Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
5.10.2019
Järjestäjä
Koskelankylän Riento
Paikka
Timosenkoski (päivä ja yö)
Opastus
Kuusamontieltä Hönttämäen rampista - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C ja D, yhteyshenkilö: Lasse Q. 040-5580513
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
241
Tulokset päivitetty
5.10.2019 21:57

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen SatuYlikNM66:35 10:44
2.Hiltunen PäiviONMKY69:02+2:2711:08
3.Kukkola Minna-MariVePo72:24+5:4911:40
4.Mäkinen PäiviOsVa79:30+12:5512:49
5.Leinonen Anna89:38+23:0314:27
Kela MerjaOulRe45:31 7:20
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY45:09 7:16
2.Martikainen JuhaKeuKi49:06+3:577:55
3.Savolainen JouniSK-Pohjant50:20+5:118:07
4.Vänttilä Ari51:18+6:098:16
5.Ukkola SakariPohjant53:47+8:388:40
6.Manninen AriNiS57:25+12:169:15
7.Aho MikaPohjant59:23+14:149:34
8.Heinikoski OlliKuIsku60:13+15:049:42
9.Nissinen JoniPohjant62:07+16:5810:01
10.Pasma LeinoOYS/Vapari67:07+21:5810:49
11.Siurua Jarno71:55+26:4611:35
12.Oksman JukkaPohjant73:19+28:1011:49
13.Kähkölä JuhaPohjant73:24+28:1511:50
14.Kivinen Janne75:10+30:0112:07
15.Isokoski ErkkiVePo76:51+31:4212:23
16.Rankinen JuhoOulRe76:58+31:4912:24
17.Heikkinen Markku78:56+33:4712:43
18.Vuolteenaho Olli78:59+33:5012:44
19.Mäkinen TapaniOsVa80:42+35:3313:00
20.Penttilä Mika83:09+38:0013:24
21.Hanhineva Tero84:22+39:1313:36
22.Pyhtilä Veli86:36+41:2713:58
23.Tapio Hautala90:01+44:5214:31
24.Koskimäki Harri91:27+46:1814:45
25.Backman KariIinYr91:34+46:2514:46
26.Backman Toni94:55+49:4615:18
27.Sahlman Anssi104:49+59:4016:54
28.Kivisuo Marko134:38+89:2921:42
Blunt Francis60:22 9:44
Kinnunen JukkaPohjant49:16 7:56
Malm LauriOSAO75:55 12:14
Peltola TimoOMK88:36 14:17
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen HennaPohjant36:36 7:47
2.Annila RiikkaOYS/Vapari42:22+5:469:00
3.Liinamaa JohannaPohjant49:26+12:5010:31
4.Airaksinen EveliinaPohjant49:49+13:1310:35
5.Välitalo MaaretOYS/Vapari50:44+14:0810:47
6.Piirto MarjoLänRa51:32+14:5610:57
7.Sassi Paula57:13+20:3712:10
8.Eskeli JohannaPeRa57:21+20:4512:12
9.Nissinen MariannePohjant58:31+21:5512:27
10.Kurikka Hanna61:22+24:4613:03
11.Heiskala Anni61:43+25:0713:07
12.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari63:17+26:4113:27
13.Saastamoinen Riikka64:12+27:3613:39
14.Lehtiranta Saara69:10+32:3414:42
15.Ojala Tanja69:38+33:0214:48
16.Kosunen Hanna69:56+33:2014:52
17.Vanninen Johanna70:55+34:1915:05
18.Hurskainen Tiina88:03+51:2718:44
19.Sahlman Jenni88:25+51:4918:48
20.Kivimäki SannaOYS Vapari99:01+62:2521:04
21.Juntunen JonnaOYS/Vapari99:04+62:2821:04
22.Alarova Amanda107:43+71:0722:55
23.Ruokokoski Ella110:53+74:1723:35
24.Saarela Paula121:12+84:3625:47
Aalto PirjoPohjant45:27 9:40
Kehus Sisko86:02 18:18
Keränen Anna-Kaisa60:10 12:48
Siltala Anne56:40 12:03
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen Joni36:52 7:50
2.Räisänen KariKiimU37:48+0:568:02
3.Kinnunen Juha39:28+2:368:23
4.Wilen Juhani39:47+2:558:27
5.Lukkari JunnuLänRa40:27+3:358:36
6.Annunen PetteriPohjant41:02+4:108:43
7.Räisänen Jukka41:48+4:568:53
8.Kela MarkoOulRe41:59+5:078:55
9.Tervo ArhiONMKY42:00+5:088:56
10.Grekelä AnttiHaHe42:07+5:158:57
11.Posio Timo42:29+5:379:02
12.Ollanketo Toni42:59+6:079:08
13.Pelkonen Hannu43:10+6:189:11
