Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
2.7.2019
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Kiekonmaja
Opastus
Kiekonmajantie 47, Oulu - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Vesa Halonen 040-8052049
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
442
Tulokset päivitetty
2.7.2019 22:53

Tulokset

A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuopio AinoPelPo57:02 8:01
2.Hyvärinen HennaPohjant61:17+4:158:37
3.Karjalainen Joonas63:40+6:388:58
4.Ruotsalainen HannaSiSe65:52+8:509:16
5.Loukusa KatriPohjant67:49+10:479:33
6.Loukkola Saara72:19+15:1710:11
7.Nivala Maija72:24+15:2210:11
8.Hokkanen MattiOYS/Vapari73:48+16:4610:23
9.Mattila OrvokkiPohjant77:39+20:3710:56
10.Vänttilä Heidi83:24+26:2211:44
11.Kaarlela Mari-Pauliina84:04+27:0211:50
12.Turkka Laura85:05+28:0311:59
13.Kuusela RiikkaKemijU85:30+28:2812:02
14.Vuolteenaho JenniOK Kunto OK87:26+30:2412:18
15.Aikio OutiOYS/Vapari95:44+38:4213:29
16.Mäkinen PäiviOsVa102:57+45:5514:30
17.Kuoppamaa Mari106:30+49:2815:00
18.Vääräniemi Katri106:44+49:4215:01
19.Heikkinen Sanna116:20+59:1816:23
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tauriainen TeemuKEV46:08 6:29
2.Hongell EsaKoS47:30+1:226:41
3.Tornberg Juho48:29+2:216:49
4.Kosola VillePohjant50:30+4:227:06
5.Tahkola MikkoKEV52:17+6:097:21
6.Nissi Markus53:59+7:517:36
7.Pörsti Yrjö54:28+8:207:40
8.Lohi Mikko54:33+8:257:40
9.Juola SakuKaJu56:12+10:047:54
10.Kinnunen JukkaPohjant56:23+10:157:56
11.Seppänen JarnoVaKa58:00+11:528:10
12.Haapasalo JarmoPohjant58:16+12:088:12
13.Hyvönen PanuPohjant58:31+12:238:14
14.Maaninka MikaOsVa58:53+12:458:17
15.Rauhala Antti59:03+12:558:19
16.Mäntylä JuhaOulRe59:17+13:098:20
17.Huurinainen KimmoTeam Hyrske59:45+13:378:24
18.Tolonen Juhani59:45+13:378:24
19.Säkkinen Mika59:58+13:508:26
20.Isokoski ErkkiVePo59:59+13:518:26
21.Kaukua JaakkoHaHe61:20+15:128:38
22.Heinikoski OlliKuIsku61:30+15:228:39
23.Peisa PanuSalRe62:06+15:588:44
24.Suomala Ville62:40+16:328:49
25.Höynälä JoukoPaksumahat62:46+16:388:50
26.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari63:01+16:538:52
27.Marjakangas Eetu63:22+17:148:55
28.Kämäräinen Juho63:31+17:238:56
29.Lempinen HannuFujitsu63:43+17:358:58
30.Saartoala Jukka64:02+17:549:01
31.Niskanen Antti64:20+18:129:03
32.Piirto Jarkko67:47+21:399:32
33.Vuoti Mikko68:09+22:019:35
34.Hokkanen Matti68:42+22:349:40
35.Koskela JarkkoOFXD69:10+23:029:44
36.Isolahti MikaPohjant69:12+23:049:44
37.Verronen Mika70:45+24:379:57
38.Vainikainen Seppo71:35+25:2710:04
39.Rankinen JuhoOulRe71:42+25:3410:05
40.Remsu Mikko71:54+25:4610:07
41.Järvenpää RaimoIisu72:06+25:5810:09
42.Vänttilä Tero72:39+26:3110:13
43.Pietilä Ilkka72:56+26:4810:16
44.Mäkelä Jussi73:04+26:5610:17
