Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
4.6.2019
Järjestäjä
Ylikiimingin Nuijamiehet
Paikka
Rekikylä
Opastus
Rekikylä, 26 km Oulusta Ylikiiminkiin - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Toivo Pelkonen, 050-5366893
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
311
Tulokset päivitetty
10.6.2019 22:07

Tulokset

A-rata, naiset 6.44 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuopio AinoPelPo55:22 8:35
2.Niinimäki RiittaOYS/Vapari69:45+14:2310:49
3.Hyvärinen HennaPohjant72:42+17:2011:17
4.Rahkola Minttu80:21+24:5912:28
5.Turkka Laura85:07+29:4513:13
6.Nivala Maija90:58+35:3614:07
7.Nikula Essi93:39+38:1714:32
8.Mutka HannaOYS/Vapari94:16+38:5414:38
9.Maunu Susanna98:28+43:0615:17
10.Jokikokko TarjaOuTa102:48+47:2615:57
11.Haataja Riikka107:53+52:3116:45
12.Kukkonen Tiina117:58+62:3618:19
13.Huismann Imke139:28+84:0621:39
Huotari SariPohjant110:22 17:08
Saartoala PäiviOYS/Vapari82:15 12:46
A-rata, miehet 6.44 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainio Eero-MattiMS Parma47:51 7:25
2.Tornberg Juho48:55+1:047:35
3.Hiltunen JuhoONMKY49:38+1:477:42
4.Pörsti Yrjö50:00+2:097:45
5.Lohi Kalle50:37+2:467:51
6.Savolainen JouniSK-Pohjant51:27+3:367:59
7.Simola MikkoPohjant51:44+3:538:01
8.Päivarinta Juhani52:54+5:038:12
9.Keränen TeemuKaSu53:17+5:268:16
10.Härkönen SamiOuTa53:37+5:468:19
11.Huhtala JuhoOYS/Vapari55:31+7:408:37
12.Apilo Olli56:05+8:148:42
13.Rauhala Antti56:48+8:578:49
14.Widgren VilleKaSu56:50+8:598:49
15.Nikkari OlliOsVa57:14+9:238:53
16.Heino PetteriKoS57:59+10:089:00
17.Suomala Ville58:34+10:439:05
18.Rusanen Jukka59:03+11:129:10
19.Kukkola JuhaVePo59:24+11:339:13
20.Nissi Markus59:27+11:369:13
21.Lempinen Hannu59:32+11:419:14
22.Kemppainen Jukka-Pekka59:48+11:579:17
23.Romppainen PekkaSuomRa59:50+11:599:17
24.Juola SakuKaJu60:43+12:529:25
25.Sillanpää TommiPohjant60:53+13:029:27
26.Kaukua Jaakko61:04+13:139:28
27.Loukusa MarkkuIisu61:16+13:259:30
28.Teerikangas Matti61:18+13:279:31
29.Kallatsa Mikko61:21+13:309:31
30.Taskila Markku61:35+13:449:33
31.Manninen AriNiS63:10+15:199:48
32.Heinonen Joni63:21+15:309:50
33.Pitkänen Henri63:35+15:449:52
34.Kemppainen Vesa63:49+15:589:54
35.Aho MikaPohjant65:22+17:3110:09
36.Ahokas PeetuIitPy66:39+18:4810:20
37.Vänttilä Ari67:12+19:2110:26
38.Heinikoski OlliKuIsku67:48+19:5710:31
39.Holappa TeuvoVePo67:51+20:0010:32
40.Fredriksson KajPohjant68:51+21:0010:41
41.Similä JouniPohjant68:56+21:0510:42
42.Tahkola Mikko69:05+21:1410:43
43.Järvenpää RaimoIisu69:24+21:3310:46
44.Nissinen JoniPohjant70:30+22:3910:56
45.Sotaniemi Ville71:09+23:1811:02
46.Ollanketo Toni71:14+23:2311:03
47.Aula Matti72:23+24:3211:14
48.Kela Lari74:00+26:0911:29
49.Ahonen ArtoKauHa77:23+29:3212:00
50.Vuoti Mikko78:09+30:1812:08
51.Ryytty EeroPohjant78:26+30:3512:10
52.Laurila MikaKoskRi78:27+30:3612:10
53.Verronen Mika80:37+32:4612:31
54.Laitinen AnttiKoskRi80:48+32:5712:32
55.Pyhtilä Veli81:30+33:3912:39
56.Paaso-Rantala PerttiIiY83:57+36:0613:02
57.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus85:55+38:0413:20
58.Heikkinen Markku86:37+38:4613:26
