Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
16.5.2018
Järjestäjä
Perämeren Rasti
Paikka
Virpiniemi
Opastus
Kellon Liikekeskus, tie 847 kiertoliittymä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö:  Vesa Laitila 0400 589318
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
344
Tulokset päivitetty
16.5.2018 22:31

Tulokset

A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen HennaPohjant42:09 7:08
2.Oksanen MaijuIkNV43:01+0:527:17
3.Jäväjä Ella46:01+3:527:47
4.Peltokangas Päivi53:35+11:269:04
5.Mattila OrvokkiPohjant53:56+11:479:08
6.Ronkainen RitvaKoskRi54:14+12:059:11
7.Voutilainen Anna-MaijaOYS/Vapari54:48+12:399:17
8.Seppänen SiniOYS/Vapari55:30+13:219:24
9.Kujala KatariinaPohjant58:04+15:559:50
10.Maunu Susanna63:05+20:5610:41
11.Mutka HannaOYS/Vapari65:09+23:0011:02
12.Sillanpää ElinaPohjant73:28+31:1912:27
13.Sundelin PäiviHaHe74:51+32:4212:41
14.Mäkinen PäiviOsVa75:02+32:5312:43
15.Salonpää Kaarina-75:38+33:2912:49
A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tornberg Juho34:53 5:54
2.Rankka EelisVePo35:39+0:466:02
3.Nissi Markus37:00+2:076:16
4.Lohi Mikko37:18+2:256:19
5.Puroila AnttiOYS/Vapari37:31+2:386:21
6.Savolainen JouniPohjant37:44+2:516:23
7.Suorsa Vesa-MattiPudU38:08+3:156:27
8.Järvenpää EsaS-JKL38:20+3:276:29
9.Suorsa PekkaKoskRi39:43+4:506:43
10.Tompuri TanuOH40:23+5:306:50
11.Rauhala Antti40:27+5:346:51
12.Laitinen AnttiKauHa40:46+5:536:54
13.Niskanen Veli-MattiPosPy40:55+6:026:56
14.Isokoski ErkkiVePo41:05+6:126:57
15.Iivanainen Mikko41:15+6:226:59
16.Seppänen JarnoVaKa41:16+6:236:59
17.Ronkainen MarkusKoskRi41:30+6:377:02
18.Tirroniemi SamiOuTa41:36+6:437:03
19.Heinonen Joni41:40+6:477:03
20.Widgren VilleKaSu41:43+6:507:04
21.Kemppainen Jukka-Pekka41:53+7:007:05
22.Hoikka MarkoSoJy41:56+7:037:06
23.Kujala Jarmo42:49+7:567:15
24.Hyyppä JarmoPohjant43:06+8:137:18
25.Suomala Ville43:26+8:337:21
26.Taskila Markku43:55+9:027:26
27.Huuhka KaiKiimU45:03+10:107:38
28.Karjalainen PasiPohjant45:47+10:547:45
29.Schroderus JariPohjant45:55+11:027:46
30.Palosaari MikkoKiimU46:06+11:137:48
31.Imponen Tuomas46:20+11:277:51
32.Annunen PetteriPohjant46:42+11:497:54
33.Aska Hannu46:49+11:567:56
34.Holappa TeuvoVePo46:56+12:037:57
35.Holma ErkkiOulRe47:16+12:238:00
36.Kokko Jarno47:50+12:578:06
37.Ollila TimoPaksumahat47:59+13:068:07
38.Tahkola Mikko48:09+13:168:09
39.Pajari TommiPohjant48:38+13:458:14
40.Pasma LeinoOYS/Vapari49:07+14:148:19
41.Jurvakainen MikaKiimU49:16+14:238:21
42.Saari Jukka49:39+14:468:24
43.Sillanpää TommiPohjant50:27+15:348:33
44.Kananen Veli-MattiOsVa50:31+15:388:33
45.Jussila JaniHaHe51:15+16:228:41
46.Similä JouniPohjant51:16+16:238:41
47.Siipola PetriKiipelikerho51:20+16:278:42
48.Holma Juha52:06+17:138:49
49.Laurila MikaKoskRi52:57+18:048:58
50.Peltokangas TarmoORUK53:35+18:429:04
51.Järvenpää RaimoIisu53:40+18:479:05
52.Halonen TeroKoskRi54:24+19:319:13
53.Juntunen OlliPeRa54:55+20:029:18
54.Kivinen Janne55:21+20:289:22
55.Ollanketo Toni55:41+20:489:26
56.Tuomela Dimitri56:42+21:499:36
57.Inget Mikko57:22+22:299:43
58.Mutka KaiPohjant58:18+23:259:52
59.Kuittinen Saku58:46+23:539:57
60.Putkonen Heikki62:34+27:4110:36
61.Takkinen JukkaKiimU62:39+27:4610:37
62.Andsten Marko62:42+27:4910:37
