Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
26.6.2018
Järjestäjä
Oulun Reipas
Paikka
Iinatti
Opastus
Op.Pirttilammentien ja Iinatintien risteys. ( Iinatin moottoriurheilukeskus) - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa puh 050-4634599
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
364
Tulokset päivitetty
26.6.2018 21:56

Tulokset

A-rata.naiset 6.6 km#6.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lappalainen Sirpa65:46 -
2.Hyvärinen HennaPohjant70:07+4:21-
3.Aikio OutiOYS/Vapari83:28+17:42-
4.Santaniemi MerjaOsVa84:05+18:19-
5.Myllymäki AnuHauHe84:42+18:56-
6.Vänttilä Heidi85:42+19:56-
7.Mutka HannaOYS/Vapari90:51+25:05-
8.Maunu Susanna94:38+28:52-
9.Koukkari MerviVaKa99:53+34:07-
10.Leppänen TiinaOYS/Vapari101:08+35:22-
A-rata.miehet 6.6 km#6.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tornberg Juho44:45 -
2.Ruuttula JuhoSievSi47:56+3:11-
3.Lohi Kalle48:15+3:30-
4.Maaninka MikaOsVa48:49+4:04-
5.Kinnunen JukkaPohjant49:03+4:18-
6.Tohmola MikaVePo49:10+4:25-
7.Savolainen JouniPohjant49:28+4:43-
8.Haataja Eetu49:45+5:00-
9.Hyvönen PanuPohjant51:43+6:58-
10.Määttä JariKemijU52:07+7:22-
11.Isokoski ErkkiVePo52:41+7:56-
12.Heinikoski KaukoKoskRi53:05+8:20-
13.Nikula JuhoKaJu54:43+9:58-
14.Lämsä JanneTeam 1Life55:17+10:32-
15.Säkkinen Mika57:50+13:05-
16.Kuusela TeppoOH59:50+15:05-
17.Hyytinen Jari60:16+15:31-
18.Kaprio HenriOYS/Vapari60:18+15:33-
19.Savolainen HannuPohjant60:39+15:54-
20.Pasma LeinoOYS/Vapari60:56+16:11-
21.Heinonen Joni60:59+16:14-
22.Hyyppä JarmoPohjant61:01+16:16-
23.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari61:44+16:59-
24.Grekelä AnttiHaHe61:47+17:02-
25.Halonen VesaPohjant62:52+18:07-
26.Kumpula Aleksi63:00+18:15-
27.Mutka KaiPohjant63:09+18:24-
28.Oravakangas Rami63:21+18:36-
29.Manninen AriNiS63:33+18:48-
30.Rauhala Antti64:03+19:18-
31.Hautala Ilkka64:35+19:50-
32.Hautala MattiONMKY65:33+20:48-
33.Huhtala Juho65:40+20:55-
34.Ollanketo Toni65:45+21:00-
35.Laukka TuomasOY66:06+21:21-
36.Tuunanen Mikko68:12+23:27-
37.Vainikainen Seppo71:10+26:25-
38.Saari Jukka71:34+26:49-
39.Penttilä Joona72:01+27:16-
40.Manninen Pekka72:20+27:35-
41.Mertaniemi Tuomo75:38+30:53-
42.Järvenpää MikaVePo76:39+31:54-
43.Mehtälä JukkaOsVa77:18+32:33-
44.Karppinen JoukoVaKa77:24+32:39-
45.Rämö Jouko78:20+33:35-
46.Kivinen Janne80:28+35:43-
47.Lempinen HannuFujitsu82:04+37:19-
48.Valasma HarriYlikNM83:55+39:10-
49.Heikkinen Markku87:14+42:29-
50.Karhela Kimmo88:31+43:46-
51.Tavia Arttu88:36+43:51-
52.Eronen Ville88:36+43:51-
53.Savolainen Ville95:31+50:46-
54.Ahonen ArtoKauHa98:38+53:53-
55.Pelkonen AlpoOsVa102:13+57:28-
56.Kivipudas Matti107:42+62:57-
57.Vääräniemi AskoNOKIA110:05+65:20-
58.Haikala JaniOK kunto OK113:58+69:13-
59.Mattila Juho153:12+108:27-
B-rata.naiset 5.0 km#5.0
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turtinen SatuYlikNM41:42 -
2.Hiltunen AnnaYlikNM46:01+4:19-
3.Kukkola Minna-MariVePo51:39+9:57-
4.Mattila OrvokkiPohjant51:52+10:10-
5.Karsikas Mari52:41+10:59-
6.Haataja MirkaYlikNM53:07+11:25-
7.Palmi SaraKoskRi54:13+12:31-
8.Nikula EssiOuTa55:37+13:55-
9.Korppinen LauraKoskRi56:49+15:07-
10.Turkka Laura58:44+17:02-
11.Ala-Sankila TuuliEräp59:02+17:20-