14.Ruokamo EeroOuTa45:45+8:539:44
15.Vainikainen Niilo46:18+9:269:51
16.Maunula TeuvoOYUS46:59+10:079:59
17.Kesti Jaakko47:21+10:2910:04
18.Hyvärinen Tatu47:40+10:4810:08
19.Pitkänen Jussi49:46+12:5410:35
20.Vuorensyrjä Samuli50:17+13:2510:41
21.Juutinen HannuPohjant50:26+13:3410:43
22.Honkanen Esa52:02+15:1011:04
23.Kariniemi MarkkuPohjant52:44+15:5211:13
24.Kurula JuhaniPohjant53:32+16:4011:23
25.Andsten Patrik53:53+17:0111:27
26.With Mikko54:53+18:0111:40
27.Kallioinen Ari55:14+18:2211:45
28.Laaksonen LasseSuSi55:51+18:5911:52
29.Pesälä Janne58:06+21:1412:21
30.Lepistö Harri58:23+21:3112:25
31.Nevanperä Jukka59:14+22:2212:36
32.Simonen TuomasPohjant59:51+22:5912:44
33.Ronkainen TimoKEV60:16+23:2412:49
34.Kukkohovi ReinoOsVa60:49+23:5712:56
35.Tanskanen Jouni62:30+25:3813:17
36.Runtti Esko63:17+26:2513:27
37.Eronen Ville69:14+32:2214:43
38.Jäntti MattiPohjant70:51+33:5915:04
39.Lehtiniemi Lauri82:07+45:1517:28
Heikkinen Jani56:13 11:57
Luukkonen Tuomas78:15 16:38
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi38:44 10:45
2.Hyvärinen Merja39:38+0:5411:00
3.Pasma LottaYllRa42:49+4:0511:53
4.Kuusisto Saga43:30+4:4612:05
5.Kuusisto Mili43:55+5:1112:11
6.Lantiainen Katja46:17+7:3312:51
7.Mutka KerttuPohjant47:23+8:3913:09
8.Myllymaa PirkkoOulRe47:32+8:4813:12
9.Äijälä Sari47:38+8:5413:13
10.Teperi Sanna49:05+10:2113:38
11.Teperi Satu49:06+10:2213:38
12.Savolainen Venla50:17+11:3313:58
13.Kangas Noora51:21+12:3714:15
14.Kela MirjaOulRe51:47+13:0314:23
15.Herronen TarjaOYS/Vapari53:47+15:0314:56
16.Ojala Emilia57:53+19:0916:04
17.Lämsä SoiliYlikNM62:12+23:2817:16
18.Liikamaa-Pasma KatiYllRa62:27+23:4317:20
19.Malm PirkkoOYS/Vapari65:48+27:0418:16
20.Virkkula MarjaPohjant67:12+28:2818:40
21.Väänänen MerviOYS/Vapari67:18+28:3418:41
22.Ronkainen EveliinaOYS/Vapari69:49+31:0519:23
23.Hiltunen MarjaliisaONMKY75:47+37:0321:03
24.Löytynoja Päivi78:34+39:5021:49
25.Haapaniemi Tuula78:47+40:0321:53
26.Jurmu Liisa79:25+40:4122:03
27.Viljakainen Heidi79:28+40:4422:04
28.Pihlajaniemi Henrika85:29+46:4523:44
29.Kangas Kristiina87:33+48:4924:19
30.Vuorinen Laura90:38+51:5425:10
31.Leinonen TuireHaHe97:40+58:5627:07
32.TandemGroup 128:34+89:5035:42
Pasma LiisaYllRa62:30 17:21
Rasmus Suvi49:21 13:42
Ruuska Rauni74:33 20:42
Tiainen Sara64:31 17:55
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Taivaloja JormaHaHe41:19 11:28
2.Kilpeläinen Veikko44:04+2:4512:14
3.Pelkonen ToivoYlikNM44:10+2:5112:16
4.Takkinen EskoKiimU44:21+3:0212:19
5.Oja Sami45:47+4:2812:43
6.Myllymaa KaukoOulRe46:29+5:1012:54
7.Väänänen Ari46:30+5:1112:55
8.Kukkola MarkkuONMKY47:36+6:1713:13
9.Kivinen Juhani48:22+7:0313:26
10.Hand ArtoIisu48:28+7:0913:27
11.Veijovaara JormaPohjant50:26+9:0714:00
12.Oikarinen Jorma50:40+9:2114:04
13.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.51:35+10:1614:19
14.Herronen Jouni53:49+12:3014:56
15.Järvelä Kalevi66:34+25:1518:29
16.Manninen EeroOsVa67:22+26:0318:42
17.Jokiluomala Hannu69:31+28:1219:18
18.Tervola HeimoVePo71:47+30:2819:56
19.Palo Topi81:44+40:2522:42
Jormanainen Jani80:29 22:21
Rahkola Eino45:35 12:39
Saikkonen ToivoOul.Res.63:28 17:37
Sarja Jari72:07 20:01
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen AadaPohjant20:52 10:58
2.Holmi Sonja28:14+7:2214:51
3.Kehus Laura33:38+12:4617:42
4.Karsikas Pilke33:41+12:4917:43
