Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
29.9.2018
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Timosenkoski (päivä+yö)
Opastus
Su 30.9 luontosunnuntai tapahtuma, Kuusamontieltä Hönttämäen ramppi - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Antero Mikkonen 040-7267983
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
186
Tulokset päivitetty
29.9.2018 21:02

Tulokset

A-rata Naiset 5.7 km#5.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oksanen MaijuIkNV45:16 -
2.Vänttilä Heidi54:51+9:35-
3.Haataja MirkaYlikNM60:26+15:10-
4.Kubin Minna66:16+21:00-
5.Kettu Marianne67:07+21:51-
6.Mutka HannaOYS/Vapari70:35+25:19-
7.Kuusrainen AnniKoskRi78:31+33:15-
8.Immonen KaijaOYS/Vapari90:11+44:55-
A-rata Miehet 5.7 km#5.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vanhanen KonstaIkNV35:43 -
2.Laitinen AnttiKoskRi42:15+6:32-
3.Kinnunen JukkaPohjant42:31+6:48-
4.Hongell EsaKoS43:44+8:01-
5.Maikku Sakari46:13+10:30-
6.Ilmonen Matias48:13+12:30-
7.Partanen Pekka50:53+15:10-
8.Aho MikaPohjant51:41+15:58-
9.Pitkänen Henri52:40+16:57-
10.Rankinen JuhoOulRe52:47+17:04-
11.Grekelä AnttiHaHe53:14+17:31-
12.Huurinainen KimmoTeam Hyrske53:18+17:35-
13.Kujasalo Jukka-Pekka53:41+17:58-
14.Vänttilä Tero53:54+18:11-
15.Talonen Eero57:27+21:44-
16.Kähkölä JuhaPohjant64:02+28:19-
17.Tanskala Mikko64:30+28:47-
18.Heikkinen Markku64:57+29:14-
19.Harjula AleksiHiihtokonsultti66:27+30:44-
20.Hautamäki Sami66:59+31:16-
21.Pyhtilä Veli67:03+31:20-
22.Kivinen Janne67:08+31:25-
23.Andsten Marko72:25+36:42-
24.Raino Valtanen74:21+38:38-
B-rata Naiset 4.6 km#4.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi42:54 -
2.Tuunanen Marja46:03+3:09-
3.Lappalainen MarikaSalRe48:11+5:17-
4.Katajamäki Noora51:50+8:56-
5.Seppänen SiniOYS/Vapari56:12+13:18-
6.Manninen JohannaOK kunto OK61:11+18:17-
7.Hurskainen Tiina63:05+20:11-
8.Haapakorva KatiKöKi63:13+20:19-
9.Kinnula IrmaOYS/Vapari63:34+20:40-
10.Kukkonen Tiina66:50+23:56-
11.Länsitie Miia69:14+26:20-
12.Sassi Paula75:09+32:15-
13.Tanskala Eeva-Liisa84:36+41:42-
14.Hynynen KatiOYS/Vapari92:31+49:37-
B-rata Miehet 4.6 km#4.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen Joni33:18 -
2.Lappalainen AnteroPuolRy36:29+3:11-
3.Qvist TuomasKoskRi37:48+4:30-
4.Räisänen KariKiimU40:06+6:48-
5.Tuovinen Henry42:42+9:24-
6.Halvari Mikko42:45+9:27-
7.Soini ToniPateniemen Yöhaukat43:34+10:16-
8.Tuunanen Jari43:43+10:25-
9.Oksman JukkaPohjant43:55+10:37-
10.Kuusrainen Antti45:39+12:21-
11.Koivuneva Juha45:54+12:36-
12.Lepistö Harri49:38+16:20-
13.Kangas Seppo50:43+17:25-
14.Tonttila PanuOYS/Vapari51:59+18:41-
15.Maunula TeuvoOYUS52:58+19:40-
16.Kauma HeikkiOYS/Vapari53:19+20:01-
17.Tanskala RoopeSalRe53:48+20:30-
18.Tanskala Mikael54:21+21:03-
19.Pelkonen ToivoYlikNM55:54+22:36-
20.Lindfors Jukka56:33+23:15-
21.Eronen Ville57:15+23:57-
22.Pesälä Janne62:48+29:30-
23.Simonen TuomasPohjant62:49+29:31-
24.Jäntti MattiPohjant63:16+29:58-
25.Kinnula AhtiKEV69:55+36:37-
26.Herronen Jouni74:40+41:22-
27.Peltola Timo76:54+43:36-
28.Grekelä Jaakko77:19+44:01-
29.Oja Sami82:05+48:47-
C-rata Naiset 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Äijälä Reija39:19 -
2.Myllymaa PirkkoOulRe41:26+2:07-
3.Kela Mirja42:54+3:35-
4.Pirttijärvi Tanja45:02+5:43-
5.Leppänen TiinaOYS/Vapari45:09+5:50-
6.Siltala Anne45:26+6:07-
7.Jokela RiittaYlikNM45:49+6:30-
8.Laakkonen Sari48:03+8:44-
9.Pökkä Tia48:18+8:59-
10.Veijonen Terhi49:19+10:00-
11.Mutka AinoPohjant50:06+10:47-
12.Vähäkangas Eija50:31+11:12-
13.Latvarasku Anna52:16+12:57-
14.Holma LiisaOYS/Vapari53:39+14:20-
15.Jokitalo Johanna55:04+15:45-
16.Välikangas Elina55:46+16:27-
