Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
19.5.2019
Järjestäjä
Oulun Tarmo
Paikka
Köykkyri
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
341
Tulokset päivitetty
20.5.2019 21:54

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant57:17 8:18
2.Lithovius Anna-RiikkaOsVa61:55+4:388:58
3.Lotvone EssiLaiVe66:47+9:309:40
4.Kukkola Minna-MariVePo70:06+12:4910:09
5.Heiskala Anni71:56+14:3910:25
6.Hokkanen AnniPohjant76:36+19:1911:06
7.Lotvonen Arja76:44+19:2711:07
8.Luomajoki Katariina78:33+21:1611:23
9.Kuusela RiikkaKemijU82:50+25:3312:00
10.Peteri PiaOYS/Vapari86:02+28:4512:28
11.Mutka HannaOYS/Vapari87:14+29:5712:38
12.Pesämaa Terhi110:46+53:2916:03
13.Korpela Maarit111:53+54:3616:12
14.Jortama PirjoPohjant125:07+67:5018:07
Ågren Merja32:47 4:45
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola MikkoPohjant49:04 7:06
2.Parkkinen JussiPohjant49:51+0:477:13
3.Hiltula HannuPudU52:27+3:237:36
4.Heinonen Joni53:54+4:507:48
5.Juhtala Juho55:02+5:587:58
6.Hongell EsaKoS55:52+6:488:05
7.Pörsti Yrjö55:58+6:548:06
8.Hyvönen Panu56:56+7:528:15
9.Isokoski Erkki59:24+10:208:36
10.Juuso Kinnunen61:20+12:168:53
11.Nissi Markus61:31+12:278:54
12.Manninen AriNiS61:58+12:548:58
13.Kela MarkoOulRe62:02+12:588:59
14.Sotaniemi Ville63:24+14:209:11
15.Ronkainen MarkusKoskRi64:45+15:419:23
16.Rantapelkonen Tuomo64:54+15:509:24
17.Koljonen JouniVaKa65:35+16:319:30
18.Liinamaa OlliPohjant68:17+19:139:53
19.Kumpula Aleksi68:45+19:419:57
20.Hokkanen Matti69:00+19:5610:00
21.Palosaari MikkoKiimU69:06+20:0210:00
22.Rauhala Antti71:00+21:5610:17
23.Pääkkö Tero71:05+22:0110:18
24.Mäkelä Jussi71:09+22:0510:18
25.Tuunanen Mikko73:29+24:2510:38
26.Vuoti Mikko74:06+25:0210:44
27.Aarnio Joonas74:56+25:5210:51
28.Rämö Jouko75:24+26:2010:55
29.Ollanketo Toni75:46+26:4210:58
30.Nikkari OlliOsVa76:15+27:1111:03
31.Pyhtilä Veli78:37+29:3311:23
32.Silveri Matti80:25+31:2111:39
33.Vierimaa Kari80:37+31:3311:41
34.Riippa IlkkaOulRe85:32+36:2812:23
35.Ahonen ArtoKauHa85:34+36:3012:24
36.Ryytty EeroSK-Pohjant86:18+37:1412:30
37.Kellokumpu Seppo89:49+40:4513:01
38.Mattila Juho90:06+41:0213:03
39.Ahokoivu HemmoPohjant90:08+41:0413:03
40.Kinnunen Matti93:26+44:2213:32
41.Päivärinta MattiKiimU93:42+44:3813:34
42.Laurila HeikkiSalRe95:40+46:3613:51
43.Luodonpää RistoAlatPi109:39+60:3515:53
44.Korpela Juho111:50+62:4616:12
45.Oja Sami124:17+75:1318:00
Kela Lari66:03 9:34
Määttä JariKemijU54:21 7:52
B-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Backmann SaanaIinYr37:17 8:28
2.Liinamaa JohannaPohjant39:31+2:148:58
3.Aalto PirjoPohjant40:23+3:069:10
4.Kosunen Hanna42:11+4:549:35
5.Soini Veera42:48+5:319:43
6.Karhunen AnniPohjant43:35+6:189:54
7.Hirvikoski KirsiHaHe45:01+7:4410:13
8.Turkka Laura45:04+7:4710:14
9.Vaarala Anja-LeenaSalRe45:53+8:3610:25
10.VJ Tanja46:24+9:0710:32
11.Limingoja JohannaOsVa46:25+9:0810:32
12.Paavola MarjoOuTa46:31+9:1410:34
13.Iivanainen Hanna47:08+9:5110:42
14.Talsta Hanna-Leena47:24+10:0710:46
15.Hirvikoski HelmiHaHe48:10+10:5310:56
16.Tuunanen Marjaaaaaa49:21+12:0411:12
17.Huovinen SatuOYS Vapari49:45+12:2811:18
18.Kangas Teija50:56+13:3911:34
