Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
20.9.2018
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Puolivälinkangas
Opastus
Iskon Nesteen kohdalta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Lasse Qvist 040-5580513
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
245
Tulokset päivitetty
20.9.2018 20:24

Tulokset

A-rata, naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-Maria43:29 7:07
2.Hankonen JohannaPohjant45:40+2:117:29
3.Heiskala Anni53:03+9:348:41
4.Piminäinen Päivi57:23+13:549:24
5.Mattila OrvokkiPohjant59:52+16:239:48
6.Vänttilä Heidi62:52+19:2310:18
7.Salonpää KaarinaOYS/Vapari63:09+19:4010:21
8.Santaniemi MerjaOsVa63:24+19:5510:23
9.Aikio Outi63:48+20:1910:27
10.Leppänen TiinaOYS/Vapari79:21+35:5213:00
A-rata, miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hietala PerttuPelPo35:43 5:51
2.Kujala Jarmo40:48+5:056:41
3.Tauriainen TeemuKEV40:50+5:076:41
4.Westerholm LasseVePo40:50+5:076:41
5.Aunola AkiSalRe41:06+5:236:44
6.Salminen TeemuLänRa41:43+6:006:50
7.Tahkola Mikko42:33+6:506:58
8.Similä SeveriPohjant42:49+7:067:01
9.Hyvönen Panu42:53+7:107:01
10.Seppänen Mika43:34+7:517:08
11.Isokoski Erkki43:39+7:567:09
12.Kaprio HenriOYS/Vapari43:46+8:037:10
13.Ilmonen Matias44:15+8:327:15
14.Härkönen TaneliPudU44:29+8:467:17
15.Kinnunen JukkaPohjant46:09+10:267:33
16.Fredriksson Kaj48:55+13:128:01
17.Juola SakuKaJu49:16+13:338:04
18.Rankinen JuhoOulRe49:55+14:128:10
19.Rauhala Antti50:04+14:218:12
20.Junttola Jaakko50:28+14:458:16
21.Aho MikaPohjant50:35+14:528:17
22.Vänttilä Ari51:10+15:278:23
23.Palosaari MikkoKiimU51:24+15:418:25
24.Saari Jukka51:59+16:168:31
25.Partanen Pekka53:02+17:198:41
26.Koskela JarkkoOFXD53:40+17:578:47
27.Holma Erkki54:19+18:368:54
28.Kähkölä JuhaPohjant54:46+19:038:58
29.Kivinen Janne55:32+19:499:06
30.Hautala Ilkka56:18+20:359:13
31.Nikkilä JaniPaksumahat59:58+24:159:49
32.Pelkonen Hannu63:04+27:2110:20
33.Luodonpää Risto66:35+30:5210:54
34.Ruotsalainen KeijoOriCuneo74:34+38:5112:13
35.Tanskanen Jouni76:54+41:1112:36
36.Kurula JuhaniPohjant77:14+41:3112:39
37.Posti HarriKoskRi78:33+42:5012:52
B-rata, naiset 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Loukkola Saara35:02 7:47
2.Barsk Saana37:36+2:348:21
3.Välitalo MaaretOYS/Vapari38:54+3:528:38
4.Kukkola Minna-MariVePo40:37+5:359:01
5.Lehtonen MirvaLänRa41:27+6:259:12
6.Hyvärinen Kaisa42:52+7:509:31
7.Seppänen SiniOYS/Vapari42:54+7:529:32
8.Valkama HannaPohjant43:32+8:309:40
9.Maunu Susanna44:18+9:169:50
10.Haapakorva KatiKöKi46:06+11:0410:14
11.Väisänen Eija46:16+11:1410:16
12.Kosunen Hanna47:06+12:0410:28
13.Kela Merja48:55+13:5310:52
14.Kuusrainen AnniKoskRi49:56+14:5411:05
15.Siltala Anne50:39+15:3711:15
16.Hämäläinen Marjut52:20+17:1811:37
17.Pirttijärvi Tanja52:23+17:2111:38
18.Länsitie MiiaOsVa53:49+18:4711:57
19.Rontti Mia54:51+19:4912:11
20.Saastamoinen Riikka55:14+20:1212:16
21.Pesonen Terhi55:25+20:2312:18
22.Toivola Jaana58:00+22:5812:53
23.Sorvisto MariOYS/Vapari66:41+31:3914:49
24.Vainikainen Sara69:20+34:1815:24
25.Hankonen Sointu90:12+55:1020:02
26.Juntunen Jonna93:05+58:0320:41
27.Järvenpää Annemari93:13+58:1120:42
28.Raitakari Pauliina102:42+67:4022:49
