Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
22.8.2019
Järjestäjä
Iin Yritys
Paikka
Kellon ampumarata
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
297
Tulokset päivitetty
22.8.2019 20:45

Tulokset

A-rata, naiset 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila OrvokkiPohjant69:18 10:49
2.Vänttilä Heidi74:24+5:0611:37
3.Vuontisjärvi Annu76:49+7:3112:00
4.Aikio OutiOYS Vapari92:56+23:3814:31
5.Mäkinen PäiviOsVa96:55+27:3715:08
A-rata, miehet 6.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tornberg Juho42:40 6:40
2.Lohi Kalle47:54+5:147:29
3.Keränen TeemuKaSu50:00+7:207:48
4.Koirikivi RikuRasTiimi50:47+8:077:56
5.Kinnunen JukkaPohjant51:08+8:287:59
6.Hyvönen PanuPohjant51:21+8:418:01
7.Vänttilä Ari52:03+9:238:07
8.Heinonen Joni53:59+11:198:26
9.Taskila Markku55:47+13:078:42
10.Härmä AnttiOYS/Vapari55:52+13:128:43
11.Päivarinta JuhaniKiimU57:17+14:378:57
12.Sillanpää TommiPohjant57:38+14:589:00
13.Rauhala Antti58:10+15:309:05
14.Kinnunen Hannu61:13+18:339:33
15.Järviluoma AriVePo61:34+18:549:37
16.Klemetti Erno62:01+19:219:41
17.Nissinen JoniPohjant62:05+19:259:42
18.Rytkönen Olli62:05+19:259:42
19.Malinen Topi62:27+19:479:45
20.Vänttilä Tero62:31+19:519:46
21.Annunen PetteriPohjant62:58+20:189:50
22.Ryytty EeroPohjant63:26+20:469:54
23.Laurila MikaKoskRi63:42+21:029:57
24.Fredriksson KajPohjant63:58+21:189:59
25.Konttajärvi SeppoOYS Vapari64:35+21:5510:05
26.Lukkari JunnuLänRa65:44+23:0410:16
27.Kaukua JaakkoHaHe67:15+24:3510:30
28.Lumpus JarmoTurtolan Tuska67:48+25:0810:35
29.Pussila TuomasS-200067:55+25:1510:36
30.Holma Juha68:05+25:2510:38
31.Ollanketo Toni68:13+25:3310:39
32.Rankinen JuhoOulRe68:23+25:4310:41
33.Saartoala Risto70:22+27:4210:59
34.Peltola Timo70:29+27:4911:00
35.Hanhela MaunoHaHe74:18+31:3811:36
36.Riippa IlkkaOulRe74:27+31:4711:37
37.Pulkkinen Eero75:13+32:3311:45
38.Tuunanen Jari75:16+32:3611:45
39.Pietiläinen IlpoPohjant75:50+33:1011:50
40.Mikkonen AlpoOYS/Vapari76:05+33:2511:53
41.Kinnunen Kauko78:14+35:3412:13
42.Partanen Pekka78:28+35:4812:15
43.Saari Jukka79:23+36:4312:24
44.Keinänen KimmoSK Uranus79:25+36:4512:24
45.Siurua Jarno79:56+37:1612:29
46.Pyhtilä Veli80:04+37:2412:30
47.Tikkanen Eemeli80:42+38:0212:36
48.Pasma LeinoOYS/Vapari83:24+40:4413:01
49.Kivinen Janne85:11+42:3113:18
50.Heikkinen Markku86:27+43:4713:30
51.Pulju OulaOK kunto OK87:24+44:4413:39
52.Verronen Mika87:28+44:4813:40
53.Elleri HaHe87:41+45:0113:42
54.Alhainen PetriOK kunto OK88:12+45:3213:46
55.Takalo EmilOsVa88:53+46:1313:53
56.Raino Valtanen90:31+47:5114:08
57.Posti HarriKoskRi91:40+49:0014:19
58.Hepokangas EdvinLaiVe92:14+49:3414:24
59.Mertaniemi Simo93:17+50:3714:34
60.Heinämää Risto96:33+53:5315:05
61.Toiviainen Antti97:09+54:2915:10
62.Valasma HarriYlikNM101:10+58:3015:48
63.Höijärvi Heikki111:21+68:4117:23