19.Seppänen Ella53:14+15:5712:05
20.Keränen Maija-Helena53:50+16:3312:14
21.Kallunki Anna54:47+17:3012:27
22.Haataja Maarit56:14+18:5712:46
23.Nikula Essi56:30+19:1312:50
24.Sillanpää ElinaPohjant56:43+19:2612:53
25.Hyvönen RiikkaKaSu56:50+19:3312:54
26.xx 57:32+20:1513:04
27.Rontti Mia57:58+20:4113:10
28.Heino SannaS-200059:27+22:1013:30
29.Uusimäki Anne59:30+22:1313:31
30.Himanen Satu60:23+23:0613:43
31.Korppinen LauraKoskRi61:13+23:5613:54
32.Pelkonen MaijaOsVa61:16+23:5913:55
33.Toivanen Maija62:42+25:2514:14
34.Särssi Mauri62:51+25:3414:17
35.LIndberg SirpaSalRe68:45+31:2815:37
36.Luoma Jaana69:08+31:5115:42
37.Latvarasku Anna70:53+33:3616:06
38.Korkeakoski ArjaOsVa71:52+34:3516:19
39.Hautajärvi Ritva74:42+37:2516:58
40.Laurila SariSalRe79:30+42:1318:04
41.Siltala Anne88:27+51:1020:06
Huttunen RiikkaPohjant57:07 12:58
keskeytti 77:58 17:43
Liinamaa HelmiPohjant52:35 11:57
Ronkainen RitvaKoskRi38:14 8:41
B-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariPohjant32:06 7:17
2.Wilen Juhani32:53+0:477:28
3.Hautala MattiONMKY34:48+2:427:54
4.Norrkniivilä JaakkoOsVa35:06+3:007:58
5.Grekelä AnttiHaHe35:13+3:078:00
6.Parkkinen PekkaPohjant36:53+4:478:22
7.Halonen TeroKoskRi36:57+4:518:23
8.Aho MikaPohjant37:00+4:548:24
9.Lempinen Hannu37:02+4:568:24
10.Terho Janne37:09+5:038:26
11.Malm LauriOSAO37:33+5:278:32
12.Talsta Ismo37:37+5:318:32
13.Sillanpää TommiPohjant38:15+6:098:41
14.Kinnunen Juha38:54+6:488:50
15.Vsinikainen Henri38:59+6:538:51
16.Siirilä Jukka40:26+8:209:11
17.Malinen Topi40:43+8:379:15
18.Vainikainen Seppo40:49+8:439:16
19.Patana Timo41:14+9:089:22
20.Tuohimaa EskoONMKY42:48+10:429:43
21.Jokela Roopela43:04+10:589:47
22.Moilanen Niilo43:07+11:019:47
23.Mäntykenttä HannuOYUS43:51+11:459:57
24.Salo Ville44:01+11:5510:00
25.Tuunanen Jari44:05+11:5910:01
26.Kinnunen Mikko44:21+12:1510:04
27.Haapaniemi NiiloHaHe44:27+12:2110:06
28.Raino Valtanen44:29+12:2310:06
29.Ruokonen Timo45:07+13:0110:15
30.With Mikko45:07+13:0110:15
31.Alatalo Mikko45:09+13:0310:15
32.Kiviniemi Tuomo46:15+14:0910:30
33.Pyky AriKiimU46:17+14:1110:31
34.Närä Petteri47:51+15:4510:52
35.Lukkarinen OlaviPohjant48:53+16:4711:06
36.Hämäläinen JuhaniORa49:41+17:3511:17
37.Myllymaa KaukoOulRe49:51+17:4511:19
38.Haarala JyrkiViiSu50:13+18:0711:24
39.Udd Marko50:14+18:0811:25
40.Tolonen MarkkuOulu50:25+18:1911:27
41.Kaipala RaunoOYS/Vapari50:40+18:3411:30
42.Pinola TimoKaSu51:07+19:0111:37
43.Kähkölä Aarne53:15+21:0912:06
44.Hyvönen Eeli53:25+21:1912:08
45.Keränen Kimmo53:32+21:2612:09
46.Posti HarriKoskRi56:57+24:5112:56
47.Hyvönen Aatu57:19+25:1313:01
48.Heino VeikkaPohjant58:06+26:0013:12
49.Pelkonen AlpoOsVa62:39+30:3314:14
50.Kinnunen Kauko69:02+36:5615:41
51.Hartikainen TiiaKaaRa73:17+41:1116:39
52.Hautajärvi Tarmo74:12+42:0616:51
53.Kinnula AhtiKEV77:19+45:1317:34
54.Laurila AukustiSalRe79:23+47:1718:02
Kotila HarriYlikNM36:47 8:21
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka Aino33:29 9:50
2.Hyvönen JohannaPohjant35:23+1:5410:24
3.Hurskainen Tiina35:48+2:1910:31
4.Jouhten VirveKöKi37:55+4:2611:09
5.Jouhten Senni38:04+4:3511:11
6.Kauppila KaTRI38:18+4:4911:15
7.Salomaa Emilia38:27+4:5811:18
