Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
18.6.2019
Järjestäjä
Oulun NMKY
Paikka
Saarinen
Opastus
Tieltä 848 Siltalehdon kohdalta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: ABCD, yhteyshenkilö: Markku Heikka , p. 040 0683258
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
275
Tulokset päivitetty
18.6.2019 21:04

Tulokset

A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turtinen SatuYlikNM60:30 10:15
2.Nivala Maija62:35+2:0510:36
3.Loukkola Saara62:40+2:1010:37
4.Hyvärinen HennaPohjant69:15+8:4511:44
5.Karsikas Mari72:13+11:4312:14
6.H Sannaeino74:36+14:0612:38
7.Marjala Pia-RiittaPohjant75:15+14:4512:45
8.Mattila OrvokkiPohjant81:14+20:4413:46
9.Haapasalo KirstiPohjantähti83:36+23:0614:10
10.Mäkinen PäiviOSVA86:39+26:0914:41
11.Liinamaa EllaPohjant87:40+27:1014:51
12.Päkkilä SuviHaHe88:56+28:2615:04
13.Juntunen JohannaIinYr91:11+30:4115:27
14.Kuusrainen Anni93:45+33:1515:53
15.Heinikoski Saija94:09+33:3915:57
16.Nissinen MariannePohjant101:51+41:2117:15
17.Vääräniemi Katri132:13+71:4322:24
Mutka HannaOYS Vapari90:20 15:18
Raninen Ella79:20 13:26
Saartoala Päivi73:35 12:28
Santaniemi MerjaOSVA9:04 1:32
Takalo SusannaOSVA88:30 15:00
A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant38:44 6:33
2.Hiltunen JuhoONMKY44:10+5:267:29
3.Haapasalo HarriSOK Juurus46:27+7:437:52
4.Keränen TeemuKaSu47:15+8:318:00
5.Juuso KinnunenPohjant48:35+9:518:14
6.Kemppainen Jukka-Pekka49:43+10:598:25
7.Holappa ArtoYlikNM51:35+12:518:44
8.Heino PetteriLänRa51:36+12:528:44
9.Suomala Ville52:53+14:098:57
10.Rauhala Antti53:15+14:319:01
11.Grekelä HeikkiPohjant53:29+14:459:03
12.Seppänen JarnoVaKa54:16+15:329:11
13.Kotaniemi JuhaKoskRi55:05+16:219:20
14.Säkkinen Mika55:11+16:279:21
15.Konttajärvi SeppoVePo55:12+16:289:21
16.Kemppainen VesaIisu55:22+16:389:23
17.Pitkänen Henri55:53+17:099:28
18.Hautala Ilkka56:17+17:339:32
19.Juola SakuKaJu56:44+18:009:36
20.Mikkonen VilleKoskRi57:43+18:599:46
21.Ahonen Arto58:25+19:419:54
22.Liinamaa OlliPohjant59:49+21:0510:08
23.Jurvakainen MikaKiimU61:04+22:2010:21
24.Laurila MikaKoskRi61:39+22:5510:26
25.Päivärinta JuhaniKiimU61:45+23:0110:27
26.Oravakangas Rami61:50+23:0610:28
27.Höynälä JoukoPaksumahat61:56+23:1210:29
28.Nikula PasiOuTa61:56+23:1210:29
29.Aho MikaPohjant63:07+24:2310:41
30.Ryytty EeroPohjant65:03+26:1911:01
31.Kela Lari67:27+28:4311:25
32.Verronen Mika69:11+30:2711:43
33.Karsikas Jouni72:09+33:2512:13
34.Nissinen JoniPohjant72:49+34:0512:20
35.Kaukua JaakkoHaHe73:58+35:1412:32
36.Saari Jukka74:35+35:5112:38
37.Sillanpää Joonas74:39+35:5512:39
38.Heikkinen MarkkuRasHy76:38+37:5412:59
39.Koskela Jarkko76:46+38:0213:00
40.Mutka KaiPohjant76:53+38:0913:01
41.Hepokangas EdvinLaiVe76:54+38:1013:02
42.Mattila Juho78:37+39:5313:19
43.Kellokumpu Seppo78:44+40:0013:20
44.Vuoti Mikko79:26+40:4213:27
45.Räsänen Mika81:11+42:2713:45
46.Otsukka Jani82:53+44:0914:02
47.Mäkinen TapaniOSVA83:44+45:0014:11
48.Simonen TuomasPohjant89:11+50:2715:06
49.Kivinen Janne90:41+51:5715:22
50.Kantola Veli-Matti91:18+52:3415:28
51.Antila Pentti91:33+52:4915:31
52.Keinänen KimmoPohjant93:59+55:1515:55
53.Heinikoski KaukoKoskRi94:07+55:2315:57
54.Peltokorpi Jorma94:09+55:2515:57
55.Raino Valtanen96:25+57:4116:20
56.Pelkonen AlpoOSVA96:48+58:0416:24
57.Eronen Ville101:50+63:0617:15
58.Heinämaa Risto105:45+67:0117:55
59.Vääräniemi AskoONMKY132:10+93:2622:24
Härkönen SamiOuTa49:53 8:27
Korhonen Jesse79:29 13:28
B-rata, naiset 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Luukkanen Petri49:23 10:58