B-rata, miehet 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä JoukoPaksumahat30:54 6:52
2.Kela MarkoOulRe34:39+3:457:42
3.Lumpus JarmoTurtolan Tuska35:25+4:317:52
4.Merilä SeppoOYUS36:01+5:078:00
5.Grekelä AnttiHaHe36:08+5:148:01
6.Udd Marko37:17+6:238:17
7.Räisänen Jukka38:43+7:498:36
8.Backman KariIinYr38:47+7:538:37
9.Pulkkinen Eero40:51+9:579:04
10.Pyky AriKiimU40:55+10:019:05
11.Huhtanen RaimoKiimU41:02+10:089:07
12.Juuso KeinänenPohjant41:05+10:119:07
13.Keinänen KimmoPohjant41:07+10:139:08
14.Sotaniemi Ville41:25+10:319:12
15.Holmi LauriOul.Res.43:12+12:189:36
16.Hokkanen MattiOYS/Vapari43:25+12:319:38
17.Vänttilä Jaakko43:38+12:449:41
18.Peltola Timo44:08+13:149:48
19.Malinen Antti44:35+13:419:54
20.Tuohimaa Esko44:45+13:519:56
21.Kalliokoski Ossi44:45+13:519:56
22.Kinnunen Juha44:47+13:539:57
23.Pinola TimoKaSu45:12+14:1810:02
24.Kangas Seppo45:12+14:1810:02
25.With Mikko45:52+14:5810:11
26.Väisänen Ville46:21+15:2710:18
27.Lukkarinen OlaviPohjant46:46+15:5210:23
28.Päivärinta EeroNivSu47:15+16:2110:30
29.Raatasalo Iina47:26+16:3210:32
30.Malm LauriOSAO48:31+17:3710:46
31.Juutinen HannuPohjant50:08+19:1411:08
32.Tapio Hautala50:40+19:4611:15
33.Tolonen MarkkuOulu51:12+20:1811:22
34.Raino Valtanen51:35+20:4111:27
35.Kilpeläinen VeikkoVaKa52:43+21:4911:42
36.Runtti Esko53:37+22:4311:54
37.Laurila HeikkiOHS54:57+24:0312:12
38.Autio Mikko57:17+26:2312:43
39.Nurmos Matti77:29+46:3517:13
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lehtonen OliviaVePo31:08 8:38
2.Similä SelinaPohjant31:16+0:088:41
3.Anttila MineaPohjant33:20+2:129:15
4.Haikola MaariaKaSu35:23+4:159:49
5.Mattila SeppoKoskRi35:44+4:369:55
6.Ruuskvist Heini38:48+7:4010:46
7.Myllymaa PirkkoOulRe38:51+7:4310:47
8.Malm PirkkoOYS/Vapari39:54+8:4611:05
9.Rasmus Suvi41:01+9:5311:23
10.Uusihallina Senni41:25+10:1711:30
11.Kinnula IrmaOYS/Vapari41:36+10:2811:33
12.Väisänen Virve41:46+10:3811:36
13.Määttä Saila42:05+10:5711:41
14.Merilä KirstiOYUS43:44+12:3612:08
15.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant45:20+14:1212:35
16.Hyvönen Outi47:54+16:4613:18
17.Mattila Ulla48:07+16:5913:21
18.Veijonen Terhi48:09+17:0113:22
19.Kela Mirja48:24+17:1613:26
20.Jokela RiittaYlikNM48:26+17:1813:27
21.Höynälä SariPaksumahat49:41+18:3313:48
22.Rytkönen Anne50:08+19:0013:55
23.Korkiakoski MirkaOsVa50:14+19:0613:57
24.Nurmela JattaHaHe53:30+22:2214:51
25.Karvonen Anne53:57+22:4914:59
26.Tuohino Lotta57:14+26:0615:53
27.Leskelä TarjaOsVa60:19+29:1116:45
28.Rapeli Roosa60:47+29:3916:53
29.Lahtinen Maiju60:55+29:4716:55
30.Korkeakoski ArjaOsVa65:32+34:2418:12
31.Latvarasku Anna71:16+40:0819:47
32.Vuotikka Saaga71:54+40:4619:58
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruokamo EeroOuTa29:11 8:06
2.Broström MattiKoskRi31:41+2:308:48
3.Juuso HannuOYUS32:00+2:498:53
4.Sternberger Eerik32:03+2:528:54
5.Kotila HarriYlikNM33:00+3:499:10
6.Honkanen Esa34:30+5:199:35
7.Hohtola EsaYliopisto34:55+5:449:41
8.Pesälä Joona35:04+5:539:44
9.Pelkonen ToivoYlikNM36:46+7:3510:12
10.Pesälä Janne36:50+7:3910:13
11.Kukkohovi ReinoOsVa37:13+8:0210:20
12.Veijovaara JormaPohjant37:22+8:1110:22
13.Vähäoja Pekka37:31+8:2010:25
14.Kuukasjärvi Jani37:59+8:4810:33
