Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
11.8.2020
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkarala
Opastus
Kahitie 11, Oulu - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Matti Rahko 040-5407649
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
237
Tulokset päivitetty
11.8.2020 20:49

Tulokset

A-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vuopio AinoPelPo31:50 6:37
2.Laatikainen HennaPohjant35:11+3:217:19
3.Näsi Auroora37:59+6:097:54
4.Mattila OrvokkiPohjant41:40+9:508:40
5.Piirto MarjoLänRa43:12+11:229:00
6.Heino SannaPohjant45:15+13:259:25
7.Konstari SannaOYS/Vapari46:07+14:179:36
8.Aikio OutiOYS Vapari46:30+14:409:41
9.Marttinen MinnaVaKa47:06+15:169:48
10.Mäkinen SanniSalRe48:34+16:4410:07
11.Aalto PirjoPohjant49:07+17:1710:13
12.Kouva JohannaKoskRi50:51+19:0110:35
13.Iivanainen Anna51:41+19:5110:46
14.Nissinen MariannePohjant51:59+20:0910:49
15.Tuunanen Marja52:59+21:0911:02
16.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant53:30+21:4011:08
17.Herrala Alina55:17+23:2711:31
18.Kiviaho Wilma56:39+24:4911:48
19.Sillanpää ElinaPohjant59:59+28:0912:29
20.Havela Päivi61:47+29:5712:52
Kela MerjaOulRe46:41 9:43
Viljamaa Maija53:49 11:12
A-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oravakangas Rami26:32 5:31
2.Arvela OskariLS-3727:42+1:105:46
3.Säkkinen Mika28:22+1:505:54
4.Määttä JariKemijU29:13+2:416:05
5.Taskila MarkkuKoskRi29:52+3:206:13
6.Salminen TeemuLänRa29:53+3:216:13
7.Tahkola MikkoKEV30:38+4:066:22
8.Westerholm LasseVePo30:49+4:176:25
9.Lämsä JanneTeam 1Life30:54+4:226:26
10.Hyvönen PanuSK Uranus31:07+4:356:28
11.Hourula Miikka-PekkaKaJu31:47+5:156:37
12.Kukkola JuhaVePo31:56+5:246:39
13.Pihlajaniemi JanneSK Uranus32:39+6:076:48
14.Vänttilä Ari33:08+6:366:54
15.Juola SakuKaJu33:30+6:586:58
16.Koutonen MikkoYlivKu34:06+7:347:06
17.Kela MarkoOulRe34:14+7:427:07
18.Aho MikaPohjant34:14+7:427:07
19.Kinnunen JukkaPohjant34:31+7:597:11
20.Ahonen ArtoKauHa34:36+8:047:12
21.Tikkanen Eemeli34:37+8:057:12
22.Heinonen Joni34:38+8:067:12
23.Norrkniivilä JaakkoOsVa34:58+8:267:17
24.Annunen PetteriPohjant35:04+8:327:18
25.Hyyppä JarmoPohjant35:38+9:067:25
26.Rauhala Antti35:52+9:207:28
27.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus36:08+9:367:31
28.Parkkinen PekkaPohjant36:12+9:407:32
29.Fredriksson KajPohjant36:34+10:027:37
30.Oksman JukkaPohjant36:42+10:107:38
31.Ryytty EeroPohjant36:47+10:157:39
32.Mikkola Taneli36:47+10:157:39
33.Saari Jukka36:56+10:247:41
34.Schroderus JariPohjant37:05+10:337:43
35.Niemelä UrpoPohjant37:18+10:467:46
36.Mikkonen VilleKoskRi37:22+10:507:47
37.Pajari TommiPohjant38:37+12:058:02
38.Niskanen AnttiLiminka38:38+12:068:02
39.Halonen VesaPohjant38:54+12:228:06
40.Holappa TeuvoVePo39:07+12:358:08
41.Ollanketo Toni39:09+12:378:09
42.Korhonen Aapo39:16+12:448:10
43.Pelkonen Hannu39:20+12:488:11
44.Pätsi Markus39:57+13:258:19
45.Virta VilleOYS/Vapari40:42+14:108:28
46.Kellokumpu Seppo40:46+14:148:29
47.Kähkölä Aarne40:52+14:208:30
48.Kivinen Janne41:25+14:538:37
49.Laurila MikaKoskRi41:48+15:168:42
50.Mikkonen AlpoOYS/Vapari42:58+16:268:57
51.Kinnunen Matti43:43+17:119:06
52.Tuohimaa EskoONMKY43:55+17:239:08
