Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
5.7.2018
Järjestäjä
Pohjan Viestikilta
Paikka
Hiukkavaara ampumaradat
Opastus
Vaalantien (8300) ja Hiukanreitti th. - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Lasse Qvist 040-5580513
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
266
Tulokset päivitetty
5.7.2018 22:23

Tulokset

A-rata Naiset 6.3 km#6.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Takalo SusannaOsVa75:48 -
2.Palmi SaraKoskRi81:44+5:56-
3.Kupin Minna82:29+6:41-
4.Hyvärinen HennaPohjant84:58+9:10-
5.Karsikas Mari85:02+9:14-
6.Mäkinen PäiviOsVa87:13+11:25-
7.Santaniemi MerjaOsVa87:33+11:45-
8.Holma KaisuOulRe94:59+19:11-
9.Kujala KatariinaPohjant95:50+20:02-
10.Penttilä Marja97:41+21:53-
11.Vääräniemi Katri100:47+24:59-
12.Salonpää KaarinaOYS/Vapari103:40+27:52-
13.Immonen KaijaOYS/Vapari111:10+35:22-
A-rata Miehet 6.3 km#6.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant38:47 -
2.Niemi ViliOYS/Vapari42:49+4:02-
3.Tornberg Juho44:25+5:38-
4.Nissi Markus48:58+10:11-
5.Hyvönen PanuPohjant50:11+11:24-
6.Heinonen Joni51:44+12:57-
7.Salminen TeemuLänRa53:35+14:48-
8.Apilo Olli53:45+14:58-
9.Leinonen LauriSK-Pohjant53:47+15:00-
10.Laitinen AnttiKauHa54:55+16:08-
11.Kaprio HenriOYS/Vapari56:41+17:54-
12.Kujala Jarmo56:54+18:07-
13.Teerikangas Matti57:52+19:05-
14.Isokoski ErkkiVePo58:05+19:18-
15.Aunola AkiSalRe59:42+20:55-
16.Matila TommiLänRa60:08+21:21-
17.Hokkanen Matti60:26+21:39-
18.Manninen AriNiS61:37+22:50-
19.Annunen PetteriPohjant63:38+24:51-
20.Huhtala JuhoOYS/Vapari64:25+25:38-
21.Verronen Mika65:27+26:40-
22.Rauhala Antti65:37+26:50-
23.Simola MikkoPohjant65:39+26:52-
24.Säkkinen Mika65:59+27:12-
25.Karjalainen Joonas66:21+27:34-
26.Juola Eero66:31+27:44-
27.Holma ErkkiOulRe66:57+28:10-
28.Lehtoaho Lauri67:37+28:50-
29.Haarala JyrkiViiSu71:11+32:24-
30.Rankinen JuhoOulRe71:29+32:42-
31.Laukka TuomasOY72:09+33:22-
32.Isolahti MikaPohjant72:11+33:24-
33.Norrkniivilä JaakkoOsVa72:44+33:57-
34.Sirviö PetriSK Uranus74:39+35:52-
35.Lehtosaari JariHaHe75:03+36:16-
36.Lappalainen Antero75:15+36:28-
37.Laurila MikaKoskRi76:00+37:13-
38.Ahonen ArtoKauHa79:25+40:38-
39.Rämö Jouko80:04+41:17-
40.Harjula Aleksi82:35+43:48-
41.Pasma LeinoOYS/Vapari83:02+44:15-
42.Karsikas Jouni85:00+46:13-
43.Kähkölä JuhaPohjant86:09+47:22-
44.Penttilä Joona87:14+48:27-
45.Tavia Arttu88:20+49:33-
46.Karhela Kimmo88:23+49:36-
47.Talonen Eero89:38+50:51-
48.Mehtälä JukkaOsVa90:42+51:55-
49.Huhtala Teemu91:05+52:18-
50.Eronen Ville97:14+58:27-
51.Romppainen Roope98:37+59:50-
52.Vääräniemi AskoNOKIA100:39+61:52-
53.Saari Jukka101:23+62:36-
54.Kivisuo Arto102:34+63:47-
55.Mäyrä Aki149:16+110:29-
B-rata Naiset 5.0 km#5.0
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Wahlsten Vilma52:26 -
2.Nikula Essi58:07+5:41-
3.Korppinen LauraKoskRi58:51+6:25-
4.Pihlatie Mari61:51+9:25-
5.Vuontisjärvi Annu63:34+11:08-
6.Koivuniemi JennyKiikKi64:06+11:40-
7.Leinonen Anna66:56+14:30-
8.Alitalo Sanna68:07+15:41-
9.Turkka Laura68:30+16:04-
10.Hyvärinen Merja68:35+16:09-
11.Haapakorva KatiKöKi70:00+17:34-
12.Hyvärinen Kaisa70:04+17:38-
13.Romakkaniemi Kati71:16+18:50-
14.Vänttilä Heidi71:19+18:53-
15.Välitalo MaaretOYS/Vapari71:21+18:55-
