Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
23.8.2005
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Markkula, Tyrnävä
Opastus
Muhoksen ja Tyrnävän väliseltä tieltä 8 km Muhokselta
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
150
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salmela JuttaLaiVe100:56 -
2.Salmela MarjutLaiVe101:35+0:39-
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka MikaOsVa52:30 -
2.Heikkilä TimoOuHu52:49+0:19-
3.Runtti JanneYlikNM53:02+0:32-
4.Suorsa Vesa-MattiOK stövarna56:05+3:35-
5.Heikka MarkkuYlikNM59:04+6:34-
6.Hepokangas EdvinLaiVe63:35+11:05-
7.Kunnari Esa 65:33+13:03-
8.Merilä SeppoOYUS65:44+13:14-
9.Kaasinen AulisPohjant66:50+14:20-
10.Ruotsalainen KeijoOYUS67:21+14:51-
11.Holappa HannuRaPe68:33+16:03-
12.Kilpeläinen VeikkoVaKa69:22+16:52-
13.Soppela Esa 69:41+17:11-
14.Huuhka Kai 70:39+18:09-
15.Juuso HannuOYUS71:43+19:13-
16.Herva Tuomas 72:29+19:59-
17.Luodonpää RistoAlatPi74:07+21:37-
18.Ahokoivu HemmoPohjant74:07+21:37-
19.Moilanen MikkoOsVa79:23+26:53-
20.Lind JohanFalken80:21+27:51-
21.Oksanen JarkkoPohjant84:34+32:04-
22.Pokela RistoPohjant85:17+32:47-
23.Kesälä MikkoLaiVe86:34+34:04-
24.Paananen Jarmo 113:59+61:29-
Rämö Jaakko 0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marttinen Minna 54:15 -
2.Väyrynen SaaraLaiVe54:54+0:39-
3.Mattila Pirkko 57:39+3:24-
4.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe60:32+6:17-
5.Tirkkonen AnniOYS/Vapari63:32+9:17-
6.Rahko JenniLaiVe67:22+13:07-
7.Hyvönen RiikkaKaSu67:28+13:13-
8.Väänänen MerviOYS/Vapari68:37+14:22-
9.Sillanpää ElinaPohjant70:30+16:15-
10.Paso Kerttu 82:56+28:41-
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen JormaVaKa44:49 -
2.Puurunen ReijoOuTa45:57+1:08-
3.Tervaskanto MikaelKoskRi46:27+1:38-
4.Savelius RistoRuSu46:46+1:57-
5.Tapaninaho KaleviONMKY46:53+2:04-
6.Jussila Pasi 47:47+2:58-
7.Parkkinen PekkaPohjant48:00+3:11-
8.Haverinen Eero 48:29+3:40-
9.Hokkanen Matti 48:37+3:48-
10.Haverinen Kari 50:16+5:27-
11.Hyvärinen Risto 50:47+5:58-
12.Siirilä Jukka 50:52+6:03-
13.Mikkilä MaunoNivU52:25+7:36-
14.Rahkola EeroOulRe52:26+7:37-
15.Hassinen JuhaPohjant52:36+7:47-
16.Lappalainen JormaKaSu54:21+9:32-
17.Jussila PenttiONMKY54:42+9:53-
18.Holappa RaimoOuTa54:45+9:56-
19.Haapasalo PerttiMuhU55:16+10:27-
20.Holmi Lauri 55:21+10:32-
21.Kauma Heikki 55:42+10:53-
22.Nissinen Kari 55:49+11:00-
23.Tahkokorpi Jukka 55:52+11:03-
24.Haverinen Erkki 56:15+11:26-
25.Lindvall Timo 56:28+11:39-
26.Fredriksson Kai 59:22+14:33-
27.Okkonen Jaakko 59:35+14:46-
28.Pöyry Ilkka 61:26+16:37-
29.Jäntti MattiPohjant61:29+16:40-
30.Lampi Matti 62:10+17:21-
31.Karppinen JoukoLaiVe63:01+18:12-
32.Kallio VeikkoONMKY65:35+20:46-
33.Sandberg Samuli 66:59+22:10-
34.Hyvönen Jarkko 67:23+22:34-
35.Niemimaa Marko 68:52+24:03-
36.Koivula RaunoRaPe71:19+26:30-
37.Mäntykenttä Hannu 71:21+26:32-
38.Laukkanen Erkki 71:42+26:53-
39.Pöyry Joonas 76:36+31:47-
40.Leinonen JaakkoLaiVe88:02+43:13-
Myllymaa Kauko 0:00 -
