< Takaisin kalenteriin

Rekikylä 9.8.2022

SK Pohjantähti
Lisätiedot
-
Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
199
Tulokset päivitetty
9.8.2022 20:41

Tulokset

Rata A, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella56:49 9:37
2.Karppinen SatuYlikNM62:49+6:0010:38
3.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe63:19+6:3010:43
4.Vänttilä Heidi64:45+7:5610:58
5.Ryytty MerviPohjant66:34+9:4511:16
6.Aikio Outi66:58+10:0911:21
7.Maikku Mari67:51+11:0211:30
8.Palosaari MaijuKiimU72:39+15:5012:18
9.Vuolteenaho Jenni73:37+16:4812:28
10.Koskenkorva SannaKEV74:30+17:4112:37
11.Tuunanen Marja75:31+18:4212:47
12.Mattila OrvokkiPohjant77:56+21:0713:12
13.Mäkinen PäiviOsVa82:29+25:4013:58
14.Maunu Susanna86:05+29:1614:35
15.Talsta Hanna-Leena95:32+38:4316:11
Rata A, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen TeemuLänRa40:40 6:53
2.Wilen Juhani46:28+5:487:52
3.Määttä JariKemijU47:01+6:217:58
4.Marjala VeijoPohjant47:10+6:307:59
5.Pörsti YrjöPohjant47:25+6:458:02
6.Palosaari MikkkoKiimu51:14+10:348:41
7.Aho MikaPohjant51:16+10:368:41
8.Sillanpää TommiPohjant52:03+11:238:49
9.Mäntylä JuhaOulRe54:39+13:599:15
10.Heiko Mikko55:12+14:329:21
11.Juha KotaniemiKoskRi56:13+15:339:31
12.Pentti MikkoPeWe56:17+15:379:32
13.Mikkonen VilleKoskRi56:22+15:429:33
14.Sevon TuomoSalRe56:35+15:559:35
15.Alaperä ArttuPohjant56:37+15:579:35
16.Matila TommiLänRa56:43+16:039:36
17.Niskanen Antti58:58+18:189:59
18.Lempinen HannuFujitsu59:05+18:2510:00
19.Heinonen Joni59:16+18:3610:02
20.Fredriksson KajPohjant59:36+18:5610:06
21.Sorvari Kerkko60:17+19:3710:13
22.Kaukua JaakkoHaHe61:06+20:2610:21
23.Saari Jukka63:00+22:2010:40
24.Kellokumpu Seppo63:56+23:1610:50
25.Yliniemi Matti64:48+24:0810:58
26.Lehtoaho Lauri65:33+24:5311:06
27.Hokkanen Matti65:50+25:1011:09
28.Nissinen Jussi66:37+25:5711:17
29.Tuohimaa Esko67:00+26:2011:21
30.Tarkka Erkki67:18+26:3811:24
31.Packalen Markus67:54+27:1411:30
32.Laurila MikaKoskRi68:10+27:3011:33
33.Mikkonen AlpoOYS/Vapari69:50+29:1011:50
34.Mertaniemi Simo71:14+30:3412:04
35.Pulkkinen Eero71:47+31:0712:10
36.Karsikas Jouni72:10+31:3012:13
37.Tuunanen Jari73:57+33:1712:32
38.Heikkinen MikaIisu75:21+34:4112:46
39.Luodonpää RistoAlatPi80:29+39:4913:38
40.Pulju OulaOK kunto OK80:42+40:0213:40
41.Semenoff Teemu82:16+41:3613:56
42.Kivinen Janne82:52+42:1214:02
43.Peltokorpi Jorma94:54+54:1416:05
44.Pelkonen AlpoOsVa127:46+87:0621:39
Vänttilä Jaakko67:44 11:28
Rata B, naiset 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heiskanen Teija53:01 12:19
2.Koivuniemi Jenny53:27+0:2612:25
3.Annukka Göman55:19+2:1812:51
4.Turkka Laura58:46+5:4513:40
5.Aatsinki TanjaHaHe62:38+9:3714:33
6.Mikkonen JohannaKoskRi63:22+10:2114:44
7.Vierimaa MarttiinaHaHe63:47+10:4614:50
8.Haataja Iida63:56+10:5514:52
9.Sillanpää ElinaPohjant64:16+11:1514:56
10.Kangas Teija64:42+11:4115:02
11.Hyvärinen Merja64:57+11:5615:06
12.Leinonen Anna66:23+13:2215:26
13.Tuuliainen Laura66:36+13:3515:29
14.Haapakorva KatiKöKi67:34+14:3315:42
15.Holster-Hemmi MerviPohjant68:29+15:2815:55
16.Karjalainen SeijaLaive71:00+17:5916:30
17.Kuusela VappuVaKa73:28+20:2717:05
18.Manninen JohannaOK kunto OK76:30+23:2917:47
19.Ranka Anna76:42+23:4117:50
20.Väänänen MerviOYS/Vapari78:52+25:5118:20
21.Moilanen Mari79:54+26:5318:34
22.Packalen Päivi84:54+31:5319:44
23.Herronen TarjaOYS/Vapari90:32+37:3121:03
24.Loukusa MarikaIisu91:35+38:3421:17
25.Pelkonen Maija91:37+38:3621:18
26.Heikkinen Sanna103:07+50:0623:58
Rata B, miehet 4.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pörsti Yrjö30:17 7:02
2.Räisänen Kari39:10+8:539:06
3.Kemppainen VesaIisu39:22+9:059:09
4.Reijonen Jaakko40:23+10:069:23
5.Heikka MarkkuONMKY40:25+10:089:23
6.Halonen TeroKoskRi41:40+11:239:41
7.Virtala Jussi42:10+11:539:48
8.Kela MarkoOulRe44:40+14:2310:23
9.Grekelä AnttiHaHe44:46+14:2910:24
10.Kinnunen JuhaPohjant44:52+14:3510:26
11.Soini ToniPateniemen Yöhaukat46:42+16:2510:51
12.Päkkilä Mikko48:31+18:1411:16
13.Lepistö HarriOulu Suunnistuskerho49:25+19:0811:29
14.Karppinen JoukoVaKa51:52+21:3512:03
15.Nurmenniemi Sami51:54+21:3712:04
