Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
2.9.2021
Järjestäjä
Oulun Tarmo
Paikka
Hupisaaret
Lisätiedot
yhteyshenkilö: Tarja Jokikokko 0409105525
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
224
Tulokset päivitetty
2.9.2021 21:24

Tulokset

A-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyhtäri Mari28:07 7:23
2.Kukkola Minna-MariVePo29:14+1:077:41
3.Niinimäki RiittaOYS/Vapari29:47+1:407:50
4.Lotvonen EssiLaive31:44+3:378:21
5.Kuusrainen AnniKoskRi32:04+3:578:26
6.Lotvonen ArjaLaive32:20+4:138:30
7.Dahlbacka Marjo33:31+5:248:49
8.Kosunen HannaPuunhallaajat33:48+5:418:53
9.Lithovius Aino-EevaOsVa34:31+6:249:05
10.Kela MerjaOulRe34:49+6:429:09
11.Räsänen TuulaRasPi34:57+6:509:11
12.Karhunen AnniPohjant35:12+7:059:15
13.Valjus Anniina35:30+7:239:20
14.Aikio OutiOYS Vapari35:31+7:249:20
15.Siltala Anne35:32+7:259:21
16.Palmi SaraKoskRi36:00+7:539:28
17.Myllymäki AnuHaHe36:28+8:219:35
18.Hanhimäki Emmi37:02+8:559:44
19.Mäkinen PäiviOsVa37:19+9:129:49
20.Korkala Maria39:06+10:5910:17
21.Päkkilä SuviHaHe39:34+11:2710:24
22.Lapinkangas HeidiPeRa40:39+12:3210:41
23.Mutka HannaOYS/Vapari41:17+13:1010:51
24.Pesonen Terhi41:38+13:3110:57
25.Klasila SatuOYS/Vapari42:08+14:0111:05
26.Sillanpää ElinaPohjant44:35+16:2811:43
27.Haataja Maarit46:00+17:5312:06
Pitkänen KatiOsVa54:00 14:12
Väliheikki Nelli-Lotta35:18 9:17
Vänttilä Heidi31:41 8:20
A-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aittolampi Eero21:45 5:43
2.Tauriainen TeemuKEV23:07+1:226:05
3.Vuolteenaho Olli23:32+1:476:11
4.Wilen Juhani23:45+2:006:15
5.Rankka EelisVePo23:50+2:056:16
6.Nissi Markusaaaaa23:58+2:136:18
7.Ojala KaiPaksumahat24:04+2:196:20
8.Talonen Eero24:28+2:436:26
9.Arvela OskariLS-3725:40+3:556:45
10.Oksman JukkaPohjant26:04+4:196:51
11.Tahkola MikkoKEV26:33+4:486:59
12.Imponen Tuomas26:44+4:597:02
13.Lämsä JanneTeam 1Life26:47+5:027:02
14.Aho MikaPohjant26:51+5:067:03
15.Kukkola JuhaVePo26:55+5:107:05
16.Salminen TeemuLänRa27:02+5:177:06
17.Pakanen Johannes27:12+5:277:09
18.Sorvari KerkkoSoJy27:48+6:037:18
19.Saari Jukka28:17+6:327:26
20.Hyvärinen Tatu28:21+6:367:27
21.Keinänen KimmoSK Uranus29:00+7:157:37
22.Schoredus JariPohjant29:02+7:177:38
23.Konttajärvi SeppoSK Uranus29:08+7:237:40
24.Peltola Timo29:23+7:387:43
25.Sillanpää TommiPohjant29:30+7:457:45
26.Mertaniemi Tuomovarvarin lepsaus29:45+8:007:49
27.Heinonen Joni29:54+8:097:52
28.´Toiviainen Antti29:57+8:127:52
29.Laurila MikaKoskRi30:09+8:247:56
30.Kuusrainen AnttiKoskRi30:11+8:267:56
31.Aula Matti30:26+8:418:00
32.Lassi Himanka30:48+9:038:06
33.Hautala MattiONMKY31:31+9:468:17
34.Kosonen SauliRAPSU31:34+9:498:18
35.Heikkinen Jani31:39+9:548:19
36.Liinamaa OlliPohjant32:00+10:158:25
37.Mutka KaiSK-Pohjant32:08+10:238:27
38.Hautamäki Samu32:16+10:318:29
39.Lindfors Jukka32:17+10:328:29
