Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
6.6.2019
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara
Opastus
Mikonmäentie 185, Oulu - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Pertti Haapasalo 040-5500981
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
400
Tulokset päivitetty
6.6.2019 20:35

Tulokset

C-rata.Miehet 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM30:42 -
2.Pesälä Joona33:48+3:06-
3.Grekelä Jaakko35:11+4:29-
4.Koponen Lauri36:11+5:29-
5.Herva Tuomas37:51+7:09-
6.Kauppila Jukka38:09+7:27-
7.Patana Timo38:22+7:40-
8.Lähde Marko38:27+7:45-
9.Häyrynen Roope39:47+9:05-
10.Peisa PaavoSalRe41:26+10:44-
11.Kinnunen RaimoPohjant41:49+11:07-
12.Oja Sami42:29+11:47-
13.Limingoja Jarmo42:31+11:49-
14.Mattila SeppoKoskRi42:31+11:49-
15.Hohtola EsaYliopisto43:48+13:06-
16.Ylimaula Tuomas44:25+13:43-
17.Myllymaa KaukoOulRe44:26+13:44-
18.Leminen Matias44:37+13:55-
19.Puurunen ReijoOuTa44:49+14:07-
20.Korhponen Jesse44:53+14:11-
21.Kopakka Jukka45:49+15:07-
22.Jäntti MattiPohjant46:06+15:24-
23.Veijovaara JormaPohjant47:34+16:52-
24.Haikola Mauri47:51+17:09-
25.Koukkula Jari47:59+17:17-
26.Rahkola Eino48:33+17:51-
27.Suorajärvi MauriPohjant49:01+18:19-
28.Herronen Jouni49:09+18:27-
29.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.49:17+18:35-
30.Kaasinen AulisPohjant50:35+19:53-
31.Näsi JuhoPohjant50:56+20:14-
32.Kukkola MarkkuONMKY51:32+20:50-
33.Paularanta KimmoOLK52:41+21:59-
34.Pelttari Heikki53:05+22:23-
35.Kivinen Juhani53:52+23:10-
36.Pesälä Janne54:14+23:32-
37.Saukko Sami56:08+25:26-
38.Saukkko Nestori56:10+25:28-
39.Luukinen Tuomo59:15+28:33-
40.Ahponen Antti-Jussi59:18+28:36-
41.Virkkala Timo60:35+29:53-
42.Leskinen Jouni61:09+30:27-
43.Ojanperä Manu63:23+32:41-
44.Kaarlejärvi Kai64:07+33:25-
45.Sadiqur Rahaman69:08+38:26-
46.Juutinen Eemeli69:29+38:47-
47.Korkala VeikkoRTG70:27+39:45-
48.Savilakso Niko77:03+46:21-
49.Jokinen Kai78:18+47:36-
50.Pyky EskoKiimU82:35+51:53-
51.Manninen EeroOsVa86:27+55:45-
Kerätär Juha54:38 -
C-rata.Naiset 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lahtinen Maiju36:05 -
2.Kubin MinnaTeam hiihtokonsultti37:41+1:36-
3.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari38:20+2:15-
4.Kouva JohannaKoskRi40:33+4:28-
5.Mutka Aino40:47+4:42-
6.Aatsinki TanjaHaHe42:42+6:37-
7.Mutka KerttuPohjant42:47+6:42-
8.Väisänen Eija42:48+6:43-
9.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari43:59+7:54-
10.Savolainen Reeta44:09+8:04-
11.Lalli TarjaPeRa44:37+8:32-
12.Myllymaa PirkkoOulRe45:36+9:31-
13.Vainikainen Reea46:16+10:11-
14.Kela MirjaOulRe46:34+10:29-
15.Äijälä Sari48:17+12:12-
16.Kauppila KaTRI48:25+12:20-
17.Herronen TarjaOYS/Vapari48:46+12:41-
18.Juuso Julia49:10+13:05-
19.Luukkonen Eerika49:45+13:40-
20.Valkama Anita50:08+14:03-
21.Itkonen TiinaHaHe50:31+14:26-
22.Kallankari SannaKoskRi50:52+14:47-
23.Malm PirkkoOYS/Vapari51:24+15:19-
24.Keränen KatjaSalRe53:14+17:09-
