Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
15.8.2019
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Auran maja
Opastus
Alakyläntieltä Auran majan kohdalta - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C ja D, yhteyshenkilö: Lasse Q. 040-5580513
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
377
Tulokset päivitetty
15.8.2019 20:44

Tulokset

A-rata, naiset 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen EssiLaiVe63:18 9:44
2.Hankonen JohannaPohjant68:21+5:0310:30
3.Hyvärinen HennaPohjant68:26+5:0810:31
4.Vänttilä Heidi68:50+5:3210:35
5.Kela MerjaOulRe70:58+7:4010:55
6.Heino SannaS-200072:12+8:5411:06
7.Dahlbacka Marjo77:00+13:4211:50
8.Widgren PaulaOYS/Vapari78:06+14:4812:00
9.Pöyhtäri Mari85:15+21:5713:06
10.Mäkinen PäiviOsVa85:18+22:0013:07
11.Mutka HannaOYS/Vapari90:01+26:4313:50
12.Vääräniemi Katri110:45+47:2717:02
A-rata, miehet 6.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohi Mikko46:57 7:13
2.Hiltunen JuhoONMKY47:19+0:227:16
3.Lohi Kalle47:22+0:257:17
4.Päivarinta JuhaniKiimU47:33+0:367:18
5.Taulavuori ArttuAlatPi47:45+0:487:20
6.Juuso Kinnunen48:42+1:457:29
7.Taskila Markku49:21+2:247:35
8.Säkkinen Mika49:46+2:497:39
9.Kinnunen JukkaPohjant50:01+3:047:41
10.Vänttilä Ari50:38+3:417:47
11.Keränen TeemuKaSu51:53+4:567:58
12.Vänttilä Tero52:38+5:418:05
13.Similä SeveriPohjant52:45+5:488:06
14.Maaninka JukkaTeam 1Life52:52+5:558:08
15.Pörsti YrjöSiiRa53:35+6:388:14
16.Huhtala JuhoOYS/Vapari55:34+8:378:32
17.Soppela Pete56:39+9:428:42
18.Huurinainen KimmoTeam Hyrske57:07+10:108:47
19.Seppänen JarnoVaKa57:20+10:238:49
20.Höynälä JoukoPaksumahat57:36+10:398:51
21.Widgren VilleKaSu57:50+10:538:53
22.Hokkanen Matti58:13+11:168:57
23.Aho MikaPohjant61:57+15:009:31
24.Järvenpää RaimoIisu62:36+15:399:37
25.Kela Lari63:07+16:109:42
26.Sillanpää TommiPohjant63:19+16:229:44
27.Kinnunen Mikko63:38+16:419:47
28.Fredriksson KajPohjant63:59+17:029:50
29.Ryytty EeroPohjant64:27+17:309:54
30.Kela MarkoOulRe64:34+17:379:56
31.Kaukua JaakkoHaHe64:49+17:529:58
32.Ollanketo Toni65:15+18:1810:02
33.Tolonen Juhani65:24+18:2710:03
34.Rauhala Antti65:43+18:4610:06
35.Malinen Topi66:54+19:5710:17
36.Similä JouniPohjant67:20+20:2310:21
37.Heinonen Joni67:24+20:2710:22
38.Verronen Mika67:40+20:4310:24
39.Hanhela MaunoHaHe68:46+21:4910:34
40.Mikkonen AlpoOYS/Vapari70:29+23:3210:50
41.Niemelä UrpoPohjant71:09+24:1210:56
42.Silveri Matti71:23+24:2610:58
43.Kellokumpu Seppo71:32+24:3511:00
44.Kähkölä JuhaPohjant74:05+27:0811:23
45.Pyhtilä Veli77:02+30:0511:51
46.Heikkinen Markku77:11+30:1411:52
47.Koskela JarkkoOFXD77:32+30:3511:55
48.Saari Jukka82:11+35:1412:38
49.Päkkilä Pertti82:35+35:3812:42
50.Mehtälä JukkaOsVa83:31+36:3412:50
51.Kivinen Janne83:33+36:3612:51
52.Salmela Ari85:15+38:1813:06
53.Raino Valtanen85:39+38:4213:10
54.Kähkölä Aarne89:55+42:5813:50
55.Toiviainen Antti90:46+43:4913:57
