Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
20.8.2019
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Sankivaara (Joutsensuo)
Opastus
Mikonmäentie 185, Oulu - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Matti Rahko 040-5407649
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
435
Tulokset päivitetty
20.8.2019 22:04

Tulokset

A-rata, Naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Backman SaanaIinYr54:16 8:53
2.Lotvonen EssiLaiVe54:34+0:188:56
3.Hokkanen AnneOYS/Vapari55:05+0:499:01
4.Hyvärinen HennaPohjant59:17+5:019:43
5.Lotvonen ArjaLaiVe59:24+5:089:44
6.Hankonen JohannaPohjant59:31+5:159:45
7.Vänttilä Heidi66:05+11:4910:50
8.Palmi SaraKoskRi67:52+13:3611:07
9.Mäkinen PäiviOsVa69:41+15:2511:25
10.Klasila SatuOYS/Vapari70:33+16:1711:33
11.Limingoja JohannaOsVa70:59+16:4311:38
12.Mutka HannaOYS/Vapari74:31+20:1512:12
13.Tolonen Jenni120:31+66:1519:45
A-rata, Miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pörsti Yrjö43:21 7:06
2.Säkkinen Mika45:35+2:147:28
3.Hyyppä JarmoPohjant45:53+2:327:31
4.Määttä JariKemijU45:59+2:387:32
5.Koirikivi RikuRasTiimi46:09+2:487:33
6.Rauhala Antti46:31+3:107:37
7.Kinnunen JukkaPohjant46:41+3:207:39
8.Lohi Kalle46:45+3:247:39
9.Juuso KinnunenPohjant47:20+3:597:45
10.Simola MikkoPohjant47:55+4:347:51
11.Keränen TeemuKaSu47:56+4:357:51
12.Haataja Eetu47:58+4:377:51
13.Apilo Olli49:03+5:428:02
14.Heinonen Joni50:50+7:298:20
15.Nikkari OlliOsVa51:12+7:518:23
16.Kemppainen Jukka-Pekka51:18+7:578:24
17.Järvenpää EsaS-JKL51:22+8:018:25
18.Kukkola JuhaVePo51:47+8:268:29
19.Lämsä Janne51:50+8:298:29
20.Juvonen MikkoLaiVe52:00+8:398:31
21.Seppänen JarnoVaKa52:38+9:178:37
22.Huuhka KaiKiimU53:29+10:088:46
23.Kela Lari53:46+10:258:48
24.Salmela Ari54:52+11:318:59
25.Aho MikaPohjant55:17+11:569:03
26.Similä JouniPohjant56:29+13:089:15
27.Kähkölä JuhaPohjant57:06+13:459:21
28.Tuunanen Mikko57:15+13:549:23
29.Fredriksson KajPohjant57:28+14:079:25
30.Partanen Pekka57:37+14:169:26
31.Manninen AriNiS58:01+14:409:30
32.Ollanketo Toni58:01+14:409:30
33.Hyytinen Jari58:16+14:559:33
34.Komulainen Markus58:32+15:119:35
35.Verronen Mika58:33+15:129:35
36.Pasma LeinoOYS/Vapari58:36+15:159:36
37.Koutonen MikkoYlivKu58:44+15:239:37
38.Pulkkinen Eero59:18+15:579:43
39.Ryytty EeroPohjant59:33+16:129:45
40.Malinen Topi59:38+16:179:46
41.Penttilä Joona59:55+16:349:49
42.Alitalo SamiOSVA60:02+16:419:50
43.Pitkänen Henri60:19+16:589:53
44.Mutka KaiPohjant61:34+18:1310:05
45.Koskela JarkkoOFXD62:00+18:3910:09
46.Rankinen JuhoOulRe62:37+19:1610:15
47.Mikkonen VilleKoskRi63:42+20:2110:26
48.Riippa Ilkka63:46+20:2510:27
49.Rämö Jouko64:15+20:5410:31
50.Laurila MikaKoskRi64:53+21:3210:38
51.Hepokangas Edvin66:15+22:5410:51
52.Antila Pentti66:20+22:5910:52