25.Pesonen Päivi53:29+17:24-
26.Kaikkonen LottaKauHa54:12+18:07-
27.Niemi Maija54:42+18:37-
28.Hurskainen Tiina54:48+18:43-
29.Pelkonen MaijaOsVa55:08+19:03-
30.Karvonen AnnePohjant56:39+20:34-
31.Talonen Anna57:09+21:04-
32.Kinnula IrmaOYS/Vapari57:26+21:21-
33.Rahikkala Pirjo58:11+22:06-
34.Piironen Aino59:27+23:22-
35.Aatsinki MirjaVePo59:56+23:51-
36.Määttä Saila60:13+24:08-
37.Lilliputti 61:14+25:09-
38.Arkkola TuulaOYS/Vapari61:37+25:32-
39.Rentola Pauliina62:03+25:58-
40.Hankonen Sointu62:27+26:22-
41.Illikainen Ritva62:32+26:27-
42.Hautajärvi Ritva62:39+26:34-
43.Kangas Noora62:54+26:49-
44.Kivimäki Sanna64:18+28:13-
45.Juntunen Jonna64:20+28:15-
46.Castren Jutta64:27+28:22-
47.Huuskonen AnneOYS/Vapari64:56+28:51-
48.Seppänen Marja65:10+29:05-
49.Ukkola Mervi65:47+29:42-
50.Virkkula MarjaPohjant66:01+29:56-
51.Karjalainen Johanna66:19+30:14-
52.Heikkinen Heini66:20+30:15-
53.Tieksola Tessa67:58+31:53-
54.Salman Jenni68:00+31:55-
55.A-Jalkanen 68:09+32:04-
56.Väänänen MerviOYS/Vapari68:17+32:12-
57.Parkkila TanjaOYS/Vapari68:18+32:13-
58.Laakkonen Sari69:05+33:00-
59.Kukkonen ReettaOYS/Vapari69:07+33:02-
60.Kurttila JaanaIinYr72:45+36:40-
61.Hautamäki Anne73:56+37:51-
62.Pöykkölä HannelePohjant74:03+37:58-
63.Eskola Wilma77:44+41:39-
64.Veijonen Terhi78:37+42:32-
65.Parviainen AnnamariOYS/Vapari80:45+44:40-
66.Saarijärvi Maria81:45+45:40-
67.Vanninen Johanna86:06+50:01-
68.Vuolukka Minna89:09+53:04-
69.Turpeinen Tuuli-Marja89:14+53:09-
70.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari112:36+76:31-
71.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari112:46+76:41-
D-rata.Miehet 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Luoma Jere23:28 -
2.Jutila Sami26:34+3:06-
3.Pietilä KalleIF VP27:09+3:41-
4.Ylimäinen Nooa33:13+9:45-
5.Ylimäinen Nella33:17+9:49-
6.Mannila Otso33:37+10:09-
7.Niemelä EinoOul.Res.36:32+13:04-
8.Kaikkkonen Kaijus38:11+14:43-
9.Hallikainen Oiva38:20+14:52-
10.Saartoala EeliLaive40:38+17:10-
11.Mannila Sisu44:34+21:06-
12.Torvinen Arttu46:17+22:49-
13.Länsitie LukaOsVa46:43+23:15-
14.Nuolioja Elias46:46+23:18-
15.Vuornanen Eemeli49:45+26:17-
16.Pitkänen Matti58:25+34:57-
17.Sergejeff Leo61:15+37:47-
18.Luukkonen Aleksi63:30+40:02-
Ängeslevä Markus42:01 -
D-rata.Naiset 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pruikkonen Ella23:23 -
2.Nuotimo Elina29:06+5:43-
3.Määttä Hilla29:16+5:53-
4.Määttä MallaLänRa30:45+7:22-
5.LaPPALAINEN eEVI33:39+10:16-
6.Rask Jenni35:00+11:37-
7.Hallikainen Seita36:44+13:21-
8.Kanyagia Alisa38:12+14:49-
9.Katajamäki Minna38:25+15:02-
10.Katajamäki Salla38:32+15:09-
11.Anttila Oona39:02+15:39-
12.Vähäkangas Eija40:48+17:25-
13.Lantiainen Katja41:09+17:46-
14.Torvinen Alisa46:47+23:24-
15.Salmi Sirpa56:35+33:12-
16.Leskelä Senni69:50+46:27-
Tiainen Anna-Riikka22:14 -
B-rata.Miehet 5.4 km#5.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tohmola MikaVePo40:39 -
2.Hautala Ilkka43:29+2:50-
