Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
6.10.2018
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kontinkangas
Opastus
Ouluhalli, Ouluhallintie 20 - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A-D, yhteyshenkilö: Katharina Kujala, 044-9645055
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
143
Tulokset päivitetty
6.10.2018 18:18

Tulokset

A-rata Miehet 4.6 km#4.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola Mikko21:32 -
2.Laitinen Antti25:27+3:55-
3.Kinnunen JukkaPohjant25:47+4:15-
4.Ilmonen Matias26:55+5:23-
5.Hyvönen Panu27:07+5:35-
6.Keränen Teemu27:36+6:04-
7.Alanko TeemuPerhKi27:39+6:07-
8.Rauhala Antti27:41+6:09-
9.Talonen Eero28:10+6:38-
10.Pörsti Yrjö28:14+6:42-
11.Seppänen Mika28:31+6:59-
12.Saari Jukka29:56+8:24-
13.Kemppainen Vesa30:05+8:33-
14.Kela MarkoOulRe30:10+8:38-
15.Torssonen PetteriKR30:31+8:59-
16.Palosaari MikkoKiimU30:37+9:05-
17.Kela Lari30:59+9:27-
18.Aho MikaPohjant31:36+10:04-
19.Hautala Ilkka31:39+10:07-
20.Manninen AriNiS32:18+10:46-
21.Kukkonen IiroOuTa33:04+11:32-
22.Kähkölä JuhaPohjant33:09+11:37-
23.Heikkinen EeliPohjant33:59+12:27-
24.Heikkinen Markku34:09+12:37-
25.Maikku Sakari34:11+12:39-
26.Tapio Hautala36:22+14:50-
27.Koivuneva Juha36:56+15:24-
28.Lindfors Jukka37:13+15:41-
29.Malinen Antti37:18+15:46-
30.Hepokangas EdvinLaiVe37:46+16:14-
31.Pyhtilä Veli38:50+17:18-
32.Luodonpää Risto40:14+18:42-
33.Tapio Luukinen48:07+26:35-
34.Ruotsalainen KeijoOriCuneo49:11+27:39-
35.Holappa RaimoTaloHelmi Oy67:27+45:55-
Halonen Marco39:27 -
Tahkola Mikko26:08 -
A-rata Naiset 4.6 km#4.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heiskala Anni31:11 -
2.Hokkanen Anni32:48+1:37-
3.Aalto PirjoPohjant34:26+3:15-
4.Airaksinen Eveliina36:09+4:58-
5.Alitalo Sanna36:15+5:04-
6.Peteri PiaOYS/Vapari36:56+5:45-
7.Maunu Susanna37:09+5:58-
8.Pesämää Terhi37:38+6:27-
9.Mutka HannaOYS/Vapari39:05+7:54-
10.Kuoppamaa Mari39:09+7:58-
11.Haapakorva KatiKöKi39:44+8:33-
12.Märsynaho MaaretPuolRy41:18+10:07-
13.Lukkarila NiinaOYS/Vapari43:18+12:07-
14.Hämäläinen Niina44:23+13:12-
15.Isokangas Helena48:04+16:53-
16.Ågren Merja49:21+18:10-
17.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant49:40+18:29-
B-rata Miehet 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY22:44 -
2.Kujala Jarmo22:45+0:01-
3.Lumpus JarmoTurtolan Tuska23:07+0:23-
4.Ollanketo Toni25:34+2:50-
5.Tuovinen Henry25:42+2:58-
6.Pelkonen Hannu26:03+3:19-
7.Lukkarinen OlaviPohjant27:03+4:19-
8.Sternberg Eerik27:36+4:52-
9.Nuolioja VesaPohjant28:08+5:24-
10.Kinnunen Juha28:40+5:56-
11.Heikkinen Jani29:17+6:33-
12.Maunula TeuvoOYUS29:28+6:44-
13.Tanskanen Jouni30:06+7:22-
14.Posti HarriKoskRi30:26+7:42-
15.Kopakka Jukka30:28+7:44-
16.Tuohimaa Esko33:33+10:49-
17.Puurunen ReijoOuTa33:40+10:56-
18.Haapaniemi NiiloHaHe34:33+11:49-
19.Jäntti MattiPohjant34:45+12:01-
20.Herronen Jouni40:08+17:24-
21.Puurunen ReijoOuTa40:38+17:54-
22.Kinnula AhtiKEV44:03+21:19-
23.Manninen EeroOsVa75:03+52:19-
24.Lähteinen Pekka76:30+53:46-
B-rata Naiset 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martinmäki KaisuSK-Pohjant25:35 -
2.Mäkäräinen SelmaPohjant27:39+2:04-
3.Kosunen Hanna29:44+4:09-
4.Ristimäki HannaOYS Vapari30:09+4:34-
5.Taini Miia30:10+4:35-
6.Seppänen SiniOYS/Vapari31:06+5:31-
7.Hillukkala MerviHaHe31:06+5:31-
8.Pirttijärvi Tanja31:17+5:42-
9.Ylisiurua TiinaVePo32:33+6:58-
10.Palosaari MariKiimU34:46+9:11-
11.Pelkonen MaijaOsVa36:17+10:42-
12.Veijonen Terhi38:14+12:39-
13.Välikangas Elina40:06+14:31-
14.Ketola PirjoSalRe40:26+14:51-
15.Kinnula IrmaOYS/Vapari43:53+18:18-
C-rata Miehet 2.7 km#2.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa18:34 -
2.Suomio PekkaPohjant21:10+2:36-
3.Mäntykenttä HannuOYUS22:25+3:51-
4.Pelkonen ToivoYlikNM26:12+7:38-
5.Veijovaara JormaPohjant27:53+9:19-
6.Kukkohovi ReinoOsVa28:08+9:34-
7.Grekelä Jaakko28:30+9:56-
8.Lassila MattiSalRe29:41+11:07-
9.Kaimio Auvo32:00+13:26-
10.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.32:03+13:29-
11.Patana TeuvoKoS36:10+17:36-
12.Anttonen VeikkoONMKY36:54+18:20-
13.Suorajärvi MauriPohjant37:27+18:53-
14.Jokinen Kai43:42+25:08-
C-rata Naiset 2.7 km#2.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Patrikka Nina20:32 -
2.Laitinen Lumi21:41+1:09-
3.Väisänen Virve23:34+3:02-
4.Myllymaa PirkkoOulRe25:30+4:58-
5.Soppela Silja27:48+7:16-
6.Rasmus Suvi28:42+8:10-
7.Kela Mirja30:07+9:35-
8.Kuusela Vappu31:07+10:35-
9.Pitko Jenni32:09+11:37-
10.Korkeakoski ArjaOsVa32:10+11:38-
11.Korkiakoski MirkaOsVa32:47+12:15-
12.Juhakoski Ronja33:53+13:21-
13.Hautala TuulaONMKY36:15+15:43-
14.Heikkinen Satu38:05+17:33-
15.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant40:27+19:55-
16.Kilpinen Suvi44:17+23:45-
17.Kangas Ella-Riina46:26+25:54-
18.Pesämaa Oona46:39+26:07-
19.Pesämää Saaga47:39+27:07-
D-rata Miehet 1.4 km#1.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salo Santeri17:44 -
2.Tikkanen OttoOYS Vapari19:45+2:01-
3.Aalto Jorma21:09+3:25-
4.Ylijoki LenniOsVa29:53+12:09-
Niemelä EinoOul.Res.19:36 -
D-rata Naiset 1.4 km#1.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen AadaPohjant14:24 -
2.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant16:27+2:03-
3.Tikkanen Pieta19:14+4:50-
4.Koivuniemi Rii19:42+5:18-
5.Laitinen IinesPohjant21:47+7:23-
6.Alitalo Ninni25:12+10:48-
7.Heikkinen AamuPohjant29:16+14:52-
8.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant29:27+15:03-
9.Toivola Hilla33:38+19:14-
10.Hautala Hilda35:25+21:01-
11.Vainio Vilma43:53+29:29-
Rata 9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koskela Hanna46:03 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestaaja, 2018-09-29 17:27:34

