SprinttiCup 2022

SK Pohjantähden järjestämä kolmen osakilpailun sprinttisarja.

Sarjan tapahtumat

Pvm Järjestäjä Paikka RR PS Suor.
Ke 20.04. Pohjant SprinttiCup 2022 / Kontinkangas Ei Ei 102
Opastus
Lisätiedot 20.4.2022 Sprintticup 1/3

####Kilpailukeskus
Ouluhallin parkkipaikka, josta parinsadan metrin siirtymä lähtöpaikalle Pohjantien alikulkuun Technopoliksen kohdalla.

####Aika
17:30-18:30

####Radat (suorinta mahdollista reittiä)

- A n. 4,5 km (täsmentyy). Kartanvaihto, molemmat kartat tulostettu samalle puolen A4:sta. Mahdollista juosta myös kahtena erillisenä reilun kahden kilometrin sprinttivetona, jolloin saa vauhdikkaamman sprinttitreenin. Mittakaava 1:4000.
- B n. 3,0 km (täsmentyy). Mittakaava 1:3000.

Rasteilla pukki ja emit-leimasin

####Kartta
- Sprintti 1:4000 (A) tai 1:3000 (B) / 2 m
- Kartat lähtöpaikalla Pohjantien sillan alla.
- Omat karttamuovit

####Lähtö
Lähtöön matkaa n. 200m Pohjantien alikulkuun Technopoliksen kohdalla, ei viitoitusta.

####Maali
Maalista matkaa Ouluhallin parkkipaikalle n. 400m.

####Ilmoittautuminen
Etukäteen näillä sivuilla viimeistään tiistaina 19.4.2022 klo 23:59

####Maksu
- Osanottomaksu 7 €
- Alle 18- v 4 €
- Emit vuokra 2 € (alle 18 v ilmainen)
- SK Pohjantähden lapset, nuoret ja valmennusryhmien jäsenet ilmaiseksi

####Maksutavat
- Tilinsiirto SK Pohjantähden tilille FI70 5741 3620 4424 56 (Viite 3052)
- Liikuntasetelit/mobiilimaksu (Smartum, ePassi, Edenred)

Ratamestari Jouni Similä
To 28.04. Pohjant SprinttiCup 2022 / Itä-Tuira Ei Ei 114
Opastus Tuiran koulu
Lisätiedot ####Kilpailukeskus
Tuiran koulu, Valtatie

####Aika
17:30-18:30

####Radat
- A 3,9 km 19 Rastia
- B 2,6 km 12 Rastia 
Rasteilla lippu ja emit-leimasin 

####Kartta
- Sprintti 1:4000 / 2 m
- Kartat 4/2022
- Omat karttamuovit

####Lähtö
Lähtöön matkaa 100 m

####Maali
Maalista matkaa 50m

####Ilmoittautuminen
Etukäteen näillä sivuilla viimeistään keskiviikkona 27.4.2022 klo 23:59 

####Maksu
- Osanottomaksu 7 €
- Alle 18- v 4 €
- Emit vuokra 2 € (alle 18 v ilmainen)
- SK Pohjantähden lapset, nuoret ja valmennusryhmien jäsenet ilmaiseksi

####Maksutavat
- Tilinsiirto SK Pohjantähden tilille FI70 5741 3620 4424 56 (Viite 3052)
- Liikuntasetelit/mobiilimaksu (Smartum, ePassi, Edenred)

####Ratamestari
Heikki Grekelä 0400 439173
Ke 11.05. Pohjant SprinttiCup 2022 / Hollihaka Ei Ei 47
Opastus
Lisätiedot 11.5.2022 Sprintti Cup Hollihaka
####Kilpailukeskus
Urheilutalon piha-alue, Kuusiluodonkatu 14, 90120 Oulu

####Aika
17:30-18:30

####Radat
- A 3,5 km (5,0 km) 23 Rastia
- B 2,0 km (3,2 km) 17 Rastia

Rasteilla lippu ja emit-leimasin

####Kartta
- Sprintti 1:4000 / 2 m
- Kartat lähtöpaikalla
- A rata säänkestävä kartta
- B rata omat karttamuovit

####Lähtö
- Lähtöön matkaa 200 m Tupakkapuisto
- Maalista matkaa Urheilutalolle 100 m

####Ilmoittautuminen
Etukäteen näillä sivuilla viimeistään tiistaina 10.5.2022 klo 23:59

####Maksu
- Osanottomaksu 7 €
- Alle 18- v 4 €
- Emit vuokra 2 € (alle 18 v ilmainen)

SK Pohjantähden lapset, nuoret ja valmennusryhmien jäsenet ilmaiseksi

####Maksutavat
- Tilinsiirto SK Pohjantähden tilille FI70 5741 3620 4424 56 (Viite 3052)
- Liikuntasetelit/mobiilimaksu (Smartum, ePassi, Edenred)

####Paikoitus
Omatoimisesti kadunvarsipaikoitus ja Urheilutalon parkkipaikka. Suositellaan kimppakyytiä.

