Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
27.9.2018
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Niemenranta (päivä+yö)
Opastus
Oulunsalon Shell:in kiertoliittymästä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D + Yö, yhteyshenkilö: Sami Alitalo, 0400-682174
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
150
Tulokset päivitetty
27.9.2018 21:12

Tulokset

A-rata, miehet 7.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja Eetu58:26 7:41
2.Tauriainen TeemuKEV65:05+6:398:33
3.Hyvönen PanuPohjant66:06+7:408:41
4.Rauhala Antti70:18+11:529:15
5.Ahonen ArtoKauHa74:23+15:579:47
6.Tervo ArhiONMKY76:56+18:3010:07
7.Verronen Mika81:07+22:4110:40
8.Partanen Pekka84:34+26:0811:07
9.Pajari TommiPohjant85:57+27:3111:18
10.Hokkanen MattiOYS/Vapari87:04+28:3811:27
11.Posti Harri97:58+39:3212:53
12.Heinonen JoniPohjant100:16+41:5013:11
13.Talonen Eero104:30+46:0413:45
14.Maikku Sakari105:55+47:2913:56
15.Kivioja Jukka111:49+53:2314:42
16.Holappa RaimoTaloHelmi Oy136:19+77:5317:56
A-rata, naiset 7.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila SariSalRe103:51 13:39
B-rata, miehet 5.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela Ville-Petteri41:30 7:16
2.Ukkola SakariPohjant50:07+8:378:47
3.Räisänen KariKiimU52:28+10:589:12
4.Kela MarkoOulRe52:52+11:229:16
5.Aho MikaPohjant55:58+14:289:49
6.Harjula AleksiHiihtokonsultti58:00+16:3010:10
7.Tapio Hautala72:48+31:1812:46
8.Anttila Marko75:17+33:4713:12
9.Raino Valtanen79:16+37:4613:54
10.Tapio Luukinen81:31+40:0114:18
11.Ruokonen Timo89:13+47:4315:39
12.Kaipala RaunoOYS/Vapari89:36+48:0615:43
B-rata, naiset 5.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kuusrainen Anni75:00 13:09
2.Holma KaisuOulRe76:10+1:1013:21
3.Kela MerjaOulRe76:25+1:2513:24
4.Manninen JohannaOK kunto OK83:32+8:3214:39
5.Karvonen Anne99:50+24:5017:30
6.Nissinen MariannePohjant100:04+25:0417:33
C1-rata, miehet 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Udd Marko40:44 9:41
2.Oksman JukkaPohjant43:41+2:5710:24
3.Haajanen JuhaPohjant47:42+6:5811:21
4.Juutinen HannuPohjant50:13+9:2911:57
5.Lappalainen Antero52:53+12:0912:35
6.Runtti Esko55:49+15:0513:17
7.Kinnula AhtiKEV58:30+17:4613:55
8.Ojanperä Manu73:11+32:2717:25
9.Jokinen Tuomas81:48+41:0419:28
10.Kuukasjärvi Justus82:06+41:2219:32
C1-rata, naiset 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lappalainen Marika45:36 10:51
2.Keränen Maija-Helena51:55+6:1912:21
3.Kinnula IrmaOYS/Vapari58:29+12:5313:55
4.Hookana Iida78:30+32:5418:41
C2-rata, miehet 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LasseVePo28:54 6:52
2.Siirilä Jukka35:53+6:598:32
3.Pelkonen Hannu38:51+9:579:15
4.Mattila SeppoKoskRi46:53+17:5911:09
5.Pyykkö TomiOsVa50:55+22:0112:07
6.Tanskanen Jouni50:59+22:0512:08
7.Luukinen Tuomo56:44+27:5013:30
8.Manninen EeroOsVa69:10+40:1616:28
C2-rata, naiset 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen Kaisa40:54 9:44
2.Hyvärinen Merja52:18+11:2412:27
3.Myllymaa PirkkoOulRe56:54+16:0013:32
4.Pirttijärvi Tanja57:36+16:4213:42
5.Kela MirjaOulRe58:27+17:3313:55
6.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant63:19+22:2515:04
7.Mattila UllaPohjant63:50+22:5615:11
8.Pietilä Milja73:52+32:5817:35
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SanteriSK-Pohjant14:15 8:22
2.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.22:12+7:5713:03
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarimaa SannaOsVa58:45 34:33
RR-pojat 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen Jouni22:59 13:31
2.Ylijoki Lenni26:21+3:2215:30
3.Mäkäräinen EeliPohjant27:38+4:3916:15
4.Muhojoki Lenni39:36+16:3723:17
RR-tytöt 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nikkari LiisaOsVa16:59 9:59
2.Anttila Oona25:25+8:2614:57
A-poluton, miehet 7.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juola SakuKaJu69:57 9:12
2.Annunen PetteriPohjant75:22+5:259:55
3.Holma Juha86:06+16:0911:19
A-poluton, naiset 7.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen HennaPohjant78:27 10:19
C1-poluton, miehet 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Puurunen JormaONMKY63:50 15:11
C2-poluton, miehet 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Eronen Ville55:03 13:06
C2-poluton, naiset 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen MerviOYS/Vapari55:48 13:17
D-poluton, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie PinjaOsVa45:35 26:48
Rata A
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM36:37 -
2.Pinola TimoKaSu39:43+3:06-
3.Sternberger ErikPohjant41:39+5:02-
4.Patana TeuvoKoS48:34+11:57-
5.Teppola Ville49:44+13:07-
6.Veijovaara JormaPohjant51:15+14:38-
7.Rahkola Eino52:03+15:26-
8.Herronen Jouni58:35+21:58-
9.Juola EskoORUK60:06+23:29-
10.Tapio Mylly64:08+27:31-
11.Jokinen Kai76:18+39:41-
12.Hautamaa Heikki142:53+106:16-
13.Heikinheimo Samuli143:00+106:23-
14.Kaveri Tuomas143:00+106:23-
Rata B
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllymaa KaukoOulRe37:57 -
Rata C
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Meriläinen SeppoPaU30:59 -
2.Hyrynkangas PetteriHaHe53:16+22:17-
Rata D
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Petäsnoro Annina49:49 -
2.Mäkäräinen SelmaPohjant51:18+1:29-
3.Sillanpää ElinaPohjant52:10+2:21-
4.Uusihallila Senni53:39+3:50-
5.Korkeakoski ArjaOsVa56:26+6:37-
6.Mäkelin MinnaOYS/Vapari58:15+8:26-
7.Jurvakainen Marsa58:47+8:58-
8.Korkeakoski Mirka61:05+11:16-
9.Illikainen Jenna63:07+13:18-
10.Niskanen Jenni76:38+26:49-
11.Pahkala SirpaOYS/Vapari76:38+26:49-
12.Ketola PirjoSalRe89:34+39:45-
Rata E
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Muhojoki Lilja35:51 -
Rata F
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokinen TuomasOsVa65:47 -
2.Pyykönen Nella66:44+0:57-
Rata G
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valtanen AdalmiinaOsVa20:47 -
2.Ruokamo HenriikkaOsVa21:03+0:16-
3.Ollanketo Saana54:22+33:35-
4.Myllynen Sylvia54:23+33:36-
5.Heikkinen Viivi54:44+33:57-
6.Laitala Ellamaria54:57+34:10-
7.Limma Oivi55:00+34:13-
8.Ollanketo Sinna61:55+41:08-
9.Aaltonen Elina62:12+41:25-
Rata H
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela AriKemU61:54 -
2.Kangas Seppo69:09+7:15-
3.Kestilä Aleksi75:32+13:38-
4.Kauma HeikkiOYS/Vapari75:32+13:38-
5.Puurunen ReijoOuTa81:30+19:36-
6.Vattulainen Arttu87:22+25:28-
Rata I
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kuukasjärvi JaniOsVa0:00 -
Rata J
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaYlikNM54:42 -
2.Kosola ElliPohjant62:50+8:08-
3.Maunu Susanna74:00+19:18-
4.Pesonen Terhi76:54+22:12-
5.Hautamäki SiiriKJV84:34+29:52-
6.Kukkola Minna-MariVePo86:33+31:51-
7.Alanen Pälvi87:46+33:04-
8.Katajamäki Noora94:40+39:58-
9.Valkonen Riikka97:35+42:53-
10.Luukku Juuli97:38+42:56-
11.Hokajärvi Tuula100:55+46:13-
Rata K
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujasalo Jukka-Pekka86:46 -
Rata L
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ylieerola Irja81:46 -
Rata M
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant77:30 -
2.Limma Raisa77:56+0:26-
Rata N
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heiskala Anni93:36 -
Rata O
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapalainen Jani118:21 -
Rata P
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aikio OutiOYS/Vapari64:33 -
Rata Q
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Murto Saana116:24 -
2.Lohlahti Suvi116:34+0:10-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Sami A., 2018-09-16 10:27:16