12.Kaikkonen LottaKauHa59:58+18:16-
13.Väänänen MerviOYS/Vapari63:37+21:55-
14.Seppänen SiniOYS/Vapari63:42+22:00-
15.Iivanainen Anna63:51+22:09-
16.Hyvärinen Kaisa65:52+24:10-
17.Peteri PiaOYS/Vapari65:58+24:16-
18.Kangas-Kerkelä AnneliOYS/Vapari66:07+24:25-
19.Talsta Hanna-Leena66:14+24:32-
20.Hyvärinen Merja69:16+27:34-
21.Nikula Elina70:47+29:05-
22.Saastamoinen Riikka71:15+29:33-
23.Peltokangas Päivi72:06+30:24-
24.Sassi Paula73:43+32:01-
25.Huhtala Anna74:16+32:34-
26.Jurvelin Reetta75:06+33:24-
27.Hannuniemi Anne75:06+33:24-
28.Kinnula IrmaOYS/Vapari76:38+34:56-
29.Hynynen KatiOYS/Vapari77:14+35:32-
30.Nissinen MariannePohjant77:23+35:41-
31.Karvonen Anne77:23+35:41-
32.Yli-Eerola IrjaHlT79:05+37:23-
33.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant80:59+39:17-
34.Patrikka Nina84:55+43:13-
35.Toivola Jaana85:41+43:59-
36.Pelkonen MaijaOsVa86:34+44:52-
37.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari91:44+50:02-
38.Rontti Mia93:58+52:16-
39.Kurtti Jenni97:38+55:56-
40.Ukkola Mervi101:11+59:29-
41.Kubin Minna109:36+67:54-
42.Kurtti Johanna111:41+69:59-
Jurmu Liisa88:04 -
B.rata.miehet 5.0 km#5.0
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY37:28 -
2.Matilainen Kari38:44+1:16-
3.Heikka MarkkuONMKY40:33+3:05-
4.Höynälä JoukoPaksumahat40:35+3:07-
5.Parkkinen PekkaPohjant42:16+4:48-
6.Ukkola SakariPohjant42:35+5:07-
7.Ojala KaiPaksumahat43:17+5:49-
8.Halonen TeroKoskRi44:25+6:57-
9.Talonen Eero45:28+8:00-
10.Nuolioja VesaPohjant45:41+8:13-
11.Oksman JukkaPohjant45:58+8:30-
12.Aho MikaPohjant46:45+9:17-
13.Helttunen JanneKiimU47:12+9:44-
14.Heikka BenjaminPohjant47:13+9:45-
15.Merilä SeppoOYUS47:32+10:04-
16.Juuso KinnunenPohjant47:38+10:10-
17.Toiviainen Antti48:43+11:15-
18.Maikku Sakari48:50+11:22-
19.Kinnunen Mikko49:02+11:34-
20.Juutinen HannuPohjant50:03+12:35-
21.Vänttilä Tero50:40+13:12-
22.Sillanpää JoonasPyPo50:52+13:24-
23.Tahkokorpi JussiRasTiimi50:55+13:27-
24.Räisänen Jukka51:17+13:49-
25.Kaikkonen Lasse51:25+13:57-
26.Järvelin MarkoPeRa52:14+14:46-
27.Nummi EinoVaKa52:24+14:56-
28.Karsikas Jouni52:36+15:08-
29.Kuivalainen MarkkuIisu53:26+15:58-
30.Pinola TimoKaSu54:34+17:06-
31.Koivuneva Juha55:21+17:53-
32.Wilen Juhani55:41+18:13-
33.Kangas Seppo56:04+18:36-
34.Patana Timo56:28+19:00-
35.Kauma HeikkiOYS/Vapari56:44+19:16-
36.Pelkonen Hannu56:49+19:21-
37.Tuohimaa EskoONMKY56:55+19:27-
38.Nissinen JoniPohjant57:18+19:50-
39.Kukkonen IiroOuTa57:23+19:55-
40.Karhumaa Jouni57:35+20:07-
41.Pyky AriKiimU58:09+20:41-
42.Pesonen Lauri58:12+20:44-
43.Huhtanen RaimoKiimU58:15+20:47-
44.With Mikko58:20+20:52-
45.Pietilä AnttiPaksumahat58:42+21:14-
46.Saukko Sami59:06+21:38-
47.Kaikkonen Kari60:00+22:32-
48.Kinnunen Juha60:24+22:56-
49.Argillander ErkkiVaKa60:37+23:09-
50.Kellokumpu SeppoTuTu61:29+24:01-
51.Hassinen JuhaPohjant61:40+24:12-
52.Lauri Antti62:16+24:48-
53.Koskela Tuomas63:40+26:12-
54.Inkala Tuomas63:44+26:16-
55.Malm LauriOSAO64:02+26:34-
56.Ruokonen Timo64:46+27:18-
57.Saloranta Seppo64:48+27:20-
58.Jaako MikkoPohjant64:57+27:29-
59.Peteri Niklas65:50+28:22-
60.Kukkohovi ReinoOsVa66:08+28:40-
61.Haverinen Erkki66:56+29:28-
62.Karppinen Aki69:36+32:08-
63.Piiroinen Ilkka69:42+32:14-