59.Klemetti Erno86:46+38:5513:28
60.Lipponen Juha87:40+39:4913:36
61.Särkelä Matti90:27+42:3614:02
62.Moilanen JariPohjant90:53+43:0214:06
63.Pöyry MattiKiimU95:11+47:2014:46
64.Hepokangas EdvinLaiVe95:14+47:2314:47
65.Peltokorpi Jorma101:12+53:2115:42
66.Rämö Jouko102:12+54:2115:52
67.Kalliokoski Ossi117:58+70:0718:19
68.Kivioja Seppo123:39+75:4819:12
69.Mäkitaro Juho139:47+91:5621:42
Kinnunen JukkaPohjant52:19 8:07
Kivinen Janne123:16 19:08
Pajala AriOHS78:33 12:11
Vainio AnttiMSParma50:18 7:48
B-rata, naiset 4.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Riikola Henna-MariaYlikNM52:33 11:02
2.Aalto PirjoPohjant64:47+12:1413:36
3.Vuontisjärvi Annu65:21+12:4813:43
4.Pöyhtäri Mari68:51+16:1814:27
5.Nissinen MariannePohjant75:31+22:5815:51
6.Sillanpää ElinaPohjant77:27+24:5416:16
7.Kela MerjaOulRe78:23+25:5016:28
8.Sassi Paula79:16+26:4316:39
9.Karsikas Mari80:46+28:1316:58
10.Tervo Hanna-MaijaPuunhallaajat84:50+32:1717:49
11.Keränen Maija-Helena87:20+34:4718:20
12.Haataja Maarit87:35+35:0218:23
13.Moilanen Mari88:26+35:5318:34
14.Pesonen Eeva89:37+37:0418:49
15.Hyvärinen Merja90:53+38:2019:05
16.Sillanpää Kristiina92:16+39:4319:23
17.Ainassaari KaisuOsVa93:29+40:5619:38
18.Leskelä TarjaOsVa93:38+41:0519:40
19.Latvarasku Anna94:38+42:0519:52
20.Leppänen TiinaOYS/Vapari95:34+43:0120:04
21.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari99:03+46:3020:48
22.Erkkilä PäiviOYS/Vapari99:05+46:3220:48
23.Huttunen RiikkaPohjant102:11+49:3821:28
24.Väisänen Virve102:33+50:0021:32
25.Pöyry Virve105:58+53:2522:15
26.Pelkonen MaijaOsVa106:42+54:0922:24
27.Rentola Matleena115:34+63:0124:16
28.Hyväri Riina115:46+63:1324:19
29.Jaakkola Anna-Maija130:31+77:5827:25
Heikkinen Sanna90:52 19:05
Himanen Satu102:23 21:30
Saastamoinen Riikka101:34 21:20
Thomann Satu5:37 1:10
Toivanen Maija63:21 13:18
B-rata, miehet 4.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU43:36 9:09
2.Airaksinen RistoOuTa46:16+2:409:43
3.Siira Marko46:36+3:009:47
4.Grekelä AnttiHaHe46:46+3:109:49
5.Mikkonen VilleKoskRi48:41+5:0510:13
6.Kela MarkoOulRe48:42+5:0610:13
7.Ukkola SakariPohjant49:55+6:1910:29
8.Niemelä UrpoPohjant51:40+8:0410:51
9.Pätsi Markus51:47+8:1110:52
10.Riikola IlkkaNuijNu53:06+9:3011:09
11.Kukkonen IiroOuTa55:01+11:2511:33
12.Rankinen JuhoOulRe55:02+11:2611:33
13.Saukko Sami56:04+12:2811:46
14.Jurvakainen MikaKiimU56:22+12:4611:50
15.Oksman JukkaPohjant56:25+12:4911:51
16.Kariniemi MarkkuPohjant56:41+13:0511:54
17.Keinänen KimmoPohjant57:08+13:3212:00
18.Lempinen Hannu58:02+14:2612:11
19.Lukkari JunnuLänRa58:24+14:4812:16
20.Udd Marko58:50+15:1412:21
21.Malm LauriOSAO59:23+15:4712:28
22.Kananen Veli-MattiOsVa59:33+15:5712:30
23.Antila Pentti59:43+16:0712:32
24.Suomala Klaus60:17+16:4112:39
25.Mäkinen JuhaniSalRe60:41+17:0512:44
26.Pelkonen Hannu61:12+17:3612:51
27.Talonen Eero63:10+19:3413:16
28.Aho Janne63:20+19:4413:18
29.Salmela Ari63:59+20:2313:26
30.Siirilä Jukka64:04+20:2813:27
31.Rahikkala Esa64:05+20:2913:27
32.Suomio PekkaPohjant64:15+20:3913:29
33.Uusitalo Ville64:41+21:0513:35
34.Hanhela MaunoHaHe66:17+22:4113:55
