Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
4.10.2020
Järjestäjä
Oulun NMKY
Paikka
Piki-/Kuusisaari
Lisätiedot
Sprintti
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
183
Tulokset päivitetty
4.10.2020 15:43

Tulokset

A-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laatikainen HennaPohjant25:36 6:44
2.Hokkanen AnniOYS Vapari29:08+3:327:40
3.Alitalo Emili29:31+3:557:46
4.Alitalo Sanna30:32+4:568:02
5.Kuusrainen AnniKoskRi31:36+6:008:18
6.Siltala Anne32:08+6:328:27
7.Haataja Meeri33:46+8:108:53
8.Hämäläinen Marjut33:51+8:158:54
9.Talsta Hanna-Leena34:34+8:589:05
10.Hiltunen PäiviPohjant34:48+9:129:09
11.Pohjalainen Anni35:12+9:369:15
12.Laurila SariSalRe35:44+10:089:24
13.Kujala KatariinaPohjant37:48+12:129:56
14.Mattila OrvokkiPohjant38:18+12:4210:04
15.Karhunen AnniPohjant39:17+13:4110:20
16.Vääräniemi Katri43:30+17:5411:26
17.Kangas Kristiina54:11+28:3514:15
18.Hankonen Sointu55:34+29:5814:37
19.Väänänen MerviOYS/Vapari60:21+34:4515:52
20.Virkkula MarjaPohjant60:24+34:4815:53
21.Loukkola Helena64:56+39:2017:05
A-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tauriainen TeemuKEV22:41 5:58
2.Hyyppä JarmoPohjant22:45+0:045:59
3.Laitinen AnttiKoskRi22:53+0:126:01
4.Vuolteenaho Olli23:27+0:466:10
5.Wilen Juhani23:37+0:566:12
6.Pörsti YrjöPaksumahat23:50+1:096:16
7.Rankka EelisVePo23:52+1:116:16
8.Saari Jukka24:27+1:466:26
9.Ukkola SakariPohjant24:36+1:556:28
10.Järvenpää EsaS-JKL25:22+2:416:40
11.Kinnunen JukkaPohjant25:46+3:056:46
12.Talonen Eero25:57+3:166:49
13.Ojala KaiPaksumahat26:43+4:027:01
14.Kuusrainen AnttiKoskRi26:52+4:117:04
15.Myllylä JukkaPohjant27:08+4:277:08
16.Taini Antti27:11+4:307:09
17.Hautala MattiONMKY27:16+4:357:10
18.Heinonen Joni27:39+4:587:16
19.Oksman JukkaPohjant27:46+5:057:18
20.Hokkanen Matti28:03+5:227:22
21.Taskila Hannu28:05+5:247:23
22.Annunen PetteriPohjant28:10+5:297:24
23.Malinen Topi28:23+5:427:28
24.Kujala Jarmo28:25+5:447:28
25.Aho MikaPohjant28:38+5:577:32
26.Kaasinen AulisPohjant29:07+6:267:39
27.Alitalo Marku29:27+6:467:45
28.Peltola Timo29:29+6:487:45
29.Lepistö Harri29:34+6:537:46
30.Soini ToniPateniemen Yöhaukat29:35+6:547:47
31.Pasma LeinoOYS/Vapari29:43+7:027:49
32.Sorvari KerkkoSoJy30:18+7:377:58
33.Backman KariIinYr30:50+8:098:06
34.´Toiviainen Antti31:08+8:278:11
35.Kivinen Janne31:16+8:358:13
36.Riippa IlkkaOulRe31:18+8:378:14
37.Mäkinen TapaniOsVa31:32+8:518:17
38.Niemelä Urpo31:40+8:598:20
39.Tanskala MikkoSalRe31:40+8:598:20
40.Tanskala MikaelSalRe31:43+9:028:20
41.Malm LauriOSAO31:55+9:148:23
42.Mikkonen AlpoOYS/Vapari32:16+9:358:29
43.Heikkinen Markku32:52+10:118:38
44.Pesonen Lauri33:46+11:058:53
45.Eronen Ville33:55+11:148:55
46.Mäyrä Aki34:08+11:278:58
47.Luodonpää RistoAlatPi34:29+11:489:04
48.Laaksonen LasseSuSi34:53+12:129:10
49.Karsikas Juha36:12+13:319:31
50.Sahlman Anssi36:41+14:009:39
51.Tolonen MarkkuOulu37:43+15:029:55
52.Ojala Antti40:09+17:2810:33
53.Ovaskainen JormaHS45:33+22:5211:59
54.Salminen KariOYUS57:35+34:5415:09
55.Väisänen MikkoAnttU59:20+36:3915:36
Ahokoivu HemmoPohjant34:52 9:10
Vääräniemi AskoNOKIA33:00 8:41
B-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivuniemi JennyKiikKi21:20 6:40
2.Paavola MarjoOuTa25:39+4:198:00
3.Lukkarinen KatariinaSK-Pohjant28:17+6:578:50
4.Vuolteenaho JenniOK kunto OK28:39+7:198:57
5.Vanninen Johanna29:01+7:419:04
6.Hyvärinen Merja30:06+8:469:24
7.Pasma LottaYllRa30:22+9:029:29
8.Hurskainen Tiina30:51+9:319:38
9.Maunu Susanna31:08+9:489:43
10.Tanskala Eeva-LiisaSalRe32:29+11:0910:09
11.Liikamaa-Pasma KatiYllRa33:29+12:0910:27