40.Koivuneva Juha32:27+10:428:32
41.Tihinen Atte32:29+10:448:32
42.Sillanpää JoonasPyPo32:30+10:458:33
43.Mäkelä Ville32:36+10:518:34
44.Tihinen Jarno32:39+10:548:35
45.Ahokoivu HemmoPohjant33:45+12:008:52
46.Kivinen Janne34:36+12:519:06
47.With Mikko34:40+12:559:07
48.Kellokumpu Seppo34:43+12:589:08
49.Mikkonen AlpoOYS/Vapari34:44+12:599:08
50.Posti Harri34:58+13:139:12
51.Luodonpää RistoAlatPi35:58+14:139:27
52.Peltokorpi Jorma36:42+14:579:39
53.Heikkinen Markku36:53+15:089:42
54.Tanskala MikkoSalRe37:09+15:249:46
55.Tanskala RoopeSalRe37:16+15:319:48
56.Korhonen JussiKaSu37:36+15:519:53
57.Tolonen MarkkuOulu37:47+16:029:56
58.Malm LauriOSAO38:06+16:2110:01
59.Tuohimaa EskoONMKY38:16+16:3110:04
60.Päkkilä Pertti38:35+16:5010:09
61.Heikkinen Olli40:37+18:5210:41
62.Autio Mikko40:41+18:5610:42
63.Tanskanen Jouni45:19+23:3411:55
64.Pelkonen AlpoOsVa45:45+24:0012:02
65.Lukinmaa Rasmus55:17+33:3214:32
Hoikkala TimoMU42:44 11:14
Hyvönen PanuPohjant28:31 7:30
Laaksonen LasseSuSi38:45 10:11
Mannila Janne36:11 9:31
Myllylä JukkaPohjant28:15 7:26
Mäkinen TapaniOsVa47:34 12:31
Riippa IlkkaOulRe38:33 10:08
Sevon NiiloSalRe32:34 8:34
Similä JouniPohjant30:01 7:53
Tanskala MikaelSalRe0:00 0:00
Virtala Jussi31:00 8:09
Väliheikki MikaelLaive29:17 7:42
B-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kubin MinnaTeam hiihtokonsultti21:06 7:02
2.Joensuu Heini23:37+2:317:52
3.Heino SannaPohjant26:55+5:498:58
4.Lukkarinen Emma27:24+6:189:08
5.Rikkonen Taru28:37+7:319:32
6.Vuolteenaho JenniOK kunto OK28:37+7:319:32
7.Tahvanainen Sirkku29:51+8:459:57
8.Hannonmaa Laura30:21+9:1510:07
9.Haikola MaariaKaSu30:47+9:4110:15
10.Välitalo MaaretOYS/Vapari30:54+9:4810:18
11.Hyvärinen Merja31:02+9:5610:20
12.Karjalainen SeijaLaive31:03+9:5710:21
13.Tanskala Eeva-LiisaSalRe32:19+11:1310:46
14.Herronen TarjaOYS/Vapari33:15+12:0911:05
15.Pirttijärvi Tanja33:47+12:4111:15
16.Hekkala Emilia35:51+14:4511:57
17.Pelkonen MaijaOsVa36:10+15:0412:03
18.Tahkola Satu37:34+16:2812:31
19.Keränen Marja-Leena38:05+16:5912:41
20.Risteli Hanna42:13+21:0714:04
21.Valento Anna-Maija44:17+23:1114:45
22.Mertaniemi Ellen44:30+23:2414:50
23.Korkeakoski ArjaOsVa45:41+24:3515:13
24.Ruuska Rauni49:16+28:1016:25
Mattila UllaPohjant73:25 24:28
Nissinen Alisa30:58 10:19
Pääkkönen TiinaKiimU8:55 2:58
B-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen JuhaPohjant18:13 6:04
2.Viippola VeetiOuTa18:54+0:416:18
3.Kiljunen TopiOK sunntaa ottavat19:38+1:256:32
4.Reijonen Jaakko20:13+2:006:44
5.Kesti Jaakko20:15+2:026:45
6.Heikka MarkkuONMKY21:02+2:497:00
7.Grekelä AnttiHaHe21:48+3:357:16
8.Karjalainen PasiPohjant21:55+3:427:18
9.Räisänen Jukka23:01+4:487:40
10.Halonen TeroKoskRi23:01+4:487:40
11.Grekelä Jaakko23:20+5:077:46
12.Maunula TeuvoOYUS23:40+5:277:53
13.Honkani Samuli24:43+6:308:14