3.Eskola PasiSK-Mortis43:52+3:13-
4.Rantapelkonen Tuomo44:57+4:18-
5.Huurinainen KimmoTeam Hyrske45:10+4:31-
6.Terho Janne45:12+4:33-
7.Saartoala Jukka45:24+4:45-
8.Talonen Eero45:31+4:52-
9.Grekelä AnttiHaHe45:32+4:53-
10.Lappalainen AnteroPuolRy45:51+5:12-
11.Uusitalo Ville46:17+5:38-
12.Mikkonen VilleKoskRi46:22+5:43-
13.Halonen VesaPohjant46:45+6:06-
14.Wilen Juhani46:49+6:10-
15.Parkkinen PekkaPohjant47:06+6:27-
16.Malm LauriOSAO47:42+7:03-
17.Rankinen JuhoOulRe47:58+7:19-
18.Lempinen Hannu49:34+8:55-
19.Karsikas Jouni50:05+9:26-
20.Sotaniemi Ville50:50+10:11-
21.Järvelin MarkoPeRa51:13+10:34-
22.Kinnunen EerikPohjant52:18+11:39-
23.Siirilä Jukka52:30+11:51-
24.Pyky AriKiimU52:58+12:19-
25.Huhtanen RaimoKiimU53:07+12:28-
26.Aula Matti53:23+12:44-
27.Lepistö Harri53:26+12:47-
28.Pinola TimoKaSu54:20+13:41-
29.Kukkonen IiroOuTa54:24+13:45-
30.Fredriksson KajPohjant54:34+13:55-
31.Tuohimaa EskoONMKY54:44+14:05-
32.Udd Marko56:26+15:47-
33.Pöykkölä JoukoPohjant56:33+15:54-
34.Rahikkala Esa57:43+17:04-
35.Kiljunen Topi58:51+18:12-
36.Eskelinen Janne59:13+18:34-
37.Juuso Mettälä59:29+18:50-
38.Valkama Mikko59:46+19:07-
39.Mikkonen Vesa-Matti59:47+19:08-
40.Kaikkonen Kari59:58+19:19-
41.Kela MarkoOulRe60:02+19:23-
42.Kellokumpu Seppo60:05+19:26-
43.Haapaniemi NiiloHaHe60:49+20:10-
44.Vainikainen Niilo60:53+20:14-
45.Paaso-Rantala JuhaIinYr61:13+20:34-
46.Saukko Janne61:18+20:39-
47.Pajala AriOHS61:30+20:51-
48.Kinnunen Juha61:47+21:08-
49.Räsänen Mika62:45+22:06-
50.Jämsen Jarmo62:54+22:15-
51.Ala-Mursula Juha63:16+22:37-
52.Runtti Esko63:28+22:49-
53.Kukkohovi ReinoOsVa63:54+23:15-
54.Raino Valtanen64:08+23:29-
55.Pesonen Lauri64:33+23:54-
56.Torkkeli Timo64:45+24:06-
57.Posti HarriKoskRi65:12+24:33-
58.Lampi MattiLNM65:26+24:47-
59.Kallioinen Ari65:59+25:20-
60.Hautajärvi Tarmo66:01+25:22-
61.Väänänen Ari66:31+25:52-
62.Vainio AimoKiimU67:00+26:21-
63.Lehtonen HenriLaiVe68:22+27:43-
64.Luukkonen Simo68:33+27:54-
65.Pelkonen AlpoOsVa68:40+28:01-
66.Peltola Timo70:10+29:31-
67.Kurula JohannesPohjant70:37+29:58-
68.Korpela Juha71:39+31:00-
69.Karhumaa Jouni72:10+31:31-
70.Kaipala RaunoOYS/Vapari74:26+33:47-
71.Mäkinen TapaniOsVa75:49+35:10-
72.Törmänen Petri76:14+35:35-
73.Tolonen MarkkuOulu77:54+37:15-
74.Lahdenkauppi MIka78:12+37:33-
75.Pöyry MattiKiimU78:30+37:51-
76.Sahlman Anssi80:27+39:48-
77.Salminen KariOYUS109:08+68:29-
Tervo ArhiONMKY45:51 -
B-rata.Naiset 5.4 km#5.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaKuoSa44:46 -
2.Loukusa KatriSK-Pohjant49:22+4:36-
3.Hiltunen AnnaYlikNM50:20+5:34-
4.Jaako NiinaOYS/Vapari52:31+7:45-
5.Kela MerjaOulRe57:30+12:44-
6.Sillanpää Kristiina57:34+12:48-
7.Maunu Susanna57:47+13:01-
8.Pökkä Tia58:35+13:49-
9.Isokangas Anne59:26+14:40-
10.Leinonen Anna60:05+15:19-
11.Junes-Kähkölä AnuPohjant60:08+15:22-
12.Liinamaa HelmiPohjant60:13+15:27-
13.Peltokorpi RiikkaOYS Vapari60:16+15:30-
14.Siltala Anne60:36+15:50-
