Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
30.4.2019
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kaukovainio
Opastus
Maakotkantie 14, Oulu - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Pekka Parkkinen 0400-295022
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
310
Tulokset päivitetty
10.5.2019 08:16

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruotsalainen HannaSiSe49:22 7:09
2.Auvinen Annusk morttis54:13+4:517:51
3.Dahlbacka MarjoOYS/Vapari54:38+5:167:55
4.Widgren PaulaOYS/Vapari57:41+8:198:21
5.Siltala Anne58:23+9:018:27
6.Turtinen SatuYlikNM58:49+9:278:31
7.Haataja Alanen58:58+9:368:32
8.Myllymäki AnuHaHe59:25+10:038:36
9.Ylisiurua TiinaVePo60:03+10:418:42
10.Hemminki Anni62:52+13:309:06
11.Luomajoki Katariina64:50+15:289:23
12.Laurila SariSalRe65:10+15:489:26
13.Mutka HannaOYS/Vapari65:19+15:579:27
14.Räinä Susanna65:53+16:319:32
15.Jyrkäs TarjaS-200066:36+17:149:39
16.Nurmikumpi ElinaKoskRi68:34+19:129:56
17.Tuikkala Päivi83:54+34:3212:09
18.Hirvonen Meri84:03+34:4112:10
19.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant84:12+34:5012:12
20.Kytö Hannele84:15+34:5312:12
21.Arola AnuLappRi84:30+35:0812:14
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tornberg Juho38:02 5:30
2.Laitinen Antti41:34+3:326:01
3.Alanko TeemuPerhKi41:41+3:396:02
4.Tahkola Mikko42:38+4:366:10
5.Nissi Markus42:49+4:476:12
6.Widgren VilleKaSu42:50+4:486:12
7.Auvinen Juhask mortis42:56+4:546:13
8.Haapasalo Harrisko juuso43:42+5:406:20
9.Juuso Kinnunen44:04+6:026:23
10.Pihlajaniemi JanneSK Uranus44:29+6:276:26
11.Aunola AkiSalRe44:30+6:286:26
12.Leskelä JyrkiHaHe44:33+6:316:27
13.Juola Eero44:49+6:476:29
14.Keränen TeemuKaSu44:59+6:576:31
15.Rauhala Antti45:12+7:106:33
16.Pörsti Yrjö45:17+7:156:33
17.Palosaari MikkoKiimU45:24+7:226:34
18.Hyyppä JarmoPohjant46:02+8:006:40
19.Karhu JanneVaKa46:32+8:306:44
20.Malm Vesa46:46+8:446:46
21.Kaukua Jaakko47:07+9:056:49
22.Hokkanen Matti47:08+9:066:49
23.Kyheröinen Pasi47:47+9:456:55
24.Konttajärvi SeppoOYS Vapari48:13+10:116:59
25.Similä SeveriPohjant48:33+10:317:02
26.Rankinen JuhoOulRe49:01+10:597:06
27.Fredriksson KajPohjant49:06+11:047:06
28.Sillanpää TommiPohjant49:28+11:267:10
29.Aho MikaPohjant49:43+11:417:12
30.Mäkelä Jussi49:54+11:527:13
31.Schroderus JariPohjant50:03+12:017:15
32.Kukkola JuhaVePo50:04+12:027:15
33.Mutka Kai51:09+13:077:24
34.Suomala Ville51:25+13:237:27
35.Ryytty Eerosk pohjan51:33+13:317:28
36.Heinonen Joni51:36+13:347:28
37.Oksman JukkaPohjant51:54+13:527:31
38.Aarnio Joonas51:58+13:567:31
39.Kaskila Hannu52:01+13:597:32
40.Mikkonen AlpoOYS/Vapari52:56+14:547:40
41.Norrkniivilä JaakkoOsVa53:36+15:347:46
42.Kanniainen Tomi54:32+16:307:54
43.Kähkölä JuhaPohjant54:37+16:357:54
44.Heikkinen EeliPohjant55:09+17:077:59
45.Laaksonen LasseSuSi55:37+17:358:03
46.Manninen AriNiS56:30+18:288:11
47.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus57:59+19:578:24
48.Penttilä Joonavarvarin lepsaus59:02+21:008:33