64.Alaraasakka EeroIisu70:48+33:20-
65.Määtä Jaakko72:05+34:37-
66.Kallioinen Ari72:57+35:29-
67.Ojala Toni75:03+37:35-
68.Kinnula AhtiKEV76:48+39:20-
69.Hiltunen Kalervo77:52+40:24-
70.Tapio Luukinen79:23+41:55-
71.Simonen TuomasPohjant79:38+42:10-
72.Honkanen Esa82:41+45:13-
73.Tolonen MarkkuOulu89:05+51:37-
74.Jokiluomala Hannu109:10+71:42-
75.Harjula Aleksi109:38+72:10-
76.Pulkkinen Eero113:13+75:45-
Moilanen Mauri52:54 -
C-rata.naiset 3.7 km#3.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kettu Marianne49:20 -
2.Virkkula PirkkoPohjant52:20+3:00-
3.Väliheikki SatuSuomRa52:30+3:10-
4.Hirvonen Elina53:35+4:15-
5.Eade Emilia53:36+4:16-
6.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari55:27+6:07-
7.Mattila UllaPohjant55:38+6:18-
8.Hyvönen Riikka56:46+7:26-
9.Herronen TarjaOYS/Vapari57:16+7:56-
10.Huttunen Vera57:35+8:15-
11.Saloranta ElinaKelopojat57:54+8:34-
12.Viljamaa Maija60:51+11:31-
13.Kajatamäki Noora61:20+12:00-
14.Pirttijärvi Tanja61:26+12:06-
15.Keskinarkaus TuulaPeRa61:28+12:08-
16.Kangas Laura61:53+12:33-
17.Pasma LiisaYllRa65:24+16:04-
18.Liikamaa-Pasma KatiYllRa65:29+16:09-
19.Savela SallaOYS/Vapari70:39+21:19-
20.Koivusaari Kirsi71:11+21:51-
21.Mutka KerttuPohjant73:44+24:24-
22.Puroila Sara74:10+24:50-
23.Niskanen Pihla74:12+24:52-
24.Aatsinki MirjaVePo74:25+25:05-
25.Malm PirkkoOYS/Vapari74:30+25:10-
26.Malm Laura74:30+25:10-
27.Palokangas Raija75:16+25:56-
28.Koivisto Paula76:08+26:48-
29.Korkeakoski ArjaOsVa76:36+27:16-
30.Merilä KirstiOYUS76:48+27:28-
31.Hanhela RailiKiimU79:06+29:46-
32.Ryytty InkaPohjant79:34+30:14-
33.Wiik Leena80:37+31:17-
34.Koskenkorva Eeva-Maria81:09+31:49-
35.Järvilehto Miia81:25+32:05-
36.Laakkonen Sari82:55+33:35-
37.Kukkonen Reetta82:56+33:36-
38.Laasonen Oona83:30+34:10-
39.Höynälä SariPaksumahat83:37+34:17-
40.Alaraasakka Riitta-LiisaIisu88:38+39:18-
41.Vuolukka Jaana88:41+39:21-
42.Lukkarila NiinaOYS/Vapari92:07+42:47-
43.Ristimäki HannaOYS Vapari92:07+42:47-
44.Dahlbacka Anni93:09+43:49-
45.Hautala TuulaONMKY93:48+44:28-
46.Koivikko Niina96:34+47:14-
47.Niemi Maija101:31+52:11-
48.Huuskonen AnneOYS/Vapari106:07+56:47-
49.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari150:28+101:08-
50.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari150:41+101:21-
Lahtinen Maija61:01 -
C-rata.miehet 3.7 km#3.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aho MikaPohjant36:39 -
2.Hanhela MaunoHaHe40:50+4:11-
3.Oksman JukkaPohjant41:53+5:14-
4.Herva TuomasPohjant41:57+5:18-
5.Suomio PekkaPohjant42:07+5:28-
6.Lehtosaari JariHaHe42:44+6:05-
7.Juuso HannuOYUS44:26+7:47-
8.Ahokoivu HemmoPohjant44:44+8:05-
9.Viramo PetteriKiimU47:36+10:57-
10.Mattila SeppoKoskRi47:38+10:59-
11.Peltola Timo47:45+11:06-
12.Laitinen OlliPeRa48:09+11:30-
13.Kinnunen RaimoPohjant49:05+12:26-
14.Pitkänen Mika49:40+13:01-
15.Limingoja Jarmo49:59+13:20-
16.Puurunen JormaONMKY50:04+13:25-
17.Haapasalo PerttiPohjant50:46+14:07-
18.Peisa PaavoSalRe50:49+14:10-
19.Holappa RaimoTaloHelmi Oy51:24+14:45-
20.Toropainen PauliONMKY51:33+14:54-
21.Pelkonen ToivoYlikNM51:47+15:08-
22.Pesälä Janne53:32+16:53-
23.Pesälä Joona53:36+16:57-
24.Tanskanen Jouni54:49+18:10-
25.Hohtola EsaYliopisto55:59+19:20-
26.Hyvönen Eeli56:53+20:14-
