Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
11.6.2019
Järjestäjä
Kiimingin Urheilijat
Paikka
Laivakangas
Opastus
Kuusamontieltä 14 km Oulusta, Eläkeliiton PM-kisat - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, RR ja pyörä, yhteyshenkilö: Heimo Pelkonen
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
379
Tulokset päivitetty
11.6.2019 21:14

Tulokset

A-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuopio AinoPelPo43:15 7:43
2.Hyvärinen HennaPohjant43:47+0:327:49
3.Tanner Elina49:11+5:568:46
4.Kaijanen TyttiLänRa49:11+5:568:46
5.Liinamaa EllaPohjant50:26+7:119:00
6.Kubin MinnaTeam hiihtokonsultti50:30+7:159:01
7.Turkka Laura51:02+7:479:06
8.Liinamaa JohannaPohjant52:31+9:169:22
9.Santaniemi Merja53:09+9:549:29
10.Nivala Maija53:24+10:099:32
11.Auvinen Annu55:15+12:009:51
12.Vaarala Anja-LeenaSalRe55:54+12:399:58
13.Dahlbacka Marjo57:06+13:5110:11
14.Luomajoki Katariina58:05+14:5010:22
15.Vuolteenaho Jenni60:39+17:2410:49
16.Aikio OutiOYS Vapari60:56+17:4110:52
17.Simola LottaOYS/Vapari61:35+18:2010:59
18.Isokangas Anne62:04+18:4911:05
19.Kukkonen Tiina62:08+18:5311:05
20.Sillanpää Kristiina62:08+18:5311:05
21.Mutka HannaOYS/Vapari64:07+20:5211:26
22.Mäkinen PäiviOsVa65:30+22:1511:41
23.Jämsä KirsiHaHe66:51+23:3611:56
24.Peteri PiaOYS/Vapari68:31+25:1612:14
25.Isokangas Nina69:11+25:5612:21
26.Vääräniemi Katri73:50+30:3513:11
27.Moilanen Mari78:20+35:0513:59
28.Rentola Matleena87:56+44:4115:42
29.Haataja Maarit88:46+45:3115:51
Heikkinen Sanna65:06 11:37
Kettu Marjanne52:27 9:21
KOrpeLA Maarit105:16 18:47
A-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tornberg Juho32:30 5:48
2.Oravakangas Rami32:36+0:065:49
3.Haataja Eetu33:38+1:086:00
4.Runtti JanneKiimU33:57+1:276:03
5.Palosaari MikkoKiimU35:05+2:356:15
6.Nissi Markus35:20+2:506:18
7.Kosola VillePohjant35:41+3:116:22
8.Huhtala JuhoOYS/Vapari38:17+5:476:50
9.Rauhala Antti38:19+5:496:50
10.Säkkinen Mika38:42+6:126:54
11.Siira Marko38:57+6:276:57
12.Keränen TeemuKaSu39:24+6:547:02
13.Maaninka MikaOsVa39:32+7:027:03
14.Rusanen Jukka39:44+7:147:05
15.Alaperä ArttuPohjant40:24+7:547:12
16.Roivainen Pekka40:34+8:047:14
17.Hyvönen PanuPohjant40:41+8:117:15
18.Ukkola SakariPohjant40:47+8:177:16
19.Norrkniivilä JaakkoOsVa41:12+8:427:21
20.Sillanpää TommiPohjant41:22+8:527:23
21.Suomala Ville41:35+9:057:25
22.Leinonen Mikko41:37+9:077:25
23.Aho MikaPohjant41:59+9:297:29
24.Manninen AriNiS42:23+9:537:34
25.Nikula JuhoKaJu42:33+10:037:35
26.Maunu Jonne42:55+10:257:39
27.Koutonen MikkoYlivKu43:11+10:417:42
28.Kemppainen Jukka-Pekka43:15+10:457:43
29.Yliniemi MattiVePo43:30+11:007:46
30.Mikkonen VilleKoskRi43:31+11:017:46
