Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
23.4.2019
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Mäntylä
Opastus
Postipojankuja 3, Oulu - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Vesa Halonen 040-8052049
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
247
Tulokset päivitetty
23.4.2019 20:30

Tulokset

A-Rata naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen HennaPohjant54:39 -
2.Ruotsalainen HannaSiSe57:47+3:08-
3.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe57:58+3:19-
4.Aikio Outi66:57+12:18-
5.Kosunen Hanna67:09+12:30-
6.Hemminki Anni67:50+13:11-
7.Mutka HannaOYS/Vapari70:38+15:59-
8.Kujala KatariinaPohjant75:25+20:46-
9.Tuikkala Päivi92:55+38:16-
10.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant93:03+38:24-
A-Rata miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lammi AleksiRasKu40:54 -
2.Martikainen JuhaKeuKi43:45+2:51-
3.Kinnunen JukkaPohjant44:45+3:51-
4.Päivarinta Juhani44:55+4:01-
5.Hytönen KeijoPohjant45:04+4:10-
6.Mäkäräinen JouniPohjant45:06+4:12-
7.Laitinen Antti45:10+4:16-
8.Säkkinen Mika45:15+4:21-
9.Virta VilleOYS/Vapari45:20+4:26-
10.Haataja Eetu45:42+4:48-
11.Nikkari OlliOsVa46:02+5:08-
12.Juola SakuKaJu47:10+6:16-
13.Jetsonen JuhaniKuoSu47:35+6:41-
14.Alanko Teemu47:51+6:57-
15.Rauhala Antti49:13+8:19-
16.Piirto Jarkko51:17+10:23-
17.Mehtälä JukkaOsVa51:31+10:37-
18.Hyvönen Panu51:42+10:48-
19.Siipola PetriKiipelikerho52:13+11:19-
20.Malm Vesa52:15+11:21-
21.Pörsti Yrjö52:40+11:46-
22.Loukusa MarkkuIisu53:25+12:31-
23.Lempinen Hannu53:26+12:32-
24.Konttajärvi Seppo53:39+12:45-
25.Kaukua Jaakko54:21+13:27-
26.Kukkola JuhaVePo55:44+14:50-
27.Mutka Kai57:13+16:19-
28.Laurila Mika57:18+16:24-
29.Similä JouniPohjant58:26+17:32-
30.Mikkonen AlpoOYS/Vapari59:13+18:19-
31.Hanhela MaunoHaHe60:02+19:08-
32.Mertaniemi Tuomo61:02+20:08-
33.Heikkinen EeliPohjant63:25+22:31-
34.Riippa IlkkaOulRe66:54+26:00-
35.Inget Mikko68:09+27:15-
36.Karppinen Jouko70:46+29:52-
37.Luodonpää Risto72:33+31:39-
38.Pirttiaho Lauri83:29+42:35-
Hanni Antti57:09 -
B-Rata naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaYlikNM44:14 -
2.Heiskala Anni44:46+0:32-
3.Välitalo MaaretOYS/Vapari46:05+1:51-
4.Turtinen SatuYlikNM46:17+2:03-
5.Aalto PirjoPohjant51:06+6:52-
6.Piirto MarjoLänRa51:11+6:57-
7.Marjakangas ElinaOsVa51:38+7:24-
8.Kosola EveliinaPohjant52:43+8:29-
9.Saartoala PäiviOYS/Vapari53:09+8:55-
10.Siltala Anne54:04+9:50-
11.Loukusa AnniIisu56:09+11:55-
12.Luomajoki Katariina56:16+12:02-
13.Simola LottaOYS/Vapari57:07+12:53-
14.Palmi SaraKoskRi58:00+13:46-
15.Maunu Susanna58:32+14:18-
16.Pietilä Jaana59:00+14:46-
17.Kouva JohannaKoskRi59:01+14:47-
18.Karhunen AnniPohjant60:00+15:46-
19.Nikula Elina60:46+16:32-
20.Mertanen Kirsi60:59+16:45-
21.Kaustinen EmiliaHimU61:37+17:23-
22.Paasovaara Kirsi61:46+17:32-
23.Hurskainen Tiina62:13+17:59-
24.Jyrkäs TarjaS-200062:36+18:22-
25.Jokkala Jenna67:11+22:57-
26.Pöyry Virve70:05+25:51-
27.Sillanpää ElinaPohjant72:40+28:26-
28.Karjalainen NooraOYS/Vapari73:38+29:24-
29.Erkkilä PäiviOYS/Vapari82:33+38:19-
30.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari82:43+38:29-
B-Rata miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LasseVePo38:01 -
2.Tahkola Mikko39:04+1:03-