27.Patana TeuvoKoS56:55+20:16-
28.Hyvönen Aatu56:55+20:16-
29.Herronen Jouni57:21+20:42-
30.Rahkola Eino58:01+21:22-
31.Nauska Seppo58:18+21:39-
32.Haatainen MattiIisu58:32+21:53-
33.Kivinen Juhani61:37+24:58-
34.Heikkinen EeliPohjant61:52+25:13-
35.Pietilä MarkkuOsVa62:25+25:46-
36.Jäntti MattiPohjant62:48+26:09-
37.Ukkola SanteriSK-Pohjant63:35+26:56-
38.Eilola JesseYlikNM63:38+26:59-
39.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.64:12+27:33-
40.Rantakokko Timo64:19+27:40-
41.Luukinen Tuomo68:32+31:53-
42.Kiljander Kari68:57+32:18-
43.Riekki Jari72:26+35:47-
44.Aatsinki Aarre72:58+36:19-
45.Niskanen Ossi74:10+37:31-
46.Kyntömaa Jarno75:46+39:07-
47.Juola EskoORUK76:40+40:01-
48.Hanhela PaavoKiimU83:04+46:25-
49.Ronkainen Joni90:19+53:40-
50.Jokinen Kai96:03+59:24-
51.Nygård Tiitus96:24+59:45-
52.Eade SanteriPohjant99:52+63:13-
53.Manninen EeroOsVa109:00+72:21-
54.Hintikka Niila110:40+74:01-
Autio Mikko66:54 -
Lumpus JarmoTurtolan Tuska49:20 -
D-rata.naiset 1.8 km#1.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mertaniemi Elea25:42 -
2.Mertaniemi Ellen25:54+0:12-
3.Krapu Ella26:54+1:12-
4.Eilola JennaYlikNM28:31+2:49-
5.Ryytty ElenaPohjant35:56+10:14-
6.Peltola Hilda36:46+11:04-
7.Tziida 38:29+12:47-
8.Länsitie PinjaOsVa38:38+12:56-
9.Saarimaa Enni39:30+13:48-
10.Mikkonen Venla43:13+17:31-
11.Järvitalo Lila43:19+17:37-
12.Anttila MineaPohjant44:56+19:14-
13.Peltokangas Marituulia45:48+20:06-
14.Peltokangas Saarasofia46:07+20:25-
15.Kaikkonen Anna48:24+22:42-
16.Kaikkonen Iida48:41+22:59-
17.Pietilä Milja51:18+25:36-
18.Mettovaara Merja57:41+31:59-
19.Tuunanen Kerttu58:20+32:38-
20.Nieminen Marika60:20+34:38-
21.Härkonen Viivi72:45+47:03-
22.Lepistö Mari79:11+53:29-
23.Jurvakainen Jenni85:34+59:52-
24.Putila Mirja91:03+65:21-
D-rata.miehet 1.8 km#1.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaimio Auvo25:03 -
2.Lukinmaa Rasmus26:29+1:26-
3.Lukinmaa Topias26:40+1:37-
4.Kouva Julius27:05+2:02-
5.Määttä RoopePohjant29:14+4:11-
6.Palmi JohnannesKoskRi33:59+8:56-
7.Krapu Eero35:49+10:46-
8.Seppänen EeroVaKa38:55+13:52-
9.Lukkarinen MikkoPohjant39:52+14:49-
10.Vihtori KoretYlikNM42:13+17:10-
11.Leinonen Julius42:32+17:29-
12.Leinonen Aaron42:33+17:30-
13.Kaikkonen Konsta48:36+23:33-
14.Kaikkonen Kaijus64:30+39:27-
15.Lähetkangas Lauri71:48+46:45-
16.Lähetkangas Antti72:08+47:05-
17.Niemelä EinoOul.Res.80:48+55:45-
Juuso Maikku38:55 -
Pitkänen Matti53:54 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laine-Leiviskä Elina71:56 -
Aatsinki Piritta87:15 -
Hämälä Sirkka-Liisa73:35 -
Keränen Maija-Helena82:28 -
Kivelä Anne44:10 -
Leiviskä Silja71:52 -
Mertaniemi Kirsi107:01 -
Nikula Nita40:35 -
Rytkönen Anne82:08 -
Seppänen Lea107:26 -
Syrjälä Mifi106:18 -
Vainio Kati78:14 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Hautamäki Samu42:13 -
Holma ErkkiOulRe60:30 -
Kaipala RaunoOYS/Vapari62:18 -
Kotila HarriYlikNM40:14 -
Mäkinen JuhaniSalRe18:51 -
Nikula ReinoOuTa61:38 -
Salminen KariOYUS110:37 -
Smolander Tapani70:02 -
Viippola Ilpo53:01 -
Vuollo Eetu78:10 -
Väisänen Jaakko50:59 -
Väisänen Olli49:59 -
Westerholm LasseVePo50:14 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. KM, 2018-06-23 10:16:10