15.Jäntti MattiPohjant39:58+10:4711:06
16.Grekelä Jaakko41:06+11:5511:25
17.Suorajärvi MauriPohjant41:41+12:3011:34
18.Holappa RaimoTaloHelmi Oy43:08+13:5711:58
19.Herronen Jouni43:41+14:3012:08
20.Kinnula AhtiKEV47:57+18:4613:19
21.Kaimio Auvo48:18+19:0713:25
22.Luukinen Tuomo48:42+19:3113:31
23.Räsänen Mika52:05+22:5414:28
24.Salminen KariOYUS55:50+26:3915:30
25.Puurunen JormaONMKY56:17+27:0615:38
26.Haatainen MattiIisu56:33+27:2215:42
27.Limingoja Jarmo57:10+27:5915:52
28.Jokinen Kai58:47+29:3616:19
29.Ryytty Eino63:22+34:1117:36
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palosaari MaijuKiimU14:40 8:37
2.Tikkanen Pieta19:04+4:2411:12
3.Köngäs Katariina20:34+5:5412:05
4.Vähäkangas Eija23:09+8:2913:37
5.Niinimäki NelliPohjant23:48+9:0814:00
6.Sassi Paula28:57+14:1717:01
7.Laitinen IinesPohjant29:26+14:4617:18
8.Anttila OonaSK-Pohjant30:30+15:5017:56
9.Plosila Anne30:59+16:1918:13
10.Miettinen Terhi33:32+18:5219:43
11.Hautala Hilda38:19+23:3922:32
12.Kallio Lilli41:03+26:2324:08
13.Natunen Siiri41:05+26:2524:10
14.Natunen Lotta41:07+26:2724:11
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki OlliPohjant13:27 7:54
2.Härkönen SamuliOMK14:27+1:008:30
3.Mustajärvi DanielOMK14:30+1:038:31
4.Hietanen SvanteOMK15:45+2:189:15
5.Kukkohovi ReinoOsVa16:06+2:399:28
6.Saikkonen ToivoOul.Res.17:17+3:5010:10
7.Juola EskoORUK19:09+5:4211:15
8.Lukkarinen MikkoPohjant19:14+5:4711:18
9.Niemelä EinoOul.Res.22:30+9:0313:14
10.Anttonen VeikkoONMKY22:39+9:1213:19
11.Niemimaa SampoOMK24:53+11:2614:38
12.Mäkelä EliasOMK24:54+11:2714:38
13.Räsänen KasperOMK29:21+15:5417:15
14.Kojo TopiasOMK29:44+16:1717:29
15.Aalto Jorma34:54+21:2720:31
16.Kallio VäinöOMK36:19+22:5221:21
17.Kaitera TuomasOMK36:21+22:5421:22
18.Olkkonen Niilo39:03+25:3622:58
19.Kanniainen Kaapo39:11+25:4423:02
20.Kallio Eetu41:58+28:3124:41
21.Pahkala Aapo42:00+28:3324:42
22.Juhonsalo Toivo48:11+34:4428:20
23.Hautamäki Markus48:11+34:4428:20
24.Siljander Vilho48:12+34:4528:21
25.Häkkinen Okko-PekkaOMK49:46+36:1929:16
26.Hahtonen HermanOMK49:49+36:2229:18
27.Alanärä ArttuOMK56:02+42:3532:57
28.Barnett William56:12+42:4533:03
29.Karhu LauriOMK72:44+59:1742:47
30.Ylönen MiskaOMK73:34+60:0743:16
31.Lahti LeeviOMK73:44+60:1743:22
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laasonen Oona39:28 -
2.Kukkonen IiroOuTa40:00+0:32-
3.Korhonen AkiOulun Taj44:04+4:36-
4.Keränen Maija-Helena45:12+5:44-
5.Tuppurainen SimoPohjant46:19+6:51-
6.Similä JouniPohjant50:53+11:25-
7.Sahlström Jussi54:24+14:56-
8.Sillanpää ElinaPohjant56:04+16:36-
9.Hautamäki SiiriKJV61:27+21:59-
10.Patana TeuvoKoS64:13+24:45-
11.Lehtosaari JariHaHe65:28+26:00-
12.Eskeli JohannaPeRa68:06+28:38-
13.Hämäläinen Tiina69:46+30:18-
14.Mustajärvi DanielOMK70:28+31:00-
15.Härkönen SamuliOMK70:47+31:19-
16.Kyösti Niina76:56+37:28-
17.Manninen EeroOsVa79:18+39:50-
18.Hanhela MaunoHaHe80:30+41:02-
19.Sinisalo Anniina82:09+42:41-
20.Hannuksela Jooel83:02+43:34-
21.Hannuksela Katja83:09+43:41-
22.Karjalainen Anja111:02+71:34-
23.Ruuska AnniKoskRi111:04+71:36-
Näpänkangas AnttiOMK0:00 -
Sepänheimo SampoOMK0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Suunnistaja, 2018-09-16 19:04:37