49.Riippa IlkkaOulRe59:38+21:368:38
50.Pitkänen Henri59:51+21:498:40
51.Karppinen Jouko60:24+22:228:45
52.Savolainen HannuPohjant61:33+23:318:55
53.Neuvonen JussiOuTa64:10+26:089:17
54.Tanskala Mikko64:41+26:399:22
55.Keiski Kaisla65:13+27:119:27
56.Pirttiaho Lauri65:23+27:219:28
57.Kivinen Janne65:51+27:499:32
58.Argillander ErkkiVaKa66:18+28:169:36
59.Luodonpää RistoAlatPi69:16+31:1410:02
Posti HarriKoskRi36:16 5:15
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Anna-RiikkaOsVa35:10 6:45
2.Goman AnnukkaVePo36:36+1:267:02
3.Backman SaanaIinYr36:41+1:317:03
4.Hokkanen AnniPohjant38:20+3:107:22
5.Sillanpää Kristiina39:17+4:077:33
6.Airaksinen Saara40:27+5:177:46
7.Mattila OrvokkiPohjant41:37+6:278:00
8.Korkala Henna41:42+6:328:01
9.Karhunen AnniPohjant41:53+6:438:03
10.Hillukkala MerviHaHe42:01+6:518:04
11.Talsta Hanna-Leena43:09+7:598:17
12.Aalto PirjoPohjant43:30+8:208:21
13.Maaninka Suvi43:43+8:338:24
14.Mäkinen Miia44:27+9:178:32
15.Kivelä ElinaPohjant45:11+10:018:41
16.Paasovaara Kirsi45:12+10:028:41
17.Haapala Johanna45:42+10:328:47
18.Leppänen TiinaOYS/Vapari46:49+11:399:00
19.Jääskeläinen Ulla48:09+12:599:15
20.Mertaniemi Kirsi48:51+13:419:23
21.Hurskainen Tiina49:19+14:099:29
22.Tanskala Eeva-Liisa50:35+15:259:43
23.xx 50:48+15:389:46
24.Mattila UllaPohjant51:55+16:459:59
25.Kokko Anna-Pauliina55:17+20:0710:37
26.Sillanpää ElinaPohjant58:35+23:2511:15
27.Hautajärvi Ritva63:50+28:4012:16
28.Kakko Heidi71:31+36:2113:45
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Jussi-Pekka30:48 5:55
2.Maikku Sakari32:52+2:046:19
3.Mäntylä JuhaOulRe33:55+3:076:31
4.Wilen Juhani34:12+3:246:34
5.Lumpus JarmoTurtolan Tuska34:23+3:356:36
6.Kinnunen Juha34:35+3:476:39
7.Kinnunen Mikko35:03+4:156:44
8.Kela MarkoOulRe35:11+4:236:45
9.Remsu MikkoHaHe36:15+5:276:58
10.Ojala KaiPaksumahat36:57+6:097:06
11.Tuovinen Henry37:03+6:157:07
12.Lempinen Hannu37:08+6:207:08
13.Holma Erkki37:45+6:577:15
14.Ruokonen Timo37:59+7:117:18
15.Pietilä Antti38:06+7:187:19
16.Peltola Timo39:06+8:187:31
17.Himanen Teemu39:08+8:207:31
18.Karsikas Jouni39:10+8:227:31
19.Maunula TeuvoOYUS39:40+8:527:37
20.Kananen Veli-MattiOsVa39:41+8:537:37
21.Malm LauriOSAO39:48+9:007:39
22.Oja Sami40:56+10:087:52
23.Juola Eetu41:20+10:327:56
24.Malinen Topi41:22+10:347:57
25.Hillukkala Tomihahe41:50+11:028:02
26.Heikkinen Markku41:55+11:078:03
27.Sillanpää JoonasPyPo42:55+12:078:15
28.Siirilä Jukka42:59+12:118:15
29.Tuunanen Jari43:01+12:138:16
30.Räsänen Mika43:05+12:178:17
31.Lukkarinen OlaviPohjant44:13+13:258:30
32.Pyky AriKiimU44:38+13:508:35
33.Kosonen Tommi44:58+14:108:38
34.Räinä Markku45:26+14:388:44
35.Tolonen MarkkuOulu48:54+18:069:24
36.Pesälä Janne49:05+18:179:26
37.Kallioinen Ari49:50+19:029:35
38.Vainikainen Jimi50:16+19:289:40
39.Runtti Esko50:25+19:379:41
40.Holappa RaimoTaloHelmi Oy60:50+30:0211:41
41.Hautajärvi Tarmo62:50+32:0212:05
42.Pelkonen TuomoOsVa64:15+33:2712:21
43.Salminen KariOYUS70:00+39:1213:27
