Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
17.8.2021
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Isokangas
Opastus
Sanginjoentien (tie numero 8331) ja Isokankaantien risteys - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Mika Isolahti, 040 0276912
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
303
Tulokset päivitetty
18.8.2021 12:06

Tulokset

A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SofiaPohjant40:02 5:58
2.Rahko Saana-MariaPohjant44:39+4:376:39
3.Haataja AnnaPohjant54:10+14:088:05
4.Runtti MerjaYlikNM57:10+17:088:31
5.Vänttilä Heidi57:41+17:398:36
6.Hokkanen AnniOYS Vapari59:12+19:108:50
7.Kukkola Minna-MariVePo62:10+22:089:16
8.Palmi SaraKoskRi66:07+26:059:52
9.Turkka Laura67:07+27:0510:01
10.Pökkä Tia67:45+27:4310:06
11.Joensuu Heini68:50+28:4810:16
12.carlos 68:54+28:5210:17
13.Viljamaa Maija72:27+32:2510:48
14.Kujala KatariinaPohjant72:34+32:3210:49
15.Simonen Mari79:29+39:2711:51
16.Kivipää Anu83:46+43:4412:30
17.Iivanainen Anna86:09+46:0712:51
18.Junes Rita87:49+47:4713:06
19.Pitko Jenni88:47+48:4513:15
Kela MerjaOulRe47:53 7:08
A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant38:42 5:46
2.Schroderus SanteriPohjant38:50+0:085:47
3.Oravakangas Rami39:52+1:105:57
4.Ukkola SakariPohjant40:13+1:316:00
5.Aittolampi Eero40:41+1:596:04
6.Luikkanen Oskari41:04+2:226:07
7.Kosola VillePohjant42:44+4:026:22
8.Kukkola JuhaVePo42:49+4:076:23
9.Juola SakuKaJu43:09+4:276:26
10.Tuunanen Johannes43:46+5:046:31
11.Tuunanen Joona43:59+5:176:33
12.Pörsti YrjöPaksumahat44:13+5:316:35
13.Arvela OskariLS-3745:00+6:186:42
14.Anttila Jussi-PekkaPohjant45:26+6:446:46
15.Taskila MarkkuKoskRi45:28+6:466:47
16.Saarela Ville-PetteriKemU45:52+7:106:50
17.Laitinen AnttiKoskRi46:27+7:456:55
18.Tikkanen Eemeli47:50+9:087:08
19.Keskitalo MattiRasTiimi47:58+9:167:09
20.Ahonen ArtoKauHa48:14+9:327:11
21.Nissi Markus48:27+9:457:13
22.Wilen Juhani48:33+9:517:14
23.Hyvönen PanuPohjant48:43+10:017:16
24.Kotaniemi JuhaKoskRi49:19+10:377:21
25.Keränen TeemuKaSu49:45+11:037:25
26.Aho MikaPohjant49:54+11:127:26
27.Hautamäki Samu50:18+11:367:30
28.Virta VilleOYS/Vapari50:37+11:557:33
29.Schoredus JariPohjant52:27+13:457:49
30.Rytkönen Olli52:43+14:017:52
31.Hannuksela Jari53:30+14:487:59
32.Jeskanen JuhaHaHe53:53+15:118:02
33.Norrkniivilä JaakkoOsVa54:04+15:228:04
34.Kinnunen JukkaPohjant54:11+15:298:05
35.Teerikangas Matti54:15+15:338:05
36.Tuppurainen SimoPohjant54:34+15:528:08
37.Kela MarkoOulRe55:03+16:218:12
38.Hökkä Jarmo55:49+17:078:19
39.Heikkala Pasi56:19+17:378:24
40.Stenudd Samuli56:25+17:438:25
41.Savolainen Juhani59:15+20:338:50
42.Anttila Marko59:32+20:508:53
43.Halliikainen Topi59:43+21:018:54
44.Kellokumpu Seppo60:24+21:429:00
45.Yliniemi MattiVePo60:46+22:049:04
46.Pätsi PauliOYS/Vapari61:45+23:039:12
47.Myyryläinen Seppo61:46+23:049:13
48.Bastman Harri62:16+23:349:17
49.Peltokorpi Jorma64:53+26:119:41
50.Paakkonen Lasse66:25+27:439:54
51.Santiago Rodas68:59+30:1710:17