63.Putila Risto64:52+29:5910:59
64.Penttilä Mika67:10+32:1711:23
65.Mäkinen TapaniOsVa67:22+32:2911:25
66.Heinonen Joni67:27+32:3411:25
67.Pirttiaho Lauri68:43+33:5011:38
68.Liuska Timo71:37+36:4412:08
69.Paavola Janne74:54+40:0112:41
70.Kivisilta Asko75:11+40:1812:44
71.Mikkonen Pasi81:11+46:1813:45
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuontisjärvi Annu36:15 7:33
2.Virpi Maria40:12+3:578:22
3.Holanti Katja40:22+4:078:24
4.Nikula EssiOuTa40:33+4:188:26
5.Vänttilä Heidi43:30+7:159:03
6.Holster-Hemmi MerviPohjant44:10+7:559:12
7.Kosola ElliPohjant44:23+8:089:14
8.Aalto PirjoPohjant45:38+9:239:30
9.Eskeli JohannaPeRa46:24+10:099:40
10.Hokajärvi RailiPohjant46:30+10:159:41
11.Tervo Hanna-Maija49:11+12:5610:14
12.Marjakangas ElinaOsVa49:19+13:0410:16
13.Karhunen Helli49:46+13:3110:22
14.Leppänen TiinaOYS/Vapari50:44+14:2910:34
15.Leinonen Anna50:59+14:4410:37
16.Kuusrainen Anni52:46+16:3110:59
17.Mäkinen Miia53:39+17:2411:10
18.Hyvärinen Merja53:54+17:3911:13
19.Puroila Petra54:42+18:2711:23
20.Hirvikoski KirsiHaHe54:47+18:3211:24
21.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari55:13+18:5811:30
22.Yli-Eerola IrjaHlT56:15+20:0011:43
23.Kela MerjaOulRe56:15+20:0011:43
24.Kantola Outi56:25+20:1011:45
25.Jokikokko TarjaOuTa57:39+21:2412:00
26.Tammelin SailaPohjant64:28+28:1313:25
27.Simonen Mari68:20+32:0514:14
28.Niemelä Jenni70:22+34:0714:39
29.Niemelä Maarit70:24+34:0914:40
30.Tihinen Janina94:41+58:2619:43
31.Martikainen Iisa144:24+108:0930:05
32.Varanka Viivi144:37+108:2230:07
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela MarkoOulRe35:44 7:26
2.Siira Marko35:51+0:077:28
3.Tervo ArhiONMKY36:29+0:457:36
4.Rantapelkonen TuomoONMKY36:35+0:517:37
5.Rankinen JuhoOulRe36:42+0:587:38
6.Leukkunen Marko37:47+2:037:52
7.Helttunen JanneKiimU39:00+3:168:07
8.Kariniemi MarkkuPohjant39:19+3:358:11
9.Oksman JukkaPohjant39:39+3:558:15
10.Siirilä Jukka40:21+4:378:24
11.Aho MikaPohjant40:23+4:398:24
12.Parkkinen PekkaPohjant40:42+4:588:28
13.Kuusrainen Antti41:10+5:268:34
14.Suomala Klaus41:12+5:288:35
15.Pääkkönen Sami41:29+5:458:38
16.Rahikkala Esa41:50+6:068:42
17.Kuivalainen MarkkuIisu41:56+6:128:44
18.´Toiviainen Antti42:59+7:158:57
19.Vänttilä Veeti43:31+7:479:03
20.Lukkarinen OlaviPohjant43:58+8:149:09
21.Tuohimaa EskoONMKY44:19+8:359:13
22.Vänttilä Ari44:23+8:399:14
23.Himanen Teemu45:15+9:319:25
24.Pelkonen Hannu45:42+9:589:31
25.Mäyrä Aki45:47+10:039:32
26.Pulju Oula46:08+10:249:36
27.Kallioinen Ari46:12+10:289:37
28.Lepistö Harri46:33+10:499:41
29.Karjalainen MattiHeVo47:25+11:419:52
30.Sirviö PetriSK Uranus47:29+11:459:53
31.Vänttilä Jyrki48:09+12:2510:01
32.Hautala Tapio49:14+13:3010:15
33.Veijo Jouko49:17+13:3310:16
34.Heikkilä Harri51:15+15:3110:40
35.Jäntti MattiPohjant52:04+16:2010:50
36.Wuotila MikaPV52:22+16:3810:54
37.Pentikäinen Heimo53:00+17:1611:02
38.Paularanta KimmoOLK53:02+17:1811:02
39.Kilpeläinen Jesse53:20+17:3611:06
40.Kukkohovi ReinoOSVA53:31+17:4711:08
41.Saastamoinen Pekka53:32+17:4811:09
42.Peltola TimoMSParma53:46+18:0211:12
43.Tanskanen Jouni54:21+18:3711:19
44.Saukko Janne54:54+19:1011:26
45.Raino Valtanen55:32+19:4811:34
46.Sundelin Lauri56:28+20:4411:45
47.Honkala SamiOYS Vapari56:31+20:4711:46
48.Mäkinen JuhaniSalRe56:56+21:1211:51
