Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
28.9.2021
Järjestäjä
SK Pohjantähti
Paikka
Pikkarala
Opastus
Pikkaralan Shellin kohdalta: Kainuuntie (VT 22) ja Haukka-ahontien risteys - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Pekka Parkkinen, 0400 295022
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
211
Tulokset päivitetty
28.9.2021 19:47

Tulokset

A-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant51:33 9:12
2.Saartoala MerjaLaive60:55+9:2210:52
3.Haataja Mirka61:55+10:2211:03
4.Holma KaisuOulRe64:01+12:2811:25
5.Aikio OutiOYS Vapari64:27+12:5411:30
6.Lappalainen MarikaSalRe66:35+15:0211:53
7.Mäkinen PäiviOsVa67:02+15:2911:58
8.Saartoala Inka67:10+15:3711:59
9.Palmi SaraKoskRi72:26+20:5312:56
10.Mattila OrvokkiPohjant73:39+22:0613:09
11.Santaniemi MerjaKöKi75:28+23:5513:28
12.Myllymäki AnuHaHe79:52+28:1914:15
13.Tuunanen Marja80:44+29:1114:25
14.Leinonen Anna83:37+32:0414:55
15.Hämäläinen Marjut94:34+43:0116:53
Hanhimäki Emmi67:48 12:06
Valkama HannaPohjant59:43 10:39
Vänttilä Heidi62:35 11:10
A-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant43:13 7:43
2.Juola EeroSK-Pohjant46:44+3:318:20
3.Kotaniemi JuhaKoskRi47:10+3:578:25
4.Maaninka MikaOsVa49:09+5:568:46
5.Heinonen Joni49:11+5:588:46
6.Huusko HannuPelPo50:01+6:488:55
7.Kinnunen JukkaPohjant50:09+6:568:57
8.Kela MarkoOulRe50:21+7:088:59
9.Karppinen TimoPohjant51:09+7:569:08
10.Norrkniivilä JaakkoOsVa51:12+7:599:08
11.Lämsä JanneTeam 1Life51:56+8:439:16
12.Wilen Juhani52:17+9:049:20
13.Aho MikaPohjant53:34+10:219:33
14.Sillanpää JoonasPyPo55:42+12:299:56
15.Hautala Ilkka56:38+13:2510:06
16.Vainikainen Seppo57:27+14:1410:15
17.Lukkarinen Aaro57:51+14:3810:19
18.Mutka KaiSK-Pohjant59:36+16:2310:38
19.Pasma LeinoOYS/Vapari60:54+17:4110:52
20.Holma ErkkiOulRe62:00+18:4711:04
21.Tanskala MikkoSalRe62:24+19:1111:08
22.Kivinen Janne62:35+19:2211:10
23.Pulkkinen Eero62:42+19:2911:11
24.Pakanen Johannes62:58+19:4511:14
25.Soini Toni62:59+19:4611:14
26.Pelkonen Hannu63:08+19:5511:16
27.Hokkanen Matti63:54+20:4111:24
28.Lempinen Hannu64:21+21:0811:29
29.Mikkonen AlpoOYS/Vapari64:50+21:3711:34
30.Kähkölä JuhaPohjant65:19+22:0611:39
31.Tuunanen Jari66:55+23:4211:56
32.Mäkelä VilleSuSe67:34+24:2112:03
33.Pyhtilä Veli68:22+25:0912:12
34.Vaitiniemi Jari68:25+25:1212:13
35.Virtala Jussi68:59+25:4612:19
36.Kinnunen Matti69:14+26:0112:21
37.Riippa IlkkaOulRe69:58+26:4512:29
38.Simonen TuomasPohjant73:07+29:5413:03
39.Kaasinen AulisPohjant73:48+30:3513:10
40.Pesonen Lauri74:36+31:2313:19
41.Hepokangas EdvinLaiVe74:53+31:4013:22
42.Heikkinen Markku76:21+33:0813:38
43.Kellokumpu Seppo76:25+33:1213:38
44.Sahlman Anssi84:28+41:1515:05
45.Mäkinen TapaniOsVa86:18+43:0515:24
Hanhela MaunoHaHe83:12 14:51
Hytönen Olli59:21 10:35
Mehtälä JukkaOsVa56:22 10:03
Saartoala Risto64:50 11:34
Vänttilä Jaakko65:29 11:41
