Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
31.5.2018
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara
Opastus
Ampumastadion, Mikonmäentie 179 - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A-D, yhteyshenkilö: Pekka Parkkinen, 0400-295022
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
450
Tulokset päivitetty
22.9.2018 22:56

Tulokset

A-rata, naiset 7.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella63:01 8:11
2.Hyvärinen HennaPohjant66:22+3:218:37
3.Mattila OrvokkiPohjant68:11+5:108:51
4.Holanti Katja69:44+6:439:03
5.Nivala Maija72:24+9:239:24
6.Saartoala MerjaLaive74:01+11:009:36
7.Kuusela Riikka74:08+11:079:37
8.Dahlbacka MarjoOYS/Vapari79:25+16:2410:18
9.Piirto MarjoLänRa80:00+16:5910:23
10.Vänttilä Heidi80:59+17:5810:31
11.Maunu Susanna81:06+18:0510:31
12.Hokkanen AnniOYS/Vapari86:28+23:2711:13
13.Mutka HannaOYS/Vapari89:19+26:1811:35
14.Mäkinen PäiviOsVa89:57+26:5611:40
15.Jokkala Jenna91:10+28:0911:50
16.Leppänen TiinaOYS/Vapari91:52+28:5111:55
17.Sillanpää ElinaPohjant94:16+31:1512:14
18.Leinonen Anna95:20+32:1912:22
19.Vääräniemi Katri95:40+32:3912:25
Laukkala Saara72:24 9:24
A-rata, miehet 7.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hietala PerttuPelPo48:01 6:14
2.Tornberg Juho48:09+0:086:15
3.Mäkäräinen JouniPohjant50:58+2:576:37
4.Räisänen HarriKiimU52:33+4:326:49
5.Huuha AleksiOuHu52:57+4:566:52
6.Haapasalo JarmoPohjant53:04+5:036:53
7.Rahja MikaPeRa53:29+5:286:56
8.Palosaari MikkoKiimU53:33+5:326:57
9.Maaninka MikaOsVa53:38+5:376:57
10.Savolainen JouniPohjant53:47+5:466:59
11.Pörsti Yrjö54:03+6:027:01
12.Nissi Markus54:03+6:027:01
13.Hyyppä JarmoPohjant54:37+6:367:05
14.Lohi Kalle54:40+6:397:05
15.Isokoski ErkkiVePo55:28+7:277:12
16.Lämsä JanneTeam 1Life56:18+8:177:18
17.Apilo Olli56:20+8:197:18
18.Juola Eero56:56+8:557:23
19.Roivainen Pekka57:16+9:157:26
20.Oravakangas Rami57:26+9:257:27
21.Kemppainen Jukka-Pekka58:06+10:057:32
22.Päivarinta Juhani58:13+10:127:33
23.Kinnunen JukkaPohjant58:18+10:177:34
24.Lammi Aleksi58:22+10:217:34
25.Turtinen Pauli58:24+10:237:35
26.Puroila AnttiOYS/Vapari58:30+10:297:35
27.Karvonen SamiSalRe58:56+10:557:39
28.Mäkelä EsaIisu59:01+11:007:39
29.Suomala Ville59:06+11:057:40
30.Teerikangas Matti59:13+11:127:41
31.Hoikka MarkoSoJy59:24+11:237:42
32.Nikula JuhoKaJu59:49+11:487:46
33.Huuhka KaiKiimU60:09+12:087:48
34.Mäntylä JuhaOulRe60:14+12:137:49
35.Malm Vesa60:43+12:427:53
36.Heinonen Joni61:11+13:107:56
37.Seppänen JarnoVaKa61:47+13:468:01
38.Myllynen Jari62:16+14:158:05
39.Piirto Jarkko62:31+14:308:07
40.Karhu JanneVaKa62:34+14:338:07
41.Sippola AnttiOYS/Vapari63:05+15:048:11
42.Hokkanen Matti63:40+15:398:16
43.Norrkniivilä JaakkoOsVa64:41+16:408:24
44.Tolonen Juhani65:05+17:048:27
45.Hautala MattiONMKY65:18+17:178:28
46.Pitkänen Henri65:33+17:328:30
47.Pasma LeinoOYS/Vapari67:14+19:138:43