2.Sillanpää Kristiina52:30+3:0711:40
3.Aikio OutiOYS Vapari58:31+9:0813:00
4.Pöyhtäri Mari58:47+9:2413:03
5.Aalto PirjoPohjant59:21+9:5813:11
6.Ryytty MerviPohjant59:34+10:1113:14
7.Pajala EllaOHS62:59+13:3613:59
8.Holster-Hemmi MerviPohjant63:09+13:4614:02
9.Liinamaa JohannaPohjant63:36+14:1314:08
10.Tuunanen Maria64:42+15:1914:22
11.Korppinen LauraKoskRi64:51+15:2814:24
12.Kela MerjaOulRe66:44+17:2114:49
13.Hyvärinen Merja68:13+18:5015:09
14.Maunu Susanna68:28+19:0515:12
15.Kaijanen TyttiLänRa68:38+19:1515:15
16.Kouva JohannaKoskRi70:17+20:5415:37
17.Tammelin Saila72:45+23:2216:10
18.Keränen Maija-Helena76:19+26:5616:57
19.Hurskainen Tiina79:28+30:0517:39
20.Räinä Susanna83:37+34:1418:34
21.Sirkeinen Eeva95:18+45:5521:10
22.Hakala Krista99:01+49:3822:00
23.Hautajärvi Ritva99:48+50:2522:10
24.Rentola Matleena101:50+52:2722:37
25.Saastamoinen Riikka103:10+53:4722:55
26.Pelkonen MaijaOSVA104:51+55:2823:18
27.Rontti Mia109:30+60:0724:20
28.Typpö Marjut109:36+60:1324:21
Aatsinki Elina56:17 12:30
Lithovius Aino-EevaOSVA88:51 19:44
B-rata, miehet 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry RoopePohjant38:53 8:38
2.Airaksinen RistoOuTa40:37+1:449:01
3.Räisänen KariKiimU40:38+1:459:01
4.Pesälä Joona44:12+5:199:49
5.Pätsi MarkusPosPy44:53+6:009:58
6.Rantapelkonen TuomoONMKY45:08+6:1510:01
7.Kela MarkoOulRe45:25+6:3210:05
8.Alatalo MikkoYNM45:53+7:0010:11
9.Grekelä AnttiHaHe46:43+7:5010:22
10.Räisänen Jukka47:06+8:1310:28
11.Haajanen JuhaPohjant47:34+8:4110:34
12.Ukkola SakariPohjant48:08+9:1510:41
13.Malm LauriReima49:10+10:1710:55
14.Kinnunen Mikko49:14+10:2110:56
15.Wilen Juhani49:31+10:3811:00
16.Pelkonen Hannu49:33+10:4011:00
17.Siirilä Jukka49:35+10:4211:01
18.Nuolioja VesaPohjant50:15+11:2211:10
19.Udd Marko50:46+11:5311:16
20.Nummi EinoVaKa51:13+12:2011:22
21.Soini ToniKyS51:28+12:3511:26
22.Herva TuomasPohjant53:00+14:0711:46
23.Kaasinen AulisPohjant53:36+14:4311:54
24.Marttila Ville55:49+16:5612:24
25.Malinen Topi57:01+18:0812:40
26.Pyky AriKiimU57:35+18:4212:47
27.Huhtanen RaimoKiimU57:41+18:4812:49
28.Hanhela MaunoHaHe57:52+18:5912:51
29.Peltola Timo57:54+19:0112:52
30.Pääkkönen Sami58:28+19:3512:59
31.Honkanen Esa58:45+19:5213:03
32.Kosamo Tommi59:22+20:2913:11
33.Uusitalo Ville60:27+21:3413:26
34.Tanskanen Jouni62:11+23:1813:49
35.Suomio PekkaPohjant62:17+23:2413:50
36.Lukkarinen OlaviPohjant62:49+23:5613:57
37.Pajala AriOHS63:04+24:1114:00
38.Taivaloja JormaHaHe63:11+24:1814:02
39.Kauma HeikkiOYS Vapari63:36+24:4314:08
40.Tuunanen Jari64:07+25:1414:14
41.Pinola TimoKaSu65:28+26:3514:32
42.Kariniemi Markku65:45+26:5214:36
43.Puurunen ReijoOuTa66:41+27:4814:49
44.Kinnunen Juha69:19+30:2615:24
45.Mäkinen JuhaniSalRe69:45+30:5215:30
46.Pöyry MattiKiimU69:47+30:5415:30
47.Runtti Esko70:05+31:1215:34
48.Niemelä JuhaKeuKi71:07+32:1415:48
49.Ukonmaanaho Antti71:21+32:2815:51
50.Haverinen Erkki71:36+32:4315:54
51.Nikula Risto74:24+35:3116:32
52.Kinnula AhtiKEV76:01+37:0816:53
53.Keränen Kimmo76:20+37:2716:57
54.Oja Sami77:28+38:3517:12
55.Hanhineva Tero77:58+39:0517:19
56.Pesälä Janne78:27+39:3417:26
57.Kukkonen IiroOuTa79:41+40:4817:42
58.Koskimäki Harri79:50+40:5717:44
59.Lahdenkauppi Mika79:53+41:0017:45
60.Kukkohovi ReinoOSVA85:42+46:4919:02
61.Tikkanen Eemeli86:19+47:2619:10
62.Herronen Jouni90:14+51:2120:03
63.Hautajärvi Tarmo98:29+59:3621:53
64.Rytkönen Olli103:06+64:1322:54
Kemppainen PaavoIisu83:01 18:26
Ojala Joni93:37 20:48
Pätsi JuhaPosPy77:07 17:08
