< Takaisin kalenteriin

Vitsakangas 11.7.2006

Oulun Yliopiston Urheiluseura
Lisätiedot
-
Opastus
Alakyläntieltä n. 12 km Oulusta
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
183
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti MerjaYlikNM59:35 -
2.Myllykoski HannaPohjant62:43+3:08-
3.Reini KaarinaLapVi68:59+9:24-
4.Lithovius Anna-RiikkaLNK69:00+9:25-
5.Palmi Sara 99:18+39:43-
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keskinarkaus JussiFC RuPu44:25 -
2.Karppinen TimoPohjant46:53+2:28-
3.Kuopus SauliPudU47:16+2:51-
4.Kuusela TeppoPohjant49:56+5:31-
5.Korhonen MarkoYlämPy50:58+6:33-
6.Tervo VesaRR52:37+8:12-
7.Grekelä AnttiHaHe52:41+8:16-
8.Hokkanen Matti 52:59+8:34-
9.Niemelä Urpo 53:12+8:47-
10.Pajari TommiPohjant53:33+9:08-
11.Järvenpää RaimoIisu53:55+9:30-
12.Hepokangas EdvinLaiVe54:38+10:13-
13.Norrkniivilä JaakkoPulkPo55:08+10:43-
14.Räisänen KariKiimU55:26+11:01-
15.Vehkaoja KariYlikNM55:48+11:23-
16.Kvist Pertti 56:55+12:30-
17.Kunnari Esa 57:58+13:33-
18.Säily Tuomas 59:17+14:52-
19.Rousu Seppo 60:11+15:46-
20.Näsi JuhoPohjant60:25+16:00-
21.Antikainen Teemu 60:43+16:18-
22.Tiiro TimoIisu60:47+16:22-
23.Huuhka Kai 61:31+17:06-
24.Fonsen Mika 61:34+17:09-
25.Kilpeläinen VeikkoVaKa62:06+17:41-
26.Lotvonen KariLaiVe63:13+18:48-
27.Soppela EsaPI64:13+19:48-
28.Herva Tuomas 66:50+22:25-
29.Hourula IsmoOsVa67:20+22:55-
30.Pesonen SamiLaVe71:46+27:21-
31.Päkkilä Pertti 73:55+29:30-
32.Lalli PasiHaHe75:20+30:55-
33.Suomio Pekka 75:58+31:33-
34.Putila RistoNOKIA77:04+32:39-
35.Karppinen JoukoLaive79:50+35:25-
36.Kela Lari 84:31+40:06-
37.Herva Sauli 97:36+53:11-
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nurmikumpu MelinaKoskRi41:31 -
2.Väänänen SariKoskRi43:26+1:55-
3.Ruotsalainen HannaSiSe48:56+7:25-
4.Halme PirjoOulu49:10+7:39-
5.Käkelä MaijaOYS/Vapari50:48+9:17-
6.Marjakangas Elina 52:22+10:51-
7.Marttinen MinnaVaKa53:31+12:00-
8.Tirkkonen AnniOYS/Vapari55:01+13:30-
9.Saaranen Satu 55:11+13:40-
10.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari57:12+15:41-
11.Lithovius Aino-Eeva 61:49+20:18-
12.Korkeakoski Anna-Leena 65:32+24:01-
13.Vähänen Kaisa 70:33+29:02-
14.Pyörälä MaaritOYS/Vapari89:29+47:58-
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotaniemi Juha 34:23 -
2.Haajanen JuhaPohjant35:11+0:48-
3.Marjakangas EetuPohjanveikot35:34+1:11-
4.Haapaniemi NiiloHaHe36:13+1:50-
5.Ojala Sami 36:13+1:50-
6.Ojala Kaipaksumahat36:31+2:08-
7.Lampi JuhaLNM37:17+2:54-
8.Aska Hannu 37:51+3:28-
9.Myllymaa KaukoOulRe37:54+3:31-
10.Mikkonen AnteroKoskRi38:22+3:59-
11.Rahkola EeroOulRe38:37+4:14-
12.Lamu MikaYlivKu39:00+4:37-
13.Rotonen Jorma 39:30+5:07-
14.Heikkinen Jaakko 39:32+5:09-
15.Ingerttilä PenttiLaiVe40:33+6:10-
16.Halonen TeroKoskRi40:48+6:25-
17.Pietilä Sami 41:31+7:08-
18.Kinnunen AnttiPohjanveikot41:56+7:33-
19.Laitila VesaPeRa42:28+8:05-
20.Lukkarinen OlaviPohjant42:31+8:08-
21.Martikainen SampsaKoskRi43:01+8:38-
22.Terho Jari 43:17+8:54-
23.Määttä TaistoPeRa43:44+9:21-
24.Ervasti Hannu 44:05+9:42-
25.Jämsä EeroKiimU44:33+10:10-
26.Hekkala Urpo 44:47+10:24-
27.Takkinen EskoKiimU44:48+10:25-
28.Kinnunen MattiPohjanveikot45:05+10:42-
29.Anttonen VeikkoKiimU45:11+10:48-
30.Antikainen Juhani 45:19+10:56-
31.Wuotila MikaPV45:30+11:07-
32.Vaarala Harri 45:51+11:28-
33.Vehkaoja JuhaYlikNM48:04+13:41-
34.Paananen TomiPV48:07+13:44-
35.Saarinen Juha 48:13+13:50-
36.Mikkonen Aku 48:16+13:53-
37.Kuopus AkiPudU48:50+14:27-
38.Lampi MattiLNM49:11+14:48-
39.Ehovuo Veijo 49:12+14:49-
40.Sandberg SamiKiiminki50:28+16:05-
41.Pätsi JuhaPosion Pyrintö50:46+16:23-
42.Kotaniemi Pasi 51:39+17:16-
43.Tolonen IlkkaPeRa52:07+17:44-