31.Puurunen OlliOuTa43:36+11:067:47
32.Kaukua Jaakko43:46+11:167:48
33.Widgren VilleKaSu44:05+11:357:52
34.Holappa TeuvoVePo44:13+11:437:53
35.Huhta JariHU-4645:23+12:538:06
36.Lempinen Hannu45:26+12:568:06
37.Aska Hannu45:40+13:108:09
38.Keisu Samuli45:42+13:128:09
39.Tuppurainen SimoPohjant45:44+13:148:10
40.Koskela JarkkoOFXD45:50+13:208:11
41.Peteri Lauri46:22+13:528:16
42.Nikkari OlliOsVa46:55+14:258:22
43.Isolahti MikaPohjant47:18+14:488:26
44.Halonen VesaPohjant47:19+14:498:26
45.Jeskanen JuhaHaHe47:30+15:008:28
46.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus48:05+15:358:35
47.Järvenpää RaimoIisu48:06+15:368:35
48.Oksman JukkaPohjant48:39+16:098:41
49.Nissinen JoniPohjant48:44+16:148:42
50.Seppänen JarnoVaKa49:09+16:398:46
51.Kivinen Janne49:14+16:448:47
52.Liinamaa OlliPohjant49:33+17:038:50
53.Niemelä UrpoPohjant49:42+17:128:52
54.Harjula AleksiHiihtokonsultti50:25+17:559:00
55.Fredriksson KajPohjant50:29+17:599:00
56.Mäntylä JuhaOulRe50:52+18:229:05
57.Mutka KaiSK-Pohjant51:29+18:599:11
58.Hautamaki Samu51:33+19:039:12
59.Hepokangas EdvinLaiVe51:36+19:069:12
60.Tervo ArhiONMKY51:38+19:089:13
61.Vuoti Mikko52:24+19:549:21
62.Ollanketo Toni52:44+20:149:25
63.Myllylä JukkaPohjant52:48+20:189:25
64.Haarala Jyrki52:54+20:249:26
65.Laurila MikaKoskRi53:28+20:589:32
66.Pulju OulaOK kunto OK53:49+21:199:36
67.Kellokumpu Seppo54:47+22:179:46
68.Penttilä Joonavarvarin lepsaus55:26+22:569:53
69.Kestilä AleksiOYUS56:34+24:0410:06
70.Heikkinen Markku57:10+24:4010:12
71.Paaso-Rantala PerttiIiY58:13+25:4310:23
72.Hökkä Jarmo58:30+26:0010:26
73.Antila Pentti58:48+26:1810:30
74.Alatalo SamiOsVa61:45+29:1511:01
75.Kalliokoski Ossi62:07+29:3711:05
76.Hanhela MaunoHaHe62:43+30:1311:11
77.´Toiviainen Antti63:19+30:4911:18
78.Peltokorpi Jorma64:48+32:1811:34
79.Vainionpää Ville65:05+32:3511:37
80.Raino Valtanen65:37+33:0711:43
81.Simonen TuomasPohjant67:26+34:5612:02
82.Pyhtilä Veli67:47+35:1712:06
83.Aho Janne67:52+35:2212:07
84.Pietilä Ilkka68:19+35:4912:11
85.Kivipudas Eero69:05+36:3512:20
86.Eronen Ville69:54+37:2412:28
87.Tölli Matti73:02+40:3213:02
88.Vääräniemi AskoNOKIA73:43+41:1313:09
89.Alhainen Petri75:05+42:3513:24
Ahokas PeetuIitPy46:57 8:23
Korpela Juha105:12 18:47
Posti HarriKoskRi59:43 10:39
Saari Jukka49:16 8:47
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant38:26 8:10
2.Backmann SaanaIinYr41:14+2:488:46
3.Niinimäki RiittaOYS/Vapari42:09+3:438:58
4.Aalto PirjoPohjant42:35+4:099:03
5.Heino SannaS-200042:35+4:099:03
6.Marjala Pia-RiittaPohjant45:45+7:199:44
7.Kuusrainen AnniKoskRi45:57+7:319:46
8.Näsi JuliaanaKuoSu46:41+8:159:55
9.Äijälä Sari46:48+8:229:57