48.Peltokangas TarmoORUK67:44+19:438:47
49.Ojala KaiPaksumahat68:27+20:268:53
50.Mäkinen SeppoFree Adventure68:28+20:278:53
51.Saari Jukka69:01+21:008:57
52.Junttola Jaakko69:06+21:058:58
53.Similä JouniPohjant69:27+21:269:01
54.Saarela AriKemU69:32+21:319:01
55.Ollanketo Toni69:40+21:399:02
56.Verronen Mika71:10+23:099:14
57.Manninen AriNiS71:44+23:439:18
58.Fredriksson KajPohjant73:01+25:009:28
59.Laurila Heikki74:44+26:439:42
60.Lackman 74:51+26:509:43
61.Holma Juha76:12+28:119:53
62.Mutka KaiPohjant76:14+28:139:54
63.Vainikainen Seppo77:15+29:1410:01
64.Määttä Harri77:50+29:4910:06
65.Niinimaa Juha-PekkaKauHa77:51+29:5010:06
66.Tuohimaa EskoONMKY78:00+29:5910:07
67.Inget Mikko78:11+30:1010:09
68.Hanhela MaunoHaHe78:39+30:3810:12
69.Kivinen Janne79:13+31:1210:17
70.Lempinen HannuFujitsu79:44+31:4310:21
71.Heikkinen Markku81:22+33:2110:34
72.Sirviö PetriSK Uranus83:10+35:0910:48
73.Penttilä Miikka83:26+35:2510:50
74.Andsten Marko84:05+36:0410:55
75.Kinnunen Matti84:17+36:1610:56
76.Savolainen Ville85:23+37:2211:05
77.With Mikko85:36+37:3511:07
78.Nurmi Tuomas86:45+38:4411:15
79.Väisänen Joni88:44+40:4311:31
80.Mäkinen TapaniOsVa89:59+41:5811:41
81.Penttilä Joona94:06+46:0512:13
82.Luodonpää RistoAlatPi94:49+46:4812:18
83.Vääräniemi AskoNOKIA95:35+47:3412:24
84.Mattila Juho101:29+53:2813:10
85.Pelkonen AlpoOsVa102:21+54:2013:17
86.Argillander ErkkiVaKa107:47+59:4613:59
87.Kivisuo Markku110:04+62:0314:17
Mehtälä JukkaOsVa63:12 8:12
Moilanen JariPohjant68:29 8:53
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martinmäki KaisuSK-Pohjant46:18 8:54
2.Ylisiurua TiinaVePo47:38+1:209:09
3.Aalto PirjoPohjant47:40+1:229:10
4.Jaako NiinaOYS/Vapari48:12+1:549:16
5.Niinimäki RiittaOYS/Vapari48:22+2:049:18
6.Klasila SatuOYS/Vapari49:06+2:489:26
7.Heikkinen SallaOsVa49:38+3:209:32
8.Patrikka Nina50:48+4:309:46
9.Kela MerjaOulRe51:03+4:459:49
10.Paavola MarjoOuTa51:38+5:209:55
11.Käkelä MaijaPuolRy52:33+6:1510:06
12.Holster-Hemmi MerviPohjant53:19+7:0110:15
13.Isokangas Anne53:24+7:0610:16
14.Heino SannaS-200053:53+7:3510:21
15.Huisman Imke54:05+7:4710:24
16.Haapasalo HeidiPohjant54:44+8:2610:31
17.Myllymäki Anu54:58+8:4010:34
18.Kinnunen Tuulia56:05+9:4710:47
19.Korppinen LauraKoskRi57:13+10:5511:00
20.Keskitalo ElinaRasTiimi57:23+11:0511:02
21.Holma KaisuOulRe57:46+11:2811:06
22.Heikkinen Sanna57:55+11:3711:08
23.Väisänen Eija58:43+12:2511:17
24.Marjakangas ElinaOsVa59:09+12:5111:22
25.Kolehmainen Mika59:22+13:0411:25
26.Kokko Raili59:28+13:1011:26
27.Vuotso SusannaOsVa60:33+14:1511:38
28.Karjalainen Essi61:08+14:5011:45
29.Uusitalo AnnikaYlikNM61:20+15:0211:47
30.Laurila Elina61:33+15:1511:50
31.Kallunki Anna62:10+15:5211:57
32.Niemelä Tuomas62:40+16:2212:03
33.Hirvikoski KirsiHaHe67:30+21:1212:58
34.Keränen LeilaOuTa69:01+22:4313:16
35.Keränen KatjaSalRe69:08+22:5013:17
36.Simonen Mari69:48+23:3013:25