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi MaiPohjant45:10 13:17
2.Rajakangas SusannaKiimU47:10+2:0013:52
3.Jouhten VirveKyki53:36+8:2615:45
4.Salomaa Emilia53:38+8:2815:46
5.Pätsi UllaPosPy55:34+10:2416:20
6.Kotaniemi SariKoskRi59:25+14:1517:28
7.Malm PirkkoOYS Vapari60:13+15:0317:42
8.Myllymaa PirkkoOulRe60:40+15:3017:50
9.Puolakanaho PäiviOYS Vapari61:49+16:3918:10
10.Mattila UllaPohjant63:05+17:5518:33
11.Rusanen Marjokaisa63:08+17:5818:34
12.Rasmus Suvi67:45+22:3519:55
13.Höynälä Sari69:02+23:5220:18
14.Virkkula MarjaPohjant71:13+26:0320:56
15.Aatsinki Piritta71:33+26:2321:02
16.Jurvakainen HeliKiimU74:41+29:3121:57
17.Saarimaa SannaOSVA75:12+30:0222:07
18.Veijonen Terhi75:42+30:3222:15
19.Tiainen Anne78:57+33:4723:13
20.Lantiainen Katja79:19+34:0923:19
21.Kaukua Anu86:19+41:0925:23
22.Mourujärvi Johanna89:13+44:0326:14
23.Seppänen Marja89:22+44:1226:17
24.Herronen TarjaOYS Vapari90:38+45:2826:39
25.Kivimäki SannaOYS Vapari90:49+45:3926:42
26.Karhula Haavikko94:32+49:2227:48
27.Mahlakaarto Suvi95:03+49:5327:57
28.Merilä KirstiOYUS98:37+53:2729:00
29.Antila Susanna100:49+55:3929:39
30.Oravakangas Mirva121:50+76:4035:50
Karvonen Anne70:30 20:44
Kinnula IrmaOYS Vapari69:59 20:35
Lukkarila Jaana43:51 12:53
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Grekelä Jaakko35:50 10:32
2.Kotila HarriYlikNM37:30+1:4011:01
3.Kurula JohannesPohjant41:45+5:5512:16
4.Merilä SeppoOYUS41:46+5:5612:17
5.Pasanen Arttu42:58+7:0812:38
6.Juutinen HannuPohjant45:18+9:2813:19
7.Mäntykenttä HannuOYUS45:32+9:4213:23
8.Veijovaara JormaPohjant47:29+11:3913:57
9.Kurula JuhaniPohjant48:38+12:4814:18
10.Patana Teuvo49:18+13:2814:30
11.Juuso Hannu49:37+13:4714:35
12.Jaako MikkoPohjant49:49+13:5914:39
13.Myllymaa KaukoOulRe50:24+14:3414:49
14.Näsi JuhoPohjant50:44+14:5414:55
15.Pelkonen ToivoYlikNM52:27+16:3715:25
16.Mattila SeppoKoskRi52:52+17:0215:32
17.Jouhten Timo53:29+17:3915:43
18.Holappa RaimoHaHe56:21+20:3116:34
19.Rahkola Eino56:56+21:0616:44
20.Hinkula VäinöPudU57:54+22:0417:01
21.Kainua Aatu60:11+24:2117:42
22.Hohtola EsaYliopisto60:40+24:5017:50
23.Haatainen MattiIisu60:45+24:5517:52
24.Luukinen Tuomo63:16+27:2618:36
25.Sarpola Simo63:18+27:2818:37
26.Järvinen Joni63:30+27:4018:40
27.Ruotsalainen KeijoOri Cuneo63:36+27:4618:42
28.Jäntti MattiPohjant63:43+27:5318:44
29.Lindt MattiKiimU65:03+29:1319:07
30.Vähänikkila Hannu65:43+29:5319:19
31.Saukko Sami65:54+30:0419:22
32.Saukko Nestori65:58+30:0819:24
33.Paularanta KimmoOLK66:30+30:4019:33
34.Juola EskoOH68:59+33:0920:17
35.Tuunanen Aaron69:51+34:0120:32
36.Riikonen Miro78:03+42:1322:57
37.Saarimaa Mikko81:29+45:3923:57
38.Jokinen Kai89:25+53:3526:17
39.Pyky EskoKiimU93:43+57:5327:33
Kivinen Juhani69:31 20:26
Mäntyniemi JuhaniOulRes58:42 17:15
Salminen KariOYUS90:48 26:42
Suomala Väinö51:22 15:06
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Länsitie PinjaOSVA23:55 10:52
2.Salonen Laura37:47+13:5217:10
3.Huovinen Emma39:05+15:1017:45
4.Malm Emilia44:39+20:4420:17
5.Alatalo SirkkaS-200050:07+26:1222:46
6.Remes AnitaKaSu52:37+28:4223:54
7.Moilanen Sanni53:53+29:5824:29
8.Kehus LauraKyKy54:58+31:0324:59
Hallenberg Meri11:28 5:12
Nikula Essi120:37 54:49
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SanteriPohjant21:43 9:52
2.Pelkonen HeimoKiimU26:42+4:5912:08
3.Peteri Robin35:43+14:0016:14
4.Länsitie LukaOSVA36:59+15:1616:48
5.Alatalo JuhoYlikNM49:40+27:5722:34
6.Nikkarinen Jere52:59+31:1624:04
7.Kaikkonen Kaius53:22+31:3924:15
8.Pitkänen Matti56:56+35:1325:52
Aatsinki Jaakko56:18 25:35