10.Salonpää KaarinaOYS/Vapari48:25+9:5910:18
11.Palmi SaraKoskRi48:38+10:1210:20
12.Holma Kaisu49:03+10:3710:26
13.Saarela Iisa49:50+11:2410:36
14.Nikula Elina50:42+12:1610:47
15.Maunu Susanna50:43+12:1710:47
16.Kouva JohannaKoskRi50:57+12:3110:50
17.Lalli TarjaPeRa51:00+12:3410:51
18.Väisänen Eija51:04+12:3810:51
19.Haataja Riikka51:15+12:4910:54
20.Koivuniemi JennyKiikKi52:07+13:4111:05
21.Saartoala PäiviOYS/Vapari52:28+14:0211:09
22.Ryytty Mervisk pohjantähti52:38+14:1211:11
23.Keränen Maija-Helena53:11+14:4511:18
24.Nikula Essi53:19+14:5311:20
25.Haaraniemi Elisa55:15+16:4911:45
26.Liinamaa HelmiPohjant55:54+17:2811:53
27.Kallunki Anna56:28+18:0212:00
28.Isolaht Anna-Kaisa57:27+19:0112:13
29.Hakala Krista57:42+19:1612:16
30.Huotari SariPohjant57:49+19:2312:18
31.Sassi Paula60:25+21:5912:51
32.Hyvönen Outi63:35+25:0913:31
33.Kinnula IrmaOYS/Vapari63:36+25:1013:31
34.Ylänne Sini63:41+25:1513:32
35.Kauppila KaTRI64:40+26:1413:45
36.Immonen KaijaOYS/Vapari65:33+27:0713:56
37.Nissinen MariannePohjant66:27+28:0114:08
38.Hannuksela Katja69:42+31:1614:49
39.Kyösti Aino72:06+33:4015:20
40.Pöyry Virve72:12+33:4615:21
41.Juola Hanna73:02+34:3615:32
42.Jurvakainen HeliKiimU74:04+35:3815:45
43.Vainikainen Reea75:46+37:2016:07
44.Simonen Mari80:45+42:1917:10
45.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant83:22+44:5617:44
46.Alaraasakka Riitta-LiisaIisu85:01+46:3518:05
47.Arkkola TuulaOYS/Vapari88:32+50:0618:50
48.Hynynen KatiOYS/Vapari88:39+50:1318:51
Keränen KatjaSalRe61:51 13:09
Sillanpää ElinaPohjant61:44 13:08
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Apilo Olli30:13 6:25
2.Järvenpää EsaS-JKL32:38+2:256:56
3.Kallatsa Mikko34:33+4:207:21
4.Grekelä AnttiHaHe34:34+4:217:21
5.Höynälä JoukoPaksumahat34:53+4:407:25
6.Hallikainen SamuliLaive35:34+5:217:34
7.Heino PetteriKoS35:35+5:227:34
8.Räisänen KariKiimU36:05+5:527:40
9.Rankinen JuhoOulRe36:42+6:297:48
10.Tervaskanto MikaelKoskRi37:59+7:468:04
11.Maikku Sakari39:15+9:028:21
12.Suomala Klaus39:32+9:198:24
13.Kukkonen IiroOuTa40:12+9:598:33
14.Ahvenlampi Henri40:22+10:098:35
15.Pätsi Markus40:22+10:098:35
16.Siirilä Jukka41:16+11:038:46
17.Pietilä AnttiPaksumahat41:46+11:338:53
18.Saukko Sami42:01+11:488:56
19.Vainikainen Niilo42:03+11:508:56
20.Leukkunen Marko42:07+11:548:57
21.Kuivalainen MarkkuIisu42:08+11:558:57
22.Reinman ValtteriOYS/Vapari42:44+12:319:05
23.Sotaniemi Ville42:59+12:469:08
24.Soini ToniPateniemen Yöhaukat43:24+13:119:14
25.Pyky AriKiimU43:26+13:139:14
26.Holma ErkkiOulRe43:35+13:229:16
27.Aula Matti43:46+13:339:18
28.Haajanen JuhaPohjant43:51+13:389:19
29.Peltola Timo44:13+14:009:24
30.Talonen Eero44:23+14:109:26
