Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
27.6.2019
Järjestäjä
Perämeren Rasti
Paikka
Mustaniemi
Opastus
Annalankankaan th. Tie 847 Haukipdas - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, ja D, yhteyshenkilö: Pekka Kanste 0442170752
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
355
Tulokset päivitetty
27.6.2019 22:45

Tulokset

A-rata, naiset 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuopio AinoPelPo53:14 7:17
2.Hyvärinen HennaPohjant66:37+13:239:07
3.Kubin MinnaTeam hiihtokonsultti70:07+16:539:36
4.Nikula Essi77:22+24:0810:35
5.Turkka Laura83:27+30:1311:25
6.Marjakangas ElinaOsVa84:27+31:1311:34
7.Nivala Maija88:09+34:5512:04
8.Tanner Elina92:49+39:3512:42
9.Vuontisjärvi Annu101:22+48:0813:53
10.Mäkinen PäiviOsVa103:18+50:0414:09
11.Huismann Imke103:29+50:1514:10
12.Vääräniemi Katri104:46+51:3214:21
A-rata, miehet 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päivarinta Juhani47:02 6:26
2.Kosola VillePohjant47:08+0:066:27
3.Salminen TeemuLänRa48:25+1:236:37
4.Simola MikkoPohjant49:20+2:186:45
5.Similä SeveriPohjant49:42+2:406:48
6.Keränen TeemuKaSu51:14+4:127:01
7.Leinonen LauriSK-Pohjant51:20+4:187:01
8.Säkkinen Mika51:58+4:567:07
9.Kinnunen JukkaPohjant53:25+6:237:19
10.Nissi Markus53:44+6:427:21
11.Juola SakuKaJu53:50+6:487:22
12.Pörsti Yrjö53:54+6:527:23
13.Kemppainen Jukka-Pekka55:04+8:027:32
14.Rauhala Antti58:53+11:518:03
15.Klemetti Erno59:31+12:298:09
16.Heinikoski OlliKuIsku59:49+12:478:11
17.Aho MikaPohjant60:02+13:008:13
18.Koivumaa Jussi61:23+14:218:24
19.Huurinainen KimmoTeam Hyrske61:48+14:468:27
20.Seppänen Jarno62:26+15:248:33
21.Höynälä JoukoPaksumahat62:34+15:328:34
22.Manninen AriNiS62:37+15:358:34
23.Järvenpää RaimoIisu63:21+16:198:40
24.Vornanen Juha64:01+16:598:46
25.Korhonen JussiKaSu64:14+17:128:47
26.Mäkelä Jussi64:19+17:178:48
27.Huuhka KaiKiimU64:28+17:268:49
28.Nikula Pasi64:30+17:288:50
29.Ollanketo Toni65:03+18:018:54
30.Taskila Markku65:21+18:198:57
31.Mäntylä JuhaOulRe66:13+19:119:04
32.Remsu Mikko67:22+20:209:13
33.Kähkölä JuhaPohjant69:11+22:099:28
34.Heinonen Joni69:14+22:129:29
35.Kivinen Janne70:04+23:029:35
36.Harjula AleksiHiihtokonsultti70:10+23:089:36
37.Isolahti MikaPohjant71:28+24:269:47
38.Rankinen JuhoOulRe71:47+24:459:50
39.Junttola JaakkoLaive72:05+25:039:52
40.Haarala Jyrki73:13+26:1110:01
41.Oksman JukkaPohjant73:32+26:3010:04
42.Pelkonen Hannu74:07+27:0510:09
43.Mikkonen AlpoOYS/Vapari75:22+28:2010:19
44.Hepokangas EdvinLaiVe76:02+29:0010:24
45.Vuoti Mikko76:12+29:1010:26
46.Heinikoski MikkoKuIsku76:25+29:2310:28
47.Lehtonen Petri77:05+30:0310:33
48.Särkelä Matti77:26+30:2410:36
49.Niskanen Matti77:52+30:5010:40
50.Rämö Jouko78:11+31:0910:42
51.Kauma HeikkiOYS/Vapari79:20+32:1810:52
52.Viita AnttiLänRa81:08+34:0611:06
53.Luodonpää RistoAlatPi82:01+34:5911:14
54.Heikkinen Markku82:06+35:0411:14
55.Pirttiaho Lauri83:05+36:0311:22
56.Pulkkinen Eero84:15+37:1311:32
57.Raino Valtanen87:49+40:4712:01
58.Eronen Ville89:56+42:5412:19
59.Mäkinen TapaniOsVa99:23+52:2113:36
60.Vääräniemi AskoNOKIA104:40+57:3814:20
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korkalo HennaOH46:13 8:53
2.Goman AnnukkaVePo46:20+0:078:54
3.Niinimäki RiittaOYS/Vapari46:37+0:248:57
4.Eskeli JohannaPeRa50:44+4:319:45
5.Hankonen JohannaPohjant51:09+4:569:50
6.Liinamaa JohannaPohjant52:25+6:1210:04
7.Holster-Hemmi MerviPohjant52:40+6:2710:07
8.Palmi SaraKoskRi52:55+6:4210:10