15.Simola LottaOYS/Vapari61:05+16:19-
16.Lappalainen MarikaSalRe61:20+16:34-
17.Luomajoki Katariina61:46+17:00-
18.Vainik AnneliHU62:00+17:14-
19.Kosunen Hanna62:19+17:33-
20.Haataja Riikka62:44+17:58-
21.Marjakangas ElinaOsVa64:01+19:15-
22.Vaarala Anja-LeenaSalRe64:15+19:29-
23.Kukkonen Tiina65:25+20:39-
24.Valkama HannaPohjant65:44+20:58-
25.Keränen Annakaisa65:58+21:12-
26.Hirvikoski HelmiHaHe67:08+22:22-
27.Mäkinen MiiaPuunhallaajat68:23+23:37-
28.Kaarlela Mari-Pauliina68:58+24:12-
29.Pakonen Saana69:00+24:14-
30.Hyvärinen Merja69:13+24:27-
31.Rontti Mia71:16+26:30-
32.KOrpeLA Maarit71:39+26:53-
33.Sillanpää ElinaPohjant71:41+26:55-
34.Käkelä MaijaPuolRy71:55+27:09-
35.Toivanen Maija72:33+27:47-
36.Yli-Eerola IrjaHlT73:54+29:08-
37.Isokangas Nina74:18+29:32-
38.Hynynen KatiOYS/Vapari75:26+30:40-
39.Latvarasku Anna76:01+31:15-
40.Ovaska Heli76:26+31:40-
41.Simonen Mari76:29+31:43-
42.Luiro Taru82:03+37:17-
43.Annunen Iina82:29+37:43-
44.Illikainen Mirja82:54+38:08-
45.Rentola Matleena83:15+38:29-
46.Sergejeff KatiIisu88:04+43:18-
47.Saarni Henna90:34+45:48-
48.Tanskala Eeva-LiisaSalRe96:56+52:10-
Kuusrainen AnniKoskRi60:02 -
A-rata.Miehet 7.1 km#7.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohi KalleKoskRi47:04 -
2.Pörsti Yrjö47:17+0:13-
3.Tauriainen TeemuKEV47:23+0:19-
4.Keskitalo MattiRasTiimi47:33+0:29-
5.Lohi Mikko47:55+0:51-
6.Martikainen JuhaKeuKi48:36+1:32-
7.Peltoniemi Lauri48:44+1:40-
8.Keränen TeemuKaSu49:50+2:46-
9.Nissi Markus50:15+3:11-
10.Kosola VillePohjant50:49+3:45-
11.Kinnunen JukkaPohjant50:59+3:55-
12.Widgren VilleKaSu51:33+4:29-
13.Mehtälä JukkaOsVa51:49+4:45-
14.Hyyppä JarmoPohjant52:08+5:04-
15.Maaninka MikaOsVa52:10+5:06-
16.Nikkari OlliOsVa52:11+5:07-
17.Hongell EsaKoS53:13+6:09-
18.Tahkola Mikko53:18+6:14-
19.Kemppainen Jukka-Pekka53:40+6:36-
20.Järvenpää EsaS-JKL54:11+7:07-
21.Rauhala Antti54:12+7:08-
22.Haapasalo HarriSOK Juurus54:15+7:11-
23.Oravakangas Rami54:36+7:32-
24.Määttä Harri54:46+7:42-
25.Vänttilä Ari55:27+8:23-
26.Juola EeroSK-Pohjant56:41+9:37-
27.Taskila Markku56:55+9:51-
28.Laitinen Antti57:01+9:57-
29.Vornanen Juha58:59+11:55-
30.Seppänen JarnoVaKa59:58+12:54-
31.Mäntylä JuhaOulRe60:18+13:14-
32.Juola SakuKaJu60:57+13:53-
33.Heinonen Joni61:12+14:08-
34.Pitkänen Henri61:30+14:26-
35.Viita AnttiLänRa61:46+14:42-
36.Annunen PetteriPohjant61:47+14:43-
37.Huhtala JuhoOYS/Vapari62:12+15:08-
38.Konttajärvi SeppoOYS Vapari62:28+15:24-
39.Huhta JariHU-4662:38+15:34-
40.Imponen Tuomas62:39+15:35-
41.Roivainen Pekka63:54+16:50-
42.Niskanen AnttiLiminka64:06+17:02-
43.Liinamaa OlliPohjant64:19+17:15-
44.Schroderus Jari64:27+17:23-
45.Aho MikaPohjant64:56+17:52-
46.Oksman JukkaPohjant66:02+18:58-
47.Saari Jukka66:21+19:17-
48.Kähkölä JuhaPohjant66:30+19:26-
49.Hepokangas EdvinLaiVe66:30+19:26-
50.Särkelä Matti66:46+19:42-
51.Turtinen Pauli66:49+19:45-
52.Penttilä Joonavarvarin lepsaus66:53+19:49-
53.Malm Vesa66:54+19:50-