8.Myllymaa PirkkoOulRe38:32+5:0311:20
9.Puurunen JohannaOuTa38:52+5:2311:25
10.Mahlakaarto Suvi39:11+5:4211:31
11.Saari AnnalottaHaHe39:53+6:2411:43
12.Päkkilä SuviHaHe39:54+6:2511:44
13.Ryytty Mervi40:11+6:4211:49
14.Itkonen TiinaHaHe40:44+7:1511:58
15.Limingoja SenniOsVa40:54+7:2512:01
16.Paaso SannaIisu41:05+7:3612:05
17.Trupeinen Tuuli-Maria41:53+8:2412:19
18.Palosaari MaijuKiimU41:55+8:2612:19
19.Mäkelä Hannele41:57+8:2812:20
20.Kinnula IrmaOYS/Vapari42:10+8:4112:24
21.Herronen TarjaOYS/Vapari42:18+8:4912:26
22.Malm PirkkoOYS/Vapari43:26+9:5712:46
23.Hirvonen Meri43:31+10:0212:47
24.Kela MirjaOulRe43:42+10:1312:51
25.Saranki Tiina43:57+10:2812:55
26.Länsitie Miia45:52+12:2313:29
27.Vähäkangas Riina49:27+15:5814:32
28.Veijonen Terhi50:50+17:2114:57
29.Tomperi Marjo51:52+18:2315:15
30.Polvi RiikkaLaive51:54+18:2515:15
31.Merilä KirstiOYUS52:00+18:3115:17
32.Kiili Hanna52:13+18:4415:21
33.Mutka KerttuPohjant52:21+18:5215:23
34.Dahlbacka MarjoOYS/Vapari52:53+19:2415:33
35.Dahlbacka Anni52:56+19:2715:34
36.Leskelä TarjaOsVa53:43+20:1415:47
37.Ainassaari KaisuOsVa53:47+20:1815:49
38.Pesonen Päivi56:19+22:5016:33
39.Lappalainen Eevi56:25+22:5616:35
40.Seppänen MarjaVaKa56:50+23:2116:42
41.Arkkola TuulaOYS/Vapari56:54+23:2516:44
42.Pietilä Milja64:21+30:5218:55
43.Hanhela RailiKiimU65:44+32:1519:20
44.Törmänen Lyyti75:16+41:4722:08
45.Määttä AnneKEV77:11+43:4222:42
46.Ronkainen Justiina83:00+49:3124:24
47.Harjuautti Arja84:36+51:0724:52
Mutanen Eveliina109:43 32:16
Parkkila TanjaOYS/Vapari51:18 15:05
Pesälä Riina35:54 10:33
Saukkoriipi-Haapala Tiina58:07 17:05
Tieksola Tessa32:27 9:32
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pesälä Roope29:47 8:45
2.Tiensuu Timo34:06+4:1910:01
3.Pesälä Kalle34:53+5:0610:15
4.Kauppila Jukka35:22+5:3510:24
5.Pesälä Janne35:46+5:5910:31
6.Mattila SeppoKoskRi35:54+6:0710:33
7.Tanskanen Jouni37:04+7:1710:54
8.Kurula JuhaniPohjant38:19+8:3211:16
9.Vainikainen Jimi39:22+9:3511:34
10.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.39:27+9:4011:36
11.Pelkonen ToivoYlikNM40:25+10:3811:53
12.Herronen Jouni42:32+12:4512:30
13.Rahkola Eino44:30+14:4313:05
14.Juola EskoORUK46:22+16:3513:38
15.Pietilä Jorma46:48+17:0113:45
16.Luukinen Tuomo48:00+18:1314:07
17.Sarssi Lari48:09+18:2214:09
18.Kangas Seppo48:22+18:3514:13
19.Ryytty EinoSk Pohjant50:55+21:0814:58
20.Parkola Joel51:12+21:2515:03
21.Juutinen Eemi52:12+22:2515:21
22.Pyykkö TomiOsVa52:36+22:4915:28
23.Anttonen VeikkoONMKY57:21+27:3416:52
24.Koskimäki Harri62:03+32:1618:15
25.Lahdenkauppi Mika62:05+32:1818:15
26.Kantomaa Leo64:46+34:5919:02
27.Manninen EeroOsVa72:22+42:3521:17
28.Rahja OsmoONMKY73:50+44:0321:42
29.Korhonen AkuHS77:10+47:2322:41
Luukkonen Tuomas57:02 16:46
Paaso JoukoPeRa36:06 10:37
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kilpeläinen Ilona16:27 9:08
2.Kilpeläinen Hilla16:43+0:169:17
3.Heikkinen AadaPohjant17:08+0:419:31
4.Länsitie PinjaOsVa17:14+0:479:34
5.Alahäivälä Silja18:48+2:2110:26
6.Väisänen Martta19:08+2:4110:37
7.Piirtola Ella30:02+13:3516:41
8.Nikula Salla31:03+14:3617:15
9.Nikula Saana31:05+14:3817:16
10.Torvinen Alisa31:51+15:2417:41
