Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
26.9.2019
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Kisakangas
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
220
Tulokset päivitetty
26.9.2019 21:32

Tulokset

Rata A, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen HennaPohjant55:43 -
2.Karsikas Mari71:45+16:02-
3.Kela MerjaOulRe75:36+19:53-
4.Huismann Imke82:13+26:30-
Rata A, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Järvenpää EsaS-JKL48:13 -
2.Schroderus SanteriPohjant49:51+1:38-
3.Matila TommiLänRa50:13+2:00-
4.Juola SakuKaJu51:10+2:57-
5.Mikkola Taneli51:29+3:16-
6.Kela Lari52:31+4:18-
7.Kemppainen Jukka-Pekka53:39+5:26-
8.Ukkola SakariPohjant53:54+5:41-
9.Peltola Jaakko53:55+5:42-
10.Vuolteenaho Olli54:15+6:02-
11.Aho MikaPohjant54:31+6:18-
12.Sillanpää TommiPohjant56:10+7:57-
13.Pitkänen Henri56:28+8:15-
14.Kivinen Janne56:34+8:21-
15.Huurinainen KimmoTeam Hyrske57:59+9:46-
16.Lukkari JunnuLänRa58:00+9:47-
17.Saartoala Risto58:06+9:53-
18.Kela MarkoOulRe58:15+10:02-
19.Pulkkinen Eero58:37+10:24-
20.Rankinen JuhoOulRe59:10+10:57-
21.Penttilä Joona60:13+12:00-
22.Pelkonen Hannu60:28+12:15-
23.Siurua Jarno61:06+12:53-
24.Pajari Tommi61:34+13:21-
25.Tikkanen Eemeli63:01+14:48-
26.Malinen Topi64:14+16:01-
27.Verronen Mika64:49+16:36-
28.Riippa Ilkka67:05+18:52-
29.Toiviainen Antti68:14+20:01-
30.Mikkonen AlpoOYS/Vapari68:53+20:40-
31.Tanskala Mikko71:04+22:51-
32.Karsikas Jouni71:53+23:40-
33.Ojala KaiPaksumahat73:29+25:16-
34.Ruokokoski Marko78:21+30:08-
35.Simonen TuomasPohjant78:42+30:29-
36.Raino Valtanen79:00+30:47-
37.Andsten Marko80:46+32:33-
38.Lahdenkauppi Mika82:26+34:13-
39.Karsikas Juha83:10+34:57-
40.Kivimäki Marko91:06+42:53-
Rata B, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuopio AinoPelPo33:34 -
2.Talonen AnnaPohjant36:09+2:35-
3.Leskelä KatriYlikNM37:57+4:23-
4.Aalto PirjoPohjant42:08+8:34-
5.Kuusrainen AnniKoskRi43:54+10:20-
6.Laurila SariSalRe44:05+10:31-
7.Kukkonen Tiina46:02+12:28-
8.Leinonen Anna47:08+13:34-
9.Kouva JohannaKoskRi47:19+13:45-
10.Pesonen Terhi48:53+15:19-
11.Konstari SannaOYS/Vapari49:07+15:33-
12.Rissanen JeminaKemijUr49:15+15:41-
13.Hurskainen Tiina49:40+16:06-
14.Mertaniemi Kirsi52:02+18:28-
15.Yli-Eerola IrjaHlT52:51+19:17-
16.Viljamaa Maija53:51+20:17-
17.Sillanpää ElinaPohjant56:47+23:13-
18.Haapakorva KatiKöKi59:55+26:21-
19.Leppänen TiinaOYS/Vapari60:17+26:43-
20.Saastamoinen Riikka60:20+26:46-
21.Helistö Henriikka60:34+27:00-
22.Keränen LeilaSalRe61:46+28:12-
23.Hämäläinen Emmy63:51+30:17-
24.Tanskala Eeva-Liisa65:33+31:59-
Rata B, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela Ville-PetteriKeMu25:31 -
2.Uusitalo Ville31:37+6:06-
3.Grekelä AnttiHaHe34:52+9:21-
4.Talonen Eero35:10+9:39-
5.Mikkonen VilleKoskRi36:20+10:49-
6.Räisänen KariKiimU36:34+11:03-
7.Niskanen Antti36:45+11:14-
8.Kesti Jaakko38:12+12:41-
9.Schroderus JariSK Pohjantähti38:34+13:03-
10.Kinnunen Juha38:40+13:09-
11.Järvenpää RaimoIisu39:26+13:55-
12.Sillanpää JoonasPyPo40:00+14:29-
13.Koivuneva Juha40:12+14:41-
14.Grekelä Jaakko40:45+15:14-
15.Malm LauriOSAO40:49+15:18-
16.Udd Marko40:52+15:21-
17.Kuismin Markku40:55+15:24-
18.Kanste Pekka41:10+15:39-
19.Kariniemi MarkkuPohjant41:11+15:40-
20.Hanhineva Tero41:27+15:56-
21.Sevon NiiloSalRe41:49+16:18-
22.Holma ErkkiOulRe41:54+16:23-
23.Mäkinen JuhaniSalRe41:59+16:28-
24.Vainikainen Seppo42:07+16:36-
25.Anttila Marko42:17+16:46-
26.Pitkänen Jussi42:31+17:00-
27.Kalliokoski Ossi43:38+18:07-
28.Väänänen Ari45:05+19:34-
29.Laukka Riku45:16+19:45-
30.Mäntykenttä HannuOYUS45:26+19:55-
31.Juutinen HannuPohjant45:29+19:58-
32.Mikkonen Vesa-MattiPV46:24+20:53-
33.Räsänen Mika46:39+21:08-
34.Korhonen Tatu46:39+21:08-
35.Pinola TimoKaSu46:45+21:14-
36.Mattila Juho46:48+21:17-
37.Vainiokangas Matti46:57+21:26-
38.Kallunki Otto47:03+21:32-
39.Kangas Seppo47:16+21:45-
40.Timonen Tuukka48:07+22:36-
41.Lyhty Tuomo48:16+22:45-
42.Pesälä Janne48:40+23:09-
43.With Mikko49:26+23:55-
44.Tolonen MarkkuOulu50:05+24:34-
45.Honkanen Esa50:21+24:50-
46.Wuotila MikaPV50:26+24:55-
47.Hautajärvi Tarmo51:05+25:34-
48.Reijonen Jaakko51:14+25:43-
49.Puurunen ReijoOuTa55:37+30:06-
50.Niinimäki Jouko55:43+30:12-