B-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen SatuYlikNM46:05 10:28
2.Joensuu Heini47:22+1:1710:45
3.Pöyhtäri Mari50:43+4:3811:31
4.Lithovius Aino-EevaOsVa53:52+7:4712:14
5.Kela MerjaOulRe55:40+9:3512:39
6.Lohela PäiviOYS/Vapari58:48+12:4313:21
7.Kangas HannaPohjant59:53+13:4813:36
8.Hyvärinen Merja60:50+14:4513:49
9.Aatsinki TanjaHaHe63:22+17:1714:24
10.Laitala Marja-Liisa64:25+18:2014:38
11.Hartikka Aino64:54+18:4914:44
12.Heikkilä SatuOus-vapari65:28+19:2314:52
13.Sillanpää ElinaPohjant67:07+21:0215:15
14.Valjus Anniina67:45+21:4015:23
15.Kosunen HannaPuunhallaajat67:47+21:4215:24
16.Maunu Susanna70:09+24:0415:56
17.Mattila UllaPohjant70:26+24:2116:00
18.Liikamaa-Pasma KatiYllRa72:36+26:3116:29
19.Juola HannaPohjant73:57+27:5216:48
20.Väänänen MerviOYS/Vapari80:08+34:0318:12
21.Pelkonen MaijaOsVa80:20+34:1518:15
22.Hankonen Sointu95:49+49:4421:46
B-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Grekelä AnttiHaHe41:25 9:24
2.Kariniemi MarkkuPohjant43:21+1:569:51
3.Rankinen JuhoOulRe43:23+1:589:51
4.Ukkola SanteriSK-Pohjant43:43+2:189:56
5.Grekelä Jaakko44:05+2:4010:01
6.Kiljunen TopiXC-Party45:03+3:3810:14
7.Katainen Miika45:19+3:5410:17
8.Haajanen JuhaPohjant46:41+5:1610:36
9.Alatalo MikkoYlikNM48:15+6:5010:57
10.Herva TuomasPohjant48:26+7:0111:00
11.Koivuneva Juha48:59+7:3411:07
12.Airaksinen RistoOuTa49:02+7:3711:08
13.Liinamaa OlliPohjant49:19+7:5411:12
14.Tuohimaa EskoONMKY49:27+8:0211:14
15.Keinänen KimmoSK Uranus50:16+8:5111:25
16.Lukkarinen JouniPohjant50:17+8:5211:25
17.Räisänen Jukka50:30+9:0511:28
18.Järvenpää RaimoIisu50:52+9:2711:33
19.Mäkinen JuhaniSalRe52:04+10:3911:49
20.Maunula TeuvoOYUS54:26+13:0112:22
21.Kesti Jaakko54:34+13:0912:24
22.Malm LauriOSAO54:59+13:3412:29
23.Vainio AimoKiimU55:09+13:4412:32
24.Tanskala RoopeSalRe58:09+16:4413:12
25.Antila Pentti58:15+16:5013:14
26.Pinola TimoKaSu59:28+18:0313:30
27.Lukkarinen OlaviPohjant61:25+20:0013:57
28.Karhumaa Jouni62:12+20:4714:08
29.Kukkonen IiroOuTa62:23+20:5814:10
30.Tolonen MarkkuOulu62:55+21:3014:17
31.Patana Timo63:01+21:3614:19
32.Kähkölä Aarne63:41+22:1614:28
33.Tanskanen Jouni64:13+22:4814:35
34.Vähänikkilä Hannu64:28+23:0314:39
35.Väänänen Ari65:01+23:3614:46
36.With Mikko67:23+25:5815:18
37.Päkkilä Mikko67:32+26:0715:20
38.Honkanen Esa73:41+32:1616:44
39.Väänänen Sakari80:12+38:4718:13
C-vaativa, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllymaa PirkkoOulRe48:13 15:04
2.Haapakorva KatiKöKi49:27+1:1415:27
3.Herronen TarjaOYS/Vapari54:21+6:0816:59
4.Karjalainen SeijaLaive56:06+7:5317:31
5.Risteli Hanna56:13+8:0017:34
6.Anttila Maarit59:17+11:0418:31
7.Pietarila Leena59:23+11:1018:33
8.Kiili Hanna62:53+14:4019:39
9.Hannonmaa Laura66:43+18:3020:50
10.Kela MirjaOulRe67:40+19:2721:08
11.Halikka Tiina67:40+19:2721:08
12.Korkeakoski ArjaOsVa72:33+24:2022:40
13.Ainassaari KaisuOsVa76:24+28:1123:52