16.Vainio AimoKiimU53:46+23:2912:30
17.Kaikkonen Kari54:02+23:4512:33
18.Liinamaa OlliPohjant54:05+23:4812:34
18.Niemelä Urpo54:05+23:4812:34
20.Sevon NiiloSalRe55:03+24:4612:48
21.Pelkonen Hannu55:07+24:5012:49
22.Kariniemi MarkkuPohjant55:36+25:1912:55
23.Wuotila MikaPV56:36+26:1913:09
24.Maunula TeuvoOYUS56:55+26:3813:14
25.Piirainen RaimoKajKu57:11+26:5413:17
26.Kähkölä JuhaPohjant57:34+27:1713:23
27.Pietilä MarkkuOsVa58:20+28:0313:33
28.Jouhten Timo58:41+28:2413:38
29.Malm LauriOSAO58:46+28:2913:40
30.Honkanen Esa59:02+28:4513:43
31.Kaasinen AulisPohjant59:19+29:0213:47
32.Heinämaa Risto62:04+31:4714:26
33.Anttila Marko62:34+32:1714:33
34.Kummala Arttu62:39+32:2214:34
35.Kummala Jukka62:54+32:3714:37
36.Myllylä Juha62:59+32:4214:38
37.Teirilä Juha63:06+32:4914:40
38.Eronen Ville64:42+34:2515:02
39.Lepistö Raimo66:10+35:5315:23
40.Simonen TuomasPohjant66:33+36:1615:28
41.Taskanen Jouni68:28+38:1115:55
42.Sahlman Anssi68:50+38:3316:00
43.Karhumaa Jouni70:03+39:4616:17
44.Hoikkala TimoMustaneliö76:08+45:5117:42
45.Väänänen Sakari79:01+48:4418:22
46.Mäkinen Juhani83:24+53:0719:23
47.Kukkohovi ReinoOsVa84:26+54:0919:38
48.Herronen Jouni90:14+59:5720:59
49.Niemelä Tuomas103:03+72:4623:57
50.Jylhä Mika103:56+73:3924:10
51.Haikola Mauri106:29+76:1224:45
Rata C, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Itkonen TiinaHaHe48:06 16:02
2.Häinämaa Sara51:16+3:1017:05
3.Jouhten VirveKöKi53:50+5:4417:56
4.Sahlman Jenni60:37+12:3120:12
5.Veijonen Terhi61:13+13:0720:24
6.Aatsinki MirjaVePo62:22+14:1620:47
7.Malm PirkkoOYS/Vapari64:11+16:0521:23
8.Kiili Hanna71:43+23:3723:54
9.Eskola Reeta72:10+24:0424:03
10.Pitkänen Enni73:19+25:1324:26
11.Pitkänen KatiPohjant73:21+25:1524:27
12.Kaasinen Anni79:32+31:2626:30
13.Karac Itir90:46+42:4030:15
14.Sallmen Marjut102:26+54:2034:08
15.Ukonmaanaho Henna114:17+66:1138:05
16.Annu-Liina Mörsynaho114:31+66:2538:10
Rata C, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kanniainen Tapio31:04 10:21
2.Posti Harri31:13+0:0910:24
3.Kotila HarriYlikNM33:32+2:2811:10
4.Herva TuomasPohjant33:35+2:3111:11
5.Juutinen HannuPohjant35:41+4:3711:53
6.Ruokamo EeroOuRe39:01+7:5713:00
7.Runtti Esko40:47+9:4313:35
8.Ruotsalainen KeijoPohjant41:37+10:3313:52
9.Mattila SeppoKoskRi42:35+11:3114:11
10.Harjumaa Lasse44:25+13:2114:48
11.Rahkola Eino45:05+14:0115:01
12.Taivaloja JormaHaHe46:27+15:2315:29
13.Kurttila Pentti47:01+15:5715:40
14.Huhtanen RaimoKiimU47:46+16:4215:55
15.Pyky Ari47:47+16:4315:55
16.Myllymaa KaukoOulRe50:56+19:5216:58
17.Holappa RaimoTaloHelmi Oy51:04+20:0017:01
18.Väänänen Ari51:29+20:2517:09
19.Conor Kuivaniemen Yritys52:13+21:0917:24
20.Kivinen Juhani52:19+21:1517:26
21.Vähäoja Pekka53:09+22:0517:43
22.Nissinen KariPV59:15+28:1119:45
23.Luukinen Tuomo62:04+31:0020:41
24.Pietilä Jorma68:36+37:3222:52
25.Patana TeuvoKoS69:24+38:2023:08
26.Aatsinki Aarre74:35+43:3124:51
27.Jokinen Kai75:52+44:4825:17
28.Anttonen VeikkoONMKY83:25+52:2127:48
Rata D, naiset 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viinamäki Leena29:54 18:41
2.Anttila Vilma41:09+11:1525:43
3.Anttila Aava41:19+11:2525:49
4.Virtala EeviPohjant44:22+14:2827:43
5.Mertaniemi Kerttu46:58+17:0429:21
Rata D, miehet 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alatalo Juho39:09 24:28
2.Anttila Aake42:00+2:5126:15
oma_1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllymaa PirkkoOulRe44:37 -
oma_2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Annunen PetteriPohjant38:24 -
2.Schroderus SanteriPohjant40:35+2:11-
3.Mehtälä JukkaOsVa62:05+23:41-
4.Kiljunen Topi71:37+33:13-
5.Mäkinen TapaniOsVa104:03+65:39-
oma_3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Erola AnttiLimingan Niittomiehet61:19 -
oma_4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palosaari Mari52:31 -
Rata_5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pasma LiisaYllRa97:35 -
Rata_6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jäntti MattiPohjant0:00 -
Rata_7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen JuhaPohjant18:14 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Rtm, 2022-08-04 19:58:12