51.Ahola Eerik57:12+31:41-
52.Kinnunen Hannu-Pekka57:22+31:51-
53.Sahlman Anssi61:06+35:35-
54.Kunnari Pekka61:30+35:59-
55.Tanskala Mikael61:30+35:59-
56.Lehtiniemi MauriKöKi65:01+39:30-
57.Korjonen Mikko65:07+39:36-
58.Korpela Matti73:33+48:02-
59.Rautio SimoPohjant75:54+50:23-
60.Leinonen LauriSK-Pohjant76:22+50:51-
Hanhela MaunoHaHe37:38 -
Pesälä Joona36:19 -
Rata C, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi28:38 -
2.Petäsnoro Anniina34:43+6:05-
3.Siitonen Auli37:27+8:49-
4.Simola LottaOYS/Vapari37:35+8:57-
5.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari37:44+9:06-
6.Myllymaa PirkkoOulRe38:15+9:37-
7.Limma Raisa38:26+9:48-
8.Pesonen Päivi40:25+11:47-
9.Lantiainen Katja40:28+11:50-
10.Kela MirjaOulRe40:28+11:50-
11.Mattila UllaPohjant40:38+12:00-
12.Herronen TarjaOYS/Vapari42:09+13:31-
13.Anttila IlonaPohjant42:48+14:10-
14.Similä HelmiinaPohjant43:32+14:54-
15.Määttä Saila49:19+20:41-
16.Pihlajaniemi Henrika49:59+21:21-
17.Kallinen Anna-Maija50:43+22:05-
18.Sippola Alina52:01+23:23-
19.Hankonen Sointu52:57+24:19-
20.Järvelä Sanna/Ukkola53:34+24:56-
21.Luukkonen MariOYS/Vapari61:31+32:53-
22.Pohjanen-Jankkila SannaOYS/Vapari61:37+32:59-
23.Ruuska Rauni70:41+42:03-
24.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant70:54+42:16-
Jänkälä Pinja51:57 -
Rata C, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen Joni21:29 -
2.Wilen Juhani26:20+4:51-
3.Keinänen KimmoPohjant26:31+5:02-
4.Kotila HarriYlikNM28:16+6:47-
5.Patana Timo30:19+8:50-
6.Suomio PekkaPohjant30:51+9:22-
7.Kurula JuhaniPohjant31:17+9:48-
8.Vainikainen Jimi34:09+12:40-
9.Komulainen Petri35:50+14:21-
10.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.36:20+14:51-
11.Veijovaara JormaPohjant36:48+15:19-
12.Rahkola Eino37:40+16:11-
13.Pyykkö TomiOsVa38:37+17:08-
14.Sarja Jari39:03+17:34-
15.Kivinen Juhani39:50+18:21-
16.Kukkola MarkkuONMKY40:15+18:46-
17.Herronen Jouni42:37+21:08-
18.Luukinen Tuomo44:00+22:31-
19.Tapio Mylly47:16+25:47-
20.Sivola Aleksi47:54+26:25-
21.Vähänikkilä Hannu48:30+27:01-
22.Manninen EeroOsVa49:29+28:00-
23.Järvelä Kalevi54:03+32:34-
24.Jokinen Kai58:55+37:26-
25.Salminen KariOYUS63:16+41:47-
26.Palo TopiKiimU63:58+42:29-
27.Korkala VeikkoRTG71:37+50:08-
28.Hilli Marko74:16+52:47-
Myllykangas Janne35:22 -
Rata D, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karjalainen VeikkoOMK21:19 12:32
2.Leinonen TuireHaHe25:29+4:1014:59
3.Keinänen OonaPohjant27:37+6:1816:14
4.Sahlman Hilja-Taika37:50+16:3122:15
5.Tiensuu Aada43:40+22:2125:41
6.Koskiniemi Meeri50:03+28:4429:26
7.Pyykönen Nella50:04+28:4529:27
Rata D, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räsänen KasperOMK19:03 11:12
2.Väliheikki AtteOMK21:48+2:4512:49
3.Alanärä ArttuOMK22:29+3:2613:13
4.Meskus RoySalRe31:19+12:1618:25
5.Ylijoki LenniOsVa31:55+12:5218:46
6.Nieminen Pentti33:01+13:5819:25
7.Hyrynkangas ToivoNorret35:46+16:4321:02
8.Niemelä EinoOul.Res.35:57+16:5421:08
9.Suominen VäinöNorret35:58+16:5521:09
10.Karhu LauriOMK48:53+29:5028:45
Heikinheimo JonatanOMK50:47 29:52
Iljana HeikkiOMK50:33 29:44
Voutilainen NuuttiOMK50:49 29:53
Poluton A, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pörsti Yrjö45:23 -
2.Huuhka KaiKiimU62:22+16:59-
Poluton B, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila OrvokkiPohjant46:17 -
Poluton B, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lempinen HannuFujitsu36:15 -
2.Vainio AimoKiimU52:02+15:47-
3.Ahokoivu HemmoPohjant54:28+18:13-
4.Kilpeläinen Veikko55:13+18:58-
5.Ruotsalainen KeijoPohjant60:00+23:45-
Poluton C, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila MineaPohjant52:06 -
2.Virkkula Marja60:29+8:23-
3.Väänänen MerviOYS/Vapari60:36+8:30-
Poluton C, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ollanketo Toni28:03 -
Rata A
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllymaa KaukoOulRe42:05 -
Rata B
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant48:49 -
Rata C
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllyoja Lenni75:40 -
Rata D
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautamaa HeikkiNorret64:11 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Sami A., 2019-09-19 20:59:25

