Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
19.4.2018
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
OAMK, Kontinkankaan kampus (HUOM! Paikka vaihtunut!)
Opastus
- - Näytä kartalla
Lisätiedot
Radat A-D. Yhteyshenkilö Kaj Fredriksson, 040-5117813
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
208
Tulokset päivitetty
21.4.2018 15:46

Tulokset

A-rata, naiset 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant24:41 5:52
2.Hyvärinen HennaPohjant24:47+0:065:54
3.Backman SaanaIinYr26:08+1:276:13
4.Haataja Mirka26:29+1:486:18
5.Siltala Anne26:59+2:186:25
6.Peteri PiaOYS/Vapari27:17+2:366:29
7.Lampela Elina28:22+3:416:45
8.Airaksinen Eveliina28:23+3:426:45
9.Piirto MarjoLänRa28:39+3:586:49
10.Lotvonen EssiLaiVe28:43+4:026:50
11.Santaniemi MerjaOsVa29:10+4:296:56
12.Mattila OrvokkiPohjant29:10+4:296:56
13.Aikio OutiOYS/Vapari29:33+4:527:02
14.Sankelo LottaPohjant29:44+5:037:04
15.Dahlbacka Marjo29:45+5:047:05
16.Mäkinen PäiviOsVa30:07+5:267:10
17.Kuusrainen Anni30:22+5:417:13
18.Mäkäräinen SelmaPohjant31:28+6:477:29
19.Goman MaijaVePo31:42+7:017:32
20.Hemmi MaiPohjant31:54+7:137:35
21.Haapasalo HeidiPohjant32:01+7:207:37
22.Palmi SaraKoskRi32:40+7:597:46
23.Mutka HannaOYS/Vapari32:42+8:017:47
24.Kesälä NiinaLaive32:55+8:147:50
25.Peltokorpi RiikkaOYS Vapari35:44+11:038:30
26.Sillanpää ElinaPohjant37:08+12:278:50
27.Jokinen MinnaPohjant41:47+17:069:56
28.Sergejeff JennaOYS/Vapari53:32+28:5112:44
29.Väänänen MerviOYS/Vapari53:41+29:0012:46
A-rata, miehet 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemelä HannuRasTiimi18:24 4:22
2.Laitinen AnttiKauHa19:44+1:204:41
3.Tauriainen TeemuKEV20:08+1:444:47
4.Parkinen Keijo20:16+1:524:49
5.Nissi Markus20:19+1:554:50
6.Martikainen Juha20:28+2:044:52
7.Hiltunen JuhoONMKY20:37+2:134:54
8.Järvenpää EsaS-JKL20:47+2:234:56
9.Puroila AnttiOYS/Vapari21:14+2:505:03
10.Kinnunen JukkaPohjant21:30+3:065:07
11.Lohi Kalle21:39+3:155:09
12.Hyvönen PanuPohjant21:48+3:245:11
13.Juola SakuKaJu22:06+3:425:15
14.Heinonen Joni22:13+3:495:17
15.Huuha Aleksi22:20+3:565:19
16.Lappalainen Ville22:25+4:015:20
17.Ukkola SakariPohjant22:40+4:165:23
18.Hyyppä JarmoPohjant22:46+4:225:25
19.Kallatsa Mikko23:17+4:535:32
20.Heinonen Joni23:35+5:115:36
21.Piirto Jarkko23:42+5:185:38
22.Karjalainen PasiPohjant23:55+5:315:41
23.Hoikka MarkoSoJy23:59+5:355:42
24.Lampela Ville24:07+5:435:44
25.Matila TommiLänRa24:10+5:465:45
26.Tahkola Mikko24:18+5:545:47
27.Nissinen JerePohjant24:28+6:045:49
28.Norrkniivilä JaakkoOsVa24:32+6:085:50
29.Niinimaa Juha-PekkaKauHa24:51+6:275:55
30.Widgren VilleKaSu24:54+6:305:55
31.Talonen Eero25:06+6:425:58
32.Aho MikaPohjant25:10+6:465:59
33.Kuusrainen Antti25:11+6:475:59
34.Oksman JukkaPohjant25:24+7:006:02
35.Saari Jukka25:44+7:206:07
36.Ojala KaiPaksumahat26:06+7:426:12
37.Mehtälä Jukka26:34+8:106:19
38.Mutka KaiPohjant26:52+8:286:23
39.Sillanpää TommiPohjant26:59+8:356:25
40.Alitalo SamiOsVa27:08+8:446:27
41.Lukkarinen AaroPohjant27:11+8:476:28
42.Junttola Jaakko27:29+9:056:32
43.Luodonpää RistoAlatPi27:30+9:066:32
44.Schroderus JariPohjant27:34+9:106:33
45.Kaasinen AulisPohjant27:35+9:116:34
46.Kananen Veli-MattiOsVa28:11+9:476:42
47.Hanhela MaunoHaHe28:16+9:526:43
48.Juutinen HannuPohjant28:19+9:556:44
49.Posio TimoPohjant28:46+10:226:50
50.Pyörälä Veli-Pekka28:46+10:226:50
51.Ollanketo Toni29:18+10:546:58
52.Niemelä PaavoIisu30:08+11:447:10
53.Mäkinen TapaniOsVa30:09+11:457:10
54.Pasma LeinoOYS/Vapari31:00+12:367:22
55.Pyky AriKiimU31:46+13:227:33
56.Huhtanen RaimoKiimU32:00+13:367:37
57.Järvelin MarkoPeRa32:05+13:417:38
58.Raino Valtanen33:14+14:507:54
59.Tuohimaa EskoONMKY33:42+15:188:01
60.Riippa IlkkaOulRe34:24+16:008:11
61.Kivinen Janne35:21+16:578:25
62.Vähäoja PekkaOYS Vapari41:46+23:229:56
B-rata, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant19:49 6:23
2.Välitalo Maaret21:24+1:356:54
3.Backman SaanaIinYr21:29+1:406:55
4.Seppänen SiniOYS/Vapari22:18+2:297:11
5.Käkelä MaijaPuolRy25:02+5:138:04
6.Haikola MaariaKaSu25:19+5:308:10
7.Hyvärinen Merja25:25+5:368:11
8.Eskeli JohannaPeRa25:28+5:398:12
9.Parkkinen LauraYlikNM26:29+6:408:32
10.Aatsinki TanjaHaHe26:44+6:558:37