49.Simonen TuomasPohjant57:20+21:3611:56
50.Sundelin Juha58:32+22:4812:11
51.Palmroos Janne64:38+28:5413:27
52.Taivaloja JormaHaHe72:32+36:4815:06
53.Tapio Greus72:38+36:5415:07
54.Oja Sami73:21+37:3715:16
55.Komulainen Markus84:39+48:5517:38
56.Komulainen Kari85:10+49:2617:44
57.Antila Anssi95:03+59:1919:48
58.Kakko Toni95:38+59:5419:55
59.Utriainen Perttu95:41+59:5719:56
Mattila SeppoKoskRi58:15 12:08
C-rata, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi MaiPohjant29:12 9:25
2.Goman MaijaVePo31:12+2:0010:03
3.Kokko Sonja31:36+2:2410:11
4.Kosola MarjaPohjant32:27+3:1510:28
5.Anttila MineaPohjant32:41+3:2910:32
6.Heinikoski KaleviKoskRi32:43+3:3110:33
7.VJ Tanja32:46+3:3410:34
8.Väisänen Eija33:43+4:3110:52
9.Parkkinen Teija34:49+5:3711:13
10.Salomaa Emilia35:58+6:4611:36
11.Salomaa Aurora36:14+7:0211:41
12.Vuolteenaho Jenni36:24+7:1211:44
13.Myllymaa PirkkoOulRe39:24+10:1212:42
14.Kela MirjaOulRe39:26+10:1412:43
15.Hyvönen OutiOulu40:01+10:4912:54
16.Roine Tiina41:11+11:5913:17
17.Mattila UllaPohjant42:22+13:1013:40
18.Alamikkelä Heidi43:18+14:0613:58
19.Kiili Hanna45:02+15:5014:31
20.Hynynen KatiOYS/Vapari45:19+16:0714:37
21.Himanen Satu45:25+16:1314:39
22.Ukkola LeilaHaHe46:04+16:5214:51
23.Asikainen Miia47:42+18:3015:23
24.Ravaska Oona47:50+18:3815:25
25.Törmänen Paula47:55+18:4315:27
26.Jämsä KirsiHaHe48:00+18:4815:29
27.Herronen TarjaOYS/Vapari48:03+18:5115:30
28.Kiviranta Kirsikka48:04+18:5215:30
29.Varis Kaisa49:56+20:4416:06
30.Hanhela RailiKiimU50:50+21:3816:23
31.Virkkula MarjaPohjant51:44+22:3216:41
32.Hovila Karoliina51:45+22:3316:41
33.Lämsä SoiliYlikNM51:47+22:3516:42
34.Hyväri Riina51:58+22:4616:45
35.Valento Anna-Maija52:07+22:5516:48
36.Leukkunen Tutteli52:16+23:0416:51
37.Rahikkala Pirjo55:05+25:5317:46
38.Päkkilä SuviHaHe57:16+28:0418:28
39.Päkkilä VenlaHaHe57:18+28:0618:29
40.Liikamaa-Pasma KatiYllRa57:43+28:3118:37
41.Aatsinki MirjaVePo57:44+28:3218:37
42.Virsunen Päivikki57:59+28:4718:42
43.Pasma LiisaYllRa58:02+28:5018:43
44.Lehtiranta Reetta62:56+33:4420:18
45.Veijonen Terhi65:10+35:5821:01
46.Jutila Venla65:20+36:0821:04
47.Haltamo Kirsi65:45+36:3321:12
48.Alatalo Laura67:34+38:2221:47
49.Simonen Senni67:53+38:4121:53
50.Weman Tanja68:15+39:0322:00
51.Impola Hanna73:18+44:0623:38
52.Maijala Eija73:20+44:0823:39
53.Rusanen Merja73:23+44:1123:40
54.Leinonen TuireHaHe74:58+45:4624:10
55.Pesonen Hella76:48+47:3624:46
56.Mäkelä Neea78:46+49:3425:24
57.Salmela Jenna79:20+50:0825:35
58.Pietilä Eveliina79:31+50:1925:39
59.Rahja Julia80:11+50:5925:51
60.Erkilä Fanny82:29+53:1726:36
61.Pirttilahti HelviHaHe83:09+53:5726:49
62.Ponto HelläHaHe83:14+54:0226:50
63.Issakainen Hanna87:41+58:2928:17
64.Karanta Isla87:58+58:4628:22
65.Katajamäki Anni88:00+58:4828:23
66.Saalman Hilla-Meri90:17+61:0529:07
C-rata, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oksman JukkaPohjant24:41 7:57
2.Aho MikaPohjant26:46+2:058:38
3.Laitinen OlliPeRa27:44+3:038:56
4.Suomio PekkaPohjant29:10+4:299:24
5.Udd Marko29:18+4:379:27
6.Pinola TimoKaSu29:26+4:459:29
7.Kotila HarriYlikNM32:38+7:5710:31
8.Elleri HaHe32:39+7:5810:31
9.Myllymaa KaukoOulRe33:48+9:0710:54
10.Neuvonen JussiOuTa34:17+9:3611:03
11.Veijovaara JormaPohjant34:56+10:1511:16