31.Kariniemi MarkkuPohjant44:51+14:389:32
32.Marttila Ville45:38+15:259:42
33.Männistö Perttu45:55+15:429:46
34.Mäkinen TapaniOsVa46:18+16:059:51
35.Alaraasakka Eero46:22+16:099:51
36.Kurtti Kyösti46:57+16:449:59
37.With Mikko47:50+17:3710:10
38.Karjalainen MattiHeVo48:03+17:5010:13
39.Pinola TimoKaSu48:18+18:0510:16
40.Rahikkala Esa48:42+18:2910:21
41.Kauppila Jukka48:44+18:3110:22
42.Karhumaa Jouni50:10+19:5710:40
43.Lepistö Harri51:48+21:3511:01
44.Kaasinen AulisPohjant51:57+21:4411:03
45.Kähkölä Aarne52:06+21:5311:05
46.Kaipala RaunoOYS/Vapari52:55+22:4211:15
47.Saartoala Jukka53:02+22:4911:17
48.Keränen Kimmo53:04+22:5111:17
49.Runtti Esko53:34+23:2111:23
50.Juuso Mettälä54:00+23:4711:29
51.Kilpeläinen VeikkoVaKa54:15+24:0211:32
52.Tolonen MarkkuOulu54:49+24:3611:39
53.Väänänen Ari55:29+25:1611:48
54.Vänttilä Jaakko56:20+26:0711:59
55.Hanhineva Tero56:55+26:4212:06
56.Väyrynen Tero57:02+26:4912:08
57.Marjala SakariPohjant58:32+28:1912:27
58.Kurula JohannesPohjant58:43+28:3012:29
59.Kallioinen Ari61:48+31:3513:08
60.Tanskanen Jouni62:08+31:5513:13
61.Pätsi Juha62:35+32:2213:18
62.Kinnula AhtiKEV63:26+33:1313:29
63.Lehtonen HenriLaiVe63:33+33:2013:31
64.Saukko Janne64:40+34:2713:45
65.Alatalo Mikko65:15+35:0213:52
66.Korhonen Ari66:57+36:4414:14
67.Autio Mikko68:33+38:2014:35
68.Hannuksela Jooel69:43+39:3014:50
69.Nikula Lauri74:22+44:0915:49
70.Koskimäki Harri74:35+44:2215:52
71.Räsänen Mika76:05+45:5216:11
72.Salminen KariOYUS94:48+64:3520:10
Koivumaa Jussi40:28 8:36
Laudenkauppi Mika74:58 15:57
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palosaari MaijuKiimU33:23 9:16
2.Rajakangas SusannaKiimU33:37+0:149:20
3.Haapasalo HeidiPohjant33:39+0:169:20
4.Pesälä Riina37:34+4:1110:26
5.Petäsnoro Anniiina40:05+6:4211:08
6.Hurskainen Tiina40:21+6:5811:12
7.Länsitie Miia41:41+8:1811:34
8.Karjalainen Satu42:15+8:5211:44
9.Hyvärinen Merja42:15+8:5211:44
10.Huotari MaijaPohjant43:10+9:4711:59
11.Ohtamaa Kaisa43:59+10:3612:13
12.Kyntömaa Annukka44:54+11:3112:28
13.Herronen TarjaOYS/Vapari45:01+11:3812:30
14.Antila Susanna45:28+12:0512:37
15.Malm PirkkoOYS/Vapari45:49+12:2612:43
16.Riikonen Lumi45:49+12:2612:43
17.Mourujärvi Johanna47:15+13:5213:07
18.Veijonen Terhi47:33+14:1013:12
19.Heikkinen AadaPohjant49:04+15:4113:37
20.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant49:20+15:5713:42
21.Kujala Teija49:38+16:1513:47
22.Tuikkala Päivi49:59+16:3613:53
23.Pietilä Jaana50:48+17:2514:06
24.Aatsinki MirjaVePo53:01+19:3814:43
25.Puolakanaho PäiviOYS Vapari53:19+19:5614:48
26.Mertaniemi Kirsi54:06+20:4315:01
27.Antila Riitta54:06+20:4315:01