    Moro, siirretään tapahtuma Kisakankaalle. Opastus alkaa lentokentän tien toisesta kiertoliittymästä. Paikasta johtuen yösuunistus valitettavasti putoaa pois kuvioista. Tässä karttalinkki: https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D
  2. Sa, 2018-09-23 21:29:58

    Kisakankaalla tarjolla:

    A 7,62 km 18 rastia
    B 5,70 km 10 rastia
    C haastavampi 4,24 km 7 rastia
    C 4,25 km 10 rastia
    D 1,70 km 6 rastia
    RR 1,75 km 5 rastia

    Radoista A - D mahdollista saada poluttomat versiot. Tervetuloa.
  3. Kaisu A., 2018-09-24 12:52:32

    OsVan Oulurasteilla voi maksaa euroilla, Smartum-seteleillä tai Smartum verkkomaksun kautta (maksu maksetaan verkossa etukäteen ja kuitti maksusta otetaan mukaan kartanmyyntipisteeseen).
  4. Repe, 2018-09-26 18:17:41

    Pääseekö maastoon aiemmin kuin tuo info 16.30?
  5. Ruskan taikaa, 2018-09-27 21:38:40

    Olipa mainiosti suunniteltu A-rata ja mahtava syksyinen maasto. Varsinkin viimeiselle rastille meno linnuntietä pehmeän suon yli oli kiva kokemus aurinkon punertama taivasranta edessä. Tähän oli hyvä päättää iltarastien osalta tämä kausi.