9.Käkelä MaijaPuolRy53:02+6:4910:11
10.Juntunen JohannaIinYr53:19+7:0610:15
11.Vuolteenaho JenniOK kunto OK53:22+7:0910:15
12.Hämäläinen Emmy54:45+8:3210:31
13.Salminen Henriikka54:55+8:4210:33
14.Mattila OrvokkiPohjant55:26+9:1310:39
15.Kuusrainen AnniKoskRi60:45+14:3211:40
16.Kouva JohannaKoskRi62:06+15:5311:56
17.Lappalainen MarikaSalRe62:35+16:2212:02
18.Märsynaho MaaretPuolRy63:50+17:3712:16
19.Kukkonen Tiina63:59+17:4612:18
20.Nikula Sari65:16+19:0312:33
21.Huotari MaijaPohjant66:26+20:1312:46
22.Liinamaa HelmiPohjant67:23+21:1012:57
23.Pesämaa Terhi68:01+21:4813:04
24.Maunu Susanna68:13+22:0013:07
25.Kallunki Anna69:01+22:4813:16
26.Toivanen Maija71:04+24:5113:40
27.Vaarala Anja-LeenaSalRe71:06+24:5313:40
28.Hakala Krista71:37+25:2413:46
29.Sassi Paula71:52+25:3913:49
30.Simola LottaOYS/Vapari72:13+26:0013:53
31.Simonen Mari72:22+26:0913:55
32.Pohjonen &73:05+26:5214:03
33.Anttila MineaPohjant73:19+27:0614:05
34.Kaivorinne Riitta75:53+29:4014:35
35.Yli-Eerola IrjaHlT79:17+33:0415:14
36.Hokajarvi TuulaOYS/Vapari81:43+35:3015:42
37.Ainassaari KaisuOSVA82:53+36:4015:56
38.Kantola Outi83:16+37:0316:00
39.Santaholma Arja85:06+38:5316:21
40.Kankaanpää Tiia85:06+38:5316:21
41.Tahkola Satu86:14+40:0116:35
42.Sillanpää Saija86:30+40:1716:38
43.Siltala Anne92:16+46:0317:44
44.Pisto Taru95:07+48:5418:17
45.Alaraasakka Riitta-LiisaIisu95:18+49:0518:19
46.Saarimaa SannaOsVa101:20+55:0719:29
47.Valkama Anita102:02+55:4919:37
48.Höyhtyä Marja105:12+58:5920:13
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU39:52 7:40
2.Anttila Jussi-PekkaPohjant40:20+0:287:45
3.Hannuksela Jere40:28+0:367:46
4.Rantapelkonen Tuomo40:43+0:517:49
5.Soppela Pete40:48+0:567:50
6.Maikku Sakari41:41+1:498:00
7.Jussila Pasi42:06+2:148:05
8.Annunen PetteriPohjant42:11+2:198:06
9.Grekelä Jaakko42:12+2:208:06
10.Kariniemi MarkkuPohjant44:30+4:388:33
11.Niemelä UrpoPohjant44:41+4:498:35
12.Grekelä AnttiHaHe44:49+4:578:37
13.Rytkönen Olli45:13+5:218:41
14.Wilen Juhani46:32+6:408:56
15.Haajanen JuhaPohjant46:34+6:428:57
16.Pakanen Johannes46:39+6:478:58
17.Tikkanen Eemeli46:54+7:029:01
18.Halonen VesaPohjant49:21+9:299:29
19.Kuivalainen MarkkuIisu49:31+9:399:31
20.Ahvenlampi Henri50:23+10:319:41
21.Pesonen SamiLaVe50:26+10:349:41
22.Siirilä Jukka50:50+10:589:46
23.Reinman ValtteriOYS/Vapari51:28+11:369:53
24.Kinnunen Kauko52:22+12:3010:04
25.Kokko Jarno53:16+13:2410:14
26.With Mikko53:21+13:2910:15
27.Pyky AriKiimU53:28+13:3610:16
28.Vainio AimoKiimU53:43+13:5110:19
29.Heinonen JoniPohjant53:48+13:5610:20
30.Pöyry MattiKiimU53:48+13:5610:20
31.Taivaloja JormaHaHe54:07+14:1510:24
32.Peltola Timo54:15+14:2310:25
33.Vainikainen Seppo54:18+14:2610:26
34.Merilä SeppoOYUS54:24+14:3210:27
35.Kaasinen AulisPohjant54:57+15:0510:34
36.Juntunen ReijoIiY56:02+16:1010:46
37.Kananen Veli-MattiOsVa56:06+16:1410:47
38.Sillanpää JoonasPyPo56:52+17:0010:56
39.Koskela Samiaaaaa57:05+17:1310:58
40.Kuusrainen Antti57:18+17:2611:01
41.Simonen TuomasPohjant58:31+18:3911:15
42.Tuohimaa EskoONMKY58:48+18:5611:18
43.Malm LauriOSAO59:16+19:2411:23
44.Ala-Mursula Juha59:40+19:4811:28
45.Pietilä AnttiPaksumahat60:38+20:4611:39
46.Tuomela Dimitri60:58+21:0611:43
47.Hannuksela Jari61:47+21:5511:52
48.Tanskanen Jouni62:53+23:0112:05
49.Väyrynen Tero62:55+23:0312:05
50.Honkanen Esa63:26+23:3412:11
51.Juuso Mettälä65:23+25:3112:34
52.Kallioinen Ari66:33+26:4112:47
