Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
28.8.2019
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Linnakangas (SRK)
Opastus
Kissaojantie 10, Kempele - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Kai Mutka 044-3032642
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
222
Tulokset päivitetty
28.8.2019 20:36

Tulokset

A-rata, Naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sankelo LottaPohjant64:14 9:18
2.Lampela Elina75:44+11:3010:58
3.Vääräniemi Katri89:16+25:0212:56
4.Konstari Sanna113:13+48:5916:24
A-rata, Miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lammi AleksiRasti-Kurikka41:40 6:02
2.Hyyppä JarmoPohjant43:58+2:186:22
3.Mäkäräinen JouniPohjant45:27+3:476:35
4.Säkkinen Mika46:49+5:096:47
5.Pörsti Yrjö47:41+6:016:54
6.Kinnunen JukkaPohjant50:40+9:007:20
7.Heinonen Joni51:29+9:497:27
8.Keränen TeemuKaSu51:30+9:507:27
9.Alanissi Jarkko51:50+10:107:30
10.Rauhala Antti52:02+10:227:32
11.Juola SakuKaJu52:04+10:247:32
12.Ukkola SakariPohjant53:04+11:247:41
13.Manninen AriNiS54:12+12:327:51
14.Huhtala JuhoOYS/Vapari57:04+15:248:16
15.Komulainen Markus58:27+16:478:28
16.Annunen PetteriPohjant58:36+16:568:29
17.Lampela Ville58:57+17:178:32
18.Pakanen Johannes59:15+17:358:35
19.Malinen Topi59:52+18:128:40
20.Aho MikaPohjant61:03+19:238:50
21.Saartoala Jukka61:10+19:308:51
22.Pitkänen Henri61:43+20:038:56
23.Rytkönen Olli62:47+21:079:05
24.Kela Lari64:58+23:189:24
25.Kivinen Janne66:42+25:029:40
26.Polet Jouni68:48+27:089:58
27.Kellokumpu Seppo69:38+27:5810:05
28.Saukko Janne69:41+28:0110:05
29.Kinnunen Kauko69:42+28:0210:06
30.Dahlbacka Kim70:26+28:4610:12
31.Mertaniemi Tuomo72:01+30:2110:26
32.Saari Jukka74:15+32:3510:45
33.Vuoti Mikko75:44+34:0410:58
34.Siurua Jarno80:58+39:1811:44
35.Pirttiaho Lauri81:44+40:0411:50
36.Himanen Teemu82:46+41:0611:59
37.Turtinen JuhoYlikNM82:48+41:0812:00
38.Saartoala Risto86:13+44:3312:29
39.Vääräniemi AskoNOKIA89:10+47:3012:55
40.Moilanen Tero95:11+53:3113:47
41.Wihlman ThomasOYS/Vapari96:48+55:0814:01
Ahonen ArtoKauHa56:43 8:13
Huhta JariHoU4655:59 8:06
Riippa Ilkka72:45 10:32
B-rata, Naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Annila RiikkaOYS/Vapari47:30 9:18
2.Hemminki Anni51:16+3:4610:03
3.Mattila OrvokkiPohjant52:00+4:3010:11
4.Peteri PiaOYS/Vapari54:51+7:2110:45
5.Holster-Hemmi MerviPohjant56:09+8:3911:00
6.Kuusrainen AnniKoskRi57:04+9:3411:11
7.Siltala Anne57:37+10:0711:17
8.Jouhten VirveKöKi58:11+10:4111:24
9.Pasanen PihlaRasti-Jussit58:15+10:4511:25
10.Vaarala Anja-LeenaSalRe58:58+11:2811:33
11.Hyvärinen Kaisa59:35+12:0511:40
12.Turkka Laura60:28+12:5811:51
13.Laitinen Lumi60:57+13:2711:57
14.Käkelä Maija61:41+14:1112:05
15.Keränen Maija-Helena62:58+15:2812:20
16.Kivelä ElinaPohjant62:59+15:2912:20
17.Hyvönen Riikka66:42+19:1213:04
18.Kangas Teija69:43+22:1313:40
19.Kangas Laura72:29+24:5914:12
20.Ojala Tanja72:29+24:5914:12
21.Rauhala Merja73:37+26:0714:26
22.Hyvärinen Merja74:23+26:5314:35
23.Karjalainen SeijaLaive74:50+27:2014:40
24.Sillanpää ElinaPohjant75:01+27:3114:42
25.Kallunki Anna76:10+28:4014:56
26.Korkala Maria78:21+30:5115:21
27.Kehus SiskoKY81:53+34:2316:03
28.Hämäläinen Marjut84:19+36:4916:31
Laitala Marja-LiisaNiS69:49 13:41
Martinmäki KaisuSK-Pohjant61:29 12:03
B-rata, Miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höynälä JoukoPaksumahat39:51 7:48
2.Lappalainen AnteroPuolRy41:47+1:568:11
3.Kallatsa Mikko43:25+3:348:30
4.Schroderus JariPohjant44:58+5:078:49
5.Aula Matti46:29+6:389:06
6.Kariniemi MarkkuPohjant48:10+8:199:26
7.Rankinen JuhoOulRe48:29+8:389:30
8.Hytönen KeijoPohjant48:55+9:049:35
9.Sillanpää JoonasPyPo51:23+11:3210:04
10.Pyky AriKiimU51:26+11:3510:05
11.Huhtanen RaimoKiimU51:32+11:4110:06
12.Kinnunen Juha53:09+13:1810:25
13.Vähäkangas Markus53:43+13:5210:31
14.Vierimaa Kari53:46+13:5510:32
15.Peltola Timo53:55+14:0410:34
16.Pinola TimoKaSu54:35+14:4410:42
17.Pesälä Janne55:56+16:0510:58
18.Kangas Seppo57:55+18:0411:21
19.Oja Sami58:36+18:4511:29
20.Karjula Tuomas59:05+19:1411:35
21.Norrgård Ville59:05+19:1411:35
22.Rahikkala Esa59:40+19:4911:41
23.Lukkarinen Jouni59:53+20:0211:44
24.Paavola Mikko60:04+20:1311:46
25.Runtti Esko60:53+21:0211:56
26.Nieminen Tommi61:02+21:1111:58
27.Pesälä Joona61:25+21:3412:02
28.Reijonen Jaakko62:03+22:1212:10
29.Tolonen MarkkuOulu62:11+22:2012:11
30.Keränen Kimmo62:52+23:0112:19
31.Honkanen Esa63:31+23:4012:27