    Kisakankaalla tarjolla seuraavat radat:

    A 8,21 km 12 rastia
    B 5,25 km 11 rastia
    C 3,51 km 6 rastia
    D 1,68 km 5 rastia.

    Radat kiertävät tällä kertaa kankaalla. A ja B radalle 18:00 lähistöllä lähtijät, voivat varata taskuun pienen taskulampun kartan lukemiseen, mikäli kokevat sellaisen tarpeelliseksi. Varsinaiset otsalamput ovat kiellettyjä lentokentän laskureitin läheisyyden johdosta. Jos ennätämme pyrimme myös järjestämään poluttomat vaihtoehdot kartoista.
  2. Sami A., 2019-09-19 21:02:31

    Tässä karttalinkki pelipaikoille: https://kartta.ouka.fi/IM...e=Oulurastit%20Kisakangas
  3. Kuntoilija, 2019-09-19 22:05:10

    Mukavan pitkä A-rata iltarastikauden päätökseksi.
  4. Sami A., 2019-09-23 16:26:23

    Ai niin yhteystiedot puuttuu: 0400-682174, Sami Alitalo.

    Ja opastus alkaa 4. kiertoliittymästä. Viimeinen kiertoliittymä ennen lentoasemaa.
  5. Kuntoilija, 2019-09-24 20:04:47

    Käykö teillä maksuvälineeksi Tyky setelit?
  6. Sami A., 2019-09-24 21:30:22

    Saatavilla myös "poluttomat" versiot kaikista radoista.

    Kuntoilija rahastonhoitajamme vastaa kysymykseesi viimeistään keskiviikon aikana.
  7. Kaisu A., 2019-09-25 10:31:15

    OsVan Oulurasteilla maksuvälineinä käyvät eurot, Smartum-setelit tai Smartum verkkomaksu (maksu maksetaan verkossa etukäteen ja kuitti maksusta otetaan mukaan kartanmyyntipisteeseen) sekä pankkikortti.
  8. Kuntoilija, 2019-09-25 10:52:35

    Kiitos tiedosta, tiedän varata käteistä mukaan.
  9. Mikael väliheikki, 2019-09-25 18:07:34

    HullunaHiihtoon myyntiauto paukalla tod näk viimeistä kestaa tälle vuodelle.
    Kaikki lähtee halavalla joten eiku tekeen löytöjä.
  10. Juoksija, 2019-09-26 08:16:49

    Millä ajanvälillä pääsee maastoon?
  11. Sami A., 2019-09-26 09:17:33

    Info osasta lainasin: "syyskuussa klo 16.30-18.00" Rastien pois keräämisen aloittelemme, kun tulospalvelun perusteella voimme olettaa kaikkien kiertäneen etäisimmät rastit.
  12. Sami A., 2019-09-26 19:21:38

    Maastosta löytynyttä pankkikorttia voi tiedustella omasta pankista.
  13. Kulkuripoika, 2019-09-26 20:24:27

    Voe, voe ... A-rata oli kyllä melkoinen juoksurata. Ei vedä vertoja viime vuoden vastaaville päätösrasteille täällä.