52.Huuhka KaiKiimU69:15+30:3310:20
53.Pietilä MarkkuOsVa69:54+31:1210:25
54.Hanhela MaunoHaHe70:33+31:5110:31
55.Luodonpää RistoAlatPi72:35+33:5310:50
56.Inget Mikko73:21+34:3910:56
57.Stenudd Sakari74:36+35:5411:08
58.Simonen TuomasPohjant74:52+36:1011:10
59.Toiviainen Antti75:08+36:2611:12
60.Heikkinen Markku75:13+36:3111:13
61.Kivinen Janne76:07+37:2511:21
62.Sahlman Anssi77:19+38:3711:32
63.Haapamäki Pertti82:12+43:3012:16
64.Moilanen Jali88:11+49:2913:09
65.Koivusaari Antti88:25+49:4313:11
66.Korhonen Kosti91:04+52:2213:35
67.Lepistö Harri91:35+52:5313:40
B-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyhtäri Mari35:53 6:31
2.Laatikainen HennaPohjant38:28+2:356:59
3.Karppinen SatuYlikNM41:09+5:167:28
4.Koskenkorva SannaKEV42:31+6:387:43
5.Kallio RitaSalRe43:21+7:287:52
6.Kurkela Hanna44:29+8:368:05
7.Marjala Pia-RiittaPohjant46:18+10:258:25
8.Vuolteenaho JenniOK kunto OK46:26+10:338:26
9.Paavola MiraOuTa47:20+11:278:36
10.Vierimaa MarttiinaHaHe47:21+11:288:36
11.Mattila OrvokkiPohjant47:43+11:508:40
12.Saartoala Inka48:09+12:168:45
13.Konstari SannaOYS/Vapari48:52+12:598:53
14.Mutka HannaOYS/Vapari49:00+13:078:54
15.Mikkonen JohannaKoskRi49:14+13:218:57
16.Vaarala Anja-LeenaSalRe49:33+13:409:00
17.Äijälä Sari51:00+15:079:16
18.Aalto PirjoPohjant51:09+15:169:18
19.Mäkinen SanniSalRe51:11+15:189:18
20.Loukusa KatriSK-Pohjant51:40+15:479:23
21.Rahko JenniLaiVe53:14+17:219:40
22.Pesonen Terhi53:23+17:309:42
23.Lithovius Aino-EevaOsVa55:15+19:2210:02
24.Isokangas Anne55:22+19:2910:04
25.Lohela PäiviOYS/Vapari57:11+21:1810:23
26.Rikkonen Taru57:33+21:4010:27
27.Tuunanen Miina57:36+21:4310:28
28.Rankka Jenny58:45+22:5210:40
29.Niinimäki Katriina59:40+23:4710:50
30.Heikkilä SatuOys/vapari59:57+24:0410:54
31.Nissinen MariannePohjant60:25+24:3210:59
32.Sillanpää ElinaPohjant62:20+26:2711:20
33.Veijola Silja63:20+27:2711:30
34.Kela MirjaOulRe64:51+28:5811:47
35.Karjalainen Johanna64:51+28:5811:47
36.Hyvärinen Kaisa66:02+30:0912:00
37.Huotari SariPohjant67:14+31:2112:13
38.Mehiläinen Maija68:15+32:2212:24
39.Moilanen Mari68:37+32:4412:28
40.Pelkonen MaijaOsVa69:31+33:3812:38
41.Kukkonen ErikaOuTa70:44+34:5112:51
42.Kyösti Elina72:26+36:3313:10
43.Alaraasakka Riitta-LiisaIisu74:53+39:0013:36
44.Liinamaa VenlaPohjant76:07+40:1413:50
45.Ek EmmiOYS/vapari78:26+42:3314:15
46.Hankonen Sointu79:30+43:3714:27
47.Tuikkala Päivi81:40+45:4714:50
48.Rönkä Anna84:54+49:0115:26
49.Hannonmaa Laura84:57+49:0415:26
50.Ervasti Hanna-LeenaOYS vapari85:48+49:5515:36
51.Peltokorpi RiikkaOYS Vapari85:52+49:5915:36
Pieskä Vilma27:15 4:57
Säilynoja Anu106:11 19:18
B-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala KaiPaksumahat33:29 6:05
2.Hourula Miikka-PekkaKaJu33:43+0:146:07
3.Reijonen Jaakko35:44+2:156:29
4.Kinnunen JuhaPohjant36:29+3:006:38
5.Fredriksson KajPohjant37:20+3:516:47
6.Sillanpää TommiPohjant37:27+3:586:48
7.Räisänen KariKiimU37:48+4:196:52
8.Rantapelkonen TuomoONMKY37:50+4:216:52