37.Kinnula IrmaOYS/Vapari70:40+24:2213:35
38.Iivanainen Anna71:52+25:3413:49
39.Pelkonen MaijaOsVa73:49+27:3114:11
40.Pitko Jenni75:00+28:4214:25
41.Hynynen KatiOYS/Vapari79:28+33:1015:16
42.Lassila Tiia80:36+34:1815:30
43.Kesälä NiinaLaive82:05+35:4715:47
44.Hankonen SointuSalRe91:16+44:5817:33
45.Helijasvaara Ritva99:50+53:3219:11
46.Höynälä SariPaksumahat105:52+59:3420:21
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heino PetteriKoS39:31 7:35
2.Ylikangas Timo39:44+0:137:38
3.Räisänen KariKiimU39:50+0:197:39
4.Virtala TuomasS-200039:58+0:277:41
5.Matilainen Kari40:10+0:397:43
6.Ukkola SakariPohjant40:30+0:597:47
7.Juuso KinnunenPohjant40:46+1:157:50
8.Imponen Tuomas41:23+1:527:57
9.Oksman JukkaPohjant41:37+2:068:00
10.Rankinen JuhoOulRe41:38+2:078:00
11.Grekelä AnttiHaHe41:49+2:188:02
12.Helttunen JanneKiimU42:00+2:298:04
13.Heikka BenjaminPohjant42:05+2:348:05
14.Simola MikkoPohjant43:00+3:298:16
15.Laurila MikaKoskRi43:32+4:018:22
16.Kela MarkoOulRe44:23+4:528:32
17.Aho MikaPohjant44:32+5:018:33
18.Lappalainen AnteroPuolRy45:31+6:008:45
19.Maunula TeuvoOYUS46:22+6:518:55
20.Siirilä Jukka46:30+6:598:56
21.Räisänen Jukka46:32+7:018:56
22.Keinänen KimmoPohjant46:35+7:048:57
23.Ruokonen Timo46:45+7:148:59
24.Vainikainen Niilo47:08+7:379:03
25.Haarala JyrkiViiSu47:15+7:449:05
26.Jurvakainen MikaKiimU47:18+7:479:05
27.Pietiläö Antti47:59+8:289:13
28.Pinola TimoKaSu48:28+8:579:19
29.Kaasinen AulisPohjant48:38+9:079:21
30.Tervonen Jari48:54+9:239:24
31.Terho Janne48:59+9:289:25
32.Kosamo Tommi49:05+9:349:26
33.Laaksonen LasseSuSi49:14+9:439:28
34.Mäenpää Mika49:40+10:099:33
35.Kellokumpu Seppo50:21+10:509:40
36.Pelkonen Hannu51:33+12:029:54
37.Haapaniemi NiiloHaHe52:10+12:3910:01
38.Pyky AriKiimU52:44+13:1310:08
39.Huhtanen RaimoKiimU52:52+13:2110:10
40.Rimpiläinen AnttiOsVa53:09+13:3810:13
41.Nevalainen Jukka54:50+15:1910:32
42.Karhumaa Jouni54:51+15:2010:32
43.Tuunanen Jari54:55+15:2410:33
44.Kukkohovi ReinoOsVa55:11+15:4010:36
45.Hurskainen PenttiOulRe55:24+15:5310:39
46.Vainio AimoKiimU55:52+16:2110:44
47.Kinnunen Kauko55:52+16:2110:44
48.Kukkonen IiroOuTa56:19+16:4810:49
49.Kauppi Mika56:41+17:1010:54
50.Järvelin MarkoPeRa57:01+17:3010:57
51.Runtti Esko57:21+17:5011:01
52.Patana Timo57:25+17:5411:02
53.Tanskanen Jouni58:24+18:5311:13
54.Torppa Erkki58:44+19:1311:17
55.Tölli Matto60:31+21:0011:38
56.Nikula ReinoOuTa60:50+21:1911:41
57.Hautajärvi Tarmo60:55+21:2411:42
58.Haverinen Erkki61:18+21:4711:47
59.Peltola Timo62:26+22:5512:00
60.Koivuneva Juha63:26+23:5512:11
61.Puurunen ReijoOuTa64:02+24:3112:18
62.Olli PasiOYS Vapari64:50+25:1912:28
63.Rahikkala Esa64:54+25:2312:28
64.Kukka Petri64:56+25:2512:29
65.Kaipala RaunoOYS/Vapari65:02+25:3112:30
66.Männikkö KalleONMKY65:21+25:5012:34
67.Raino Valtanen66:11+26:4012:43
68.Simonen TuomasPohjant66:30+26:5912:47