####Turvallisuus
Noudattakaa erityistä varovaisuutta teiden ylityksessä

####Kielletyt alueet
Kartassa on useita kiellettyjä alueita, joita tulee noudattaa. Emme ole saaneet kaikkiin taloyhtiöiden
pihoihin lupaa. Kielletyllä alueella juokseminen johtaa hylkäämiseen. Radalla valvonta.

####Muuta
Järjestäjä varaa muutamia ylimääräisiä karttoja ”Matti Myöhäsille”

Ratamestari Jukka Myllylä 0401510660

Pistetilanne

A-rata, naiset
  Nimi 20.4. 28.4. 11.5. Yht.
1. Haataja Anna 25 10 25 60
2. Laatikainen Henna 20 20 0 40
3. Karppinen Kukka-Maaria 15 15 0 30
4. Mäkäräinen Selma   25   25
5. Kosunen Hanna     20 20
6. Rajala Daniela 12 6   18
7. Joensuu Heini     15 15
8. Haataja Mirka   1 12 13
9. Kubin Minna   12   12
10. Kukkola Minna-Mari 10     10
10. Hokkanen Anni 8 2   10
10. Niinimäki Nelli 6 4   10
10. Vänttilä Heidi     10 10
14. Niinimäki Riitta 1 8   9
14. Aikio Outi 1   8 9
16. Valjus Anniina   1 6 7
17. Kuusikko Kiia 4     4
17. Honkavuori ja     4 4
19. Hokkanen Liina 1 1   2
19. Similä Helmiina 2     2
21. Kangas Siiri   1   1
21. Similä Helmi   1   1
21. Vornanen Juha   1   1
21. Ryytty Mervi   1   1
21. Holma Kaisu   1   1
21. Ketola Pirjo 1     1
21. Marjala Pia-Riitta   1   1
21. Santaniemi Merja   1   1
21. Loukkola Helena 1     1
21. Tervo Hanna-Maija 1     1
21. Hokajärvi Raili 1     1
21. Dahlbacka Marjo 1   0 1
21. Väisänen Martta 1     1
21. Jaatinen Ilona 1     1
21. Saari Annalotta 1     1
36. Palosaari Maiju     0 0
A-rata, miehet
  Nimi 20.4. 28.4. 11.5. Yht.
1. Vuolteenaho Olli 15 15 20 50
2. Niemelä Hannu 8 12 25 45
3. Similä Severi 12 25   37
4. Kanniainen Tomi 25     25
5. Koirikivi Riku   20   20
5. Taanila Vesa 20     20
7. Kaprio Henri     15 15
8. Aho Mika 1 1 10 12
8. Leinonen Lauri     12 12
10. Wilen Juhani 1 10 0 11
11. Schroderus Santeri 6 4   10
11. Salminen Teemu 10     10
13. Pesonen Jarkko     8 8
13. Pörsti Yrjö   8 0 8
15. Hämäläinen Tommi     6 6
15. Seppänen Mika   6   6
17. Hyyppä Jarmo     4 4
17. Kuusikko Miska 4     4
19. Haapasalo Harri 1 2   3
19. Maijala Juho   1 2 3
19. Riippa Ilkka 1 1 1 3
22. Räsänen Mika   1 1 2
22. Myllylä Jukka 1 1   2
22. Luodonpää Risto   1 1 2
22. Norrkniivilä Jaakko 1 1   2
22. Oksman Jukka   1 1 2
22. Lukkarinen Aaro 1 1   2
22. Paakkolanvaara Kalle 1 1   2
22. Mikkonen Alpo 1 1   2
22. Saari Jukka 1 1   2
22. Heino Veikka 2     2
32. Ahonen Arto   1   1
32. Holma Erkki   1   1
32. Kokkoniemi Jukka   1   1
32. Haajanen Juha   1   1
32. Hautamäki Samu   1   1
32. Kela Marko   1   1
32. Ryytty Eino   1   1
32. Pitkänen Joel   1   1
32. Kohtamäki Riku   1   1
32. Mannila Janne   1   1
32. Svensson Karl-Mikael   1   1
32. Isola Anne   1   1
32. Kähkölä Juha   1 0 1
32. Koskimäki Harri 1 0   1