9.Höynälä JoukoPaksumahat38:13+4:446:56
10.Grekelä AnttiHaHe38:50+5:217:03
11.Kuukasjärvi Justus38:51+5:227:03
12.Nissinen Jussi39:18+5:497:08
13.Ukkola SanteriSK-Pohjant40:04+6:357:17
14.Kariniemi MarkkuPohjant40:07+6:387:17
15.Talonen Eero40:51+7:227:25
16.Lempinen Hannu40:53+7:247:26
17.Penttilä Joonavarvarin lepsaus41:15+7:467:30
18.Siirilä Jukka41:15+7:467:30
19.Halonen TeroKoskRi41:18+7:497:30
20.Jurvakainen MikaKiimU41:51+8:227:36
21.Vuotila Anttijussi41:52+8:237:36
22.Karsikas Jouni42:25+8:567:42
23.Kaasinen AulisPohjant42:31+9:027:43
24.Virtala Jussi42:35+9:067:44
25.Haajanen JuhaPohjant42:57+9:287:48
26.Sormunen Miika43:04+9:357:49
27.Pinola TimoKaSu43:27+9:587:54
28.Peltola Timo43:43+10:147:56
29.Kähkölä Aarne43:50+10:217:58
30.Hautala Ilkka44:07+10:388:01
31.Päkkilä Mikko44:24+10:558:04
32.Pesälä Joona44:28+10:598:05
33.Ollila TimoPaksumahat44:48+11:198:08
34.Tuohimaa EskoONMKY45:26+11:578:15
35.Sirviö Pyry45:37+12:088:17
36.Raino Valtanen45:50+12:218:20
37.Kukkonen IiroOuTa46:17+12:488:24
38.Halonen VesaPohjant46:31+13:028:27
39.Vänttilä Jaakko46:46+13:178:30
40.Koivuneva Juha47:01+13:328:32
41.Pesonen Lauri47:03+13:348:33
42.Jokinen TuomasOsVa48:08+14:398:45
43.Kaikkonen Kari48:23+14:548:47
44.Pelkonen Hannu48:37+15:088:50
45.Jokinen Timo48:39+15:108:50
46.Herva Tuomas48:53+15:248:53
47.Ylijoki Santeri49:15+15:468:57
48.Nummi EinoVaKa49:17+15:488:57
49.Tolonen MarkkuOulu49:18+15:498:57
50.Flygare Jukka-Pekka49:49+16:209:03
51.Honkanen Esa50:00+16:319:05
52.Soini ToniPateniemen Yöhaukat50:30+17:019:10
53.Ahopelto RoopeIisu50:44+17:159:13
54.Malm LauriOSAO51:25+17:569:20
55.Tuunanen Jari51:45+18:169:24
56.Mertaniemi Simo51:55+18:269:26
57.Hepokangas EdvinLaiVe52:43+19:149:35
58.Kalliokoski Ossi53:06+19:379:39
59.With Mikko53:08+19:399:39
60.Posti Harri53:39+20:109:45
61.Viramo PetteriKiimU54:12+20:439:51
62.Grekelä Jaakko54:20+20:519:52
63.Mannila Janne54:54+21:259:58
64.Runtti Esko55:34+22:0510:06
65.Niinimäki Jouko55:56+22:2710:10
66.Puurunen ReijoOuTa55:58+22:2910:10
67.Alaraasakka Eero56:17+22:4810:14
68.Carlson Johan59:03+25:3410:44
69.Määttä Heikki60:11+26:4210:56
70.Karsikas Juha60:40+27:1111:01
71.Ojala Antti61:39+28:1011:12
72.Lahdenkauppi Mika64:01+30:3211:38
73.Hintsala Yki75:59+42:3013:48
74.Haatainen MattiIisu76:48+43:1913:57
75.Jokiluomala Hannu78:00+44:3114:10
76.Räsänen Mika83:40+50:1115:12
Haarala Jyrki41:34 7:33
Salmela Jarkko39:54 7:15
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ruokonen Mervi28:29 8:22
2.Valjus Anniina31:51+3:229:22
3.Liinamaa JohannaPohjant34:25+5:5610:07
4.Kallankari SannaKoskRi34:45+6:1610:13
5.Virkkula PirkkoPohjant35:13+6:4410:21
6.Hyvärinen Merja35:15+6:4610:22
7.Antila Riitta35:29+7:0010:26
8.Mattila UllaPohjant36:28+7:5910:43
9.Pääkkönen Sanna36:35+8:0610:45
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari38:11+9:4211:13
11.Rasmus Suvi39:05+10:3611:29
12.Väänänen MerviOYS/Vapari39:26+10:5711:35
13.Eskola Reetta40:37+12:0811:56