14.Tanskala Eeva-LiisaSalRe82:33+34:2025:47
C-vaativa, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Savolainen JouniSK-Pohjant24:57 7:47
2.Kotila HarriYlikNM30:35+5:389:33
3.Ruokamo EeroOuTa33:20+8:2310:25
4.Tapio Kanniainen33:59+9:0210:37
5.Posti Harri37:02+12:0511:34
6.Kinnunen RaimoPohjant37:31+12:3411:43
7.Pietilä MarkkuOsVa40:52+15:5512:46
8.Mäntykenttä HannuOYUS42:22+17:2513:14
9.Eronen Ville43:12+18:1513:30
10.Suomio PekkaPohjant45:45+20:4814:17
11.Jäntti MattiPohjant50:12+25:1515:41
12.Kurttila Pentti51:20+26:2316:02
13.Myllymaa KaukoOulRe54:09+29:1216:55
14.Herronen Jouni54:31+29:3417:02
15.Takkinen EskoKiimU55:44+30:4717:25
16.Kivinen Juhani56:56+31:5917:47
17.Rahkola Eino58:13+33:1618:11
18.Haatainen MattiIisu59:37+34:4018:37
19.Pelkonen ToivoYlikNM68:09+43:1221:17
20.Vielma Markku69:17+44:2021:39
21.Veijovaara JormaPohjant69:53+44:5621:50
22.Luukinen Tuomo69:55+44:5821:50
23.Patana TeuvoKoS70:58+46:0122:10
24.Pietilä Jorma83:24+58:2726:03
25.Juola EskoORUK83:52+58:5526:12
Mattila SeppoKoskRi60:55 19:02
C-rata, naiset 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leinonen HelmiLaive34:25 12:17
2.Malm PirkkoOYS/Vapari35:49+1:2412:47
3.Alatalo PäiviYlikNM38:33+4:0813:46
4.Köngäs Katariina38:54+4:2913:53
5.Veijonen Terhi45:05+10:4016:06
6.Tahvanainen Sirkku49:10+14:4517:33
7.Määttä MallaLänRa49:34+15:0917:42
8.Kangas Inga49:37+15:1217:43
9.Anttila OonaSK-Pohjant49:38+15:1317:43
10.Rasmus Suvi56:16+21:5120:05
11.Ruuska Rauni57:11+22:4620:25
12.Korhonen Elina62:00+27:3522:08
13.Valta-Hulkkonen Kirso63:15+28:5022:35
14.Nessbit Ella63:20+28:5522:37
15.Niskanen Hanna92:50+58:2533:09
Rauhala Kristiina98:31 35:11
C-rata, miehet 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tahvanainen JarnoMusta neliö33:11 11:51
2.Wuotila MikaPV36:55+3:4413:11
3.Kopakka Jukka39:01+5:5013:56
4.Nieminen Pentti39:11+6:0013:59
5.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.39:21+6:1014:03
6.Karhu LauriHaHe42:59+9:4815:21
7.Luksua Akseli52:09+18:5818:37
8.Järvitalo Lila73:56+40:4526:24
9.Manninen EeroOsVa83:23+50:1229:46
10.Similä JouniPohjant92:40+59:2933:05
11.Pandanius Aleksi92:52+59:4133:10
Reiman Markku26:29 9:27
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Luksua Lilja36:29 19:12
2.Ohtamaa Elli40:51+4:2221:30
3.Anttila Aava42:43+6:1422:28
4.Anttila Vilma43:40+7:1122:58
5.Raudaskoski Iida47:35+11:0625:02
6.Hyyppä HillaPohjant53:01+16:3227:54
7.Sahlman Hilja-Taika60:04+23:3531:36
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leinonen HannesLaive25:56 13:38
2.Raudaskoski Aapo47:25+21:2924:57
Anttila AakePohjant44:19 23:19
Niemelä EinoOul.Res.62:39 32:58
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Juutinen HannuPohjant58:44 -
Järvelä Kalevi47:58 -
Kalliokoski Ossi35:54 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Pekka P., 2021-09-14 14:29:25

