Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
14.8.2018
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Lummelampi, Muhos/Tuppu
Opastus
Kylmälänkyläntieltä nro 8250, Lummelammentie - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A-D,RR,TR,taito, yhteyshenkilö: Pasi Niva, 040-5083940
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
236
Tulokset päivitetty
14.8.2018 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen HennaPohjant88:27 14:02
2.Hokkanen AnniOYS/Vapari89:46+1:1914:14
3.Loukusa KatriKiimU92:54+4:2714:44
4.Leskelä MaaritOsVa93:12+4:4514:47
5.Marttinen MinnaVaKa93:32+5:0514:50
6.Alanen Pälvi99:55+11:2815:51
7.Mutka HannaOYS/Vapari109:20+20:5317:21
8.Koukkari MerviVaKa120:20+31:5319:06
9.Mäkinen PäiviOsVa122:40+34:1319:28
A-rata, miehet 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Järvenpää EsaS-JKL56:49 9:01
2.Päivarinta Juhani56:52+0:039:01
3.Hiltunen JuhoONMKY57:10+0:219:04
4.Nikkari OlliOsVa58:23+1:349:16
5.Lohi Mikko58:41+1:529:18
6.Haataja Eetu59:34+2:459:27
7.Suomala Ville59:47+2:589:29
8.Hyvönen PanuPohjant60:39+3:509:37
9.Säkkinen Mika61:27+4:389:45
10.Väänänen ArttuPohjant62:52+6:039:58
11.Huhtala JuhoOYS/Vapari63:40+6:5110:06
12.Savolainen JouniPohjant64:32+7:4310:14
13.Halonen VesaPohjant65:30+8:4110:23
14.Annunen PetteriPohjant66:46+9:5710:35
15.Kaprio HenriOYS/Vapari67:26+10:3710:42
16.Simola MikkoPohjant67:59+11:1010:47
17.Virta VilleOYS/Vapari68:52+12:0310:55
18.Kokko Jarno69:49+13:0011:04
19.Hokkanen Matti71:23+14:3411:19
20.Puurunen OlliOuTa71:40+14:5111:22
21.Manninen AriNiS72:54+16:0511:34
22.Lohi Kalle73:59+17:1011:44
23.Sippola AnttiOYS/Vapari75:36+18:4712:00
24.Kukkola JuhaVePo75:38+18:4912:00
25.Kemppainen Jukka-Pekka76:43+19:5412:10
26.Järvenpää RaimoIisu77:31+20:4212:18
27.Mäntylä JuhaOulRe77:39+20:5012:19
28.Tuunanen Joona77:45+20:5612:20
29.Heinonen Joni80:24+23:3512:45
30.Huuhka KaiKiimU80:42+23:5312:48
31.Isokoski ErkkiVePo81:08+24:1912:52
32.Mutka KaiPohjant82:57+26:0813:10
33.Luodonpää RistoAlatPi85:00+28:1113:29
34.Norrkniivilä JaakkoOsVa86:08+29:1913:40
35.Heikkinen TimoOpu88:42+31:5314:04
36.Parkkinen PekkaPohjant88:48+31:5914:05
37.Lehtosaari JariHaHe88:51+32:0214:06
38.Ahonen ArtoKauHa91:15+34:2614:29
39.Jurvakainen MikaKiimU94:28+37:3914:59
40.Kivinen Janne103:28+46:3916:25
41.Alhainen PetriOK kunto OK103:55+47:0616:29
42.Kinnunen Matti107:28+50:3917:03
43.Pulju OulaOK kunto OK107:28+50:3917:03
44.Pirttiaho Lauri116:16+59:2718:27
45.Mäkinen TapaniOsVa122:36+65:4719:27
46.Riippa IlkkaOulRe123:22+66:3319:34
47.Ruotsalainen KeijoOriCuneo124:47+67:5819:48
Hanhela MaunoHaHe69:46 11:04
Kivivaara Eero94:15 14:57
Mattila Juho139:05 22:04
Nissi Markus54:25 8:38
Similä JouniPohjant59:21 9:25
B-rata, naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Limingoja JohannaOsVa80:40 16:27
2.Turkka Laura80:52+0:1216:30
3.Heikkinen SallaOsVa94:48+14:0819:20
4.Pesonen Terhi95:59+15:1919:35
5.Simola LottaOYS/Vapari98:15+17:3520:03
6.Palmi SaraKoskRi98:23+17:4320:04
7.Holma KaisuOulRe98:28+17:4820:05
8.Kuusrainen AnniKoskRi102:20+21:4020:53
9.Maunu Susanna104:24+23:4421:18
10.Manninen JohannaOK kunto OK107:13+26:3321:52
11.Kela MerjaOulRe135:51+55:1127:43
12.Rimpeläinen HeliLaiVe160:04+79:2432:39
13.Koskela AnuLaiVe160:08+79:2832:40
Uusitalo AnnikaYlikNM74:34 15:13