64.Kivikangas Jukka114:27+71:4717:52
Kela Lari63:47 9:57
Seppänen JarnoVaKa63:31 9:55
Väänänen Vesa-VilleRaLu28:25 4:26
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant49:06 9:37
2.Keränen Anna-Kaisa51:28+2:2210:05
3.Marjala Pia-RiittaPohjant52:00+2:5410:11
4.Kosunen Hanna53:36+4:3010:30
5.Sankelo LottaPohjant54:04+4:5810:36
6.Holster-Hemmi MerviPohjant54:06+5:0010:36
7.Loukkola Saara54:13+5:0710:37
8.Hokajärvi RailiPohjant55:10+6:0410:49
9.Sillanpää Kristiina56:47+7:4111:08
10.Törmikoski TiinaSiSe56:53+7:4711:09
11.Kouva JohannaKoskRi57:04+7:5811:11
12.Santaniemi MerjaOsVa57:19+8:1311:14
13.Heino SannaS-200058:31+9:2511:28
14.Tuunanen Marja58:57+9:5111:33
15.Konstari SannaOYS/Vapari59:22+10:1611:38
16.Metsävaino Ella-Sofia60:07+11:0111:47
17.Kinnunen Tuulia60:09+11:0311:47
18.Sassi Paula62:29+13:2312:15
19.Hyvärinen Merja65:15+16:0912:47
20.Leinonen Anna66:06+17:0012:57
21.Sillanpää ElinaPohjant66:15+17:0912:59
22.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari67:24+18:1813:12
23.Moilanen Mari71:40+22:3414:03
24.Pesonen Terhi71:44+22:3814:03
25.Herronen TarjaOYS/Vapari76:28+27:2214:59
26.Mattila UllaPohjant80:36+31:3015:48
27.Ylänne Sini84:46+35:4016:37
28.Kehus Sisko90:38+41:3217:46
29.Korkiakoski MirkaOsVa105:03+55:5720:35
Huismann Imke67:51 13:18
Järvinen Tiia82:10 16:06
Koivunen Maiju116:25 22:49
Rissanen JeminaKemjU54:21 10:39
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi Kalle38:45 7:35
2.Suomala Ville39:05+0:207:39
3.Hautala Ilkka40:10+1:257:52
4.Hautala MattiONMKY40:25+1:407:55
5.Räisänen KariKiimU40:56+2:118:01
6.Taskinen AriAnttU41:30+2:458:08
7.Widgren VilleKaSu41:52+3:078:12
8.Mikkonen VilleKoskRi42:21+3:368:18
9.Ahvenlampi Henri43:57+5:128:37
10.Räisänen Jukka44:29+5:448:43
11.Halonen VesaPohjant45:19+6:348:53
12.Parkkinen PekkaPohjant45:41+6:568:57
13.Posio Timo46:04+7:199:01
14.Tervo ArhiONMKY46:26+7:419:06
15.Hansu 46:57+8:129:12
16.Kinnunen Juha47:32+8:479:19
17.Tapio Hautala47:37+8:529:20
18.Liinamaa OlliPohjant47:46+9:019:21
19.Pääkkönen Sami48:04+9:199:25
20.Kariniemi MarkkuPohjant48:14+9:299:27
21.Hassinen JuhaPohjant48:31+9:469:30
22.Grekelä AnttiHaHe49:01+10:169:36
23.Heikkinen Jani49:24+10:399:41
24.Malm LauriOSAO49:44+10:599:45
25.Mikkola Taneli49:45+11:009:45
26.Hanhineva Tero49:51+11:069:46
27.Nuolioja VesaPohjant50:16+11:319:51
28.Paukkeri Kari50:29+11:449:53
29.Lepistö Harri51:12+12:2710:02
30.Huhtanen RaimoKiimU51:19+12:3410:03
31.Pyky AriKiimU51:25+12:4010:04
32.Suomala Klaus52:12+13:2710:14
33.Siirilä Jukka53:05+14:2010:24
34.Sormunen Miika53:49+15:0410:33
35.Taivaloja JormaHaHe53:52+15:0710:33
36.Päivärinta EeroNivSu54:18+15:3310:38
37.Hytönen Hannu54:19+15:3410:39
38.Sillanpää JoonasPyPo54:28+15:4310:40
39.Pinola TimoKaSu54:39+15:5410:42
40.Ollila Timo54:46+16:0110:44
41.Tolonen MarkkuOulu55:02+16:1710:47