53.Maunu Jonne44:37+18:059:17
54.Pääkkönen JarmoKiimU44:40+18:089:18
55.Luodonpää RistoAlatPi45:20+18:489:26
56.Tuunanen Jari45:27+18:559:28
57.Posti HarriKoskRi45:27+18:559:28
58.Penttilä Mika45:52+19:209:33
59.Herva Tuomas45:54+19:229:33
60.Pyhtilä Veli46:45+20:139:44
61.Hepokangas EdvinLaiVe48:18+21:4610:03
62.Kauma HeikkiOYS/Vapari48:44+22:1210:09
63.Moilanen Jali49:03+22:3110:13
64.Simonen TuomasPohjant49:43+23:1110:21
65.Lukkarinen MikkoPohjant49:59+23:2710:24
66.Komulainen Markus50:15+23:4310:28
67.Myllylä JukkaPohjant52:31+25:5910:56
68.Sahlman Anssi53:10+26:3811:04
69.Neuvonen JussiOuTa53:42+27:1011:11
70.Kalliokoski Ossi53:46+27:1411:12
71.Lahdenkauppi Mika54:29+27:5711:21
72.Koskimäki Harri54:34+28:0211:22
73.Honkanen Esa55:22+28:5011:32
74.Kivikoski Marko55:59+29:2711:39
75.Vikman Jussi57:15+30:4311:55
76.Viljamaa Teuvo57:22+30:5011:57
77.Peltokorpi Jorma57:35+31:0311:59
78.Mehdi Safapour57:37+31:0512:00
79.Hautala Ilkka57:39+31:0712:00
80.Ojala Antti59:02+32:3012:17
81.Vähänikkilä Hannu61:39+35:0712:50
82.Mertaniemi Simo61:42+35:1012:51
83.Puurunen ReijoOuTa65:02+38:3013:32
84.Sirviö Pyry65:56+39:2413:44
Ahola Heikki41:37 8:40
Heino PetteriPohjant36:42 7:38
Räihä Lasse61:01 12:42
B-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Annila RiikkaOYS/Vapari31:56 8:37
2.Väisänen MarttaLaive34:34+2:389:20
3.Ryytty MerviPohjant37:32+5:3610:08
4.Keränen Anna-Kaisa41:28+9:3211:12
5.Lalli TarjaPeRa42:21+10:2511:26
6.Vuolteenaho JenniOK kunto OK42:48+10:5211:34
7.Kangas HannaPohjant44:52+12:5612:07
8.Sillanpää Kristiina45:23+13:2712:15
9.Lukkarinen KatariinaSK-Pohjant46:44+14:4812:37
10.Virkkula PirkkoPohjant47:04+15:0812:43
11.Väisänen Eija47:50+15:5412:55
12.Alitalo HeidiOsVa50:35+18:3913:40
13.Alitalo Sanna51:16+19:2013:51
14.Mattila UllaPohjant51:43+19:4713:58
15.Tervo Hanna-MaijaPuunhallaajat52:00+20:0414:03
16.Herronen TarjaOYS/Vapari54:57+23:0114:51
17.Sahlman Jenni56:18+24:2215:12
18.Hyvärinen Merja57:41+25:4515:35
19.Peltokorpi RiikkaOYS Vapari63:12+31:1617:04
20.Kinnula IrmaOYS/Vapari64:05+32:0917:19
21.Korkeakoski ArjaOsVa67:18+35:2218:11
22.Siltala Anne85:42+53:4623:09
23.Hankonen Sointu89:52+57:5624:17
Hyvönen Outi71:05 19:12
Krapu Ella65:52 17:48
B-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rantapelkonen Tuomo28:02 7:34
2.Grekelä AnttiHaHe28:44+0:427:45
3.Soppela Pete30:16+2:148:10
4.Sorvari KerkkoSoJy30:32+2:308:15
5.Kinnunen Juha32:34+4:328:48
6.Lepistö Harri34:18+6:169:16
7.Pesälä Joona37:07+9:0510:01
8.Soini ToniPateniemen Yöhaukat37:23+9:2110:06
9.Kesti Jaakko37:34+9:3210:09
10.Juutinen HannuPohjant37:42+9:4010:11
11.Vaitiniemi Jari37:49+9:4710:13
12.Lukkarinen Jouni38:31+10:2910:24
13.Mäkinen JuhaniSalRe39:29+11:2710:40
14.Takalo EmilOsVa39:41+11:3910:43
15.Haarala Jari41:11+13:0911:07
16.Näsi JuhoPohjant41:16+13:1411:09
17.Malm LauriOSAO42:13+14:1111:24
18.Pesälä Janne42:46+14:4411:33
19.Peltola Timo42:53+14:5111:35
20.Uusitalo VIlle44:27+16:2512:00
21.Kariniemi MarkkuPohjant44:51+16:4912:07
22.Jokinen Tuomas44:53+16:5112:07
23.Siirilä Jukka45:07+17:0512:11
24.Kallioinen Ari45:24+17:2212:16
25.Väänänen Ari45:52+17:5012:23
26.Myllymaa KaukoOulRe46:15+18:1312:30