45.Mehtälä JukkaOsVa73:36+27:2810:21
46.Haarala Jyrki73:36+27:2810:21
47.Silveri Matti73:41+27:3310:22
48.Antila Pentti77:50+31:4210:57
49.Laurila MikaKoskRi78:10+32:0211:00
50.Pulkkinen Eero79:17+33:0911:10
51.Tölli Matti79:18+33:1011:10
52.Pelkonen Hannu79:45+33:3711:13
53.Ollanketo Toni80:44+34:3611:22
54.Vihavainen MiikaONMKY81:25+35:1711:28
55.Pasma LeinoOYS/Vapari82:33+36:2511:37
56.Kähkölä JuhaPohjant83:35+37:2711:46
57.Otsukka Jani84:22+38:1411:52
58.Riippa Ilkka85:43+39:3512:04
59.Niinimaa Juha-PekkaKauHa85:46+39:3812:04
60.Mäki-Pollari PauliLynx87:14+41:0612:17
61.Toiviainen Antti88:27+42:1912:27
62.Kinnunen Matti89:11+43:0312:33
63.Rämö Jouko92:45+46:3713:03
64.Siirtola Jari93:17+47:0913:08
65.Määttä Jaakko94:00+47:5213:14
66.Hautamäki Samuli94:20+48:1213:17
67.Kivinen Janne96:27+50:1913:35
68.Mäkinen TapaniOsVa103:18+57:1014:32
69.Vääräniemi AskoNOKIA106:41+60:3315:01
70.Hepokangas Edvin140:24+94:1619:46
Kellokumpu Seppo87:05 12:15
Kukkola JuhaVePo54:41 7:42
Laitinen Antti66:02 9:18
Pasoja Matti68:22 9:37
Simola MikkoPohjant50:08 7:03
B-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Piirto MarjoLänRa51:01 9:06
2.Goman AnnukkaVePo53:44+2:439:35
3.Paavola MarjoOuTa54:24+3:239:42
4.Lappalainen Marika55:05+4:049:50
5.Jutila Arja55:58+4:579:59
6.Simola LottaOYS/Vapari56:08+5:0710:01
7.Haataja RiikkaPohjant56:43+5:4210:07
8.Jokkala Jenna57:08+6:0710:12
9.Tuunanen Marja57:50+6:4910:19
10.Jaatinen IlonaHaHe57:54+6:5310:20
11.Marjakangas ElinaOsVa57:56+6:5510:20
12.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari58:57+7:5610:31
13.Keränen Maija-Helena59:17+8:1610:35
14.Hirvikoski KirsiHaHe60:54+9:5310:52
15.Kuusrainen AnniKoskRi61:08+10:0710:55
16.Päkkilä SuviHaHe61:33+10:3210:59
17.Hakola Krista62:29+11:2811:09
18.Väisänen Eija62:37+11:3611:10
19.Räinä Susanna62:39+11:3811:11
20.Holster-Hemmi MerviPohjant63:02+12:0111:15
21.Isolahti Anna-KaisaPohjant66:17+15:1611:50
22.Talsta Hanna-Leena67:17+16:1612:00
23.Pihlajaniemi Riikka67:18+16:1712:01
24.Leppänen TiinaOYS/Vapari67:49+16:4812:06
25.Petäsnoro Anniina68:31+17:3012:14
26.Saartoala PäiviOYS/Vapari69:12+18:1112:21
27.Sassi Paula69:53+18:5212:28
28.Kallunki Anna72:34+21:3312:57
29.Hurskainen Tiina73:11+22:1013:04
30.Simonen Kaisa79:11+28:1014:08
31.Rontti Mia79:53+28:5214:15
32.Voutiainen Sini90:17+39:1616:07
33.Saarni Henna90:31+39:3016:09
34.Ollonen ReetaHaHe95:23+44:2217:01
35.Seppänen MarkeHaHe95:51+44:5017:06
36.Toivanen Maija103:59+52:5818:34
37.Kyösti Aino105:07+54:0618:46
Okkonen Marjo85:49 15:19
Vesala Marja68:54 12:18
B-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Wilen Juhani39:09 6:59
2.Sillanpää TommiPohjant/OI41:10+2:017:21
3.Hautala Ilkka41:35+2:267:25
4.Hannuksela JerePohjant43:21+4:127:44