56.Savolainen JormaSaSu90:56+43:5913:59
57.Mäkinen TapaniOsVa93:30+46:3314:23
58.Hallikainen Topi94:42+47:4514:34
59.Meriläinen Jussi94:51+47:5414:35
60.Räsänen Mika95:39+48:4214:42
61.Heikkinen Mika96:42+49:4514:52
62.Hautamäki Samu104:30+57:3316:04
63.Hepokangas Edvin108:00+61:0316:36
64.Halonen Marco109:08+62:1116:47
65.Vääräniemi AskoNOKIA110:40+63:4317:01
66.Järviluoma AriVePo113:48+66:5117:30
67.Saartoala Risto113:51+66:5417:30
68.Karsikas Juha114:12+67:1517:34
69.Kivikangas Esko132:11+85:1420:20
Partanen Pekka59:50 9:12
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen AnnaYlikNM44:02 9:22
2.Aalto PirjoPohjant46:36+2:349:54
3.Koivuniemi JennyKiikKi50:43+6:4110:47
4.Santaniemi MerjaOsVa53:09+9:0711:18
5.Mäkinen Sanni53:48+9:4611:26
6.Auvinen AnnuSK Morttis53:58+9:5611:28
7.Mattila OrvokkiPohjant54:09+10:0711:31
8.Lehtonen MirvaVePo55:31+11:2911:48
9.Keränen Maija-Helena55:55+11:5311:53
10.Vaarala Anja-LeenaSalRe55:58+11:5611:54
11.Tuunanen Marja56:05+12:0311:55
12.Saartoala PäiviOYS/Vapari56:37+12:3512:02
13.Moilanen Mari56:51+12:4912:05
14.Lehtonen MirvaLänRa57:24+13:2212:12
15.Järvinen Tiia57:57+13:5512:19
16.Rissanen JeminaKemjU59:51+15:4912:44
17.Ryytty MerviPohjant60:54+16:5212:57
18.Nikula Essi61:32+17:3013:05
19.Kosunen Hanna62:06+18:0413:12
20.Similä SelinaPohjant62:07+18:0513:12
21.Sillanpää ElinaPohjant62:44+18:4213:20
22.Lukkarinen KatariinaSK-Pohjant62:49+18:4713:21
23.Kuusrainen AnniKoskRi63:05+19:0313:25
24.Salmela Outi63:10+19:0813:26
25.Keränen Anna-Kaisa63:13+19:1113:27
26.Ojala Tanja63:30+19:2813:30
27.Vainola Anni64:37+20:3513:44
28.Sassi Paula69:06+25:0414:42
29.Thomann Satu71:00+26:5815:06
30.Salonen Nelli72:54+28:5215:30
31.Mäntylä Tiina73:02+29:0015:32
32.Kallunki Anna73:26+29:2415:37
33.Laitala Marja-LiisaNiS75:08+31:0615:59
34.Tanner Tarja75:16+31:1416:00
35.Kinnula IrmaOYS/Vapari76:39+32:3716:18
36.Rentola Matleena77:05+33:0316:24
37.Määttä Saila79:17+35:1516:52
38.Pelkonen MaijaOsVa83:38+39:3617:47
39.Airaksinen EveliinaPohjant87:38+43:3618:38
40.Hankonen Sointu93:05+49:0319:48
Fabritius Alina108:53 23:10
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Apilo Olli36:15 7:42
2.Kotaniemi JuhaKoskRi36:39+0:247:47
3.Heikka MarkkuONMKY37:33+1:187:59
4.Räisänen KariKiimU38:58+2:438:17
5.Hautala Ilkka42:18+6:039:00
6.Jussila Pasi43:29+7:149:15
7.Parkkinen PekkaPohjant43:36+7:219:16
8.Ahvenlampi Henri43:43+7:289:18
9.Grekelä AnttiHaHe44:18+8:039:25
10.Takkinen JukkaKiimU44:51+8:369:32
11.Grekelä Jaakko45:26+9:119:40
12.Kariniemi Kalle46:03+9:489:47
13.Valtonen Rasmus46:25+10:109:52
14.Rankinen JuhoOulRe46:39+10:249:55
15.Pääkkönen Sami47:09+10:5410:01
16.Malm LauriOSAO48:26+12:1110:18
17.Kariniemi MarkkuPohjant48:30+12:1510:19
18.Räisänen Jukka48:32+12:1710:19
19.Mikkola Taneli48:41+12:2610:21
20.Lempinen HannuFujitsu48:44+12:2910:22