    Tervetuloa sprinttiradoille syksyiseen kaupunkimaisemaan Raksilan-Kontinkankaan alueelle! Lähdöt Ouluhallilta klo 13-15. Radat A (n. 4,5 km) - D (reilu 1 km). Tarkat ratapituudet ilmoitetaan ennen tapahtumaa. Rengastus (tossut) kannattaa valita sekalaiselle asvaltti- ja puistopohjalle.

    Näiltä radoilta pääsee sukkelammin maaliin, jos tunnistaa merkit Ylitsepääsemätön muuri tai seinä, Läpäisemätön kasvillisuus ja Katos. Sprinttikartan erityispiirteitä kannattaa siis kerrata esim. täältä:
    http://www.kolumbus.fi/se...20ja%20muut%20kohteet.htm

    Huomaa, että Huikia-seikkailupuiston alue on kielletty, vaikka rakennelmien alla pääsisikin juoksemaan.
  2. Ratamestaaja, 2018-10-02 21:12:11

    A-rata 4,6 km 18 rastia
    B-rata 3,5 km 16 rastia
    C-rata 2,7 km 11 rastia
    D-rata 1,4 km 8 rastia
  3. Henriikka, 2018-10-05 13:00:05

    Hei, monesta moneen huomenna pääsee maastoon?
  4. Ratamestaaja, 2018-10-05 16:05:43

    Lähdöt Ouluhallilta klo 13-15, tervetuloa!
  5. Pinja, 2018-10-06 10:58:34

    Hei, voiko suunnitaa pelkästään ostamalla kartan, eli siis ilman EMIT-korttia?
  6. voi suunnistaa, 2018-10-06 12:06:08

    radan voi suunnistaa ilman emittiä
  7. Jälkijunalainen, 2018-10-07 10:50:29

    Itselläni ei ollut mahdollisuutta osallistua näille rasteille, vaikka kävelymatkan päässä Raksilassa asunkin. Olisiko karttaa mahdollisuus saada näin jälkikäteen?
  8. Jälkijunalaiselle, 2018-10-08 14:03:22

    Ouluhallin karttoja saatavilla Maikkulan oulurasteilla 13. lokakuuta.
  9. Petri K, 2018-10-08 19:39:02

    Löytyy sitä ennenkin Pohjantähden toimistolta.
    Soita 050-3377 873