5.Lappalainen AnteroPuolRy44:13+5:047:53
6.Partanen Pekka44:46+5:377:59
7.Talonen Eero45:26+6:178:06
8.Koivisto Aleksi46:07+6:588:14
9.Soppela Pete46:18+7:098:16
10.Lempinen HannuFujitsu46:36+7:278:19
11.Uusitalo Ville46:38+7:298:19
12.Timonen Pasi47:36+8:278:30
13.Pätsi Markus49:15+10:068:47
14.Kokko Jarno50:51+11:429:04
15.Oksman JukkaPohjant50:59+11:509:06
16.Udd Marko51:00+11:519:06
17.Pesälä Joona51:05+11:569:07
18.Räisänen Jukka51:09+12:009:08
19.Kaasinen Aulis51:28+12:199:11
20.Grekelä AnttiHaHe51:54+12:459:16
21.Peltola Timo51:58+12:499:16
22.Pietilä AnttiPaksumahat52:10+13:019:18
23.Tuunanen Jari52:22+13:139:21
24.Maunula TeuvoOYUS52:44+13:359:25
25.Anttila Marko53:51+14:429:36
26.Karinen TimoYlR53:54+14:459:37
27.Sillanpää JoonasPyPo54:06+14:579:39
28.Karppinen Aki54:51+15:429:47
29.Grekelä Jaakko55:00+15:519:49
30.Pöykkölä JoukoPohjant55:13+16:049:51
31.Kinnunen Antti55:26+16:179:53
32.Holma ErkkiOulRe55:30+16:219:54
33.Karjalainen MattiHeVo56:07+16:5810:01
34.Laaksonen LasseSuSi56:58+17:4910:10
35.Kauma HeikkiOYS/Vapari58:26+19:1710:26
36.Räinä Markku58:42+19:3310:28
37.Tolonen MarkkuOulu58:43+19:3410:29
38.Haapaniemi NiiloHaHe58:58+19:4910:31
39.Keränen Kimmo59:15+20:0610:34
40.Lukkarinen Jouni60:37+21:2810:49
41.Lukkarinen OlaviPohjant60:52+21:4310:52
42.With Mikko62:04+22:5511:05
43.Kähkölä Aarne62:35+23:2611:10
44.Karhumaa Jouni62:58+23:4911:14
45.Haarala Jari63:06+23:5711:16
46.Eronen Ville63:13+24:0411:17
47.Hautajärvi Tarmo63:37+24:2811:21
48.Jauhiainen Pekka63:43+24:3411:22
49.Runtti Esko63:44+24:3511:22
50.Kaipala RaunoOYS/Vapari64:22+25:1311:29
51.Simonen TuomasPohjant65:13+26:0411:38
52.Honkanen Esa65:47+26:3811:44
53.Tahkokorpi Jukka65:51+26:4211:45
54.Huhtanen RaimoKiimU66:58+27:4911:57
55.Ala-Mursula Juha66:58+27:4911:57
56.Kallioinen Ari67:00+27:5111:57
57.Väänänen Ari67:40+28:3112:05
58.Harju MarkkuOYS/Vapari69:34+30:2512:25
59.Jäälinoja Janne70:23+31:1412:34
60.Savolainen JormaSaSu71:16+32:0712:43
61.Haarala Eelis71:18+32:0912:43
62.Hanhela H.HanVa72:02+32:5312:51
63.Mikkonen Vesa-Matti72:59+33:5013:01
64.Pesälä Janne73:02+33:5313:02
65.Hand Arto73:03+33:5413:02
66.Holappa Simo73:08+33:5913:03
67.Pesälä Roope73:18+34:0913:05
68.Pesälä Kalle73:23+34:1413:06
69.Talsta Ismo75:18+36:0913:26
70.Niskanen Ossi75:32+36:2313:29
71.Sormunen Miika76:09+37:0013:35
72.Törmikoski Jaakko78:48+39:3914:04
73.Rontti Jesse79:06+39:5714:07
74.Pietilä Kai82:48+43:3914:47
75.Okkonen Jarkko85:49+46:4015:19
76.Pätsi Juha89:29+50:2015:58
77.Salminen KariOYUS112:18+73:0920:03
Autio Mikko82:35 14:44
Esberg Anders49:41 8:52
Haajanen Juha52:07 9:18
Kinnunen Juha42:42 7:37
Lahdenkauppi Mika78:11 13:57
Lumpus JarmoTurTu59:06 10:33
C-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko Sonja44:40 9:42