B-rata, miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karsikas Jouni54:21 11:05
2.Virtala TuomasS-200059:05+4:4412:03
3.Siirilä Jukka62:26+8:0512:44
4.Lempinen HannuFujitsu62:41+8:2012:47
5.Vainikainen Jyrki67:57+13:3613:52
6.Vainikainen Seppo68:27+14:0613:58
7.Huurinainen KimmoTeam Hyrske70:31+16:1014:23
8.Tuunanen Jari71:04+16:4314:30
9.Tuohimaa EskoONMKY71:05+16:4414:30
10.Vainio AimoKiimU71:11+16:5014:31
11.Fredriksson KajPohjant72:19+17:5814:45
12.Holma ErkkiOulRe79:16+24:5516:10
13.Savolainen Ville79:54+25:3316:18
14.Kauma HeikkiOYS/Vapari81:49+27:2816:41
15.Malinen Topi84:30+30:0917:14
16.Määttä Jaakko85:44+31:2317:29
17.Koivuneva Juha86:08+31:4717:34
18.Vainikainen Niilo86:34+32:1317:40
19.Sirviö PetriSK Uranus88:32+34:1118:04
20.Ollanketo Toni91:20+36:5918:38
21.Argillander ErkkiVaKa95:38+41:1719:31
22.Karhumaa Jouni97:42+43:2119:56
23.Runtti Esko99:37+45:1620:19
24.Pesonen Lauri106:07+51:4621:39
25.Herronen Jouni107:05+52:4421:51
26.Maunula TeuvoOYUS108:01+53:4022:02
27.Kurula JohannesPohjant108:40+54:1922:10
28.Nykänen Asko110:29+56:0822:32
29.Tanskanen Jouni117:12+62:5123:55
30.With Mikko117:43+63:2224:01
31.Lukkarinen OlaviPohjant123:19+68:5825:10
32.Tapio Luukinen129:21+75:0026:23
33.Tolonen MarkkuOulu140:53+86:3228:45
Juuso Mettälä83:51 17:06
Kela MarkoOulRe68:21 13:56
Kähkölä JuhaPohjant66:42 13:36
Vainikainen Jimi85:28 17:26
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnula IrmaOYS/Vapari55:08 15:45
2.Väänänen MerviOYS/Vapari55:32+0:2415:52
3.Sormunen Miika59:12+4:0416:54
4.Kokko Sonja63:35+8:2718:10
5.Hyvärinen Kaisa64:04+8:5618:18
6.Mattila UllaPohjant69:43+14:3519:55
7.Kela MirjaOulRe72:40+17:3220:45
8.Hyvärinen Merja72:46+17:3820:47
9.Mäkinen MiiaPuunhallaajat77:50+22:4222:14
10.Hyvärinen IidaLaiVe84:03+28:5524:00
11.Polvi RiikkaLaive84:13+29:0524:03
12.Toska-Tervola JaanaVePo86:55+31:4724:50
13.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari90:06+34:5825:44
Hämälä Sirkka-Liisa93:02 26:34
Myllymaa PirkkoOulRe62:25 17:50
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ahokoivu HemmoPohjant48:43 13:55
2.Udd Marko48:48+0:0513:56
3.Myllymaa KaukoOulRe50:12+1:2914:20
4.Kotila HarriYlikNM50:42+1:5914:29
5.Mattila SeppoKoskRi51:28+2:4514:42
6.Haapasalo PerttiPohjant51:36+2:5314:44
7.Kinnula AhtiKEV55:26+6:4315:50
8.Riekki Jari57:07+8:2416:19
9.Kurula JuhaniPohjant57:19+8:3616:22
10.Rahkola Eino61:05+12:2217:27
11.Väänänen Ari63:12+14:2918:03
12.Ylimaunu MattiEVP63:31+14:4818:08
13.Kivinen Juhani75:10+26:2721:28
14.Patana TeuvoKoS81:07+32:2423:10
15.Klemola JuhaniKPL81:37+32:5423:19
16.Kirjonen Ville81:45+33:0223:21
17.Lauri Antti92:44+44:0126:29
18.Honkanen Esa97:20+48:3727:48
19.Jokinen Kai99:45+51:0228:30
20.Korkala VeikkoRTG104:15+55:3229:47
21.Luukinen Tuomo107:35+58:5230:44
22.Muhonen Mauri163:59+115:1646:51
Höglund MarkkuHA87:35 25:01
Lauri Timo92:22 26:23
Ojanperä Manu30:47 8:47
C-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokikokko TarjaOuTa26:54 13:27
2.Mutka KerttuPohjant33:38+6:4416:49
3.Similä HelmiinaPohjant42:30+15:3621:15
4.Kyösti Aino50:38+23:4425:19
5.Liikamaa-Pasma KatiYllRa54:09+27:1527:04
6.Virsunen Päivikki54:13+27:1927:06
7.Hautala TuulaONMKY68:50+41:5634:25
C-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vänttilä Eelis28:50 14:25
2.Käräjäoja Jukka38:04+9:1419:02
3.Salminen KariOYUS62:32+33:4231:16
