Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
6.9.2018
Järjestäjä
Oulun Reipas
Paikka
Iinatti
Opastus
op.Pirttilammentien ja Iinatintien risteys ( Iinatin moottorurheilukeskus) - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa 050-4634799
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
264
Tulokset päivitetty
6.9.2018 21:57

Tulokset

A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aikio OutiOYS/Vapari64:42 9:39
2.Myllymäki AnuHaHe73:28+8:4610:57
3.Vänttilä Heidi77:57+13:1511:38
A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hietala PerttuPelPo36:24 5:25
2.Tauriainen TeemuKEV40:44+4:206:04
3.Schroderus SanteriPohjant42:47+6:236:23
4.Hyvönen PanuPohjant44:26+8:026:37
5.Westerholm LasseVePo44:26+8:026:37
6.Juola SakuKaJu45:11+8:476:44
7.Heinonen Joni46:23+9:596:55
8.Suorsa Vesa-MattiPudU48:52+12:287:17
9.Maikku Sakari48:57+12:337:18
10.Tuunanen Joona49:52+13:287:26
11.Kaprio HenriOYS/Vapari50:07+13:437:28
12.Koskela JarkkoOFXD50:16+13:527:30
13.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari50:57+14:337:36
14.Lämsä JanneTeam 1Life52:08+15:447:46
15.Kivinen Janne53:29+17:057:58
16.Matila TommiLänRa53:36+17:128:00
17.Saari Jukka53:47+17:238:01
18.Kukkola JuhaVePo55:21+18:578:15
19.Niskanen Antti58:28+22:048:43
20.Taskila Hannu58:33+22:098:44
21.Manninen AriNiS59:27+23:038:52
22.Yliniemi Matti59:48+23:248:55
23.Hokkanen Matti61:05+24:419:07
24.Mutka KaiPohjant61:54+25:309:14
25.Pitkänen Henri62:28+26:049:19
26.Heikkinen Markku63:37+27:139:29
27.Ilmonen Matias63:44+27:209:30
28.Viita Antti64:19+27:559:35
29.Verronen Mika64:35+28:119:38
30.Kähkölä JuhaPohjant65:33+29:099:47
31.Hanhineva Tero66:59+30:359:59
32.Andsten Marko68:00+31:3610:08
33.Moilanen JariPohjant68:17+31:5310:11
34.Vehkoja Markus68:38+32:1410:14
35.Mikkonen AlpoOYS/Vapari69:02+32:3810:18
36.Pirttiaho Lauri70:18+33:5410:29
37.Malinen Antti71:08+34:4410:37
38.Sirviö PetriSK Uranus71:23+34:5910:39
39.Holma Juha72:10+35:4610:46
40.Sivonen UrhoSalRe73:13+36:4910:55
41.Klemetti ErnoDroit73:45+37:2111:00
42.Kivivainio Markku76:24+40:0011:24
43.Luodonpää RistoAlatPi96:31+60:0714:24
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaYlikNM38:39 8:03
2.Loukkola Saara39:14+0:358:10
3.Kukkola Minna-MariVePo43:40+5:019:05
4.Mattila OrvokkiPohjant44:41+6:029:18
5.Aalto PirjoPohjant45:09+6:309:24
6.Turkka Laura46:40+8:019:43
7.Hokkanen AnniOYS/Vapari46:44+8:059:44
8.Liinamaa JohannaPohjant46:51+8:129:45
9.Mutka HannaOYS/Vapari50:51+12:1210:35
10.Tuunanen Marja51:28+12:4910:43
11.Hyvärinen Kaisa51:37+12:5810:45
12.Lappalainen Marika53:04+14:2511:03
13.Siltala Anne55:03+16:2411:28
14.Viljamaa Maija55:56+17:1711:39
15.Huhtala Anna56:26+17:4711:45
16.Immonen KaijaOYS/Vapari58:18+19:3912:08
17.Lithovius Aino-EevaOsVa59:18+20:3912:21
18.Kuusrainen AnniKoskRi62:17+23:3812:58
19.Hautamäki SiiriKJV65:29+26:5013:38
20.Heikkinen Maarit68:04+29:2514:10
21.Karhumaa Anna-Mari68:17+29:3814:13
22.Sassi Paula69:13+30:3414:25
23.Manninen JohannaOK kunto OK75:03+36:2415:38
24.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant77:35+38:5616:09
25.Rontti Mia89:36+50:5718:40
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä JoukoPaksumahat33:16 6:55
2.Lumpus JarmoTurtolan Tuska38:17+5:017:58
3.Aho MikaPohjant38:28+5:128:00
4.Lappalainen Antero38:32+5:168:01
5.Hautala Ilkka38:41+5:258:03
6.Partanen Pekka39:44+6:288:16
7.Grekelä AnttiHaHe40:59+7:438:32
8.Lauri Antti41:04+7:488:33