44.Laurila Santeri71:33+40:4513:45
45.Laurila AukustiSalRe72:20+41:3213:54
46.Juola Arttu72:52+42:0414:00
Marjala VerneriPohjant0:00 0:00
C-city, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen Arja22:07 5:58
2.Loukusa KatriKiimU26:22+4:157:07
3.Patrikka Nina27:46+5:397:30
4.Anttila IlonaPohjant28:10+6:037:36
5.Kulppi Saana29:10+7:037:52
6.Vainikainen Reea29:52+7:458:04
7.Mutka Kerttu31:30+9:238:30
8.Mäkelä Hannele34:11+12:049:14
9.Pelkonen MaijaOsVa34:46+12:399:23
10.Herronen TarjaOYS/Vapari34:51+12:449:25
11.Aatsinki Piritta35:05+12:589:28
12.Kangas Kristiina37:20+15:1310:05
13.Kela MirjaOulRe38:21+16:1410:21
14.Kukkola Tarja38:39+16:3210:26
15.Merilä KirstiOYUS39:20+17:1310:37
16.Korkeakoski Mirka41:43+19:3611:16
17.Heikkinen AadaPohjant42:12+20:0511:24
18.Mäkäräinen SelmaPohjant42:56+20:4911:36
19.Veijonen Terhi50:20+28:1313:36
20.Keränen Marja50:22+28:1513:36
21.Virkkula MarjaPohjant52:15+30:0814:07
22.Väänänen MerviOYS/Vapari52:21+30:1414:08
C-city, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen 25:35 6:54
2.Kopakka Jukka30:03+4:288:07
3.Mäntykenttä HannuOYUS30:19+4:448:11
4.Iäs Osmo31:53+6:188:37
5.Aatsinki Jukka32:04+6:298:40
6.Suomala Väinö34:52+9:179:25
7.Haataja Aarni35:51+10:169:41
8.Kela Miika41:47+16:1211:17
9.Lundgren Reijo45:57+20:2212:25
10.Suomela Heimo47:12+21:3712:45
11.Kurkela Tini47:17+21:4212:46
12.Holma Sampo47:45+22:1012:54
13.Keränen Heikki50:27+24:5213:38
14.Jokiluomala Hannu51:12+25:3713:50
15.Puurunen PeetuOuTa60:13+34:3816:16
C-maasto, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola MarjoOuTa26:38 7:50
2.Väisänen MarttaLaive28:44+2:068:27
3.Marjala Pia-RiittaPohjant31:10+4:329:10
4.Äijälä Sari31:29+4:519:15
5.Rahkola IrmaOulRe32:09+5:319:27
6.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari32:27+5:499:32
7.Keränen Maija-Helena32:32+5:549:34
8.Vuolteenaho Jenni33:00+6:229:42
9.Lohela PäiviOYS/Vapari33:08+6:309:44
10.Hyvönen Riikka35:20+8:4210:23
11.Seppänen Ella35:21+8:4310:23
12.Mild Elisa35:45+9:0710:30
13.Kinnula IrmaOYS/Vapari36:45+10:0710:48
14.Lehto Oona37:00+10:2210:52
15.Myllymaa PirkkoOulRe37:03+10:2510:53
16.Aatsinki TanjaHaHe37:14+10:3610:57
17.Paavola Sari37:47+11:0911:06
18.Similä SelinaPohjant37:50+11:1211:07
19.Kosola MarjaPohjant37:51+11:1311:07
20.Ryytty Inkask pohjantähti41:13+14:3512:07
21.Kiili Hanna42:34+15:5612:31
22.Korvenheimo Pia-Riitta43:06+16:2812:40
23.Himanen Satu43:20+16:4212:44
24.Hynynen KatiOYS/Vapari43:27+16:4912:46
25.Sorvisto Ella44:20+17:4213:02
26.Sorvisto MariOYS/Vapari44:43+18:0513:09
27.Hautamäki Anne46:00+19:2213:31
28.Länsitie PinjaOsVa49:21+22:4314:30
29.Arkkola TuulaOYS/Vapari49:53+23:1514:40
30.Ryytty Elena52:43+26:0515:30
31.Vainikainen Erika54:01+27:2315:53
32.Hyvärinen Merja55:28+28:5016:18
33.Rouvinen Taru55:31+28:5316:19
34.Tahkokorpi Sofia56:11+29:3316:31
35.Gehör Sissi64:55+38:1719:05
36.Leinonen TuireHaHe66:44+40:0619:37
37.Kuopopamaa Mari66:45+40:0719:37
38.Korkeakoski ArjaOsVa70:38+44:0020:46