42.Ahola Eerik55:14+16:2910:49
43.Tuohimaa EskoONMKY55:16+16:3110:50
44.Penninkangas Heikki55:21+16:3610:51
45.Rahikkala Esa55:27+16:4210:52
46.Jokinen Timo56:09+17:2411:00
47.Mäntykenttä HannuOYUS56:45+18:0011:07
48.Harju MarkkuOYS/Vapari57:21+18:3611:14
49.Hytönen Olli57:26+18:4111:15
50.Herva Tuomas58:23+19:3811:26
51.Kesti Jaakko58:38+19:5311:29
52.Vainio AimoKiimU58:54+20:0911:32
53.Kilpeläinen VeikkoVaKa60:15+21:3011:48
54.Kaipala RaunoOYS/Vapari62:10+23:2512:11
55.With Mikko62:18+23:3312:12
56.Reijonen Jaakko62:20+23:3512:13
57.Lahdenkauppi Mika63:26+24:4112:26
58.Siitonen Juha63:32+24:4712:27
59.Koskimäki Harri63:37+24:5212:28
60.Tanskanen Jouni63:41+24:5612:29
61.Simonen TuomasPohjant63:51+25:0612:31
62.Honkanen Esa64:49+26:0412:42
63.Jokinen Tuomas66:35+27:5013:03
64.Alaraasakka Eero66:36+27:5113:03
65.Keränen VesaHaHe66:49+28:0413:06
66.Piiroinen Ilkka67:53+29:0813:18
67.Kinnula AhtiKEV67:54+29:0913:18
68.Kunnari Pekka68:00+29:1513:20
69.Pitkänen Jussi73:07+34:2214:20
70.Soudunsaari Aapo73:17+34:3214:22
71.Kallioinen Ari76:12+37:2714:56
72.Herronen Jouni76:15+37:3014:57
73.Väänänen Ari76:57+38:1215:05
74.Kaarlela Mikko77:40+38:5515:13
Järvelin MarkoPeRa61:25 12:02
Järvinen Joni82:14 16:07
Koivuneva Juha54:36 10:42
Lukkarinen Jouni56:08 11:00
Lukkarinen OlaviPohjant56:23 11:03
Pätsi Juha76:50 15:03
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallunki Anna50:50 14:07
2.Karjalainen SeijaLaive55:54+5:0415:31
3.Nissinen MariannePohjant56:19+5:2915:38
4.Vierimaa Marttiina57:36+6:4616:00
5.Lantiainen Katja58:27+7:3716:14
6.Myllymaa PirkkoOulRe58:52+8:0216:21
7.Lahdenkauppi Fanny61:41+10:5117:08
8.Liikamaa-Pasma KatiYllRa61:45+10:5517:09
9.Malm PirkkoOYS/Vapari62:54+12:0417:28
10.Aatsinki Piritta63:25+12:3517:36
11.Rauhala PäiviOH65:09+14:1918:05
12.Saastamoinen Riikka65:24+14:3418:10
13.Salomaa Emilia67:47+16:5718:49
14.Salomaa Auroora67:56+17:0618:52
15.Hiltunen MarjaliisaONMKY68:43+17:5319:05
16.Valento Anna-Maija69:43+18:5319:21
17.Hartikka Riitta70:13+19:2319:30
18.Laitinen Jenni71:06+20:1619:45
19.Piira Marja-Liisa71:24+20:3419:50
20.Heikkilä Terhi71:27+20:3719:50
21.Suomenrinne Anne71:27+20:3719:50
22.Lohiniva Elina71:50+21:0019:57
23.Tegelberg Paula73:13+22:2320:20
24.Kinnula IrmaOYS/Vapari75:12+24:2220:53
25.Ronkainen EveliinaOYS/Vapari76:59+26:0921:23
26.Aatsinki MirjaVePo78:40+27:5021:51
27.Veijonen Terhi78:57+28:0721:55
28.Rahikkala Pirjo80:14+29:2422:17
29.Virkkula MarjaPohjant81:42+30:5222:41
30.Väänänen MerviOYS/Vapari81:44+30:5422:42
31.Aitta Kristiina83:15+32:2523:07
32.Vilppola AnneliIisu84:50+34:0023:33
33.Pelkonen Paula85:53+35:0323:51
34.Hanhela RailiKiimU87:12+36:2224:13
35.Tihinen Matilda88:44+37:5424:38
36.Saarenpää Sini88:48+37:5824:40
37.Sirviö Minna-Mari89:40+38:5024:54
38.Löytynoja Päivi96:07+45:1726:41