9.Nuolioja VesaPohjant41:31+8:158:38
10.Kariniemi MarkkuPohjant41:56+8:408:44
11.Fredriksson KajPohjant42:20+9:048:49
12.Rantapelkonen TuomoONMKY43:07+9:518:58
13.Lepistö Harri43:38+10:229:05
14.Vainikainen Seppo43:42+10:269:06
15.Kananen Veli-MattiOsVa43:52+10:369:08
16.Heinonen JoniPohjant44:02+10:469:10
17.Kestilä Aleksi44:17+11:019:13
18.Malm LauriOSAO45:04+11:489:23
19.Tuohimaa EskoONMKY45:06+11:509:23
20.Juutinen HannuPohjant45:32+12:169:29
21.Merilä SeppoOYUS45:34+12:189:29
22.Helttunen JanneKiimU45:52+12:369:33
23.Soini ToniPateniemen Yöhaukat46:13+12:579:37
24.Kähkölä Aarne46:40+13:249:43
25.Vainikainen Niilo47:12+13:569:50
26.Hanhela MaunoHaHe47:49+14:339:57
27.Kangas Seppo47:52+14:369:58
28.Haapaniemi NiiloHaHe48:39+15:2310:08
29.Karhumaa Jouni50:14+16:5810:27
30.Kuusrainen Antti50:28+17:1210:30
31.Paaso-Rantala PerttiIiY50:33+17:1710:31
32.Simonen TuomasPohjant50:51+17:3510:35
33.Ruokonen Timo51:04+17:4810:38
34.Wilen Juhani51:05+17:4910:38
35.Kauma HeikkiOYS/Vapari51:42+18:2610:46
36.Tanskala Mikko51:43+18:2710:46
37.Pöykkölä JoukoPohjant52:30+19:1410:56
38.Kallioinen Ari53:14+19:5811:05
39.Vänttilä Jaakko53:19+20:0311:06
40.Pelkonen AlpoOsVa53:21+20:0511:06
41.Väänänen Ari53:46+20:3011:12
42.Pulkka Jarno54:09+20:5311:16
43.Kalliokoski Ossi54:57+21:4111:26
44.Rahikkala Esa56:43+23:2711:48
45.Kaipala RaunoOYS/Vapari57:04+23:4811:53
46.Puurunen ReijoOuTa58:08+24:5212:06
47.Niinimäki Jouko60:28+27:1212:35
48.Lukkarinen OlaviPohjant61:46+28:3012:52
49.Hiltunen Kalervo63:49+30:3313:17
50.Nikula ReinoOuTa64:57+31:4113:31
51.Holappa RaimoTaloHelmi Oy66:28+33:1213:50
52.Korhonen Aki69:20+36:0414:26
53.Peltola Timo69:20+36:0414:26
54.Haverinen Erkki73:16+40:0015:15
55.Lappeteläinen Mikko99:47+66:3120:47
C-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma KaisuOulRe35:55 9:27
2.Patrikka Nina42:22+6:2711:08
3.Keränen Maija-Helena43:29+7:3411:26
4.Puurunen Johanna44:19+8:2411:39
5.Alamikkelä Heidi45:13+9:1811:53
6.Jokikokko TarjaOuTa45:26+9:3111:57
7.Kivelä ElinaPohjant45:59+10:0412:06
8.Holappa Petra46:27+10:3212:13
9.Piminäinen Päivi46:27+10:3212:13
10.Leppänen TiinaOYS/Vapari46:48+10:5312:18
11.Kuukasjärvi LeenaOsVa48:07+12:1212:39
12.Karjalainen SeijaLaive48:14+12:1912:41
13.Katajamäki Noora49:04+13:0912:54
14.Hyvärinen Merja49:22+13:2712:59
15.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari50:02+14:0713:10
16.Mattila UllaPohjant51:19+15:2413:30
17.Nissinen MariannePohjant54:02+18:0714:13
18.Karvonen Anne54:10+18:1514:15
19.Laurila Sonja55:28+19:3314:35
20.Kinnula IrmaOYS/Vapari57:26+21:3115:06
21.Pelkonen MaijaOsVa57:49+21:5415:12
22.Pirttijärvi Tanja59:09+23:1415:33
23.Alander Anniina60:04+24:0915:48
24.Putkonen Ruut61:30+25:3516:11
25.Rasmus Suvi65:22+29:2717:12
26.Kosunen Hanna66:31+30:3617:30
27.Pöykkölä HannelePohjant67:24+31:2917:44
28.Ainassaari KaisuOsVa67:52+31:5717:51
29.Malm PirkkoOYS/Vapari68:19+32:2417:58
30.Kurki Sini70:52+34:5718:38
31.Latva-Rasku Anna71:06+35:1118:42
32.Hankonen Sointu76:32+40:3720:08
33.Rahikkala Pirjo80:25+44:3021:09
34.Haka Team82:58+47:0321:50
35.Korkeakoski ArjaOsVa88:08+52:1323:11
36.Puutio Teija88:24+52:2923:15
37.Leskelä TarjaOsVa92:00+56:0524:12
C-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juuso KinnunenPohjant26:23 6:56
2.Haajanen JuhaPohjant32:26+6:038:32
3.Kotila HarriYlikNM33:00+6:378:41
4.Udd Marko35:44+9:219:24
5.Holma ErkkiOulRe36:00+9:379:28