2.Hemmi MaiPohjant45:18+0:389:50
3.Äijälä Sari47:27+2:4710:18
4.Koivuniemi Jenny47:42+3:0210:22
5.Aatsinki Tanja48:58+4:1810:38
6.Paajanen Ilona49:11+4:3110:41
7.Mattila UllaPohjant49:21+4:4110:43
8.Hirvonen Meri51:24+6:4411:10
9.Siltala Anne51:27+6:4711:11
10.Itkonen TiinaHaHe51:53+7:1311:16
11.Antila Susanna52:03+7:2311:18
12.Myllymaa PirkkoOulRe53:09+8:2911:33
13.Patrikka Nina55:00+10:2011:57
14.Skog AnuKöKi55:22+10:4212:02
15.Jouhten VirveKöKi55:24+10:4412:02
16.Myöhänen Jenni55:37+10:5712:05
17.Rankinen Ella56:11+11:3112:12
18.Saartoala Inka56:52+12:1212:21
19.Kauppila Katri57:16+12:3612:26
20.Sillanpää ElinaPohjant57:20+12:4012:27
21.Rasmus Suvi57:32+12:5212:30
22.Pietilä Jaana57:58+13:1812:36
23.Mertaniemi Kirsi58:52+14:1212:47
24.Heinikoski Saija58:58+14:1812:49
25.Ylitalo Tuire59:09+14:2912:51
26.Viljamaa MaijaPohjant59:12+14:3212:52
27.Jokela RiittaYlikNM60:29+15:4913:08
28.Lämsä SoiliYlikNM60:52+16:1213:13
29.Solaranta Noora61:04+16:2413:16
30.Kyntömaa Annukka62:12+17:3213:31
31.Siitonen Auli62:38+17:5813:36
32.Pasma LiisaYllRa62:58+18:1813:41
33.Liikamaa-Pasma KatiYllRa63:10+18:3013:43
34.Niemi Maija63:11+18:3113:44
35.Kaltiokumpu Mitra63:55+19:1513:53
36.Höynälä Sari64:19+19:3913:58
37.Tieksola Tessa64:32+19:5214:01
38.Huuska Sara64:35+19:5514:02
39.Niku-Peteri Jutta64:56+20:1614:06
40.Korkiakoski Mervi65:35+20:5514:15
41.Aspegren Annika69:03+24:2315:00
42.Sorvisto MariOYS/Vapari69:09+24:2915:01
43.Holma KaisuOulRe69:39+24:5915:08
44.Ratia Tiina71:12+26:3215:28
45.Saarimaa Aino72:12+27:3215:41
46.Hautajärvi Ritva73:11+28:3115:54
47.Vasankari Jenni-Mari74:10+29:3016:07
48.Jurvakainen Marsa74:12+29:3216:07
49.Saarimaa SannaOsVa74:14+29:3416:08
50.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari74:48+30:0816:15
51.Dahlbacka Anni74:52+30:1216:16
52.Ronkainen Justiina75:04+30:2416:19
53.Teperi Sanna75:28+30:4816:24
54.Hentilä Hanna75:33+30:5316:25
55.Nuortimo Elina75:34+30:5416:25
56.Karjalainen Johanna75:46+31:0616:28
57.Kurki SiniOYS/Vapari77:28+32:4816:50
58.Herronen TarjaOYS/Vapari77:36+32:5616:52
59.Karvonen Anne78:01+33:2116:57
60.Lantiainen Katja79:23+34:4317:15
61.Korkeakoski ArjaOsVa79:50+35:1017:21
62.Parkkila TanjaOYS/Vapari80:28+35:4817:29
63.Salo-oja Päivikki80:53+36:1317:35
64.Jaatinen MarjoHaHe80:55+36:1517:35
65.Paaso-Rantala PirjoOYS/Vapari80:57+36:1717:35
66.Saarijärvi Maria81:10+36:3017:38
67.Eskola VilmaPohjant81:27+36:4717:42
68.Pöykkölä Hannele83:41+39:0118:11
69.Marjakangas Veera85:03+40:2318:29
70.Juntunen JonnaOYS/Vapari86:01+41:2118:41
71.Kivimäki SannaOYS/Vapari86:04+41:2418:42
72.Tahkola Satu88:54+44:1419:19
73.Kotilainen Minna89:03+44:2319:21
74.Hakola Nenna89:42+45:0219:30
75.Hakola Nella90:15+45:3519:37
76.Hakola Aada90:34+45:5419:41
