Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
24.5.2018
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Tyrnävän ampumarata
Opastus
Muhostie 88, Tyrnävä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A-D,taito, yhteyshenkilö: Pasi Niva, 040-5083940
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
259
Tulokset päivitetty
24.5.2018 22:34

Tulokset

A-rata, naiset 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martinmäki KaisuSK-Pohjant56:37 8:50
2.Limingoja JohannaOsVa59:01+2:249:13
3.Kela MerjaOulRe59:06+2:299:14
4.Saartoala MerjaLaive59:40+3:039:19
5.Mattila OrvokkiPohjant63:44+7:079:57
6.Heikkinen SallaOsVa65:44+9:0710:16
7.Pesonen TerhiTRGM Oulu66:00+9:2310:18
8.Koukkari MerviVaKa68:09+11:3210:38
9.Leinonen Anna74:39+18:0211:39
10.Kokko RailiUU74:53+18:1611:42
11.Mutka HannaOYS/Vapari77:39+21:0212:07
12.Sillanpää ElinaPohjant91:01+34:2414:13
13.Mäkinen PäiviOsVa91:59+35:2214:22
Lotvonen ArjaLaiVe51:23 8:01
A-rata, miehet 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tornberg Juho36:49 5:45
2.Heikka LauriPohjant38:56+2:076:05
3.Lohi Kalle39:41+2:526:12
4.Nikkari OlliOsVa42:16+5:276:36
5.Savolainen JouniPohjant43:05+6:166:43
6.Suorsa Vesa-MattiPudU43:17+6:286:45
7.Kinnunen JukkaPohjant43:24+6:356:46
8.Tuunanen Johannes43:32+6:436:48
9.Isokoski ErkkiVePo44:02+7:136:52
10.Taskila Markku45:36+8:477:07
11.Widgren VilleKaSu45:56+9:077:10
12.Hyytinen Jari46:24+9:357:15
13.Parkkinen PekkaPohjant46:25+9:367:15
14.Holappa TeuvoVePo46:44+9:557:18
15.Tervo ArhiONMKY47:20+10:317:23
16.Kemppainen Jukka-Pekka47:21+10:327:23
17.Lämsä JanneTeam 1Life47:21+10:327:23
18.Suomala Ville47:27+10:387:24
19.Heinonen Joni47:57+11:087:29
20.Mäntylä JuhaOulRe49:24+12:357:43
21.Yliniemi MattiVePo50:30+13:417:53
22.Matkaselkä EetuSalRe51:43+14:548:04
23.Fredriksson KajPohjant52:00+15:118:07
24.Sivonen UrhoSalRe52:33+15:448:12
25.Holma ErkkiOulRe52:45+15:568:14
26.Kukkola JuhaVePo53:29+16:408:21
27.Kela MarkoOulRe53:51+17:028:24
28.Mikkonen AlpoOYS/Vapari54:25+17:368:30
29.Kivinen Janne54:52+18:038:34
30.Vornanen Juha55:31+18:428:40
31.Mutka KaiPohjant57:43+20:549:01
32.Vainikainen Seppo58:18+21:299:06
33.Hokkanen Matti58:57+22:089:12
34.Laurila HeikkiOHS59:26+22:379:17
35.Kokko Jarno59:55+23:069:21
36.Tuohimaa EskoONMKY60:20+23:319:25
37.Riikola IlkkaYlikNM62:51+26:029:49
38.Inget Mikko63:37+26:489:56
39.Riippa IlkkaOulRe64:39+27:5010:06
40.Pitkänen Henri65:13+28:2410:11
41.Penttilä Mika65:16+28:2710:11
42.Pesonen Lauri65:27+28:3810:13
43.Pelkonen AlpoOsVa65:30+28:4110:14
44.Heikkinen TimoOpu65:55+29:0610:17
45.Jokitalo Sampo66:20+29:3110:21
46.Heikkinen Markku66:42+29:5310:25
47.Putkonen Heikki70:03+33:1410:56
48.Myllynen Jari71:40+34:5111:11
49.Järvelin MarkoPeRa75:33+38:4411:48
50.Mäkinen TapaniOsVa75:53+39:0411:51
51.Savolainen Ville80:11+43:2212:31
52.Holappa RaimoTaloHelmi Oy93:43+56:5414:38
Huuhka KaiKiimU49:58 7:48
Päivarinta Juhani25:34 3:59
Roivainen Pekka52:18 8:10
B-rata, naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaYlikNM44:19 9:02
2.Kosola ElliPohjant46:15+1:569:26
3.Koivuniemi JennyKiikKi47:51+3:329:45
4.Lithovius Aino-EevaOsVa54:14+9:5511:04
5.Palmi SaraKoskRi56:51+12:3211:36
6.Holma KaisuOulRe58:13+13:5411:52
7.Myllymäki Anu58:26+14:0711:55
8.Tiuraniemi Susanna59:22+15:0312:06
9.Kivipää Anu59:29+15:1012:08
10.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari60:20+16:0112:18
11.Moilanen Mari60:48+16:2912:24