12.Sergejeff KatiIisu33:41+12:2110:31
13.Vanhatupa Kiia34:20+13:0010:43
14.Lukkarinen Emma35:05+13:4510:57
15.Malm PirkkoOYS/Vapari35:15+13:5511:00
16.Märsynaho MaaretPuolRy36:18+14:5811:20
17.Herronen TarjaOYS/Vapari37:21+16:0111:40
18.Korkeakoski ArjaOsVa38:15+16:5511:57
19.Ketola PirjoSalRe38:21+17:0111:59
20.Koistinen Mette43:58+22:3813:44
21.Aspegren Annika48:21+27:0115:06
22.Sorvisto MariOYS/Vapari48:23+27:0315:07
23.Oja Marita53:11+31:5116:37
Hokkanen LiinaPohjant29:49 9:19
Mäkinen MiiaPuunhallaajat25:10 7:51
B-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm LasseVePo21:40 6:46
2.Reijonen Jaakko21:54+0:146:50
3.Kela MarkoOulRe22:14+0:346:56
4.Maunula TeuvoOYUS23:45+2:057:25
5.Westerholm Thomas23:47+2:077:25
6.Grekelä AnttiHaHe24:37+2:577:41
7.Vainikainen Niilo24:40+3:007:42
8.Koivuneva Juha24:54+3:147:46
9.Kotila HarriYlikNM25:07+3:277:50
10.Vainikainen Henri25:21+3:417:55
11.Oja Sami25:57+4:178:06
12.Kivelä Aapo25:58+4:188:06
13.Pesälä Janne26:56+5:168:25
14.Westerhom LauriVePo27:21+5:418:32
15.Komulainen Petri27:49+6:098:41
16.Vakkuri Ville28:35+6:558:55
17.Mäntykenttä HannuOYUS28:42+7:028:58
18.Tuohimaa EskoONMKY29:07+7:279:05
19.Ukkola SanteriSK-Pohjant29:26+7:469:11
20.Tanskala RoopeSalRe32:33+10:5310:10
21.Pelkonen Hannu32:35+10:5510:10
22.Pietilä MarkkuOsVa33:03+11:2310:19
23.Myllymaa KaukoOulRe33:22+11:4210:25
24.Väänänen Ari34:37+12:5710:49
25.Jäntti MattiPohjant36:49+15:0911:30
26.Herronen Jouni37:29+15:4911:42
27.Haatainen MattiIisu40:43+19:0312:43
28.Laurila AukustiSalRe45:02+23:2214:04
29.Laurila ViljamiSalRe45:04+23:2414:05
30.Aalto JormaHaHe93:30+71:5029:13
Kukkonen IiroOuTa24:59 7:48
Vanhatupa Kaapo40:13 12:34
C-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe20:39 9:23
2.Hokkanen HilmaPohjant22:48+2:0910:21
3.Myllymaa PirkkoOulRe24:14+3:3511:00
4.Kinnula IrmaOYS/Vapari26:37+5:5812:05
5.Karhu Sissi30:24+9:4513:49
6.Nal Heini37:01+16:2216:49
7.Varjonen Linda38:10+17:3117:20
8.Laitinen Ines39:23+18:4417:54
9.Sinikumpu Eedit39:23+18:4417:54
10.Järvilehto Miia41:15+20:3618:45
11.Vatanen Veera50:18+29:3922:51
12.Syrjäpalo Siiri51:35+30:5623:26
13.Laitinen Eedit52:55+32:1624:03
14.Sahlman Jenni53:08+32:2924:09
15.Saarela Jasmine53:12+32:3324:10
16.Santaholma Jenni59:18+38:3926:57
17.Santaholma Siiri59:29+38:5027:02
18.Sinikumpu Astrid60:25+39:4627:27
19.Taipale Julia67:57+47:1830:53
20.Aalto Taimi88:49+68:1040:22
C-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juutinen HannuPohjant18:06 8:13
2.Sarja Jari19:43+1:378:57
3.Kurula JuhaniPohjant23:52+5:4610:50
4.Rahkola Eino24:24+6:1811:05
5.Veijovaara JormaPohjant25:29+7:2311:35
6.Nieminen Pentti25:37+7:3111:38
7.Kinnula AhtiKEV26:34+8:2812:04
8.Suorajärvi MauriPohjant27:41+9:3512:34
9.Kangas Nooa29:26+11:2013:22
10.Pelkonen ToivoYlikNM29:29+11:2313:24
11.Id Sampo33:16+15:1015:07
12.Järvelä Kalevi34:00+15:5415:27
13.Manninen EeroOsVa37:04+18:5816:50
14.Pelkonen AlpoOsVa37:15+19:0916:55
15.Ylijoki LenniOsVa37:15+19:0916:55
16.Anttonen VeikkoONMKY38:29+20:2317:29
17.Alamikkelä Tuomas38:39+20:3317:34
18.Vakkuri Luukas47:10+29:0421:26
19.Kallio Niilo48:12+30:0621:54
20.Pyörälä Henri50:04+31:5822:45
21.Järvilehto Otso50:23+32:1722:54
22.Taskila Henrik51:49+33:4323:33
23.Turunen Petteri53:02+34:5624:06
24.Lindholm Väinö59:04+40:5826:50
25.Sergejeff Leo74:16+56:1033:45
Rata 7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant28:13 -
Sergejeff TaaviIisu32:32 -
Ylijoki Sisu27:29 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Tuomo R, 2020-09-24 22:27:57