53.Saari Jukka66:22+23:0110:52
54.Toiviainen Antti67:04+23:4310:59
55.Päkkilä Pertti67:16+23:5511:01
56.Heikkinen Markku67:22+24:0111:02
57.Holma ErkkiOulRe68:21+25:0011:12
58.Hanhela MaunoHaHe68:38+25:1711:15
59.Kauma HeikkiOYS/Vapari69:10+25:4911:20
60.Pietilä Ilkka69:56+26:3511:27
61.Penttilä Mika70:33+27:1211:33
62.Kivinen Janne71:46+28:2511:45
63.Pajala AriOHS72:02+28:4111:48
64.Kinnunen Matti72:10+28:4911:49
65.Mikkonen AlpoOYS/Vapari72:59+29:3811:57
66.Räsänen Mika73:31+30:1012:03
67.Savolainen JormaSaSu74:57+31:3612:17
68.Heinämaa Risto75:01+31:4012:17
69.Kivivaara Eero95:59+52:3815:44
70.Höijärvi Erkki120:25+77:0419:44
Savolainen JouniPohjant44:17 7:15
Siurua Jarno75:14 12:20
Taskila Hannu57:55 9:29
B-rata, Naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pökkä Tia41:56 8:33
2.Pöyhtäri Mari42:10+0:148:36
3.Widgren PaulaOYS/Vapari44:23+2:279:03
4.Goman AnnukkaVePo44:45+2:499:07
5.Pikkarainen Saija45:05+3:099:12
6.Vuontisjärvi Annu45:16+3:209:14
7.Mattila OrvokkiPohjant45:17+3:219:14
8.Viippola Venla47:06+5:109:36
9.Keränen Anna-Kaisa47:52+5:569:46
10.Rissanen JeminaKemijUr47:54+5:589:46
11.Saartoala PäiviOYS/Vapari48:52+6:569:58
12.Mäkinen Miia49:02+7:0610:00
13.Mäkinen Sanni49:08+7:1210:01
14.Aalto PirjoPohjant49:55+7:5910:11
15.Santaniemi Merja50:03+8:0710:12
16.Holster-Hemmi MerviPohjant50:10+8:1410:14
17.Fredriksson CaritaPohjant50:19+8:2310:16
18.Turkka Laura50:28+8:3210:17
19.Kela MerjaOulRe50:48+8:5210:22
20.Hyvärinen Emilia50:55+8:5910:23
21.Lehtonen MirvaLänRa51:50+9:5410:34
22.Ylisiurua TiinaVePo51:55+9:5910:35
23.Väisänen Eija52:05+10:0910:37
24.Lappalainen Marika52:17+10:2110:40
25.Vaarala Anja-LeenaSalRe53:09+11:1310:50
26.Salmela Outi53:27+11:3110:54
27.Tuunanen Marja54:12+12:1611:03
28.Siltala Anne54:47+12:5111:10
29.Väisänen Virve55:19+13:2311:17
30.Kouva JohannaKoskRi58:31+16:3511:56
31.Kauppila Katri59:03+17:0712:03
32.Hyvärinen Merja59:31+17:3512:08
33.Tervo Hanna-Maija59:37+17:4112:10
34.Kurkela Hanna59:46+17:5012:11
35.Pasoja Ulla59:53+17:5712:13
36.Holma KaisuOulRe60:34+18:3812:21
37.Viljamaa Maija61:53+19:5712:37
38.Tuikkala Päivä62:12+20:1612:41
39.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari62:17+20:2112:42
40.Kesälä NiinaLaive62:19+20:2312:43
41.Pasma ReetaPohjant62:23+20:2712:43
42.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant62:46+20:5012:48
43.Alitalo HeidiOsVa63:13+21:1712:54
44.Leppänen TiinaOYS/Vapari63:13+21:1712:54
45.Hahtola Heidi63:42+21:4613:00
46.Liikamaa-Pasma KatiYllRa63:49+21:5313:01
47.Sassi Paula67:37+25:4113:47
48.Karhumaa TiinaOYS/Vapari67:40+25:4413:48
49.Salonen Nelli67:46+25:5013:49
50.Vuokila Maria68:32+26:3613:59
51.Partanen Petra68:51+26:5514:03
52.Airaksinen EveliinaPohjant69:35+27:3914:12