32.Puurunen ReijoOuTa63:56+24:0512:32
33.Hautajärvi Tarmo64:12+24:2112:35
34.Jutila Vesa64:28+24:3712:38
35.Nieminen Timo66:07+26:1612:57
36.Hyvönen Eeli66:37+26:4613:03
37.Alanko Jaakko69:02+29:1113:32
38.Vähänikkilä Hannu69:52+30:0113:41
39.Simonen TuomasPohjant70:35+30:4413:50
40.Kaipala RaunoOYS/Vapari70:50+30:5913:53
41.Vainio AimoKiimU71:46+31:5514:04
42.Kukkohovi ReinoOsVa72:44+32:5314:15
43.Tikkanen Eemeli74:01+34:1014:30
44.Väänänen Ari76:33+36:4215:00
Kähkölä Aarne64:54 12:43
C-rata, Naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kubin MinnaHiihtokonsultti28:04 8:01
2.Viljamaa Maija30:53+2:498:49
3.Koivuniemi Jenny31:12+3:088:54
4.Mertaniemi Kirsi35:04+7:0010:01
5.Saartoala Inka36:09+8:0510:19
6.Tupitsa SariRasti E436:37+8:3310:27
7.Mutka Aino36:48+8:4410:30
8.Lassila Tiia37:51+9:4710:48
9.Rauhala Päivi38:07+10:0310:53
10.Myllymaa PirkkoOulRe38:16+10:1210:56
11.Vuokila MArja39:07+11:0311:10
12.Aatsinki Piritta39:09+11:0511:11
13.Rytky Soile39:21+11:1711:14
14.Mahlakaarto Suvi40:27+12:2311:33
15.Ylieerola Irja40:42+12:3811:37
16.Lukkarila NiinaOYS/Vapari41:08+13:0411:45
17.Herronen TarjaOYS/Vapari41:23+13:1911:49
18.Nissinen Pinja42:13+14:0912:03
19.Lantiainen KAtja42:37+14:3312:10
20.Kinnula IrmaOYS/Vapari42:37+14:3312:10
21.Korvenheimo Riitta42:49+14:4512:14
22.Lohiniva Elina44:05+16:0112:35
23.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant44:23+16:1912:40
24.Kiili Hanna45:05+17:0112:52
25.Patrikka Nina45:47+17:4313:04
26.Ainassaari KaisuOsVa48:10+20:0613:45
27.Hautajärvi Ritva48:25+20:2113:50
28.Rahikkala Pirjo48:31+20:2713:51
29.Korkeakoski ArjaOsVa48:47+20:4313:56
30.Hankonen Sointu48:55+20:5113:58
31.Höynälä Sari49:08+21:0414:02
32.Tieksola Tessa49:51+21:4714:14
33.Väänänen Marjo49:57+21:5314:16
34.Kangas Kristiina55:33+27:2915:52
35.Meriläinen Anne59:54+31:5017:06
36.Meriläinen Tiina59:55+31:5117:07
37.Haapala Tiina67:06+39:0219:10
38.Säkkinen Ulla68:37+40:3319:36
39.Vuotila Tarja68:38+40:3419:36
40.Raitio Anniina74:21+46:1721:14
41.Lehtovaara Minna83:30+55:2623:51
42.Rauhala Anne83:43+55:3923:55
Junes-Kähkölä Anu38:20 10:57
Yliniemi Terhi36:51 10:31
C-rata, Miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila Jussi-PekkaPohjant23:56 6:50
2.Vaitiniemi Jari25:33+1:377:18
3.Harjula AleksiHiihtokonsultti28:06+4:108:01
4.Koivuneva Juha28:06+4:108:01
5.Ahokoivu HemmoPohjant32:25+8:299:15
6.Tanskanen Jouni33:49+9:539:39
7.Vähäoja Pekka34:32+10:369:52
8.Pyykkö TomiOsVa34:41+10:459:54
9.Myllymaa KaukoOulRe35:04+11:0810:01
10.Sivola Aleksi37:12+13:1610:37
11.Wilen Juhani38:28+14:3210:59
12.Rahkola Eino39:44+15:4811:21
13.Mattila SeppoKoskRi39:59+16:0311:25
14.Jäntti MattiPohjant40:02+16:0611:26
15.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.40:09+16:1311:28
16.Savela Juha40:17+16:2111:30
17.Herronen Jouni41:29+17:3311:51
18.Luukinen Tuomo43:05+19:0912:18
19.Posti Harri43:53+19:5712:32
20.Kouva Julius44:05+20:0912:35
21.Ruotsalainen KeijoPohjant44:45+20:4912:47
22.Kivinen Juhani49:39+25:4314:11
23.Salminen KariOYUS53:37+29:4115:19
24.Komulainen Pontus59:42+35:4617:03
25.Manninen EeroOsVa61:06+37:1017:27
26.Juola EskoORUK61:46+37:5017:38
27.Korkalo JormaPohjant64:31+40:3518:26
28.Jokinen Kai65:46+41:5018:47
D-rata, Naiset 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viljamaa Julia26:52 11:11
2.Määttä Malla34:43+7:5114:27
3.Vesaluoma Alisia36:44+9:5215:18
4.Tolonen Hilla38:42+11:5016:07
5.Tolonen Jenni38:47+11:5516:09
6.Tolonen Iina38:56+12:0416:13
7.Kangas Inga42:22+15:3017:39
8.Anttila OonaSK-Pohjant45:44+18:5219:03
9.Ramstedt JaanaOYS/Vapari50:42+23:5021:07
10.Saranki Lotta51:33+24:4121:28
11.Kaihua Viola65:12+38:2027:10
12.Kaihua Olivia65:16+38:2427:11
D-rata, Miehet 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola Santeri20:18 8:27
2.Saartoala Eeli26:44+6:2611:08
3.Sarja Jari26:45+6:2711:08
4.Puurunen Joona27:04+6:4611:16
5.Kettunen Roope27:35+7:1711:29
6.Nieminen Pentti27:38+7:2011:30
7.Saartoala Aate28:52+8:3412:01
8.Vasankari Eeli35:56+15:3814:58
9.Niemelä EinoOul.Res.38:41+18:2316:07
10.Pesälä Sampo45:31+25:1318:57
11.Manninen Eelis51:26+31:0821:25
Rata A
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako MikkoPohjant45:34 -
2.Kinnula AhtiKEV70:02+24:28-
3.Harju MarkkuOYS/Vapari110:34+65:00-
Rata B
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant65:45 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2019-08-26 20:21:18

