Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
18.5.2019
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Pöllönkangas
Opastus
Alakyläntieltä Kuovitien th (Pöllönkankaan koulu) - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C ja D, yhteyshenkilö: Lasse Q. 040-5580513
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
179
Tulokset päivitetty
18.5.2019 16:27

Tulokset

A-rata Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuopio AinoPelPo48:46 -
2.Backman SaanaIinYr64:59+16:13-
3.Sankelo LottaPohjant68:42+19:56-
4.Leskelä KatriYlikNM70:33+21:47-
5.Jämsä KirsiHaHe73:45+24:59-
6.Heikkinen SallaOsVa76:04+27:18-
7.Tanner Elina85:37+36:51-
8.Luiro Taru99:32+50:46-
9.Hirvonen Meri108:32+59:46-
10.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant108:35+59:49-
11.Kosunen Hanna124:53+76:07-
12.Kosunen Riitta125:17+76:31-
A-rata Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant36:47 -
2.Hongell EsaKoS42:11+5:24-
3.Nikkari OlliOsVa45:04+8:17-
4.Seppänen Mika45:23+8:36-
5.Pörsti Yrjö46:16+9:29-
6.Simola MikkoPohjant46:35+9:48-
7.Oravakangas Rami46:37+9:50-
8.Hyvönen Panu47:47+11:00-
9.Ronkainen MarkusKoskRi48:50+12:03-
10.Parkkinen JussiPohjant49:30+12:43-
11.Tahkola Mikko50:44+13:57-
12.Kela Lari51:19+14:32-
13.Heinonen Joni53:10+16:23-
14.Savolainen HannuPohjant55:57+19:10-
15.Leinonen LauriSK-Pohjant56:07+19:20-
16.Rankinen JuhoOulRe57:25+20:38-
17.Soppela Pete57:37+20:50-
18.Mutka KaiSK-Pohjant58:17+21:30-
19.Lappalainen AnteroPuolRy58:20+21:33-
20.Parkkinen PekkaPohjant59:22+22:35-
21.Konttajärvi SeppoOYS Vapari60:14+23:27-
22.Hautala Ilkka60:41+23:54-
23.Aho MikaPohjant63:06+26:19-
24.Saari Jukka64:23+27:36-
25.Kähkölä JuhaPohjant68:26+31:39-
26.Tanskala MikkoSalRe69:22+32:35-
27.Tanskala RoopeSalRe69:25+32:38-
28.Pyhtilä Veli76:50+40:03-
29.Sevon NiiloSalRe78:31+41:44-
30.Sahlman Anssi95:29+58:42-
31.Salminen KariOYUS151:18+114:31-
Laurila MikaKoskRi56:37 -
B-rata Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant45:36 -
2.Pöyhtäri Mari45:52+0:16-
3.Halme RitvaKiimU47:14+1:38-
4.Turkka Laura49:48+4:12-
5.Vainola Anni53:42+8:06-
6.Ronkainen RitvaKoskRi53:44+8:08-
7.Iivanainen Anna53:57+8:21-
8.Alitalo Sanna55:02+9:26-
9.Airaksinen EveliinaPohjant57:57+12:21-
10.Haapakorva KatiKöKi58:53+13:17-
11.Rautasalo Iina59:21+13:45-
12.Kallunki Anna59:47+14:11-
13.Märsynaho MaaretPuolRy61:37+16:01-
14.Latvarasku Anna61:46+16:10-
15.Tanskala Eeva-LiisaSalRe64:14+18:38-
16.Laasonen Eija64:23+18:47-
17.Laasonen Oona64:26+18:50-
18.Kukkonen Tiina65:20+19:44-
19.Illikainen Mirja70:07+24:31-
20.Herronen TarjaOYS/Vapari70:49+25:13-
21.Pelkonen MaijaOsVa74:51+29:15-
22.Riikonen Lumi76:00+30:24-
23.Toivanen Maija76:45+31:09-
24.Hynynen KatiOYS/Vapari77:28+31:52-
25.xx 85:23+39:47-
26.Hyvärinen Iida97:11+51:35-
27.Kakko Anniina97:19+51:43-
Haataja Maarit64:53 -
Lalli TarjaPeRa44:35 -
B-rata Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala Jarmo37:51 -
2.Airaksinen RistoOuTa39:11+1:20-
3.Lempinen Hannu40:41+2:50-
4.Ollanketo Toni41:37+3:46-
5.Hukari Erkki42:43+4:52-
6.Aula Matti43:04+5:13-
7.Haajanen JuhaPohjant44:59+7:08-
8.Pinola TimoKaSu47:14+9:23-
9.Ruokamo EeroOuTa47:52+10:01-
10.Pesonen Jarkko49:57+12:06-
11.Kähkölä Aarne51:42+13:51-
12.Peltola Timo53:48+15:57-
13.Kaukola Kalle53:51+16:00-
14.Kinnunen Juha56:26+18:35-
15.Pelkonen AlpoOsVa61:06+23:15-
16.Runtti Esko61:27+23:36-
17.Tanskala MikaelSalRe64:16+26:25-
18.Marttila Ville64:38+26:47-
19.Raino Valtanen65:38+27:47-
20.Parttimaa Mika70:01+32:10-
21.Ruotsalainen KeijoOriCuneo70:06+32:15-
22.Herronen Jouni70:53+33:02-
23.Pätsi Juha71:12+33:21-
Haapaniemi NiiloHaHe49:20 -
Oja Sami58:54 -
Parttimaa Tuomas41:21 -
Wilen Juhani40:40 -
C-rata Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rasmus Suvi43:47 -
2.Myllymaa PirkkoOulRe45:28+1:41-
3.Kivimäki Ida45:48+2:01-
4.Kuusisto Saga48:17+4:30-
5.Lahtinen Maija48:29+4:42-
6.Kuusisto Mili48:39+4:52-
7.Tahkola Satu49:43+5:56-
8.Siltala Anne50:58+7:11-
9.Alalääkkölä Lilja54:36+10:49-
10.Keränen Satu57:23+13:36-
11.Maarit&Tuija 63:48+20:01-
12.Veijonen Terhi67:02+23:15-
13.Castren Jutta67:24+23:37-
14.Pellikka Sari69:23+25:36-
15.Lippo Sari71:35+27:48-
16.Soppela Silja71:52+28:05-
17.Hanhela RailiKiimU72:11+28:24-
18.Seila Pihanurmi73:00+29:13-
19.Sahlman Hilla-Meri89:49+46:02-
Mutka KerttuPohjant58:15 -
C-rata Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaasinen AulisPohjant30:26 -
2.Uusitalo Ville31:44+1:18-
3.Paaso JoukoPeRa36:29+6:03-
4.Mattila SeppoKoskRi38:36+8:10-
5.Holmi LauriOul.Res.38:41+8:15-
6.Pelkonen ToivoYlikNM40:02+9:36-
7.Kurttila Pentti42:30+12:04-
8.Honkanen Esa45:28+15:02-
9.Jaako MikkoPohjant45:38+15:12-
10.Posti HarriKoskRi46:50+16:24-
11.Kilpeläinen VeikkoVaKa48:33+18:07-
12.Rahkola Eino49:44+19:18-
13.Luukinen Tuomo56:01+25:35-
14.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.56:50+26:24-
15.Tanskanen Jouni69:24+38:58-
16.Jussinniemi Aki71:17+40:51-
17.Alatalo Mikko75:19+44:53-
18.Leskelä Veikka75:27+45:01-
19.Ritoniemi Mikke75:28+45:02-
20.Alatalo Juho75:30+45:04-
21.Alatalo Topi76:07+45:41-
22.Hyvärinen Akseli117:52+87:26-
23.Paasovaara Lauri127:22+96:56-
Erkinjuntti Robin83:26 -
Jäntti MattiPohjant0:00 -
Järvelä Kalevi58:41 -
Myllymaa KaukoOulRe40:07 -
Pöyhtäri Akseli83:09 -
D-rata Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alalääkkölä Lilia16:32 -
2.Päkkilä Emma19:39+3:07-
3.Tuomainen Nina23:44+7:12-
4.Käsmä Iida23:47+7:15-
5.Räisänen Janna23:55+7:23-
6.Pussinen Miia28:08+11:36-
7.Lohiniva Tuuli29:46+13:14-
8.Torvinen Alisa32:07+15:35-
9.Hyvärinen Anna35:40+19:08-
10.Antila Susanna43:58+27:26-
11.Broström Minka51:21+34:49-
12.Broström Pihla51:40+35:08-
13.Lehtiniemi Johanna58:19+41:47-
14.Lehtiniemi Heta58:23+41:51-
15.Sivonen Iris62:28+45:56-
xx 39:06 -
D-rata Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palmi JohannesKoskRi12:24 -
2.Aalto JormaHahe27:08+14:44-
3.Pussinen Akseli28:07+15:43-
4.Niemelä EinoOul.Res.28:24+16:00-
5.Kuusisto Kasperi30:16+17:52-
6.Kujala Luka41:45+29:21-
7.Auvinen AmosSK Morttis43:05+30:41-
8.Auvinen EeliSK-Mortis43:17+30:53-
9.Kukkonen Jonni48:49+36:25-
10.Myllylä Elmeri48:58+36:34-
11.Huttunen Oskari49:50+37:26-
12.Luukkonen Aleksi62:30+50:06-
13.Sivonen Pyry62:33+50:09-
Lundgren ReijoOuIki45:19 -
xx 59:36 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Pete, 2019-05-12 20:31:11