53.Ylieerola Irja69:56+28:0014:16
54.Hämäläinen Marjut71:57+30:0114:41
55.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant72:45+30:4914:50
56.Niinimäki Katriina77:20+35:2415:46
57.Kivimäki SannaOYS/Vapari80:38+38:4216:27
58.Alanen Tuula82:46+40:5016:53
59.Rentola Matleena100:02+58:0620:24
60.Salonpää KaarinaOYS/Vapari100:49+58:5320:34
B-rata, Miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Jukka-PekkaPohjant33:38 6:51
2.Höynälä JoukoPaksumahat35:35+1:577:15
3.Huurinainen KimmoTeam Hyrske35:39+2:017:16
4.Sillanpää TommiPohjant36:13+2:357:23
5.Uusitalo Ville36:30+2:527:26
6.Grekelä AnttiHaHe38:10+4:327:47
7.Hautala MattiONMKY38:39+5:017:53
8.Pesälä Joona38:45+5:077:54
9.Rantapelkonen TuomoONMKY38:48+5:107:55
10.Widgren VilleKaSu39:11+5:337:59
11.Aarnio Joonas39:14+5:368:00
12.Malm Vesa39:19+5:418:01
13.Kinnunen Juha39:34+5:568:04
14.Kela MarkoOulRe39:34+5:568:04
15.Karsikas Jouni39:54+6:168:08
16.Hokkanen MattiPohjant39:56+6:188:08
17.Ahvenlampi Henri40:06+6:288:11
18.Pentti Mikko40:31+6:538:16
19.Hytönen Olli40:53+7:158:20
20.Malm LauriOSAO41:23+7:458:26
21.Kariniemi MarkkuPohjant41:32+7:548:28
22.Pentti Jaakko41:35+7:578:29
23.Lempinen HannuFujitsu41:38+8:008:29
24.Korhonen Aapo41:57+8:198:33
25.Anttila Marko42:03+8:258:34
26.Hassinen JuhaPohjant42:51+9:138:44
27.Helttunen JanneKiimU42:56+9:188:45
28.Tervo ArhiONMKY43:09+9:318:48
29.Niva PasiLaive43:28+9:508:52
30.Hostikka Teemu43:46+10:088:55
31.Sillanpää JoonasPyPo44:13+10:359:01
32.Mikkola Taneli44:36+10:589:06
33.Pelkonen LauriOYS/Vapari44:52+11:149:09
34.Vornanen JuhaPohjant45:07+11:299:12
35.Takkinen JukkaKiimU45:47+12:099:20
36.Lukkarinen Jouni46:01+12:239:23
37.Pyky AriKiimU46:02+12:249:23
38.Kinnunen Mikko46:05+12:279:24
39.Kukkonen IiroOuTa46:13+12:359:25
40.Huhtanen RaimoKiimU46:28+12:509:28
41.Hautamäki Samuli46:31+12:539:29
42.Kangas Seppo46:48+13:109:33
43.Hyvärinen Tatu46:58+13:209:35
44.Peltola Timo47:05+13:279:36
45.Hanhineva Tero47:17+13:399:38
46.Vänttilä Jaakko47:18+13:409:39
47.Reijonen Jaakko47:28+13:509:41
48.Ollila Timo47:28+13:509:41
49.Pinola TimoKaSu47:55+14:179:46
50.Tolonen MarkkuOulu48:19+14:419:51
51.Sevon NiiloSalRe48:47+15:099:57
52.Halonen TeroKoskRi49:10+15:3210:02
53.Tuunanen Jari49:49+16:1110:10
54.Mäntykenttä HannuOYUS50:14+16:3610:15
55.Pesälä Janne50:46+17:0810:21
56.Hand Arto50:53+17:1510:23
57.Lukkarinen OlaviPohjant51:11+17:3310:26
58.Turtinen JuhoYlikNM51:55+18:1710:35
59.Kaikkonen Kari52:19+18:4110:40
60.Jokinen Tuomas52:56+19:1810:48
61.Honkanen Esa53:10+19:3210:51
62.Alaraasakka EeroIisu53:23+19:4510:53
63.Kaipala RaunoOYS/Vapari53:37+19:5910:56
64.Heikkinen Jari53:49+20:1110:58
65.Pietilä Markku53:53+20:1510:59
66.Vainio AimoKiimU54:47+21:0911:10
67.With Mikko54:58+21:2011:13
