< Takaisin kalenteriin

Ouluntulli 9.6.2005

Oulun Reipas
Lisätiedot
-
Opastus
Tieltä E75 n. 7 km Oulusta
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
197
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Orava JohannaPeRa66:56 -
2.Simola LottaOYS/Vapari82:21+15:25-
3.Palmi Sara 85:11+18:15-
4.Pyörälä MaaritOYS/Vapari89:14+22:18-
5.Ruuska Anni 104:02+37:06-
6.Marttinen MinnaLaKa114:59+48:03-
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokkoniemi JukkaPohjant40:52 -
2.Harju TeemuPohjant42:55+2:03-
3.Korpela MattiPohjant44:18+3:26-
4.Karppinen TimoPohjant44:32+3:40-
5.Sippola Kent 46:34+5:42-
6.Maaninka MikaOsVa47:27+6:35-
7.Nikula MarkoJRV47:27+6:35-
8.Viitanen LauriRaN48:39+7:47-
9.Lindroos JarmoJyry49:41+8:49-
10.Kuopus SauliPudU49:51+8:59-
11.Maaninka JarmoOsVa50:14+9:22-
12.Westerholm HenriPohjant50:25+9:33-
13.Kangas Hannu 52:30+11:38-
14.Pääkkölä KaukoLapVe52:46+11:54-
15.Leinonen Jaakko 53:08+12:16-
16.Nikula PasiOuTa53:23+12:31-
17.Manninen Jari 54:08+13:16-
18.Holappa TeuvoRaPe54:27+13:35-
19.Ojuva VeliLapVe54:32+13:40-
20.Holappa HannuRaPe55:57+15:05-
21.Partanen Pekka 57:18+16:26-
22.Kaakinen VeliOsVa57:42+16:50-
23.Alaraasakka Eero 59:28+18:36-
24.Jortama TimoPohjant59:40+18:48-
25.Ahokoivu HemmoPohjant59:53+19:01-
26.Hepokangas EdvinLaiVe60:32+19:40-
27.Remsu MikkoOYS/Vapari60:42+19:50-
28.Muhonen JukkaPohjant62:36+21:44-
29.Juuso HannuOYUS62:36+21:44-
30.Saarinen Tero 63:11+22:19-
31.Hourula IsmoOsVa63:41+22:49-
32.Kinnunen Mikko 63:42+22:50-
33.Forsman Kristian 64:09+23:17-
34.Pietiläinen ErkkiPeRa64:19+23:27-
35.Sillanpää TommiPohjant64:19+23:27-
36.Keinänen OonaIisu64:57+24:05-
37.Luodonpää RistoAlatPi65:35+24:43-
38.Kangas OssiSalRe66:29+25:37-
39.Järvinen SeppoOuTa68:24+27:32-
40.Martikainen ErkkiKosKRi70:11+29:19-
41.Peltola Juho-Pekka 70:17+29:25-
42.Lassi Janne 70:41+29:49-
43.Huuhka Kai 70:50+29:58-
44.Oksanen JarkkoPilpa70:59+30:07-
45.Mäntykenttä HannuOYUS72:35+31:43-
46.Heikkinen Markku 76:43+35:51-
47.Korpela SamuliKeKi76:47+35:55-
48.Keränen Kari 76:58+36:06-
49.Liinamaa OlliPohjant77:29+36:37-
50.Pokela RistoPohjant78:35+37:43-
51.Palosaari Mikko 79:14+38:22-
52.Saari Aki 81:09+40:17-
53.Savukoski Matti 86:08+45:16-
54.Posio Tero 92:13+51:21-
55.Sundelin Joha 100:16+59:24-
56.Päkkilä Pertti 100:26+59:34-
57.Palmroos 106:29+65:37-
Jouhten Tuomas 0:00 -
Lind Johan 0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liikanen MarjoEKSu35:47 -
2.Rintala TuuliSiSe45:01+9:14-
3.Lithovius Anna-RiittaLNK47:20+11:33-
4.Suomela Marja 51:25+15:38-
5.Nikula SariOuTa51:37+15:50-
6.Tohmola aarit 52:35+16:48-
7.Väänänen MerviOYS/Vapari52:49+17:02-
8.Liinamaa JohannaPohjant54:17+18:30-
9.Salmela MarjutLaiVe55:39+19:52-
10.Jortama PirjoPohjant57:27+21:40-
11.Rytilahti Mari 58:41+22:54-
12.Maunu Susanna 64:42+28:55-
13.Heikkala Ritva 65:55+30:08-
14.Kinnula IrmaOYS/Vapari67:21+31:34-
15.Heikkala Sari 67:46+31:59-
16.Tervo Minna 70:28+34:41-
17.Tirkkonen AnneOYS/Vapari79:03+43:16-
18.Hölttä Riikka 84:17+48:30-
19.Juvani Eeva-Leena 91:43+55:56-
20.Ovaska Heli 91:47+56:00-
21.Herva RiittaOYS/Vapari114:48+79:01-
Hokajärvi TuulaMSM0:00 -
Saarela KatjaYlikNM0:00 -
Laukka Raija 0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Matilainen AriKiimU36:00 -
2.Toropainen PauliONMKY36:48+0:48-
3.Aska Hannu 39:15+3:15-
4.Pelkonen ToivoYlikNM39:17+3:17-
5.Hautala AatuPohjant40:55+4:55-
6.Ingerttilä PenttiLaiVe41:02+5:02-
7.Nikula ReinoOuTa43:06+7:06-
8.Kokko Jarmo 44:08+8:08-
9.Lampi JuhaLNM45:20+9:20-
10.Uusimaa Markku 45:45+9:45-