69.Terho Ossi67:46+28:1513:01
70.Mattila Jukka67:53+28:2213:03
71.Eronen Ville68:02+28:3113:05
72.Saranki Seppo68:41+29:1013:12
73.Lehtonen HenriLaiVe71:02+31:3113:39
74.Holappa RaimoTaloHelmi Oy72:27+32:5613:55
75.Vainikainen Jimi73:08+33:3714:03
76.Hertzig Mikko73:34+34:0314:08
77.Korhonen Aki73:55+34:2414:12
78.´Toiviainen Antti75:49+36:1814:34
79.Kinnula AhtiKEV81:47+42:1615:43
80.Väänänen Sami82:00+42:2915:46
81.Hietajärvi Jere82:00+42:2915:46
82.Suomala Klaus87:43+48:1216:52
83.Salminen KariOYUS105:42+66:1120:19
84.Höynälä JoukoPaksumahat106:11+66:4020:25
Honkala SamiOYS Vapari67:17 12:56
Sikala Keijo69:39 13:23
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keränen Maija-Helena30:25 8:41
2.Lalli TarjaPeRa31:54+1:299:06
3.Vuolteenaho Jenni31:58+1:339:08
4.Häkkilä TiiaPohjant38:09+7:4410:54
5.Keskinarkaus TuulaPeRa38:12+7:4710:54
6.Hautamäki Anne38:34+8:0911:01
7.Väisänen Virve38:47+8:2211:04
8.Ohtamaa Kaisa39:04+8:3911:09
9.Koskenkorva Eeva-Maria39:04+8:3911:09
10.Karhumaa Anna-Mari40:36+10:1111:36
11.Myllymaa PirkkoOulRe41:04+10:3911:44
12.Kela MirjaOulRe41:12+10:4711:46
13.Palosaari Maiju41:51+11:2611:57
14.Julkunen Sini41:51+11:2611:57
15.VJ Tanja41:54+11:2911:58
16.Lauri Linda41:55+11:3011:58
17.Herronen TarjaOYS/Vapari41:59+11:3411:59
18.Lippo Sari42:18+11:5312:05
19.Niemi Maija43:06+12:4112:18
20.Aatsinki Piritta43:45+13:2012:30
21.Hurskainen Tiina43:53+13:2812:32
22.Kiili Hanna43:58+13:3312:33
23.Rahikkala Pirjo44:35+14:1012:44
24.Vesa Hanna-Kaisa44:53+14:2812:49
25.Mourujärvi Johanna44:58+14:3312:50
26.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari45:00+14:3512:51
27.Ukkola MerviOulun Uinti45:01+14:3612:51
28.Hautala Johanna45:32+15:0713:00
29.Erkkilät 45:33+15:0813:00
30.Näppä Marja46:32+16:0713:17
31.Polvi RiikkaLaive46:33+16:0813:18
32.Sillanpää Saija47:02+16:3713:26
33.Mutka KerttuPohjant47:02+16:3713:26
34.Korkeakoski ArjaOsVa47:25+17:0013:32
35.Malm PirkkoOYS/Vapari47:39+17:1413:36
36.Veijonen Terhi47:57+17:3213:42
37.Karjalainen Tarja49:13+18:4814:03
38.Jurvakainen HeliKiimU49:14+18:4914:04
39.Aatsinki MirjaVePo49:18+18:5314:05
40.Löytynoja Päivi51:08+20:4314:36
41.Haapaniemi Tuula51:19+20:5414:39
42.Virsunen Päivikki52:41+22:1615:03
43.Liikamaa-Pasma KatiYllRa52:46+22:2115:04
44.Väinikainen Reea53:26+23:0115:16
45.Hara Sirpa53:28+23:0315:16
46.Huuskonen AnneOYS/Vapari54:13+23:4815:29
47.Rytkönen Anne56:20+25:5516:05
48.Lukkarila NiinaOYS/Vapari59:30+29:0517:00
49.Tampio Heidi59:45+29:2017:04
50.Rontti Mia60:43+30:1817:20
51.Schroderus Kirsi61:24+30:5917:32
52.Partanen Merja61:37+31:1217:36
53.Pirttilahti HelviHaHe61:53+31:2817:40
54.Laakkonen Sari62:05+31:4017:44
55.Kukkonen Reetta62:06+31:4117:44
56.Jämsä Katri63:24+32:5918:06
57.Leppäsaajo Petra63:33+33:0818:09
58.Sirkeinen EevaIisu71:57+41:3220:33
59.Liimatainen Ulla72:04+41:3920:35