    Aika
    Karttojen myynti 16:30-19:00. Rastien kerääminen aloitetaan klo 20 alkaen.

    Maasto
    Tällä erää Juminkankaan maastosta hyödynnetään mäkinen ja pienipiirteinen osa. Ratamestari on laatinut sopivan haastavat ja mielenkiintoiset radat. Pääsette harjoittelemaan rinnesuunnistusta, reitinvalintaa, rastinottoa ja vauhdin rytmitystä maaston mukaan. Huomaa, että kaikilla kartan mittakaava on 1:5000, joka helpottaa kartan lukemista.

    Radat
    A 5.9 km 16 rastia
    B 4.3 km 13 rastia
    C 3 km 11 rastia
    D 1.6 km 7 rastia

    HUOM! Paikoitus on Ylikiimingintien pohjoispuolen soramontussa, josta ylitys etelään kilpailukeskukseen.
    Noudatathan varoivaisuutta autolla saapuessasi, sekä tienylityksessä!
    Uintimahdollisuus Kassakaappimontulla.

    Maksutavat
    Maksutapana käy korttimaksu, käteinen ja Easybreak, Edenred, Smartum, Epassi jne löytyy SK Pohjantähden nimellä.

    Tervetuloa!
  2. Rtm, 2022-08-04 20:08:14

    Osoite pysäköintiin ja kilpailukeskukseen: Ouluntie 1198, 91300 Oulu
    ja kartta linkki: https://asiointi.maanmitt...2,%22opacity%22:100%7D%5D
  3. Ap, 2022-08-09 19:22:29

    Kiitos rasteista, tunnelma ja radat oli hyvät. Liikenteenohjaus oli viimisen päälle. Eikä tällä kertaa lupauksia haamulahjakorteistakaan :)
  4. Nilkkapotilas, 2022-08-09 20:43:57

    A-rata ainakin ylitti kankaan kiitettävän monta kertaa. Onneksi ylämäen jälkeen tulee alamäki 😏
  5. Kommellus, 2022-08-09 23:08:58

    Olipa villiä menoa. Keskityin lopulta enemmän mustikoihin, ja samalle apajalle loikkasi kymmensenttinen sammakko. Kymmenen askelta siitä astuin hirven tuotokseen. 😂
  6. mamma, 2022-08-10 08:11:44

    Mikähän oli se irrallinen rastilippu rastin 96 lähettyvillä hiukan oikeasta rastista länsi-lounais -suuntaan?
  7. Heh, 2022-08-10 12:40:56

    Minäkin sekosin kyseisestä rastilipusta ja pummihan siitä tuli