Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
24.8.2021
Järjestäjä
Oulun NMKY
Paikka
Koskela-Niittyaro, sprintti
Opastus
Koskelan koulu, Emäpuuntien ja Tullimiehentien risteyksestä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Markku Heikka, 0400 683258
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
201
Tulokset päivitetty
24.8.2021 20:39

Tulokset

A-rata, naiset 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant22:41 5:40
2.Pöyhtäri Mari25:53+3:126:28
3.Niinimäki RiittaOYS/Vapari26:33+3:526:38
4.Kuusrainen AnniKoskRi29:40+6:597:25
5.Aikio OutiOYS/Vapari29:46+7:057:26
6.Hanhimäki Emmi30:33+7:527:38
7.Kela MerjaOulRe33:05+10:248:16
8.Mattila OrvokkiPohjant34:06+11:258:31
9.Vaarala Anja-LeenaSaloisten Reipas34:17+11:368:34
10.Mäkinen PäiviOsVa35:50+13:098:57
11.Mutka HannaOYS/Vapari37:18+14:379:19
12.Anttila IlonaPohjant37:26+14:459:21
13.Siltala Anne39:05+16:249:46
14.Pakkanen Sofia40:34+17:5310:08
15.Nissinen MariannePohjant40:40+17:5910:10
16.Maaninka Suvi41:07+18:2610:16
17.Lapinkangas HeidiPeRa41:09+18:2810:17
18.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari41:59+19:1810:29
19.Vääräniemi Katri45:26+22:4511:21
20.Haataja Maarit45:59+23:1811:29
21.Väänänen MerviOYS/Vapari60:24+37:4315:06
22.Virkkula Marja60:26+37:4515:06
23.Virolainen Leena62:39+39:5815:39
Haataja MirkaYlikNM23:29 5:52
Hämäläinen Marjut36:06 9:01
Piirto MarjoLänRa31:04 7:46
Sillanpää ElinaPohjant44:49 11:12
A-rata, miehet 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoSK Pohjantähti19:05 4:46
2.Kaprio HenriOYS/Vapari21:28+2:235:22
3.Laitinen AnttiKauHa21:41+2:365:25
4.Wilen Juhani21:52+2:475:28
5.Pörsti YrjöPaksumahat21:58+2:535:29
6.Vuolteenaho Olli22:01+2:565:30
7.Ukkola SakariPohjant22:02+2:575:30
8.Haapasalo HarriSOK Juurus23:05+4:005:46
9.Rankka EelisVePo23:07+4:025:46
10.Anttila Jussi-PekkaPohjant23:32+4:275:53
11.Hyvönen PanuPohjant23:58+4:535:59
12.Leskelä JyrkiPohjant23:59+4:545:59
13.Talonen Eero24:25+5:206:06
14.Puurunen OlliOuTa24:43+5:386:10
15.Hautamäki Samu25:17+6:126:19
16.Saari Jukka25:57+6:526:29
17.Aho MikaPohjant26:03+6:586:30
18.Oksman JukkaPohjant26:27+7:226:36
19.Tuppurainen SimoPohjant26:41+7:366:40
20.Konttajärvi SeppoSK Uranus27:14+8:096:48
21.Tolonen Juhani27:16+8:116:49
22.Sorvari KerkkoSoJy27:59+8:546:59
23.Heinonen Joni28:52+9:477:13
24.Karsikas Jouni29:20+10:157:20
25.Kosonen Sauli29:45+10:407:26
26.Mutka KaiPohjant29:51+10:467:27
27.Koivuneva Juha30:15+11:107:33
28.Mäkelä Ville30:26+11:217:36
29.Schroderus JariSK Pohjantähti30:53+11:487:43
30.Liinamaa OlliPohjant31:08+12:037:47
31.Huusko HannuPellon Ponsi31:40+12:357:55
32.Lindfors Jukka32:00+12:558:00
33.Halonen TeroKoskRi32:19+13:148:04
34.Sirviö Pyry32:42+13:378:10
35.Kähkölä JuhaPohjant33:16+14:118:19
36.Kukkonen IiroOuTa33:26+14:218:21
37.Lehtosaari Jari33:36+14:318:24
38.Sevon NiiloSalRe35:23+16:188:50
39.Tolonen MarkkuOulu36:00+16:559:00
40.Taskanen Jouni37:31+18:269:22
41.Pirnes Jari37:45+18:409:26
42.Eronen Ville40:04+20:5910:01
43.Sarja Jari41:11+22:0610:17
44.Ojala Antti42:04+22:5910:31
45.Posti Harri46:39+27:3411:39
Hanhela MaunoHaHe35:12 8:48
Heikkinen Jani31:30 7:52
Nissi Markus23:15 5:48
Pakanen Johannes88:38 22:09
Piirto Jarkko28:25 7:06
Vääräniemi AskoNOKIA36:02 9:00
B-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alitalo Sanna24:54 7:46
2.Niinimäki NelliPohjant25:00+0:067:48
3.Kosunen HannaPuunhallaajat25:17+0:237:54
4.Paavola MiraOulun Tarmo27:42+2:488:39
5.Hannuniemi Anne28:03+3:098:45
6.Seppänen SiniOYS/Vapari28:18+3:248:50
7.Jurvakainen EllaKiimU28:49+3:559:00
8.Järvinen Tiia29:47+4:539:18
9.Lohela PäiviOYS/Vapari29:55+5:019:20
10.Pirttijärvi Tanja30:35+5:419:33
11.Mertaniemi SannaSuope30:55+6:019:39
12.Tervo Henna31:30+6:369:50
13.Märsynaho MaaretPuolangan Ryhti31:52+6:589:57
14.Liikamaa-Pasma KatiYllRa32:27+7:3310:08
15.Pasma LiisaYllRa32:29+7:3510:09
16.Haataja Miia32:57+8:0310:17
17.Heikkilä SaatuOYS Vapari33:40+8:4610:31
18.Hiltunen AnnaYlikNM33:41+8:4710:31
19.Mattila UllaPohjant34:10+9:1610:40