12.Virta VilleOYS/Vapari35:18+10:3711:23
13.Kurula JuhaniPohjant35:40+10:5911:30
14.Vähäoja Pekka36:07+11:2611:39
15.Jämsä JanneHaHe38:38+13:5712:27
16.Rahkola Eino38:48+14:0712:30
17.Holappa RaimoTaloHelmi40:32+15:5113:04
18.Tiikkala Niclas40:53+16:1213:11
19.Siiipola Okko41:19+16:3813:19
20.Niininen Aapo41:34+16:5313:24
21.Savolainen Matias41:39+16:5813:26
22.Kurttila Pentti41:52+17:1113:30
23.Lind MattiKiimU46:08+21:2714:52
24.Puurunen JormaONMKY46:40+21:5915:03
25.Kukkola Joel46:54+22:1315:07
26.Korkeakoski Marko46:59+22:1815:09
27.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari47:57+23:1615:28
28.Kujala Valtteri48:33+23:5215:39
29.Herronen Jouni49:20+24:3915:54
30.Varis Antero49:30+24:4915:58
31.Kivinen Juhani50:10+25:2916:10
32.Hanhela PaavoKiimU50:23+25:4216:15
33.Luukinen Tuomo51:55+27:1416:44
34.Tapaninaho Mikko53:22+28:4117:12
35.Rahja Joona57:20+32:3918:29
36.Jalo Joonas60:02+35:2119:21
37.Tenno Valtteri60:09+35:2819:24
38.Korkala VeikkoRTG61:35+36:5419:51
39.Väisänen Arttu61:40+36:5919:53
40.Rautio Joona62:06+37:2520:01
41.Jokiluomala Hannu65:21+40:4021:04
42.Haltamo Janne65:57+41:1621:16
43.Manninen EeroOsVa67:10+42:2921:40
44.Salminen KariOYUS73:59+49:1823:51
45.Keränen Kasperi78:37+53:5625:21
46.Pyykkönen Antti78:40+53:5925:22
47.Saari Anna-LottaHaHe80:17+55:3625:53
48.Suomela Julius81:59+57:1826:26
49.Särkelä Joonas82:08+57:2726:29
50.Kaikkonen Santeri82:24+57:4326:34
51.Holmala Aleksi82:31+57:5026:37
52.Meriläinen SeppoPaU85:10+60:2927:28
Takkinen EskoKiimU40:11 12:57
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman MatleenaVePo30:03 13:39
2.Salminen Fanni33:31+3:2815:14
3.Anttila Ilona33:40+3:3715:18
4.Anttila OonaSK-Pohjant34:56+4:5315:52
5.Mustonen Minna36:51+6:4816:44
6.Jeskanen AnneHaHe38:47+8:4417:37
7.Saari AmandaHaHe39:02+8:5917:44
8.Jaakola Tiina40:06+10:0318:13
9.Hara Sirpa50:37+20:3423:00
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jussila Niilo31:54 14:29
2.Jutila Sami33:18+1:2415:08
3.Järvelä Kalevi34:13+2:1915:33
4.Heikkinen Elmeri36:14+4:2016:28
5.Schutskoff Aatu36:17+4:2316:29
6.Leinonen Aatos55:53+23:5925:24
7.Kauppila JohannesOYUS60:11+28:1727:21
8.Tolonen Sakari61:02+29:0827:44
Hippo-Naiset 1.1 km#1.1 1.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leukkunen Isella24:20 22:07
2.Jeskanen Elli26:20+2:0023:56
3.Eskeli Olivia27:42+3:2225:10
Hippo-Miehet 1.1 km#1.1 1.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Latva-Rasku Olli17:34 15:58
2.Juuso Vainio22:48+5:1420:43
3.Lamminaho Arttu22:48+5:1420:43
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Moilanen EeroSK-Pohjant48:05 -
Halonen Santtu79:05 -
Hauru Sofia69:37 -
Huovinen Maisa89:17 -
Jokinen Kai65:07 -
Jurvakainen HeliKiimU37:58 -
Järvelin MarkoPeRa26:46 -
Konttajärvi SeppoOYS/Vapari40:50 -
Koskimäki Sakari79:04 -
Kujala Oona89:18 -
Kurula JohannesPohjant25:32 -
Lindholm Fia104:23 -
Luokkanen Venni24:01 -
Merenluoto Anniina69:46 -
Myllynen Aatu24:24 -
Myllynen Niko23:51 -
Myllynen Pihla23:52 -
Niemelä Nea104:19 -
Nurmos Matti63:58 -
Pasanen Vesa43:50 -
Pesonen SamiLaVe50:25 -
Pihlajakoski Eetu78:52 -
Päkkilä Joonas88:08 -
Väänänen MerviOYS/Vapari37:18 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. helmimaasto, 2018-05-13 20:53:32