14.Kangas Teija40:45+12:1611:59
15.Myllymaa PirkkoOulRe41:51+13:2212:18
16.Aatsinki MirjaVePo42:00+13:3112:21
17.Herronen TarjaOYS/Vapari42:30+14:0112:30
18.Heinonen Hanna-Kaisa42:47+14:1812:35
19.Korkeakoski ArjaOsVa43:07+14:3812:40
20.Kiili Hanna44:27+15:5813:04
21.Junes-Kähkölä AnuPohjant47:18+18:4913:54
22.Niukkonen Henna47:55+19:2614:05
23.Nivalainen Anu51:53+23:2415:15
24.Ruuska Rauni52:51+24:2215:32
25.Virkkula MarjaPohjant52:53+24:2415:33
26.Gerredo Viviana53:00+24:3115:35
27.Cordoa Valentina53:22+24:5315:41
28.Sahlman Jenni53:59+25:3015:52
29.Haapamäki Maija84:02+55:3324:42
Comez Carolina45:42 13:26
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VeetiOuTa19:58 5:52
2.Lukkarinen JouniPohjant22:58+3:006:45
3.Kotila HarriYlikNM24:56+4:587:20
4.Kanniainen Tapio27:08+7:107:58
5.Juutinen HannuPohjant28:13+8:158:17
6.Wuotila MikaPV29:57+9:598:48
7.Palmi JohannesKoskRi30:07+10:098:51
8.Kurula JuhaniPohjant30:49+10:519:03
9.Eronen Ville31:14+11:169:11
10.Hoikkala Timo32:19+12:219:30
11.Ilkka Tuomas32:28+12:309:32
12.Kinnunen RaimoPohjant32:58+13:009:41
13.Haapasalo PerttiPohjant33:26+13:289:50
14.Mattila SeppoKoskRi34:09+14:1110:02
15.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.34:46+14:4810:13
16.Kivinen Juhani35:17+15:1910:22
17.Kallioinen AriOsVa35:17+15:1910:22
18.Juuso Hanni35:24+15:2610:24
19.Paaso JoukoPeRa35:58+16:0010:34
20.Veijovaara JormaPohjant36:06+16:0810:37
21.Rahkola Eino36:49+16:5110:49
22.Patana TeuvoKoS36:51+16:5310:50
23.Kesäniemi Markku37:46+17:4811:06
24.Myllymaa KaukoOulRe39:09+19:1111:30
25.Jäntti MattiPohjant39:41+19:4311:40
26.Väänänen Ari40:03+20:0511:46
27.Herronen Jouni42:40+22:4212:32
28.Häkkinen Miika46:31+26:3313:40
29.Pelkonen ToivoYlikNM46:41+26:4313:43
30.Juola EskoORUK53:46+33:4815:48
31.Manninen EelisSK-Pohjant57:51+37:5317:00
32.Jutila SamiPohjant66:15+46:1719:29
33.Korkala VeikkoRTG67:58+48:0019:59
Autio Mikko34:10 10:02
D-rata, naiset 1.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila OonaSK-Pohjant11:04 9:13
2.Niinimäki Pinja23:43+12:3919:45
3.Haverinen Noora42:45+31:4135:37
D-rata, miehet 1.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niemelä EinoOul.Res.13:24 11:10
2.Kuivaniemi Aatu21:19+7:5517:45
3.Luksua Akseli22:53+9:2919:04
4.Miettunen Elmeri25:51+12:2721:32
RR-rata, tytöt 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila OonaSK-Pohjant7:48 4:52
2.Mikkonen EevaKoskRi16:57+9:0910:35
3.Pieskä Sinna26:58+19:1016:51
Vilkkunen Milja-Myy34:58 21:51
RR-rata, pojat 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alatalo Juho7:37 4:45
2.Alatalo Topi10:01+2:246:15
3.Ylijoki Lenni10:34+2:576:36
4.Vuoti EetuOulu18:00+10:2311:15
Pitkänen Matti22:18 13:56
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Huurinainen KimmoTeam Hyrske30:46 -
Luukkanen Saija38:17 -
Mäkinen PäiviOsVa75:20 -
Mäkinen TapaniOsVa77:27 -
Rauhala Antti0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. RTM, 2021-08-13 16:19:29