    Onko tämä sprintti?
  2. äLKuu, 2018-09-16 22:15:37

    Ei ole sprintti
  3. äLKuu, 2018-09-18 14:43:04

    Radat, matkat ja rastien määrä.
    Kartan mittakaava kaikilla radoilla 1:7500.

    A-rata 6.1km 29 rastia
    B-rata 4.5km 17 rastia
    C-rata 3.6km 13 rastia
    D-rata 1.7km 7 rastia

    A, B ja C-radat käyvät uutta siltaa pitkin "Kemiran" puolella.
    Leimaus mennessä ja palatessa sillan kupeessa olevalla rastilla. Kartta valmistunut korjausten osalta 17.9, toivottavasti maastotöitä ei ole tehty lisää eilisen jälkeen.
    Kangasmaasto kaupunkiympäristössä. Juoksuvoimaa pääsee käyttämään varmasti. A-radan runsas rastisuus toki hidastaa.

    Maastoon pääsee klo 16:30-18:00, hieman loppupään lähtöajassa voidaan joustaa! Lisätiedot yhteyshlö, jos tarve vaatii.
    Maksuvälineet: Smartum verkkomaksu, Smartum-, VIRIKE- ja TYKY-setelit.
    Oulun Reserviläisten mestaruussuunnistukset tässä tapahtumassa. Sarjat/radat nähtävillä paikanpäällä.
    Tervetuloa.

  4. jtkone, 2018-09-20 08:46:30

    Nykyäänkö ei voi maksaa muuta kuin työntantajan kustantamilla liikuntaseteleillä? Raha ei kelpaa :-)
  5. Pyöräilijä, 2018-09-20 11:47:50

    Mikä on tapahtuman tarkka paikka, koululla? Karttalinkki ei ainakaan minulla toiminut.
  6. äLKuu, 2018-09-20 11:49:47

    Jukalle: eurot ok. Paulaharjun koulu on paikka.
  7. Nirtti Pesula, 2018-09-20 21:06:52

    Kiitos järjestäjille!
    Olipa mukava käydä rasteilla pitkästä aikaa ja ennenkokemattomassa maastossa.
    Kauden paras suoritus henkilökohtaisella tasolla.
    Olen niin tyytyväinen ratamestariin ja itseeni!
  8. samoaja, 2018-09-21 06:55:14

    Kiitos KoskRi:lle, teidän rasteilla on aina hyvä meininki! Eikä voi syyttää ainakaan laiskasta rastinviennistä, sen verran paljon rasteja tarjoili A-rata. Moni ei varmaan näistä korttelimetsäsuunnistuksista perusta, mutta minä tykkäsin! Iso kiitos!