12.Kukkola Minna-MariPohjant61:51+17:3212:37
13.Nissinen MariannePohjant63:10+18:5112:53
14.Vuotso SusannaOsVa63:41+19:2212:59
15.Kangas MargitOsVa64:56+20:3713:15
16.Patrikka Nina65:02+20:4313:16
17.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari67:13+22:5413:43
18.Liikamaa-Pasma KatiYllRa67:27+23:0813:45
19.Mattila UllaPohjant68:42+24:2314:01
20.Pelkonen MaijaOsVa71:06+26:4714:30
21.Hyväri Riina81:22+37:0316:36
22.Kyösti Aino83:59+39:4017:08
23.Saarimaa SannaOsVa102:33+58:1420:55
24.Myller Ida102:36+58:1720:56
Aalto PirjoPohjant47:11 9:37
Tuunanen Marja58:53 12:01
Vainikainen Reea75:55 15:29
B-rata, miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariPohjant37:50 7:43
2.Maikku Sakari39:59+2:098:09
3.Salminen JormaVaKa42:07+4:178:35
4.Tikkanen JukkaPohjant42:32+4:428:40
5.Heikka BenjaminPohjant43:36+5:468:53
6.Kuivalainen MarkkuIisu43:45+5:558:55
7.With Mikko44:44+6:549:07
8.Heinonen JoniPohjant44:49+6:599:08
9.Kaasinen AulisPohjant45:37+7:479:18
10.Ahvenlampi Henri45:38+7:489:18
11.Torssonen PetteriKR45:38+7:489:18
12.Aho MikaPohjant45:48+7:589:20
13.Merilä SeppoOYUS46:23+8:339:27
14.Kaiponen Jukka47:13+9:239:38
15.Nikula ReinoOuTa47:14+9:249:38
16.Maunula TeuvoOYUS48:12+10:229:50
17.Heikka MarkkuONMKY48:19+10:299:51
18.Karhumaa Jouni48:59+11:099:59
19.Lepistö Harri49:21+11:3110:04
20.Koivuneva Juha49:22+11:3210:04
21.Leinonen Veikko49:51+12:0110:10
22.Kurula JohannesPohjant50:09+12:1910:14
23.Soini SatuPatYö50:27+12:3710:17
24.Kurula JuhaniPohjant51:08+13:1810:26
25.Kaipala RaunoOYS/Vapari52:01+14:1110:36
26.Hurskainen PenttiOulRe52:18+14:2810:40
27.Tuunanen Jari52:20+14:3010:40
28.Ylimäki Kauko52:35+14:4510:43
29.Suomala Klaus52:39+14:4910:44
30.Suomio PekkaPohjant53:01+15:1110:49
31.Pelkonen Hannu53:04+15:1410:49
32.Puurunen ReijoOuTa53:33+15:4310:55
33.Kinnunen RaimoPohjant53:48+15:5810:58
34.Ollanketo Toni55:28+17:3811:19
35.Mattila SeppoKoskRi55:51+18:0111:23
36.Lackman Jarkko56:12+18:2211:28
37.Puurunen JormaONMKY57:42+19:5211:46
38.Tapio Luukinen57:43+19:5311:46
39.Hautajärvi Tarmo59:55+22:0512:13
40.Vainikainen Niilo60:06+22:1612:15
41.Puotiniemi Seppo61:12+23:2212:29
42.Ala-Mursula Juha61:42+23:5212:35
43.Pyhäluoto Arttu64:28+26:3813:09
44.Runtti Esko65:45+27:5513:25
45.Pasma LeinoOYS/Vapari67:33+29:4313:47
46.Riekki Jari67:53+30:0313:51
47.Jaako MikkoPohjant71:29+33:3914:35
48.Hiltunen Kalervo71:44+33:5414:38
49.Toiviainen Antti73:13+35:2314:56
50.Tölli Matti73:32+35:4215:00
51.Perttu PasiLaihLu74:49+36:5915:16
52.Väänänen Ari75:18+37:2815:22
53.Salminen KariOYUS91:49+53:5918:44
54.Joki-Luomala Hannu107:06+69:1621:51
Vainikainen Jimi50:37 10:19
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnula AhtiKEV38:33 11:20
2.Myllymaa PirkkoOulRe38:42+0:0911:22
3.Kela MirjaOulRe40:11+1:3811:49
4.Haataja Maarit40:59+2:2612:03
5.Hurskainen Tiina44:09+5:3612:59
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari44:11+5:3812:59
7.Hyvärinen Merja45:13+6:4013:17
8.Varis Kaisa45:55+7:2213:30
9.Himanen Satu46:48+8:1513:45
10.Lippo Sari47:52+9:1914:04
11.Arkkola TuulaOYS/Vapari48:43+10:1014:19
12.Hynynen KatiOYS/Vapari49:19+10:4614:30
13.Ukkola MerviOU49:57+11:2414:41
14.Salmela Liisa54:32+15:5916:02
15.Hyvärinen IidaLaiVe55:59+17:2616:27
16.Kallinen Anna-Maija57:25+18:5216:53
17.Toska-Tervola JaanaVePo57:38+19:0516:57
18.Rontti Mia59:09+20:3617:23
19.Merilä KirstiOYUS59:16+20:4317:25
20.Vuolukka Jaana60:26+21:5317:46
