Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
8.5.2018
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
AM-sprinttimaasto (Teknologiakylä)
Opastus
Haukiputaantien ja Elektroniikkatien th - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, yhteyshenkilö: Lasse Qvist 040-5580513
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
220
Tulokset päivitetty
8.5.2018 20:26

Tulokset

A-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lappalainen Sirpa23:31 6:21
2.Hyvärinen HennaPohjant24:41+1:106:40
3.Kuusrainen Anni25:25+1:546:52
4.Ruotsalainen HannaSiSe26:44+3:137:13
5.Turtinen SatuYlikNM27:31+4:007:26
6.Widgren PaulaOYS/Vapari28:16+4:457:38
7.Käkelä MaijaPuolRy28:53+5:227:48
8.Dahlbacka Marjo29:32+6:017:58
9.Mattila OrvokkiPohjant29:59+6:288:06
10.Savilampi Milla30:27+6:568:13
11.Savilampi Krista30:31+7:008:14
12.Huismann Imke30:35+7:048:15
13.Mäkelä Hannele31:03+7:328:23
14.Paakkonen Päivi31:42+8:118:34
15.Holma KaisuOulRe31:55+8:248:37
16.Hillukkala MerviHaHe32:10+8:398:41
17.Leppänen TiinaOYS/Vapari33:25+9:549:01
18.Eskeli JohannaPeRa33:50+10:199:08
19.Lehtiranta Saara34:11+10:409:14
20.Sassi Paula35:28+11:579:35
21.Sillanpää ElinaPohjant35:35+12:049:37
22.Yli-Eerola IrjaHlT35:55+12:249:42
23.Pirttijärvi Tanja38:09+14:3810:18
24.Maaninka Suvi38:46+15:1510:28
25.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant39:17+15:4610:37
26.Herronen TarjaOYS/Vapari41:29+17:5811:12
27.Maikku MariLänRa41:51+18:2011:18
A-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY20:10 5:27
2.Huuha AleksiOuHu20:36+0:265:34
3.Lammi Aleksi20:38+0:285:34
4.Nissi Markus20:43+0:335:35
5.Lohi Kalle20:54+0:445:38
6.Maaninka JukkaTeam 1Life21:14+1:045:44
7.Kinnunen JukkaPohjant21:37+1:275:50
8.Keränen TeemuKaSu21:38+1:285:50
9.Widgren VilleKaSu21:53+1:435:54
10.Kaprio HenriOYS/Vapari22:02+1:525:57
11.Pörsti Yrjö22:28+2:186:04
12.Isokoski ErkkiVePo22:29+2:196:04
13.Juntunen Pekka22:43+2:336:08
14.Taskila Markku22:50+2:406:10
15.Lappalainen Ville22:53+2:436:11
16.Talonen Eero23:12+3:026:16
17.Hokkanen Matti23:17+3:076:17
18.Savolainen JouniPohjant23:33+3:236:21
19.Heinikoski KaukoKoskRi23:35+3:256:22
20.Iivanainen Mikko23:42+3:326:24
21.Kuusrainen Antti23:43+3:336:24
22.Pihlajaniemi JanneSK Uranus23:56+3:466:28
23.Suomala Ville24:00+3:506:29
24.Lempinen HannuFujitsu24:02+3:526:29
25.Ronkainen TuomasKoskRi24:07+3:576:31
26.Ojala KaiPaksumahat24:07+3:576:31
27.Niinimaa Juha-PekkaKauHa24:13+4:036:32
28.Heinonen Joni24:36+4:266:38
29.Hautala Ilkka24:38+4:286:39
30.Mäkelä Jussi24:46+4:366:41
31.Roivainen Pekka24:58+4:486:44
32.Rankinen JuhoOulRe25:04+4:546:46
33.Nissinen JussiFCFC25:07+4:576:47
34.Nieminen Veli-MattiHaHe25:08+4:586:47
35.Ryytty EeroPohjant25:17+5:076:50
36.Mäntylä JuhaOulRe25:22+5:126:51
37.Matila TommiLänRa25:35+5:256:54
38.Lukkari JunnuLänRa25:41+5:316:56
39.Liinamaa OlliPohjant25:46+5:366:57
40.Niemelä UrpoPohjant25:46+5:366:57
41.Kananen Veli-MattiOsVa25:51+5:416:59
42.Sillanpää TommiPohjant26:00+5:507:01
43.Kela MarkoOulRe26:28+6:187:09
44.Myllymäki Sami26:30+6:207:09
45.Pasma LeinoOYS/Vapari26:30+6:207:09
46.Mutka KaiPohjant26:34+6:247:10
47.Huurinainen KimmoTeam Hyrske26:37+6:277:11
48.Similä JouniPohjant26:53+6:437:15
49.Järvi MarkkuKiimU27:27+7:177:25
50.Holma ErkkiOulRe27:37+7:277:27
51.Laaksonen LasseSuSi27:47+7:377:30
52.Hautala MattiONMKY28:13+8:037:37
53.Erppa 28:15+8:057:38
54.Kiviaho Antti28:33+8:237:42
55.Aho MikaPohjant28:49+8:397:47
56.Tapio Luukinen28:50+8:407:47
57.Riippa IlkkaOulRe28:58+8:487:49
58.Luodonpää RistoAlatPi29:00+8:507:50
59.Ahokas PeetuIitPy29:23+9:137:56
60.Andsten Marko30:00+9:508:06
61.Suomaala Klaus30:14+10:048:10
62.Merilä SeppoOYUS30:35+10:258:15
63.Uusimaa Jouni31:30+11:208:30
64.Terho Ossi32:05+11:558:40
65.Jeskanen Juha32:14+12:048:42
66.Paaso-Rantala PerttiIiY32:23+12:138:45
67.Tanskanen Jouni32:33+12:238:47
68.Pulju Oula32:49+12:398:52
69.Pelkonen Hannu32:54+12:448:53
70.Juutinen HannuPohjant32:58+12:488:54
71.Tuohimaa EskoONMKY33:21+13:119:00
72.Haajanen JuhaPohjant33:25+13:159:01
73.Peltola Timo33:47+13:379:07
74.Raino Valtanen36:20+16:109:49
75.Pietilä Antti37:12+17:0210:03
76.Herronen Jouni41:50+21:4011:18
77.Alhainen Petri43:02+22:5211:37
B-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Välitalo Maaret23:54 9:11