4.Hyvärinen AnttiLaiVe66:48+37:5833:24
D-rata, naiset 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila IlonaPohjant26:36 17:44
2.Hyvärinen KatriLaiVe30:46+4:1020:30
3.Tuikka Sanni33:30+6:5422:20
4.Heikkinen AadaPohjant36:20+9:4424:13
5.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant37:06+10:3024:44
D-rata, miehet 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VeetiOuTa19:54 13:16
2.Lehtonen Toivo26:58+7:0417:58
3.Haataja Teppis36:19+16:2524:12
Taito ja Taitokäyrä Naiset 4.1 km#4.1 4.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Backman SaanaIinYr47:24 11:33
2.Mattila OrvokkiPohjant49:09+1:4511:59
3.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe49:55+2:3112:10
4.Viippola VenlaOuTa50:34+3:1012:20
5.Anttila MineaPohjant54:11+6:4713:12
6.Lotvonen EssiLaiVe54:51+7:2713:22
7.Reiniharju MaaritLaive57:22+9:5813:59
8.Hemmi MaiPohjant58:00+10:3614:08
9.Hokajärvi RailiPohjant58:02+10:3814:09
10.Goman MaijaVePo58:54+11:3014:21
11.Goman AnnukkaVePo65:04+17:4015:52
12.Holster-Hemmi MerviPohjant68:19+20:5516:39
13.Nissinen MariannePohjant71:08+23:4417:20
14.Karvonen Anne71:28+24:0417:25
15.Mäkäräinen SelmaPohjant79:14+31:5019:19
16.Aikio OutiOYS/Vapari83:20+35:5620:19
17.Erkkilä PäiviOYS/Vapari92:12+44:4822:29
18.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari92:22+44:5822:31
Maikku MariLänRa68:05 16:36
Sillanpää ElinaPohjant77:09 18:49
Taito ja Taitokäyrä Miehet 4.1 km#4.1 4.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY41:42 10:10
2.Similä SeveriPohjant45:10+3:2811:00
3.Niemelä UrpoPohjant46:03+4:2111:13
4.Nissinen JoniPohjant48:22+6:4011:47
5.Posti HarriKoskRi48:42+7:0011:52
6.Sillanpää TommiPohjant49:53+8:1112:10
7.Maikku Sakari52:26+10:4412:47
8.Haajanen JuhaPohjant53:06+11:2412:57
9.Kilpeläinen VeikkoVaKa57:55+16:1314:07
10.Kaipala RaunoOYS/Vapari66:42+25:0016:16
11.Viippola AapoOuTa69:55+28:1317:03
12.Holappa RaimoTaloHelmi Oy72:55+31:1317:47
13.Rämö Jouko76:33+34:5118:40
14.Toropainen PauliONMKY79:58+38:1619:30
15.Puurunen JormaONMKY95:28+53:4623:17
TR Tytöt 1.3 km#1.3 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väisänen MarttaLaive19:19 14:51
2.Määttä Matilda36:11+16:5227:50
Hyvärinen IidaLaiVe10:41 8:13
TR Pojat 1.3 km#1.3 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palmi JohannesKoskRi33:11 25:31
2.Määttä Samuel35:32+2:2127:20
3.Juuso Maikku51:21+18:1039:30
RR Pojat 1.3 km#1.3 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VeetiOuTa10:11 7:50
2.Tihinen MatiasLaiVe14:36+4:2511:13
3.Puurunen JoonaOuTa16:19+6:0812:33
4.Seväkivi HeikkiLaive17:12+7:0113:13
5.Seväkivi EeroLaiVe20:09+9:5815:30
6.Seväkivi EeroLaiVe20:57+10:4616:06
7.Tihinen EliasLaiVe22:36+12:2517:23
8.Puurunen PeetuOuTa23:18+13:0717:55
9.Suomala Valde26:56+16:4520:43
10.Reiniharju IivoLaiVe33:06+22:5525:27
11.Nurmenniemi Arvi39:14+29:0330:10
Schmitt AugustLaiVe15:54 12:13
Schmitt VilhoLaiVe16:05 12:22
RR Tytöt 1.3 km#1.3 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leinonen HelmiLaive12:45 9:48
2.Rinta Sofi18:35+5:5014:17
3.Väisänen ViljamiLaiVe20:21+7:3615:39
4.Juka EeviLaiVe22:15+9:3017:06
5.Tihinen MiljaLaiVe22:24+9:3917:13
6.Polvi EmmiLaive23:05+10:2017:45
7.Eilola JennaYlikNM23:27+10:4218:02
8.Suomala Luminka26:39+13:5420:30
9.Hyvärinen AnnaLaiVe28:42+15:5722:04
10.Anttila OonaSK-Pohjant32:33+19:4825:02
Kinnunen Sandra43:33 33:30