C-maasto, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Grekelä AnttiHaHe23:12 6:49
2.Tervo ArhiONMKY24:05+0:537:05
3.Pelkonen Hannu24:57+1:457:20
4.Kotila HarriYlikNM26:18+3:067:44
5.Merilä SeppoOYUS26:53+3:417:54
6.Haajanen JuhaPohjant26:57+3:457:55
7.Udd Marko28:29+5:178:22
8.Karppinen Aki28:33+5:218:23
9.Tuohimaa EskoONMKY29:45+6:338:45
10.Pinola TimoKaSu29:52+6:408:47
11.Vainikainen Henri31:19+8:079:12
12.Pitkänen Jussi31:24+8:129:14
13.Suomala Klaus32:12+9:009:28
14.Keränen Kimmo32:23+9:119:31
15.Tanskanen Jouni32:36+9:249:35
16.Puurunen JormaONMKY32:59+9:479:42
17.Väänänen Ari32:59+9:479:42
18.Haapasalo PerttiPohjant33:26+10:149:50
19.Patana TeuvoKoS33:32+10:209:51
20.Kinnula AhtiKEV33:41+10:299:54
21.Taivaloja JormaHaHe34:01+10:4910:00
22.Myllymaa KaukoOulRe34:25+11:1310:07
23.Simonen TuomasPohjant34:39+11:2710:11
24.Veijovaara JormaPohjant35:06+11:5410:19
25.Hyvönen Aatu35:19+12:0710:23
26.Patana Timo35:20+12:0810:23
27.Pietilä MarkkuOsVa35:44+12:3210:30
28.Eilola JesseYlikNM36:16+13:0410:40
29.Pelkonen ToivoYlikNM36:37+13:2510:46
30.Rahkola EeroOulRe37:08+13:5610:55
31.Karhumaa Jouni38:37+15:2511:21
32.Herronen Jouni38:51+15:3911:25
33.Hietavala Esko39:14+16:0211:32
34.Kouva Jussi39:20+16:0811:34
35.Rahkola Eino39:30+16:1811:37
36.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.39:34+16:2211:38
37.Kivinen Juhani40:38+17:2611:57
38.Korvenheimo Aarni41:07+17:5512:05
39.Ryytty EinoPohjant41:18+18:0612:08
40.Kurula JuhaniPohjant41:54+18:4212:19
41.Välikangas AnttiIisu44:31+21:1913:05
42.Tepner Jari48:15+25:0314:11
43.Mannila Otso53:17+30:0515:40
44.Luukinen Tuomo53:54+30:4215:51
45.Jokinen Kai59:12+36:0017:24
46.Leskelä Veikka59:34+36:2217:31
47.Kuomapaa Veikka66:44+43:3219:37
Mannila Sisu61:14 18:00
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talonen Milda18:25 8:46
2.Niinimäki NelliPohjant20:37+2:129:49
3.Eilola JennaYlikNM23:53+5:2811:22
4.Marjala SaagaPohjant24:25+6:0011:37
5.Räsänen Pia27:56+9:3113:18
6.Pihlajaniemi Aini28:23+9:5813:30
7.Karsikas Pilke34:08+15:4316:15
8.Tihinen Miljalaive35:10+16:4516:44
9.Anttila OonaSK-Pohjant36:10+17:4517:13
10.Remsu Kerttu36:27+18:0217:21
11.Malm Emilia42:03+23:3820:01
12.Aatsinki Elina49:04+30:3923:21
13.Löfgren EevaPuumat49:20+30:5523:29
14.Päivärinta Saima63:26+45:0130:12
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SanteriSK-Pohjant15:09 7:12
2.Paakolanvaara Ilpo22:28+7:1910:41
3.Pelttari Heikki23:10+8:0111:01
4.Tihinen MatiasLaive24:50+9:4111:49
5.Mäkäräinen EeliPohjant26:07+10:5812:26
6.Niemelä EinoOul.Res.31:31+16:2215:00
7.Palmi JohnannesKoskRi36:41+21:3217:28
8.Juuso Maikku36:43+21:3417:29
9.Kauppila JohannesOYUS37:21+22:1217:47
10.Juuso Vainio37:36+22:2717:54
11.Försti Tuomas38:10+23:0118:10
12.Pesälä Sampo46:27+31:1822:07
13.Väisänen Viljami49:14+34:0523:26
14.Aatsinki Jaakko49:20+34:1123:29
15.Löfgren Albert49:23+34:1423:30
16.Paasovaara Lauri49:34+34:2523:36
17.Maaninka Joel51:19+36:1024:26