    Oulurastit Linnakankaan kartalla. Lähtö ja maali Kokkokankaan seurakuntakeskuksessa.

    Radat:

    A-rata 6,9 km/13 rastia
    B-rata 5,1 km/11 rastia
    C-rata 3,5 km/8 rastia
    D-rata 2,4 km/6 rastia

    Radat kulkevat pääosin maastossa, suot ovat kohtalaisen kuivia viime aikojen sateista huolimatta.

    Maksuvälineet
    - käteinen
    - kortti
    - Smartum (seteli, verkko, mobiili,...)
    - Tyky (seteli)
    - easybreak (mobiili)
    - EPassi (mobiili)
  2. eSKo, 2019-08-27 13:15:59

    Paikalle pääse Oulusta päin myös bussilla, eli linja 51 tulee ihan viereen. Tiilimestarinrinteen pysäkiltä on matkaa noin 200-300 metriä seurakuntatalolle:

    https://tinyurl.com/yy5226mv
  3. eSKo, 2019-08-28 07:49:21

    Tänään on Linnakankaalla normaalit maastoradat, vihreiden alieiden läpi saa mennä...
  4. Mikael Väliheikki, 2019-08-28 08:30:40

    Hullunahiihtoon myyntiauto paikala myymässä suunnistus tarvikkeita. Syyspoistoja tarjolla!
    Tarjolla myös omppuja energiaksi ennen tai jälkeen suunnistukset .
  5. Kaapo, 2019-08-28 21:00:39

    Ihan kiva B rata, kiitoksia !
  6. Kiitos, 2019-08-31 10:47:43

    Jep, hienosti pääsi bussilla. Kiitos omenoista!