Lisää kommentti

Kommentit

  1. RTM, 2018-08-08 17:29:29

    Karttalinkki oikeaan oulurastipaikkaan alla.

    https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D
  2. RTM, 2018-08-09 17:17:58

    Tarjolla
    A: 6,3 km 14 rastia,
    B: 4,9 km 12 rastia,
    C1: 3,5 km 9 rastia, C2: 1,7 km 8 rastia,
    D: 1,5 km 6 rastia,
    taitorata: 4,1 km 14 rastia
    sekä TR- ja RR-radat.

    Radoilla A ja B ylitetään joki kaatunutta puunrunkoa käyttäen, yli ja takaisin samasta kohdasta, joten malttia tarvitaan.
  3. Oulusta tulossa, 2018-08-13 20:27:06

    Tämä on se mukava, erikoinen ja haastava koukeroinen joki-kanjoni-alue. Pää pyörällä jo nyt.
  4. Tämä on nähtävä, 2018-08-13 21:50:00

    Oulun seudun kaunein suunnistusmaasto!
  5. Taidan jättää väliin., 2018-08-14 09:03:17

    "Kaunein maasto"? Jotku tykkää jotku ei..
  6. paikallinen, 2018-08-14 14:22:54

    Welcome to the jungle....
  7. HL, 2018-08-14 16:18:36

    Mikäs olisi oikea foorumi kysellä kyytiä Oulusta päin ajelevilta? Kimppakyydin kävisi järkeen näillä etäisemmillä rastipaikoilla.
  8. Pummailija, 2018-08-14 16:53:39

    Tämä?
  9. Juissi, 2018-08-14 21:17:25

    Eka kerta tässä maastossa ja heti tuli mun lemppari tästä, vaikka pummeja tuli urakalla! Jotenkin kiehtovaa maastoa, paikallinen 'Latvia'.
  10. Raimo Holappa, 2018-08-14 21:52:58

    Hieno suunnistusmaasto ja ratamestari oli nähnyt vaivaa ainakin taitoradan suunnittelussa. Suuret kiitokset !
  11. Väliajat ja kokonaisaika, 2018-08-14 22:27:36

    Miten onnistuu saada miinus merkkinen väliaika ja ajan laskeminen alkaa uudestaan kesken suorituksen? Ainakin b-radan ensimmäisellä on näin.
  12. Makkarat, 2018-08-15 07:03:26

    Olhavan jälkeen ehkä alueemme haastavimpia maastoja. Kartalla paljon luettavaa ja tarvittiin reitinvalinnan tarkkuutta, eli sai pummatakin välillä
  13. Makkarat, 2018-08-15 07:05:07

    Hyvät radat ja kiitos.
  14. Rtm, 2018-08-15 07:34:34

    Ajanotossa huomattiin negatiivinen aika. Kaikki koodit suunnistajalla oli oikein ja oikeassa järjestyksessä eli siten kunnossa. Kesken suorituksen liuskassa näkyi koodi 255, jonka jälkeen ajanotto alkoi uudelleen. Muistaakseni liittyi johonkin paristoon tai akkuun. 99-koodi tulee, kun rastileimasimen paristo on hiipumassa.
    Oikeissa kilpailuissa emit- korttia voidaan käyttää vain leimantarkistukseen, koska näitä hämyjä tulee toisinaan.
    Tietäneekö joku tarkemmin syyn nollautumiseen?