77.Ronkainen Eveliina91:43+47:0319:56
78.Nortunen Minna91:46+47:0619:56
79.Hallenberg Mari94:27+49:4720:31
80.Löytynoja Päivi94:39+49:5920:34
81.Haapaniemi Tuula94:53+50:1320:37
82.Uusitalo Emma96:57+52:1721:04
83.Heiskanen Irene,99:16+54:3621:34
84.Anne-Mari, Suvi,106:15+61:3523:05
Heikkinen Heini75:46 16:28
Illikainen Ritva73:01 15:52
Maria Elina85:57 18:41
Mourujärvi JohannaPelPo59:57 13:01
Nikula Nita89:57 19:33
C-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM37:00 8:02
2.Aho MikaPohjant37:28+0:288:08
3.Mertaniemi Tuomo38:13+1:138:18
4.Suomala Klaus40:56+3:568:53
5.Suomio PekkaPohjant42:29+5:299:14
6.Kuivalainen MarkkuIisu43:00+6:009:20
7.Salmi Mikko43:22+6:229:25
8.Broström MattiKoskRi44:44+7:449:43
9.Hohtola EsaYliopisto45:34+8:349:54
10.Vähäoja Pekka46:21+9:2110:04
11.Pietilä Markku46:43+9:4310:09
12.Wuotila MikaPV47:11+10:1110:15
13.Mannila Janne47:37+10:3710:21
14.Juuso HannuOYUS47:42+10:4210:22
15.Pörsti Lauri48:14+11:1410:29
16.Kopakka Jukka49:00+12:0010:39
17.Mattila SeppoKoskRi49:36+12:3610:46
18.Jäälinoja Juho50:27+13:2710:58
19.Hirvonen Marko51:29+14:2911:11
20.Salovaara SakuPohjant51:41+14:4111:14
21.Kilpeläinen VeikkoVaKa51:56+14:5611:17
22.Veijovaara JormaPohjant52:38+15:3811:26
23.Haikola Mauri53:11+16:1111:33
24.Suorajärvi MauriPohjant54:08+17:0811:46
25.Keski-Korsu PerttiSalRe54:32+17:3211:51
26.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.54:41+17:4111:53
27.Jäntti MattiPohjant56:52+19:5212:21
28.Rosberg Juha57:21+20:2112:28
29.Patana TeuvoKoS60:28+23:2813:08
30.Rahkola Eino60:31+23:3113:09
31.Tallberg Tom60:35+23:3513:10
32.Luukinen Tuomo61:15+24:1513:18
33.Paularanta KimmoOLK62:04+25:0413:29
34.Peltokoski &63:04+26:0413:42
35.Juola EskoORUK64:09+27:0913:56
36.Hiekkaranta Matti65:48+28:4814:18
37.Kiljander Kari66:35+29:3514:28
38.Hirvonen Lauri67:56+30:5614:46
39.Mertaniemi Simo68:59+31:5914:59
40.Ratia Sami71:23+34:2315:31
41.Rantakokko Timo72:46+35:4615:49
42.Seppänen Riku75:13+38:1316:21
43.Kokko Viljami75:50+38:5016:29
44.Herronen Jouni78:02+41:0216:57
45.Saartoala Eeli79:31+42:3117:17
46.Heikkinen Jari80:03+43:0317:24
47.Kivinen Juhani80:40+43:4017:32
48.Paaso-Rantala PerttiIiY80:51+43:5117:34
49.Muhonen Mauri81:52+44:5217:47
50.Räsänen Timo81:54+44:5417:48
51.Vehmas Hapi85:45+48:4518:38
52.Matinlauri Petteri86:00+49:0018:41
53.Sadiqur Rahaman86:25+49:2518:47
54.Oikarinen Jorma93:13+56:1320:15
55.Jokinen Kai95:45+58:4520:48
56.Vähänikkilä Hannu111:22+74:2224:12
Parkkari Onni86:42 18:50
Parkkila Joona38:36 8:23
Tuunanen Aaron78:52 17:08
Vielma Markku48:19 10:30
Ylimäinen Sami72:38 15:47
D-rata, naiset 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talonen Milda27:06 9:40
2.Latvala Emma31:01+3:5511:04
3.Päkkilä VenlaHaHe36:59+9:5313:12