21.Hytönen Olli48:49+12:3410:23
22.Takalo Tero48:54+12:3910:24
23.Maunula TeuvoOYUS49:59+13:4410:38
24.Kuivalainen MarkkuIisu50:02+13:4710:38
25.Merilä SeppoOYUS51:34+15:1910:58
26.Pinola TimoKaSu52:08+15:5311:05
27.Tolonen MarkkuOulu52:16+16:0111:07
28.Pietilä MarkkuOsVa52:58+16:4311:16
29.Tuunanen Jari53:14+16:5911:19
30.Harju MarkkuOYS/Vapari54:53+18:3811:40
31.Polet Jouni55:25+19:1011:47
32.Kauma HeikkiOYS/Vapari55:29+19:1411:48
33.Vainionpää Ville55:30+19:1511:48
34.Hanhineva Tero55:50+19:3511:52
35.Keränen Kimmo55:54+19:3911:53
36.Kallioinen Ari56:19+20:0411:58
37.Saukko Janne57:00+20:4512:07
38.Vainio AimoKiimU57:06+20:5112:08
39.Järvinen Joni57:52+21:3712:18
40.Pyky AriKiimU58:38+22:2312:28
41.Pentti Mikko58:43+22:2812:29
42.Anttila Marko59:13+22:5812:35
43.Lepistö Harri59:57+23:4212:45
44.Pesonen Sami60:36+24:2112:53
45.Runtti Esko60:58+24:4312:58
46.Pulju OulaOK kunto OK61:00+24:4512:58
47.Heikkinen Jani61:53+25:3813:10
48.Paaso-Rantala PerttiIiY62:17+26:0213:15
49.Kesti Jaakko62:33+26:1813:18
50.Tervo Tero62:54+26:3913:22
51.Lukkarinen OlaviPohjant63:03+26:4813:24
52.Lehtonen HenriLaiVe63:15+27:0013:27
53.Peltola Timo63:43+27:2813:33
54.Sirviö Pyry63:47+27:3213:34
55.Rahikkala Esa64:36+28:2113:44
56.Kaukola Kalle64:46+28:3113:46
57.Tanskanen Jouni64:49+28:3413:47
58.Holma ErkkiOulRe65:30+29:1513:56
59.Keränen VesaHaHe66:43+30:2814:11
60.Hand ArtoIisu67:13+30:5814:18
61.Turtinen JuhoYlikNM67:50+31:3514:25
62.Simonen TuomasPohjant68:02+31:4714:28
63.Pelkonen LauriOys/vapari68:28+32:1314:34
64.Jokinen TuomasOsVa68:50+32:3514:38
65.Lukkarinen Jouni69:45+33:3014:50
66.Kinnunen Juha71:04+34:4915:07
67.Niinimäki Jouko73:50+37:3515:42
68.Kinnula AhtiKEV75:08+38:5315:59
69.Vähänikkilä Hannu75:11+38:5615:59
70.Kilpeläinen VeikkoVaKa76:04+39:4916:11
71.Koskimäki Harri76:38+40:2316:18
72.Lahdenkauppi Mika76:39+40:2416:18
73.Siitonen Juha77:11+40:5616:25
74.Honkanen Esa80:05+43:5017:02
75.Salovaara SakuPohjant82:37+46:2217:34
76.Oja Sami83:41+47:2617:48
77.Pelkonen AlpoOsVa84:43+48:2818:01
78.Paul Miettinen87:33+51:1818:37
79.Pätsi Juha90:03+53:4819:09
80.Vainiokangas Matti91:51+55:3619:32
81.Moilanen Jali92:44+56:2919:43
82.Evesti Antti100:09+63:5421:18
83.Typpö Juha111:34+75:1923:44
Haajanen JuhaPohjant35:33 7:33
Hytönen Hannu0:00 0:00
Kinnunen Hannu-Pekka66:15 14:05
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päkkilä SuviHaHe18:40 5:20
2.Talonen Anna32:51+14:119:23
3.Alitalo Sanna35:19+16:3910:05
4.Mutka AinoSk-Pohjnt41:43+23:0311:55
5.Kallankari SannaKoskRi43:32+24:5212:26
6.Hämäläinen Marjut43:36+24:5612:27
7.Antila Susanna43:57+25:1712:33
8.Leppänen TiinaOYS/Vapari44:02+25:2212:34
9.Alarova Amanda44:11+25:3112:37
10.Lantiainen Katja44:50+26:1012:48
11.Kukkonen Tiina44:51+26:1112:48
12.Partanen Petra45:09+26:2912:54
13.Suomenrinne Anne45:32+26:5213:00
14.Ronkainen Justiina45:42+27:0213:03