68.Harju MarkkuOYS/Vapari55:00+21:2211:13
69.Väänänen Ari55:32+21:5411:20
70.Vainionpää Ville55:44+22:0611:22
71.Leinonen Veikko56:02+22:2411:26
72.Riekki Jari56:16+22:3811:28
73.Jokinen Timo56:29+22:5111:31
74.Kotiaho Antti56:30+22:5211:31
75.Runtti Esko56:38+23:0011:33
76.Kallioinen Ari57:03+23:2511:38
77.Simonen TuomasPohjant58:04+24:2611:51
78.Tanskanen Jouni58:38+25:0011:57
79.Tapio Luukinen58:54+25:1612:01
80.Lehtonen HenriLaiVe59:01+25:2312:02
81.Mikkonen Vesa59:08+25:3012:04
82.Viramo PetteriKiimU60:48+27:1012:24
83.Huotari Ari61:46+28:0812:36
84.Kukkohovi ReinoOsVa62:39+29:0112:47
85.Hämäläinen Jani62:45+29:0712:48
86.Hahtola Paavo63:38+30:0012:59
87.Mäkinen TapaniOsVa63:54+30:1613:02
88.Kilpeläinen VeikkoVaKa63:59+30:2113:03
89.Niinimäki Jouko66:22+32:4413:32
90.Kinnunen Kauko68:51+35:1314:03
91.Miettinen Pauli69:32+35:5414:11
92.Ruotsalainen Antti70:46+37:0814:26
93.Kinnula AhtiKEV74:48+41:1015:15
94.Kivimäki Marko80:14+46:3616:22
95.Pätsi Juha80:40+47:0216:27
96.Haataja Aarni82:47+49:0916:53
Posio Timo41:50 8:32
C-rata, Naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talonen AnnaPohjant30:17 8:39
2.Hemmi MaiPohjant39:54+9:3711:24
3.Äijälä Sari40:33+10:1611:35
4.Patrikka Nina40:33+10:1611:35
5.Lehtonen OliviaVePo43:30+13:1312:25
6.Vasankari Jenni-Mari43:44+13:2712:29
7.Jokela RiittaYlikNM44:16+13:5912:38
8.Kivelä ElinaPohjant44:26+14:0912:41
9.Takkinen Tua44:28+14:1112:42
10.Salomaa Emilia44:58+14:4112:50
11.Tanner Tarja45:03+14:4612:52
12.Karvonen Anne46:10+15:5313:11
13.Siitonen Auli46:18+16:0113:13
14.Haataja Maarit47:44+17:2713:38
15.Ronkainen Justiina48:02+17:4513:43
16.Myllymaa PirkkoOulRe48:41+18:2413:54
17.Saartoala Inka49:38+19:2114:10
18.Lehtiranta Saara49:44+19:2714:12
19.Antila Susanna49:52+19:3514:14
20.Lämsä SoiliYlikNM50:16+19:5914:21
21.Kinnula IrmaOYS/Vapari50:29+20:1214:25
22.Mattila UllaPohjant51:01+20:4414:34
23.Kangas Hanna51:17+21:0014:39
24.Herronen TarjaOYS/Vapari51:48+21:3114:48
25.Höynälä Sari52:11+21:5414:54
26.Lukkarila Jaana52:38+22:2115:02
27.Malm PirkkoOYS/Vapari52:58+22:4115:08
28.Jääskelä Maija53:24+23:0715:15
29.Anttila Tarja53:47+23:3015:22
30.Anttila Aada53:49+23:3215:22
31.Niinimäki NelliPohjant55:06+24:4915:44
32.Niva Heini55:59+25:4215:59
33.Hökkä Katri56:21+26:0416:06
34.Sarasto Hanna57:02+26:4516:17
35.Hentilä Hanna57:16+26:5916:21
36.Koskela Anu58:16+27:5916:38
37.Rasmus Suvi58:21+28:0416:40
38.Kostamo Anna59:10+28:5316:54
39.Eskola VilmaPohjant59:12+28:5516:54
40.Poutiainen Sini59:16+28:5916:56
41.Dahlbacka Anni59:38+29:2117:02
42.Kuru CamillaVePo60:04+29:4717:09
43.Oikarinen Elena60:17+30:0017:13
44.Salpa Heljä60:30+30:1317:17
45.Sipilä Sanna61:01+30:4417:26
46.Lantiainen Katja61:11+30:5417:28
47.Saartoala Isla61:12+30:5517:29
48.Vähäkangas Eija61:17+31:0017:30