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2019-06-12 09:28:27

    Ynnin Oulurastit pidetään tiistaina 18.6.2019 Saarisessa. Opastus Koitelinkoskentieltä nro 848, vain 25 km Oulun keskustasta.
    Karttalinkki
    https://asiointi.maanmitt...%22opacity%22%3A100%7D%5D

    Kartan mittakaava on 1:7500 kaikilla radoilla. Kartta on päivitetty kesäkuussa 2019.

    Radat:
    A-rata 5,9 km, 15 rastia
    B-rata 4,5 km, 13 rastia
    C-rata 3,4 km, 9 rastia
    D-rata 2,2 km, 8 rastia

    Tervetuloa suunnistamaan hienoon maastoon!
  2. Kelit ja radat, 2019-06-17 21:26:24

    Huomenna juostaan Ynnin rasteilla hienoa kangastmaastoa ristiin rastiin, joten kengät ei kastu. Foneca lupaa paistetta taivaan täydeltä, joten kastetta ei ole luvassa sieltäkään suunnalta. Tarkkoja ja hienoja rastipisteitä tiedossa....
  3. MA, 2019-06-18 13:12:37

    Voiko maksaa SmartumPayllä Oulun NMKY / Suunnistajat?
  4. ATe, 2019-06-18 13:48:46

    Voi maksaa Ynnin Oulurasteilla SmartumPayllä.
  5. Mikael Väliheikki, 2019-06-18 15:50:55

    Hulluna hiihtoon myyntiauto paikalla.
  6. Ojanalittaja, 2019-06-18 19:27:16

    Nyt piti suunnistaa....
  7. kömy, 2019-06-18 20:00:33

    oli hyvä c rata, kaikki rastit piti suunnistaa
  8. Mika, 2019-06-18 21:30:08

    Mainio A-rata ja maasto. Ynnillä on järkeensä hyviä maastorasteja.
  9. Emit jäi matkalle, 2019-06-18 21:38:01

    Sininen "vilkku-emit" jäi pois lähtiessä ilmeisesti maahan paikoitukseen lähdön lähellä. Jos satuit löytämään, soita 0443032642 Kai M.
  10. Hyvät rastit, 2019-06-18 22:41:32

    Nyt oli mitä luvattiin. Hieno maasto ja tarkkana piti olla.