20.Herronen TarjaOYS/Vapari34:57+10:0310:55
21.RIkkonen Taru36:27+11:3311:23
22.Kinnula IrmaOYS/Vapari37:18+12:2411:39
23.Sillanpää SaijaKP-V38:54+14:0012:09
24.Veijonen Terhi39:43+14:4912:24
B-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VeetiOuTa19:04 5:57
2.Järvenpää EsaS-JKL19:34+0:306:06
3.Kinnunen JuhaPohjant19:34+0:306:06
4.Reijonen Jaakko20:26+1:226:23
5.Ukkola SanteriPohjant21:32+2:286:43
6.Grekelä AnttiHaHe22:25+3:217:00
7.Virtala Jussi23:39+4:357:23
8.Paakkolanvaara KalleOsVa23:50+4:467:26
9.Karjalainen PasiPohjant24:12+5:087:33
10.Myllylä Juha24:45+5:417:44
11.Honkaniemi Samuli25:21+6:177:55
12.With Mikko25:21+6:177:55
13.Oja Sami25:53+6:498:05
14.Siirilä Jukka26:02+6:588:08
15.Laaksonen LasseSuSI26:38+7:348:19
16.Alatalo Mikko26:41+7:378:20
17.Tapio Luukinen28:27+9:238:53
18.Malm Rauri28:28+9:248:53
19.Pöykkölä Jouko28:40+9:368:57
20.Limingoja Jarmo29:04+10:009:05
21.Mattila SeppoKoskRi29:14+10:109:08
22.Ylijoki Santeri31:24+12:209:48
23.Järvinen Eetu31:41+12:379:54
24.Pitkänen Jaakko32:22+13:1810:06
25.Jäntti MattiPohjant33:16+14:1210:23
26.Runtti Esko33:35+14:3110:29
27.Karsikas Juha35:03+15:5910:57
28.Mäkinen TapaniOsVa35:23+16:1911:03
29.Herronen Jouni35:26+16:2211:04
30.Komulainen Petri35:27+16:2311:04
31.Kinnula AhtiKEV37:29+18:2511:42
32.Alhainen Samu56:35+37:3117:40
C-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen SatuYlikNM19:16 7:24
2.Malm Helmi23:49+4:339:09
3.Alatalo Päivi25:50+6:349:56
4.Suominen Saila27:41+8:2510:38
5.Myllymaa PirkkoOulRe28:50+9:3411:05
6.Malm PirkkoOYS/Vapari28:53+9:3711:06
7.Hekkala Emilia29:20+10:0411:16
8.Korkiakoski Mervi30:37+11:2111:46
9.Pöykkölä Hannele31:40+12:2412:10
10.Järvelä Sanna/34:21+15:0513:12
11.Risteli Hanna34:48+15:3213:23
12.Lahti Vanamo35:09+15:5313:31
13.Linjama Annukka35:17+16:0113:34
14.Korkeakoski ArjaOsVa35:23+16:0713:36
15.Aatsinki MirjaVePo35:45+16:2913:45
16.Mertaniemi Kerttu37:26+18:1014:23
17.Mertaniemi Eedit37:39+18:2314:28
18.Lehtosaari KristiinaHaHe38:27+19:1114:47
19.Ahvenvaara Elina39:43+20:2715:16
20.Ruuska Rauni43:17+24:0116:38
Malm Sylvia30:31 11:44
C-rata miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Schroderus JariPohjant18:48 7:13
2.Kotila HarriYlikNM18:50+0:027:14
3.Broström MattiKoskRi25:08+6:209:40
4.Hohtola EsaYliopisto25:20+6:329:44
5.Heikkinen Olli25:48+7:009:55
6.Kivinen Juhani26:07+7:1910:02
7.Rahkola Eino26:49+8:0110:18
8.Paakolanvaara IlpoOsVa27:07+8:1910:25
9.Simonen TuomasPohjant27:47+8:5910:41
10.Veijovaara JormaPohjant28:33+9:4510:58
11.Arvidsson Eerik29:08+10:2011:12
12.Karhu LauriHaHe29:19+10:3111:16
13.Lepistö Lauri29:32+10:4411:21
14.Hiekkaranta Matti30:45+11:5711:49
15.Suorajärvi MauriPohjant33:06+14:1812:43
16.Nieminen Pentti34:32+15:4413:16
17.Manninen EeroOsVa45:55+27:0717:39
18.Salminen KariOYUS48:42+29:5418:43
19.Anttonen VeikkoONMKY71:15+52:2727:24
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talonen MildaPohjant19:43 10:22
2.Valta-Hulkkonen Kirsi20:18+0:3510:41
3.Nesbitt Ella20:20+0:3710:42
4.Niinimaa Veera21:58+2:1511:33
5.Anttila OonaPohjant23:38+3:5512:26
6.Eilola JennaPohjant23:39+3:5612:26
7.Mikkonen EevaKoskRi30:44+11:0116:10
8.Ruokonen Saana32:53+13:1017:18
9.Pitkänen EnniOsVa36:49+17:0619:22
10.Niinimaa Sella37:24+17:4119:41
11.Kangas ElisaOsVa44:28+24:4523:24
12.Vaahtera Kaisla45:01+25:1823:41
13.Vaahtera Varpu45:15+25:3223:48
14.Norrkniivilä Emmi46:15+26:3224:20
15.Juola Iitu52:10+32:2727:27
16.Lehtonen Saila52:35+32:5227:40
Kivelä ElinaPohjant0:00 0:00
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sarja Jari13:26 7:04
2.Kemppainen VäinöIisu25:47+12:2113:34
3.Marjakangas Ilmari30:26+17:0016:01
4.Penttilä Konsta38:03+24:3720:01
5.Paakkolanvaara PekkaOsVA44:00+30:3423:09
6.Kangas UrhoOsVA46:52+33:2624:40
7.Maaninka Joel47:44+34:1825:07
8.Kämä Benjamin49:56+36:3026:16
9.Koukkunen Markus50:29+37:0326:34
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen TimoPohjant18:57 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2021-08-14 16:54:46