16.Myllymäki AnuHaHe71:59+19:33-
17.Peltokangas Päivi72:47+20:21-
18.Korpela Katja72:52+20:26-
19.Kukkola Minna-MariVePo73:40+21:14-
20.Kangas-Kerkelä AnneliOYS/Vapari74:28+22:02-
21.Väisänen Eija74:38+22:12-
22.Ylisiurua TiinaVePo74:50+22:24-
23.Sassi Paula79:25+26:59-
24.Simonen Kaisa84:39+32:13-
25.Keränen Maija-Helena85:51+33:25-
26.Mattila UllaPohjant89:03+36:37-
27.Simonen Mari93:30+41:04-
28.Prokkola Eeva-Kaisa99:21+46:55-
29.Savolainen Kirsi99:28+47:02-
30.Hannuniemi Anne110:16+57:50-
31.Kuusrainen Anni110:25+57:59-
32.Kokajärvi TuulaOYS Vapari137:43+85:17-
B-rata Miehet 5.0 km#5.0
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hannuksela JerePohjant42:36 -
2.Härkönen Lasse44:10+1:34-
3.Halonen VesaPohjant45:55+3:19-
4.Lempinen HannuFujitsu45:56+3:20-
5.Wilen Perttu46:23+3:47-
6.Huurinainen KimmoTeam Hyrske46:24+3:48-
7.Salmela Ari46:57+4:21-
8.Torvela NikoHTH49:43+7:07-
9.Kettu Kai50:49+8:13-
10.Maunula TeuvoOYUS51:31+8:55-
11.Aho MikaPohjant51:35+8:59-
12.Karppinen Aki52:38+10:02-
13.Maikku Sakari52:57+10:21-
14.Peltola Jaakko53:52+11:16-
15.Wilen Juhani54:02+11:26-
16.Kauma HeikkiOYS/Vapari56:29+13:53-
17.Oksman JukkaPohjant56:44+14:08-
18.Tompuri TanuOH58:37+16:01-
19.Lumpus JarmoTurTu59:00+16:24-
20.Valasma HarriYlikNM60:28+17:52-
21.Siirilä Jukka60:41+18:05-
22.Simonen TuomasPohjant61:26+18:50-
23.Jokitalo Sampo63:22+20:46-
24.Koskela Tuomas64:36+22:00-
25.Veittikoski Henri64:57+22:21-
26.Pelkonen Hannu65:22+22:46-
27.Kaikkonen Kari69:11+26:35-
28.Hyvärinen Tatu69:34+26:58-
29.Torppa Erkki70:54+28:18-
30.Saukko Sami71:29+28:53-
31.Peltola TimoMSParma71:36+29:00-
32.´Toiviainen Antti72:52+30:16-
33.Lepistö Harri74:11+31:35-
34.Päivärinta EeroNivSu74:15+31:39-
35.Väisänen Ville75:13+32:37-
36.Paularanta KimmoOLK77:06+34:30-
37.Kestilä Aleksi79:49+37:13-
38.Runtti Esko82:55+40:19-
39.Haikala JaniOK kunto OK84:36+42:00-
40.Keränen Kimmo85:49+43:13-
41.Kuusrainen Antti86:53+44:17-
42.Argillander ErkkiVaKa90:55+48:19-
43.Tolonen MarkkuOulu96:20+53:44-
44.Honkanen Esa104:47+62:11-
45.Jokiluomala Hannu146:42+104:06-
C-rata Naiset 4.1 km#4.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lappalainen MarikaPuolRy55:18 -
2.Sergejeff KatiIisu61:22+6:04-
3.Myllymaa PirkkoOulRe62:33+7:15-
4.Kreivi-Wahlsten Anna68:27+13:09-
5.Huttunen RiikkaPohjant69:05+13:47-
6.Lippo Sari72:28+17:10-
7.Himanen Satu79:28+24:10-
8.Savela SallaOYS/Vapari84:25+29:07-
9.Niku Kaisa86:12+30:54-
10.Laasonen Oona110:22+55:04-
11.Palokangas Raija112:04+56:46-
12.Hyväri Riina114:18+59:00-
13.Lohi Päivi128:16+72:58-
C-rata Miehet 4.1 km#4.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Broström MattiKoskRi45:49 -
2.Ruotsala AarneKittU53:03+7:14-
3.Udd Marko55:22+9:33-
4.Rahkola Eino59:27+13:38-
5.Herva TuomasPohjant61:50+16:01-
6.Kilpeläinen VeikkoVaKa62:10+16:21-
7.Kivinen Juhani65:27+19:38-
8.Jäntti MattiPohjant67:34+21:45-
9.Sarpola Simo76:37+30:48-
10.Oja Sami77:39+31:50-
11.Luukinen Tuomo78:10+32:21-
12.Savela Juha84:20+38:31-
13.Kähkölä Aarne88:36+42:47-
14.Käräjäoja Jukka88:44+42:55-
15.Aatsinki Jukka94:49+49:00-
16.Alanko Eevert108:12+62:23-
17.Salminen KariOYUS127:20+81:31-