3.Ukkola SakariPohjant40:30+2:29-
4.Talonen Eero41:35+3:34-
5.Sillanpää TommiPohjant42:19+4:18-
6.Oksman JukkaPohjant43:31+5:30-
7.Fredriksson KajPohjant43:52+5:51-
8.Wilen Juhani44:21+6:20-
9.Rankinen JuhoOulRe44:25+6:24-
10.Aho MikaPohjant45:13+7:12-
11.Aarnio Joonas45:27+7:26-
12.Kela MarkoOulRe46:01+8:00-
13.Mäntylä JuhaOulRe46:11+8:10-
14.Grekelä AnttiHaHe46:58+8:57-
15.Kähkölä JuhaPohjant47:19+9:18-
16.Pietilä Ilkka47:26+9:25-
17.Pitkänen Henri47:47+9:46-
18.Vornanen Juha48:06+10:05-
19.Kinnunen Juha48:11+10:10-
20.Korvenheimo Jermu48:23+10:22-
21.Kaasinen AulisPohjant49:36+11:35-
22.Ruokonen Timo49:58+11:57-
23.Vainikainen Niilo50:14+12:13-
24.Malm LauriOSAO50:14+12:13-
25.Järvelin MarkoPeRa51:02+13:01-
26.Schroderus JariPohjant51:36+13:35-
27.Lukkarinen OlaviPohjant53:01+15:00-
28.Haajanen JuhaPohjant53:37+15:36-
29.Räisänen Jukka54:11+16:10-
30.Jurvakainen MikaKiimU54:14+16:13-
31.Räinä Markku54:38+16:37-
32.Juutinen HannuPohjant54:43+16:42-
33.With Mikko55:03+17:02-
34.Pesonen Lauri55:39+17:38-
35.Kuivalainen MarkkuIisu55:48+17:47-
36.Nurro Petri57:26+19:25-
37.Siirilä Jukka57:39+19:38-
38.Vaitiniemi Jari57:45+19:44-
39.Pasanen Pihla58:17+20:16-
40.Tolonen MarkkuOulu59:41+21:40-
41.Pesälä Janne61:25+23:24-
42.Argilander ErkkiVaKa62:20+24:19-
43.Räsänen Mika64:12+26:11-
44.Taivaloja JormaHaHe64:59+26:58-
45.Härmä AnttiOYS/Vapari73:38+35:37-
46.Ruotsalainen KeijoOriCuneo80:34+42:33-
C-Rata naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola MarjoOuTa33:37 -
2.Pökkä Tia35:57+2:20-
3.Äijälä Sari38:39+5:02-
4.Huotari SariPohjant38:49+5:12-
5.Laasonen Oona39:02+5:25-
6.Pasma ReetaPohjant39:05+5:28-
7.Kivelä ElinaPohjant39:24+5:47-
8.Vuolteenaho Jenni39:28+5:51-
9.Haaranen HannaOul.Res.40:41+7:04-
10.Väisänen Eija40:44+7:07-
11.Hyvärinen Merja40:50+7:13-
12.Heikkinnen PiaLaive41:12+7:35-
13.Saloranta ElinaKelopojat41:29+7:52-
14.Aatsinki TanjaHaHe41:54+8:17-
15.Mutka KerttuPohjant43:13+9:36-
16.Leppänen TiinaOYS/Vapari43:17+9:40-
17.Jumeri OonaOuHu43:46+10:09-
18.Kinnula IrmaOYS/Vapari44:37+11:00-
19.Loukusa IinaIisu44:45+11:08-
20.Itkonen TiinaHaHe45:48+12:11-
21.Mattila Ulla46:26+12:49-
22.Maaninka Suvi46:31+12:54-
23.Myllymaa PirkkoOulRe46:47+13:10-
24.Väisänen MarttaLaive47:15+13:38-
25.Kela Mirja47:21+13:44-
26.Herronen TarjaOYS/Vapari48:09+14:32-
27.Vänttilä Ella51:08+17:31-
28.Kokko Anja-Pauliina54:07+20:30-
29.Castren Jutta55:04+21:27-
30.Karjalainen Tiina55:10+21:33-
31.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant55:18+21:41-
32.Loukusa MarikaIisu55:40+22:03-
33.Merilä KirstiOYUS56:07+22:30-
34.Korkeakoski ArjaOsVa56:13+22:36-
35.Kangas Kristiina60:13+26:36-
36.Hietala Sarianna61:39+28:02-
37.Malm PirkkoOYS/Vapari63:23+29:46-
38.Haataja AnuOYS/Vapari63:30+29:53-
39.Kukkonen Terhi78:01+44:24-
C-Rata miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela Lari30:06 -
2.Hyvärinen Tatu30:45+0:39-
3.Sternberger Eerik32:22+2:16-
4.Ruokamo EeroOuTa32:38+2:32-
5.Tapio Luukinen33:13+3:07-
6.Pelkonen Hannu33:22+3:16-
7.Leinonen PetteriLaive34:07+4:01-
8.Kananen Veli-MattiOsVa36:03+5:57-
9.Tuovinen Henry36:05+5:59-
10.Tuohimaa Esko38:07+8:01-
11.Heikkinen Jaakko38:09+8:03-
12.Suomio PekkaPohjant39:01+8:55-
13.Vänttilä S&J39:26+9:20-
14.Oja Sami39:40+9:34-