    Ratapituudet
    A 7,0 km 16 rastia
    B 5,0 km 12 rastia
    C 3,7 km 11 rastia
    D 1,8 km 8 rastia
    Kartan mittakaavat ovat A-rata 1:10 000
    B,C ja D-radat 1:7500
    Maksuvälineinä käyvät eurot,Samrtumin setelit ja Smartumin verkkomaksu(tosite kuitti mukaan)

    Mobillimaksaminen EI KÄY !
  2. Kauko Myllymaa, 2018-06-26 15:54:21

    Korjaus puhelin on050-4734799
  3. Ma, 2018-06-26 19:26:02

    Kiitos Oulun Reippaalle upeista rasteista. Sää, kartta ja radat oli kaikki viimeisen päälle, kiitos.
  4. Kiittäen OulReippalaisia ., 2018-06-26 19:36:14

    Suunnistus on juuri niin mielenkiintoista..harvoin on suoriutumisesta hehkeissään ..joten eiku petraamaan esim.PeRa:n rasteille ..
  5. MH, 2018-06-26 21:11:49

    Olipa jälleen haastava ja monipuolinen eri taitoja vaativa A—rata.
  6. Jarmo Lumpus, 2018-06-26 22:39:24

    C-rata ja viiminen rasti/maali. Meikällä meni vissii jotenki väärin. 31 vs 32. Onko siinä vimppa puomilla ne tägit eri päissä eri numerolla?
  7. Skele, 2018-06-26 23:10:55

    Maalissa eri numerot. Miehet/Naiset...
  8. Kauko Myllymaa, 2018-06-27 06:37:31

    Kaikki jotka antoivat kartan uudelleen käyttöön. Ottaakaa yhteys minuun . Kauko Myllymaa puh. 050-4634799 tai sähköposti kauko.myllymaa@kolumbus.fi

    Pahoittelut että kartat loppuivat kesken.

    Suuret kiitokset suunnistajille, jotka antoivat kartan maalissa uusio käyttöön,
  9. Säätäjä, 2018-06-27 07:32:00

    Joo..., olipa tuonne entiseen ryteikköön saatu tehtyä todella hyvä ja haastava b-rata. Kehun, vaikka itellä meniki vähä persielleen....