35.Määttä Jaakko67:00+23:2414:04
36.Pyky AriKiimU67:18+23:4214:08
37.Huhtanen RaimoKiimU67:27+23:5114:10
38.Päivärinta EeroNivSu68:28+24:5214:23
39.Kallioinen Ari69:26+25:5014:35
40.Lukkarinen OlaviPohjant69:52+26:1614:40
41.Posti HarriKoskRi69:59+26:2314:42
42.Maunula TeuvoOYUS70:40+27:0414:50
43.Laitinen OlliPeRa71:00+27:2414:54
44.Hautajärvi Tarmo71:29+27:5315:01
45.Heinämaa Risto71:46+28:1015:04
46.Kellokumpu Seppo72:33+28:5715:14
47.Raino Valtanen73:48+30:1215:30
48.Alatalo Mikko74:41+31:0515:41
49.Ala-Mursula Juha78:32+34:5616:29
50.Runtti Esko79:37+36:0116:43
51.Pelkonen AlpoOsVa80:00+36:2416:48
52.Simonen TuomasPohjant82:04+38:2817:14
53.Karsikas Jouni83:07+39:3117:27
54.Peltola Timo85:04+41:2817:52
55.Keränen Kimmo87:05+43:2918:17
56.Sahlman Anssi89:17+45:4118:45
57.Eronen Ville90:23+46:4718:59
58.Pätsi Juha92:24+48:4819:24
59.Argillander ErkkiVaKa94:14+50:3819:47
60.Väyrynen &108:40+65:0422:49
61.Räsänen Mika113:52+70:1623:55
Alaraasakka Eero82:44 17:22
Nikula Risto62:41 13:10
Räisänen Jukka58:21 12:15
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaukua SanniHaHe47:06 13:51
2.Myllymaa PirkkoOulRe47:35+0:2913:59
3.Hirvonen Meri47:45+0:3914:02
4.Hakala HannaHaHe47:51+0:4514:04
5.Aatsinki TanjaHaHe48:19+1:1314:12
6.Itkonen TiinaHaHe48:25+1:1914:14
7.Kubin MinnaTeam hiihtokonsultti48:42+1:3614:19
8.Äijälä Sari50:14+3:0814:46
9.Kela MirjaOulRe51:35+4:2915:10
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:58+4:5215:17
11.Mattila UllaPohjant52:07+5:0115:19
12.Kouva JohannaKoskRi53:04+5:5815:36
13.Isokangas Nina53:40+6:3415:47
14.Herronen TarjaOYS/Vapari54:53+7:4716:08
15.Pesonen OrvokkiHaHe56:04+8:5816:29
16.Saartoala Inka56:16+9:1016:32
17.Pesonen Päivi57:03+9:5716:46
18.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari58:03+10:5717:04
19.Jurvakainen HeliKiimU59:00+11:5417:21
20.Alatalo PäiviYlikNM59:27+12:2117:29
21.Simonen Mari59:32+12:2617:30
22.Paakkonen Päivi62:21+15:1518:20
23.Hakala Krista63:09+16:0318:34
24.Isomäki Lotta63:35+16:2918:42
25.Hanhela RailiKiimU63:57+16:5118:48
26.Castren Edla64:49+17:4319:03
27.Kyösti Aino66:41+19:3519:36
28.Virkkula MarjaPohjant68:51+21:4520:15
29.Väänänen MerviOYS/Vapari68:53+21:4720:15
30.Pisto Taru71:02+23:5620:53
31.Niemi Maija71:25+24:1921:00
32.Kiili Hanna72:03+24:5721:11
33.Aatsinki MirjaVePo74:02+26:5621:46
34.Veijonen Terhi76:56+29:5022:37
35.Rasmus Suvi80:25+33:1923:39
36.Dahlbacka Marjo80:47+33:4123:45
37.Dahlbacka Anni80:50+33:4423:46
38.Kukkonen Reetta86:56+39:5025:34
39.Jyrkäs TarjaS-200088:01+40:5525:53
40.Antila Susanna90:22+43:1626:34
41.Rahikkala Pirjo91:30+44:2426:54
42.Tarvainen Kaisa93:35+46:2927:31
43.Paavola Sari97:30+50:2428:40
Hattukangas Jaana81:57 24:06
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruokamo EeroOuTa33:42 9:54
2.Kuivalainen MarkkuIisu35:27+1:4510:25
3.Pinola TimoKaSu35:30+1:4810:26
4.Juutinen HannuPohjant35:50+2:0810:32
5.Takkinen EskoKiimU39:42+6:0011:40
6.Kurula JuhaniPohjant41:55+8:1312:19
7.Wuotila MikaPV42:22+8:4012:27
8.Kinnunen RaimoPohjant43:07+9:2512:40
9.Elleri HaHe43:54+10:1212:54
10.Väänänen Ari45:27+11:4513:22