11.Huotari SariPohjant26:56+7:078:41
12.Alitalo HeidiOsVa26:58+7:098:41
13.Leppänen TiinaOYS/Vapari27:28+7:398:51
14.Pirttijärvi Tanja27:42+7:538:56
15.Kallunki Anna28:25+8:369:10
16.Lohela PäiviOYS/Vapari28:28+8:399:10
17.Putkonen LeaPohjant28:36+8:479:13
18.Alitalo PäiviOsVa28:46+8:579:16
19.Loukkola Helena29:04+9:159:22
20.Mattila UllaPohjant29:34+9:459:32
21.Virsunen Päivikki33:20+13:3110:45
22.Liikamaa-Pasma KatiYllRa33:29+13:4010:48
23.Kouva JohannaKoskRi34:04+14:1510:59
24.Herronen TarjaOYS/Vapari34:16+14:2711:03
25.Kela MerjaOulRe35:13+15:2411:21
26.Kinnula IrmaOYS/Vapari36:17+16:2811:42
27.Törmänen Hanna46:52+27:0315:07
B-rata, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariPohjant17:05 5:30
2.Parkkinen PekkaPohjant17:38+0:335:41
3.Hautala MattiONMKY17:57+0:525:47
4.Aho MikaPohjant19:19+2:146:13
5.Airaksinen RistoOuTa19:22+2:176:14
6.Backman KariIinYr19:25+2:206:15
7.´Toiviainen Antti19:33+2:286:18
8.Tuovinen Henry19:39+2:346:20
9.Kela MarkoOulRe19:51+2:466:24
10.Savolainen HannuPohjant20:09+3:046:30
11.Kaprio HenriSK-Mortis21:45+4:407:00
12.Uusimaa Jouni22:29+5:247:15
13.Toppari PekkaPuolRy22:59+5:547:24
14.Vänttilä Jaakko23:04+5:597:26
15.Räisänen Jukka23:11+6:067:28
16.Kalliokoski Ossi23:16+6:117:30
17.Kallioinen Ari23:32+6:277:35
18.Kurula JuhaniPohjant23:33+6:287:35
19.Taivaloja JormaHaHe23:35+6:307:36
20.Siirilä Jukka23:53+6:487:42
21.Suomio PekkaPohjant24:13+7:087:48
22.Argillander ErkkiVaKa24:29+7:247:53
23.Lukkarinen OlaviPohjant24:37+7:327:56
24.Peltola Timo26:03+8:588:24
25.Tolonen MarkkuOulu26:06+9:018:25
26.Mattila SeppoKoskRi26:08+9:038:25
27.Vainio AimoKiimU26:19+9:148:29
28.Häyrynen Roope26:34+9:298:34
29.Myllymaa KaukoOulRe27:40+10:358:55
30.Pelkonen ToivoYlikNM27:43+10:388:56
31.Vaitiniemi Jari29:23+12:189:28
32.Puurunen ReijoOuTa30:06+13:019:42
33.Eilola Jesse30:53+13:489:57
34.Rahkola EeroOulRe33:07+16:0210:40
35.Salminen KariOYUS33:20+16:1510:45
36.Jutila Sami34:07+17:0211:00
37.Herronen Jouni34:11+17:0611:01
38.Eade Santeri37:38+20:3312:08
39.Puurunen JormaONMKY39:35+22:3012:46
40.Ratilainen Reijo39:41+22:3612:48
C-rata, naiset 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaikkonen LottaKauHa13:15 8:16
2.Haataja MiiaPuumat13:56+0:418:42
3.Meskus Cia14:12+0:578:52
4.Myllymaa PirkkoOulRe15:07+1:529:26
5.Niinimäki NelliPohjant16:19+3:0410:11
6.Mutka KerttuPohjant17:38+4:2311:01
7.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant17:55+4:4011:11
8.Kela MirjaOulRe18:51+5:3611:46
9.Lampela Veera19:04+5:4911:55
10.Hautala TuulaONMKY19:07+5:5211:56
11.Eade Emilia19:45+6:3012:20
12.Tikkanen Pieta19:56+6:4112:27
13.Parkkinen AnnaYlikNM20:10+6:5512:36
14.Länsitie PinjaOsVa22:48+9:3314:15
15.Laukka Virpi22:53+9:3814:18
16.Eilola JennaYlikNM29:46+16:3118:36
C-rata, miehet 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halonen VesaPohjant11:27 7:09
2.Viippola Veeti12:03+0:367:31
3.Westerholm Lauri14:24+2:579:00
4.Ukkola SanteriSK-Pohjant14:47+3:209:14
5.Niinimäki OlliPohjant15:07+3:409:26
6.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.15:23+3:569:36
7.Puurunen Joona16:50+5:2310:31
8.Suvanto Elias22:01+10:3413:45
9.Jokinen Kai28:09+16:4217:35
10.Mäkäräinen EeliPohjant38:49+27:2224:15
D-rata, naiset 1.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Eade Emilia4:59 4:59
2.Lappalainen Anni9:27+4:289:27
3.Niemelä Inka12:50+7:5112:50
4.Niemelä Pihla13:24+8:2513:24
5.Hattukangas Ellen13:44+8:4513:44
6.Eskeli Emilia20:28+15:2920:28
7.Norrkniivilä Emmi22:02+17:0322:02
D-rata, miehet 1.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SanteriSK-Pohjant5:47 5:47
2.Palmi Johannes9:16+3:299:16
3.Suvanto Elias11:53+6:0611:53
4.Seppänen Eero14:57+9:1014:57
5.Kaikkonen Kaius15:34+9:4715:34
6.Länsitie Luka16:28+10:4116:28
7.Juuso Maikku17:24+11:3717:24
8.Puurunen PeetuOuTa23:06+17:1923:06
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nissinen MariannePohjant26:22 -
Julin Anne-Maarit20:30 -
Kokkonen Sini37:13 -
Manninen EeroOsVa43:28 -
Mattila Juho34:06 -
Patana Teuvo32:44 -
Schroderus SanteriPohjant23:21 -
Similä SelinaPohjant32:04 -
Widgren Paula26:57 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Heikki, 2018-04-16 10:44:38