17.Eskola Wilma65:41+26:22-
18.Ojala Tanja68:22+29:03-
C-rata Miehet 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pelkonen Hannu33:05 -
2.Pyky AriKiimU34:07+1:02-
3.Honkanen Esa36:26+3:21-
4.Takkinen EskoKiimU38:25+5:20-
5.Väänänen Ari38:51+5:46-
6.Veijovaara JormaPohjant39:30+6:25-
7.Kopakka Jukka40:36+7:31-
8.Rahkola Eino41:13+8:08-
9.Mattila SeppoKoskRi42:43+9:38-
10.Lassila MattiSalRe43:18+10:13-
11.Luukinen Tuomo44:28+11:23-
12.Kivinen Juhani46:37+13:32-
13.Karjalainen VeikkoVaKa47:03+13:58-
14.Kurikka Jarmo49:42+16:37-
15.Ojanperä Manu51:28+18:23-
16.Saikkonen ToivoOul.Res.51:37+18:32-
17.Lindfors Kalevi51:58+18:53-
18.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.63:13+30:08-
19.Niemelä EinoOul.Res.63:15+30:10-
20.Klemola JuhaniKPL64:13+31:08-
21.Järvelä Kalevi67:16+34:11-
22.Jokinen Kai68:48+35:43-
23.Manninen EeroOsVa69:05+36:00-
24.Lähteinen Pekka90:18+57:13-
D-rata Naiset 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Honkanen Anniina17:12 -
D-rata Miehet 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kouva Julius25:49 -
2.Takkinen Joonas27:04+1:15-
3.Ojala Tomi36:27+10:38-
4.Alhainen Samu37:08+11:19-
5.Nisula Olli37:28+11:39-
6.Viitajylhä Mikko37:30+11:41-
7.Palmi JohannesKoskRi37:37+11:48-
8.Koskenkorva Aatu45:12+19:23-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sarkkinen Henri37:17 -
2.Puurunen JormaONMKY38:39+1:22-
3.Blunt Francis43:41+6:24-
4.Ruokamo EeroOuTa44:27+7:10-
5.Qvist MaaritKoskRi45:37+8:20-
6.Välitalo MaaretOYS/Vapari48:28+11:11-
7.Taskila Hannu51:18+14:01-
8.Soppela Silja53:45+16:28-
9.Hyvärinen Merja54:23+17:06-
10.Lämsä SoiliYlikNM54:50+17:33-
11.Holappa RaimoTaloHelmi Oy62:42+25:25-
12.Heiskala Anni75:51+38:34-
13.Sillanpää ElinaPohjant81:33+44:16-
A-Yö Naiset 4.6 km#4.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martikainen JuhaKeuKi27:49 -
2.Kela MerjaOulRe42:39+14:50-
3.Hyvärinen HennaPohjant46:53+19:04-
4.Kosunen Hanna57:03+29:14-
5.Pitko Jenni57:15+29:26-
6.Jyrkäs Tarja63:03+35:14-
A-Yö Miehet 4.6 km#4.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen Joni33:22 -
2.Säkkinen Mika33:59+0:37-
3.Hyvönen Panu34:46+1:24-
4.Sippola AnttiOYS Vapari37:28+4:06-
5.Kinnunen JukkaPohjant37:32+4:10-
6.Jeskanen JuhaHaHe40:10+6:48-
7.Lempinen Hannu41:34+8:12-
8.Kela MarkoOulRe42:36+9:14-
9.Hautala Ilkka42:52+9:30-
10.Lehtoaho Lauri43:46+10:24-
11.Mutka Kai45:17+11:55-
12.Niskanen Antti46:01+12:39-
13.Mertaniemi Tuomo46:14+12:52-
14.Riippa IlkkaOulRe46:43+13:21-
15.Toiviainen Antti48:49+15:27-
16.Konttajärvi Seppo50:45+17:23-
17.Luodonpää Risto58:43+25:21-
18.Mäkinen JuhaniKeKaRa61:58+28:36-
19.Argillander ErkkiVaKa62:53+29:31-
20.Väänänen Ari63:11+29:49-
B-Yö Naiset 2.9 km#2.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talsta Hanna-Leena33:42 -
2.Lohela PäiviOYS/Vapari35:02+1:20-
3.Kuusrainen AnniKoskRi38:44+5:02-
4.Tuunanen Annisofia46:38+12:56-
B-Yö Miehet 2.9 km#2.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kuusrainen Antti23:30 -
2.Holmi LauriOul.Res.26:26+2:56-
3.Kalliokoski Ossi32:35+9:05-
4.Eilola JesseYlikNM34:52+11:22-
5.Vainikainen Jimi35:53+12:23-
6.Honkanen Esa37:08+13:38-
7.Tuunanen Aaron39:46+16:16-
8.Lukkarinen MikkoPohjant51:55+28:25-
9.Tapio Hautala52:19+28:49-
10.Tuunanen Antton53:45+30:15-
Oma Rata Yö
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Isokangas Anne12:03 -
2.Ylijoki Lenni17:53+5:50-
3.Laitinen IinesPohjant31:55+19:52-
4.Kaprio HenriOYS/Vapari39:23+27:20-
5.Juan 41:42+29:39-
6.Vainikainen Seppo43:57+31:54-
7.Iivanainen Mikko50:56+38:53-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Anniinna, 2018-09-26 17:10:13