    Nyt on tarjolla hieman pidennetty Sprintti Sunnuntaipäivän ratoksi Oulun kauniissa syksyisessä merimaisemassa. Kilpailukeskus Onmky:n toimitalo Raatissa.

    Paikoitus luvallisille parkkipaikoille omatoimisesti. Oululaisille suositellaan saapumista paikalle pyörällä tai jalan.

    Radat
    A-rata 3,8 km 23 rastia
    B-rata 3,2 km 19 rastia
    C-rata 2,2 km 15 rastia

    Maastoon pääsee klo 12-14

    Maksuväline käteinen ja smartum.

    Tervetuloa!


  2. T.R, 2020-10-02 21:00:18

  3. Tuomo.R, 2020-10-02 21:13:36

    Yläpuolella on linkki Sprinttikartan kielletyistä alueista. Käykäähän tutustumassa niihin etukäteen, ettei tule sanomista.

    Koronan aiheuttamat suositukset lähikontakteihin liittyen on syytä muistaa myös suunnistustapahtumassa. Järjestäjät ovat varanneet lähtö/maalialueelle käsien desinfiointipaikan, jonka kautta jokainen osallistuja vastuunsa tuntien menee lähtöön ja vastaavasti maaliin tulon jälkeen myös käy desinfioimassa kätensä. Ollaan yhdessä huolellisia.
  4. T.R., 2020-10-02 21:31:25

  5. Tuomo R, 2020-10-02 21:39:56

    Sääennuste lupailee tosi nättiä ilmaa.

    Lenkkarit, Polkujuoksukengät tai vastaavat sopii tähän maastoon eikä jalkojen pitäisi kastua.
  6. MH, 2020-10-04 14:50:45

    Löydetty Honor-merkkinen puhelin ONMKY:n toimitalon edestä. Tiedustelut 040 520 6004.
  7. Kiitosta vaan, 2020-10-04 16:13:53

    Mahtava keli näin lokakuulle, ja saariston sprintit ovat aina yhtä hauskoja. Kiitoksia paljon järjestäjille!