    Mihin aikaan rastit on?
  2. Hoojii, 2019-05-13 22:46:08

    Aloitusaika iltapäivälle...ehtii tervakympin jälkeen jäähdyttelemään...
  3. äLKuu, 2019-05-14 22:05:57

    Lauantain rastit Pöllönkankaan koululta.
    Lähtö ja maali Alakyläntien itäpuolella.
    Maastoon pääsee klo 11-15 välisenä aikana.
    Kartta A4-kokoinen mittakaavassa 1:7500.
    Radat ja matkat:
    A-rata 5.93km 19 rastia
    B-rata 4.41km 14 rastia
    C-rata 3.41km 11 rastia
    D-rata 2.1km 9 rastia

    Karttaa päivitetty viimeksi tänään.

    KoskRin rasteilla karttamaksut hoituvat:
    -käteinen
    -kortti
    -Smartum-, TYKY- ja VIRIKE-setelit
    -Smartum verkkomaksu/mobiilimaksu, Edenred-mobiilimaksu
    -ePassi
  4. Matti J, 2019-05-18 13:41:22

    Emitti putosi, onneksi tarkkasilmäinen löysi. Suuri kiitos!
  5. Homer, 2019-05-18 18:54:30

    Kiitos Riento mukavasta rasteista, huomenna köykkyriin.
  6. EkaKerta, 2019-05-19 10:06:46

    Tytön (8v) kanssa ensimmäistä kertaa olimme suunnistamassa ja ihan sattumalta osuttiin paikalle aamulenkillä.
    Tästä innostuneena tulimme vielä toisellekkin rastille.
    Hienosti meni näin ensikertalaisilla 1 ja 9 sija.
    Ja kiitos järjestäjille, metsässä taisi suunnistuskärpäinen muraista molempia.