6.Herva TuomasPohjant36:30+10:079:36
7.Ahokoivu HemmoPohjant37:02+10:399:44
8.Tanskala Mikael37:34+11:119:53
9.Lindfors Jukka37:43+11:209:55
10.Broström MattiKoskRi37:50+11:279:57
11.Valasmaa Harri37:59+11:369:59
12.Eronen Ville39:43+13:2010:27
13.Vähäoja Pekka40:39+14:1610:41
14.Kurula JuhaniPohjant41:19+14:5610:52
15.Honkanen Esa42:10+15:4711:05
16.Mattila SeppoKoskRi42:12+15:4911:06
17.Kilpeläinen VeikkoVaKa42:22+15:5911:08
18.Tolonen MarkkuOulu42:56+16:3311:17
19.Ruotsalainen KeijoOriCuneo43:18+16:5511:23
20.Keränen Kimmo43:25+17:0211:25
21.Lassila MattiSalRe44:22+17:5911:40
22.Tanskanen Jouni45:43+19:2012:01
23.Rahkola Eino46:03+19:4012:07
24.Pelkonen ToivoYlikNM46:43+20:2012:17
25.Kivinen Juhani46:45+20:2212:18
26.Herronen Jouni48:26+22:0312:44
27.Jäntti MattiPohjant49:01+22:3812:53
28.Kinnula AhtiKEV51:03+24:4013:26
29.Toropainen PauliONMKY51:59+25:3613:40
30.Tapio Hautala53:42+27:1914:07
31.Kärkkäinen MikkoLamSä54:57+28:3414:27
32.Haatainen MattiIisu55:59+29:3614:43
33.Veijovaara JormaPohjant56:08+29:4514:46
34.Runtti Esko56:43+30:2014:55
35.Kiljander Kari58:10+31:4715:18
36.Luukinen Tuomo62:24+36:0116:25
37.Juola EskoORUK62:26+36:0316:25
38.Grekelä Jaakko65:30+39:0717:14
39.Heikkinen Jani66:35+40:1217:31
40.Rantakokko Timo68:44+42:2118:05
41.Hongell EsaKoS71:12+44:4918:44
42.Aatsinki Jukka74:24+48:0119:34
43.Kinnunen Juha78:04+51:4120:32
C-lyhyt, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Inka ja28:37 9:52
2.Mutka KerttuPohjant30:27+1:5010:30
3.Mutka AinoPohjant32:04+3:2711:03
4.Veijonen Terhi35:26+6:4912:13
5.Anttila Tarja36:48+8:1112:41
6.Aatsinki Piritta36:50+8:1312:42
7.Laakkonen Sari37:35+8:5812:57
8.Kajava Iida-Maria39:48+11:1113:43
9.Tiusanen Niina41:16+12:3914:13
10.Similä HelmiinaPohjant41:48+13:1114:24
11.Höynälä SariPaksumahat47:57+19:2016:32
12.Varis Kaisa48:48+20:1116:49
13.Nikula IrmaOuTa52:16+23:3918:01
14.Huttunen Jetta53:01+24:2418:16
15.Oinas Minna60:17+31:4020:47
C-lyhyt, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pesälä Janne26:10 9:01
2.Vähätaini 27:43+1:339:33
3.Kouva Julius30:40+4:3010:34
4.Tapio Mylly42:45+16:3514:44
5.Klemola JuhaniKPL43:13+17:0314:54
6.Jokinen Kai47:57+21:4716:32
7.Jutila Sami48:35+22:2516:45
8.Järvelä Kalevi55:47+29:3719:14
9.Salminen KariOYUS56:21+30:1119:25
10.Sarpola Juha58:16+32:0620:05
11.Järvi Mika60:26+34:1620:50
12.Manninen EeroOsVa60:39+34:2920:54
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Manninen JasminHaHe24:13 14:14
2.Taini Aino27:42+3:2916:17
3.Häkkilä PihlaPohjant32:14+8:0118:57
4.Länsitie PinjaOsVa33:04+8:5119:27
5.Veijola Aino48:11+23:5828:20
6.Visuri 53:39+29:2631:33
7.Pesälä Aino59:37+35:2435:04
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saartoala Eelis29:17 17:13
2.Ojanperä Manu29:45+0:2817:30
3.Saartoala Aate29:47+0:3017:31
4.Niemelä EinoOul.Res.32:18+3:0119:00
5.Länsitie Luka33:45+4:2819:51
6.Mällinen Severi35:00+5:4320:35
7.Pesälä Sampo59:33+30:1635:01
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Patana TeuvoKoS48:16 -
- LNM59:30 -
-- 45:55 -
Aatsinki Elina16:04 -
Barsk Saana47:57 -
Hauru Pihla30:17 -
Hookana Ida81:04 -
Junes-Kähkölä AnuPohjant35:57 -
Kankaanpää Tiia69:22 -
Karhu Katja54:21 -
Kilpivaara Joonas38:37 -
Penttilä Marja64:29 -
Pinola TimoKaSu26:35 -
Rönkä Arvo21:25 -
Santaholma Arja69:23 -
Tanskala Eeva-Liisa67:05 -
Uusihallila Senni69:15 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Vilma, 2018-09-02 00:06:19