49.Junnikkala Mirjami62:11+31:5417:46
50.Kyntömaa Annukka62:19+32:0217:48
51.Hankonen Sointu62:27+32:1017:50
52.Soini Satu62:55+32:3817:58
53.Korppinen LauraKoskRi65:08+34:5118:36
54.Veijonen Terhi65:25+35:0818:41
55.Nurmiranta Anne65:38+35:2118:45
56.Korkeakoski ArjaOsVa65:40+35:2318:45
57.Vilppola AnneliIisu66:22+36:0518:57
58.Pihlajaniemi Henrika67:41+37:2419:20
59.Kehus Sisko68:18+38:0119:30
60.Väänänen Marjo68:28+38:1119:33
61.Ronkainen Eveliina70:36+40:1920:10
62.Hautamäki Anne70:54+40:3720:15
63.Jaara Anna73:14+42:5720:55
64.Väänänen MerviOYS/Vapari73:24+43:0720:58
65.Virkkula MarjaPohjant74:42+44:2521:20
66.Ukkola Mervi76:49+46:3221:56
67.Nikulina Anna77:05+46:4822:01
68.Torvela Maija77:11+46:5422:03
69.Seppälä Elisa77:13+46:5622:03
70.Kurki SiniOYS/Vapari79:28+49:1122:42
71.Kangas Noora80:15+49:5822:55
72.Ryytty InkaPohjant82:35+52:1823:35
73.Eskola Marita88:34+58:1725:18
74.Saarijärvi Maria100:02+69:4528:34
75.Määttä Inka103:38+73:2129:36
76.Määttä Piia103:42+73:2529:37
77.Huuskonen AnneOYS/Vapari109:14+78:5731:12
Kela MirjaOulRe44:54 12:49
Pisto Taru58:58 16:50
Sillanpää ElinaPohjant44:59 12:51
Sipilä Venla77:10 22:02
C-rata, Miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talonen Eero28:59 8:16
2.Wilen Juhani35:20+6:2110:05
3.Pentti Ari38:46+9:4711:04
4.Haapasalo PerttiPohjant38:46+9:4711:04
5.Posti Harri38:53+9:5411:06
6.Kurula JuhaniPohjant39:08+10:0911:10
7.Juola EetuPohjant39:30+10:3111:17
8.Westerholm LauriVePo39:30+10:3111:17
9.Puurunen ReijoOuTa41:02+12:0311:43
10.Viippola VeetiOuTa42:02+13:0312:00
11.Rahkola Eino42:46+13:4712:13
12.Mäcklin Jani42:51+13:5212:14
13.Ahola Eerik43:24+14:2512:24
14.Hytönen Hannu43:54+14:5512:32
15.Suomio PekkaPohjant43:58+14:5912:33
16.Kopakka Jukka44:11+15:1212:37
17.Ahopelto RoopeIisu44:23+15:2412:40
18.Pelkonen HeimoKiimU45:05+16:0612:52
19.Vähänikkilä Hannu45:15+16:1612:55
20.Salmi Mikko45:22+16:2312:57
21.Myllymaa KaukoOulRe45:49+16:5013:05
22.Veijovaara JormaPohjant46:05+17:0613:10
23.Kärkkäinen Mikko46:30+17:3113:17
24.Sivola Aleksi46:44+17:4513:21
25.Toropainen PauliONMKY47:13+18:1413:29
26.Suorajärvi MauriPohjant47:15+18:1613:30
27.Patana TeuvoKoS47:28+18:2913:33
28.Kivinen Juhani47:52+18:5313:40
29.Oja Sami47:59+19:0013:42
30.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.49:00+20:0114:00
31.Haatainen MattiIisu49:28+20:2914:08
32.Limingoja SenniOsVa50:10+21:1114:20
33.Kesäniemi Markku50:43+21:4414:29
34.Herronen Jouni52:00+23:0114:51
35.Jäntti MattiPohjant52:01+23:0214:51
36.Luukinen Tuomo53:47+24:4815:22
37.Nissinen Kari54:06+25:0715:27
38.Ruotsalainen Keijo57:09+28:1016:19
39.Heikkinen Jari57:31+28:3216:26
40.Lind Matti57:33+28:3416:26
41.Tapio Hautala57:36+28:3716:27
42.Ahokoivu HemmoPohjant57:40+28:4116:28