21.Laakkonen Sari61:11+22:3817:59
22.Kukkonen Reetta61:11+22:3817:59
23.Nikula IrmaOuTa63:56+25:2318:48
24.Suomala Suvi68:45+30:1220:13
25.Hara Sirpa69:04+30:3120:18
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant46:46 13:45
Lauronen Hanna-Leena76:56 22:37
Markus Oili81:27 23:57
Savilampi Krista76:55 22:37
Savilampi Milla76:59 22:38
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aho MikaPohjant29:42 8:44
2.Seväkivi AnttiLaive32:22+2:409:31
3.Udd Marko32:29+2:479:33
4.Himanen Teemu32:52+3:109:40
5.Myllymaa KaukoOulRe33:34+3:529:52
6.Westerholm ThomasVePo35:30+5:4810:26
7.Rahkola Eino37:27+7:4511:00
8.Patana TeuvoKoS37:29+7:4711:01
9.Kallinen Raimo37:51+8:0911:07
10.Lampi EeroPäijRa38:02+8:2011:11
11.Pietilä MarkkuOsVa39:10+9:2811:31
12.Kivinen Juhani39:23+9:4111:35
13.Honkanen Esa39:27+9:4511:36
14.Ukkola SanteriSK-Pohjant39:29+9:4711:36
15.Lampi MattiLNM43:33+13:5112:48
16.Ylimaunu MattiEVP44:11+14:2912:59
17.Pesälä Janne44:15+14:3313:00
18.Klemola JuhaniKPL44:44+15:0213:09
19.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.45:49+16:0713:28
20.Varis Antero45:59+16:1713:31
21.Virta Pasi47:20+17:3813:55
22.Herronen Jouni47:56+18:1414:05
23.Rautiainen Tatu48:54+19:1214:22
24.Savela Juha49:46+20:0414:38
25.Juola EskoORUK51:22+21:4015:06
26.Tapio Mylly53:47+24:0515:49
27.Korkala VeikkoRTG57:46+28:0416:59
28.Hyvärinen AkseliLaiVe64:04+34:2218:50
29.Jokinen Kai64:34+34:5218:59
Juutinen HannuPohjant29:49 8:46
Kurttio Kalevi53:34 15:45
Suomala Väinö55:14 16:14
D-rata, naiset 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saartoala InkaLaiVe36:39 13:34
2.Väisänen MarttaLaive52:06+15:2719:17
3.Tihinen MiljaLaiVe53:27+16:4819:47
4.Suomala Viola58:20+21:4121:36
5.Suomala Luminka58:21+21:4221:36
6.Jurvakainen HeliKiimU59:19+22:4021:58
7.Niemelä Senni62:19+25:4023:04
8.Pietilä Laura62:28+25:4923:08
9.Pietilä Sara63:15+26:3623:25
10.Laitinen IinesPohjant63:15+26:3623:25
11.Pietilä Inka63:52+27:1323:39
12.Känsälä AuroraOU65:29+28:5024:15
Juka EeviLaiVe67:13 24:53
Mutka KerttuPohjant53:13 19:42
Polvi EmmiLaive67:14 24:54
D-rata, miehet 2.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LauriVePo29:37 10:58
2.Tuunanen Aaron39:48+10:1114:44
3.Suomala Heimo52:06+22:2919:17
4.Schmitt AugustLaiVe53:03+23:2619:38
5.Tihinen MatiasLaiVe53:26+23:4919:47
6.Leinonen HelmiLaiVe56:31+26:5420:55
7.Palmi JohannesKoskRi56:31+26:5420:55
8.Matkaselkä OlliPohjant56:56+27:1921:05
9.Tahvanainen Atte57:50+28:1321:25
10.Suomala Valde58:08+28:3121:31
11.Väisänen ViljamiLaiVe58:19+28:4221:35
12.Tahvanainen Akseli58:22+28:4521:37
13.Jurvakainen ElmeriKiimU59:22+29:4521:59
14.Kyösti PauliLaiVe77:44+48:0728:47
15.Junkkonen ViliinaLaiVe77:53+48:1628:50
taito naiset 3.7 km#3.7 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen EssiLaiVe32:39 8:49
2.Lehvonen RiittaLapVe34:19+1:409:16
3.Niva SaraPohjant35:51+3:129:41
4.Kuusela VappuVaKa45:56+13:1712:24
5.Hokkanen AnniOYS/Vapari48:36+15:5713:08
6.Törmänen Paula54:52+22:1314:49
taito miehet 3.7 km#3.7 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LasseVePo23:20 6:18
2.Halonen VesaPohjant28:42+5:227:45
3.Haajanen JuhaPohjant33:08+9:488:57
4.Hyvönen PanuPohjant33:53+10:339:09
5.Pinola TimoKaSu34:51+11:319:25
6.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari38:48+15:2810:29
7.Ruotsalainen KeijoOriCuneo44:57+21:3712:08
8.Vainio AimoKiimU45:48+22:2812:22
9.Toropainen PauliONMKY48:54+25:3413:12
Pyykkö TomiOsVa38:29 10:24