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari Raili, 2019-04-26 20:46:04

    Vappuaaton rastien radat
    A 6,9 km 15 rastia
    B 5,2 km 11 rastia
    C city 3,7 km 7 rastia
    C maasto 3,4 km 6 rastia
    D 2,1 km 4 rastia

    A rata osin Tahkokankaan metsässä, samoin C maasto. Muut pääosin katuverkostossa.
  2. Ratamestari Raili, 2019-04-26 20:51:43

    A radan suunnitellut virailulla käynyt entinen eSKolainen
  3. Johanna, 2019-04-28 20:44:01

    Pystyykö jonkin radan kiertämään lastenvaunujen kanssa?
  4. Raili, 2019-04-29 10:07:08

    Johanna ja muutkin, C city ja D onnistuu lastenvaunujenkin kanssa!
  5. eSKo, 2019-04-30 10:53:53

    On tilattu kelit kohilleen tälle illalle...
    Tervetuloa !
  6. Jarmo, 2019-04-30 12:30:24

    Miten aikataulut tänään? Lukiko se jossain?
  7. Aikataulu Oulurasti-infossa, 2019-04-30 12:37:35

    Hei,
    jos näissä tapahtumakommenteissa ei erikseen ole aikataulusta mainintaa, niin mennään Oulurasti-info -sivulta löytyvillä aikatauluilla: https://oulurastit.info/info/

    - Seppo Konttajärvi
  8. Pekka, 2019-04-30 13:51:43

    Tänään normiajat eli 16.30-19.00 pääsee maastoon. Sen jälkeen ehtii vielä hyvin vappubileisiin.
  9. SEKE, 2019-04-30 14:03:25

    myyntiauto paikalla on myös emittejä keltamäki
  10. amppa, 2019-04-30 19:32:31

    Oliko A:lla peräkanaa juosseilla kovakuntoisilla sinipaidalla ja Pohjantähden kaverilla niin vauhdista silmät sumentuneet, ettei erottanut enää tumman vihreää väriä kartalta? ;)
  11. Pekka, 2019-04-30 19:50:43

    Jäiköhän joltakin emit-kortti illan oulurasteille ? Minulta voi kysellä. puh. 0400295022
  12. Pihallajuoksija, 2019-04-30 20:56:31

    Vahingossa tosiaan meni pihan puolelle, koitin tulla samaa reittiä takas ja kiertää talon sallitulta puolelta. Jatkossa tarkempana. :)