44.Norrkniivilä MarttiPulkPo53:37+19:14-
45.Juha Sipilä 54:16+19:53-
46.Kääriä Matti 54:41+20:18-
47.Leskinen Otto 55:44+21:21-
48.Viljo VäänänenOH56:12+21:49-
49.Jäntti MattiPohjant58:10+23:47-
50.Mettovaara Pekka 62:27+28:04-
51.Tiiro SamuliIisu62:36+28:13-
52.Tolonen Heikki 69:31+35:08-
53.Sillanpää Antti 93:36+59:13-
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lalli TarjaPeRa37:06 -
2.Keskinarkaus Tuula 43:08+6:02-
3.Elme Anna-Leena 45:17+8:11-
4.Koukkari-Halme Kirsi 48:19+11:13-
5.Paso KerttuPeRa49:01+11:55-
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari52:11+15:05-
7.Kemppainen Anu 53:34+16:28-
8.Pelkonen MaijaOSVA55:07+18:01-
9.Herronen TarjaOYS/Vapari58:27+21:21-
10.Hanhela RailiKiimU59:05+21:59-
11.Löyttyniemi Iida 62:04+24:58-
12.Kelhä Jenni 62:10+25:04-
13.Sorvari PirkkoOSVA63:04+25:58-
14.Junttila Johanna 63:21+26:15-
15.Emma SäkkinenOuTa63:45+26:39-
16.Sanna-Mari KarppinenOuTa63:47+26:41-
17.Elina KarppinenOuTa64:19+27:13-
18.Similä Mirva 65:45+28:39-
19.Näsi Katariina 66:38+29:32-
20.Hilli Tuija 67:22+30:16-
21.Louhelainen Marja 68:50+31:44-
22.Heikkinen Ritva 68:54+31:48-
23.Virtanen Ella 80:12+43:06-
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pajari TommiPohjant27:05 -
2.Kotila HarriYlikNM32:29+5:24-
3.Pitkänen RaimoOYUS35:02+7:57-
4.Martikainen ErkkiKosKRi35:23+8:18-
5.Ylisaukko-oja Birger 35:51+8:46-
6.Pennanen Antero 35:53+8:48-
7.Horsma Aaro 36:33+9:28-
8.Korkalo JormaPohjant36:43+9:38-
9.Hohtola Esa 37:31+10:26-
10.Haatainen MattiIisu39:57+12:52-
11.Halme JarnoTP40:07+13:02-
12.Auno Juha 43:21+16:16-
13.Martikainen PerttuKoskRi44:19+17:14-
14.Heikkinen Ville 44:31+17:26-
15.Rahkola AnttiOulRe44:50+17:45-
16.Kaimio AuvoIisu46:57+19:52-
17.Hujanen Jarkko 46:58+19:53-
18.Vuotikka Antti-Jussi 48:14+21:09-
19.Laukka Hannu 48:16+21:11-
20.Laukka TuomasOsVa48:29+21:24-
21.Kullervo NiiniketoONMKY49:20+22:15-
22.Löyttyniemi Martti 49:57+22:52-
23.Kalle Kyhälä 50:09+23:04-
24.Hirvelä Reijo 51:05+24:00-
25.Smart Mikael 52:35+25:30-
26.Pyky EskoKiimU54:21+27:16-
27.Pitkänen TeuvoIisu55:02+27:57-
28.Säily Jukka-Pekka 58:43+31:38-
29.Korvela Kari 65:36+38:31-
30.Turunen ViljoIisu79:22+52:17-
31.Junttila Juha 99:38+72:33-
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aatsinki Mirja 32:16 -
2.Kauppila Veera 38:37+6:21-
3.Höglund VilmaHaHe41:25+9:09-
4.Milja JaatinenHaHe42:36+10:20-
5.Hakala Hanna 42:38+10:22-
6.Emma UkkolaHaHe44:43+12:27-
7.Ervasti Sofia 45:56+13:40-
8.Pirkola Iisa 48:48+16:32-
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkanen Lauri 30:04 -
2.Myllymaa YrjöOulRe32:26+2:22-
3.Pyhtilä Mauno 34:12+4:08-
4.Honkanen Lari 38:37+8:33-
5.Martikainen VilleKoskRi38:50+8:46-
6.Ervasti Samuli 53:49+23:45-
7.Koukkari Heikki 59:58+29:54-
Löyttyniemi Lauri 0:00 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aarnio Janne 44:58 -
Ruuska AnniKoskRi104:37 -
Kukkola MarkkuONMKY0:00 -
Vaarala Janne 22:05 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Etten eksy heti kättelyssä, 2006-07-08 13:26:12

    Voi apua! Voisiko joku ystävällisesti antaa lisäajo-ohjeita? Esim. missä on Alakyläntie?
  2. road, 2006-07-08 20:59:18

    Auran majan ohitse menevä tie, Kuivasjärven ympyrästä lähtevä
  3. eehk, 2006-07-11 16:13:38

    Kiitos lisätiedosta!
  4. Pirre, 2006-07-12 10:48:32

    Pudotin silmälasini kiertäessäni B-rataa. Onko löydetty??
  5. ??????, 2006-07-12 18:04:38

    Koska tulee tulokset?
  6. JST, 2006-07-12 20:51:59

    Sattuisko kellään olemaan tallessa B-radan pituus? Omasta kartasta tieto puuttui, kun jouduin piirtelemään reitin itse.
  7. ml, 2006-07-12 21:13:06

    4680m