11.Myllymaa KaukoOulRe46:19+12:3713:37
12.Veijovaara JormaPohjant46:57+13:1513:48
13.Rahkola Eino47:03+13:2113:50
14.Mattila SeppoKoskRi47:25+13:4313:56
15.Grekelä Jaakko48:10+14:2814:10
16.Jaako MikkoPohjant48:14+14:3214:11
17.Toropainen PauliONMKY50:51+17:0914:57
18.Jäntti MattiPohjant51:47+18:0515:13
19.Ruotsalainen KeijoOriCuneo51:48+18:0615:14
20.Leminen Matias52:04+18:2215:18
21.Pelkonen HeimoKiimU53:51+20:0915:50
22.Herronen Jouni54:47+21:0516:06
23.Puurunen ReijoOuTa55:20+21:3816:16
24.Lind Matti56:39+22:5716:39
25.Repo Juha57:20+23:3816:51
26.Mettovaara Pekka58:13+24:3117:07
27.Männistö Perttu58:53+25:1117:19
28.Särkelä Hannu59:03+25:2117:22
29.Ahopelto RoopeIisu59:53+26:1117:36
30.Luukinen Tuomo60:23+26:4117:45
31.Nissinen Kari60:33+26:5117:48
32.Rautioaho Risto60:49+27:0717:53
33.Juuso Eetu61:06+27:2417:58
34.Juola EskoORUK62:21+28:3918:20
35.Hanhela PaavoKiimU63:58+30:1618:48
36.Paularanta KimmoOLK64:27+30:4518:57
37.Kivinen Juhani64:50+31:0819:04
38.Pyky EskoKiimU76:05+42:2322:22
39.Kurula JohannesPohjant76:34+42:5222:31
40.Jokinen Kai81:21+47:3923:55
41.Manninen EeroOsVa86:40+52:5825:29
D-rata, naiset 1.78 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saartoala Isla31:33 17:43
2.Vähäkangas Eija34:00+2:2719:06
3.Ollanketo Helena37:59+6:2621:20
4.Pasanen AnniSuomRa39:42+8:0922:18
5.Valkola Fiia42:33+11:0023:54
6.Pasanen Venla44:16+12:4324:52
7.Sahlman Hilja-Taika45:30+13:5725:33
8.Holappa PilviYlikNM46:46+15:1326:16
9.Metteovaara Merja48:33+17:0027:16
10.Kokkoniemi Outi49:40+18:0727:54
11.Keinänen Malla56:05+24:3231:30
12.Toivanen EssiYlikNM60:07+28:3433:46
13.Pelokonen PaulaYlikNM60:11+28:3833:48
14.Leskelä SenniYlikNM60:13+28:4033:49
15.Castren Jutta64:49+33:1636:24
16.Karjalainen Lilja76:03+44:3042:43
D-rata, miehet 1.78 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maunula Jaro28:17 15:53
2.Ukkola SanteriSK-Pohjant30:54+2:3717:21
3.Kainua Aatu30:57+2:4017:23
4.Saartoala Eeli31:28+3:1117:40
5.Haapola Ilmari38:57+10:4021:52
6.Kemppainen VäinöIisu48:18+20:0127:08
7.Kemppainen AatuIisu48:28+20:1127:13
8.Joikitalo MarkusYlikNM48:34+20:1727:17
9.Kemppainen OtsoYlikNM49:35+21:1827:51
10.Kummala ArttuYlikNM49:43+21:2627:55
11.Juutinen Eemeli52:36+24:1929:33
12.Kononen Jyri57:11+28:5432:07
13.Lassi Pesonen65:29+37:1236:47
14.Pitkänen Matti70:41+42:2439:42
15.Karjalainen Alvar74:29+46:1241:50
16.Rsanen Aatos81:42+53:2545:53
17.Antila Klaus113:14+84:5763:36
Rata 10
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Patana TeuvoKoS66:48 -
Rata 11
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnula AhtiKEV13:33 -
Rata 14
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie Miia47:51 -
Rata 15
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Loukusa MarikaIisu82:00 -
Rata 16
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka Aino49:57 -
Rata 17
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka KerttuPohjant58:29 -
Rata 18
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holster-Hemmi MerviPohjant74:40 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. TP, 2019-05-03 17:27:51