5.Tokola Kerttu33:48+12:5617:47
6.Heikkinen AamuPohjant44:31+23:3923:25
7.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant44:31+23:3923:25
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemelä EinoOul.Res.26:37 14:00
2.Rissanen Aleksi27:15+0:3814:20
3.Palmi JohannesKoskRi28:17+1:4014:53
4.Backman Atte33:46+7:0917:46
5.Kinnunen Luka36:48+10:1119:22
6.Kyllönen Lenni38:27+11:5020:14
7.Lundgren ReijoOuIki39:38+13:0120:51
8.Simonen Aaro75:56+49:1939:57
A1-viesti Miehet 4.9 km#4.9 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tornberg JuhoVauhtiveijarit33:34 6:51
2.Suomala KlausGeodeesi53:38+20:0410:56
3.Sirviö PetriSK Uranus65:19+31:4513:19
A2-viesti Miehet 4.9 km#4.9 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lammi AleksiVauhtiveijarit31:05 6:20
2.Hyvönen PanuSK Uranus37:15+6:107:36
Suomala VilleGeodeesi37:52 7:43
A3-viesti Miehet 4.9 km#4.9 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Taskila MarkkuVauhtiveijarit36:52 7:31
2.Konttajärvi SeppoSK Uranus46:04+9:129:24
3.Holma JuhaGeodeesi72:12+35:2014:44
A-Yö Naiset 5.2 km#5.2 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvärinen HennaPohjant52:31 10:05
2.Mäkinen PäiviOsVa79:21+26:5015:15
3.Tanskala Eeva-LiisaSalRe87:49+35:1816:53
4.Huismann Imke118:21+65:5022:45
A-Yö Miehet 5.2 km#5.2 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Taulavuori ArttuAlatPi42:38 8:11
2.Nissi Markus43:27+0:498:21
3.Huhtala JuhoOYS/Vapari44:19+1:418:31
4.Pörsti YrjöSiiRa44:32+1:548:33
5.Kinnunen JukkaPohjant45:02+2:248:39
6.Aho MikaPohjant45:45+3:078:47
7.Oksman JukkaPohjant45:48+3:108:48
8.Malm Vesa46:52+4:149:00
9.Norrkniivilä JaakkoOsVa51:46+9:089:57
10.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus51:57+9:199:59
11.Penttilä Joonavarvarin lepsaus54:55+12:1710:33
12.Halonen VesaPohjant60:34+17:5611:38
13.Ryytty EeroPohjant61:03+18:2511:44
14.Pasma LeinoOYS/Vapari61:37+18:5911:50
15.Vainikainen Seppo62:14+19:3611:58
16.Pulju OulaOK kunto OK62:30+19:5212:01
17.Helttunen JanneKiimU63:57+21:1912:17
18.Mäkinen TapaniOsVa70:44+28:0613:36
19.Andsten Marko72:25+29:4713:55
20.Lehtoaho Lauri75:02+32:2414:25
21.Riippa IlkkaOulRe78:17+35:3915:03
22.Määttä Jaakko79:33+36:5515:17
23.Tanskala MikkoSalRe87:47+45:0916:52
Hautala Ilkka54:06 10:24
Tuohimaa EskoONMKY65:34 12:36
Varis HenryJRV44:27 8:32
B-Yö Naiset 2.9 km#2.9 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Impiö TiiaPohjant26:09 9:01
2.Pasma LottaYllRa33:42+7:3311:37
3.Liikamaa-Pasma KatiYllRa34:28+8:1911:53
4.Kuusrainen AnniKoskRi39:32+13:2313:37
5.Ronkainen Justiina45:45+19:3615:46
6.Ronkainen EveliinaOYS/Vapari46:11+20:0215:55
7.Pihlajaniemi Henrika56:48+30:3919:35
8.Rytky Katariina63:19+37:1021:50
B-Yö Miehet 2.9 km#2.9 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen Joni20:43 7:08
2.Ollanketo Toni20:58+0:157:13
3.Kinnunen Juha20:59+0:167:14
4.Väyrynen Tero28:51+8:089:56
5.Väänänen Ari28:59+8:169:59
6.Kalliokoski Ossi31:01+10:1810:41
7.Lukkarinen MikkoPohjant37:09+16:2612:48
8.Honkanen Esa37:46+17:0313:01
9.Kinnunen AnttiPohjant40:19+19:3613:54
10.Ronkainen TimoKEV46:01+25:1815:52
11.Palo Topi91:37+70:5431:35
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ylijoki Lenni51:53 -
2.Iivanainen Mikko58:48+6:55-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Suunnistaja, 2019-09-28 08:13:10