43.Soini ViljoPatYö59:12+30:1316:54
44.Ryytty EinoPohjant60:57+31:5817:24
45.Juola Arttu61:02+32:0317:26
46.Saartoala Eeli61:12+32:1317:29
47.Väänänen Sami63:54+34:5518:15
48.Sadiqur Rahaman65:34+36:3518:44
49.Vähäoja Pekka67:27+38:2819:16
50.Heikkinen Juha67:53+38:5419:23
51.Korkalo JormaPohjant70:04+41:0520:01
52.Manninen EeroOsVa73:30+44:3121:00
53.Väänänen Sakari73:31+44:3221:00
54.Huuskonen Harri76:29+47:3021:51
55.Vazmichel Milo76:43+47:4421:55
56.Korkala VeikkoRTG78:28+49:2922:25
57.Jokinen Kai79:24+50:2522:41
Ojanperä Manu78:41 22:28
D-rata, Naiset 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Yliniemi Terhi26:50 10:44
2.Anttila IlonaPohjant29:41+2:5111:52
3.Ryytty ElenaPohjant31:25+4:3512:34
4.Goman MatleenaVePo36:40+9:5014:40
5.Länsitie Pinja38:49+11:5915:31
6.Puoskari Eevi39:37+12:4715:50
7.Määttä Malla39:49+12:5915:55
8.Päkkilä VeeraHaHe41:17+14:2716:30
9.Räsänen Pia41:53+15:0316:45
10.Passoja Elsa42:34+15:4417:01
11.Kinnunen Inari45:25+18:3518:10
12.Ojanperä Katri47:47+20:5719:06
13.Kyllönen Alina49:34+22:4419:49
14.Kärkkäinen Alisa50:05+23:1520:02
15.Lehtonen EleanoraLänRa51:33+24:4320:37
16.Dahlbacka Elli52:54+26:0421:09
17.Anttila OonaSK-Pohjant54:42+27:5221:52
18.Anttila MineaPohjant55:00+28:1022:00
19.Annunen TiiaPohjant56:15+29:2522:30
20.Ramstedt JaanaOYS/Vapari56:17+29:2722:30
21.Nuolioja SariOYS/Vapari56:24+29:3422:33
22.Peltomäki Silvia61:10+34:2024:28
23.Takala Elisa62:38+35:4825:03
24.Järvilehto Aamu67:41+40:5127:04
25.Liedes Jonna73:01+46:1129:12
26.Ahola Eija73:04+46:1429:13
27.Kehus Laura74:35+47:4529:50
28.Reunamäki Tytti76:52+50:0230:44
Savolainen Kirsi35:53 14:21
D-rata, Miehet 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SanteriSK-Pohjant21:26 8:34
2.Vuorma Aleksi31:18+9:5212:31
3.Sarja Jari33:11+11:4513:16
4.Passoja Otto37:12+15:4614:52
5.Palmi JohannesKoskRi37:53+16:2715:09
6.Karjula Luukas38:24+16:5815:21
7.Karjula Eeli38:27+17:0115:22
8.Kinnunen Urho45:41+24:1518:16
9.Länsinen Luka49:17+27:5119:42
10.Nieminen Pentti50:26+29:0020:10
11.Lukkarinen LeeviPohjant51:18+29:5220:31
12.Kuotrikoski Otso52:43+31:1721:05
13.Palo Topi57:53+36:2723:09
14.Niemelä EinoOul.Res.60:12+38:4624:04
15.Uutinen Sauli60:15+38:4924:06
16.Uutinen Aleksi60:45+39:1924:18
17.Pitkälä VäinöOul.Res.61:18+39:5224:31
18.Ruuttunen Toivo62:07+40:4124:50
19.Rasatikainen Elias64:08+42:4225:39
20.Raatikainen Saverio64:44+43:1825:53
21.Sova Veikka66:17+44:5126:30
Rata A
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valjus Topi45:19 -
Rata B
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki TanjaHaHe44:38 -
Rata D
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hihnala Eemi59:36 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari Sampo, 2019-08-11 19:29:19