Celsius Naiset 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hangasmaa Hanna34:28 -
2.Harjuautti Arja43:07+8:39-
3.Alamikkelä Heidi44:19+9:51-
4.Ohtamaa Kaisa47:36+13:08-
5.Aatsinki Piritta49:44+15:16-
6.Viljamaa Maija50:00+15:32-
7.Karjalainen Johanna55:37+21:09-
8.Heikkinen Heini55:41+21:13-
9.Puutio Teija56:25+21:57-
10.Jeeri 59:05+24:37-
11.Liikamaa-Pasma KatiYllRa59:13+24:45-
12.Virsunen Päivikki59:27+24:59-
13.Ryytty InkaPohjant59:51+25:23-
14.Mäkelin MinnaOYS/Vapari62:55+28:27-
15.Järvenpää Annamari64:21+29:53-
16.Juntunen Jonna64:29+30:01-
17.Korhonen Anneli66:47+32:19-
18.Syrjälä Mifi69:39+35:11-
19.Huuskonen AnneOYS/Vapari81:10+46:42-
20.Rusanen Merja82:38+48:10-
21.Impola Hanna82:43+48:15-
22.Ponto HelläHaHe85:24+50:56-
23.Pirttilahti HelviHaHe85:30+51:02-
24.Koivikko Niina85:32+51:04-
25.Pisto Taru86:12+51:44-
Celsius Miehet 3.4 km#3.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pitkänen Mika35:52 -
2.Vähäoja Pekka36:28+0:36-
3.Limingoja Jarmo37:35+1:43-
4.Alenius KariOul.Res.44:32+8:40-
5.Herronen Jouni47:34+11:42-
6.Heikkilä Juha48:58+13:06-
7.Kangas Seppo51:25+15:33-
8.Korhonen AkiOulun Taj56:14+20:22-
9.Saikkonen ToivoOul.Res.68:30+32:38-
10.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.69:08+33:16-
11.Jokinen Kai70:59+35:07-
12.Muhonen Mauri78:08+42:16-
13.Auvinen NooaSK Mortis79:31+43:39-
14.Arola SeppoLaive80:50+44:58-
15.Ryytty EinoPohjant89:42+53:50-
16.Juola Arttu89:43+53:51-
D-rata Naiset 2.3 km#2.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Teperi Sanna37:58 -
2.Ryytty ElenaPohjant49:35+11:37-
3.Huilaja ViljaHaHe50:08+12:10-
4.Jurvakainen Jenni53:12+15:14-
D-rata Miehet 2.3 km#2.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palmi JohannesKoskRi41:49 -
2.Ollila Henrik42:58+1:09-
3.Rankka Johannes43:15+1:26-
4.Meriläinen SeppoPaU48:52+7:03-
5.Salo Santeri49:49+8:00-
6.Huilaja ToukoHaHe50:08+8:19-
7.Niemelä EinoOul.Res.51:50+10:01-
8.Aalto Jorma52:01+10:12-
9.Pitkänen Matti60:32+18:43-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Juuso Maikku33:09 -
2.Sergejeff Leo33:55+0:46-
3.Mäkinen TapaniOsVa39:47+6:38-
4.Lehtosaari KristiinaHaHe40:58+7:49-
5.Silveri Matti42:13+9:04-
6.Mutka KaiPohjant45:49+12:40-
7.Vänttilä Ari48:48+15:39-
8.Patana TeuvoKoS48:49+15:40-
9.Wuotila MikaPV54:18+21:09-
10.Haapaniemi NiiloHaHe57:45+24:36-
11.Pitkänen Henri60:34+27:25-
12.Sillanpää ElinaPohjant61:23+28:14-
13.Pietilä Kimmo62:04+28:55-
14.Aranto Risto62:44+29:35-
15.Juuso Leskinen63:59+30:50-
16.Kuusiniva Henna64:04+30:55-
17.Juola EskoORUK64:06+30:57-
18.Simonen Emilia69:24+36:15-
19.Simonen Oskari69:43+36:34-
20.Himanen Teemu70:04+36:55-
21.Grekelä AnttiHaHe70:57+37:48-
22.Talsta Hanna-Leena75:14+42:05-
23.Rytkönen Anne76:00+42:51-
24.Syrjälä Antti82:12+49:03-
25.Syrjälä Sakari82:18+49:09-
26.Rantakokko Timo89:01+55:52-
27.Klemetti Erno92:59+59:50-
28.Kivinen Janne94:05+60:56-
29.Vuokraemit 96:12+63:03-
30.Korkeakoski ArjaOsVa100:11+67:02-
31.Hiltunen Kalervo103:19+70:10-
32.Tervola Heimo119:17+86:08-
33.Mattila Juho128:16+95:07-
34.Hirvikoski KirsiHaHe130:20+97:11-
35.Lahdelma Luka134:06+100:57-
36.Lahdelma Panu134:22+101:13-
Kishlar Edward0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. äLKuu, 2018-07-02 18:54:25