53.Savolainen JormaSaSu66:55+27:0312:52
54.Mäkinen JuhaniSalRe66:58+27:0612:52
55.Kilpeläinen VeikkoVaKa66:58+27:0612:52
56.Rahikkala Esa68:00+28:0813:04
57.Harju MarkkuOYS/Vapari68:09+28:1713:06
58.Pietilä MarkkuOsVa68:27+28:3513:09
59.Heikkinen EeliPohjant69:14+29:2213:18
60.Pätsi Juha72:02+32:1013:51
61.Jäälinoja Janne75:53+36:0114:35
62.Lahdenukappi Mika78:27+38:3515:05
63.Liedes SakariIisu78:31+38:3915:05
64.Koskimäki Krari78:37+38:4515:07
65.Runtti Esko79:56+40:0415:22
66.Käräjäoja Jukka80:01+40:0915:23
67.Hahtonen Kasper83:08+43:1615:59
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mild Elisa30:47 9:19
2.Hyvärinen Merja34:25+3:3810:25
3.Myllymaa PirkkoOulRe34:47+4:0010:32
4.Petäsnoro Anniina35:15+4:2810:40
5.Vehkala MiiaPeRa35:38+4:5110:47
6.Äijälä Sari36:32+5:4511:04
7.Väisänen Eija36:56+6:0911:11
8.Jokela RiittaYlikNM38:31+7:4411:40
9.Lämsä SoiliYlikNM38:53+8:0611:46
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari39:03+8:1611:50
11.Herronen TarjaOYS/Vapari39:21+8:3411:55
12.Sillanpää ElinaPohjant40:08+9:2112:09
13.Anttila IlonaPohjant40:16+9:2912:12
14.Kankainen Anna41:05+10:1812:26
15.Korvenheimo Pia-Riitta41:23+10:3612:32
16.Mattila 41:51+11:0412:40
17.Kallankari SannaKoskRi42:01+11:1412:43
18.Paakkonen Päivi42:37+11:5012:54
19.Malm PirkkoOYS/Vapari43:36+12:4913:12
20.Korkeakoski ArjaOsVa45:06+14:1913:40
21.Kela MirjaOulRe45:30+14:4313:47
22.Pesonen Venla46:14+15:2714:00
23.Seppänen MarkeHaHe46:37+15:5014:07
24.Vähäkangas Eija47:02+16:1514:15
25.Merilä KirstiOYUS47:50+17:0314:29
26.Patrikka Nina48:31+17:4414:42
27.Kehus Sisko48:59+18:1214:50
28.Heikkinen AadaPohjant49:22+18:3514:57
29.Rahikkala Pirjo50:07+19:2015:11
30.Kangas Noora50:48+20:0115:23
31.Mourujärvi Johanna50:57+20:1015:26
32.Kaltiokumpu Mitra50:58+20:1115:26
33.Kettunen Marika51:59+21:1215:45
34.Alamikkelä Heidi52:53+22:0616:01
35.Aatsinki MirjaVePo53:39+22:5216:15
36.Varimo Elli-Iida54:55+24:0816:38
37.Vuolukka Minna55:25+24:3816:47
38.Turpeinen Tuuli55:27+24:4016:48
39.Eskola Wilma55:47+25:0016:54
40.Veijonen Terhi59:32+28:4518:02
41.Niemi Maija60:57+30:1018:28
42.Heimonen Martta61:59+31:1218:46
43.Haavikko &62:10+31:2318:50
44.Tiainen Anne62:32+31:4518:56
45.Löytynoja Päivi63:17+32:3019:10
46.Haapaniemi Tuula63:27+32:4019:13
47.Pietilä Jaana63:42+32:5519:18
48.Vaara Inga-Maria64:05+33:1819:25
49.Vaara Leea64:12+33:2519:27
50.Juntunen JonnaOYSVapari66:12+35:2520:03
51.Kivimäki SannaOYS/Vapari66:22+35:3520:06
52.Rasmus Suvi66:46+35:5920:13
53.Väänänen Kerttu68:10+37:2320:39
54.Dahlbacka Anni69:06+38:1920:56
55.Väisänen Jaana69:51+39:0421:10
56.Schroderus Kirsi69:53+39:0621:10
57.Koivula Mari72:03+41:1621:50
58.Seppänen Lea72:25+41:3821:56
59.Saarijärvi Mari74:35+43:4822:36
60.Höynälä SariPaksumahat76:28+45:4123:10
61.Vierimaa Anna80:52+50:0524:30
62.Lehtosaari Kristiina81:13+50:2624:36
63.Lehtosaari Aino-Maria81:27+50:4024:40
64.Kuusela Pia88:15+57:2826:44
65.Luukkonen MariOYSVapari88:20+57:3326:46
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tervo ArhiONMKY24:04 7:17
2.Mikkola Niko24:48+0:447:30
3.Ruokamo EeroOuTa25:06+1:027:36
4.Mikkola NinaSK Bisnessleidies25:33+1:297:44
5.Linnainmaa LauriKoovee25:42+1:387:47
6.Niemelä PaavoPohjant27:21+3:178:17
7.Kosamo Tommi27:59+3:558:28
8.Hanhela MaunoHaHe28:04+4:008:30
9.Juutinen HannuPohjant28:26+4:228:36
10.Elleri HaHe29:05+5:018:48
11.Kotila HarriYlikNM29:27+5:238:55
12.Hohtola EsaYliopisto30:29+6:259:14