    Monelta pääsee maastoon?
  2. Suunnistaja, 2018-09-26 18:51:05

    Onko tämä niinkö lauantaina? vai mitä tarkoittaa tuo opastuksen kohdalla su 30.9
  3. AM, 2018-09-26 20:00:41

    Lauantai 29.9
    Radat ja matkat
    A-rata 5.7km
    B-rata 4.6km
    C-rata 3.4km
    D-rata 2.1km

    Maastoon pääsee klo 12-15.
    Kartta kokonaan uudistettu, kaikki radat käyvät Vesalanmäen puolella. Mittakaava 1:7500.
    Runsasrastiset radat, tarkkuutta koodeissa.
    Kalimenojan molemmin puolin vanha peltoalue on juostavissa, sovittu asia. Rasteja asutuksen läheisyydessä, pihoille meno kielletty. Asukkaat ovat tietoisia tapahtumasta.
    Huutilammen alueella uusia rastipisteitä, Vesalanmäen puolella ei ole ennen suunnistettu.

    Nuotiopaikalla makkaranpaistomahdollisuus. Omat makkarat.

    Yö ohjeet
    Radat ja matkat
    A-Yö 4.6km
    B-Yö 2.9km

    Maastoon pääsee klo 19-20.
    Rasteilla heijastimet, muutama lamppukin löytyy lainattavaksi.

    Sunnuntai 30.9
    Timosenkoskella perinteinen Luonto Sunnuntai tapahtuma, jossa karttoja lauantain tapahtumasta. Tästä tapahtumasta ei tule tuloksia nettiin, koska ei ole oulurastitapahtuma.
    Maastoon pääsee klo 14-15.
  4. Suunnistaja, 2018-09-26 21:53:20

    Pitääkö yörasteille ilmoittautua etukäteen?
  5. äLKuu, 2018-09-26 21:58:35

    Ei tarvi erikseen ilmoittautua yörasteille.
    Tapahtumassa eurojen lisäksi maksuvälineinä käyvät Smartum verkkomaksu, Smartum-, TYKY- ja Virike-setelit.
  6. Luontosunnuntai, 2018-09-29 19:23:44

    Käykö sunnuntain tapahtumassa karttamaksuksi Smartum-verkkomaksu KoskRi:lle?
  7. äLKuu, 2018-09-29 21:21:29

    Su tapahtumassa käteisen lisäksi Smartum verkkomaksu, Smartum-, Virike- ja Tyky-setelit ok.
  8. Kuntoilija-58, 2018-09-29 23:40:09

    Kiitokset järjestäjille sopivista radoista ja lämpimästä mehusta.