28.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari55:59+22:3615:33
29.Heinikoski Saija56:15+22:5215:37
30.Ylitalo Manta56:17+22:5415:38
31.Mahlakaarto Suvi56:30+23:0715:41
32.Nevala Nina56:33+23:1015:42
33.Vähäkangas Eija56:49+23:2615:46
34.Pesonen Päivä57:29+24:0615:58
35.Ylitolonen Marjukka57:44+24:2116:02
36.Alatalo Päivi58:01+24:3816:06
37.Kortetjärvi Saija58:32+25:0916:15
38.Rasmus Suvi58:45+25:2216:19
39.Juntunen Jonnaoys vapari59:18+25:5516:28
40.Kivimäki SannaOYS/Vapari59:20+25:5716:28
41.Ronkainen Justiina59:35+26:1216:33
42.Karvonen AnnePohjant59:37+26:1416:33
43.Rahikkala Pirjo62:31+29:0817:21
44.Jokikokko TarjaOuTa62:58+29:3517:29
45.Väänänen MerviOYS/Vapari63:01+29:3817:30
46.Lantiainen Katja63:11+29:4817:33
47.Tainijoki Mira64:43+31:2017:58
48.Eskola Wilma65:39+32:1618:14
49.Strömberg Tuula67:19+33:5618:41
50.Marttila Kaisa71:50+38:2719:57
51.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari79:46+46:2322:09
52.Höynälä SariPaksumahat82:11+48:4822:49
53.Seitamo Paula94:08+60:4526:08
Castren Jutta75:04 20:51
Jokela RiittaYlikNM43:25 12:03
Järvi Seliina96:55 26:55
Kaukua Sanni40:01 11:06
Koivumaanaho Ja69:11 19:13
Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari79:59 22:13
Virkkula MarjaPohjant63:04 17:31
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Wilen Juhani26:21 7:19
2.Kela Lari27:18+0:577:35
3.Jokela Roope29:34+3:138:12
4.Grekelä Jaakko32:21+6:008:59
5.Räisänen Jukka33:43+7:229:21
6.Broström MattiKoskRi34:09+7:489:29
7.Suomio PekkaPohjant34:53+8:329:41
8.Kurula JuhaniPohjant35:48+9:279:56
9.Juuso HannuOYUS36:16+9:5510:04
10.Näsi JuhoPohjant37:22+11:0110:22
11.Honkanen Esa37:58+11:3710:32
12.Mattila SeppoKoskRi38:16+11:5510:37
13.Ahopelto RoopeIisu38:34+12:1310:42
14.Pesälä Janne39:22+13:0110:56
15.Taivaloja JormaHaHe39:46+13:2511:02
16.Pietilä MarkkuOsVa40:06+13:4511:08
17.Kesäniemi Markku40:08+13:4711:08
18.Rahkola Eino40:23+14:0211:13
19.Kivinen Juhani40:30+14:0911:15
20.Heinikoski KaleviKoskRi40:30+14:0911:15
21.Ukkola SanteriSK-Pohjant40:53+14:3211:21
22.Pelkonen ToivoYlikNM41:27+15:0611:30
23.Huhtala Jari42:32+16:1111:48
24.Jutila Sami44:26+18:0512:20
25.Lukkarinen MikkoPohjant45:04+18:4312:31
26.Herronen Jouni45:15+18:5412:34
27.Lind Matti47:49+21:2813:16
28.Jäntti MattiPohjant50:06+23:4513:55
29.Pesola Jani50:28+24:0714:01
30.Kerätar 51:36+25:1514:20
31.Sarpola Simo56:18+29:5715:38
32.Kaarela Hannu67:28+41:0718:44
33.Luukkonen Harri67:36+41:1518:46
34.Muhonen Mauri88:36+62:1524:36
35.Oinas Inka96:52+70:3126:54
Kaarlejärvi Kai75:12 20:53
Määttä Akseli40:06 11:08
Nikula Risto30:09 8:22
Oinas Aleksi97:07 26:58
Patana TeuvoKoS39:52 11:04
Suomala Väinö50:13 13:56