13.Kurula JuhaniPohjant30:36+6:329:16
14.Paaso JoukoPeRa32:21+8:179:48
15.Takkinen EskoKiimU32:43+8:399:54
16.Juntunen OlliPeRa32:51+8:479:57
17.Väänänen Ari33:17+9:1310:05
18.Myllymaa KaukoOulRe33:51+9:4710:15
19.Pelkonen ToivoYlikNM33:58+9:5410:17
20.Marjomaa MikkoKiimU35:14+11:1010:40
21.Haikola Mauri35:26+11:2210:44
22.Vähäoja Pekka35:28+11:2410:44
23.Heimonen Paavo36:13+12:0910:58
24.Pitkänen Jussi37:12+13:0811:16
25.Lukkarinen MikkoPohjant37:23+13:1911:19
26.Silvola Simo38:04+14:0011:32
27.Oikarinen Jorma38:09+14:0511:33
28.Toropainen PauliONMKY38:46+14:4211:44
29.Kinnula AhtiKEV39:08+15:0411:51
30.Jaako MikkoPohjant39:09+15:0511:51
31.Ruotsalainen KeijoOriCuneo39:13+15:0911:53
32.Laitila VesaPeRa39:13+15:0911:53
33.Herronen Jouni39:32+15:2811:58
34.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.39:59+15:5512:06
35.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari40:24+16:2012:14
36.Luukinen Tuomo40:40+16:3612:19
37.Veijovaara JormaPohjant41:28+17:2412:33
38.Tienhaara JoukoHaHe42:10+18:0612:46
39.Hand ArtoIisu42:37+18:3312:54
40.Suorajärvi MauriPohjant42:55+18:5113:00
41.Korvenheimo Petteri43:10+19:0613:04
42.Oja Sami43:19+19:1513:07
43.Törmäkangas Esko44:04+20:0013:21
44.Jäälinoja Juho44:05+20:0113:21
45.Päkkilä Pertti44:17+20:1313:25
46.Haatainen MattiIisu44:33+20:2913:30
47.Korkalo JormaPohjant44:38+20:3413:31
48.Leskinen Jouni45:40+21:3613:50
49.Harjumaa Lasse45:45+21:4113:51
50.Alalauri Petri47:28+23:2414:23
51.Mäklin Jani47:42+23:3814:27
52.Rahkola Eino49:39+25:3515:02
53.Ollonen Aksel50:51+26:4715:24
54.Heikkinen Jari50:56+26:5215:26
55.Klemola JuhaniKPL52:25+28:2115:53
56.Juola EskoORUK53:28+29:2416:12
57.Meriläinen SeppoPaU54:56+30:5216:38
58.Tallberg Tom60:03+35:5918:11
59.Kivinen Juhani61:38+37:3418:40
60.Pyky EskoKiimU61:48+37:4418:43
61.Jäppinen KyöstiIisu63:59+39:5519:23
62.Jokinen Kai66:31+42:2720:09
63.Rahaman Sdiqur66:41+42:3720:12
64.Koivula Aimo72:00+47:5621:49
65.Manninen EeroOsVa87:26+63:2226:29
66.Tuuteri Mika87:58+63:5426:39
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Similä HelmiinaPohjant16:29 7:29
2.Ainassaari AnnaOSVA18:07+1:388:14
3.Niinimäki NelliPohjant19:03+2:348:39
4.Niemelä Pihla21:36+5:079:49
5.Kankainen Essi22:50+6:2110:22
6.Niemelä Inka24:00+7:3110:54
7.Kotilainen Minna24:37+8:0811:11
8.Pietilä Salla25:09+8:4011:25
9.Ollanketo Katja27:19+10:5012:24
10.Malm Emilia28:30+12:0112:57
11.Kankainen Heta28:55+12:2613:08
12.Dahlbacka Elli31:11+14:4214:10
13.Kehus Laura32:54+16:2514:57
14.Tolonen Iina36:55+20:2616:46
15.Anttila OonaSK-Pohjant37:47+21:1817:10
16.Tuovinen Emmi39:06+22:3717:46
17.Heikkinen AamuPohjant43:01+26:3219:33
18.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant43:01+26:3219:33
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palmi JohnannesKoskRi21:05 9:35
2.Vasankari Eeli29:22+8:1713:20
3.Pohjamo SamuliPeRa30:40+9:3513:56
4.Sarjanoja Eemi39:52+18:4718:07
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Broström MattiKoskRi35:21 -
2.Jäntti MattiPohjant49:43+14:22-
3.Lind Matti50:23+15:02-
Haapaniemi NiiloHaHe39:49 -
Heinämää Risto60:45 -
Keränen Maija-Helena53:11 -
Kinnunen Juha47:55 -
Leskinen Lauri58:40 -
Nurmi Tuomas44:46 -
Ojala KaiPaksumahat41:21 -
Pätsi Markus36:43 -
Saarimaa Aino85:24 -
Sillanpää TommiPohjant59:00 -
Vaara Santeri69:26 -
Vähänikkilä Hannu43:36 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2019-06-25 22:44:27