39.Haapaniemi Tuula96:14+45:2426:43
40.Karjalainen Johanna98:55+48:0527:28
41.Heikkinen Heini98:58+48:0827:29
42.Seppänen Lea111:33+60:4330:59
43.Rauhala Anne142:43+91:5339:38
44.Vuotila Tarja142:43+91:5339:38
45.Lambacka Sisko142:55+92:0539:41
Korkeakoski ArjaOsVa87:05 24:11
Niinimäki NelliPohjant89:08 24:45
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Wuotila MikaPV41:27 11:30
2.Halonen TeroKoskRi43:33+2:0612:05
3.Juuso HannuOYUS44:23+2:5612:19
4.Kurula JuhaniPohjant46:29+5:0212:54
5.Vänttilä Jaakko46:36+5:0912:56
6.Broström MattiKoskRi46:44+5:1712:58
7.Ahokoivu HemmoPohjant47:41+6:1413:14
8.Wilen Juhani48:47+7:2013:33
9.Alanko Jaakko49:28+8:0113:44
10.Nikula ReinoOuTa50:52+9:2514:07
11.Myllymaa KaukoOulRe52:31+11:0414:35
12.Viippola VeetiOuTa54:01+12:3415:00
13.Aatsinki Jukka54:38+13:1115:10
14.Riekki Jari54:59+13:3215:16
15.Takkinen EskoKiimU55:23+13:5615:23
16.Rahkola Eino56:06+14:3915:35
17.Korhonen AkiOulun Taj59:06+17:3916:25
18.Vähäoja Pekka59:54+18:2716:38
19.Leskinen Jouni60:10+18:4316:42
20.Ruotsalainen KeijoOriCuneo60:30+19:0316:48
21.Oikarinen Jorma60:51+19:2416:54
22.Harjumaa Lasse63:04+21:3717:31
23.Suomala Väinö63:06+21:3917:31
24.Heikkinen Jari63:12+21:4517:33
25.Jäntti MattiPohjant63:38+22:1117:40
26.Käräjäoja Jukka63:40+22:1317:41
27.Luukinen Tuomo63:42+22:1517:41
28.Veijovaara JormaPohjant63:57+22:3017:45
29.Haikola Mauri66:33+25:0618:29
30.Nissinen Kari66:36+25:0918:30
31.Kivinen Juhani67:33+26:0618:45
32.Korkalo JormaPohjant68:19+26:5218:58
33.Hand ArtoIisu70:01+28:3419:26
34.Suorajärvi MauriPohjant70:29+29:0219:34
35.Korkala VeikkoRTG85:05+43:3823:38
36.Komulainen Petri85:13+43:4623:40
37.Jutila SamiPohjant88:15+46:4824:30
38.Jokinen Kai89:31+48:0424:51
39.Vuoti Otso89:49+48:2224:56
40.Tervola HeimoVePo91:23+49:5625:23
41.Klemola JuhaniKPL92:14+50:4725:37
42.Manninen EeroOsVa94:03+52:3626:07
43.Heikkinen Juha108:08+66:4130:02
Ahopelto RoopeIisu43:19 12:01
Salmi Mikko47:44 13:15
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntykivi Taina37:41 20:56
2.Saukkoriipi Mari39:24+1:4321:53
3.Nikula IrmaOuTa59:15+21:3432:55
Keinänen Malla40:35 22:32
Richards Martha63:48 35:26
Vieira Päivi53:40 29:48
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Penttilä Tapani25:29 14:09
2.Meriläinen SeppoPaU26:55+1:2614:57
3.Backman Atte30:25+4:5616:53
4.Suomala Aarni38:16+12:4721:15
5.Kaikkonen Kaius51:24+25:5528:33
6.Andersson Elias55:12+29:4330:40
7.Pyky EskoKiimU55:33+30:0430:51
Aalto JormaHaHe34:15 19:01
Nieminen Pentti27:38 15:21
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haatainen MattiIisu58:49 -
2.Lotvonen EssiLaiVe68:53+10:04-
3.Leinonen TuireHaHe85:53+27:04-
4.Mäkinen TapaniOsVa99:12+40:23-
Jaako MikkoPohjant0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Pertti P-R, 2019-08-15 15:00:03