11.Jääskeläinen Iida32:57+16:3018:18
12.Jurvakinen Jenni39:58+23:3122:12
Försti Inkeri27:51 15:28
Försti Linnea27:58 15:32
Kupari Inka60:14 33:27
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kilpeläinen Eeli16:50 9:21
2.Heino VeikkaPohjant16:57+0:079:25
3.Westerholm LauriVePo17:47+0:579:52
4.Kilpeläinen VeikkoVaKa17:54+1:049:56
5.Määttä RoopePohjant20:14+3:2411:14
6.Alatalo Juho30:32+13:4216:57
7.Alatalo Topi31:18+14:2817:23
8.Torvinen Arttu31:36+14:4617:33
9.Impola Eelis34:06+17:1618:56
10.Impola Veeti35:25+18:3519:40
11.Kantomaa Max44:33+27:4324:45
RR-rata, tytöt 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leinonen HelmiLaive10:36 5:18
2.Ryytty Elena12:59+2:236:29
3.Tulppo Eevi15:13+4:377:36
4.Määttä MallaLänRa15:30+4:547:45
5.Väänänen Kerttu16:15+5:398:07
6.Pietilä Salla16:41+6:058:20
7.Paaso SOhvi16:45+6:098:22
8.Tulppo Saana17:25+6:498:42
9.Jeskanen AnniHaHe17:28+6:528:44
10.Saari AmandaHaHe17:38+7:028:49
11.Hokkanen Hiolma18:13+7:379:06
12.Sinikumpu Eedit18:22+7:469:11
13.Väänänen Vilma20:26+9:5010:13
14.Luoto Oona21:02+10:2610:31
15.Häkkilä Pihla21:48+11:1210:54
16.Kannianinen Iida22:12+11:3611:06
17.Lappalainen Lotta22:25+11:4911:12
18.Lappalainen Heta22:34+11:5811:17
19.Määttä Hilla22:38+12:0211:19
20.Haapala Tuuli22:38+12:0211:19
21.Eskola Peppi23:45+13:0911:52
22.Tomperi Aino24:23+13:4712:11
23.Pukari Linnea24:31+13:5512:15
24.Castren Edla25:54+15:1812:57
25.Pelkonen Sofia26:05+15:2913:02
26.Heikkinen AamuSK pohjat26:54+16:1813:27
27.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant27:08+16:3213:34
28.Norkniivilä Emmi27:09+16:3313:34
29.Rinta Sofi27:25+16:4913:42
30.Palvi Emmi27:39+17:0313:49
31.Junttila Janna27:51+17:1513:55
32.Anttila Oona28:10+17:3414:05
33.Hyvönen Eevi30:20+19:4415:10
34.Heino SannaS-200030:24+19:4815:12
35.Aatsinki Elina32:22+21:4616:11
36.Virkkunen Sara35:30+24:5417:45
37.Teinsuu Ada42:55+32:1921:27
Laitinen IinesSk pohjant18:17 9:08
RR-rata, pojat 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SanteriSK pohjantähti10:26 5:13
2.Junttila Eikka12:57+2:316:28
3.Impala Eemi15:53+5:277:56
4.MAnnela Otso16:28+6:028:14
5.Merjeta Miska16:41+6:158:20
6.Seväkivi HeikkiLaive18:08+7:429:04
7.Länsitie LukaOsVa18:47+8:219:23
8.Leinonen Hannes19:11+8:459:35
9.Peura Atte19:55+9:299:57
10.Kumpula Elia20:38+10:1210:19
11.Kumpula Alvar20:45+10:1910:22
12.Vasankari Eeli21:46+11:2010:53
13.Laura Viljami22:18+11:5211:09
14.Kanniainen ALeksi22:52+12:2611:26
15.Alahäivälä Pauli23:04+12:3811:32
16.Mannila Sisu23:40+13:1411:50
17.Seväkvi Eero24:19+13:5312:09
18.Pietilä JaakkoVaRa24:50+14:2412:25
19.Väisänen Viljami25:34+15:0812:47
20.Iivanaiset 25:42+15:1612:51
21.Marjeta Elmeri26:40+16:1413:20
22.Heino Santeri30:23+19:5715:11
23.Hyvänen Jalmari30:25+19:5915:12
24.Kukkonen Onni32:29+22:0316:14
25.Virkkunen Aleksi34:24+23:5817:12
26.Haapala Eeli38:08+27:4219:04
Ronkainen Matteus22:09 11:04
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Eronen Ville94:26 -
Heikka LauriPohjant50:18 -
Luoto Iisa21:04 -
Pöllänen Essi60:16 -
Väliheikki Lauri34:27 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. JussiN, 2019-05-10 11:34:23