27.Haarala EelisSK-Pohjant47:08+19:0612:44
28.Jokinen Timo47:10+19:0812:44
29.Vihavainen Miika47:57+19:5512:57
30.Karsikas Juha48:03+20:0112:59
31.Koivuneva Juha48:16+20:1413:02
32.Alhainen PetriOK kunto OK48:52+20:5013:12
33.Ruotsalainen KeijoOriCuneo49:45+21:4313:26
34.Rahikkala Esa49:47+21:4513:27
35.Reijonen Jaakko50:33+22:3113:39
36.Mattila SeppoKoskRi53:10+25:0814:22
37.Haapamäki Pertti53:12+25:1014:22
38.Hand ArtoIisu54:55+26:5314:50
39.Tapio Luukinen55:06+27:0414:53
40.Herronen Jouni55:12+27:1014:55
41.Pietilä MarkkuOsVa55:44+27:4215:03
42.Saloranta Seppo57:59+29:5715:40
43.Hyvärinen Tatu58:33+30:3115:49
44.Kivinen Juhani59:02+31:0015:57
45.Myllyaho MarkkuSalRe61:01+32:5916:29
46.Tanskanen Jouni64:42+36:4017:29
47.Heikkinen AnttiKajKu64:47+36:4517:30
48.Saukko Sami65:03+37:0117:34
Kinnula AhtiKEV79:58 21:36
Patana Timo53:52 14:33
Saukkko Nestori65:21 17:39
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Malm PirkkoOYS/Vapari34:50 11:36
2.Kela MirjaOulRe38:23+3:3312:47
3.Myllymaa PirkkoOulRe38:43+3:5312:54
4.Rahko LeenaPohjant41:26+6:3613:48
5.Länsitie MiiaPohjant42:09+7:1914:03
6.Ryytty ElenaPohjant42:43+7:5314:14
7.Korppinen LauraKoskRi47:12+12:2215:44
8.Seppänen Marja48:27+13:3716:09
9.Hurskainen Tiina51:39+16:4917:13
10.Rahikkala Pirjo51:44+16:5417:14
11.Hanhela RailiKiimU63:16+28:2621:05
12.Pihlajaniemi Henrika67:14+32:2422:24
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM23:25 7:48
2.Viippola VeetiOuTa27:38+4:139:12
3.Ahokoivu HemmoPohjant28:30+5:059:30
4.Westerholm LauriPohjant28:49+5:249:36
5.Kurula JuhaniPohjant29:26+6:019:48
6.Holmi LauriOul.Res.30:19+6:5410:06
7.Juusola Janne30:31+7:0610:10
8.Kinnunen RaimoPohjant31:01+7:3610:20
9.Haapasalo PerttiPohjant31:16+7:5110:25
10.Pyykkö TomiOsVa32:58+9:3310:59
11.Virkkala Peetu33:52+10:2711:17
12.Oja Sami34:09+10:4411:23
13.Veijovaara JormaPohjant37:04+13:3912:21
14.Patana TeuvoKoS37:20+13:5512:26
15.Rahkola Eino38:02+14:3712:40
16.Suorajärvi MauriPohjant42:53+19:2814:17
17.Pätsi JuhaPosPy43:56+20:3114:38
18.Haikola Mauri44:23+20:5814:47
19.Kukkola MarkkuONMKY44:30+21:0514:50
20.Luukinen Tuomo45:32+22:0715:10
21.Juola EskoORUK47:42+24:1715:54
22.Nieminen Pentti48:48+25:2316:16
23.Järvelä Kalevi56:01+32:3618:40
24.Salminen KariOYUS64:21+40:5621:27
25.Koivula IlkkaPohjant64:32+41:0721:30
Hanhela PaavoKiimU54:36 18:12
Hohtola EsaYliopisto52:54 17:38
Korpi Petri33:46 11:15
C-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rinta SofiLaive20:41 9:24
2.Järvitalo Lila49:13+28:3222:22
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karhu Lauri32:24 14:43
2.Väisänen Viljami37:34+5:1017:04
3.Niemelä EinoOul.Res.40:07+7:4318:14
4.Valkama Vili49:24+17:0022:27
5.Taipale Julia85:04+52:4038:40
Rata 9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Huuhka KaiKiimU49:47 -
Rata 10
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainikainen Seppo14:51 -
Rata 11
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korkala VeikkoRTG93:02 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala Teija50:18 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Teija19:11 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Heikki, 2020-08-03 17:12:06