14.Arvidsson Eerik25:24+7:118:28
15.Antila Pentti25:45+7:328:35
16.Pelkonen Hannu25:58+7:458:39
17.Haajanen JuhaPohjant26:14+8:018:44
18.Lepistö Raimo26:30+8:178:50
19.Ylijoki Santeri26:30+8:178:50
20.Alatalo MikkoYlikNM26:47+8:348:55
21.Kirjavainen Arttu27:36+9:239:12
22.Komulainen Petri28:01+9:489:20
23.Karsikas Juha28:46+10:339:35
24.Tapio Luukinen28:47+10:349:35
25.Sarja Jari29:18+11:059:46
26.Pöykkölä JoukoPohjant29:31+11:189:50
27.Siirilä Jukka29:48+11:359:56
28.Oja Sami30:01+11:4810:00
29.Kivinen Juhani31:43+13:3010:34
30.Herronen Jouni33:20+15:0711:06
31.Paaso JoukoPeRa33:57+15:4411:19
32.Kokkoniemi JukkaPihkan33:58+15:4511:19
33.Kurttila Pentti34:17+16:0411:25
34.Järvinen Joni35:02+16:4911:40
35.Keränen Heikki37:58+19:4512:39
36.Ollila Arne48:31+30:1816:10
Haatainen MattiIisu43:57 14:39
Haatainen MattiIisu44:03 14:41
Jäntti MattiPohjant29:58 9:59
Myllymaa KaukoOulRe32:12 10:44
Oikarinen Jorma40:06 13:22
C-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lähetkangas-Heikkinen AlmaPohjant19:04 10:02
2.Rahkola IrmaOulRe19:51+0:4710:26
3.Myllymaa PirkkoOulRe20:39+1:3510:52
4.Kuusela VappuVaKa22:17+3:1311:43
5.Räsänen Reeta24:24+5:2012:50
6.Kinnunen Lilli24:54+5:5013:06
7.Heikkinen Inari24:55+5:5113:06
8.Kukkola Tarja26:17+7:1313:50
9.Alatalo Pävi26:56+7:5214:10
10.Halonen Mea31:45+12:4116:42
11.Mertaniemi Eedit31:59+12:5516:50
12.Räsänen Tilda33:36+14:3217:41
13.Karsikas Pilke33:40+14:3617:43
14.Paaso LeenaPeRa33:58+14:5417:52
15.Mäki-Asiala Saima36:59+17:5519:27
16.Penttilä Seela50:31+31:2726:35
17.Karjalainen Aada52:12+33:0827:28
18.Virtala Eevi52:28+33:2427:36
19.Väisänen Veera63:13+44:0933:16
Penttilä Mette50:45 26:42
C-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palmi JohannesKoskRi15:23 8:05
2.Tapio Kanniainen15:31+0:088:10
3.Broström MattiKoskRi18:20+2:579:38
4.Karsikas Juha18:28+3:059:43
5.Puurunen JormaONMKY19:09+3:4610:04
6.Simonen Ilmari20:00+4:3710:31
7.Veijovaara JormaPohjant20:47+5:2410:56
8.Rahkola Eino21:25+6:0211:16
9.Nieminen Pentti22:07+6:4411:38
10.Pääkkönen JarmoKiimU23:52+8:2912:33
11.Puurunen PeetuOuTa24:21+8:5812:48
12.Patana TeuvoKoS24:49+9:2613:03
13.Lassi Pesonen25:19+9:5613:19
14.Pelkonen ToivoYlikNM25:36+10:1313:28
15.Simonen Aaro26:35+11:1213:59
16.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.28:29+13:0614:59
17.Salminen KariOYUS30:26+15:0316:01
18.Anttonen VeikkoONMKY36:51+21:2819:23
19.Suorajärvi MauriPohjant37:36+22:1319:47
20.Muoniovaava Niila38:30+23:0720:15
21.Muoviovaara Nuutti39:05+23:4220:34
22.Meriläinen SeppoPaU42:05+26:4222:08
23.Manninen EeroOsVa42:37+27:1422:25
24.Kuutila Leo43:27+28:0422:52
25.Penttilä Konsta50:17+34:5426:27
26.Sergejeff Taavi51:08+35:4526:54
27.Johannes ja55:32+40:0929:13
Kukkola MarkkuONMKY23:01 12:06
Rahja OsmoONMKY41:37 21:54