4.Päkkilä Riitta37:52+10:4613:31
5.Niemelä Riikka39:04+11:5813:57
6.Anttonen Janne41:01+13:5514:38
7.Räsänen PiaPohjant41:08+14:0214:41
8.Kuru CamillaVePo42:40+15:3415:14
9.Keski-Korsu AijaSalRe42:42+15:3615:15
10.Päkkilä Veera43:07+16:0115:23
11.Haarala MaijuPohjant44:11+17:0515:46
12.Piirto Alva45:32+18:2616:15
13.Lukas &47:06+20:0016:49
14.Kettunen Siiri47:52+20:4617:05
15.Keränen HelenaOYS/Vapari48:18+21:1217:15
16.Manninen Anne49:01+21:5517:30
17.Tahkokorpi Henna55:27+28:2119:48
18.Simoenn EmiliaPerhKi59:00+31:5421:04
19.Sepänniemi Sohvi75:54+48:4827:06
D-rata, miehet 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pyykkö TomiOsVa18:08 6:28
2.Känsälä Ilkka20:47+2:397:25
3.Koivuneva Julius21:36+3:287:42
4.Broström Timo23:13+5:058:17
5.Lind Matti24:36+6:288:47
6.Tuunanen Antton29:17+11:0910:27
7.Hätälä Anssi30:34+12:2610:55
8.Manninen EeroOsVa32:27+14:1911:35
9.Manninen Rasmus32:51+14:4311:43
10.Vitikka Jukka33:40+15:3212:01
11.Vitikka Teemu34:15+16:0712:13
12.Niemelä EinoOul.Res.34:35+16:2712:21
13.Evesti Antti34:48+16:4012:25
14.Nurmenniemin Markku36:24+18:1613:00
15.Huovinen Einari37:10+19:0213:16
16.Naamanka Sakari39:00+20:5213:55
17.Matinlauri Miska40:43+22:3514:32
18.Räsänen Juhani40:51+22:4314:35
19.Jäälinoja Elias41:15+23:0714:43
20.Jäälinoja Matias41:15+23:0714:43
21.Peltonen Janne46:53+28:4516:44
22.Jäälinoja Mikael51:07+32:5918:15
23.Jäälinoja Veikka51:18+33:1018:19
RR-rata, pojat 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vielma Oskari12:02 6:01
2.Saartoala Aate13:17+1:156:38
3.Suomala Heimo13:25+1:236:42
4.Lämsä Eeli14:20+2:187:10
5.Vuolteenaho Henrik16:07+4:058:03
6.Lumme Kimi16:20+4:188:10
7.Antila Mikael17:53+5:518:56
8.Vasankari Eeli18:30+6:289:15
9.Jokkala Niilas19:29+7:279:44
10.Pörsti Tuomas19:31+7:299:45
11.Utriainen Nuutti20:37+8:3510:18
12.Hiltunen Oiva20:44+8:4210:22
13.Syrjälä Matti27:00+14:5813:30
14.Rounioja Roope29:06+17:0414:33
15.Huttunen Oskari45:27+33:2522:43
RR-rata, tytöt 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kanyagia Alisa12:08 6:04
2.Talonen Milda12:09+0:016:04
3.Suomala Luminka13:38+1:306:49
4.Lumme Lila14:27+2:197:13
5.Hokkanen HilmaPohjant14:56+2:487:28
6.Känsälä AuroraTurtolan Tuska18:29+6:219:14
7.Pietilä Sara19:30+7:229:45
8.Laitinen Iines19:37+7:299:48
9.Lappalainen Eevi21:51+9:4310:55
10.Vuolteenaho Adele23:55+11:4711:57
11.Hyytinen Venla23:56+11:4811:58
12.Alakangas Iina24:08+12:0012:04
13.Hyytinen Valma24:36+12:2812:18
14.Puroila Roosa31:21+19:1315:40
15.Pietilä Laura41:47+29:3920:53
16.Laitinen EeditYllRa41:52+29:4420:56
17.Pietilä Inka41:53+29:4520:56
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Teerikangas Matti67:30 -
Kittilä Juha42:28 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2019-06-26 08:30:55