    Torstain radat ja matkat:

    A-rata 6.3km
    B-rata 5.0km
    C-rata 4.1km
    C-rata helpompi 3.4km
    D-rata 2.3km

    Kartan mittakaava kaikilla radoilla 1:7500.
    Karttaa päivitetty 6/2018.
    Ampumatoiminta keskeytetään klo 15:00.

    Pohjan VK rasteilla käteisen lisäksi maksuvälineenä käy
    Smartum-, TYKY- ja VIRIKE-setelit.
    Maastoon pääsee totutusti oulurastiohjeiden mukaan klo
    16:30-19:00.
    Tervetuloa.
  2. mikael Väliheikki, 2018-07-05 12:41:58

    Hulluna Hiihtoon suunnistustarvikemyyntikärry paikalla.
    Päivän tarjous: Kaikista nastattomista suunnistuskengistä 10€ pois muutenkin halvoista hinnoista!
    Terve tuloa ostoksille.
  3. Kärpäslätkijä, 2018-07-05 21:02:55

    Suuret kiitokset vielä näin jälkikäteenkin sankarittarelle, joka onnistui löytämään pudonneen Emitin keskeltä puskia!
  4. äLKuu, 2018-07-05 21:33:26

    Tulokset lähti paikanpäältä Ollille.
    C-helpolla 2-rasti koodi 57 pimeni ensimmäisen leimaajan jälkeen, oli testattu ennakkoon. Korjasin radan leimaustiedot poistamalla 57 tiedostosta. Samalla häipyi jotenkin mystisesti
    tuon radan muutama osallistuja tuloksista. Omista lainaemiteistä sain osan luettua uudelleen ja nämä on kirjattu. Omalla emitillä alkupäässä juosseet eivät näy tuloksissa. Kalusto jää minulle, kokeilen huomenna virittää jos MTR4:n purkamalla saisi nekin tulokset. Pahoittelut kämmistä.