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratametsurilpo, 2021-08-29 19:18:36

    Tervetuloa Ainolanpuistoon hienoon sprintti-suunnistusmaastoon.
    Hyvät radat saatiin taas tehtyä. Haastavia reitinvalintoja ja rytmitystä tarjolla.
    Muistakaa kielletyt alueet : Ei mennä hyppimään kukkapenkkeihin ja Merikoskenkatua EI saa ylittää mistään kohtaa.
    Radat sprinttiin vähän yläkantissa, mutta halusin tarjota näin hienoa maastoa koko rahan edestä. Matkat mitattu linnuntietä.
    A-rata 3,8 km 25 rastia
    B-rata 3,0km 18 rastia
    C-rata 1,9km 14 rastia
    Normaalit maksutavat
    Kilpailukeskus kesäteatterilla. Paikoitus omatoimisesti sallituille parkkipaikoille.
    Samaan aikaan nuorten kompassicupin päätöstapahtuma joten vilinää puistossa riittää.
    Tervetuloa.
  2. Tarja Jokikokko, 2021-08-30 20:08:59

    Huomatkaa, että osaTuomiokirkon ympärillä olevista kaduista on suljettu ja Myllytullin koulun vieressä oleva puisto on remontissa, joten kilpailukeskusta kannattaa lähestyä rautasillalta päin (Tietomaan parkki) tai auto kannattaa jättää Raattiin ja tulla sieltä kävellen.
  3. Tarja Jokikokko, 2021-08-30 20:09:28

    Tämä kommentti on poistettu.
  4. Riikka , 2021-08-30 21:39:27

    Kuinka myöhään pääsee torstaina lähtemään, vaihtuuko jo kuudeksi?
  5. ReijoP, 2021-08-30 22:57:35

    Normaali Oulu-rastiaikataulu 16,30-19,00 / rastien poiskeruu 19.45
  6. Riikka , 2021-08-30 23:04:21

    Hienoa, kiitos! Yleisinfosivulla kerrotaan että syyskuussa maastoon pääsee klo 18 saakka mutta kiva että on myöhempään.
  7. Megapummi, 2021-08-31 07:23:24

    Rastit on syyskuun alussa ja kaupungissa. City-olosuhteissa ei rastin pahakaan pummaaminen tuota kuin muutaman minuutin sakkokierroksen.
  8. Tarja Jokikokko, 2021-08-31 15:21:53

    Opastus tapahtumapaikalle eli kesäteatterille alkaa Taidemuseon luona olevalta sillalta.
  9. Anni H, 2021-09-02 10:30:14

    Koko perheen Kompassi-tapahtuma siis yhtä aikaa tänään Hupisaarilla (ForFun-radoille vapaat lähdöt klo 17:30-18:30). Perheen pienimmille vanhempien kanssa emojien bongausta. Vähän isommille lapsille tarjolla lisäksi n. 2km suunnistusrata, jossa muutamilla rasteilla suunnistuksellisia/liikunnallisia tehtäviä. Osallistumismaksu 2€ (käteisellä). Tervetuloa kaikki alle 14-vuotiaat lapset!
  10. Löytynyt bussikortti, 2021-09-02 19:41:55

    Löysin tänään rastin nro 71 vierestä bussikortin. Vien sen huomenna oulu10:iin.
  11. mamma, 2021-09-02 22:03:26

    Nuori naishenkilö ylitti Merikosken kadun B-radan kasilta (rastimääre 124) lähtiessä suojateitä pitkin Merikoskenkadun yli Lyseon puolelle eli kielletyltä (rastitettu) alueelta!!!!
  12. Tarkkailija, 2021-09-02 22:21:03

    No näköjään siellä on menty naisten sarjassa tuolla välillä jopa miehiä nopeammin...
  13. Nylkky, 2021-09-03 17:44:23

    Rasti 87 oli sprinttisuunnistuksessa kielletyn alueen eli ylipääsemättömän jyrkänteen alapuolella. Muutama nuorimies näytti leimaavan rastin jyrkänteen yläpuolelta kurottaen. Onko tämä sallittua sääntöjen mukaan?
  14. Säännöt, 2021-09-03 19:41:55

    Eipä taida olla, kuten ei kaksiväkäisen aidan tai pensasaidan ylikään, vaikka leimamaan yltäisikin.
  15. Kartalla, 2021-09-03 21:01:43

    Hei. Käykää kello kädessä juoksijat lataamassa gpx-tiedostot rastit.fi sivustolle niin saa vertailla reittivalintoja.
  16. Ladattu on, 2021-09-03 22:04:40

    Eihän tuossa kovin isoja reittivalintoja tainnut olla paitsi perinteiset Merikosken sillan ylitykset.