    Oulun paras maasto ! ja Olhava Iissä on myös hyvae
  2. 30v suunnistanu, 2018-05-14 13:35:15

    Suunnistuksellisesti Olhavan maastot ylivoimaisia Oulun alueelta.
  3. Topografikartoilla aloittanut ..ja marssikompassilla.., 2018-05-14 15:54:43

    ..eli v:sta 1965 ja lajissamme on menty huimasti etiäpäin..Suunnistajalle mun mlstä on juuri ihaninta se ett on erilaisia maastoja ja haasteellisia jokaisen Maaston suhteen...onneksi .Hyvällä asenteella Lajimme ihanasti "koukuttaa"..



  4. RM, 2018-05-15 17:42:54

    Radat:
    A 5,9 km
    B 4,7 km
    C 3,1 km
    D 2,2 km
    Hippo 1,1 km
  5. Topografikartoilla aloittanut ..ja marssikompassilla.., 2018-05-15 18:43:16

    ..Maastoja emme voi muuttaa mutt Positiivista asennetta kylläkin..
  6. Voimasuunnistaja, 2018-05-16 21:00:36

    Kiitos hienoista radoista. Polkuja riittää ristiin rastiin, joten tarkkana sai olla. Muutamilla väleillä oli oikein mukavia reitinvalinta vaihtoehtoja. Voimasuunnistajakin poikkesi muutamalla välillä tavoistaan :-) Kelikin oli ihan kohillaan. Ei tullut vilu, vaikka ei jaksanutkaan koko matkaa juosta.
  7. Historia huminaa, 2018-05-17 19:36:11

    Samassa maastossa oli samaan aikaan vuodesta 70 luvulla piirikunnalliset A-rata 9km voittajan aika 42,42 toisella 43,30 kollmannen aika 45,40 ja kuudennen aika oli 51,47 mutta silloin olikin taso oulun seudulla tosi kova.