  2. TP, 2019-05-30 21:17:18

    Tiistain Oulurastit Rekikylässä 27 km Oulusta Ylikiiminkiin päin. Kartta 1:7500 pääosin uutta aluetta. Kangasmaata, vain yksi kuivatun suon ylitys pisimmillä radoilla.
    A: 6,4 km, B: 4,8 km, C: 3,4 km, D: 1,8 km.
  3. TP, 2019-06-02 14:20:30

    Maksutavat: Käteinen, Smartum seteli, Smartum kortti, Smartum pikamaksu puhelimella, pankkikortti
  4. KT, 2019-06-02 20:10:14

    Parkkeeraus? Onko peltoa vai tielaitaa?
  5. MH, 2019-06-04 14:01:19

    Oisko mitään tarkempaa osoitetta? Google maps ei löydä Rekikylää ja karttalinkki ei toimi.
  6. RJ, 2019-06-04 14:10:15

    Löytyisikö Jurvalantie tai Jumila osoitteella
  7. M, 2019-06-04 14:11:22

    Minulla ekan kommentin linkki toimii.
  8. M, 2019-06-04 14:27:14

    ... ja näköjään Google Mapskin löysi Rekikylän: https://goo.gl/maps/67HJ38PBNU3WXN8NA
  9. TP, 2019-06-04 14:35:33

    Parkkeeraus: On laaja kovapohjainen ja sileähkö pelto maalin vieressä, ei ongelmia. Karttalinkistä vielä 2 km kylätietä keskukseen.
  10. Harrastaja, 2019-06-04 18:13:17

    Kiitos järjestäjille erinomaisesta liikenteenohjauksesta parkkipaikalla!
  11. Mie vaan, 2019-06-04 20:27:17

    Olipa hyvät rastit! C-rata oli erittäin hyvä, tykkäsin! Ja parkkeeraus oli hienolla paikalla. 10 pisteen rastit.
  12. Kuntoilija, 2019-06-04 20:53:28

    A-rata ja maasto olivat hyviä. Pitihän se taas ainakin yhdellä rastilla pummata ja arpoa. Näinhän se menee.
  13. Juha Patsi , 2019-06-04 21:55:34

    Olipa (esi)merkillisen hyvat radat tanaan!
  14. RJ, 2019-06-04 22:25:53

    Pahoittelut karttojen loppumisesta, kaikki kuitenkin saivat lopulta kartan ja pääsivät metsään. Kiitos karttansa uusiokäyttöön luovuttaneille. Runsas osallistujamäärä yllätti järjestäjät.
  15. Well, 2019-06-05 15:20:28

    Mitä Suurimmat Kiitokset kiirettömille suunnistajille työntöavusta takatuupparin saamiseksi pois sateen ja autouran pehmittämältä peltoalueelta!

    Järjestäjille myös kiitos pyyteettömästä vaivannäöstä; rasteja kun oli ihan mukava määrä otettavaksi ja A-ratakin meni läpi kohtuudella lenkkareilla.
  16. TP, 2019-06-05 16:00:18

    Nuijamiesten kotisivulla on Oulurastien ratakartat. Pääsee linkistä https://www.nuijamiehet.n...t/suunnistus/oulu-rastit/
  17. TP, 2019-06-05 16:03:26

    Vielä karttalinkistä: Kun kartat tulevat, klikkaamalla karttaa se suurenee