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pasuri Iina24:16 11:33
2.Niinimäki NelliPohjant26:08+1:5212:26
3.Talvensaari Iina31:56+7:4015:12
4.Autio Veera34:48+10:3216:34
5.Anttila Oona35:14+10:5816:46
6.Mettovaara Merja36:23+12:0717:19
7.Talonen Milda37:46+13:3017:59
8.Toivonen Eeva40:15+15:5919:10
9.Keränen HelenaOYS/Vapari51:28+27:1224:30
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma Sampo27:57 13:18
2.Suomala Heimo28:02+0:0513:20
3.Suomala Valde28:29+0:3213:33
4.Saartoala EeliLaive30:23+2:2614:28
5.Rajakangas AleksiKiimU37:15+9:1817:44
6.Hallikainen Oiva41:39+13:4219:50
7.usanen Aatos48:02+20:0522:52
8.Arffman Antti52:25+24:2824:57
9.Aho JormaLaive52:42+24:4525:05
10.Otto Risto53:32+25:3525:29
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako MikkoPohjant41:15 -
Rata 10
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinikoski KaukoKoskRi45:13 -
2.Mikkonen AlpoOYS/Vapari48:52+3:39-
3.Sadiqur Rahaman92:44+47:31-
Rata 11
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hokkanen Matti22:48 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Malm LauriOSAO44:42 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lukkarila NiinaOYS/Vapari72:53 -
Rata 15
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivula IlkkaPohjant55:54 -
Rata 16
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1. 40:49 -
Rata 17
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Uusitalo Emma99:03 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. KiimU, 2019-06-07 22:21:50

    Laivakankaan Oulurastien ratatiedot:
    A-rata 5.8 km 14 rastia
    B-rata 4.7 km 13 rastia
    C-rata 3.6 km 13 rastia
    D-rata 2.1 km 8 rastia

    Kartan mittakaava 1:7500. Maasto on polkurikasta jäkäläkangasta ja vanhaa soramonttualuetta.

    RR- ja pyöräratoja ei tähän tapahtumaan tehdä. Lauantaina alueella on MuddyX 4 h pyöräsuunnistus ja keskiviikkona on pyörärata KoskRilla IdeaParkissa. Maanantaina on lasten ja nuorten Pokaalijahti Tahkokankaalla, jossa on tarjolla RR- ja TR-radat.

    Suunnistuksen jälkeen voi talviturkin jättää pulahtamalla Jäälin keitaalla.
  2. Kyselijä, 2019-06-11 06:42:41

    Voiko tänä vuonna maksaa Smartumilla (SmartumPay nykyään), kuitti tulostettuna mukaan?
  3. Mikael Väliheikki, 2019-06-11 11:54:20

    Hulluna Hiihtoon myyntiauto myymässä suunnistustarvikkeita.
    Tervetuloa ostoksille.
  4. Kiimu, 2019-06-11 12:41:41

    Maksuna käyvät käteisen lisäksi smartum-, tyky- ja virikesetelit sekä kuitti smartum verkkomaksusta.
  5. suuntaaja, 2019-06-11 22:28:18

    Kiitos mukavista rasteista. Rastikoodin kirjaaminen heti rastin numeron perään oli mukava juttu.