    Paikka. Motarin toisella puolella, OAMK terveydenhoito. Ouluhallilla on messut.
    Radat sprinttikartalla
    A rata 4,2km
    B rata 3,1km
    C rata 1,6km
    D rata 1,0km

    Varokaa autoja liikenne on vilkas.
  2. Aikataulu?, 2018-04-17 07:34:49

    Hei!
    Mihin aikaan startit?
  3. Nokkela rastihirmu, 2018-04-17 08:36:31

    Tsekkaappa Oulurasti-infosta :)
  4. Jeppe, 2018-04-17 08:36:42

    Oulurasti infon mukaan klo 16.30 - 19.00.
  5. Kaj, 2018-04-18 09:31:16

    Paikka on hiukan muuttunut, koska Ouluhallilla valmistellaan rakentajamessuja. Eli paikka on pohjantien toisella puolella OAMK: parkkipaikka.
    Tässä linkki:
    https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D
  6. Hannu, 2018-04-18 10:01:08

    Onko ratamestarilla vinkkiä, pärjääkö lenkkareilla vai onko syytä sujauttaa nastarit jalkaan? (liukkaus, maastopätkät jne)
  7. Näköyhteys, 2018-04-18 12:13:15

    Ikkunasta katsottuna tällä kohtaa jalkakäytävät näyttäisi paljailta. Miten lie muualla? Voi olla nappulakenkien keli? Talvirastit täällä oli selkeästi nastarikeliä.
  8. Suunnistustarvikkeita, 2018-04-18 17:36:18

    Suunnistajan kauppa on paikalla tapahtumassa.
  9. Tietämätön, 2018-04-19 14:31:09

    Onnistuuko maksaa Smartum kortilla tai Smartum mobiilisovelluksella luomalla QR koodin?
  10. suunta, 2018-04-20 10:47:37

    Kiitoksia pohjantähdelle oulurastikauden avauksesta. Sää oli mitä mainioin ja osallistujiakin paljon. Viime kaudella vasta yhdeksänsillä rasteilla oli näin paljon väkeä :)