15.Piira Marja-Liisa45:45+27:0513:04
16.Laitinen Jenni46:02+27:2213:09
17.Holma Kaisu46:10+27:3013:11
18.Heikkilä Terhi46:19+27:3913:14
19.Junes-Kähkölä AnuPohjant47:22+28:4213:32
20.Joensuu-Manninen Heini47:24+28:4413:32
21.Ovaska Henna47:40+29:0013:37
22.Korkala Maria47:43+29:0313:38
23.Anttila MineaPohjant48:23+29:4313:49
24.Pyhäjärvi Tanja50:20+31:4014:22
25.Myllymaa PirkkoOulRe50:23+31:4314:23
26.Pasma ReetaPohjant50:34+31:5414:26
27.Korvenheimo Pia-Riitta50:40+32:0014:28
28.Ainassaari KaisuOsVa51:06+32:2614:36
29.Keskinen Riitta51:23+32:4314:40
30.Hyvärinen Merja51:40+33:0014:45
31.Hurskainen Tiina51:52+33:1214:49
32.Mattila UllaPohjant51:59+33:1914:51
33.Mahlakaarto Suvi52:03+33:2314:52
34.Rasmus Suvi53:29+34:4915:16
35.Kela MirjaOulRe53:47+35:0715:22
36.Mutka KerttuPohjant53:47+35:0715:22
37.Junnikkala Mirjami54:02+35:2215:26
38.Aatsinki Piritta54:05+35:2515:27
39.Niemi Maija54:29+35:4915:34
40.Korkeakoski ArjaOsVa55:13+36:3315:46
41.Länsitie PinjaOsVa57:05+38:2516:18
42.Alanen Tuula57:34+38:5416:26
43.Kaikkonen Jenni57:45+39:0516:30
44.Torvela Maija57:54+39:1416:32
45.Nikulin Anna58:01+39:2116:34
46.Jaara Anna59:18+40:3816:56
47.Aspegren Annika62:27+43:4717:50
48.Sorvisto MariOYS/Vapari62:30+43:5017:51
49.Malm PirkkoOYS/Vapari63:38+44:5818:10
50.Tieksola Tessa65:37+46:5718:44
51.Vuoti Otso&Riikka65:40+47:0018:45
52.Parkkinen PiiaYlikNM65:51+47:1118:48
53.Väänänen Marjo65:56+47:1618:50
54.Mertaniemi SannaSUOPE66:29+47:4918:59
55.Merilä KirstiOYUS67:58+49:1819:25
56.Rahikkala Pirjo69:58+51:1819:59
57.Leskelä Heli70:36+51:5620:10
58.Kurtti Jenni71:37+52:5720:27
59.Virkkula MarjaPohjant71:42+53:0220:29
60.Kangas Kristiina72:16+53:3620:38
61.Haavikko-Karhula 72:45+54:0520:47
62.Hautajärvi Ritva74:13+55:3321:12
63.Aatsinki MirjaVePo75:08+56:2821:28
64.Ronkainen Eveliina75:42+57:0221:37
65.Sipilä Sanna77:01+58:2122:00
66.Salpa Heljä77:09+58:2922:02
67.Säkkinen Ulla77:38+58:5822:10
68.Lampakka Sisko77:46+59:0622:13
69.Ylitalo Manta77:52+59:1222:14
70.Siltala Anne78:42+60:0222:29
71.Jurvakainen Päivi78:45+60:0522:30
72.Päkkilä VeeraHaHe81:32+62:5223:17
73.Qvist MaaritKoskri86:49+68:0924:48
74.Päkkilä VenlaHaHe86:57+68:1724:50
75.Kuru CamillaVePo87:05+68:2524:52
76.Sirviö Minna-Mari87:26+68:4624:58
77.Haapala Tiina94:25+75:4526:58
78.Lehtovaara Minna97:16+78:3627:47
79.Haapaniemi Tuula100:54+82:1428:49
80.Löytynoja Päivi100:55+82:1528:50
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant56:48 16:13
Jokela RiittaYlikNM57:41 16:28
Korkeakoski MirkaOsva51:46 14:47
Salomaa Emilia47:42 13:37
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Honkanen Marko28:54 8:15
2.Honkanen Juha-Pekka32:20+3:269:14
3.Talonen Eero32:50+3:569:22
4.Juuso HannuOYUS33:31+4:379:34
5.Broström MattiKoskRi35:47+6:5310:13
6.Ruokamo EeroOuTa35:47+6:5310:13
7.Juutinen HannuPohjant36:40+7:4610:28
8.Holmi LauriOul.Res.36:44+7:5010:29