    Oikein hyvää kevättä kaikille. Ensimäiset kisat on eSkon toimesta käyty ja valtakunnallisissa kisoissa käy porukkaa, mutta Oulurastit pyörii siltikin täydellä teholla.
    Köykkyrin polkurikkaassa kangasmaastossa on tarjolla SUNNUNTAINA 19.5.2019 hienot rastit. Maastoon pääsee klo 13-15 ja aiemmin aamupäivällä on lapsille ja nuorille tarjolla leirimuotoista harjoitusta samassa Köykkyrin kisakeskuksessa.
    Täällä on frisbeegolffin harrastajia, mutta hyvin heidän kanssaan mahtuu metsään myös suunnistajat. Ratametsurimme on kyllä pyrkinyt ottamaan tämän suunnittelussa huomioon.
    Ja meillä on myös RASTIREITTI aloittavia suunnistajia varten.

    KARTAT EI LOPU KESKEN!!

    Ja näillä mennään:
    A-RATA: 6,9km 12 rastia
    B-RATA: 4,4km 13 rastia
    C-RATA: 3,4km 8 rastia
    D-RATA: 1,8km 7 rastia
    RR: 5 rastia, siimaria pitkin n.2km
  2. JussiN, 2019-05-11 18:07:32

    Lisää INFOa!
    Toki jotain aina unohdan...