15.Viippola VeetiOuTa40:01+9:55-
16.Mattila SeppoKoskRi40:08+10:02-
17.Kallioinen Ari40:13+10:07-
18.Häyrynen Roope40:38+10:32-
19.Myllymaa KaukoOulRe41:00+10:54-
20.Tuunanen Aarno41:18+11:12-
21.Kurula JuhaniPohjant41:24+11:18-
22.Shalman Anssi42:53+12:47-
23.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.42:54+12:48-
24.Mäntykenttä HannuOYUS43:26+13:20-
25.Kinnula AhtiKEV44:15+14:09-
26.Ukkola SanteriSK-Pohjant44:20+14:14-
27.Tuunanen Antton44:33+14:27-
28.Jäntti MattiPohjant44:56+14:50-
29.Veijovaara JormaPohjant45:29+15:23-
30.Patana TeuvoKoS45:50+15:44-
31.Korvenheimo Aarni45:50+15:44-
32.Ijäs Oskari48:18+18:12-
33.Herronen Jouni48:21+18:15-
34.Kukkola MarkkuONMKY49:29+19:23-
35.Ylänne Sini49:33+19:27-
36.Pelttari Heikki51:17+21:11-
37.Holappa RaimoTaloHelmi Oy51:35+21:29-
38.Salminen KariOYUS59:54+29:48-
39.Juola EskoORUK62:21+32:15-
40.Jokinen Kai66:10+36:04-
41.Räinä Kalle70:14+40:08-
42.Korkala VeikkoRTG70:32+40:26-
43.Manninen EeroOsVa76:21+46:15-
D-Rata naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie PinjaOsVa20:50 -
2.Seppänen Marja24:06+3:16-
3.Niinimäki NelliPohjant28:44+7:54-
4.Tanayama Iida30:50+10:00-
5.Määttä MallaLänRa31:02+10:12-
6.Hattukangas Jaana31:08+10:18-
7.Heikkinen AadaPohjant31:25+10:35-
8.Leppäsaajo Petra33:53+13:03-
9.Laukka Virpi34:28+13:38-
10.Loukusa Aino35:26+14:36-
11.Hautamäki Anne35:41+14:51-
12.Parpala ErinPohjant38:12+17:22-
13.Shalman Hilja-Taika39:18+18:28-
14.Leinonen HelmiLaive41:27+20:37-
15.Malm Emilia46:02+25:12-
16.Tuunanen Ellen48:47+27:57-
17.Alitalo Ninni48:59+28:09-
18.Lohi Erin53:03+32:13-
19.Leinonen TuireHaHe58:50+38:00-
20.Jämsä Katri64:22+43:32-
21.Brgovitch Saara74:46+53:56-
D-Rata miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kouva Julius23:48 -
2.Palmi JohannesKoskri25:17+1:29-
3.Juuso Eetu30:34+6:46-
4.Laurila ViljamiSalRe34:09+10:21-
5.Haataja Aarni34:11+10:23-
6.Länsitie Luka35:10+11:22-
7.Kauppila JohannesOYUS37:20+13:32-
8.Anttonen Veeti39:41+15:53-
9.Mäkäräinen EeliPohjant41:29+17:41-
10.Heikkinen JoonaLaive44:00+20:12-
11.Väisänen Viljami47:20+23:32-
12.Lohi Aukusti53:15+29:27-
13.Pylkäs Jenni55:11+31:23-
14.Pylkäs Akseli55:59+32:11-
15.Maaninka Joel56:50+33:02-
16.Seppänen Eero59:07+35:19-
17.Bergovitch Aleksi74:40+50:52-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Patana Timo40:42 -
Keisu Samuli44:41 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Naatiskelija, 2019-04-23 20:23:55

    Eka!

    Ja mukavan leppoisa aloitus, kiitos!
  2. Kausi alkaa, 2019-04-23 22:16:54

    Voiko emitiin tallentua väärä aika?

    Mukavat rastit oli, mutta en mielestäni ihan niiiin kauan siellä viihtynyt!
  3. Emitin aika, 2019-04-23 22:53:06

    Joskus on sattunut sellaista, että emit on käynyt väärällä nopeudella. Taisi olla muutama vuosi sitten Rantakylässä. Jos Emitin paristo on heikko tai sinne on päässyt vettä (mitä ei pitäisi tapahtua) kellon käynti saattaa heittää.
  4. Julkisilla, 2019-04-24 07:14:34

    Kiitos järjestäjille! Hienoa, että paikan päälle pääsi julkisilla. :-)
  5. Naatiskelija, 2019-04-24 08:37:15

    Taitaa suunnilleen kolmeenkymmeneen Oulurastiin olla mahdollista tulla julkisilla. Pyörälläkin pääsee aika moneen Oulun kaupunkialueen tapahtumaan, näin kaupungissa asuvan näkökulmasta.