    Tervetuloa suunnistamaan Annalankankaalle nopeakulkuiseen kangasmaastoon!

    Kartan mittakaava on 1:10 000
    A-rata 7,3 km
    B-rata 5,2 km
    C-rata 3,3 km
    D-rata 2,2 km on helppo polkurata

    Maksutavat:
    Euro
    Smartumin setelit
    Smartumin mobiilimaksu (tosite mukaan)
  2. Mikael väliheikki, 2019-06-27 13:51:36

    Hulluna hiihtoon myyntiauto paikalla myymässä suunnistustarvikkeita.
  3. Ikinuori, 2019-06-28 09:40:25

    Olipa Pekka laatinut nopeaan maastoon hienot radat.Siellä vanhat konkaritkin erehtyivät pummailemaan. Suuurkiitos!
  4. MIESTEN LENKKARIT !, 2019-06-28 17:16:09

    Hei..Lenkkarit löytyi Maali-alueelta . jos haluat ne takaisin niin seuraavassa OuluRasti tapahtumassa voit kysellä niitä .
  5. MIESTEN LENKKARIT !, 2019-06-28 17:16:49

    Hei..Lenkkarit löytyi Maali-alueelta . jos haluat ne takaisin niin seuraavassa OuluRasti tapahtumassa voit kysellä niitä .
  6. Apuri, 2019-06-28 21:37:45

    Kilpailupaikalta löytyi valkea EMIT, soita, kerro tuntomerkit. p. 0442910501
  7. Kiitokset PeRalle ja HaHelle, 2019-06-29 00:13:33

    Sekä Perämeren Rasti että Haukiputaan Heitto ansaitsevat kiitokset tämän viikon Oulurastitapahtumista. Kartat oli päivitetty ajantasaisiksi, radat olivat monipuolisia ja niissä oli hyödynnetty hyvin koko maaston alue. Lisäksi rastiliput oli sijoiteltu sopivan haastavasti. Tämä on hyvä linja jatkossakin....