyssää, ja eikun rasteille - mikäs sen mukavampaa!