2.Barsk Saana24:05+0:119:15
3.Jaakola Emma-NooraPudU24:32+0:389:26
4.Kivelä ElinaPohjant24:37+0:439:28
5.Koivuniemi JennyKiikKi25:55+2:019:58
6.Pyhäjärvi Tanja27:16+3:2210:29
7.Lapinkangas HeidiPeRa28:29+4:3510:57
8.Märsynaho MaaretPuolRy29:21+5:2711:17
9.Patrikka Nina29:30+5:3611:20
10.Mattila UllaPohjant30:30+6:3611:43
11.Karjalainen SeijaLaive30:49+6:5511:51
12.Kinnula IrmaOYS/Vapari31:42+7:4812:11
13.Hyväri Riina31:46+7:5212:13
14.Kela MirjaOulRe32:13+8:1912:23
15.Myllymaa PirkkoOulRe32:46+8:5212:36
16.Veijonen Terhi34:00+10:0613:04
17.Virsunen Päivikki34:32+10:3813:16
18.Varis Kaisa34:38+10:4413:19
19.Liikamaa-Pasma KatiYllRa34:43+10:4913:21
20.Kemi Elina35:02+11:0813:28
21.Merilä KirstiOYUS35:34+11:4013:40
22.Posio Sofia36:08+12:1413:53
23.Ryytty Inka39:23+15:2915:08
24.Järvelä Laura44:18+20:2417:02
25.Hautala TuulaONMKY44:24+20:3017:04
26.Vesa Hanna-Kaisa45:26+21:3217:28
27.Nieminen SusannaHaHe46:32+22:3817:53
28.Kiviranta KirsikkaHaHe46:48+22:5418:00
29.Leinonen TuireHaHe59:30+35:3622:53
B-rata, miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oksman JukkaPohjant20:10 7:45
2.Wilen Juhani21:07+0:578:07
3.Aho MikaPohjant21:35+1:258:18
4.Tuovinen Henry21:36+1:268:18
5.Maunula TeuvoOYUS22:29+2:198:38
6.Kauppi Mika22:31+2:218:39
7.Vänttilä Jaakko23:48+3:389:09
8.Tapio Hautala24:51+4:419:33
9.Pentikäinen Heimo25:27+5:179:47
10.Kinnunen EerikPohjant25:41+5:319:52
11.Torppa Erkki25:48+5:389:55
12.Tolonen MarkkuOulu26:08+5:5810:03
13.Argillander ErkkiVaKa26:47+6:3710:18
14.Hautajärvi Tarmo26:59+6:4910:22
15.Myllymaa KaukoOulRe27:12+7:0210:27
16.Mäntykenttä HannuOYUS27:29+7:1910:34
17.Juola Eetu28:43+8:3311:02
18.Runtti Esko29:57+9:4711:31
19.Jäntti MattiPohjant30:43+10:3311:48
20.Saranki Seppo31:11+11:0111:59
21.Kopakka Jukka31:34+11:2412:08
22.Kinnula AhtiKEV31:38+11:2812:10
23.Jutila Sami31:39+11:2912:10
24.Liedes SakariIisu33:35+13:2512:55
25.Veijovaara JormaPohjant34:02+13:5213:05
26.Virsunen Väinö34:20+14:1013:12
27.Varis Antero34:30+14:2013:16
28.Ryytty EinoPohjant42:20+22:1016:16
29.Salminen KariOYUS43:04+22:5416:33
30.Suomala Väinö44:28+24:1817:06
31.Grekelä AnttiHaHe46:47+26:3717:59
32.Helisten Henri51:21+31:1119:45
C-rata, naiset 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka KerttuPohjant15:48 11:17
2.Leppänen Tiia16:58+1:1012:07
3.Kaljas Arja17:11+1:2312:16
4.Vuolukka Jaana20:36+4:4814:42
5.Järnfors Anni22:17+6:2915:55
6.Huttunen Jetta22:25+6:3716:00
7.Rytkönen Anne23:44+7:5616:57
8.Kaikkonen Jenny24:11+8:2317:16
9.Krapu Ella24:19+8:3117:22
10.Eilola JennaYlikNM24:47+8:5917:42
11.Eskeli Milja39:03+23:1527:53
12.Halonen Nea43:27+27:3931:02
C-rata, miehet 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY9:22 6:41
2.Juola Arttu17:04+7:4212:11
3.Saikkonen ToivoOul.Res.21:18+11:5615:12
4.Klemola JuhaniKPL23:52+14:3017:02
5.Jokinen Kai25:19+15:5718:05
6.Lamminaho Arttu27:46+18:2419:50
7.Juuso Vainio28:01+18:3920:00
8.Torvinen Reko30:39+21:1721:53
9.Lappalainen Aatu&Eemi33:36+24:1424:00
10.Maaninka Joel39:48+30:2628:25
11.Puurunen PeetuOuTa42:22+33:0030:15
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki MirjaVePo17:44 -
2.Siirilä Jukka22:19+4:35-
3.Kuusrainen Antti22:24+4:40-
4.Heikkilä Eerik22:58+5:14-
5.Kallioinen Ari23:16+5:32-
6.Tompuri TanuOH23:51+6:07-
7.Oksman JukkaPohjant24:39+6:55-
8.Uusimaa Eeli25:32+7:48-
9.Suomio PekkaPohjant26:36+8:52-
10.Mattila SeppoKoskRi27:14+9:30-
11.Kinnunen RaimoPohjant27:54+10:10-
12.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.28:22+10:38-
13.Hyytinen Venla28:40+10:56-
14.Puurunen JormaONMKY28:47+11:03-
15.Käsmä Mirania28:55+11:11-
16.Tahvanainen Sirkku29:05+11:21-
17.Mäkinen JuhaniSalRe29:06+11:22-
18.Helttunen JanneKiimU29:55+12:11-
19.Sorvisto Ella29:58+12:14-
20.Sorvisto Vilma30:07+12:23-
21.Holappa RaimoTalohelmi Oy30:13+12:29-
22.Kiviaho Vilma30:18+12:34-
23.Mäkinen PäiviOsVa30:41+12:57-
24.Mäkinen TapaniOsVa30:44+13:00-
25.Kela MerjaOulRe32:30+14:46-
26.Keskinarkaus TuulaPeRa32:59+15:15-
27.Kaipala RaunoOYS/Vapari33:37+15:53-
28.Patana TeuvoKoS33:42+15:58-
29.Laakkonen Sari38:17+20:33-
30.Suomala Suvi43:29+25:45-
31.Juuso Maikku43:37+25:53-
32.Teerikangas Eevi60:13+42:29-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. äLKuu, 2018-05-04 08:13:42