60.Kyntömaa Annukka72:33+42:0820:43
61.Ryytty InkaPohjant80:20+49:5522:57
62.Kuusimäki Anne83:54+53:2923:58
Junes-Kähkölä AnuPohjant32:55 9:24
Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari0:00 0:00
Yli-Eerola IrjaHlT35:19 10:05
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lehtonen DanielLänRa22:18 6:22
2.Hukari Erkki30:08+7:508:36
3.Suomio PekkaPohjant30:16+7:588:38
4.Keränen Kimmo30:25+8:078:41
5.Ahokoivu HemmoPohjant31:36+9:189:01
6.Udd Marko31:43+9:259:03
7.Takkinen EskoKiimU31:44+9:269:04
8.Lepistö Harri32:29+10:119:16
9.Mattila SeppoKoskRi34:10+11:529:45
10.Pesälä Joona34:26+12:089:50
11.Haapasalo PerttiPohjant34:28+12:109:50
12.Pietilä MarkkuOsVa34:35+12:179:52
13.Vähäoja Pekka34:37+12:199:53
14.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.35:07+12:4910:02
15.Hohtola EsaYliopisto35:11+12:5310:03
16.Veijovaara JormaPohjant35:32+13:1410:09
17.Honkanen Esa35:40+13:2210:11
18.Broström MattiKoskRi35:49+13:3110:14
19.Myllymaa KaukoOulRe36:01+13:4310:17
20.Koskenkorva Timo36:41+14:2310:28
21.Jäntti MattiPohjant37:18+15:0010:39
22.Lassila MattiSalRe37:38+15:2010:45
23.Patana TeuvoKoS37:51+15:3310:48
24.Heino KeränenSalRe37:57+15:3910:50
25.Tuunanen Aaron38:07+15:4910:53
26.Häkkilä Mikael38:10+15:5210:54
27.Savela Juha38:38+16:2011:02
28.Heinikoski KaleviKoskRi38:49+16:3111:05
29.Karhumaa Benjami39:23+17:0511:15
30.Kouva Julius39:35+17:1711:18
31.Virta Pasi40:24+18:0611:32
32.Kivinen Juhani41:02+18:4411:43
33.Rahkola Eino41:10+18:5211:45
34.Rantakokko Timo41:24+19:0611:49
35.Herronen Jouni41:59+19:4111:59
36.Lind Matti42:34+20:1612:09
37.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari43:21+21:0312:23
38.Pesälä Janne43:32+21:1412:26
39.Juola EskoORUK43:40+21:2212:28
40.Akolahti Pekkka45:04+22:4612:52
41.Luukinen Tuomo45:56+23:3813:07
42.Manninen EeroOsVa46:46+24:2813:21
43.Ratilainen Reijo49:05+26:4714:01
44.Puurunen JormaONMKY49:10+26:5214:02
45.Heikkinen Eeli52:07+29:4914:53
46.Okkonen JaakkoKempele55:04+32:4615:44
47.Tapio Mylly55:19+33:0115:48
48.Hintikka Hugo55:47+33:2915:56
49.Hintikka Mikko55:49+33:3115:56
50.Heliasvaara Kari56:11+33:5316:03
51.Koskela Jari56:18+34:0016:05
52.Korkala VeikkoRTG59:06+36:4816:53
53.Jokinen Kai68:09+45:5119:28
54.Kemppainen Väinö71:46+49:2820:30
55.Kemppainen Aatu71:53+49:3520:32
56.Varkki Olli76:23+54:0521:49
57.Leskelä Veikko77:42+55:2422:12
58.Räsänen Kasper80:59+58:4123:08
59.Ryytty EinoPohjant83:34+61:1623:52
C-perhoslenkit, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe21:31 6:56
2.Lotvonen EssiLaiVe22:46+1:157:20
3.Lehtonen OliviaVePo26:05+4:348:24
4.Jurvakainen EllaKiimU27:20+5:498:49
5.Karhunen Helli29:09+7:389:24
6.Tuunanen Marja30:01+8:309:40
7.Savilampi Krista30:10+8:399:43
8.Koukkari MerviVaKa30:13+8:429:44
9.Kujala KatariinaPohjant30:33+9:029:51
10.Mutka AinoPohjant31:53+10:2210:17
11.Anttila MineaPohjant32:08+10:3710:21