    A-Rata 4,7km 16 rastia
    B-Rata 3,6km 12 rastia
    C-Rata 3,0km 9 rastia
    D-Rata 2,1km 7 rastia
  2. eSKo, 2020-08-09 16:14:03

    Pikkaralan Oulurastit on nyt sitten koeponnistettu! Maasto, kartta ja rastipisteet
    ti Oulurasteilla ovat samat kuin su Pohjantähtirasteilla.
  3. Kysymys, 2020-08-09 21:33:20

    Jäävätkö omatoimisiksi iltarastien jälkeen?
  4. Toinen kysymys, 2020-08-09 21:35:21

    Ja onko AM-ratojen karttoja käytettävissä niin voisi huvikseen verrata vauhtia mestareihin?
  5. Sika-h, 2020-08-09 23:33:05

    Kävin juuri vertaamassa pääsarjalaisiin, eikä tullut hyvä mieli.
  6. Heikki, 2020-08-10 12:22:07

    Oulurastit jää omatoimirasteiksi joksikin aikaa.
    Kisakarttoja jäi joitakin ja ovat seurantoimistolla, puolet rasteita on haettu pois.
    Oulurasteilla kartta 1:7500 ja kaikki radat ovat 100m pidemmät kuin yllä on mainittu.
    Omatoimirasteilla parkkipaikka kuntoradan parkki. Tehdasalueella liikuminen kielletty.
  7. eSKo, 2020-08-10 12:23:16

    Ti Oulurastiradat jäävät Omatoimirasteiksi. Karttoja saa Hulluna Hiihtoon urheiluliikkeestä...
  8. eSKo, 2020-08-10 12:27:25

    Tuodaan Pohjantähti-rasteilta jääneitä karttoja ti Oulurasteille. Kts. kumminkin Sika-h:n viesti...
  9. Mappe, 2020-08-10 13:52:44

    Pääseekö metsään vielä klo 19 mennessä?
  10. eSKo, 2020-08-10 14:35:04

    Kyllä, elokuussa pääsee lähtemään metsään aina klo 19 asti.
  11. Touho, 2020-08-10 14:43:57

    Onko torstain 13.8 rastit pöllitty kun kalenterissa ei näy siihen mitään ? Voisiko Pikkaralassa juoksuttaa myös torstaina kelloa vastaan ?
  12. sika-h, 2020-08-10 16:30:30

    Tarkennus: Pääsarjan rata on loistava, mutta vauhtini säälittävä.
  13. kaapo, 2020-08-11 19:17:53

    Olipa tosi hyvä A rata tänään, kiitos ! Mahtava maastopohja, käyrää paljon, tarkasti otettavia rastipisteitä ja sopivasti tiheikkökäkin jotka tosin pystyi kiertämään.
  14. Repa, 2020-08-11 21:05:12

    Parasta, mitä Oulurasteilla on tänä vuonna ollut.
  15. Kartta, 2020-08-12 08:23:24

    Tuleeko kartat myclubiin? Ihan mahdotonta ikinä päästä tuonne hulluna hiihtoon -kauppaan, kun on arkipäivät töissä.
  16. OP, 2020-08-12 18:19:53

    Joo. Olisipa tosi kiva, kun kartat tulisi MyClubiin .
  17. Omatoimisuunnistaja, 2020-08-12 21:14:25

    Missä on se kuntoradan parkki?
  18. eSKo, 2020-08-12 21:54:33

    Parkki:
    Käännyttäessä Kainuuntieltä Haukka-ahontielle ensimmäinen tie vasemmalle (viitta Kuntorata). Suunnistuskarttaan merkitty isolla punaisella P-kirjaimella.
  19. Myös , 2020-08-14 12:59:15

    B-rata oli mielestäni ihan parasta A-luokkaa
  20. Rata, 2020-08-17 08:11:33

    A-rata C-luokkaa. Pelkkää polkujuoksua....