Lisää kommentti

Kommentit

  1. rtm, 2018-05-21 08:34:38

    Alustavasti tarjolla seuraavat radat:
    A 6.4km 12 rastia
    B 4.7km 11 rastia
    C 3.1km 9 rastia
    D 2.6km 8 rastia
    taitoharjoitus (käyräsuunnistus)

    Aiemmin ilmoittamastamme poiketen meillä ei ole RR- ja TR-ratoja.
  2. Pokaalijahdissa ma 21.5. RR- ja TR-radat, 2018-05-21 08:39:00

    PP:n alueen junnutoiminnan puitteissa ma 21.5. (lähdöt klo 18-19) Tyrnävän ampumaradalla pidetään Pokaalijahti, kilpailunomainen suunnistusharjoitus lapsille ja nuorille. Pokaalijahdissa tarjolla RR-, TR- ja suoria ratoja.
  3. Kahvio, 2018-05-22 15:11:02

    Markkuun Seudun Kyläyhdistys pitää kahviota/kioskia suunnistuspaikalla klo 16.30 - 20.00. Ota mukaan pikkurahaa, pankkikortit eivät käy.
  4. Kahvio, 2018-05-22 15:12:16

    Markkuun Seudun Kyläyhdistys pitää kahviota/kioskia suunnistuspaikalla klo 16.30 - 20.00. Ota mukaan pikkurahaa, pankkikortit eivät käy.
  5. Uimapaikka, 2018-05-22 15:16:39

    Suunnistuksen jälkeen voi pulahtaa uimaan Tyrnävän ampumaradan uimarannalla.
  6. Rtm, 2018-05-23 22:25:33

    Suunnistusalueella on tehty metsätöitä, raivausta miesvoimin ja koneella niin,ettei kartoitus perässä pysy. Paikoin koneella on ajettu ristiinrastiin, joten uudet ajourat on tarkoituksella jätetty merkitsemättä. Maasto on kuivaa ja hyvin nopeakulkuista.