12.Pesonen OrvokkiHaHe33:17+11:4610:44
13.Käsmä Salla33:45+12:1410:53
14.Karjalainen SeijaLaive34:03+12:3210:59
15.Pasma Reeta34:21+12:5011:04
16.Kivelä ElinaPohjant37:05+15:3411:57
17.Soramäki AnnePeRa39:02+17:3112:35
18.Siltala Anne39:19+17:4812:40
19.Suomala Suvi39:43+18:1212:48
20.Huusko Sara39:57+18:2612:53
21.Mattila UllaPohjant41:17+19:4613:19
22.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant42:30+20:5913:42
23.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant50:55+29:2416:25
24.Huttunen Jetta52:18+30:4716:52
Anttila Ilona34:22 11:05
C-perhoslenkit, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oksman JukkaPohjant22:15 7:10
2.Aho MikaPohjant22:16+0:017:10
3.Schroderus JariPohjant22:59+0:447:24
4.Herva Tuomas27:04+4:498:43
5.Sauvola Tarmo27:15+5:008:47
6.Kokkoniemi Jari29:12+6:579:25
7.Sääksjärvi SamiKoskRi29:24+7:099:29
8.Paularanta KimmoOLK30:26+8:119:49
9.Paaso JoukoPeRa31:47+9:3210:15
10.Väänänen Ari31:47+9:3210:15
11.Pelkonen ToivoYlikNM33:14+10:5910:43
12.Juola Arttu33:24+11:0910:46
13.Juola Eetu33:26+11:1110:47
14.Suomala Väinö33:46+11:3110:53
15.Kylmänen Tuukka34:04+11:4910:59
16.Eade SanteriPohjant49:22+27:0715:55
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie PinjaOsVa18:17 10:45
2.Tihinen Milja22:25+4:0813:11
3.Huovinen Saara25:54+7:3715:14
4.Parpala Marjo26:03+7:4615:19
5.Anttila Vilma27:43+9:2616:18
6.Anttila Aava27:49+9:3216:21
7.Huilaja ViljaHaHe28:58+10:4117:02
8.Eilola JennaYlikNM29:13+10:5617:11
9.Ryytty ElenaPohjant30:29+12:1217:55
10.Rahja Julia30:39+12:2218:01
11.Leinonen Helmi30:52+12:3518:09
12.Määttä MallaLänRa31:18+13:0118:24
13.Keinänen Mallla31:19+13:0218:25
14.Määttä Hilla31:40+13:2318:37
15.Pernu Malla32:18+14:0119:00
16.Mikkonen ViljaKoskRi38:27+20:1022:37
17.Heikkinen AadaPohjant38:30+20:1322:38
18.Mutanen Eveliina38:41+20:2422:45
19.MIkkonen SiiriKoskRi38:47+20:3022:48
20.Heikkinen Aamu40:03+21:4623:33
21.Mutanen Susanna40:59+22:4224:06
Korhonen Elisa60:11 35:24
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tuunanen Anton17:50 10:29
2.Kokkoniemi Aki18:17+0:2710:45
3.Kokkoniemi Arvi18:37+0:4710:57
4.Anttila Okko19:25+1:3511:25
5.Niemelä EinoOul.Res.20:12+2:2211:52
6.Smith Aukust20:50+3:0012:15
7.Tihinen Matias21:18+3:2812:31
8.Järvelä Kalevi24:57+7:0714:40
9.Huilaja ToukoHaHe29:01+11:1117:04
10.Mällinen Severi31:50+14:0018:43
11.Länsitie LukaOsVa31:52+14:0218:44
12.Mäkäräinen Eeli32:34+14:4419:09
13.Seväkivi HeikkiLaive34:03+16:1320:01
14.Sonntag Johannes45:29+27:3926:45
Korhonen Esko60:29 35:34
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Hyvönen PanuPohjant66:26 -
Lehtola Marjut132:03 -
Niemelä UrpoPohjant68:50 -
Sankelo LottaPohjant71:09 -
Varis Antero73:01 -
Varis Kaisa72:52 -
Widgren PaulaOYS/Vapari56:01 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari Raili, 2018-05-28 20:36:50