    A 6,1km 14 rastia
    B 4,9km 11 rastia
    C 3,5km 12 rastia
    D 2,5km 7 rastia
  2. Mustikkasoppa, 2019-08-18 21:48:19

    Onko rastit.fi sivuilta 16.8 löytyvä oma rata tiistain A-rata?
  3. Sampo, 2019-08-19 07:08:33

    Tiistain oulurasteilla kartanmyynnistä lähtöpaikalle on n. 500m pururataa pitkin.

    A ja B rata ylittävät Sanginjoentien, joten noudattakaa varovaisuutta tietä ylittäessänne.
  4. Johanna, 2019-08-19 17:31:54

    Hei! Onko huomenna nuorille taitoharjoitus? Jos on niin mihin aikaan?
  5. Myynnissä, 2019-08-20 08:00:52

    Paikalla myynnissä kirpparimeiningillä mm. Pohjantähden vanhoja suunnistuspaitoja ja -housuja + joitakin suunnistuskenkiä.
  6. oli hienoa, 2019-08-20 18:16:36

    Oli vähän niinkuin Norjan MM-maasto, ihan samanlaista hakkuuta
  7. Kuntoilija, 2019-08-20 20:39:07

    A-radalla vdein kolme kertaa viivaa pitkin Joutsensuon poikki ja olin aivan puhki sen jälkeen ja loppusuunnistus oli kyllä tukkoista. Hieno kokemus tämäkin.
  8. Kirsi schroderus, 2019-08-20 20:52:50

    Sanoin maalissa väärän radan, olikin B:llä 😂
    Voisko tulospalvelu muuttaa mut oikealle radalle?
  9. Herkkusuu, 2019-08-20 20:55:09

    Oli kivaa suunnistaa, vaikka välillä mustikat ja puolukat veivät huomioni. Ensi kerralla ämpäri mukaan niin ei tarvitse metsässä vetää napaa täyteen marjoja? :)
  10. Mesikämmen, 2019-08-20 21:01:17

    Mulla on onneksi niin pieni napa, että ei mahtunut ku 2 mustikkaa,niin napa täyttyi. Eipähän tuhraantunut ylimääräistä aikaa🖖
  11. Esa H., 2019-08-21 14:40:52

    Oma B-radan kartta lähti uudelle kierrokselle. Olisiko jollain mahdollista laittaa skannausta kartasta sähköpostiin ( eshonk25 (at) dnainternet.net )?
  12. Esa H., 2019-08-21 16:47:27

    Kiitos kartasta!
  13. Kalakeitto, 2019-08-21 18:26:40

    Mustikkasopan kysymykseen vastaus lienee, että kyse kuntoilumielessä juostusta 2017 A-radasta, jota hieman yksinkertaistettu, kun rasteja ei maastossa ollut.
  14. Mustikkasoppa, 2019-08-21 21:31:47

    Sillä kysyin kun rastivälisiirtymät näyttivät liian polkuvoittoisilta. Onneksi tiistain A-rata olikin erilainen.