    Mikä on tämän päivän aikataulu?
  2. Make, 2019-10-01 09:39:24

    Moneltako pääsee suunnistamaan?
  3. äLKuu, 2019-10-01 21:47:06

    Lauantain speksit:
    A-rata 6.2km
    B-rata 4.7km
    C-rata 3.6km
    D-rata 1.9km

    Kartta A4 mittakaavassa 1:7500. KoskRi tarjoaa jälleen uutta aluetta suunnistajille A- ja B-radoilla. Kaikki radat ehtaa metsäsuunnistusta.
    Maastoon pääsee klo 13-15.

    Kuppikuntaviestit yhteislähtönä klo 19:15.
    Aikuiset 4.82-4.84km kunnon hajonnoilla.
    Junnut 1.92-2.12km kaikilla osuuksilla hajonnat.
    Tähän ilmoittautumiset ennakkoon, ohjeet allaolevasta linkistä.
    Lisätiedot kuppikunta.fi

    Legendaarinen Timosenkosken yösuunnistus, johon ei ennakkoilmoittautumista. Lähtö kuppikunta yhteislähdön jälkeen eli lähtöikkuna 19:16-20:00.
    A-YÖ 5.2km
    B-YÖ 2.9km

    Maksut käteinen, kortti, liik.setelit Smartum-, TYKY-, VIRIKE-, mobiili Edenred, verkkomaksu Smartum, ePassi.


    Sunnuntaina Timosenkoskella "Luontosunnuntai" päivä 12-15, jolloin tarjolla vielä innokkaimmille uudet radat. Tässä tulos mukaan "sätkällä".