54.Huuhka KaiKiimU66:54+19:50-
55.Passoja MattiPaksumahat67:08+20:04-
56.Heikkinen PasiOulRe68:04+21:00-
57.Ahokas PeetuIitPy68:39+21:35-
58.Teerikangas Matti68:50+21:46-
59.Hökkä Jarmo69:41+22:37-
60.Ryytty EeroPohjant69:52+22:48-
61.Vuoti Mikko70:04+23:00-
62.Yliniemi MattiVePo70:42+23:38-
63.´Toiviainen Antti71:36+24:32-
64.Järvenpää RaimoIisu71:47+24:43-
65.Ollanketo Toni71:56+24:52-
66.Mutka KaiSK-Pohjant73:32+26:28-
67.Riippa IlkkaOulRe73:38+26:34-
68.Maunu Jonne73:49+26:45-
69.Tölli Matti74:25+27:21-
70.Pääkkönen JarmoKiimU74:38+27:34-
71.Malinen Topi76:07+29:03-
72.Rämö Jouko78:58+31:54-
73.Peltokangas TarmoORUK80:20+33:16-
74.Määttä Jaakko81:19+34:15-
75.Kaikkonen Lasse81:38+34:34-
76.Heikkinen Mika81:47+34:43-
77.Andsten Marko82:37+35:33-
78.Antila Pentti82:38+35:34-
79.Tanskala MikkoSalRe82:55+35:51-
80.Heikkinen Markku83:07+36:03-
81.Pyhtilä Veli84:22+37:18-
82.Kinnunen Matti86:33+39:29-
83.Luodonpää RistoAlatPi87:13+40:09-
84.Eronen Ville90:12+43:08-
85.Pirttiaho Lauri92:27+45:23-
86.Tapio Hautala92:41+45:37-
87.Kivinen Janne103:13+56:09-
88.Kivimäki Tuomo105:19+58:15-
Isokoski Erkki54:14 -
Moilanen JariPohjant76:20 -
Ovaska KimmoHikiset Siivut81:29 -
Tuppurainen SimoPohjant68:51 -
A-rata.Naiset 7.1 km#7.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuopio AinoPelPo55:51 -
2.Hyvärinen HennaPohjant58:25+2:34-
3.Hokkanen AnniPohjant64:22+8:31-
4.Alanen Pälvi69:53+14:02-
5.Alanen-Haataja Tiina70:47+14:56-
6.Klasila SatuOYS/Vapari76:34+20:43-
7.Ylisiurua TiinaVePo76:41+20:50-
8.Loukkola Saara79:17+23:26-
9.Nivala Maija79:22+23:31-
10.Widgren PaulaOYS/Vapari81:10+25:19-
11.Hirvikoski KirsiHaHe82:22+26:31-
12.Turkka Laura85:29+29:38-
13.Pietilä Riikka95:55+40:04-
14.Tanner Elina96:30+40:39-
15.Huisman Imge96:52+41:01-
16.Mäkinen PäiviOsVa98:42+42:51-
17.Vänttilä Heidi99:47+43:56-
18.Lukkarila NiinaOYS/Vapari103:08+47:17-
Rata 9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jaako MikkoPohjant0:00 -
Rata 10
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinomaa Risto31:12 -
Rata 11
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemelä UrpoPohjant58:21 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant73:17 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2019-05-28 12:09:28

    Oulurastit 6.6.2019 Sankivaarassa.

    Tarjolla:
    A-rata 7.1 km / 20 rastia
    B-rata 5.4 km / 13 rastia
    C-rata 3.5 km / 10 rastia
    D-rata 2.1 km / 6 rastia

    Kisakeskus on Sankivaaran hiihtostadionilla, josta lähtöön matkaa noin 600 m. Huomioikaa kielletyt alueet eli golfkenttä, hiihtostadionin ampumarata ja kielletyksi merkityt pellot. A- ja B-rata ylittävät Mikonmäentien kahteen otteeseen. Erillisiä ylityspaikkoja ei ole määritelty, joten noudattakaa tietä ylittäessänne varovaisuutta!

    Tulkaahan sankoin joukoin suunnistamaan!

    Ratamestari Mikko S.
  2. Mikael väliheikki, 2019-06-06 08:05:19

    Hulluna hiihtoon myyntikärry paikalla!