32. Fredriksson Kaj   1   1
32. Saari Aki 1   0 1
32. Saario Juhani 1     1
32. Yrjö Pörsti 1     1
32. Kesälä Mikko 1     1
32. Mikko Lukkarinen 1     1
32. Kukkola Juha 1     1
32. Kesti Jarkko 1     1
32. Talonen Eero 1     1
32. Järvenpää Esa 1     1
32. Annunen Petteri 1     1
32. Westerholm Lauri 1     1
32. Similä Jouni   1   1
32. Pulkkinen Eero 1     1
32. Ahokoivu Hemmo 1     1
32. Anttila Marko 1     1
32. Cristian Cardozo 1     1
32. Eriksson-Bique 1     1
32. Mäkäräinen Jouni   1   1
32. Harjula Aleksi   1   1
32. Pihlajaniemi Janne   1   1
32. Talonen eero   1   1
32. Koskela Jarkko   1   1
69. Hokkanen Matti     0 0
69. Palosaari Mikko     0 0
B-rata, naiset
  Nimi 20.4. 28.4. 11.5. Yht.
1. Pitkänen Kati 15 12 25 52
2. Martinmäki Kaisu 20 25   45
3. Heikkinen Aada 25 10   35
4. Ryytty Inka 12 15   27
5. Kosunen Hanna   20   20
5. Hannonmaa Laura     20 20
7. Pelkonen Maija 1 1 15 17
8. Herronen Tarja 1 1 12 14
8. Alitalo Emili 8 6   14
10. Käkelä Maija 10     10
11. Anttila Ilona   8   8
11. Alitalo Sanna 6 2   8
13. Lukkarinen Emma 4     4
13. Isokangas Anne   4   4
15. Länsitie Pinja 1 1   2
15. Länsitie Miia 1 1   2
15. Lassila Reetta 2     2
15. Märsynaho Maaret 1 1   2
19. Goman Annukka 1     1
19. Anttila Minea   1   1
19. Alitalo Ninni   1   1
19. Anttila Oona   1 0 1
19. Kangas Eija   1   1
19. Ryytty Elena   1   1
19. Pihlajaniemi Aini   1   1
19. Karac Evrim   1   1
19. Lähetkangas-Heikkinen Alma   1   1
19. Annukka Göman   1   1
19. Anttila Aava 1     1
19. Sergejeff Kati 1     1
19. Rebekah Lim 1     1
19. Mette ja 1     1
B-rata, miehet
  Nimi 20.4. 28.4. 11.5. Yht.
1. Reijonen Jaakko 25 20   45
2. Lukkarinen Jouni 20 15 0 35
3. Westerholm Lauri   12 15 27
4. Virtala Jussi 0 25   25
4. Pesälä Joona     25 25
4. Grekelä Antti 15 10   25
7. Pesälä Janne     20 20
8. Heikka Markku 10 8   18
9. Manninen Eelis 1   12 13
9. Kaasinen Aulis 12 1   13
11. Mattila Seppo 1 1 10 12
12. Puurunen Reijo 1 1 8 10
13. Laaksonen Lasse 8     8
13. Herronen Jouni 1 1 6 8
15. Toppari Pekka 6     6
15. Päkkilä Mikko   6   6
17. Juutinen Hannu 4 1   5
18. Schroderus Jari   4   4
19. Karppinen Jouko 2 1   3
20. Konttajärvi Seppo   2   2
20. Nieminen Pentti 1 1   2
20. Lukkarinen Olavi 1 1   2
20. Tuohimaa Esko 1 1   2
20. Tolonen Markku 1 1   2
20. Kurula Juhani 1 1 0 2
26. Vaitiniemi Jari 1     1
26. Suomio Pekka   1   1
26. Vänttilä Jaakko 1     1
26. Manninen Eero   1   1
26. Karsikas Juha   1   1
26. Metleena Goman   1   1
26. Ukkola Santeri   1   1
26. Ahokoivu Hemmo   1   1
26. Kauppi Mika   1   1
26. Ruotsalainen Keijo 1     1
26. Pelkonen Alpo 1   0 1
26. Väisänen Viljami 1     1
26. Anttila Aake 1     1
26. Sova Veikka 1     1
26. Haapakoski Aaro 1     1
41. Laitinen Jari     0 0