    Jos jotain kysyttävää niin ylläolevaan numeroon WA, SMS tai soitto.
  4. Tyhmä kysyjä, 2019-10-02 14:51:43

    Anteeksi en ymmärtänyt lausetta "Tässä tulos mukaan "sätkällä""?
  5. Tyhymälle ;), 2019-10-02 15:17:10

    Tarkoittanee sitä, että Luontosunnuntain tuloksia ei tule tänne Oulurastisivuille, ja tulospalvelusta saa mukaan emitistä purettavan "sätkäpaperi"-tulosliuskan. Ehkä tulokset löytyvät kuitenkin aikanaan KoskRin kotisivuilta? Tai tästä kommenttiketjusta? :)
  6. Viksulle, 2019-10-02 17:11:36

    Kiitos avusta, ei olisi mielikuvitukseni riittänyt tuon vastauksen keksimiseen :)
  7. äLKuu, 2019-10-02 17:46:43

    Juuri näin. Su ei ole varsinaiset oulurastit.
  8. Suunnistaja, 2019-10-04 19:03:12

    Saako sunnuntaian vuokrattua emittejä?
  9. äLKuu, 2019-10-04 21:01:33

    Emittejä saa vuokrattua
  10. äLKuu, 2019-10-05 21:22:00

    Vielä muutama yösuunnistaja maastossa. Laitellaan tulokset heti kun kaikki maalissa.
    Huomiset radat:
    A 6km
    B 4.1km
    C 2.9km
  11. äLKuu, 2019-10-06 18:40:57

    Tässä tämän päivän tulokset:
    A-rata Naiset 6 km

    (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Päivi K. Mäkinen OsVa 1.16.03

    A-rata Miehet 6 km

    (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Mika Säkkinen 41.23
    2. Ilkka Hautala 57.54 +16.31
    3. Kaj Fredriksson Pohjant 1.01.06 +19.43
    4. Risto Luodonpää AlatPi 1.10.29 +29.06
    5. Mika Penttilä 1.14.00 +32.37
    6. Tapani Mäkinen OsVa 1.21.17 +39.54
    7. Veikko Kilpeläinen 1.23.18 +41.55
    8. Ville Eronen 1.26.24 +45.01
    9. Kari Salminen OYUS 3.00.29 +2.19.06

    B-rata Naiset 4.1 km

    (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Maija Pelkonen OsVa 1.14.42
    2. Sointu Hankonen 1.30.11 +15.29

    B-rata Miehet 4.1 km

    (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Juhani Wilen 32.24
    2. Esa Honkanen 48.19 +15.55
    3. Esko Runtti 59.52 +27.28
    4. Sami Oja 1.11.06 +38.42

    C-rata Naiset 2.9 km

    (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Sini Ylänne 32.31
    2. Anne Hautamäki 1.11.17 +38.46
    3. Alisia Vesaluoma 1.11.54 +39.23
    4. Mari Lindgren 1.52.11 +1.19.40

    C-rata Miehet 2.9 km

    (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Juhani Mäntyniemi Oul.Res. 44.45
    2. Seppo Kangas 52.24 +7.39
    3. Santtu Sääskö 1.47.26 +1.02.41

    D-rata Naiset 1.9 km

    (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Martta Väisänen Laive 18.45
    2. Aatu Kuivaniemi 59.10 +40.25

    B-rata 5.10.2019 Miehet 4.7 km

    (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Pentti Nieminen 48.03
    2. Olavi Lukkarinen Pohjant 52.04 +4.01
    3. Erkki Argillander VaKa 1.10.32 +22.29
    4. Tarja Jyrkäs S-2000 1.10.40 +22.37

    Rata 9

    (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
    1. Viljami Väisänen LaiVe 40.20
  12. Sunnuntaisuhailija, 2019-10-06 19:24:34

    Kiitos myös sunnuntain tuloksista! :)
  13. 3 * B, 2019-10-06 22:00:04

    Kiitokset kesän viimeisistä maastorasteista.