    Radat:
    A 6,4 /18 rastia
    B 4,9 /13
    C 3,6 /14
    D 1,7 / 6

    Opastus: E4/E75 Kello-Virpiniemi-Kalimenkylä ramppi
    Kellon ampumarata

    Maksutavat:
    käteinen, Smartum-, Virike- ja TYKY-setelit. SmartumPay,Edenred mobiilimaksu, Smartum verkkomaksu.
  2. Pertti P-R, 2019-08-15 15:16:17

  3. Mesikämmen, 2019-08-22 13:15:03

    Ei oo vissiin käyrä rataa erikseen?
  4. Suunnistamaanko, 2019-08-22 14:42:50

    Hei, voisiko saada osoitteen kilpailukeskukseen?
  5. Osoite, 2019-08-22 15:02:21

    Kalimen ampumarata
  6. Polkujuoksu rata, 2019-08-22 19:04:59

    Tänään oli kyllä A-rata täysin polkujuoksurata.
    Vähän pettynyt ratasuunnitteluun kun tähän maastoon paljon paremmankin radat saa.
  7. panu h, 2019-08-22 20:59:48

    Kiitos mukavasta a-radasta, hyvin oli vaihtelua ja reitinvalintoja.
  8. Kiitos, 2019-08-22 21:22:19

    Lämpimät kiitokset jalan loukanneen poimimisesta tienposkesta teille avuliaat.
  9. C-ratalainen, 2019-08-22 21:31:47

    C-rata oli minusta kivan vaihteleva! Oli tarpomista ja pinkomista. Viimeinen rasti osoittautui vaikeimmaksi, vaikka se kartalla näytti helpolta ja niinhän se oikeasti varmaan olikin. Tuplapummi tuli silti. Vikan rastin pummi paras pummi! <3
  10. sika h, 2019-08-22 21:35:08

    Olihan tuossa a:lla polkujen lisäksi näretiheikköä, puolisäärenkorkuista kantoa, pensoittunutta peltoa, taimikkoa ja kangastakin. Vaihtelevaa siis. Niin, sääntöjen mukaan polkujen vieressäkin on sallittua juosta.
  11. Mika, 2019-08-22 22:26:45

    A-radalla 1. ja 2. rastin puolivälin paikkeilla rämeikössä kaaduin ja rojahdin koko painolla reisi edellä männyn tappikantoon. Ai että kävi kipeää ja noiduin aika lailla. Isot ruhjeet jalassa ja puujalka. Tuli sitten kuitenkin kinkattua loppurata läpi. Oli kyllä ajatukset muualla kuin suunnistuksessa. Joka tapauksessa hyvä maasto ja A-rata.