    Oulurastit 2.7.2019 Kiekon majalla (Kiekonmajantie 47)

    A-rata 7.1 km / 16 rastia
    B-rata 5.6 km / 13 rastia
    C-rata 4.6 km / 9 rastia
    D-rata 2.8 km / 7 rastia
    RR 1.6km (2.0km siimaria pitkin) / 5 rastia

    A-, B- ja C-radoilla kartta 1:10 000. Radat pääosin Kiekon majan luoteispuolella Kiviharjun kiertäen.

    A-rata käy myös Sanginjoentien toisella puolella Välikankaalla. Sanginjoentiellä on vähän liikennettä ja (merkitsemättömissä) ylityskohdissa on hyvä näkyvyys, joka tapauksessa varovaisuutta tietä ylittäessä.

    D-radalla ja Rastireitillä (RR) kartta 1:7500 sekä oma lähtöpaikka. Radat Kiekon majan kuntoradan ympäristössä.

    t. Rtm Petu
  2. eSKo, 2019-06-30 09:01:38

    Hei,
    nyt on tiistaina Kiekonmajalla tarjolla A-radalla uutta maastoaluetta ja lisäksi RR-rata helppokulkuisessa kangasmaastossa, tukeutuen Kiekonmajan kuntorataan.
  3. Petu, 2019-07-01 19:05:40

    Ohessa vähän tunnelmia valmisteluista :)
    https://suunnistajana.blo...telut-kiekon-maja-27.html
  4. Jälkipelien jukola-voittaja, 2019-07-01 21:59:52

    Mukava on ollut lukea Petun blogia. Jälkipelit tuo tähän hommaan lisää mielenkiintoa; miten olisi pitänyt tehdä....? Myös muu taustatieto on kiinnostavaa.
  5. Pera, 2019-07-02 17:30:33

    Moneen saakka pääsee metsään?
  6. Suunnistuskärpäsen puraisema , 2019-07-02 19:03:27

    KIitos mukavista rasteista! Sää mitä mainioin ja aloittelijalla sopiva, selkeä maasto ja kartta.
  7. MaukkaPerusJätkä, 2019-07-02 20:06:16

    Pitäskö tähän sanoa että "kaikkiko ne on samana päivänä lähtennä".
    Hyvät rastit oli, paljon porukkaa ja hyvä meininki. B-rata ainakin oli hyvä ja monenlaisia rastivälejä.
    Paukkuuko Oulurasti ennätykset kävijä määrässä?
  8. Kiitos, 2019-07-02 20:47:59

    B-rata oli ainakin erinomainen, sopivasti reitinvalintaa ja pikku haasteita!
  9. Jouni, 2019-07-02 22:29:33

    Kannattaa käydä lukemassa Petun linkittämä blogijuttu siitä mitä oulurastitapahtuman valmistelu ratamestarilta vaatii. Hattu päästä, kiitos ja kumarrus kaikille ratamestareille ja muillekin puuhahenkilöille joita tapahtumien onnistuminen vaatii. Niin ja kiitos mainiosta C-radasta. Vaikka tuolla on monesti käyty, niin taas oli löytynyt vähän uudenlainen reitti.
  10. suunnaton rastiristeilijä, 2019-07-02 22:32:08