    Tapahtumassa on paikalla myös Pikkaralan kyläyhdistys. He pitävät pientä kioskia ja esittelevät toimintaansa. Tarjolla lämmintä juomista ja pikkupurtavaa. Maksuvälineenä käy kortit ja käteinen.
  2. Rtm, 2021-09-20 23:32:07

    Tarjolla pienen alueen siksakkia ja nopeaa kangasta.

    Kilpailukeskus ja parkki on tehdas alueella missä on rekka liikennettä klo 16.30 asti.
    ÄLKÄÄ TULKO PAIKALLE ENNEN ALOITUSTA 16.30!
    Pyritään pitämään tehtaaseen hyvät välit, niin voimme jatkossakin järjestää tapahtumia hyvässä paikassa.

    Ratatiedot:
    A-rata: 5.6 km, 19 rastia
    B-rata: 4.4 km, 18 rastia
    C-vaativa 3,2 km, 13 rastia
    C-rata: 2.8 km, 10 rastia
    D-rata: 1.9 km, 8 rastia
  3. Naattiskelija, 2021-09-28 00:24:07

    Maanantaina tuli joksikin aikaa peräti t-paitakelit ja näyttäisi nättiä syyssäätä olevan Pikkaralaankin tilattuna. Sinne siis!
  4. Tove, 2021-09-28 09:09:12

    klo 18 asti maastoon?
  5. Pekka P., 2021-09-28 10:40:44

    Syyskuussa maastoon klo 16:30-18:00. Ja vielä muistutus että isäntämme tehtaalla toivoo ettei paikalle tulla ennen klo 16:30 että rekkaliikenne ei häiriinny.
  6. Veljmies, 2021-09-28 20:53:44

    Olipa hyvät radat saatu laadittua maastoon! Oululaisittain ihan mukavia mäkiäkin löytyi.
  7. mamma, 2021-09-28 21:20:42

    Olipa mukava C-vaativa!!!!
  8. nestori, 2021-09-28 21:22:13

    jääkö rastit omatoimirasteiksi?
  9. eSKo, 2021-09-28 21:39:02

    Liput jätetty lumien tuloon asti. Karttoja saa Hulluna Hiihtoon urheilukaupasta Maikkulasta, Haaransuontien 2.
  10. Estynyt, 2021-09-29 10:36:58

    Minne pysäköidä omatoimiessa?
  11. eSKo, 2021-09-29 16:09:28

    Parkkipaikka: Hangaskankaan kuntoradan parkki, Haukka-ahontie 5. Siitä 300m K-pisteelle.