    Köykkyrin rasteilla suunnistetaan seuraavilla kartoilla:

    A-rata: 1:10000, A4
    B-rata: 1:7500, A4
    C-rata: 1:7500, A4
    D-rata: 1:5000 sprinttikartalla, A4
    RR: 1:5000 sprinttikartalla, A4

    Kartanmyynnistä lähtöön matkaa n. 250m
  3. SEKE, 2019-05-17 13:43:53

    Näillänäkymin keltamäen myymälä paikalla
  4. JussiN, 2019-05-17 14:53:32

    Lisäys.
    Maksuksi käy rahan lisäksi Smartum- ja Tykysetelit.
  5. Epätietoinen, 2019-05-17 15:35:57

    Jokaiselle järjestäjälle eli Tarmolle myös tämä sama kysymys? Käykö rasteillenne SmartumPay? Ja jos ei käy niin miksi ei?
    Kyseisen applikaation listassa on mainittu Oulun Tarmo ry / suunnistus. Tuossa yllä sitä ei ole kuitenkaan mainittu?
    SmartumPay on nykyään monille ainoa mahdollisuus käyttää Smartum-saldoa. Selvyyttä ja yhtenäistä käytäntöä kaivattais...
  6. Mahtavaa .., 2019-05-18 20:01:28

    ..ja ihanaa on seurata ku Lajimme suosio kasvaa ! Luonnossa hyvien Karttojen kaa ja ..
  7. Hanna-Leena Talsta, 2019-05-19 12:03:54

    Karttalinkkinpuuttuu, olisiko ajo-ohjeita niin löytäisi perille?
  8. Osoite, 2019-05-19 12:29:17

    Pyrinnöntie, 90450 Kempele
  9. Ajo-ohje, 2019-05-19 12:29:51

    Osoite Pyrinnöntie Kempele. Zeppeliinin tiehaaraan, mutta ei kohti ostoskeskusta, vaan vastakkaiseen suuntaan Honkasta kohti. Suoraan jokunen sata metriä ja oikealle kyltin ja rastilippujen opastamana.
  10. matti, 2019-05-19 12:32:47

    Minä ajelen vanhasta muistista tuonne Kempeleen hiihtokeskukseen.
    https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D
  11. Polkujen Professori, 2019-05-19 13:45:59

    Kisapaikalle löytäminen toimii kätevästi esikarsintavaiheena itse tapahtumaan.
  12. Suunta, 2019-05-19 15:27:10

    Kyllä oli OuTa onnistunut markkinoinnissa, en muista koskaan nähneeni vastaavia jonoja kartanmyyntiin!
  13. Janne Terho, 2019-05-19 17:46:11

    Saisiko nimen vaihdettua oikein? B-radan 9. Sija.
  14. Timo Patana, 2019-05-19 18:04:21

    Mukavat radat oli Köykkyriin tehty. Minä taisin saada viimeisella rastilla leiman 105 rastireitin puolelta kaupan päälle (leimasimet vierekkäin). Se aiheutti taas sen, että maalissa kysyttiin rataa jonka kerroin ilmeisesti väärin, kun olen tuloksissa c-radan harmaalla puolella. Ei haittaa, mukava lenkki.
  15. Jouko P., 2019-05-19 18:31:25

    Ihme juttu, kun C-radan kolme viimeistä väliaikaani puuttuu tuloksistanne (samalla tietysti mennyt ”omaksi radaksi”), mutta tulostetussa printissä ne kyllä näkyvät ihan normaalisti.
  16. Reijo P, 2019-05-19 18:55:56

    Jouko P;lle : minusta näyttää, että valitettavasti tuo toiseksi viimeinen leimaus on tapahtunut viereisellä rastilla (koodi 75)
  17. RP, 2019-05-19 19:10:24

    nämä viimeisen rastin virheet (meidä virheitä) joudumme korjaamaan; leimaukset joko koodilla 100 tai 105 molemmat ovat hyväksyttäviä
  18. Jouko P., 2019-05-19 20:10:10

    Pitäisiköhän alkaa taas tarkistamaan koodit, kun vanhakin menee halpaan ;-) - kiitos vastauksesta.
  19. Olli P., 2019-05-20 21:56:01

    Nyt pitäisi olla tulokset korjattuna satunnaisia kirjoitusvirheitä lukuunottamatta. Jos jotain häikkää vielä löytyy, laittakaa viestiä sivun alareunasta löytyvään sähköpostiosoitteeseen. Joukollakin oli näköjään leimat ihan oikein, mutta tulos oli jostain syystä eksynyt B-radan sijaan C-radalle. Sekin on nyt korjattu.