9.Herva Tuomas36:50+7:5610:31
10.Kurula JuhaniPohjant37:08+8:1410:36
11.Ollila Timo37:49+8:5510:48
12.Suomio PekkaPohjant37:57+9:0310:50
13.Haapasalo PerttiPohjant39:00+10:0611:08
14.Lustig Olli39:39+10:4511:19
15.Myllymaa KaukoOulRe39:44+10:5011:21
16.Westerholm LauriVePo39:45+10:5111:21
17.Männistö Perttu41:32+12:3811:52
18.Wilen Juhani41:35+12:4111:52
19.Särkelä Hannu41:37+12:4311:53
20.Piiroinen Ilkka41:56+13:0211:58
21.Taivaloja JormaHaHe42:20+13:2612:05
22.Niemelä Tuomas43:49+14:5512:31
23.Riekki Jari44:21+15:2712:40
24.Veijovaara JormaPohjant44:24+15:3012:41
25.Kalliokoski Ossi44:50+15:5612:48
26.Kurttila Pentti45:40+16:4613:02
27.Toropainen PauliONMKY46:06+17:1213:10
28.Oikarinen Jorma46:06+17:1213:10
29.Haikola Mauri46:27+17:3313:16
30.Rahkola Eino47:16+18:2213:30
31.Jounila Ilari47:18+18:2413:30
32.Lappi Tuomas47:21+18:2713:31
33.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.47:24+18:3013:32
34.Kivinen Juhani47:41+18:4713:37
35.Eronen Ville48:18+19:2413:48
36.Saariniemi Mikko48:39+19:4513:54
37.Takkinen EskoKiimU48:53+19:5913:58
38.Lukkarinen MikkoPohjant50:14+21:2014:21
39.Lassila MattiSalRe50:25+21:3114:24
40.Sivula Aleksi51:28+22:3414:42
41.Suorajärvi MauriPohjant51:32+22:3814:43
42.Patana TeuvoKoS52:58+24:0415:08
43.Tapio Hautala53:07+24:1315:10
44.Auno Arto53:30+24:3615:17
45.Alanko Jaakko55:09+26:1515:45
46.Puranen Ilari55:19+26:2515:48
47.Juola EskoORUK58:05+29:1116:35
48.Kesäniemi Markku59:20+30:2616:57
49.Saikkonen ToivoOul.Res.59:52+30:5817:06
50.Pesälä Janne60:09+31:1517:11
51.Lind Matti61:00+32:0617:25
52.Luukinen Tuomo62:07+33:1317:44
53.Saarela Pertti62:52+33:5817:57
54.Heikkinen K67:06+38:1219:10
55.Jokinen Kai70:45+41:5120:12
56.Manninen EeroOsVa117:42+88:4833:37
Komulainen Petri48:34 13:52
Penttilä Tapani61:43 17:38
Posti HarriKoskRi42:20 12:05
Sadiqur Rahaman80:45 23:04
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pihlajaniemi Henrika34:16 16:19
2.Tulppo Eevi35:55+1:3917:06
3.Lumme Lila37:03+2:4717:38
4.Lehtonen Eleanoora47:22+13:0622:33
5.Pesonen OrvokkiHaHe50:57+16:4124:15
6.Peltomäki Silvia51:13+16:5724:23
7.Järvitalo Lili55:27+21:1126:24
8.Korhonen Anssi64:44+30:2830:49
9.Broström Minka81:27+47:1138:47
10.Broström Pihla81:53+47:3738:59
Malm Emilia35:45 17:01
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen KariOYUS32:36 15:31
2.Nieminen Pentti34:11+1:3516:16
3.Palo Topi36:31+3:5517:23
4.Aalto JormaHaHe42:34+9:5820:16
5.Päkkilä Jaakko48:52+16:1623:16
6.Niemelä EekaHaHe50:52+18:1624:13
7.Valkama Vili55:14+22:3826:18
8.Jyllilä Pekka55:22+22:4626:21
9.Niemelä EinoOul.Res.60:26+27:5028:46
10.Pitkälä VäinöOul.Res.61:33+28:5729:18
11.Korhonen Anssi64:40+32:0430:47
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautajärvi Tarmo69:38 -
2.Hokkanen AnniOYS Vapari70:11+0:33-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. äLKuu, 2019-08-11 22:24:11