    Hyvä A-rata, saat tehdä toistekin!
  11. B-radan ihme, 2019-07-03 10:57:20

    Kiekonmaja on vuodesta toiseen hyvin suosittu. Tämäkin päätyi suosituimpien listalle https://oulurastit.info/statistics
  12. Petu, 2019-07-03 13:03:31

    Kiitos kaikille mukavista kehuista! Risutkin vielä tervetulleita sekaan toki :)

    Rastikoodeilta 72 (A-radan rasti 4, B5, C4) ja koodilta 91 (A13, B10, C3) näkyy tuloksissa hylättyjä, tullaan korjaamaan hyväksytyiksi. Vesa jo niin paikan päällä tulospalvelussa tekikin, mutta automaattisofta käänsi ne toistaiseksi takaisin väärin.

    Kartat pääsivät tosiaankin loppumaan... Osallistujamäärä oli 442, mutta karttoja meni selvästi yli 500 (arvioni) ja arvelen kävijöitä olleen jopa liki 600. Kun esimerkiksi 4-henkinen perhe saattoi ostaa 2 karttaa ja tuloksiin leimattiin perheestä vain 1. Toki vastapainoksi jotkut kovakuntoiset kävivät jopa 2 rataa :) Nämä lukemat siis omia arvauksia tulostettujen karttojen määrän sekä kartanmyynnissä & maalialueella pyörimiseni perusteella.

    Ja suuret kiitokset ymmärtämisestä teille, jotka jouduitte odottelemaan karttaanne tai luopumaan siitä. Autoitte hommassa kovasti.
  13. Pillimehu, 2019-07-03 13:05:37

    Saiko kaikki rastireittiläiset pillimehun?
  14. Mervi, 2019-07-03 17:26:16

    Pillimehujen jako ei ole ollut käytäntö enää pitkään aikaan. Pyysin Ollia päivittämään tämän tiedon Oulu-rastien info-osuuteen kevättalvella, mutta ei näemmä ollut korjaantunut. Laitetaanpa viestiä uudestan.
  15. Pillimehut !, 2019-07-03 17:58:51

    Hei Teille jotka haluatte PILLImehua ! ottakaa ihmeessä mukaan kotoa ennenkuin lähette Rasteillemme !
  16. PilliMehut !, 2019-07-03 18:05:49

    ..jatkaisin vielä koska LAJIMME elää Vapa-ehtoisin voimin niin eiköhän NE eväät voisi hoitaa itekukin omatoimisesti ! Vaippoja myöten ! huh....
  17. Ei tarvi suuttua, 2019-07-03 19:59:16

    Ei nyt tarvi suuttua, kun joku erehtyy kysymään pillimehua. Se voi olla lapselle yllättävänkin tärkeä, jos se on tullut etukäteen luvattua eikä itse ole tajunnut ottaa mukaan.
  18. Vihreä, 2019-07-03 20:17:10

    Kiitos ratamestarille, kun a-rata oli viety yli vihreiden, pystyvihreiden ja sinisten. Ne kun ryynäsi läpi, niin oppia tuli ja kuntoa. Olisihan ne voinut kiertääkkin toki.
  19. vielä pillimehuista, 2019-07-04 09:37:03

    omalta osalta voin sanoa että maalissa toimitsijan antama pillimehu on ollut aikoinaan varsin motivoiva ja odotettu palkinto pienimmille suunnistajille. (on ihan eri asia antaako sen isä tai äiti autolla vai joku täti tai setä maalissa). Suosittelen jatkamaan. Vois osaltaan auttaa ettei harrastajien keski-ikä nouse vuosi vuodelta ;)
    Jos kyseessä on raha asia niin voiko pyytää firmoja sponsoroimaan? Keneen voi olla yhteydessä?

    PS. RR ja TR reittejä ei ole liian usein.



  20. Pentti, 2019-07-04 13:40:00

    Oli mukava, että rastireitti oli toteutettu, ja se oli myöskin hyvin suunniteltu. Kiitoksia.
  21. Petu, 2019-07-05 14:13:59

    Pienellä viiveellä vielä fiilikset itse Oulurasti-päivältäkin...

    https://suunnistajana.blo...urastit-27-kisapaiva.html