    Tervetuloa suunnistamaan Isokankaalle! Tällä kertaa ratoja on suunniteltu Napapiirijukolamielessä rinnesuunnistustreeniksi (toki sen minkä pystyy..). Rastipisteet löytyvät kumpuilevassa maastossa usein takarinteistä, joissa kompassi- ja rinnesuuntien tarkkailu saa keskeisen roolin.

    A-rata 6,7 km, 13 rastia
    B-rata 5,5 km, 11 rastia
    C-rata 3,4 km, 9 rastia
    D-rata 1,2 km, 7 rastia
    RR noin 2 km, 5-6 rastia
  2. Juha, 2021-08-14 09:12:19

    Hei! Onko kyseisen radan karttoja mahdollinen ostaa sähköisenä tai suunnistuksen jälkeen jostain esim. Hulluna Hiihtoon liikkeestä? Työreissulla juuri tiistaina eikä puoliso pääse hakemaan karttaa omien töidensä vuoksi. Maastoon liene jää nauhat ainakin rastipisteiden merkiksi.
  3. Rtm, 2021-08-14 20:19:18

    Maastoon jää ainakin nauhat, ehkä myös liput. Karttojen myyntipaikat Hulluna hiihtoon ja Rastilippu.fi.
  4. Siperia, 2021-08-15 15:00:40

    Linkki on tuossa virheellinen. Sen varsinaisen voisi toki tähän pistää.
  5. rtm apupoika, 2021-08-16 21:04:04

    Karttapaikan linkki keskuspaikkaan Isokankaalla:
    https://asiointi.maanmitt...2,%22opacity%22:100%7D%5D
    Opastus Sanginjoen tieltä.
  6. Rastireitti, 2021-08-16 21:47:33

    RR:n tarkentuneet mitat: 1,6 km, 6 rastia.
  7. Mukavaa, 2021-08-17 20:22:37

    Kiitos paljon järjestäjille! Huippua oli ,kun pääsi suunnistamaan. Mukavaa oli!
  8. Omatoimi, 2021-08-17 21:21:18

    Jääkö maastoon liput vai ainoastaan pelkät nauhat omatoimisia varten?
  9. Mervi Holster-Hemmi, 2021-08-17 21:39:05

    Maastoon jäävät liput toistaiseksi. Pidetään tieto ajantasalla Oulurastien Omatoimikalenterissa ja Rastilipussa, josta PDF:t ovat myös ladattavissa. Ja paperikarttoja Hulluna Hiihtoon liikkeestä tuttuun tapaan.
  10. Mervi Holster-Hemmi, 2021-08-17 22:22:35

    Ja varalta vielä tarkennus, että omatoimirastit koskevat vain ratoja A-D eli siimari/RR-rastit on kerätty pois.
  11. MJ, 2021-09-17 20:58:18

    Vieläkö Isokankaalla on omatoimirasteja?