    ONMKY järjestää Oulurastit Koskelan koululla tiistaina 24.8.2021. Opastus Emäpuuntien ja Tullimiehentien risteyksestä, linkki
    https://asiointi.maanmitt...2,%22opacity%22:100%7D%5D

    Kartta on sprinttisuunnistuskartta 1:4000, joka on päivitetty 05-08/2021.
    Radat:
    A-rata 4,0 km, 20 rastia
    B-rata 3,2 km, 16 rastia
    C-rata 2,6 km, 15 rastia
    D-rata 1,9 km, 11 rastia

    Kannattaa kerrata vielä sprinttikartan kielletyt kohteet, linkki:

    https://www.suunnistuslii...tuksen-kielletyt-kohteet/

    Huomioikaa kielletyt kohteet erityisesti teiden ylityksissä ja reitinvalinnassa, violetti ylityskieltomerkkiä on käytetty monessa kohtaa. Olkaa erityisen varovaisia aina, kun ylitätte pyörätien tai kadun.

    Tervetuloa!

  2. Opastus Emäpuuntien ja Tullimiehentien risteys, linkki, 2021-08-14 20:55:54

    Tuo eka linkki menikin väärään kohtaan. Tässä oikea linkki

    https://asiointi.maanmitt...2,%22opacity%22:100%7D%5D
  3. Ratamestari, 2021-08-18 18:30:29

    Tarkennus kartan erikoiskohteisiin: Mustalla ristillä x on karttaan merkitty kiinteät leikkivälineet ja kuntoiluvälineet. Vihreällä ristillä on merkitty kelopuu.
  4. Suunnistaja, 2021-08-24 21:03:15

    Mikähän häikkä A-radalla on ollut, kun monelta puuttuu rasteista osa. Loppuajat kuitenkin näkyvät oikein?
  5. Puuttuvat rastit, 2021-08-24 21:10:51

    Aika monella oli kiire radalla ja jäi käymättä jollakin rastilla. Leimaustiedoista asian voi varmistaa...