    Torstain radat ja matkat:'
    A-rata 6.5km
    B-rata 4.7km
    C-rata 3.5km
    D-rata 2.1km

    A- ja B-radat 1:10000, C- ja D-radat 1:7500.
    A-, B- ja C-radat ylittävät Kalimeojan kahteen kertaan.
    A-radalla tarjolla uutta aluetta koillisosassa.
    Maksutavat:
    käteinen, kortti, Smartum-, Virike- ja TYKY-setelit. SmartumPay, ePassi, Edenred mobiilimaksu, Smartum verkkomaksu. Smartum sirukortti ei valitettavasti käy.
    Tapahtuma samalla Oulun Res.Urheilijoiden mestaruuskilpailu.
    Maastoon pääsee klo 16:30-19:00.
    Jos jotain kysyttävää niin soitto ylläolevaan numeroon.
    Auranmajan parkkialue ja WC tilat käytössä.
    Tervetuloa.
  2. äLKuu, 2019-08-14 06:33:02

    Korjataan sen verran, että Oulun Res.Urheilijoiden mestaruudet ratkotaan vasta 17.9 joten tässä tapahtumassa sarjasuunnistus.
  3. Mikael Väliheikki, 2019-08-15 12:33:30

    Hullunahiihtoon myyntiauto paikalla myymässä suunnistustarvikkeita.
  4. Maksaja, 2019-08-15 12:52:03

    Yritin maksaa Edenred mobiilimaksulla mutta ongelma että "Riento" tai "Koskenkylä" hakusana ei löydä seuraa. Ei tosin Oulu tms. hakusanatkaan toimi. Mikä olisi oikea hakusana sovellukseen ?
  5. äLKuu, 2019-08-15 13:14:05

    Edenred: Oulurastit/KoskRi
  6. Tuborg, 2019-08-15 14:50:32

    Mikähän olisi palveluntarjoaja ePassissa?
  7. Reipas, 2019-08-15 15:57:46

    V- ja U-SEURA KOSKELANKYLÄN RIENTO
  8. C-ratalainen, 2019-08-15 21:28:46

    Onkohan naisten C-radan ykkösenä haamuaika vai pinkoiko joku oikeasti radan vajaassa 19 minuutissa? :)
  9. Toinen C-ratalainen, 2019-08-15 23:13:41

    Väliaikojen mukaan naisten C-radan voittaja on pinkonut rastivälin 8-9 aikaan -61 minuuttia, eli valoakin nopeammin.. olisiko emit nollautunut tai jotain. Lopputulos näyttäisi olevan siis vain aika rastilta 9 maaliin.
  10. Taikuri, 2019-08-15 23:22:05

    On mennyt 8-9 välin valoa nopeammin, eli -61 minuutissa. Nyt vaan noutamaan Skepsikseltä paranormaalista ilmiöstä luvattua kymppitonnin stipendiä suoraan ulottimeen.....

    :D
  11. Nollaaja, 2019-08-16 15:27:04

    Olisko ollut Oma nollaemitti takataskussa ?
  12. Jouni, 2019-08-17 10:54:16

    Oma nollaemit pyyhkisi sitä edeltävät leimat ja tulisi hylätty suoritus. Kyseessä on satunnaisesti ilmenevä emitin häiriö.