11.Puurunen ReijoOuTa45:51+9:51-
12.Mähönen SeppoPeRa46:43+10:43-
13.Saastamoinen Hannu 46:47+10:47-
14.Hassinen JuhaPohjant46:47+10:47-
15.Laatikainen Matti 47:03+11:03-
16.Ponkala Jaakko 47:13+11:13-
17.Kukkohovi ReinoOSVA48:14+12:14-
18.Nousiainen Risto 49:05+13:05-
19.Kinnunen Matti-Ta 49:23+13:23-
20.Väisänen Mikko 49:44+13:44-
21.Aho Jorma 49:45+13:45-
22.Koivumaa SeppoVaKa50:02+14:02-
23.Sillanpää PerttiPoPy50:36+14:36-
24.Kauma Heikki 50:42+14:42-
25.Koivula RaunoRaPe51:49+15:49-
26.Lappalainen JormaKaSu51:54+15:54-
27.Jämsä EeroKiimU52:04+16:04-
28.Kivinen Juhani 54:12+18:12-
29.Jokela Timo 54:14+18:14-
30.Haapasalo PerttiMuhU54:45+18:45-
31.Kivinen Janne 56:37+20:37-
32.Tuominen JuhaOYS/Vapari57:01+21:01-
33.Sipilä Juha 57:08+21:08-
34.Lassila Matti 58:43+22:43-
35.Tolonen Jonne 59:26+23:26-
36.Jäntti MattiPohjant59:32+23:32-
37.Fredrikson KajPohjant59:39+23:39-
38.Sihvola TuomoPohjant59:48+23:48-
39.Heikkinen Ville 60:45+24:45-
40.Lindfors Jukka 61:30+25:30-
41.Kaikkonen Kari 63:47+27:47-
42.Lampi MattiLNM64:10+28:10-
43.Karttunen Petri 64:14+28:14-
44.Karttunen Juha 64:49+28:49-
45.Suorajärvi MauriPohjant65:18+29:18-
46.Laurila Mika 66:49+30:49-
47.Manninen EeroOsVa69:11+33:11-
48.Saloranta Seppo 70:08+34:08-
49.Okkonen Jaakko 70:21+34:21-
50.Tuominen Markku 107:30+71:30-
Kauma Iiro 0:00 -
Posio Asta 0:00 -
Jaako Mikko 0:00 -
Kela LariOuTa0:00 -
Haverinen Eero 0:00 -
Hokkanen Matti 0:00 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jortama LauraPohjant35:04 -
2.Leskelä MaaritOsVa40:53+5:49-
3.Vaitiniemi HannaSalRe42:47+7:43-
4.Alaraasakka Maria 43:28+8:24-
5.Lampinen Laura 47:00+11:56-
6.Sillanpää ElinaPohjant48:30+13:26-
7.Ojajärvi IrjaK-PV48:46+13:42-
8.Karjalainen Reeta 51:14+16:10-
9.Pöykkölä Hannele 52:04+17:00-
10.Pelkonen MaijaOSVA52:18+17:14-
11.Grekula PaulaSalRe52:37+17:33-
12.Sorvari PirkkoOSVA57:42+22:38-
13.Lithovius Aino-Eeva 57:47+22:43-
14.Ponkala Pirkko 60:19+25:15-
15.Nikula IrmaOuTa66:40+31:36-
16.Lassi Ulla 68:58+33:54-
17.Herronen TarjaOYS/Vapari69:16+34:12-
18.Julin Anne-Maarit 76:57+41:53-
19.Hankala Mervi 82:15+47:11-
Hautala TuulaPohjant0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti YrjöKiimU36:23 -
2.Rimpiläinen Antti 39:31+3:08-
3.Pietilä Jorma 40:02+3:39-
4.Rautionaho Risto 46:29+10:06-
5.Pitkänen Teuvo 47:51+11:28-
6.Tuominen Pentti 49:29+13:06-
7.Tolonen Jyrki 50:17+13:54-
8.Laukka TuomasOsVa50:43+14:20-
9.Moilanen Antti 57:09+20:46-
10.Kaila Kari 60:57+24:34-
11.Paakinen EetuOsVa67:23+31:00-
12.Rutanen Henri 70:32+34:09-
13.Vuotikka Antti-Jussi 80:00+43:37-
Huttunen Niilo-PekkaPohjant0:00 -
Kaimio AuvoHope0:00 -
Kaakinen KaunoOsVa0:00 -
Leinonen Aimo 0:00 -
Kaila Siri 0:00 -
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hartikainen Heidi 32:32 -
2.Jalkanen Martta 32:49+0:17-
3.Rytky Aino-Maija 34:02+1:30-
4.Slangar Belinda 38:15+5:43-
5.Kelhä Jenni 38:23+5:51-
6.Kishlar Natalia 40:26+7:54-
Kangas AnniLaive0:00 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Järvelä Kalevi 25:23 -
2.Nikula JesseOuTa25:30+0:07-
3.Laukka MatiasOsVa30:34+5:11-
4.Laukka JoonasOSVA30:39+5:16-
5.Nikula JuusoOuTa32:06+6:43-
6.Pikkarainen Jani 51:24+26:01-
Salmela OlliLaive0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Olli Puurunen, 2005-06-13 21:12:57

    Tulokset vasta nyt sivuille, sillä ylläpito oli reissussa. Tuloksissa kuulemma jotain sellaista hämminkiä että kaikille ratansa oikein kiertäneille ei saatu jostain syystä tulosta (ilmeisesti jotain ongelmia käytetyn tulospalveluohjelman kanssa).