    A-rata 7,6 km 17 rastia
    B-rata 5,2 km 10 rastia
    C-rata 3,5 km 8 rastia
    C-mäkiperhoset 3,1 11 rastia
    D-rata 1,7 km 6 rastia

    Golf-alueet ja kielletyt pellot - ethän mene!
  2. Anne, 2018-05-29 15:32:39

    Torstaina 31.5. Sankivaarassa grilli kuumana.
    OHS ampumahiihto myy grillimakkaraa, mehua ja kahvia. Käteismaksu
  3. eSKo, 2018-05-30 06:50:50

    Ajo-ohje Sankivaaraan:Ampumahiihtostadion, Oulujoen pohjoispuolen tieltä nro 8300, 11 km Oulusta kohti Muhosta, os. Mikonmäentie 179.
    Tapahtumakeskuksessa on laaja P-alue.
    Tarjoamme kuuluisaa eSKon "lirua" = mehua kaikille.
  4. Ohvia, 2018-05-30 10:20:51

    Tiistaina olivat sitten hyttyset jo vironneet kesäduuniinsa. Liekö koskaan ennen jo toukokuun rasteille? Miesmuisti lienee toki petollista tässäkin asiassa.
  5. 5 kertaa mukana, 2018-05-31 20:19:15

    Ois toivonu enemmän suunnistuksellisuutta aivan liian paljon teitä ja polku juoksua ei tämmöisillä radoilla opi kukaan suunnistaa juostaan samoja teitä ees takas. Kannattas laittaa ratatietoihin jos radat ovat tie ja polku juoksua niin tietäs kannattaako tulla 50 km päästä. Helppoonki maastoon saadaan hyvät radat oikealla ratasuunnittelulla.
  6. 30v suunnistanu, 2018-05-31 20:26:57

    5 kertaa mukana ollu on oikeassa kaiken a ja o hyville radoille on ratasuunnittelu toteutuksineen.
  7. julle71, 2018-05-31 21:00:31

    Kaunis sää ja oli mukava juosta luonnon helmassa :) Ihana fiilis :) Älyttömän hieno toukokuu ollut säitten puolesta :) Lähes kaikki ihmiset hyvällä tuulella :)
  8. Ratamestari Raili, 2018-05-31 21:10:35

    Kiitokset suunnistajille, olitte isolla joukolla mukana ja suhtauduitte tyynesti kattojen kierrätykseen!
    SK Pohjantähden puolesta
    Pekka ja Raili
  9. Isosisko, 2018-05-31 21:19:12

    sankiperhoset C-rata oli tosi kiva, iso kiitos siitä
  10. rastivälikalle, 2018-05-31 21:51:37

    Yllättävän paljon hitaampi oli A-radalla alakierto kakkosrastille ylempää vaihtoehtoa hitaampi ja vastaavasti ilmeisesti 3-4 -välin vasen kierto. Isot erot tuli noista molemmista jos väärin valitsi.
  11. Ansku, 2018-05-31 22:03:30

    Todella hyvät radat. Oli ilo suunnistaa kun sai juosta sydämensä kyllyydestä. Kiitos järjestäjille :)
  12. Tonnttu, 2018-05-31 22:09:14

    Joo, päätin kokeilla vähän erilaista reittiä A-radalla kakkoselle, mutta hävisin siinä monta minuuttia :P Toki ehkä olisin voinut juosta pikkasen kovempaa, mutta silti se oli tällä kertaa huonompi vaihtoehto ajallisesti. Mutta ihan kiva nähdä erilaisia vaihtoehtoja. Toki voisi välillä yrittää ottaa opiksi kun vielä ei ole tullut tälle kaudelle yhtään puhdasta suoritusta :D
  13. msj, 2018-05-31 22:58:08

    Kiitos mukavan vaihtelevasta A-radasta! 3-4 välillä todellakin vasen kierto oli huono valinta. Otin sen kun polkujuoksu ei iskenyt, mutta polvia myöten suossa kahlatessani huomasin valinnan vääräksi :) Jos nelosrasti olisi ollut muutama sata metriä lännempänä niin sitten olisi tuo vasen kiertokin alkanut toimia.