    Hei!

    Onko tämä aloittelijalle sopiva?
  2. KM, 2018-09-02 06:40:44

    Kyllä on.
  3. Kauko M, 2018-09-03 18:09:41

    Kartta 1:7500
    Matkat A-rata 6,7km/16 rastia
    B-rata 4,8km/11 rastia
    C-rata 3,8km/10 rastia
    C-lyhyt 2,9km/10 rastia
    D-rata 1,7km/7 rastia
    Maksutavat: Eurot, Smartum seteli ja Smartum Verkkomaksu(kuitti mukaan)
    Oulu rasti paikka on entinen moottorirata(Alueesta tulee seuraavina vuosina Kaakkurin liikuntamaa.)
    Maastopyöräratoja on alettu tekemään. Sijaitsee parkkialueen itäpuolella.
    Ajo-ohje : Oulunlahden tieltä Pirttilammen tienristeyksestä noin 1680 metriä parkkipaikalle,
  4. Saana, 2018-09-05 15:21:47

    Hei, oliko kellonaikoja monelta pääsee reitille ja milloin viimeistään lähdettävä?
  5. Kauko M, 2018-09-05 16:22:08

    Maastoon pääsee 16,30-18.00 välisenä aikana.
  6. Ma, 2018-09-06 17:51:13

    Kiitos Oulun Reippaille jälleen takuuhyvistä rasteista. Itse tykkään tästä kartasta, se on kuin sprintin ja metsäsuunnistuksen välimuoto ja korkeuserojakin löytyy. Toivottavasti kartta pysyy valikoimissa vaikka aluetta restauroidaankin. Kiitos paljon rasteista!
  7. Kotiinjäävä varamies, 2018-09-07 10:04:43

    Itse en päässyt valitettavasti paikalle, mutta kartan näin jälkikäteen ja täytyy sanoa että harvoin näkee Oulurasteilla noin laadukkaan näköistä tulostusjälkeä. Hienoa Reipas!