    Sprinttimaasto ja kartta 1:4000.
    A-rata 3.7km
    B-rata 2.6km
    C-rata 1.4km
    Matkat mitattu suoraan. Esim A-rata lyhintä reittiä n. 4.6km.

    Maastoon pääsee poikkeuksellisesti klo 17:00-19:00. Toiveena tosiaan, että ensimmäiset startit n. klo 17, että työmatkalaiset ehtivät Elektroniikkatien työpaikoilta alta pois. Toki ratasuunnittelu tehty siten, että ylityspaikat vain tietyistä kohdista.
    Tervetuloa.
  2. Sika-harri, 2018-05-05 23:13:01

    Rastit on urbaanissa ympäristössä, mutta toki pohjoispuolen ryteikössäkin saa halutessaan käydä juoksemassa. Maasto on itse asiassa AM- maaston vieressä.
  3. äLKuu, 2018-05-07 11:43:32

    Smartum-, TYKY- ja Virikesetelit ok, myös Smartum nettimaksu.
  4. Olli P., 2018-05-08 08:22:58

    Poistettu turhanpäiväiset kommentit, ettei info huku kohinaan. Muistetaan pitää keskustelu asiallisena.
  5. mikael väliheikki, 2018-05-08 11:56:51

    Hulluna Hiihtoon kauppa paikalla myymässä suunnistus tarvikkeita. Mahdollisuus testata kenkiä maastossa.
  6. Emerson, 2018-05-08 13:13:13

    HOX! Eri kartta ja maasto kuin viikonlopun am-sprinteissä!
  7. Olli P., 2018-05-08 15:47:48

    Kilpailukeskus on ihan tien alussa. Karttalinkki näyttää näköjään väärään paikkaan.
  8. suunta, 2018-05-09 08:20:12

    Kiitos KoskRi:lle erinomaisista sprinttirasteista. Erityiskiitos vaivaa nähneelle ratamestarille A- ja B-ratojen eroavaisuudesta, oli mukava juosta kaksi rataa kun olivat aivan erilaiset. Olisipa asia aina näin :)