Jaako MikkoPPyK0:00 -
Lukkarinen OlaviPohjant0:00 -
Ponkala Jaakko 0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe26:27 -
2.Kosola MarjaPohjant33:18+6:51-
3.Pesonen TiinaLaiVe36:17+9:50-
4.Kesälä PirjoLaiVe39:14+12:47-
5.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe40:45+14:18-
6.Niva Tuulia 42:29+16:02-
7.Kiili Annamari 43:55+17:28-
8.Korvela Taina 44:54+18:27-
9.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant47:12+20:45-
10.Sorvari PirkkoOsVa48:58+22:31-
11.Ruuska Rauni 53:51+27:24-
12.Ylikauma Elina 67:20+40:53-
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola VillePohjant24:07 -
2.Kotila Harri 26:51+2:44-
3.Ehovuo Veijo 30:13+6:06-
4.Sirviö MarkoOYUS31:08+7:01-
5.Runtti YrjöKiimU31:29+7:22-
6.Huotari MattiLaiVe31:59+7:52-
7.Mikkonen Antero 33:24+9:17-
8.Korkalo JormaPohjant33:26+9:19-
9.Pietilä Jorma 34:11+10:04-
10.Kivinen Juhani 35:44+11:37-
11.Mikkonen JuhoKoskRi36:30+12:23-
12.Kivinen Janne 37:31+13:24-
13.Rautioaho Risto 38:46+14:39-
14.Häyrynen Mikko 38:53+14:46-
15.Häyrynen Pasi 39:08+15:01-
16.Herronen Jouni 39:13+15:06-
17.Kullas KariLaiVe39:18+15:11-
18.Häyrynen Esa 39:42+15:35-
19.Vuotikka Antti-Jussi 44:17+20:10-
20.Havas MarttiOYUS47:50+23:43-
21.Turunen Viljo 48:16+24:09-
22.Parkkinen VillePohjant53:34+29:27-
23.Kujala Mikko 54:13+30:06-
24.Rajaniemi Sakari 54:28+30:21-
25.Juntunen Väinö 57:14+33:07-
26.Pyhtilä Mauno 59:27+35:20-
27.Kauranen Jari 63:38+39:31-
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson CaritaPohjant20:41 -
2.Kangas AnniLaiVe22:06+1:25-
3.Herronen TarjaOsVa23:31+2:50-
4.Huotari Maija 26:28+5:47-
5.Pumpanen Sanna 42:32+21:51-
6.Höglund VilmaHaHe48:53+28:12-
7.Heikkinen Iina 50:44+30:03-
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nissinen Niko 16:24 -
2.Karppinen AleksiLaiVe16:48+0:24-
3.Rahko JuhoLaiVe16:51+0:27-
4.Koivula IlkkaPohjant24:34+8:10-
5.Salmela OlliLaiVe26:43+10:19-
6.Koivula Antero 27:33+11:09-
7.Mattila Joona 30:08+13:44-
8.Heikkinen Jaakko 52:13+35:49-
9.Sarkkinen Joonas 53:36+37:12-
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kukkola Minna-MariPohjant21:33 -
2.Siira JohannaLaiVe21:59+0:26-
3.Niva SaraLaiVe25:40+4:07-
4.Sirviö VenlaPohjant46:22+24:49-
5.Soini MalviinaPohjant46:30+24:57-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rönkkö Antti-Pekka 12:53 -
2.Holappa VilleLaiVe16:05+3:12-
3.Mikkonen ValtteriLaiVe16:11+3:18-
4.Mikkonen JereLaiVe19:30+6:37-
5.Mikkonen VilleLaiVe19:38+6:45-
6.Nissinen Joni 23:11+10:18-
7.Kosonen Ville 33:06+20:13-
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka LauriYlikNM59:08 -
Tikkanen Petteri 99:48 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ORJ, 2005-08-24 20:53:51

    Hyvä A-rata. Muutamat oulurastit on tullut koluttua ja maasto ojanvarsisyheriköineen oli mukavaa vaihtelua totuttuun täällä lakeudella. Vaikka toivomiani pitkiä rastivälejä ei ollutkaan, reitinvalintoja sai tehdä kiitettävästi. Matka (8+ km) on monille pitkä, mutta niin sen A:lla saa mielestäni ollakkin.